Tolna Megyei Népújság, 1990. március (40. évfolyam, 51-76. szám)

1990-03-26 / 71. szám

6 Képújság 1990. március 26. Kosárlabda NB I. Mi jöhet még ezután? Alba Regia Építők-KSC Szek- szárd 73-66 (34-29). Székesfehér­vár, 100 néző. V.: dr. Gencsev, Ver- bényi. AR Építők: Kirr (6), Kissné (2), Csizmadi (14), Kaleszdorferné (31), Vass (2). Csere: Szabó (4), Bata (14), Homoki (-). Edző: Nagy Sándor. Szekszárd: Pott (2), Papp (26), dr. Oláh (-), Várkonyi (7), Dóczi (10). Csere: Pfeifenróth (8), Lévai (7), Kovács (6), Imreh (-), Gábris (-). Edző: Szabó Ödön, Murvai Árpád. Már a 2. perc végén 6-0-ra elhúztak a hazaiak. A Szek­szárd a 3. percben érte el első ko­sarát, Dóczi révén triplából. Saj­nos, a folytatásban is a hazaiak je­leskedtek, a 11. percben 19-14-re vezettek. Ezután úgy tűnt, hogy megemberli magát a szekszárdi együttes: öt perc alatt nemcsak felzárkózott, hanem a 16. percben 24-23-ra a vezetést is átvette. Két percig tartott az öröm, mivel a befejező percek ismét a fehérvá­riak fölényét hozták, akik szünetig ötpontos előnyt szereztek. Szünet után nagyszerűen kezdett az Épí­tők, a 25. percben 41-33-ra, öt perccel később 49-40-re növelte előnyét. Sőt, a 35. percben már 62- 50 volt az állás. Ekkor dobta Várko­nyi az első kosarát! A hajrában sem változott a hely­zet, az egész pályás letámadásra áttért szekszárdiak csak csökken­teni tudták hátrányukat. így alakult ki a meglepő, de teljesen megér­demelt fehérvári győzelem. Saj­nos, megtörtént az, amire Szek- szárdon senki sem számított, a KSC döntő fontosságú mérkőzé­sen szenvedett vereséget. A KSC játékosai nagy hibaszázalékkal dobtak, kellő előkészítés nélkül és keveset is mozogtak. így igen ne­héz helyzetbe hozták önmagukat. Szinte reménytelen, hogy ilyen tel­jesítménnyel sikerüljön a bentma- radás a felsőházban. Kitűnt: Ka­leszdorferné, Vass, Bata, illetve a szekszárdi csapatból senki. A megyei labdarúgó-bajnokságért A baj nem jár egyedül a listavezetőnél sem Bátaszék-Pálfa 2-0 (1-0). Pálfa, 250 néző. V.: Dr. Berta. Bátaszék: Boros - Farkas, Kiss, Both, Rácz - Keller, Lukács, Bozsolik - Papp (Orbán), Horváth, Szabados T. (Bódi). Edző: Botos Árpád. Pálfa: Tóth - Szűcs, Kovács, Bóka, Ba­logh Gy. - Orsós I., Balogh T„ De­res (Sinka) - Barkóczi (Orsós J.), Vass I., Vass II. Edző: Horváth La­jos. A helyzeteit jobban kihasználó vendégcsapat megérdemelten nyert. G.: Keller, Kovács (öngól). Jók: Keller, Lukács, Horváth, illetve Balogh T., Vass I. Tevel-Kakasd 1-1 (0-1). Tevel, 350 néző. V.: Horváth. Tevel: Wei- dinger - Keresztes, Nagy G., Nagy I., Barabás - Hoffmann, Ferencz S., Gergely (Ferencz Cs.) - Szőcs, Denkinger, Ferenc G. (Borbándi). Edző: Szentes Ambrus. Kakasd: Pál - Schell, Kvanduk J., Kvanduk E., Szőcs - Tusa, Sebestyén, Cso- bot - Sipos, Bonyai, Hucker (Já­nos). Edző: László József. Ke­mény, küzdelmes mérkőzésen igazságos döntetlen. G.: Denkin­ger, illetve Hucker. Jók: Barabás, Szőcs, Denkinger, illetve Pál, Szőcs. Dombóvár-Dunaföldvár 2-0 (0­0). Dunaföldvár, 150 néző. V.: Fa­zekas. Dombóvár: Bien - Vészi, Horváth, Lódri, Péter - Balogh, Szabotin - Vincze, Zsuró, Korvics- ka, Pólyák (Farkas). Edző: Újvári Kálmán. Dunaföldvár: Nagy - Tí­már, Keller, Mohács, Dunai - Var­jas, Král, Sebestyén (Csányi) - Mártái, Fehér, Góman (Tóth). Edző: Jákhalmi Károly. Tóth a 90. perc­ben kiállítva. Küzdelmes mérkőzé­sen a helyzeteit jobban kihasználó csapat győzött. G.: Szabotin, Zsuró (11-esből). Jók: Lódri, Péter, Zsu­ró, illetve Tímár, Dunai, Fehér. Hőgyész-Ozora 4-0 (3-0). Hő- gyész, 250 néző. V.: Unyatinszky. Hőgyész: Nándor - Iski, Topánka, Magyar, Weitner Á. - Bősz, Kurcz, Bús - Váli, Papp, Weitner J. Edző: Weitner Ádám. Ozora: Dobos - Lá­zár, Molnár, Varga, Cziráki - Ná- dasdi, Csömör, Porga - Sandi (Ju­hász), Végh, Dölles (Bertók). Edző: Schrancz István. Az első félidőben nyújtott kitűnő teljesítmény alapján megérdemelt hazai siker. G.: Bősz 3, Kurcz. Jók: Bősz, Kurcz, Bús, il­letve Molnár, Nádasdi, Végh. Döbrököz-Tamási 1-0 (1-0). Döbrököz, 200 néző. V.: Schöffer. Döbrököz: Fink - Apáti, Horváth, Varga, Csatári - Francz (Fandék), Vass, Bódis, Enczel - Tóth, Kará­szi. Edző: Farkas Attila. Tamási: Banász - Máték, Agócs, Zsolnai, Szűcs - Orsós, Hajdics, Dobrai (Kántor), Schneider - Szántó, Pö- löskei (Árvái). Edző: Bazsonyi Ru­dolf. Jó iramú mérkőzésen megér­demelt hazai győzelem. G.: Bódis. Jók: Fink, Bódis, Vass, Apáti, illetve Schneider, Hajdics. Aparhant-Kisdorog 1-0 (0-0). Aparhant, 200 néző. V.: Szabó A. Aparhant: Bagoly - Heidecker, Se­bestyén, Sármány, Czárth ­Gecző, László, Palkó - Ferenc (Ju­hász III.), Dobos, Juhász II. Edző: Kozma József. Kisdorog: Kiss - Nier, Horváth, Páli, Berning - Papp, Palkó, Acsádi, András - Szabó (Beke F.), Klein. Edző: Kovács Ist­ván. Kiállítva: András (41 perc), Beke F. (78. perc), Palkó (84. perc). A tartalékos hazai csapat lelkesen küzdött, és megérdemelten tartotta otthon a három pontot a fegyelme­zetlenül játszó listavezető ellen. G.: Palkó. Jók: Heidecker, Czárth, László, Palkó, illetve Horváth, Páli. Tolna-Gerjen 1-0 (1-0). Gerjen, 400 néző. V.: Lubastyik. Tolna: Lampek - Horváth, Réhm, Wittin- ger, Balogh - Simon, Koppéter (Nagy), Pintér, Mácsik - Varga, Márkus. Edző: Szegleti Ferenc. Gerjen: Pólyák - Hajnes, Rácz, Pa­lásti II., Szalai - Kiss, Kövesi, Palás­ti I., Szakter - Földesi, Kovács. Ed­ző: Palásti Lajos. Óriási hazai fö­lény mellett egy talált gól három pontot jelentett a vendégeknek. G.: Varga. Jók: Kövesi, Szakter, illetve Réhm, Wittinger, Balogh, Varga. Fadd-Dunaszentgyörgy 1-1 (1- 1). Fadd, 350 néző. V.: Dárdai. Fadd: Németh - Kugli, Nagy, Pesti, Ádám - Józsa, Ujj, Klopcsik I. - Kir- tyán (Klopcsik F.), Illés (Aradi), Gyenis. Edző: Márkus József. Du- naszentgyörgy: Thúróczi - Jóni, Kiss T„ Benedek, Lakatos - Dom- sa, Kiss I. (Kovács), Káldi - Gödör, Gyöngyösi, Kiss L. Edző: Horváth László. Közepes színvonalú mér­kőzésen a vendégcsapat nagyobb lelkesedése megérdemelt pontot eredményezett. G.: Gyenis (11 -es- böl), illetve Kiss L. Jók: Ádám, Nagy, Józsa, illetve Benedek, Gyöngyösi, Jóni. Az ifjúsági mérkőzések ered­ményei: Hőgyész-Ozora 8-0, Ger- jen-Tolna 0-10, Döbrököz-Tamási 2-8, Tevel-Kakasd 0-2, Dunaföld- vár-Dombóvár 1-6, Pálfa-Báta- szék 2-9, Aparhant-Kisdorog 0- 10, Fadd-Dunaszentgyörgy 1 -1. Megyei bajnokság FELNŐTTEK 1. Kisdorog 18 12 2 4 43-19 38 2. Tamási 18 11 1 6 35-18 34 3. Hőgyész 18 11 1 6 32-19 34 4. Tolna 18 8 7 3 28-23 31 5. Fadd 18 8 5 5 27-20 29 6. Bátaszék 18 8 4 6 25-19 28 7. Kakasd 18 8 4 6 30-26 28 8. Döbrököz 18 8 4 6 23-31 28 9. Tevel 18 6 6 6 29-27 24 10. Dombóvár 18 7 2 9 22-23 23 11. D.szentgy. 18 6 5 7 22-24 23 12. Aparhant 18 7 2 9 22-27 23 13. Gerjen 18 7 2 9 14-22 23 14. Ozora 18 5 2 11 29-34 17 15. Pálfa 18 3 5 10 17-30 14 16. Dunaföldvár 18 1 4 13 15-51 7 IFJÚSÁGIAK 1. Bátaszék 18 15 2 1 110-12 47 2. Dombóvár 18 14 3 1 69-17 45 3. Kakasd 18 13 4 1 62-22 43 4. Kisdorog 18 12 1 5 86-26 37 5. Tamási 18 9 4 5 58-35 31 6. Hőgyész 18 9 3 6 54-36 30 7. Tevel 18 8 4 6 39-33 28 8. D.szentgy. 18 9 1 8 35-38 28 9. Tolna 18 7 4 7 58-31 25 10. Fadd 18 7 2 9 33-35 23 11. Pálfa 18 7 2 9 37-69 23 12. Aparhant 18 5 2 11 37-65 17 13. Ozora 18 5­13 25-75 15 14. Döbrököz 18 4 2 12 32-56 14 15. Gerjen 18 1 1 16 16-96 4 16. Dunaföldvái •18 1 1 16 25-130 4 Labdarúgó NB II. Megszolgált dózsás döntetlen Komlón Paksi mezőnyfölény — vendéggólokkal Komlói Bányász-Szekszárdi Dózsa 0-0. Komló, 400 néző. V.: Rácz. Komló: Tábit - Miklós, Torna, Vukman, Stemler (Klomfár a 29. percben) - Katona, Hüber, Szatmári - Szirtes (Hohmann a 46. percben), Takács, Lukács. Edző: Kresz László. Szekszárd: Mausz - Szabó, (Fodor az 5. percben), Kalmár, Varga F., Nagyfalusi - Farsang, Kasza, Die­nes, Horváth Cs. - Varga L, Jelusics (Süveges a 46. percben). Edző: Teszler Vendel. A 3. percben Szirtes letalpalta Szabót, a szekszárdi védő­nek nyílt seb keletkezett a jobb lábfe­jén, helyére az első NB ll-es mérkő­zését játszó, saját nevelésű Fodor Péter állt be. Sorozatos vendégtá­madások jelezték, hogy a Dózsa nem a szokásos idegenbeli játékát játssza ezen a délutánon. A19. perc­ben Jelusics húzott el ajobb oldalon, az alapvonalról visszagurított, a kö­zépen érkező Farsang hétméteres lövésébe Vukman a gólvonalon be­levetődött Két perccel később Hor­váth Cs. szögletét Varga L magasra felugorva a léc alá fejelte, a gólt a já­tékvezető azonban érthetetlen mó­don érvénytelenítette. A 28. percben Jelusics kapott remek indítást a ka­putól 20 méterre Stemler önfeláldo- zóan szerelte. Az ütközésnél Stemler megsérült cserére kényszerült A 34. percben Dienes szögletét köve­tően Kalmár fejelt az ötösről kapura, a gólba tartó labdát Klomfár ollózva rúgta a mezőnybe. Temérdek sza­bálytalanság fűszerezte a játékot ennek eredményeként Jelusicsot is le kellett cserélni. Szünet után óvatosan kezdtek a csapatok. A Dózsa birtokolta többet a labdát de egy váratlan hazai akció az 56. percben majdnem góllal vég­ződött Hohmann indította a védők közül kilépő Takácsot aki 14 méter­ről a kapu előtt keresztbe lőtte el a labdát A 73. percben komlói szögle­tet kővetően, a kapu előtti kavaro­dásban Szatmári elé került a labda, aki 10 méterről a felső lécet találta te­libe. A 78. percben Süveges remekül indította a középen kilépő Varga L-t a csatár elhúzta a labdát a kifutó Tá­bit mellett is, de hosszan szöktetett, kisodródott, így a védők menteni tudták lövését Az izgalmas véghaj­rában sem sikerült döntésre vinni a dolgot egyik csapatnak sem. Hosszú évek óta nem szerzett pontot Komlón a Dózsa. Ezúttal úgy tűnt hogy a vendégek sorozatos tá­madásai, no meg a hazaiak meg­szeppent játéka meglepetést tarto­gat A kihagyott lehetőségek után azonban a második félidőre feljött a bányászcsapat és nyílt sisakos küz­delemben igazságos pontosztozko­dás történt Jók: Hohmann, illetve Kalmár, Varga F., Nagyfalusi, Dienes. Dunaújváros-Paksi SE 2-0 (1-0). Paks, 1000 néző. V.: Horváth O. Dunaújváros: Sági - Gróf, Bol- dóczki, Miskovicz, Ruppert - Ress, Szauer, Sztanó - Tóth T. (Lengyel a 68. percben), Varga L (Dupai a 70. percben), László. Edző: Jakab Elek. Paks: Kun - Héregi, Gracza (Horváth P. a 25. percben), Tóth R., Fábián - Bregovics (Pásztor az 53. percben), Végh, Blatt, Török - Szomor, Kádár. Edző: Dr. Puskás Lajos. Az első ne­gyedóra változatos mezőnyjátékkal telt el, ami némi hazai fölényt hozott Ennek ellenére a vendégeknek sike­Horváth P. szabadrúgása elakadt a dunaújvárosi sorfalban rült gólt szerezni: a 17. percben László viharzott el a bal oldalon, be­adását Sztanó 8 méterről a léc alá fejelte. 1-0. A 26. percben Szauer átadásával Sztanó húzott el a bal szélen beadását Varga L. 10 méter­ről Kun kezébe fejelte. A 34. percben Horváth P-t buktatták 25 méterre Sá­gi kapujától, a szabadrúgást Blatt a sorfalba lőtte. Szünet után továbbra is a paksiak voltak a kezdeményezőbbek, de tá­madásaikban sem elképzelés, sem átütőerő nem volt A 63. percben egy előrevágott labdával Kádár kapura húzott, de lövése elsuhant a léc fö­lött A 80. percben Sztanó tört előre középen, de átadását Lengyel 15 méterről a jobb oldali kapufa mellé vágta. Két perccel később Horváth P. remek cselekkel húzott el a védők mellett, középre gurított, de az Auszt­riából igazolt Végh kivárt és odalett a nagy helyzet A befejezés előtt egy perccel Ress elhúzott Blatt mellett, beadását László az ötösről a rövid sarokba pörgette. 2-0. A paksi csapat hiába játszott med­dő mezőnyfölényben, védelme fi­gyelmetlenségei megpecsételték a mérkőzés sorsát Jók: Gróf, Miskovicz, Sztanó, Rup­pert, illetve Horváth P., Tóth R., Fá­bián. Az NB II. Nyugati-csoportjának további eredményei: Oroszlány- ZTE 2-0, Nagykanizsa-Budafok 1 -2, Dorog-Mohács 1-0, III. Kér. TTVE- Keszthely 0-1, Ajka-Bp. Volán 0-0, Tapolca-Sopron 1-2. NB II. NYUGATI-CSOPORT 1. Bp.Volán 19 12 6 1 41-13 42 2. Oroszlány 19 11 4 4 32-18 37 3. Dunaújváros 19 10 3 6 32-27 33 4. 2TE 19 9 2 8 34-29 29 5. III. Kér. TTVE 19 6 9 4 22-15 27 6. Komló 19 6 9 4 22-19 27 7. Sopron 19 8 2 9 30-27 26 8. Nagykanizsa 19 6 7 6 26-27 25 9. Mohács 19 7 3 9 24-22 24 10. Dorog 19 6 6 7 25-26 24 11. Budafok 19 6 5 8 17-34 23 12. Szekszárd 19 6 4 9 21-24 22 13. Ajka 19 4 8 7 23-23 20 14. Keszthely 19 3 10 6 15-25 19 15. Tapolca 19 5 4 10 15-33 19 16. Paks 19 2 8 9 21-38 14 Jager kétszer is átírta a világranglistát Az amerikai Tom Jager néhány óra leforgása alatt kétszer is világcsúcsot értei 50 m gyorson Nashville-ben, az Egyesült Államok úszóbajnokságán. Az általa 1989 augusztusától tartott 22,12 mp-es rekordot előbb 21,98-ra, majd 21.81-re módosította. Nashville-ben ezúttal az Egyesült Államok sprintbajnokságát rendezték mega nyolc legjobb amerikai gyorsúszó részvételével. A páros viadalt kiesé­ses rendszerben bonyolították le, vagyis mindig csak a győztes jutott tovább. Már az elején látszott, hogy a szám világbajnoki címvédője, Tom Jager és a szöuli olimpia ötszörös bajnoka, Matt Biondi remek formában van. Ekkor ugyan még kettő, illetve három századmásoperccel elmaradtak a világcsúcs­tól, de a következő fordulóban, tehát az elődöntőben már mindketten a régi, 22,12 mp-es rekordon belülre kerültek A rendkívül nagy érdeklődéssel kísért fináléban a 25 esztendős Jager ismét bebizonyította, hogy gyorsabb Biondi- nál, akitől kikapott a két évvel ezelőtti ötkarikás játékokon, mert most négy századmásodperccel legyőzte nagy riválisát Csak emlékeztetőül: egy nappal korábban az amerikai rövidpályás bajnokság 50 yardos gyorsúszó számát is Jager nyerte, a 19,05 mp-es idővel, míg Biondi 19,12-vel második lett Az úszás történetében Jager az első versenyző, aki áttörte a 22 mp-es ha­tárt, de nem sokkal később csatlakozott hozzá Biondi is. Jager győzelméért 12 ezer dollárt vehetett fel, tízet az első helyezésért, ket­tőt pedig a világcsúcsjavításért Biondi 5 ezer dollárral gazdagodott Boden: világcsúcs gerelyhajításban Austinban négy egyetem hallgatói mérték össze tudásukat A svéd Patrik Boden (22), a University Texas másodéves hallgatója, rögtön első kísérleté­vel túlszárnyalta a korábbi gerelyhajító világrekordot.- Ahogy kirepült kezemből a szer, már éreztem, hogy ez életem eddigi legjobb dobása - nyiltakozta Boden, aki egy hete 82,83 méteres teljesít­ménnyel amerikai egyetemi rekordot állított fel. - Nem is reméltem, hogy ilyen messzire tudom repíteni a gerelyt így aztán még mindig hihetetlennek tűnik a világcsúcsjavítás. A hírügynökségi jelentések szerint a Nemzetközi Amatőr Atlétikai Szövet­ség (IAAF) 24 órát vára hitelesítéssel, amíg Boden átesik a doppingvizsgála­ton. Ha minden rendben lesz, akkor több mint hat évtized után ismét svéd versenyzőé a gerelyhajító világrekord. így kellett volna A totó 12. heti szelvényén szerep­lő mérkőzések eredményei: 1. Hamburg-St Pauli 0-0 x 2. Bochum-Bayern München 0-0 x 3. Freiburg-Wattenscheid 2.-0 1 4. Duisburg-Stuttgarter Kickers 1-1 x 5. Unterhaching-Hertha BSC 0-1 2 6. Bologna-Sampdoria 1-0 1 7. Cremonese-Ascoli 2-1 1 8. Lecce-Milan 1-2 2 9. Napoli-Juventus 3-1 1 10. Udinese-Bari 2-2 x 11. Messina-Pisa 0-0 x 12. Padova-Triestina 1-1 X 13. Pescara-Ancona 0-0 x Pluszmérkőzés: 14. Barletta-Cagliari 0-0 x Labdarúgó NB I. Az IfTK-VM nyerte a rangadót A labdarúgó NB 1.20. fordulójának eredmé­nyei: MTK-VM-Ú. Dózsa 2-0, PMSC-Siófok 1-1, Veszprém- Békéscsaba 2-0, Tatabánya- Haladás 2-1, Vasas-Csepei 1-0, Vác-Video- ton 1-1, Rába ETO-Bp. Honvéd 2-0, Ferencvá- ros-Debrecen 3-1. A bajnokság állása: 1. U. Dózsa 2. MTK-VM • 3. Pécsi MSC 4. Ferencváros 5. Tatabánya 6. Siófok 7. Videoton 8. Vasas 9. Veszprém 10. Bp. Honvéd 11. Békéscsaba 12. DVSC 13. Rába ETO 14. Haladás 15. Váci Izzó 16. Csepel 20 14 20 13 20 10 20 9 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20 1 3 7 4 9 2 6 9 6 9 7 ,5 5 10 6 5 5 7 8 5 31-14 43 4 29-11 42 3 28-14 37 7 30-23 31 9 14-19 29 5 19-17 27 5 15-18 27 8 21-24 26 5 15-16 25 9 20-25 23 9 14-24 23 8 14-22 22 8 20-20 20 6 5 4 5 5 10 25-30 20 3 10 7 15-22 19 2 10 8 18-29 16 Labdarúgó NB III. Négy meccsen egyetlen soványka pont Kaposvári Honvéd-Atomerőmű SE 0-0. Kaposvár, 200 néző. V.: Var­ga. K. Honvéd: Házi - Horváth Z., Horváth J., Kiss, Bárány - Nagy, Var­ga, Zámbó, Kerék - Szenczi (Fülöp), Szilágyi (Kocsis). Edző: Köves Lász­ló. Atomerőmű SE: Homyák - Erdé­lyi, Debreceni, Nagy Z, Lauer - Mi- kolics, Nagy L, Boros, Szabó (Ta­kács) - Juhász, Vörös J. (Fritz). Edző: Pusztái László. A listavezető paksiak fölényének jegyében telt el az első félidő, mégis a hazaiak hagytak ki or­dító helyzeteket Szünet után táma­dásba lendült a Honvéd, de miután létszáma megfogyatkozott, erejét vesztette. Varga a 68. percben után- rúgásért kiállítva. Csurgó-Bonyhádi SE 3-0 (2-0). Csurgó, 500 néző. V.: Tatai. Csurgó: Belovári - Tóth, Mészáros, Puskás (Tóth F.), Kovács II. - Bódis, Buti, Ba­logh, Beke (Gyurka) - Rituper, Ko­vács I. Edző: Nagy Lajos. Bonyhád: Almási (Szabó) - Vendég, Hüber, Hámori, Darabos - Szlama (Keresz­tes), Vendég T., Kiss, Stumpf - Tóth, Pfeiffer. Edző: Mucska Gyula. Jól kezdett a Csurgó és már a 7. perc­ben vezetést szerzett, a vendégek támadásából egy kapufára futotta, s azzal el is lőtték puskaporukat A17. percben 10 főre fogyatkozott a Bonyhád: Darabost utánrúgásért kiállították. Közepes iramú mérkőzé­sen a Csurgó félgőzzel is biztosan nyert. G.: Kovács II., Buti, Rituper. Jók: Kovács II., Beke, Rituper, illetve Hüber, Hámori. Kaposvári Rákóczi-Dombóvári Vasas 1-0 (0-0). Dombóvár, 400 né­ző. V.: Szinger. K. Rákóczi: Udvarácz- Itvás, Zsirai, Bognár, Barna - Kár­páti, Szabó, Adorján - Richter, Neu­bauer (Horváth II.), Horváth III. (Ber- tus). Edző: Horváth Miklós. Dombó­vár: Foki - Kiss, Vecsei, Vida, Luczek- Csanádi (Pintér), Tóth-Bagi, Dé- kány (Horváth) - Jakab, Rácz, Szűcs. Edző: Olasz János. Az első 45 percben jobbára a két 16-os kö­zött folyt a játék, a Vasas valamivel többet kezdeményezett, de csatárai a góllövéssel hadilábon álltak. Szü­net után az 59. percben Adorján szögletét Barna az ötösről a léc alá fejelte. 1-0. A változatos, jó iramú mérkőzésen a döntetlen jobban megfelelt volna a 90 perc összképé­nek. Jók: Adorján, Kárpáti, Zsirai, il­letve Kiss, Vida. Mázaszászvár-Nagymányok 3-1 (2-0). Nagymányok, 400 néző. V.: Cservölgyi. Mázaszászvár: Görföl - Virovácz, Maglodi, Komáromi, Dö- mény - Kasler, Ambrus, Csoboth - Román, Roth, Szigeti (Dunai). Edző: Roth Antal. Nagymányok: Szöts - Siklódi, Lovász, Horváth, Bencze - Nagy, Verese (Farkas), Bíró - Lő- rincz, Barabás, Töpfner. Edző: Far­kas Péter. A 9. percben jobb oldali beadás végén Csoboth a bal felső sarokba lőtte a labdát. 1-0. A 28. percben Ambrus beívelését Szigeti fejelte a jobb alsó sarokba. 2-0. A 60. percben Ambrus ugrott ki a védők közül és a jobb felső sarokba lőtt 3- 0. A 73. percben Töpfner szögletét a csereként beállt Farkas fejelte a há­lóba. 3-1. A minden csapatrészük­ben jobb vendégek megérdemelten nyertek a rossz napot kifogó hazaiak ellen. Jók: Róth, Komáromi, Szigeti, illetve Siklódi, Barabás. További eredmények: Boglárlel- le-Nagykanizsa 2-1, Bóly-Siklós 2- 3, Somberek-Marcali 0-0, K. Épí­tők—Szigetvár 1-2. NB Ili. DRÁVA-CSOPORT 1. Atomerőmű SE 18 15 2 i 46-8 47 2. K. Rákóczi 18 13 1 4 28-14 40 3. Csurgó 18 9 4 5 28-16 31 4. K. Honvéd 18 7 9 2 18-8 30 5. Boglárlelle 18 8 3 7 19-25 27 6. Boly 18 7 5 6 32-27 26 7. Siklós 18 8 2 8 32-28 26 8. Somberek 18 7 4 7 25-22 25 9. Dombóvár 18 6 6 6 16-16 24 10. K. Építők 18 5 6 7 17-23 21 11. Mázaszászvár 18 6 3 9 13-22 21 12. Szigetvár 18 5 4 9 24-33 19 13. Nagymányok 18 4 5 9 21-29 17 14. Nagykanizsa 18 4 4 10 21-33 16 15. Bonyhád 18 4 4 10 25-39 16 16. Marcali 18 2 6 10 9-31 12