Tolnai Népújság, 1990. szeptember (1. évfolyam, 127-151. szám)

1990-09-03 / 128. szám

6 NÉPÚJSÁG 1990. szeptember 3. Labdarúgó NB II. Labdarúgó NB III. Paksi siker az újoncrangadón Bányásznapi pontszerzés Dorogon Kaposvári napok egy ponttal Dorogi Bányász-Szekszárdi Dózsa 1-1 (0-1). Dorog, 1200 néző. V.: Kéri. Dorog: Bochner - Szaba­dos, Varga, Schuttovics (Romfa a szünetben), Csorba - Ignácz, Hor­váth, Szenczi (Marosvölgyi a 71. percben), Borsos - Mózner, Szed- lacsek. Edző: Reszeli Soós János. Szekszárd: Mausz - Fodor, Kal­már, Varga F., Nagyfalusi - Dienes (Bozsér az 57. percben), Farsang, Kasza, Horváth Cs. - Jelusics, Pilisi (Bóka a 75. percben). Edző: Tesz- ler Vendel. A hazai csapat kezdte a játékot, de az első helyzet a Dózsa előtt adódott: a 4. percben Pilisi lö-. vése a védőkben akadt el. Mindkét csapat ideges hangulatban kez­dett, a dorogiak valamivel többet kezdeményeztek, de igazi gólhely­zetet nem tudtak kialakítani. A 10. percben Csorba 16 méteres sza­badrúgása a kapufán csattant. Öt perccel később Pilisi megsérült, de ápolás után folytatni tudta a já­tékot. A 17. percben Dienes szög­letét Kalmár remek ollózással cen­timéterekkel lőtte a léc fölé. A 26. percben Jelusics egyedül törhetett kapura, de kecsegtető helyzetben a kapu mellé helyezett. A 35. perc­ben Horváth Cs. szabadrúgását hárította a hazaiak kapusa. A 38. percben Jelusics és Schuttovics összefejelt, ezért két percig állt a játék. A 43. percben Dienes gólba tartó labdáját Csorba kiütötte a gólvonalról, 11 -es! A büntetőt Hor­váth Cs. értékesítette. 0-1. Szünet után óriási iramot diktált a bányászcsapat. Ezzel együtt fo­kozódott az ideges hangulat, sok volt a szabálytalanság, mindent egy lapra feltéve támadott a Dorog. Ebben az időszakban több bravú­ros Mausz-védést láthattak a né­zők. A 60. percben Mozner azon­ban egy remekül eltalált 20 méte­res lövéssel bevette a lilák kapuját. 1-1. A 70. percben Romfa hibázott óriási helyzetben. A folytatásban is nagyszerűen védett Mausz, több gólnak látszó lövést tett ártalmat­lanná. Kiegyenlített küzdelem folyt a hajrában, a 89. percben Jelusics eldönthette volna a két pont sorsát, de nagy helyzetben hibázott. Az első félidő kiegyensúlyozott küzdelmet hozott, aktívabbak vol­tak a szekszárdiak és rászolgáltak a vezetésre. Szünet után nagysze­rűen futballozott a Dorog, így a döntetlen igazságos. Jók: Csorba, Ignácz, Mózner, illetve Mausz, Var­ga F., Kasza. Paksi Atom-BKV Előre 2-0 (0-0). Paks, 800 néző. V.: Komáro­mi. Paks: Hujber - Nikolics (Erdélyi a 86. percben), Szabó, Blatt, Nagy Z. - Juhász, Kovalik, Fritz, Kákonyi - Kádár (Gracza a 71. percben), Szendrei. Edző: Pusztai László. BKV Előre: Sárközi - Kertész, Krecska, Széplaki, Gréger - Rácz (Tóth a 67. percben), Galambos, Szeitl, Bencze (Kovács a 60. perc­ben), - Mátyás, Kalenda. Edző: Gergely Károly. Az ötödik percben Szeitl-Széplaki kényszerítő után Szeitl kitört, de beadása elakadt a védőkben. Három perccel később tűzijáték a hazaiak kapujánál, Fritz és Szabó önfeláldozóan mentett. Az ellentámadás végén Kákonyi lövése suhant el a léc fölött. Újabb hazai akció végén ismét Kákonyi veszélyeztette a fővárosiak kapu­ját. A 15. percben Fritz lecsapott egy hazaadásra, átadásával Kádár törhetett kapura, de ez a helyzet is kimaradt. Bencze szabadrúgása kerülte el Hujber kapuját, a másik oldalon Fritz elől mentettek a lövés pillanatában. A 30. percben Kova­lik lépett ki a védők közül, de Sár­közi merész lábravetődéssel hárí­tott. Rohamozott a hazai gárda: Blatt 10 méteres lövését blokkolták a védők, majd Kákonyi bombáját hárította a kapus. Szünet után az 50. percben Má­tyás átadását Széplaki vágta kapu fölé. Négy perccel később Hujber bravúrjára volt szükség, hogy há­rítsa Mátyás közeli fejesét. Az 56. percben Szendrei elől Rácz kézzel mentett a 16-oson belül, 11-es. A büntetőt Kovalik értékesítette. 1-0. A gól'után a vendégcsapat min­dent egy lapra feltéve rohamozott, de igazi helyzetet nem tudott te­remteni. Sőt, a 79. percben végleg megpecsételődött a sorsuk. Ekkor Kovalik nagyszerű átadással ug­ratta ki Juhászt, aki egy csel után középre adott és Szendrei nem hi­bázott. 2-0. A'81. percben a „ka­kaskodó” Kákonyit és Szeitlt kiállí­totta a játékvezető. Őket négy perc múlva Kovács követte az öltözőbe, utánrúgásért. A sok helyzetet kidolgozó hazai csapat vezetése birtokában egyre magabiztosabban futballozott, szünet utáni teljesítményével meg­érdemelten szerezte első győzel­mét. Jók: Szendrei, Nikolics, Kova­lik, Kádár, illetve Széplaki, Krecs­ka, Kalenda. További eredmények: Ajka-ZTE 1-1, Komló-lll. kér. TTVE 1-0, BMTE-Mohács1-0, Nagykanizsa- Dunaferr 3-3, Sopron-Sabaria 0-0. Haladás-Oroszlány 1-1. ZJ OTTHO fí BIZTOSÍTÁS NB II. Nyugati csoport 1. ZTE 3 2 1­9-4 5 2-3. Haladás 3 2 1­5-2 5 Ajka 3 2 1­5-2 5 4. Dunaferr SE 3 1 2­8-5 4 5. BKV Előre 3 1 1 1 4-3 3 6. Mohács 3 1 1 1 3-2 3 7. Nagykanizsa 3­3­4-4 3 8-9. III. Kér. TTVE 3 1 1 1 2-2 3 Oroszlány 3 1 1 1 2-2 3 10. Szekszárd 3 1 1 1 5-6 3 11. Komló 3 \­2 5-6 2 12. Sabaria 3­2 1 1-3 2 13. Paksi Atom 3 1­2 3-6 2 14. Sopron 3­2 1 1-4 2 15. BMTE-Törley 3 1 2 3-7 2 16. Dorog 3­1 2 2-4 1 Dombóvári Vasas-Kaposvári Honvéd 0-0. Dombóvár, 300 néző. V.: Sólyom. Dombóvári Vasas: Rei- zinger - Siklódi, Luczek, Vida (Sa­vanyú), Berki - Tárnái'(Vincze), Csanádi, Benda - Jakab, Rácz, Korvicska. Edző: Farkas Attila. Ka­posvári Honvéd: Volcsányi - Bá­rány, Horváth J., Varga, Müller - Krausz, Zámbó, Csák, Horváth Z. - Sipőcz (Ángyán), Vass, (Kocsis). Edző: Köves László. Az első félidő­ben a két 16-os között folyt a játék, a kapuk nemigen kerültek veszély­be. A szünet után felélénkült a já­ték, mindkét kapunál több helyzet adódott, de a csatárok rendre hi­báztak. A második 45 percben él­vezetes, jó iramú küzdelmet hozó találkozón igazságos döntetlen született. Jók: Siklódi, Berki, Rácz, illetve Horváth Z., Krausz, Horváth J. Kaposvári Rákóczi-Kisdorog 3-1 (1-1). Kisdorog, 400 néző. V.: Tatai. Kaposvár: Udvarácz - Hor­váth, Takács II., Bognár, Barna - Riczher, Gilitsch, Adorján, Hanusz - Takács I. (Neubauer), Gyurics. Edző: Horváth Miklós. Kisdorog: Kiss - Nier, Horváth, Vecsei, Ko­máromi - Pap (Lőrincz), András, Szajkó, Acsádi (Beke Z.) - Klein, Beke F. Edző: Kovács István. A 9. percben Adorján beadását Gyu­rics 8 méterről a kapu közepébe lőtte. 1-0. Egy perc múlva a védők­ről lepattant labdát Beke F. közel­ről a hálóba sodorta. 1-1. A 42. percben Pap 22 méteres lövését a kapufa hárította. Az 55. percben Horváth nagy hibájából Gyurics szerezte meg a labdát és a kifutó Kiss mellett a jobb sarokba helyez­te. 2-1. A 80. percben Horváthot kiállította a játékvezető. A 88. perc­ben Vecsei tétovázott, letámadták, így hazaadása a léc alá vágódott. Öngól! 3-1. A két óriási védelmi hi­ba megpecsételte a hazaiak sor­sát. A mezőnyben többet kezde­ményező Rákóczi rászolgált győ­zelmére. Jók: Takács II., Bognár, Gyurics, illetve Szajkó. Kaposvári Éprtők-Paksi SE 2-1 (1-1). Kaposvár, 450 néző. V.: Ko­vács N. Kaposvár: Horváth - Nagy, Koncz, Balassa, Györköny - Mol­nár (Wéber), Balázs, Varga (Papp A.) Pintér - Kiss, Bódai. Edző: Hor­váth Lajos. Paks: Gróf - Bregovics (Mácsik), Sasshegyi, Héregi, So­mogyi - Szabó (Bérezési), Márkus, Horváth P., Fábián - Lacza, Porga. Edző: Laki Zoltán. A győzelmet job­ban akaró hazai együttes megér­demelten tartotta otthon a két pon­tot. G.: Kiss 2, illetve Horváth P. Jók: Balassa (a mezőny legjobbja), Koncz, Kiss, Bódai, Nagy, illetve Sasshegyi, Márkus. Az NB Ili. Dráva-csoport további eredményei: Bóly-Boglárlelle 0-1, Barcs-PVSK 0-0, Marcali-Siklós 3-1, Mázaszászvár-Csurgó 4-1, Somberek-Nagykanizsa 3-1. NB III. Dráva csoport 1. K. Rákóczi 3 3­­6-1 6 2. Boglárlel le 3 2 1­3-1 5 3. Somberek 3 2­1 6-5 4 4-5. Pécsi VSK 3 1 2 _ 3-2 4 K. Építők 3 2­1 3-2 4 6. K. Honvéd 3 1 1 1 3-2 3 7. Dombóvár 3­3­3-3 3 8. Boly 3 1 1 1 2-2 3 9. Barcs 3­3­1-1 3 10. Siklós 3 1 1 1 3-4 3 11-12. Paksi SE 3 1­2 4-3 2 M.szászvár 3 1­2 4-3 2 13. Marcali 3 1­2 3-3 2 14. Nagykanizsa 3­2 1 2-4 2 15. Csurgó 3 1­2 3-7 2 16. Kisdorog 3­­3 1-7­Szendrei lőtte az atomosok második gólját Labdarúgó NB I. Tatabánnya-Újpesti Dózsa 3-1 (0-1). Tatabánya, 10 ezer néző. V.: Nagy L. Gólszerző: Váczi a 74. és a 80., Kiszi a 83. illetve Vincze (ön­gól) a 42. percben. MTK-VM-Videoton Waltham 1-0 (0-0). Hungária körút, 2000 né­ző. V.: Németh L. G.: Pölöskei a 63. percben. Kiállítva: Talapa (MTK-VM), Székely (Videoton). Bp. Honvéd-Rába ETO 1-2 (0- 1). Kispest, 7000 néző. V.: Szilágyi G.: Gregor (11-esből) a 64., illetve Csikós az 5., Tóth a 76. percben. Debrecen-Ferencváros 0-2 (0-0). Debrecen, 14 ezer néző. V.: Lázin. G.: Szenes a 68., Páling a 89. percben. Szeged SC-Békéscsaba 2-1 (0-1). Szeged, 7000 néző. V.: Vad. G.: Kovács J. a 48., Apró a 71., illet­ve Csató a 17. percben. Pécsi MSC-Bp. Volán 1-0 (0-0). Pécs, 6000 néző. V.: Pillér. G.: Czéh a 73. percben. Kiállítva: Balogh (Volán). Siófok-Veszprém 0-0. Siófok, 6000 néző. V.: Márton. Kiállítva: Kolovics (Siófok). Vasas-Vác 1-2 (0-0). Fáy utca. 4000 néző. V.: Molnár. G.: Gala- schek 68., illetve Nagy a 61., Ro- manek a 80. percben. ÉPÍTŐIPARI KISSZÖVETKEZET 7101 SZEKSZÁRD. VAK BOTTYÁN U. 6. Telefon: 74/15-188 Telefax: 15816 Az NB I. állása 1. Tatabánya 3 3­­7- 3 6 2. Siófok 3 2 1­4- 1 5 3. Szeged SC 3 2 1­3- 1 5 4. Ferencváros 3 2­1 8- 2 4 5. Bp. Honvéd 3 2­1 7- 3 4 6. Pécsi MSC 3 2­1 4- 2 4 7. Rába ETO 3 2 — 1 5- 4 4 8. Váci Izzó 3 2­1 5- 6 4 9. Veszprém 3­3­2- 2 3 10. Békéscsaba 3 1­2 5- 4 2 11. MTK-VM 3 1­2 4- 5 2 12. Vasas 3 1­2 5- 8 2 13. Ü. Dózsa 3 1­2 6-10 2 14. Debrecen 3­1 2 2- 7 1 15. Bp. Volán 3­­3 0- 4 0 16. Videoton 3­­3 1- 6 0 AHA TRAVEL AGENCY HUNGARY így kellett volna A totó 35. heti játékszelvényén szereplő mérkőzések eredményei: 1. Debreceni VSC-Ferencváros 0-2 2 2. Pécsi MSC-Bp. Volán 1-0 1 3. Tatabánya-Ú. Dózsa 3-1 1 4. Werder Bremen-Hamburger SV 3-1 1 5. VfL Bochum-Eintracht FrankfurtO-O x 6. Karlsruhe-Bayern München 2-3 2 7. Mönchengladbach-1. FC Köln 2-2 x 8. St. Pauli-Bayer Uerdingen 1-1 x 9. VfB Stuttgart-Nürnberg 2-1 1 10. FC Homburg-Havelse 2-1 1 11. Fortuna Köln-Essenelmaradt, a megál­lapított eredmény: x 12. Freiburg-Saarbrücken 0-0 x 13. Schalke 04-Duisburg 1-0 1 Pluszmérkőzés: 14. MTK-VM-Videoton 1-0 1 Magyar siker Nagykanizsán rendezték meg a junior motocrossozók utolsó előtti Európa-kupa fordulóját. A 125 kcm-eseknél a magyar csapat szerezte meg a győzelmet, első­sorban Kamrás Károly sikerének köszönhetően, aki mindhárom fu­tamban elsőként ért célba. Az ok­tóber 6-i, jugoszláviai záróforduló előtt Magyarország nagykanizsai sikerével az összesítésben a má­sodik helyre jött fel Olaszország mögé. Junior Európa-kupa forduló, 125 kem: 1. Magyarország (Kam­rás Károly, Nagy Ferenc, Je­szenszky Péter, Soóky Zsolt, Lin- ninger Patrik, Lechky Zsolt) 49 pont, 2. Olaszország 60, 3. Ju­goszlávia T63. =k Az Európa-kupával egy időben megrendezett junior országos baj­nokság győztesei: 125 kem: Kuncz Attila (H. Petőfi SE), 250 kem: Skul- téthy József (Tápióbicske). A megyei labdarúgó-bajnokságért Bátaszéken hat gól és négy kiállítás Döbrököz-Kakasd 2-1 (2-0). Kakasd, 300 néző. V.: Lugasi. Döb- rököz: Fink - Apáti, Horváth l„ Csa­tári, Varga - Kiss,Tóth-Bagi, Szűcs- Tóth (Horváth II.), Francz, Bartek (Fondák). Edző: Szieber József. Kakasd: Sebestyén A. - Schell, Kvanduk J., Hücker, Müller - Pá- mer, Sebestyén Z., Tusa - Sipos, Ömböli (Zalavári), Kvanduk E. (Ei- senser). Edző: Simon Ferenc. Két ellentétes félidő után a rutinosabb csapat győzött. G.: Francz, Tóth, il­letve Sipos. Jók: Horváth I., Kiss, Szűcs, illetve Hücker, Sipos, Zala­vári. Fadd-Bonyhádi SE 3-3 (2-0). Fadd, 450 néző. V.: Kingl. Fadd: Szalai - Kugli, Nagy, Aradi, Ádám - Klopcsik, Kirtyán, Boda, Póti (Tóth)- Illés (Józsa), Gyenis. Edző: Már­kus József. Bonyhádi SE: Szabó D.- Darabos (Keresztes), Stumpf, Szalma, Incze, Pozsár - Kiss, Sza­bó T., Mészáros - Reifer, Kecske­méti. Edző: Losonczi István. Nagy iramú mérkőzésen a második fél­idei hullámzó szerencse hozta meg az eredményt. A 82. percben Ádám kiállítva. G.: Póti, Illés, Kir­tyán, illetve Kiss 2, Kecskeméti. Jók: Nagy, Aradi, Gyenis, illetve Stumpf, Kiss, Mészáros. Tolna-Tengelic1-0 (1-0).Tenge­lic, 300 néző. V.: Csepregi. Tolna: Lampek - Márkus, Hauzmann, Hor­váth, Nagy - Kapéter, Kiss, Szakter (Pintér), Töttösi (Varga) - Balogh, Kindl. Edző: Szegleti István. Tenge- lic: Both - Gáncs, Tolnai, Fülöp, Ba­rabás - Tóth (Farkas I.), Dénes (Kis- pál), Junkuncz, Vida - Farkas F., Pa- muki. Edző: Palatínus János. Két el­lentétes félidő, a jobb tolnai hely­zetkihasználás döntötte el a két pont sorsát. G.: Kindl. Jók: Horváth, Kiss, Töttösi, illetve Gáncs, Jun­kuncz. Hőgyész-Decs 3-0 (2-0). Decs, 400 néző. V.: Balázs. Hőgyész: Nándor - Bús, Váli, Papp, Cseh - Kurcz, Topánka, Sörös - Bősz I. (Weitner II.) - Nagy, Weitner I. (Ki­rályházi). Edző: Weitner Ádám. Decs: Siklósi I. (Száraz II.) - Végh, Kvanduk, Herczeg, Balázs (Né- dics) - Dér, Szabó. Edző: Kern László. A rutinosabb vendégcsa­pat győzelmébe a decsiek kapu­sának indiszponáltsága is besegí­tett. G.: Sörös 2, Kurcz. Jók: Bús, Topánka, Váli, illetve Papp, Szá­raz I. Dombóvár-Dunaszentgyörgy 2-2 (1-0). Dombóvár, 150 néző. V.: Krómer. Dombóvár: Bien - Balogh, Virágosi, Mács, Pólyák - Zsuró (Iván), Szabotin (Balázs), Péter, Pintér - Bencze, Pászti. Edző: Iván József. Dunaszentgyörgy: Thu- róczy - Domsa, Pál, Benedek, La­katos - Kanász, Kiss I. (Dobis), Ambrus (Decsi) - Gyöngyösi, Gö­dör, Kiss T. Edző: Zsíros Sándor. Jó iramú, helyenként szikrázóan kemény mérkőzésen igazságos döntetlen. G.: Szabotin, Pál (ön­gól), illetve Kiss T., Gödör. Jók: Szabotin, Bencze, Zsuró, illetve Kanász, Thúróczy. Gerjen-Nagymányok 2-1 (2-1). Nagymányok, 200 néző. V.: Pauer. Gerjen: Póti - Lisztmayer, Rácz, Szalai, Palásti II. - Kiss (Kövesi), Palásti I., Szabó - Földesi, Kovács, Balogh. Edző: Palásti Lajos. Nagy­mányok: Töpfner T. - Éppel, Lo­vász, Horváth, Bencze - Verese (Ober), Farkas, Töpfner M. - Bíró, Forray, Klem. Megbízott edző: Ép­pel László. A mérkőzés elején gyorsan bekapott két gerjeni gólt a hazai csapat még csak ki sem tud­ta egyenlíteni, holott számtalan helyzetet kihagyott. G.: Balogh, Pa­lásti I., illetve Bíró (11-esből). Jók: Szalai (a mezőny legjobbja), Póti, Palásti II., illetve Töpfner M., Bíró, Horváth. Bátaszék-Tamási 5-1 (3-1). Bá­taszék, 300 néző. V.: Dravecz T. Bátaszék: Kocsis - Lukács (Bó- jás), Kiss (Krista), Bódi, Szabados- Keller, Bársony, Marcsa, Farkas- Bozsolik, Papp. Edző: Mucska Gyula. Tamási: Banász - Agócs, Szabó J., Schneider, Zsolnai - Szűcs, Szabó M., Árvái, Orsós - Walter, Barabás (Penes). Edző: Bazsonyi Rudolf. A 80. percben a hazaiak biztos 4-1-es vezetésénél a vendégcsapat elvesztette lelki uralmát és „tömeges” kiállításra került sor. A kiállítások után a ven­dégcsapat komolytalan játéka miatt a játékvezető a 86. percben lefújta a mérkőzést. Kiállítva: Wal­ter, Zsolnai, Árvái, illetve Bozsolik. G.: Bársony 2, Marcsa, Bozsolik, Papp, illetve Árvái. Jók: Bársony, Marcsa, Papp, illetve Árvái. Tevel-Aparhant 1-0 (1-0). Apar- hant, 100 néző. V.: Scheffer. Tevel: Szőcs - Ferencz Cs., Juhász, László, Borbandi - Hoffmann (Ber- náth), Gergely, Bíró - Ferencz S., Hodász, Somogyi. Edző: Szentes Ambrus. Aparhant: Bagoly - Hei- decker, Gecző, Sármány, Palkó P.- Zsók, Kolompár (Juhász), Jókai - Dobos (Kozma), Ferenc, László. Edző: Jáger Pál. A minden csapat­részében jobb vendégegyüttes megérdemelten nyert. G.: Ferencz S. Jók: Szőcs, László, Hoffmann, Hodász, illetve Gecző, Sármány, Palkó P. Az ifjúsági mérkőzések ered­ményei: Bátaszék-Tamási 8-0, Nagymányok-Gerjen 7-0, Dombó­vár-Dunaszentgyörgy 5-1, Tenge- lic-Tolna 1-1, Decs-Hőgyész 1-0, Fadd-Bonyhád 0-2, Kakasd-Döb- rököz 4-5, Aparhant-Tevel 1-0. Megyebajnokság FELNŐTTEK 1. Bátaszék 3 2 1- 8-3 5 2. Döbrököz 3 2 1- 5-1 5 3. Bonyhád 3 2 1- 7-4 5 4. Tolna 3 2 1- 5-2 5 5. Hőgyész 3 2­1 8-4 4 6. Tengelic 3 2 1- 4-3 4 7. Tamási 3 2­1 6-6 4 8. Gerjen 3 1 1 1 5-5 3 9. Nagymányok 3 1­2 6-7 2 10. Tevel 3 1­2 4-5 2 11-12. Dunaszentgy. 3 ­2 1 5-7 2 Fadd 3 ­2 1 5-7 2 13. Decs 3 1­2 3-7 2 14. Aparhant 3 ­1 2 2-4 1 15. Kakasd 3 ­1 2 2-5 1 16. Dombóvár 3 ­1 2 2-7 1 IFJÚSÁGIAK 1. Bátaszék 3 3­22- 0 6 2. Nagymányok 33­­11- 2 6 3. Dombóvár 3 2­1 9- 4 4 4. Tengelic 3 1 2­7- 2 4 5. Decs 3 2­1 6- 6 4 6. Aparhant 3 2­1 6- 8 4 7. Tamási 3 2­1 5-10 4 8. Tolna 3 1 1 1 6- 4 3 9. Tevel 3 1 1 1 4- 3 3 10. Kakasd 3 1 ­2 10-10 2 11. Hőgyész 3 1 ­2 5- 5 2 12. Bonyhád 3 1 ­2 5- 6 2 13. Döbrököz 3 1 ­2 6- 9 2 14. Gerjen 3 1 ­2 3-22 2 15. Fadd 3 - ­3 2- 9­16. Dunaszentgyörgy 3 - ­3 5-12-