Tolna Megyei Népújság, 1990. március (40. évfolyam, 51-76. szám)

1990-03-19 / 65. szám

6 NÉPÚJSÁG 1990. március 19. így kellett volna 1. Bayer Uerdingen-VfB Stuttgart 4-11 2. B. München-Eintracht Frankfurt 1-01 3. Kaíserslautem-VfL Bochum 2-11 4. Darmstadt-Hannover 1-1 X 5. Münster-Schalke 04 2-1 1 6. Bayeruth-Duisburg 2-11 7. Hessen-Stuttgarter Kickers 0-02 8. Ascoli-Fiorentina 2-11 9.Cesena-Genoa 1-1 X 10. Lazio-Roma 0-12 11. Sampdoria-Napoli 2-11 12. Como-Pescara 0-12 13. Parma-Torino 1-1 X Pluszméritözés: 14. Milan-Intemiazionale 1-32 Labdarúgó NB I Nyolc gólképtelen csapat A labdarúgó NB 1.19. fordulójá­nak eredményei: Videoton-Walt- ham-PMSC 1-0, Siófok-MTK-VM 1-1, Csepel-Veszprém 0-0, Hala- dás-Ferencváros 4-0, Bp. Hon­véd-Tatabánya 0-0, Békéscsa- ba-Rába ETO 1-1, Debrecen-Vác 0-0, Ú. Dózsa-Vasas 4-1. A bajnokság állása: 1. Ú. Dózsa 19 14 1 4 31-12 43 2. MTK-VM 19 12 3 4 27-11 39 3. Pécsi MSC 19 10 6 3 27-13 36 4. FTC 19 8 4 7 27-22 28 5. Siófok 19 6 8 5 18-16 26 6. Videoton-Waltham 19 6 8 5 14-17 26 7. Tatabánya 19 8 2 9 12-18 26 8. Bp. Honvéd 19 6 5 8 20-23 23 9. Vasas 19 6 5 8 20-24 23 10. Békéscsaba 19 6 5 8 14-22 23 11. Veszprém 19 4 10 5 13-16 22 12. Debreceni VSC 19 5 7 7 13-19 22 13. Haladás VSE 19 5 5 9 24-28 20 14. Váci Izzó 19 3 9 7 14-21 18 15. Rába ETO 19 3 8 8 18-20 17 16. Csepel 19 2 10 7 18-28 16 A megyei labdarúgó-bajnokságért A Dunaföldvár megszerezte első győzelmét Ozora-Fadd 2-2 (1-0). Ozora, 250 néző. V.: ifj. Makai. Ozora: Do­bos - Kovács, Molnár, Lázár, Var­ga - Nádasdi, Végh, Cziráki, Csö­mör - Sandi (Dölles F.), Bertók (Porga). Edző: Schrancz István. Fadd: Szalai - Andi, Nagy,.Pesti, Ádám - Blesz, Klopcsik I., Klopcsik F. (Kertész) - Ujj, Illés (Kirtyán), Gyenis. Edző: Márkus József. A mindvégig harcosan játszó ven­dégcsapat az utolsó percekben szerzett egyenlítő góllal pontot ra­bolt Ozoráról. G.: Csömör 2, illetve Gyenis és Ujj. Jók: Csömör, Mol­nár, Végh, illetve Ujj, Aradi, Gyenis. Kisdorog-Pálfa 3-2 (1-1). Kis- dorog, 300 néző. V.: Fehérvári. Kis­dorog: Kiss - Nier, Horváth, Páli, Berning- András, Palkó, Acsádi - Szabó, Klein, Beke Z. (Selyem). Edző: Kovács István. Pálfa: Tóth - Szűcs, Kovács, Balogh Gy., Orsós- Vass II., Balogh T., Bóka - Vass I., Balogh I. (Barkóczi), Sinka. Edző: Horváth Lajos. Az utolsó percek­ben tudta csak bebiztosítani győ­zelmét a hazai csapat. G.: András, Acsádi (11 -esböl), Klein, illetve Ba­logh T., Sinka (11 -esből). Jók: Hor­váth, Palkó, illetve Vass II., Ba­logh T. Tevel-Dombóvári VMSE 2-1 (1-0). Dombóvár, 100 néző. V.: Lieszkovszki. Tevel: Weidinger - Keresztes, Nagy G., Nagy I., Bara­bás - Ferenc S., Gergely, Somogyi- Ferenc Cs., Hoffmann, Ferenc G. (Csongrádi). Edző: Szentes Amb­rus. Dombóvár: Bien - Vészi, Virá- gosi, Lódri, Pólyák - Péter, Vincze, Szabotin - Horváth (Farkas), Zsu- ró, Korvicska (Pap). Edző: Újvári Kálmán. Alacsony színvonalú mér­kőzésen a mezőnyben tetszető­sebben játszó vendégcsapat meg­érdemelten nyert. G.: Ferenc G., illet­ve Pólyák. Jók: Nagy G., Ferenc S., Ferenc G„ illetve Vincze, Farkas. Tamási-Gerjen 1-0 (0-0). Tamá­si, 300 néző. V.: Odor. Tamási: Kántor - Máté, Agócs, Hajdics, Szűcs - Orsós, Schneider, Walter- Pölöskei (Harkály), Szántó, Tóth (Árvái). Edző: Csik Gyula. Gerjen: Pólyák - Hajnes, Rácz, Palásti II., Szalai - Kövesi, Kis, Palásti I. - Né­meth (Taba), Földesi, Kovács. Ed­ző: Palásti Lajos. Jó iramú mérkő­zésen a kitűnően védő vendégka­pus tette szorossá a mérkőzést. G.: Hajdics. Jók: Máté, Walter, illetve Pólyák, Rácz. Du naszentgy örgy-Apa rha nt 1-1 (0-1). Dunaszentgyörgy, 350 néző. V.: Lugasi. Dunaszent­györgy: Thúróczy -'Decsi, Kiss T., Benedek - Lakatos, Domsa (Ko­vács), Kiss I. - Kovács (Káldi) - Gyöngyösi, Jóni, Gödör. Edző: Horváth László. Aparhant: Bagoly- Heidecker, Czárth, Sármány, Gecző - László (Dobos), Ferenc (Juhász II.), Sebestyén - Zsók, Ju­hász I., Palkó. Edző: Kozma József. A rendkívül rossz napot kifogó ha­zai csapat örülhetett az egyik pont­nak. G.: Kiss, illetve László. Jók: Kiss T., Kiss I., illetve Sármány, Zsók, Juhász I., Palkó. Dunaföldvár-Bátaszék 1-0 (1-0). Dunaföldvár, 200 néző. V.: Bányai. Dunaföldvár: Nagy - Tí­már, Keller, Molnár, Fehér - Dunai, Varjas, Král - Mártái, Sebestyén, Góman (Tóth). Edző: Jákhalmi Ká­roly. Bátaszék: Boros - Farkas, Both, Kiss, Rácz - Szabados T. (Szabados Z.), Marosa, Lukács (Orbán) - Bozsolik, Horváth, Pap. Edző: Botos Árpád. Nagy iramú mérkőzésen megérdemelten győ­zött a jól játszó hazai csapat. A 90. percben kiállítva Kiss. G.: Góman. Jók: Tímár, Mártái, Góman, illetve Boros. Kakasd-Döbrököz 5-1 (3-1). Kakasd, 300 néző. V.: Sóthy. Ka- kasd: Pál - Schell, Kvanduk I., Szőcs, Kvanduk II. - Csoboth, Tu­sa (Fábián), Sebestyén - Sipos, Hücker, Bonyai (Eisensehr). Edző: László József. Döbörököz: Fink - Apáti, Varga, Enczel (Varga J.), Csatári - Vass, Horváth, Bódis - Francz, Szili (Tóth), Fandák. Edző: Farkas Attila. A jó helyzetkihaszná­lás nagy arányú hazai győzelmet eredményezett. G.: Hucker 2, Si­pos, Csoboth, Kvanduk I., illetve Bódis. Jók: Schell, Szőcs, Sipos, illetve, Csatári, Fandák. Tolna-Högyész 1-0 (0-0). Tolna, 500 néző. V.: Dravecz I. Tolna: Lampek - Balogh, Hauzmann, Réhm, Horváth - Mácsik (Wittin- ger), Kappéter, Simon, Pintér - Márkus Z., Kindl (Varga). Edző: Szegleti István. Hőgyész: Nándor - Iski, Topánka, Seehmann (Weitner Á.), Cseh - Bősz, Kurcz (Magyar), Bús - Váli, Papp, Weitner J. Edző: Weitner Ádám. Jó iramú, élvezetes mérkőzésen a hazai csapat egy korszerű támadásból lőtt góllal nyert. G.: Varga. Jók: Lampek, Hauzmann, Réhm, Horváth, illetve Iski, Bús, Váli. Az ifjúsági mérkőzések ered­ményei: Dombóvár-Tevel 2-2, Du- naszentgyörgy-Aparhant 0-1, Kis- dorog-Pálfa 4-0, Ozora-Fadd 1 -2, Dunaföldvár-Bátaszék 0-9, Ka­kasd-Döbrököz 2-0, Tolna-Hő- gyész 1-1, Tamási-Gerjen 6-0. Megyei bajnokság Felnőttek 1. Kisdorog 17 12 2 3 43-18 38 2. Tamási 17 11 1 5 35-17 34 3. Hőgyész 17 10 1 6 28-19 31 4. Fadd 17 8 4 5 26-19 28 5. Tolna 17 7 7 3 27-23 28 6. Kakasd 17 8 3 6 29-25 27 7. Bátaszék 17 7 4 6 23-19 25 8. Döbrököz 17 7 4 6 22-31 25 9. Tevel 17 6 5 6 28-26 23 10. Gerjen 17 7 2 8 14-21 23 11. D.-szentgy. 17 6 4 7 21-23 22 12. Dombóvár 17 6 2 9 20-23 20 13. Aparhant 17 6 2 9 21-27 20 14. Ozora 17 5 2 10 29-30 17 15. Pálfa 17 3 5 9 17-28 14 16. Dunaföldvár 17 1 4 12 15-49 7 Ifjúságiak 1. Bátaszék 17 14 2 1 101- 10 44 2. Dombóvár 17 13 3 1 63- 16 42 3. Kakasd 17 12 4 1 60- 22 40 4. Kisdorog 17 11 1 5 76- 26 34 5. Tamási 17 8 4 5 50- 33 28 6. Tevel 17 8 4 5 39- 31 28 7. Hőgyész 17 8 3 6 46- 36 27 8. D.-szentgy. 17 9­8 34- 37 27 9. Pálfa 17 7 2 8 35- 60 23 10. Tolna 17 6 4 7 48- 31 22 11. Fadd 17 7 1 9 32- 34 22 12. Aparhant 17 5 2 10 37- 55 17 13. Ozora 17 5­12 25- 67 15 14. Döbrököz 17 4 2 11 30- 48 14 15. Gerjen 17 1 1 15 16- 86 4 16. Dunaföldvár 17 1 1 15 24-124 4 Labdarúgó NB II Parádés játékkal győzött a Dózsa Hajba kivédte a paksiak „szemét” Varga L. (balról) a Dózsa harmadik gólja előtt két oroszlányi védőt is becsapva talált a hálóba Keszthelyi ATE-Paksi SE 1-1 (1­0). Keszthely, 1500 néző. V.: Nagy L. Keszthely: Hajba - Szalai, Do- manyik, Halápi, Németh I., - Ballai, Nyúl, Wunder, Cziráki - Németh T. (Kila), Fenusz (Békefi). Edző: Fuisz János. Paks: Kun - Héregi, Tóth R., Kolarics (Pásztor), Somogyi - Bregovics, Márkus, Török, Fábián - Kádár, Takás (Bérezési). Edző: Dr. Puskás Lajos. A 4. percben Fá­bián 10 méteres fejesét Hajba véd­te, majd Török labdáját Márkus 7 méterről mellé lőtte. A 8. percben Fenusz elől Kun kifutva mentett. A 11. percben szöglet után Nyúl fe­jelt a kapu fölé, majd Kádár egy 28 méteres szabadrúgást kapko­dott el. A 20. percben Török nagy­szerű labdával ugratta ki Kádárt, a partjelző nem intett, ennek ellenére a játékvezető nagy meglepetésre lest ítélt. A 24. percben jobb oldali beadás után Nyúl 5 méterről a há­lóba fejelt. 1 -0. A 28. percben Fá­bián beadását Takács 3 méterről megtolta. Cziráki a gólvonalról mentett. Ezután Takács a 16-os vonaláról alig emelt a kapu mellé. A félidő lefújása előtt 6 perccel Fe­nusz közeli lövését Kun bravúrral hárította. A második játékrész élénk me­zőnyjátékkal kezdődött. Az 51. percben Somogyi „besárgult”. A 60. percben Bérezési lövését Haj­ba hárította. Ezek után a mérkőzés további része enyhe paksi fölény­nyel folytatódott. A 70. percben Kádár 16 méteres lövése, mintegy három méterről kerülte el a kaput. Három perc múlva Török remek cselekkel játszotta tisztára magát, 10 méteres lövését a hazaiak ka­pusa nem kis bravúrral védte. A 79. percben a kilépő Bérezési elől Haj­ba csak másodszorra tudta meg­kaparintani a labdát. A mérkőzés lefújása előtt 8 perccel Pásztor lefejelt egy labdát, melyet Kádár 17 méterről hatalmas kapáslövéssel vágott a hálóba. 1-1. Jó iramú mérkőzésen végig a vendégek irányították a játékot. A Duna-partiak határtalan lelkese­déssel játszottak és csak a balsze­rencse, no meg Hajba remek vé­dései fosztották meg őket a győze­lemtől. Jók: Hajba, Nyúl, illetve Tóth R., Márkus, Török, Fábián, Kádár. Szekszárdi Dózsa-Oroszlányi Bányász 3-1 (2-0). Szekszárd, 2000 néző. V.: Hamar. Szekszárd: Mausz - Szabó, Kalmár, Varga F., Nagyfalusi - Farsang, Kasza, Die­nes (Bozsér a 78. percben), Hor­váth Cs. - Varga L, Jelusics (Bóka a 86. percben). Edző: Teszler Ven­del. Oroszlány: Tőkés - Tóth, Klá- ris, Verő, Filep - Hegedűs, Zsidó, Selymes (Kiszi a szünetben), Si­mon T. - Tamás (Kishonti a 76. percben), Szendrei. Edző: Tornyi Barnabás. Hatperces tapogatózás után Zsidó 18 méteres nagy lövé­sét Mausz a jobb alsó sarok elől ütötte szögletre. Az ellenakciónál a kifutó Tőkés nem érte el a labdát, Jelusics ívelt kapura, Kláris a gól­vonalról szögletre mentett. A 8. percben Horváth Cs. szögletét el­vétették a védők, a berobbanó Ka­sza közvetlen közelről a bal sarok­ba emelte a labdát. 1-0. A 10. percben tovább növelhette volna előnyét a Dózsa, Dienes üres ka­puba tartó lövését Kláris a gólvo­nalról mentette. A 12. percben vi­szont tovább növelte előnyét a ha­zai gárda: Kalmár felszabadító fe­jesét Horváth Cs. megtoldotta, Var­ga L. remek szólóval kilépett, a ki­futó Tőkés mellett is elhúzta a lab­dát, majd 18 méterről a hálóba he­lyezett. 2-0. A 36. percben Tamás szabadrúgásból kapu elé ívelt, megtorpant a hazai védelem, Szendrei emelése a kapufáról le­vágódott, Mausz megkaparintotta. A folytatásban á vendégek ap- róbb-nagyobb „tüskékkel” tördel­ték szét a hazaiak akcióit, ezek né­melyike túllépett a taktikai szabály­talanságok kategóriáján. Szünet után a 47. percben Var­ga L. kapott remek indítást, villám­gyors vágtával lefutotta Fiiepet, majd a kimozduló Tőkést is elfek­tette, aztán elegánsan helyezett a kapu közepébe. 3-0. A 65. perc­ben Farsang iramodott kapura, fut­tából leadott nagy lövése arasznyi­ra suhant el a léc mellett. A másik oldalon Simon T. szögletét Kláris négy lépésről Mausz kezébe fejel­te. A 74. percben Jelusics - Varga L. volt a labda útja, a csatár nagy erejű lövését Tőkés lábbal a me­zőnybe vágta. A 77. percben Far­sang a 16-oson belül buktatta Szentreit, a megítélt 11 -est Kláris lőtte, de Mausz nagyszerű vető­déssel hárított. A 81. percben Tóth visszarántotta Farsangot, s mert volt már egy sárga lapja, Hamar kiállította az oroszlányiak hátvéd­jét. A 85. percben Zsidó 20'méte­res lapos lövése utat talált a védők között és a bal alsó sarokba vágó­dott. 3-1. Az eredmény legfeljebb azok számára lehet meglepő, akik nem látták a végig élvezetes, nagy ira­mú mérkőzést. Huszárosán kez­dett a Szekszárd, gyorsan, ötlete­sen kombinált és hamar állva hagyta ellenfelét. Szünet után sem lankadt a hazaiak harci kedve, számos helyzetet teremtettek, s ha azok közül többet el is puskáztak, győzelmükhöz nem férhetett két­ség. Az Oroszlány dicséretesen küzdött, emberhátránya és a 77. percben elhibázott 11-ese után sem adta fel, ami végül szépítést eredményezett. Jók: Varga L. (a mezőny legjobbja), Kalmár, Varga F., Mausz, illetve Kláris, Zsidó. Az NB II. Nyugati-csoport továb­bi találkozóinak eredményei: ZTE-Budafok 1-2, Mohács - Ta­polca 2-0, Sopron - Ajka 2-1, Bp. Volán-Komló 2-0, III. Kér. TTVE- Nagykanizsa 0-0, Dunaújváros- Dorog 3-1. NB II. Nyugati-csoport 1. Bp. Volán 18 12 5 1 41­-13 41 2. Oroszlány 18 10 4 4 30­-18 34 3. Dunaújváros 18 9 3 6 30­-27 30 4. ZTE 18 9 2 7 34­-27 29 5. III. Kér. TTVE 18 6 9 3 22­-14 27 6. Komló 18 6 8 4 22­-19 26 7. Nagykanizsa 18 6 7 5 25­-25 25 8. Mohács 18 7 3 8 24­-21 24 9. Sopron 18 7 2 9 28­-26 23 10. Dorog 18 5 6 7 24­-26 21 11. Szekszárd 18 6 3 9 21­-24 21 12. Budafok 18 5 5 8 15­-33 20 13. Ajka 18 4 7 7 23­-23 19 14. Tapolca 18 5 4 9 14­-31 19 15. Keszthely 18 2 10 6 14­-25 16 16. Paks 18 2 8 8 21­-36 14 Kosárlabda NB I. Minimálisra csökkentek a szekszárdi remények Soproni Postás-KSC Szekszárd 66-64 (27-28). Szekszárd, 400 néző. V.: Váradi, Balogh. Sopron: Kárpáti (13), Jablonska (14), Megyeri (12), Peák- né (13), Csuka (14). Csere: Horváth (-), Kubicsek (-). Edző: Vetési Imre. Szekszárd: Lévai (6), Dóczi (6), Papp (10), Várkonyi (12), Szilágyi (10). Cse­re: Pott (5), Pfeifenróth (15), Kovács (-). Edző: Szabó Odón, Murvai Árpád. Mindkét csapat rendkívül idegesen kezdett, kimaradt ziccerek után a 3. perc végén Csuka révén a Sopron dobta az első kosarat, két perccel később 7-5-re vezettek a vendégek. Időt kért Szabó edző, a folytatásban Szilágyi triplájával 8-7-re fordított a KSC. Pontatlanul, előkészítetlenül dobtak a ha­zaiak, a lepattanók megszerzésében mindkét palánknál a soproniak jeles­kedtek. Az alacsony színvonalú játékban a 12. percben 17-13 a Szekszárd javára, három perccel később 20-19-re már a Sopron vezetett. Az utolsó három perces hajrát 23-23-as állásról várhatta a két csapat, amelynek vé­gén minimális előnyhöz jutottak a hazaiak. Az első félidő nagy kérdése: hová tűnt a szekszárdi csapatból az a tűz, lel­kesedés a „B" csoportosokkal vívott rájátszásra, amit a felsőháziak elleni csoportmérkőzéseken felvonultattak? Nos, szünet után úgy tűnt erre maga a csapat válaszol, hiszen rákapcsolt és a 24. percben 38-29-re elhúzott. Kárpáti kipontozódott a soproniaknál, úgy tűnt padlóra kerülnek a vendé­gek, hiszen 11 pontra nőtt a hazaiak előnye. Nem így történt: megtört a len­dület, az akciók folyamatossága és bár Horváth s kipontozódott az ellenfél­nél, a 36. percben 58-55-re már a Postás vezetett. Szinte önmagát verte meg a Szekszárd, hiszen magabiztosnak látszó előnyt hagyott kicsúszni a kezéből. Újabb vereségével viszont minimálisra csökkentek a felsőházi re­ményei. Kitűnt: Jablonska, Csuka, Kárpáti, illetve Pfeifenróth. Dombóvári VMSE-MAFC 102-97 (52-44). Dombóvár, 1200 néző. V.: Szabó Gy., Major L. Dombóvár: Czimbalek (3), Ács (25), Kudlacz (13), Mied- zik (38), Molnár (-). Csere: Bosznai (7), Góczán (12), Kis (4). Edző: Gróf Attila. MAFC: Pólik (14), Lesti (15), Kárpáti (11), Armaghani (23), Makos (23). Cse­re: Telegdy (9), Jenei (2). Edző: Kangyal Tibor. A visszavágás és legalább hárompontos hazai győzelem kellett ahhoz, hogy a vasutasok helyet cserél­jenek a rájátszásban eddig vezető műegyetemistákkal. Jól is kezdtek a dombóváriak, először 4-0-ra, majd 9-4-re elhúztak. A fővárosiak elsősor­ban magas centerük Kárpáti révén a hatodik percre 15-14-re felzárkóztak. A folytatásban a jól védekező vendégekkel szemben a hazaiak képtelenek voltak jelentősebb előnyre szert tenni. Ennek ellenére az első játékrészben a nyolcpontos hazai előny megnyugtatónak tűnt. Szünet után a dombóváriak szokásukhoz híven ismét visszaestek. A ke­veset mozgó vasutasokkal szemben a műegyetemisták Makos tripláival nemcsak ledolgozták hátrányukat, hanem a 26. percre 63-62-re át is vették a vezetést. Ekkor Miedzik pihenésre kényszerült, szerepkörét Ács vette át, aki bátran kísérletezett, és dobásai rendre betaláltak. A 38. percben még kétpontos volt a MAFC előnye, de a közönség fergeteges buzdítása hatá­sosnak bizonyult, és sikerült vesztett helyzetből kicsikarni a győzelmet. Nagy küzdelemben dőlt el a mérkőzés, a hazaiak elsősorban a végjáték­ban nyújtott jobb játékuknak köszönhetik sikerüket Kitűnt: Miedzik, Ács, Góczán, illetve Makos, Armaghani. Szolnoki Olajbányász-Dombóvári VMSE 70-70-es állásnál a 34. perc­ben félbeszakadt: a nézők köpködése és dobálása miatt a Harsányi, Farkas játékvezetői duó lefújta a találkozót. Csepel SC-Atomerőmű SE 82-76 (48-44). A mérkőzésről lapunk keddi számában adunk részletes tudósítást. Labdarúgó NB III. Döntetlen a megyei rangadón Bóiy-Bonyhádi SE 2-0 (1-0). Bonyhád, 500 néző. V.: Hosszú. Bóly: Puch - Kósa, Macsi, Virág, Pit - Kirchner, Ruder, Ambrus - Bíró (Hosszú), dr. Papp. Edző: Weiszbart József. Bonyhád: Almási - Forrai - Hüber, Hámori, Stumpf - Vendég, Szlama, Kiss, Pfeiffer - Pozsár (Ke­resztes), Tóth (Kecskeméti). Edző: Mucska Gyula. A 39. percben Biró elment a bal oldalon, középreadását dr. Papp senkitől sem zavartatva 8 (hétéiről a hálóba fejelte. 1 -0. A mér­kőzés utolsó perceiben 11 -eshez ju­tott a vendég bólyi csapat, melyet Kirchner értékesített. 2-0. A minden csapatrészében jobb teljesítményt nyújtó vendégek megérdemelt győ­zelmet arattak. Jók: Macsi, dr. Papp, illetve Hüber, Tóth. Dombóvári Vasás-Nagymányoki Brikett SE 1-1 (0-1). Dombóvár, 500 néző. V.: Fodor. Dombóvár: Foki - Szűcs, Vecsei, Horváth (Vida), Lu- czek - Csanádi, Tóth-Bagi, Pintér - Jakab, Rácz, Kiss (Dékány). Edző: Olasz János. Nagymányok: Szőcs, - Siklódi, Lovászi, Horváth, Bencze - Nagy, Barabás, Verese - Bíró (For­rai), Lőrincz, Töpfner (Farkas). Edző: Farkas Péter. A 8. percben egy hazai védelmi hiba után Bíró vitte el a lab­dát és a kifutó Foki felett a hálóba emelt. 0-1. Az 54. percben egy lepat­tanó labdát Szűcs 17 méterről nagy erővel a hálóba lőtt. 1-1. Közepes iramú, küzdelmes mérkőzésen sok­sok hibával játszott mindkét csapat. A döntetlen eredmény megfelel a lá­tottaknak. Jók: Vida, Luczek, illetve Szőcs, Barabás. Atomerőmű SE-Kaposvári Épí­tők 3-2 (1 -2). Paks, 800 néző. V.: Só­lyom. ASE: Hujber - Erdélyi, Debrec­zeni, Nagy Z, Vörös L. (Szabó) - Mi- kolics, Nagy L, Porga (Boros), Lauer- Juhász, Vörös J. Edző: Pusztai László. Kaposvár: Reizinger - Nagy, Zentai, Novák, Györkő - Papp T., Ba­lassa, Balázs (Vida), Pintér (Papp Á.)- Pilisi, Wéber. Edző: Horváth Lajos. A 17. percben Nagy L. szögletét a kapus kiejtette, Nagy Z közelről a hálóba lőtte a labdát 1 -0. A 26. perc­ben Pintér lefutotta a paksi védelmet és futtából a rövid felső sarokba bombázott. 1-1. A 36. percben Wé­ber a 16-osnál lerántotta Debrecze- nit, a bíró továbbot intett, így a táma­dó zavartalanul helyezte a hálóba a labdát. 1 -2. A 70. percben egy be­ívelt labdára Nagy L. rácsapott és a kifutó kapus felett a hálóba emelt. 2- 2. A 82. percben Lauer beadása után Boros 10 méterről kapásból lőtt a jobb felső sarokba. 3-2. A jól cse­rélő ASE csak a második félidőben tudta biztossá tenni győzelmét. Jók: Lauer, illetve Pintér, Balassa, Pilisi. AzNBIII. Dráva-csoportjának to­vábbi találkozóinak eredményei: Nagykanizsa-Csurgó 0-1, Marca- li-K. Honvéd 0-0, Siklós-Somberek 3- 1, Szigetvár-Mázaszászvár0-1, K. Rákóczi-Boglárlelle 1-0. NB III. Dráva-csoport 1. Atomerőmű SE17 15 1 1 46- 8 46 2. K. Rákóczi 17 12 1 4 27-14 37 3. K. Honvéd 17 7 8 2 18 8 29 4. Csurgó 17 8 4 5 25-16 28 5. Bóly 17 7 5 5 30-24 26 6. Somberek 17 7 3 7 25-22 24 7. Dombóvár 17 6 6 5 16-15 24 8. Boglárlelle 17 7 3 7 17-24 24 9. Siklós 17 7 2 8 29-26 23 10. K. Építők 17 5 6 6 16-21 21 11. Máza szászvár 17 5 3 9 10-21 18 12. Nagymányok 17 4 5 8 20-26 17 13. Szigetvár 17 4 4 9 22-32 16 14. Bonyhád 17 4 4 9 25-36 16 15. Nagykanizsa 17 4 4 ’9 20-31 16 16. Marcali 17 2 5 10 9-31 11