Tolnai Népújság, 1990. szeptember (1. évfolyam, 127-151. szám)

1990-09-24 / 146. szám

6 NÉPÚJSÁG 1990. szeptember 24. Labdarúgó NB II. Az újonc paksiak két vállra fektették a listavezetőt Zalaegerszegen a jobb helyzetkihasználás döntött Labdarúgó NB III. Kisdorogi „fricska” hazai pályán Paksi Atom-Haladás VSE 3-1 (1-1). Paks, 1000 néző. V.: Vavika. Paks: Hujber - Nagy Z., Szabó, Gracza, Lauer - Mikolics, Nagy L, Kákonyi, Orosz (Kovalik a 75. percben) - Juhász (Szendrei a 63. percben), Kádár. Edző: Pusztai László. Haladás: Kutasi - Hegyi, Görög, Jagodics, Tóth - Marton, Il­lés, Popa, Elekes - Scháffer (Sze­kér a 69. percben), Nagy (Deéry az 57. percben). Edző: Sárosi László. Nagy iramban kezdett mindkét csapat. A Paks mezőnyfölényét gyors és pontos Haladás-akciók ellensúlyozták. A 10. percben Ju­hász ti ózta gólhelyzetbe Kádárt, aki kivárt és így a védők felszaba­dítottak. A 16. percben Elekes üt­között Graczával, a labda a táma­dónál maradt, pontos beadását Marton kapásból vágta a hálóba. 0-1. Támadásban maradt a Paks: a 31. percben Orosz futotta le védő­jét a bal oldalon, visszaguritásából 16 méterről Mikolics bombagólt lőtt a bal felső sarokba. 1-1. A gól után Orosz labdájával Juhász ló­dult meg, kicselezte a rátámadó Görögöt, de az utolsó pillanatban szögletre mentettek a védők. A második játékrészben mind­két csapat nagy erőfeszítéseket tett, hogy a maga javára fordítsa a mérkőzést. A 73. percben Szend­rei ütközött a kapussal, a földről felpattanó Kutasi - még mielőtt a játékvezető megállította volna a já­tékot - megütötte a csatárt. A ma­gáról megfeledkezett kapust a já­tékvezető kiállította, majd 11-est ítélt. Tartalékkapus hiányában Gö­rög őrizte tovább a szombathelyi hálót. Mikolics a büntetőt a jobb al­só sarokba vágta. 2-1. A 92. perc­ben Elekes nagy lövését Hujber védte óriási bravúrral. A kontratámadás végén Kádár labdájával Kovalik futott el, majd a kapust kicselezve helyezett a háló­ba. 3-1. A jobb erőkből álló Haladásnak nem volt elég a két héttel ezelőtti soproni figyelmeztető. (Ott ugyanis a Sopron a félidőben már 2-0-ra vezetett - a szerk.) Csak várták a győzelmet, amelyért ezen a napon nem tettek meg mindent. Ennek el­lenére jó iramú, változatos mérkő­zést láthattak a hazai nézők, s hosz- szú idő után taps és biztatás érkez­hetett a lelátóról. Győzni akarás­ban és fegyelmezett játékban egyaránt felülmúlta nagyobb tudá­sú ellenfelét az újonc Paksi Atom. Jók: Szabó, Mikolics, Orosz, illetve Görög, Illés, Elekes. ZTE-Szekszárdi Dózsa 2-0 (1- 0). Zalaegerszeg, 1500 néző. V.: Kiss G. ZTE: Tóth - Dobos, Szabó, Belső, Kovács L. - Ballai (Kerkai a 72. percben), Halápi, Rózsa - Var­ga R., Gyurkity, Kovács J. Edző: Madár Gábor. Szekszárd: Mausz - Nagyfalusi, Kalmár, Fodor - Kasza, Máté, Horváth Cs., Varga - Far­sang, Bóka (Pilisi a 46. percben), Jelusics (Horváth P. a 73. perc­ben). Edző: Teszler Vendel. A 6. percben Belső lövése pattant szögletre, a beívelés után Varga R. elé került a labda, aki néhány mé­tert vezette, majd 15 méterről a bal kapufát találta telibe. Tíz perccel később Ballai beadását Kovács J. jó helyzetből Mausz ölébe fejelte. Ezt követően Rózsa lövését ütötte szögletre a lilák portása. A 19. percben szép ellentámadást veze­tett a Dózsa, Farsang viharzott el a jobb oldalon, de jó helyzetből mel­lé lőtt. Válaszként Kovács L. négy csel után lőtt a jobb sarok mellé. A 24. percben Horváth Cs. lövésébe vetődött bele önfeláldozóan Sza­bó. A 34. percben Farsang lövése megpattant a védőkön és Tóth csak bravúrral tudta szögletre te­nyereim a labdát. A 39. percben megszerezte a vezetést a ZTE: Ró­zsa vezette fel a labdát, majd Ko­vács J. elé ívelt, a csatár elegánsan a bal felső sarokba csavarta 14 méterről. 1-0. Szünet után a csereként beállt Pilisi lépett ki a védők közül, de a kecsegtető helyzetből leadott lö­vését Tóth parádésan védte. Ezek­ben a percekben a szekszárdiak támadtak többet és veszélyeseb­ben. Igaz, Kovács J.-nek volt egy érvénytelen gólja, Maradona és közte csak annyi volt a különbség, hogy ő az ötösről ütötte kézzel a hálóba a labdát. A 65. percben Horváth Cs. bombáját tolta szög­letre Tóth. A folytatásban gyors ZTE-akció után Belső ívelte középre a labdát, de Kovács J. lövését a védők szögletre hárították. A 84. percben tovább növelte előnyét a ZTE: Var­ga R. szöktette Rózsát aki 14 mé­terről a rövid sarokba bombázott 2-0. Két ellentétes félidőt láthattak a szurkolók. Az első 45 percben a hazaiak, szünet után a Dózsa kez­deményezett többet A kínálkozó helyzetekkel a kék-fehérek tudtak jobban élni, s így Egerszegen ma­radt a két pont. Jók: Tóth, Kovács J., Kovács L, illetve Kalmár, Far­sang. Az NB II. Nyugati csoport továb­bi eredményei: BKV Előre-Komló 3-1, Sopron-Nagykanizsa 4-2, Mohács-Dorog 0-0, Ili. Kér. TT- VE-Oroszlány 1 -0, Dunaferr SE-Ajka 2-0, Sabaria-BMTE-Tör- ley 1-0. if OTTHON, Fi biztosítás NB II. Nyugati csoport 1. ZTE 6 4 1 1 13-5 9 2. Haladás 6 4 1 1 13-7 9 3. BKV Előre 6 4 1 1 11-5 9 4. III. kér. TTVE 6 4 1 1 6-2 9 5. Dunaferr SE 6 3 2 1 18-9 8 6. Mohács 6 2 3 1 4-2 7 7. Sopron 6 2 2 2 9-9 6 8. Ajka 6 2 2 2 5-5 6 9. Paksi Atom 6 3­3 8-10 6 10. Oroszlány 6 2 1 3 4-5 5 11. Sabaria 6 1 3 2 4-6 5 12. Szekszárd 6 2 1 3 7-13 5 13. Komló 6 2­4 9-11 4 14. Nagykanizsa 6­4 2 8-12 4 15. Dorog 6­2 4 2-8 2 16. BMTE Törley 6 1­5 4-16 2 Paksi SE-MÁV Nagykanizsai TE 2-1 (0-1). Nagykanizsa, 200 néző. V.: Polecsák. Paksi SE: Gróf - Brego- vics, Sashegyi, Héregi, Fábián - Lacza, Szabó, Márkus, Horváth P. - Porga, Kálmán (Bérezési). Edző: La­ki Zoltán. Nagykanizsa: Müllner - Nagy, Szőke, Vári, Kele - Grabant (Zsigulics, Kéri), Bemáth, Vágó, Mó- zsi - Kém, Németh. Edző: Szalai Zol­tán. A minden csapatrészében jobb vendégcsapat 0-1-röl is biztosan fordította a maga javára az irtózato­san kemény mérkőzést Kiállítva: Fá­bián az 59., Nagy a 65. percben. G.: Horváth P. 2, illetve Németh. Mázaszászvár-Dombóvári Va­sas 2-1 (1-1). Dombóvár, 300 néző. V.: Vukmann. Mázaszászvár: Görföl - Viróvácz - Maglódi, Sztóics, Dö- mény - Orsós, Csoboth, Ambrus (Németh), Kemer - Román (Dunai), Szigeti. Edző: Kollár Ferenc. Dom­bóvár: Reizinger - Siklódi, Luczek, Vida, Berki - Horváth, Gergics, Buda (Tamai), Csanádi (Korvicska) - Rácz, Jakab. Edző: Farkas Attila A 21. percben Berki szögleténél röviden fejelték ki a védők a labdát Horváth rácsapott és 14 méterről bombagólt lőtt 0-1. A 35. percben Orsós szögletét Szigeti 6 méterről a jobb sarokba fejelte. 1-1. A 74. perc­ben Dunai kilépett a védők közül, egyedül vezette kapura a labdátt, majd a jobb sarokba helyezett 2-1. Aíemérdek helyzetet elhibázó Va­sas ellen szerencsés győzelmet ara­tott a bányászcsapat Vukmann já­tékvezető hibát-hibára halmozott Jók: Görföl, Csoboth, illetve Silódi. Marcali-Kisdorog 4-1 (1-0). Kis- dorog, 300 néző. V.: Kelemen. Mar­cali: Igricz - Hajdú II., Mészáros, Hé- der, Hajdú I. - Tóth (Horváth), Ferenc (Czuczka), Szántó, Palaczkó - Bor­bély, Fenusz. Edző: Béres Ferenc. Kisdorog: Kiss - Vecsei, Horváth, Páli, Komáromi - Endeli, András, Szajkó, Pap (Szabó) - Klein, Beke F. (Lőrincz). Edző: Kovács István. A 26. percben Ferenc szöktette Szántót aki a kifutó kapus fölött a bal sarokba emelt 1-0. Az 52. percben Lőrincz három védőt elfektetve, 12 méterről a jobb sarokba lőtt 1-1. A 80. percben Fenuszt ugratták ki, aki lefutotta a védőket és tovább növelte csapata előnyét 2-1. A 83. percben Páli durvaságért kiállítva. A 87. perc­ben jobb oldali beívelést Palacskó emelte a léc alá. 3-1. A 89. percben Szántó ívelt kapura, Kiss mélléről a hálóba perdült a labda. 4-1. A területet védő kisdorogiak keve­set mozogtak, ennek ellenére több helyzetet is elpuskáztak. A Marcali szünet után kihasználta a hazai vé­delem hibáit Jók: Hajdú II., Héregi, Palacskó, il­letve Lőrincz Az NB III. Dráva-csoportjának további eredményei: Kaposvári Honvéd-Bóly 2-1, PVSK-Kaposvári Építők 3-0, Kaposvári Rákó- czi-Barcs 3-1, Siklós-Somberek 3-0, Boglárlelle-Csurgó 1-2. \ NB lil. Dráva-csoport 1. K. Rákóczi 6 6­­13-2 12 2. Pécsi VSK 6 3 3­11-4 9 3. Paksi SE 6 4­2 13-5 8 4. K. Honvéd 6 3 2 1 8-4 8 5. Somberek 6 3 1 2 8-9 7 6. Mázaszászvár 6 3­3 10-9 6 7. Siklós 6 2 2 2 7-7 6 8. K. Építők 6 3­3 4-9 6 9. Nagykanizsa 6 1 3 2 8-7 5 10. Boglártelle 6 2 1 3 5-6 5 11. Bóly 6 2 1 3 8-10 5 12. Barcs 6­5 1 2-4 5 13. Csurgó 6 2 1 3 6-13 5 14. Marcali ­6 2­4 8-8 4 15. Dombóvár 6­3 3 5-10 3 16. Kisdorog 6 1­5 6-15 2 Labdarúgó NB I. Bp. Volán-Váczi Izzó 0-3 (0-1). Czabán Samu tér, 3000 néző. V.: Bay. G.: Répási a 43., Talapa az 53., Csima a 83. percben. Debrecen-Vasas 1-0 (0-0). Debrecen, 4000 néző. V.: Drigán G.: Rostás (11-esből) a 78. perc­ben. Kiállítva: Csiszár (Debrecen) és Szalánszky (Vasas). Rába ETO-Videoton-Waltham 3-0 (2-0). Győr, 8000 néző. V.: Mol­nár. G.: Mörtel a 2., Freppán a 38.. Szántó a 48. percben. Békéscsaba-Bp. Honvéd 0-2 (0-1). Békéscsaba, 8000 néző. V.: Márton. G.: Fodor a 20., Urbányi a 69. percben. Tatabánya-Szeged SC 1-0 (0­0). Tatabánya, 4000 néző. V.: Bog­nár. G.: Kiszi a 48. percben. Veszprém-MTK-VM 1-0 (1-0). Veszprém, 7000 néző. V.: Huták. G.: Plotár a 15. percben. Ferencváros-Pécsi MSC1-0 (1­0). Üllői út, 15 ezer néző. V.: Varga S. G.: Keresztúri a 22. percben. Újpesti Dózsa-Siófok 1-1 (0-1). Megyeri út, 2000 néző. V.: Szilágyi. G.: Kósa a 85. percben, illetve Ma­rozsán a 37 percben. Az NB I. állása 1. Vác 6 5­1 12- 7 10 2. Bp. Honvéd 6 4 1 1 14- 4 9 3. Ferencváros 6 4 1 1 12- 3 9 4. Tatabánya 6 4 1 1 10- 7 9 5. Rába ETO 6 4­2 12- 7 8 6. Veszprém 6 2 4­5- 3 8 7. Siófok 6 2 3 1 6- 4 7 8. Ú. Dózsa 6 3 1 2 12-11 7 9. Békéscsaba 6 3­3 9- 7 6 10. Vasas 6 2 1 3 10-12 5 11. Szeged 6 2 1 3 4- 9 5 12. MTK-VM 6 2­4 8- 9 4 13. Pécs 6 2­4 4- 6 4 14. Debrecen 6 1 2 3 3- 8 4 15. Videoton-Waltham6­1 5 2-12 1 16. Bp. Volán 6­­6 0-14 0 TRAVEL AGENCY HUNGARY így kellett volna A totó 38. heti játékszelvényén szereplő mérkőzések eredményei: 1. Békéscsaba-Bp.Honvéd 0-2 2 2. Bp. Volán-Váci Izzó 0-3 2 3. Hertha BSC-Werder Bremen 0-0 x 4. St. Pauli-VfB Stuttgart 2-2 x 5. Bayer Uerdingen-Kaiserslautern 3-7 2 6. Oldenburg-Duisburg 1-1 x 7. FC Homburg-Schalke 04 . törölve, a megállapított eredmény: 1 8. Pisa-Genoa 0-0 x 9. Parma-SSC Napoli 1-0 1 10. Torino-Intemazionale 2-0 1 11. Avellino-Barletta 3-1 1 12. Foggia-Brescia' 1-0 1 13. Salemitana-Udinese 1-1 x Pluszmérkőzés: 14. Darmstadt-Saarbrücken 1-0 1 Mansell vezetett és nyert Estorilban vasárnap rendezték meg a For- ma-1 idei 13. világbajnoki futamát (már csak a spanyol, a japán és az ausztrál verseny van hátra), s a Portugál Nagydij távja 71 körben volt megállapítva. A mezőny azonban csak 60-at tett meg, mert a 61.-ben az olasz Alex Caffi kocsijával a védőkorlátnak ütközött, megsérült, s a rendezők azonnal leintették a versenyt. Minderre azért volt szükség, mert a pálya olyan részén történt a baleset, hogy csak a verseny színhelyén lehetett a mentők­nek a sérülthöz száguldani. Mivel a futam mezőnye a kitűzött távnak több mint a kétharmadát megtette, a szabá­lyok értelmében a legutolsó kör állását fo­gadták el'végső sorrendnek. Portugál Grand Prix: 1. Nigel Mansell (brit, Ferrari) 1:22:11,014 óra, 2. Ayrton Senna (brazil, McLaren) 2,808 mp hátrány, 3. Alain Prost (francia, Ferrari) 4,189,4. Gerhard Ber­ger (osztrák, McLaren) 5,896, 5. Nelson Pi­quet (brazil, Benetton) 57,418,6. Alessandro Nannini (olasz, Benetton) 58,249. A megyei labdarúgó-bajnokságért Már csak a Bonyhád és a Döbrököz őrzi veretlenségét Az ifjúságiaknál holtverseny az éten Gerjen-Tengelic 2-0 (0-0). Ger- jen, 250 néző. V.: Kovácsi. Gerjen: Honfi - Dohóczky (Kincses), Rácz, Szalai, Kiss - Kövesi, Balogh, Sza­bó - Földesi, Kovács, Palásti I. Edző: Palásti Lajos. Tengelic: Both Z. - Verbászi (Both J.), Tolnai, Fü- löp, Kapás - Barabás, Dénes (Far­kas), Junkuncz, Vida - Pamuki, Bottyán. Mb. edző: Molnár József. A hazai csapat nagyobb arányban is nyerhetett volna. G.: Szabó, Ba­logh. Jók: Rácz, Balogh, illetve Ba­rabás, Junkuncz. Tamási-Fadd 3-2 (2-1). Tamási, 300 néző. V.: Krekó. Tamási: Ba- nász - Szűcs, Agócs, Szabó M., Barabás (Zsolnai) - Demkó (Szabó J.), Orsós, Horváth - Walter, Schneider, Tóth. Edző: Bazsonyi Rudolf. Fadd: Sipos - Kugli, Nagy, Aradi, Ádám - Klopcsik, Kirtyán, Beda (Póti I.) - Ujj, Illés (Kertész), Domai. Edző: Márkus József. Jó já­tékvezetés mellett a helyzeteit job­ban kihasználó csapat nyert. G.: Schneider, Walter, Orsós, illetve Agócs (öngól), Ádám. Jók: Agócs, Szabó M., Horváth, illetve Nagy, Ádám. Dombóvári VMSE-Kakasd 1-0 (0-0). Dombóvár, 150 néző. V.: Ta­kács. Dombóvár: Bien - Vészi, Vi- rágosi, Mács, Péter - Zsuró (Sza- botin), Pászti, Pólyák - Balázs (Nagy), Bencze, Pintér. Edző: Iván József. Kakasd: Sebestyén A. - Müller, Kvanduk J., Hucker, Kvan- duk E. - Tusa, László, Sebestyén Z. - Sipos, Pámer, Eisenseer. Edző: Simon Ferenc. Közepes színvonalú, küzdelmes mérkőzé­sen megérdemelten nyert a hazai csapat. G.: Pintér. Jók: Mács, Sza- botin, Pászti, illetve Kvanduk E., Tusa, Hucker. Dunaszentgyörgy-Nagymá- nyok 1-0 (1-0). Dunaszentgyörgy, 400 néző. V.: Bányai. Dunaszent­györgy, Thúróczy - Decsi, Pál, Be­nedek, Kiss T. - Domsa, Káldi (Er­lich), Kiss J. - Gyöngyösi, Jóni, Gö­dör (Ambrus). Edző: Zsíros Sán­dor. Nagymányok: TöpfnerT. - Tú­rós, Éppel, Jónás (Óber), Bencze - Verese, Horváth, Töpfner M. - Bíró, Farkas, Klem. Edző: Éppel József. Pattanásig feszült, ideges hangu­latú mérkőzésen megérdemelt ha­zai győzelem. Kiállítva: Jóni az 53. percben, illetve Bíró az 56. perc­ben. G.: Jóni. Jók: Pál, Benedek, il­letve Töpfner T., Éppel. Bonyhádi SE-Tevel 4-1 (1-0). Bonyhád, 500 néző. V.: Makai. Bonyhád: Szabó D. - Szabó L, Stumpf, Pozsár, Marsai - Szabó T. (Keresztes), Kiss, Darabos, Mé­száros (Palkó) - Reifer, Kecske­méti. Ediő: Losonczi István. Tevel: Szőcs - Ferenc Cs. (Salamon), Ju­hász, Borbandi, Hoffmann - Bara­bás, Ferenc S., Gergely - Hodász, Somogyi (Biró), Beke. Edző: Szen­tes Ambrus. Nem egy súlycsoport­ba tartozott a két csapaL Szabó T. kihagyott a 30. percben egy 11- est G.: Kiss 2, Kecskeméti 2, illetve Szabó D. Jók: Stumpf, Szabó T., Kecskeméti, illetve Barabás, Ger­gely. Hőgyész-Tolna 4-1 (1-1). Hö­gyész, 400 néző. V.: Czakó. Hő­gyész: Nándor - Cseh, Topánka, Nagy, Weitner J. (Királyházi) - Bősz J., Kurcz, Bús - Váli, Bősz R. (Magyar), Sörös. Edző: Weitner Ádám. Tolna: Lampek - Márkus, Hauzmann, Horváth, Nagy - Kop­péter, Kiss, Balogh - Szakter, Töt- tösi (Pintér), Kindl (Varga). Edző: Szegleti Ferenc. Két jól felkészült csapat küzdelméből a jobb táma­dójátékot mutató hazaiak megér­demelt győzelmet arattak. Kiállítva Hauzmann a 32. percben. G.: Sö­rös 2, Bősz J., Topánka, illetve Kindl. Jók: Topánka, Bősz J., Sö­rös, illetve Lampek (a mezőny leg­jobbja), Márkus, Nagy. Bátaszék-Aparhant 2-1 (0-1). Bátaszék, 300 néző. V.: Unya- tinszky. Bátaszék. Kocsis - Szaba­dos, Bódi, Kiss, Rácz - Marcsa, Keller, Bójás (Péter), Farkas - Iski (Lukács), Pap. Edző: Mucska Gyu­la. Aparhant: Schanzenbacher - Heidecker, Palkó, Sármány, Gecző - Dobos R., Ferencz, Fábián (Mé­száros), Läufer - Jókai, Dobos V. Edző: Wágner Pál. A lelkesen ját­szó vendégek ellen a második fél- idejü hajrájában sikerült megsze­rezni a győzelmet G.: Péter, Sza­bados, illetve Ferencz. Jók: Farkas, a mezőny legjobbja, Kiss, illetve Dobos, Heidecker, Gecző. Döbrököz-Decs 1-1 (0-1). Döb­rököz, 500 néző. V.: Dárdai. Döbrö­köz: Fink - Apáti, Horváth I., Varga, Csatári - Szili, Tóth-Bagi, Kiss - Horváth II. (Tóth), Szűcs, Bartek (Francz). Edző: Sziebert József. Decs: Száraz - Lukácsi, Papp, Szajkó, Száraz - Nédics, Végh, Horváth I. (Horváth II.) - Szabó, Herczeg, Dér (Kocsis). Edző: Kern László. A lelkes vendégcsapat megérdemelten vitte el az egyik pontot a sok hibával játszó ha­zaiaktól. Kiállítva: Szabó az 51. percben. G.: Tóth, illetve Szabó. Az ifjúsági mérkőzések ered­ményei: Bátaszék-Aparhant 5-0, Dombóvári VMSE-Kakasd 7-1, Dunaszentgyörgy-Nagymányok 4-2, Tamási-Fadd 4-1, Döbrö­köz-Decs 4-1, Gejen-Tengelic 1- 2, Bonyhádi SE-Tevel 2-1, Hő- gyész-Tolna 1-0. Megyebajnokság Felnőttek 1. Bonyhád 6 5 1 - 20-6 11 2. Hőgyész 6 5 - 1 22-7 10 3. Döbrököz 6 3 3 - 8-3 9 4. Tolna 6 4 11 12-8 9 5. Bátaszék 6 3 2 1 12-8 8 6. D.szentgyörgy 6 3 2 1 12-10 8 7. Tamási 6 4-2 11-12 8 8. Gerjen 6 3 1 2 13- 7 7 9. Dombóvár 6 2 2 2 7-9 6 10. Fadd 6 13 2 10-12 5 11. Nagymányok 6 2-4 10-10 4 12. Tengelic 6 2 - 4 4-16 4 13. Decs 6 114 5-18 3 14. Tevel 6 1-5 8-14 2 15. Kakasd 6-15 5-11 1 16. Aparhant 6-15 5-13 1 Ifjúságiak 1. Bátaszék 6 5-1 31-5 10 2. Dombóvár 6 5 - 1 26-6 10 3. Döbrököz 6 4-2 19-11 8 4. Tengelic 6 3 2 1 11- 6 8 5. Decs 6 4-2 13-13 8 6. Tevel 6 3 12 11-7 7 7. Nagymányok 6 3 12 17-14 7 8. Tamási 6 3 12 12-15 7 9. Hőgtfész 6 3-3 10-9 6 10. Aparhant 6 2 1 3 7-20 5 11. Kakasd 6 2 13 13-18 5 12. Tolna 6 1 2 3 8-8 4 13. Bonyhád 6 2 - 4 8-11 4 14. Gerjen 6 2 - 4 9-30 4 15. D.szentgyörgy 6 114 11-18 3 16. Fadd 6 - - 6 5-20-