Tolnai Népújság, 1990. május (1. évfolyam, 24-48. szám)

1990-05-03 / 24. szám

6 NÉPÚJSÁG 1990. május 3. A Blacky „előőrs” már megérkezett Az árubemutatón mintegy tíz sportág felszereléseit kínálják Megvalósulni látszik a szekszárdi kerekesek nagy álma, a sportüzlet megnyitása, hiszen a szponzorálásukat felvállaló svájci Blacky sportru­házati cég tegnap nyitotta meg háromnapos árubemutatóját a Kiskorzón lévő Step cipőboltban. Mint az Schneider Konrád vezető edzőtől meg­tudtuk, mintegy 200 ezer forint értékben mutatnak be különféle mezeket, cipőket, táskákat, szabadidőruhákat, sapkákat és sportnadrágokat. A kínálatot nézve elsősorban a fiatalabb korosztályok jelenthetik majd a stabil „vásárlótömeget”. Az árak inkább a magasabb kategóriákba tar­toznak, de a minőséget is joggal nevezhetjük Adidas, Puma, Nike színvo­nalúnak. Az üzlet megnyitását június elejére tervezik kétmillió forintos árukészlettel. Egyébként a Spartacus kerékpárosai tízszázalékos áren­gedményt kapnak, ezzel is elősegítve a szekszárdi sportolók magas színvonalú feltételek melletti edzés- és versenyeztetési lehetőségeit.- kz ­Iregszemcsei majális nemzetközi mérkőzésekkel Labdarúgó NB II. A Dózsa számára Keszthely is szép város... Pakson kiesési rangadót nyert a Budafok A recept valójában roppant egy­szerű. Végy egy kies kastélykertet, építs annak ligetes területére egy bitumenes kézilabdapályát, hívj meg néhány csapatot - lehetőleg külföldit is - és a mérkőzéssoroza­tot illeszd a település hagyomá­nyos majálisába a siker máris ga­rantált. Miután Iregszemcsén mindez évek óta együtt van, így az idei - céllövöldével, bazárossát- rakkal és ínycsiklandozó étkeket kínáló vendéglős pavilonokkal tűz­delt - sporttelepi majális a község apraja-nagyját ünneplésre invitál­ta. Nincs szándékunkban a több­százas közönség vidám piknik­hangulatát csak a sportesemé­nyekhez kötni, no meg, Dravecz Károly fáradtságot nem ismerő szervező munkáját hangsúlyozni, de, hogy a kézilabdázás nagy vonzerővel bírt, az szent igaz. Szó se róla, az Iregszemcsei TKI és a Tamási MEDOSZ vendégeként az NSZK-ból érkezett Karlsruhe női és férficsapatainak pályára lépése önmagában is kitűnő ajánlólevél­nek bizonyult. Nők Siófok-Tamási 14-14 (5-8). V: Sudár, Taksonyi. Jó iramú találko­Högyészi HSC-Környe 34-15 (11-6). Hőgyész, 300 néző. V: Pál, Ro­botka. Hőgyész: Spoljár - Barabás (1), Májer (5), Teimel L. (2), Törő (5), Teimel J. (2), Nándor L. (9), Csere: Schmidt, Nádor I., Drüszler (3), Hrozik (7), Edző: Teimel Lajos. A 8. percig fej fej mellett haladtak a csapatok, ekkor 3-3 volt a találkozó állása. A Hőgyész ezután ket­tős emberfogásra tért át és Spoljár jó védéseivel, valamint Nándor L. gyors indításaiból lőtt góljaival elhúzott. Szünet után a 46. percben 12-9-re még felzárkózott a Környe, de tetszetős játékával, jó egyéni teljesítményekkel és remek védekezéssel padlóra küldte ellenfelét a HSC. A folytatásban ugyan­is teljesen szétesett a vendégcsapat já­téka, így kevés ellenállást fejtett ki, a hazaiak viszont ráerőltették akaratukat és az történt a pályán, amit ők akartak. Ezen a találkozón csupán 15 percen át tartozott egy súlycsoportba a két együttes. A hőgyésziek igazán napfé­nyes perceket szereztek közönségük­nek. Jók: Spoljár, Nándor L, Törő, Má­jer, Hrozik. Dunaföldvári Spartacus-Tiszaföld- vár 23-20 (13-13). Tiszaföldvár, 400 néző. V: Nagy, Szűcs. Dunaföldvár: Ká­zó, két ellentétes félidővel. Ld: Ba­logh, Vargáné, Rekovszkiné 4-4, illetve Bérdi 4. Tamási-Karlsruhe 11-4 (4-1). V. Taksonyi, Sudár. A tamásiak fiatal együttese végig kezében tartotta az irányítást. Ld: Bérdi, Szabó, Pech, Nagy 2r2, illetve Giesel 3. Siófok-Karlsruhe 9-8 (7-6). V: Kerekes, Török. Mindkét félidőben a siófokiak hajráztak jobban. Ld: Balogh, illetve Giesel 3. Tamási-Karlsruhe 18-17 (6-10). V: Lesták. Az NSZK-beli gárda már biztos győztesnek lát­szott, de a véghajrában a hazaiak fordítottak. Ld: Pech 6, Csik 3, illet­ve Giesel 5, Jeutsch 3. Férfiak Karlsruhe-lregszemcse 25-24 (11-14). V: Kerekes, Török. Nagy iramú, küzdelmes találkozón az utolsó percben lőtt góllal nyertek a nyugatnémetek. Ld: Scherf 8, Brá- jer 6, illetve Szappanos 7, Krasznai 6, Pécsi 5. Karlsruhe-lregszemcse 27-26 (15-13). V: Lesták. A színvonalas, gólgazdag találkozón másodszor is a Karlsruhe együttese csikarta ki egygólos győzelmét. Ld: Scherf 8, Fietzek 6, illetve Szappanos 11, Papp 5. csór - Hegedűs I., Szauter (2), kolics (3), V. Kovács (4), Józsa (12), Hegedűs P. (1). Csere: Mestyán, Horváth L., Du- kai (1), Polgár. Edző: Kolics János. A bajnoki mérkőzést a két együttes öreg­fiúk csapatának barátságos találkozója vezette be, melyen 24-24-es döntetlen született. Az NB ll-es ütközet első öt perce a hazaiaké volt, 5-1-es előnyre tettek szert. Remekül védett a kapusuk, de ezzel együtt is fokozatosan belelen­dültek a vendégek, hátrányukat ledol­gozták: a 16. percben 10-10-re módo­sult az állás. A félidő végéig fokozódott az iram, de egyik csapat sem tudott megugrani. A második játékrészt Józsa bombagólja nyitotta, közben a hazaiak újabb hétméteresét hárította Kácsor. Az 55. percben a Spartacus ötgólos előnyre tett szert. A véghajrában a kö­zépmezőnyben tanyázó Tiszaföldvár mindent elkövetett hátránya ledolgozá­sáért, de erejükből csak az eredmény szorossá tételére futotta. Az utolsó percben 23-19-es állásnál minden­esetre büntetőből betaláltak, s ezzel beállították a végeredményt. A vesztes csapat tagjai a mérkőzés végén a baj­noki cím megnyerésére buzdították a dunaföldváriakat. Jók: Kácsor, Józsa. Szekszárdi Dózsa-Keszthelyi ÄTE Haladás 2-0 (1-0). Keszthely, 500 néző. V.: Vavika. Szekszárdi Dózsa: Mausz - Szabó, Varga F., Kasza, Nagyfalusi - Farsang, Die-, nes (Máté a 60. percben), Bozsér, Horváth Cs. - Süveges, Varga L. (Bóka a 72. percen). Edző: Teszler Vendel. Kesztelyi ATE Haladás: Hajba - Szalai, Halápi, Gagó, Czi- ráki - Németh T. (Fenusz a 39. percben), Ballai, Wunder - Békefi (Nyúl az 55. percben), Kiss, Pur- ger. Edző: Fuisz János. Lüktető iramban kezdődött a mérkőzés, mindkét csapat támadólag lépett fel. A rríásodik percben bal oldali bedobást követően Bozsér Hor­váth Cs. éllé játszott, akinek 17 mé­teres lövését Hajba a mezőnybe öklözte. Két perccel később egy előreivelést követően Wunder Bal- laihoz fejelte a labdát, aki 15 mé­terről kapásból kapu mellé bom­bázott. A hazaiak játékán érződött a gőrcsösség, ami a táblázaton el­foglalt pozíciójukból adódott. A 6. percben Horváth Cs. húzott el jó csellel a jobb oldalon, visszagurí- tását Farsang 9 méterről, nagy erővel lőtte kapura, de Hajbát talál­ta telibe. A 20. percben Bozsér át­adásával Süveges lépett ki a védők közül és a kifutó Hajba fölött a 16- osról a hálóba emelte a labdát. 1 -0. A 28. percben Bozsér szerzett lab­dát a védőktől a jobb oldalon, be­adását Süveges hat méterről a léc fölé pörgette. A folytatásban a há­zigazda keszthelyiek visszaestek, így a továbbra is többet kezdemé­nyező lila-fehérek előnyét kevés­Labdarúgás Az utolsó percben egyenlített a Hőgyész Lapunk szerdai számiban a nyomda hi­bájából kimaradt a Fadd-Hőgyész megye- bajnoki mérkőzés tudósítása, valamint a 23. forduló ifjúsági mérkőzéseinek az ered­ménysora. Ezt, és a június 3-i fordulóból előrehozott, május 1-jén lejátszott Duna- földvár-Hőgyész mérkőzés tudósítását ezúttal közöljük. Fadd-Hőgyész 2-1 (2-1). Fadd, 500 néző. V.: Niki. Fadd: Szalai - Aradi, Nagy, Ádám, Kugli- Józsa, Ujj, Klopcsik, Kertész (Beda) - Gyenis, Póti (Kistyán). Edző: Márkus József. Hőgyész: Nándor - Bus, Weitner, Váli, Seemann - Cseh, Papp, Magyar - Topánka, Bősz, Kurcz. Edző: Weitner Ádám. Parázs hangulatú, nagy iramú mérkőzésen nyert a faddi együttes. G.: Gyenis 2 (egyet 11 -esböl), illetve Bősz. Jók: Szalai, Nagy, Gyenis, illetve Weitner, Váli, Bősz. Dunaföldvár-Hőgyész 2-2 (2-1). Duna­földvár, 150 néző. V.: Szegi. Dunaföldvár: Nagy- Vágó, Keller, Molnár, Tóth - Fehér, Timár, Král- Varjas, Horváth, Kovalovszki. Edző: Jákhalmi Károly. Hőgyész: Nándor - Bus, Weitner, Váli, Bősz II. (Szentes) - Bősz I., Banai, Topánka - Cseh, Papp, Seemann. Edző: Weitner Ádám. A vendégcsapat a 90. percben egyenlített, de ata­lálkozó összképe alapján a pontosztozkodás igazságosnak mondható. <3.: Timár 2, illetveTo- pánka, Váli. Jók: Keller, Tóth, Fehér, Timár, illet­ve Topánka, Váli. NB ll-es serdülő- és ifibajnokság Serdülök III. Kér. TTVE-Szekszárdi Dózsa 0-0. Sz. Dózsa: Hefner - Horváth (Raffai), Sztehló, Bacs, Kárpáti - Fehér, Vecsei, Rupa - Bildhéber, Tep- lán, Teszler (Cseke). Edzó: Kedves Mihály. Az óbudaiak salakos pályára vitték a mérkőzést, ez cseppet sem ízlett a dózsásoknak. Jók: Hefner, Horváth, Kárpáti. Szekszárdi Dózsa-Keszthely 4-2 (2-1). Sz. Dózsa: Hefner (Cziráki) - Horváth (Raffai), Sztehló, Bacs, Kárpáti - Fehér, Vecsei (Teszler), Bildhéber - Cseke, Teplán, Rupa. Edző: Kedves Mihály. Szünet utáni teljesítményükkel rászol­gáltak győzelmükre a hazaiak. G.: Bacs,-Fehér, Bildhéber, Cseke. Jók: Bacs, Rupa, Sztehló. Ifjúságiak III. Kér. TTVE-Szekszárdi Dózsa 0-0. Sz. Dózsa: Blazsó - Kedves, Méhn, Baunok, Tornai- Péter (Pusztai), Panghy, Halmai - Szabó, Kol­ler, Bajusz. Edző: Laki Zoltán. A végig fegyelme­zetten játszó vendég lila-fehérek helyzeteik alapján győzelmet érdemeltek volna. Jók: Ked­ves, Méhn, Tornai, Baunok. Szekszárdi Dózsa-Keszthely 1-1 (1-1). Sz. Dózsa: Blazsó - Kedves, Méhn, Fertődi (Honvéd), Tornai - Pusztai, Baunok, .Panghy (Koller) - Kedves, Bajusz, Halmai. Edző: Laki Zoltán. A május elsejei találkozón nyújtott telje­sítmény csak egy szerény döntetlenre volt ele­gendő. G.: Halmai. Jók: Blazsó, Méhn, Tornai. Megyei ifjúsági bajnokság Aparhant-Gerjen 8-1, Ozora-Dombóvár 1- 6, Dunaszentgyörgy-Dunaföldvár 5-2, Fadd- Hőgyész 2-2, Pálfa-Döbrököz 5-0, Kisdorog- Tevel 3-0, Bátaszék-Tamási 3-0, Tolna-Ka- kasd 0-1. Az előrehozott mérkőzésen: Duna­földvár-Hőgyész 6-5. Körzeti bajnokság Kaposszekcső-Závod 2-1, ifi: 2-7, Kocso- la-Dalmand 4-3, ifi: 3-1, Szakály-Pincehely 1- 3, Tamási ll.-Szakcs 4-1, Iregszemcse-Nak 0- 1, a Gyönk-Attala mérkőzés elmaradt, Tenge- lic— Kölesd 5-3, Paks ll.-Simontornya 2-2, ifi: 5­I, Kajdacs-Középhidvég 1-3, Bölcske-Györ- köny 1-1, Pusztahencse-Tolnanémedi- 2-4, Nagydorog-Németkér 5-1, ifi: 2-3, Sz. Dózsa II. -lzmény 3-2, Györe-Bonyhádvarasd 1-2, Kéty-Sióagárd 1-1, Ócsény-Zomba 0-1, Bo- gyiszló-Alsónána 1 -1, Decs-Harc 5-0. Az újra­játszott mérkőzésen: Zomba-Decs 0-1. bé veszélyeztették. Szünet után ott folytatta a két csapat, ahol az első játékrészt abbahagyta. Folytató­dott a küzdelmes, kemény játék, a kapura azonban csak a kontrákra építő szekszárdiak jelentettek ve­szélyt. A Balaton-partiak meddő próbálkozásait Varga F. vezérleté­vel a dózsások védelme magabiz­tosan hárította. A 80. percben Hor­váth Cs. szöglete után a labda ol­dalra pattant, Bozsér középre emelt és az érkező Süveges 8 mé­terről centiméterekkel lőtte kapu mellé. Három perccel később Haj­ba messzire kifutott kapujából, Ha­lápihoz passzolt, aki azonban elvé­tette a labdát, így Horváth Cs. ke­rült helyzetbe, az ő gólba tartó emelését Bagó menteni tudta. A 90. percben Farsang vezette fel a labdát, két védőn átverekedte ma­gát, majd pontosan adott középre, és az érkező Horváth Cs. 13 méter­ről beállította a mérkőzés végered­ményét. 2-0. A kiesés ellen küzdő keszthelyi gárda mindenáron bizonyítani szeretett volna pályaválasztóként, ám a fegyelmezetten futtballozó, gyors kontrákra építő és végig töb­bet támadó Szekszárd magabiztos győzelmet aratott. A házigazdák a találkozó hajrájában mindent egy lapra feltéve kitámadtak, vesztük­re, hiszen ekkor tovább növelte előnyét a lila-fehér együttes. Jók: Varga F., Horváth Cs., Farsang, il­letve Bagó, Ballai. Budafoki MTE Törley-Paksi SE 1-0 (1-0)). Paks, 900 néző. V.: Vuk­Csaknem fél évtizedes kényszerű kihagyás után két évvel ezelőtt tért vissza a dobókörbe Wolfgang Schmidt aki 1978-ban még az NDK színeiben szerzett Európa-bajnoki címet majd a 80-as évek második felében az NSZK-ba költözött A 36 éves atléta volt hazájában sok min­dent átélt hiszen nemzeti hősből 14 hónapos börtönbüntetésre ítélt áruló lett miután baráti kapcsolatokat tar­tott nyugat-európai versenyzőtársai­val. Az egykori világrekorder 1987- ben hagyta el az NDK-t és azóta megkapta a nyugatnémet állampol­gárságot mann. BMTE Törley: Lippai - Takó, Martin, Bátyi, Bélik - Rottenbiller, Balogh Á., Bősze (Gégely a 79. percben), Beringer - Jankov, Vin- cze (Kormány a 88. percben). Edző: Sárközi Lőrinc. Paksi SE: Kun - Héregi, Gracza, Fábián - Kerepeczky, Török (Lacza a 36. percben), Márkus, Horváth - Ká­dár, Takács (Blatt a 72. percben), Szomor. Edző: dr. Puskás Lajos. A 3. percben Szomor' átadását a jobb oldalon Kádár elcselezte. A 11. percben Kádár jobb oldali be­adását Szomor elől a védők men­tették. A 12. percben Török szép cselsorozat után középről célozta meg a kaput, de Lippai hárított. A 19. percben Kerepeczky veszé­lyes helyzetben szerelte Jankovot, az ellentámadásnál Kádár elől Lip­pai kivetödve mentett, majd Szo­mor bal oldali beadását szépen húzta le a budafoki kapus. A 23. percben Rottenbiller lépett ki, de Gracza becsúszva szerelt. A 24. percben Bátyi fejese a keresztlé­cen csattant, majd a 26. percben Szomort szögletre szerelték a vé­dők. A 28. percben Takács a bal oldalon elvesztett egy labdát, majd Bősze beadását Jankov 8 méterről lőtte a hálóba. 1 -0. A 37. percben Kádár indítását Márkus elől Lippai csípte el. Két perc múlva Szomor bal oldali beadását Márkus hat méterről nagy helyzetben mellé lőtte. A félidő lefújása előtt Takács becselezte magát a büntetőterü­letre, de a védők szögletre szerel­tek. Szünet után az 51. percben Kádár röviden gurított vissza Hor­Wolfgang Schmidt biztatóan kezdte az idei szabadtéri évadot s egy floridai találkozón jónak mond­ható, 64,30 méteres teljesítménnyel legyőzte a világ egyik legjobbjának tartott kubai Luis Delist - Nagyon szeretnék eljutni az augusztusi, spliti Európa-bajnok- ságra, természetesen nyugatnémet színekben - válaszolta Schmidt az újságírók kérdésére. - Ezt azért hangsúlyozom, mert egyelőre nem bízom a két német állam gyors egye­sülésében. Schmidt kisebb sérülés yján kezdte meg a felkészülést a koriti­váth elé, Martin még tisztázni tu­dott, majd Lacza csúnyán fölé lőtt. Az 59. percben Horváth 26 méte­res szabadrúgását Lippai hárította. A 63. percben Jankov egyedül tört kapura, de Fábián szögletre sze­relte. A 68. percben Kádár szép cselsorozat után elcsúszott, majd a 72. percben Szomor 20 méterről fölé bombázott. Két perc múlva Horváth szabadrúgását a védők ki­fejelték, Kerepeczky kapásból alig lőtt mellé. A 80. percben Blatt feje­sét Lippai bravúrral hárította. A hátralévő időben teljesen beszorí­totta ellenfelét a Paks, de helyzetet nem sikerült már kialakítani. Nagy lendülettel kezdett a hazai csapat, helyzetek sorát dolgozta ki - és hagyta kihasználatlanul. A vendégek a második kontratáma­dásukból gólt lőttek és ez el is dön­tötte a három pont sorsát. Jók: Jankov, Lippai, Beringer, Rotten- biller, illetve Kerepeczky és Kun. További eredmények: III. Kér. TTVE-ZTE 0-0, Nagykanizsa-Ajka 0-0, Tapolca-Komló 0-1, Dorog- Oroszlány 0-0, Dunaújváros-Bp. Volán 1-1, Mohács-Sopron 2-1. NB II. Nyugati csoport 1. Bp. Volán 25 15 8 2 50-20 53 2. Dunaújváros 25 15 4 6 40-28 49 3. Oroszlány 25 14 6 5 40-23 48 4. ZTE 25 12 5 8 40-30 41 5. Szekszárd 25 11 5 9 33-25 38 6. Komló 25 9 10 6 27-24 37 7. Mohács 25 10 5 10 32-26 35 8. Sopron 25 10 3 12 38-37 33 9. III. Kér. TTVE 25 7 11 7 26-21 32 10. Nagykanizsa 25 8 8 9 30-34 32 11. Budafok 25 8 7 10 22-38 31 12. Dorog 25 6 11 8 27-30 29 13. Ajka 25 4 12 9 25-28 24 14. Tapolca 25 5 6 14 19-44 21 15. Keszthely 25 3 11 11 19-36 20 16. Paks 25 3 8 13 25-49 17 nensviadalra, amelyen legalább do­bogós helyezést szeretne elérni:- Amikor öt év után újrakezdtem a versenyzést, szinte reménytelennek tűnt hogy valaha is utolérem egykori önmagamat Az eddigi biztató ered­mények azonban még nagyobb erő­feszítésre késztetnek, s meggyőző­désem, hogy sokáig ott lehetek a vi­lág legjobb tíz diszkoszvetője között A keletnémetek volt világcsúcstar­tója most Kaliforniában tartózkodik, ahol amerikai sportbarátaival közös edzőtáborban készül a spliti konti­nensbajnokságra. Importból származó BÁLÁS RUHÁK ÁRUSÍTÁSA nagy választékban 1990. május 4-én 9-17 óráig a művelődési központ, Dombóvár, Hunyadi tér 25. sz. alatt. (26) HUNGÁRIA BIZTOSÍTÓ RT. Tolna. Megyei Igazgatósága m Élelmiszeripari üzem vezetésére legalább 5 éves szakmai gyakorlattal rendelkező, élelmiszeripari főiskolát végzett fiatal szakembert keresünk. Német nyelvismerettel rendelkezők előnyben. Jelentkezés: áfész, igazgatási osztály, Szekszárd, Rákóczi u. 2. (8) FELVÉTELRE KERES számviteli eloadoi munkakör betöltésére- középfokú végzettségű,- 30-40 év közötti,- minimum 5 év könyvelői gyakorlattal rendelkezők JELENTKEZÉSÉT VÁRJUK. Jelentkezés: pénzügyi osztályvezetőnél, részletes önéletrajzzal. * (17) Kézilabda NB II. Továbbra is versenyben a dobogós helyekért Újabb érem - tizenkét év után?