Tolnai Népújság, 1990. szeptember (1. évfolyam, 127-151. szám)

1990-09-17 / 140. szám

6 KÉPÚJSÁG 1990. szeptember 17. Labdarúgó NB II. Labdarúgó NB III. Jő játékkal is dózsás bánat villanyfényben A paksiak 45 perces előnyt adtak ellenfelüknek Haladás VSE-Szekszárdi Dó­zsa 4-0 (2-0). Szombathely, 5000 néző. V.: Molnár L. Haladás: Kutasi - Mikos, Görög, Tóth - Hegyi, Mar­ton, Popa, Elekes - Nagy J. (Deéry a 65. percben), Illés, Scháffer (Hal- mosi a 76. percben). Edző: Sárosi László. Szekszárd: Mausz - Fodor (Horváth P. a 75. percben), Kalmár, Varga, Nagyfalusi - Máté (Bozsér az 58. percben), Kasza, Farsang, Horváth Cs. - Jelusics, Bóka. Ed­ző: Teszler Vendel. A nagyszámú hazai közönség részéről élénk ér­deklődés előzte meg a találkozót, a szurkolók nem titkolták: most már sok gólt akarnak látni, s egyszer valaki nagyon „kihúzza a gyufát”. Aligha kétséges, hogy a lila-fehé­rek szerették volna elkerülni ezt a szerepkört. A 15. percben Nagy J. jobbról emelt középre és Illés a ka­punak háttal állva, mutatósán emelt a léc alá. 1 -0. A 33. percben Marton szerzett labdát a jobb olda­lon, az alapvonalig futott, majd visz- szafelé passzolt, s Nagy J. 8 méter­ről a bal felső sarokba perdített. 2- 0. A 39. percben Jelusics futtából leadott 25 méteres hatalmas lövé­sét Kutasi a bal felső sarok elől tol­ta szögletre. A 46. percben Hor­váth Cs. 20 méteres szabadrúgá­sát Kutasi ismét a bal felső sarok­ból tornázta ki. Négy perccel ké­sőbb Horváth Cs. lapos lövését védte bravúrral a Haladás portása. Az 54. percben Nagy J. szabadrú­gása kipattant a sorfalról, a közép­pályás ismételt, de a védők szög­letre mentettek. A 63. percben pa­rádés hazai akciónál Nagy-ll- lés-Scháffer volt a labda útja, majd a kiugró Marton kapta a labdát, aki 12 méterről emelt a hálóba. 3-0. A 75. percben Illés szép szóló után Martont szöktette, aki átívelt a má­sik oldalra, Deéry érkezett és 10 méterről az ellenkező sarokba fe­jelte. 4-0. Elégedetten távozhattak a szur­kolók a villanyfényes találkozóról. A két csapat 90 percre száműzte a gyepről az „antifutballt”, látványos, helyenként színvonalas játékot produkált. A Szekszárd nem állt be védekezni, a többet kezdeménye­ző hazaiak ellen kontrákra speku­lált. Sőt, a vendégek távoli lövések­kel is kísérleteztek, bizonyítva: nem feltartott kezekkel érkeztek Szombathelyre. A Haladás hamar szerzett gólt, utána lényegesen fel­szabadultabban futballozott. Szü­net után a vendégek léptek fel tá­madólag, ez kedvezett igazán a vasutasok ellenakcióinak. Mindkét kapu előtt adódtak lehetőségek, de a volt NB l-es csapat jobban használta ki helyzeteit. A vendégek jó benyomást keltettek, több Ígére­tes akciójuk volt, ám a becsületgólt nem tudták megszerezni. Jók: Mi­kos, Tóth, Marton, Elekes, Nagy J., Illés, illetve Kalmár, Horváth Cs., Bóka, Jelusics. Soproni SE-Paksi Atom 2-0 (1-0). Paks, 500 néző. V.: Tóth. Sopron: Milchram - Kelemen, Nagy, Horváth, Ruzsits - Halász, Orbán, Vékony, Balaton (Deák a 48. percben) - Ifjú (Varga a 71. percben), Majoros. Edző: Készéi Ferenc. Paks: Hujber - Gracza, Szabó, Nagy Z. - Mikolics, Kovalik, Nagy L. (Vörös a 75. percben), Lauer - Juhász, Kádár, Szendrei (Orosz az 50. percben). Edző: Pusztai László. A mérkőzés elején Ifjú majd Horváth lövése jelezte, hogy a Sopron nem a döntetlenért érkezett. A 10. perctől az Atom át­vette a kezdeményezést, sorra ve­zette támadásait, de középpályá­sai gyenge teljesítménye miatt si­kertelenül. A 24. percben Nagy L. lépett ki, szorongatott helyzetből lőtt kapura, de Milchram hárított. Eseménytelen 20 perc követke­zett, melyben egyik csapat sem tu­dott igazán veszélyeztetni. A kö­zönség a hazaiak pontatlan játé­kán bosszankodott leginkább. A 43. percben Orbán tört be a 16- oson belülre, ahol Szendrei lerán­totta. 11-esi Balaton büntetője a bal alsó sarokban kötött ki. 1 -0. A második játékrészben mintha kicserélték volna az atomos játé­kosokat. Elszántan, nagy akarás­sal rohamozták az ellenfél kapuját. A 47. percben Juhász a kapussal állt szemben, de elhamarkodottan Milchramba lőtt. Szinte percen­ként forgott veszélyben a Sopron kapuja, de a legbiztosabbnak tűnő helyzetekben is hibáztak a ha­zaiak. Az 57. percben Nagy L. lövé­se már túljutott a kapuson, de a ka­pufa a hálóőr segítségére sietett. Az 58. percben Ruzsits kapott sár­ga lapot, mert belerúgott Kádárba. A 70. percben Kelemen Orosszal szemben „vétkezett” így ő is társa sorsára jutott a bírónál. A 72. perc­ben Juhász beadásánál már verve volt a kapus, de Kádár 2 méterről az üres kapu fölé lőtt. A 74. perc­ben Gracza közeli fejesét védte a soproniak kapusa, majd még ugyanebben a percben Kovalik is „besárgult”. A 76. percben Vékony tört ki a védők közül, de Hujber remek láb­ra vetődéssel mentett. Tíz perc múlva Mikolics rövid hazaadását Deák csípte el és a kapust is kicse­lezve, lőtt a hálóba. 2-0. A paksiak bátortalan játékának köszönhetően egy félidőnyi előnyt kapott a Sopron, s nem kis sze­rencsével élt is a lehetőséggel. Jók: Milchram, Kelemen, Nagy, Horváth, illetve Szabó. Az NB II. Nyugati csoportjának további eredményei: Dorog—III. Kér. TTVE 0-2, Ajka-Mohács 0-0, BMTE-T örley-BKV Előre 0-1, Nagy kan izsa-Sabaria 1-1, Kom- ló-Dunaferr SE 3-1, Oroszlány- ZTE 1-0. %I OTTHO Ft BIZTOSÍTÁS NB II. Nyugati csoport 1. Haladás 5 2. TJE 5 3. BKV Előre 5 4. III. Kér. TTVE 5 5. Dunaferr SE 5 6. Ajka 5 7. Mohács 5 8. Oroszlány 5 9. Szekszárd 5 10. Komló 5 11. Nagykanizsa 5 12. Sopron 5 13. Paksi Atom 5 14. Sabaria 5 15. BMTE-Törley 5 16. Dorog 5 4 1­12- 4 9 3 1 1 11- 5 7 3 1 1 8- 4 7 3 1 1 5- 2 7 2 2 1 16- 9 6 2 2 1 5- 3 6 2 2 1 4- 2 6 2 1 2 4- 4 5 2 1 2 7-11 5 2­3 8- 8 4­4 1 6- 8 4 1 2 2 5- 7 4 2­3 5- 9 4­3 2 3- 6 3 1­4 4-15 2 7* 1 4 2-, 8 1 A Dombóvár továbbra is nyeretlen Kisdorogi MEDOSZ-Dom- bóvári Vasas 2-1 (1-1). Dom­bóvár, 150 néző. V.: Simon. Kisdorog: Kiss - Vecsei, Klein, Páli, Komáromi - Endeli, And­rás, Szajkó, Pap - Szabó (Lő- rincz), Beke F. (Berning). Edző: Kovács István. Dombóvár: Rei- zinger - Siklódi, Luczek, Vida, Berki - Csanádi (Orsós), Ger- gics, Horváth - Rácz, Jakab, Korvicska (Tárnái). Edző: Far­kas Attila. Nem ugrott egymás­nak a két csapat a megyei „ran­gadón”, de máraz első percek­ben is a vendégek támadásai­ban volt több átütőerő. Ennek ellenére a 17. percben a Vasas szerzett vezetést. Rácz forgoló­dott a védők gyűrűjében, majd 22 méterről lövésre szánta el magát, az erősen meglőtt labda a bal alsó sarokba vágódott. 0- 1. A 31. percben Beke F.-Komáromi kényszerítő a Vasas 16-osán belül, s a visz- szakapott labdát Komáromi a kimozduló Reizinger mellett a bal alsó sarokba helyezte. 1 -1. Már-már mindkét fél elégedett­nek látszott a pontosztozko­dással, amikor a 76. percben megszerezte a győztes gólját a vendégcsapat. A menteni aka­ró Luczek a berobbanó András elől magasan, Reizinger fölött a léc alá emelte a labdát Öngól! 2-1. A közepes színvonalú, küz­delmes találkozón a jobb kö­zéppályás sorral rendelkező Kisdorog többet kezdeménye­zett, s ha végül öngóllal is, de rászolgált győzelmére. Jók: Klein, Páli, Pap, illetve Rácz. Paksi SE-Mázaszászvár 3-1 (0-1). Mázaszászvár, 250 néző. V.: Hosszú. Paks: Gróf - Szabó, Fábián, Horváth, Bregovics - Mácsik (Bérezési), Sashegyi, Lacza (Somogyi), Porga - Már­kus, Kálmán. Edző: Laki Zoltán. Mázaszászvár: Görföl - Viro- vácz, Maglódi (Lakatos), Sztoics, Dömény - Orsós, Ambrus, Kasler (Román), Cso- both - Roth, Szigeti. Edző Kol­lár Sándor. Ellentétes félidők: az első 45 percben a hazai együttes remek támadásokat vezetett, és megszerezte a ve­zetést is. Szünet után erősített a Paks, és megérdemelten fordí­totta a maga javára a találkozó végeredményét. G.: Kálmán 2, Bérezési, illetve Ambrus. Jók: Kálmán, Gróf, Fábián, illetve Ambrus. Az NB III. Dráva-csoportjá- nak további eredményei: Ka­posvári Építők-Boglárlelle 1 -0, Somberek-PVSK 0-0, Bóly- Siklós 3-1, Barcs-Kaposvári Honvéd 0-0, Marcali-Kapos­vári Rákóczi 0-1, Csurgó- Nagykanizsa 1-1. NB III. Dráva-csoport 5 5 - - 10- 1 10 5 2 3 - 8- 4 7 5 3 11 8-6 7 5 3 - 2 11- 4 6 5 2 2 1 6- 3 6 5 13 1 7-5 5 5 2 1 2 4- 4 5 5 - 5 - 1-1 5 5 2 1 2 7- 8 5 5 2 - 3 8- 8 4 5 3 - 2 4- 6 4 5 1 2 2 4- 7 4 5 - 3 2 4- 8 3 5 113 4-12 3 5 1-4 4-7 2 5 1-4 5-11 2 1. K. Rákóczi 2. Pécsi VSK 3. Somberek 4. Paksi SE 5. K. Honvéd 6. Nagykanizsa 7. Boglárlelle 8. Barcs 9. Boly 10. Mázaszászvár 11. K. Építők 12. Siklós 13. Dombóvár 14. Csurgó 15. Marcali 16. Kisdorog Labdarúgó NB I. Megyei labdarúgó-bajnokságért Vendégsikerek az őszi idény 5 . fo rd u ló já b a n Siófok-Ferencváros 0-0. Sió­fok, 8000 néző. V.: Huták. Vasas-Videoton-Waltham 1-1 (0-0). Fáy utca, 2000 néző. V.: Vág- ner. G.: Galaschek a 65., illetve Muzsnay a 61. percben. MTK-VM-Bp. Volán 3-0 (2-0). Hungária körút, 2000 néző. V.: Kurmai. G.: Hannich az 5., Cser- venkai a 40., Ivanis az 59. percben. Kajdy (MTK-VM) kiállítva. Bp. Honvéd-Veszprém 1-1 (0-1). Bozsik-stadion, 6000 néző. V.: Lázin. G.: Fodor a 65., illetve Plotár a 15. percben. Szécsi (Veszprém) kiállítva. Pécs-Békéscsaba 0-2 (0-1). Pécs, 5000 néző. V.: Kovács I. L. G.: Nagy a 33., Horváth a 84. percben. Szeged-Ú. Dózsa 0-4 (0-3). Szeged, 12 ezer néző. V.: Plasek. G.: Eszenyi a 17., Kecskés a 31. és a 70., Zsinka a 44. percben. Miha- laczhe (Szeged) és Zsivótzky (Ú. Dózsa) kiállítva. Vác-Rába ETO 2-1 (2-1). Vác, 7000 néző. V.: Varga S. G.: Füle a 30., Répási a 35. illetve Bordás a ■ TRAVEL AGENCY | HUNGARY^« így kellett volna! 1. Siófok-Ferencváros 0-0 x 2. Szeged-Ú. Dózsamegállapítotttipp: 2 3. Bochum-Hertha BSC 4-2 1 4. Düsseldorf-Bayern München 1-2 2 5. Mönchengladbach-Frankfurt 1-1 x 6. Mannheim-Homburg 1-1 x 7. Saarbrücken-Essen 2-0 1 8. Schweinfurt-Oldenburg 2-3 2 9. Cesena-Milan 0-1 2 10. Fiorentina-Sampdoria 0-0 x 11. Genoa-Roma 3-0 1 12. Barletta-Ascoli 0-0 x 13. Cosenza-Verona 0-0 x Pluszmérközés: 14. Modena-Foggla 1-3 2 25. percben. Somogyi (Rába ETO) kiállítva. Debrecen-Tatabánya 0-0. Deb­recen. 4000 néző. V.: Németh L. ÉPÍTŐIPARI KISSZÖVETKEZET 7101 SZEKSZÁRD, VAK BOTTYÁN U. 6. Telefon 74 15-188 Telefax: 15816 A bajnokság állása 1. Vác 5 4­1 9­7 8 2. Bp. Honvéd 5 3 1 1 12­4 7 3. Ferencváros 5 3 1 1 11­3 7 4. Tatabánya 5 3 1 1 9­7 7 5. Békéscsaba 5 3­2 9­5 6 6. Rába ETO 5 3­2 9­7 6 7. Siófok 5 2 2 1 5­3 6 8. Ú. Dózsa 5 3­2 11-10 6 9. Veszprém 5 1 4­4­3 6 10. Vasas 5 2 1 2 10-11 5 11. Szeged 5 2 1 2 4­8 5 12. MTK-VM 5 2­3 8­8 4 13. Pécs 5 2­3 4­5 4 14. Debrecen 5­2 3 2­8 2 15. Videoton 5­1 4 2­9 1 16. Bp. Volán 5­­5 0-11 0 Mádl: Négyből négy Gyűrött a Rába Hotelban zajló nem­zetközi férfi nyílt sakkbajnokságon a 4. fordulót játszották. Ketten - a magyar Vidéki és a szovjet Romanyisin - állnak az élen holtversenyben 4-4 ponttal, azaz százszázalékos teljesítménnyel. Mögöttük két szovjet játékos, Sekajev és Pancsenko, valamint a nyugatnémet Kock 3,5-3,5 ponttal következik. A 18 fős üldözőbolyban hat magyar van. A negyedik fordulóban Vidéki és Ro­manyisin egymással kerül szembe. * Az ugyancsak a Rába Hotelban folyó országos női egyéni sakkbajnokságon a negyedik fordulóban valamennyi játszma nagy küzdelemben dőlt el, ezt mutatja hogy egyetlen döntetlen sem született. A mezőny kettészakadt, az élen Mádl Ildikó áll 4 ponttal, Ivánka Máriának és Forgó Évának egyformán 3,5-3,5 pontja van. Az 5. forduló rangadója a Mádl-For- gó összecsapás. Gerjen-Decs 5-0 (1-0). Decs, 400 néző. V.: Harsányi. Gerjen: Póti- Lisztmájer, Rácz, Szalai (Kin­cses), Hajnes (Kiss) - Kövesi, Pa­lásti I., Szabó - Földesi, Kovács, Balogh, Edző: Palásti Lajos. Decs: Siklósi I. - Lukács, Papp, Horváth II. (Szajkó), Száraz I. - Kvanduk, Végh, Herczeg - Horváth III. (Né- dics), Dér, Szabó. Edző: Kern László. A minden csapatrészében jobb Gerjen ilyen arányban is megérdemelten győzött. G.: Ko­vács 2, Balogh, Földesi, Szabó. Jók: Az egész gerjeni csapat. Bonyhád-Tengelic 4-0 (2-0). Tengelic, 150 néző. V.: Krekó. Bonyhád: Szabó D. - Szabó L, Stumpf, Pozsár, Marsai - Szabó T., Kiss, Mészáros, Darabos (Miszler), Pfeifer, Kecskeméti (Palkó). Edző: Losonczi István. Tengelic: Both Z.- Dénes (Gáncs), Tolnai, Both S., Fülöp - Barabás, Tóth, Junkuncz - Farkas, Vida, Pamuki (Kispál). Edző: Palatínus János. A venség- csapat ilyen arányban is megérde­melten nyert. G.: Kiss, Mészáros, Reifer, Darabos. Jók: Pozsár, Mé­száros, illetve Both Z. Fadd-Döbrököz 1-1 (0-0). Fadd, 400 néző. V.: Fazekas. Fadd: Sipos - Kugli, Nagy, Ádám, Tornai- Beda, Aradi, Klopcsik, Kirtyán - Illés, Póti (Kertész). Edző: Márkus József. Döbrököz: Fink - Apáti, Horváth I., Csatári, Varga - Bartek, Tóth (Horváth II.), Tóth-Bagi, Kiss - Francz (Szili), Szűcs. Edző: Szie- bert József. Nagy iramú találkozón, sok játékvezetői hiba mellett a Döbrököz lehetett elégedett a dön­tetlennel. G.: Kertész, illetve Szili. Jók: Ádám (a mezőny legjobbja), Aradi, Tornai, illetve Horváth I., Hor­váth II., Kiss. Nagymányok-Tamási 4-1 (2-0). Nagymányok, 300 néző. V.: dr. Berta. Nagymányok: Töpfner T. - Blum (Ober), Lovász, Éppel, Ben- cze - Verese (Farkas), Horváth, Töpfner M. - Bíró, Forray, Klem. Edző: Éppel László. Tamási: Ba- nász - Agócs, Szabó J., Schnei­der, Szabó M. - Szűcs, Tóth, Dem- kó (Zsolnay) - Orsós, Walter, Lanczki. Edző: Bazsonyi Rudolf. Színvonalas mérkőzés, biztos ha­zai győzelem. G.: Klem, Töpfner M., Forray, Bíró (11 -esből), illetve Wal­ter. Jók: Klem, Bíró, Horváth, illetve Agócs, Walter. Dunaszentgyörgy-Kakasd 4-3 (1-1). Kakasd, 300 néző. V.: Lerch. Dunaszentgyörgy: Thúróczy - De- csi, Pál, Benedek, Lakatos (Amb­rus) - Kiss I., Domsa, Káldy - Gyöngyösi, Kiss T„ Gödör. Edző: Zsíros Sándor. Kakasd: Sebes­tyén A. - Schell, Kvanduk J., Hü­cker, Kvanduk E. - Tusa, Sebes­tyén Z., László - Müller (Eisen­sehr), Pámer, Sipos. Edző: Simon Ferenc. Nagy iramú, feszült han­gulatú mérkőzésen a szerencsé­sebb csapat győzött. Lászlót az 55. percben kiállították. G.: Gyöngyösi 2, Domsa, Kiss I. (11-esből), illetve Pámer 2 (egyet 11 -esből), Sipos. Jók: Pál, Benedek, Gyöngyösi, il­letve Sipos, Rácz, Sebestyén Z. Hőgyész-Tevel 3-2 (2-1). Tevel, 450 néző. V.: Fidschi. Hőgyész: Nándor - Cseh (Bősz I.), Topánka, Nagy - Weitner J. (Királyházi), Bősz II., Kurcz, Bús, Páli - Papp, Sörös. Edző: Weitner Ádám. Tevel: Szőcs - Ferencz Cs. (Somogyi), Juhász, László, Barabás - Hoff­mann, Borbandi, Salamon (Ger­gely), Hodász - Ferencz S., Bíró. Edző: Szentes Ambrus. A helyze­teit jobban kihasználó Hőgyész megérdemelten nyed. G.: Sörös, Weitner J., Bősz II., illetve Ferencz S., Bíró. Jók: Kurcz, Bús, illetve Ba­rabás, Bíró. Bátaszék-Dombóvár 2-2 (1-2). Bátaszék, 300 néző. V.: Makai. Bá- taszék: Kocsis - Rácz, Kiss (Pus­kás), Bódi, Szabados - Bojás (Gril), Marosa, Keller, Farkas - Pap, Iski. Edző: Mucska Gyula. DVMSE: Bien - Vészi, Virágosi, Iván (Balázs), Mács - Péter, Ben- cze, Pintér - Zsuró (Szabotin), Pó­lyák, Pászti. Edző: Iván József. A10 főre olvadt hazaiak vesztett állás­ból egyenlítettek, küzdelmes mér­kőzésen. Kiállítva: Kocsis a 74. percben. G.: Keller 2 (egyet 11 -es­ből), illetve Pólyák, Virágosi. Jók: Keller, Farkas, Pap, illetve Pászti, Péter, Virágosi. Tolna-Aparhant 4-1 (3-1). Aparhant, 100 néző. V.: Varga. Tol­na: Lampek - Márkus, Hauzmann, Wittinger, Horváth - Kapéter, Kiss, Nagy, Szakter - Töttősi, Kindl. Edző: Szegleti István. Aparhant: Bagoly - Lauter, Gecző, Sármány, Palkó - Heidecker, Dobos, Jókai ­Ferenc, Mészáros (Kozma), László (Schanczenbacher). Edző: Wäger Pál. A minden csapat részében jobb Tolna megérdemelten nyed. G.: Kiss 2, Kindl, Wittinger, illetve Ferenc. Jók: Hauzmann, Kiss, Kindl, illetve Sármány, Gecző. Az ifjúsági mérkőzések ered­ményei: Tengelic-Bonyhád 2-0, Decs-Gerjen 4-2, Fadd-Döbrököz 0-4, Nagymányok-Tamási 3-3, Kakasd-Dunaszentgyörgy 1-1, Bátaszék-Dombóvár 1-4, Tevel- Hőgyész 4-1, Aparhant-Tolna 1 -1. Felnőttek 1. Bonyhád 5 4 1­16- 5 9 2. Tolna 5 4 1­11- 4 9 3. Hőgyész 5 4­1 18- 6 8 4. Döbrököz 5 3 2­7- 2 8 5. Bátaszék 5 2 2 1 10- 7 6 6. D. szentgyörgy 5 2 2 1 11-10 6 7. Tamási 5 3­2 8-10 6 8. Gerjen 5 2 1 2 11- 7 5 9. Fadd 5 1 3 1 8- 9 5 10. Nagymányok 5 2­3 10- 9 4 11. Dombóvár 5 1 2 2 6- 9 4 12. Tengelic 5 2­3 4-14 4 13. Tevel 5 1­4 7-10 2 14. Decs 5 1­4 4-17 2 15. Kakasd 5­1 4 5-10 1 16. Aparhant 5­1 4 3-10 1 Ifjúságiak 1. Bátaszék 5 4­1 26- 5 8 2. Dombóvár 5 4­i 19- 5 8 3. Decs 5 4­1 12- 9 8 4. Nagymányok 5 3 1 1 15-10 7 5. Tevel 5 3 1 1 10- 5 7 6. Döbrököz 5 3­2 15-10 6 7. Tengelic 5 2 2 1 9- 5 6 8. Kakasd 5 2 1 2 12-11 5 9. Tamási 5 2 1 2 8-14 5 10. Aparhant 5 2 1 2 7-15 5 11. Hőgyész 5 2­3 9- 9 4 12. Tolna 5 1 2 2 8- 7 4 13. Gejen 5 2­3 8-28 4 14. Bonyhád 5 1­4 6-10 2 15. D. szentgyörgy 5­1 4 7-16 1 16. Fadd 5­­5 4-16-