Tolna Megyei Népújság, 1989. augusztus (39. évfolyam, 179-205. szám)

1989-08-28 / 202. szám

1989. augusztus 28. Képújság 5 Labdarúgó NB III. Az újonc Nagymányok vitézkedik Dombóvári Vasas-Boglárielle 2-1 (0-0). 400 néző. V.: Molnár II. Dombóvár: Szalai - Fazekas, Vida, Ruczek - Tóth- Bagi, Horváth, Dékány - Jakab, Szűcs, Pintér. Edző: Olasz János. Boglárlelle: Majzlinger - Madács, Pordaki, Kötél, Vi­rág - Hajdú (Csizmadia), Szilvási, Beczei, Riba - Magyar, Farkas. Edző: Somogyi László. A 61. percben Tóth-Bagi jobb ol­dali szabadrúgását Ruczek 6 méterről előrevetődve fejelte a kapuba 1 -0. A 63. percben Jakab bal oldali beadását Szűcs továbbgurította és a jól érkező Horváth 15 méterről nagy gólt lőtt. 2-0. A 84. percben Vecsei szabadrúgása a sor­falról lepattant, és a legkorábban érkező Kötél a hálóba kotorta a labdát 2-1. Az el- ső félidőben kiegyenlített mezőnyjáték volt kevés helyzettel. Szünet után rákap­csolt a Vasas és 2 perc alatt biztosította a megérdemelt győzelmét. Jók: Pintér, Szűcs, Luczek, Tóth-Bagi, illetve Pordaki és Magyar. Atomerőmű SE-Mázaszászvár 2-0 (2-0). Paks 400 néző. V.: Dunkler. Atom­erőmű SE: Hornyák - Erdélyi, Debreceni, Nagy Z., Lauer - Takács, Porga, Nagy L, Szabó - Juhász (Balogh), Vörös (Boros). Megbízott edző: Váczi László. Máza- szászvár: Görföl - Virovácz (Szigeti), Maglódi, Komáromi, Sztoics - Gergics, Dunai, Csobot I., (Németh), Román - Róth, Orsós. A 14. percben a szépen ki­törő Juhászt a büntetőterületen belül a kapus elhúzta, a tizenegyest Porga érté­kesítette 1 -0. A 18. percben formás bal oldali támadás után Vörös beadását Ju­hász futtából a jobb sarokba lőtte 2-0. A második félidőben megmutatkozott, hogy az ASE megelégedett az eredmény­nyel. A jó iramú első félidő után az ASE akár nagyobb arányban is győzhetett volna. Jók: Nagy Z., Porga, Juhász, illetve Román és Gergics. Somberek-Bonyhád 3-0 (3-0). Bony- hád 600 néző. V.: Fodor. Somberek: Heil- mann - Sulteisz, Feitz (Hehl), Illés - Gyur- kity (Kővári), Vigh Vinczellér, Dárdai - Ja­kab, Bendes, Pauska. Edző: Dárdai Pál. Bonyhád: Szabó (Heizler) - Darabos, Forrai, Stumpf, Beke - Kiss, Vendég, Po­zsár - László (Mukli), Rácz, Pfeiffer. Edző: Kovácsi Ferenc. A 13. percben a bony­hádi védelem mellett Gyurkity kilépett és a jobb alsó sarokba gurított. 1 -0. A 18. percben Gyurkity ismét nagyszerű lab­dát kapott, elhúzta a labdát Szabó mel­lett, és növelte az előnyt. 2-0. A 30. perc­ben Dárdai nagy lövése a jobb felső sa­rokban kötött ki. A 65. percben Forrait a játékvezető kiállította. Az első félidőben az igen gyenge játékot produkáló hazai csapat tetemes hátrányba került, s ezt a második játékrészben már nem volt ké­pes kiegyenlíteni. Jók: Heilmann, Schul- teisz, Feitz, Gyurkity, illetve Kiss és Po- zsár. Nagymányok-Szigetvár 3-2 (3-0). Nagymányok 600 néző. V.: Dr. Csapó. Nagymányok- Szőcs - Blum, Lovász, Éppel, Bencze - Nagy (Farkas), Horváth, Lőrincz - Pilisi, Szőts, Barabás (Vízim). Edző: Szám Frigyes. Szigetvár: Füredi - Horváth, Tóth, Borovics, Priol, - Berki (Hadnagy), Kereki (Schmidt), Kiss - Bá­lint, Marosi, Kardos. Edző: Csaba Gábor. Az első félidőben a hazai csapat 3-0-ás előnyre tett szert. A második félidőben két védelmi hibából kapott gól miatt már nyíltabb lett a mérkőzés. G.: Barabás (2), Pilisi illetve Borovics és Kereki. További eredmények: Marcali-Ka­posvári Építők 0-1, Siklós-Kaposvári Honvéd 1 -1, Nagykanizsa-Bóly 2-0, Rá­kóczi FC-Csurgó 1 -0. NB III. Dráva-csoport 1. Atomerőmű SE 2 2­­5-0 6 2. K. Építők 2 2­­4-1 6 3. Nagymányok 2 2­­4-2 6 4. Rákóczi FC 2 2­­2-0 6 5. Somberek 2 1 1­4-1 4 6-7. K. Honvéd 2 1 1­3-1 4 8. Dombóvár 2 1­1 4-4 3 9. Csurgó 2 1­1 3-3 3 10. Máza szászvár 2 1­1 2-3 3 11. Siklós 2­1 1 2-4 1 12-13. Boglárlelle 2­­2 1-3­14. Boly 2­­2 0-3­15. Szigetvár 2­­2 2-6­16. Bonyhád 2­­2 0-5­Labdarúgó NB II. Csak a Paksi SE szaporította pontjai számát Budafoki MTE-Törley-Szekszárdi Dózsa 1-0 (0-0). Szekszárd, 1500 néző. V.: Horváth Gy. BMTE-Törley: Lippai - Bátyi (Szabó V. a 80. perc­ben), Martin, Horváth R., Haaz - Rot- tenbiller, Ács, Balogh Á. - Balogh A. (Kormány a 88. percben), Beringer, Jankov. Edző: Sárközi Lőrinc. Szek­szárdi Dózsa: Hujber - Nagyfalusi, Kalmár, Varga F., Varga L. - Szabó, Máté, Horváth Cs., Jelusics - Süve­ges, Kálmán (Kasza a 84. percben). Edző: Teszler Vendel. A Dózsa kez­dett, de egy eladott labdával még az első perc végén Rottenbiller kapura húzott és a kimozduló Hujber mellett centiméterekkel lőtte el a labdát a jobb alsó sarok mellett. Ellenakció végén Lippai árván maradt kapuja előtt csúszott el keresztbe Süveges beadása, majd a 12. percben Süve­ges beadását védte előrevetődve a budafoki portás. A 21. percben Sü­veges alakítását tapsolta meg a kö­zönség: Haaz és Horváth R. mellett húzott el villámgyorsan, buktatni sem tudták, lövésszerű beadását Lippai a kapufa tövénél ütötte szögletre. Tíz perccel később Süveges beguritá- sáról sokadszor is lemaradtak a tár­sak. Támadott a Dózsa, de csatárjá­tékából hiányzott az átütőerő. A második félidőt sorozatos szek­szárdi támadások és budafoki sza­bálytalanságok vezették be. Különö­sen Süveges kapott sokat, elsősor­ban a Gerjenből elszármazott Haaz- tól. Az 57. percben Máté szögletét Varga L. arasznyira fejelte a léc mel­lé. A 66. percben Haaz feltette a ko­ronát indiszponált teljesítményére, szándékosan belerúgott a mellette elhúzó Süvegesbe - szerencséje volt, mert megúszta egy sárga lappal. A 74. percben váratlanul, hidegzu­hanyként érte a publikumot a vendé­gek gólja. Rottenbiller szögletét Ba­logh A. a védők gyűrűjéből felemel­kedve, 6 méterről a kapu közepébe fejelte. 1-0. Ezután Kálmán lövése suhant el a jobb oldali kapufa mellett. Óriási hajrát nyitott a Dózsa, a ven­dégek csak bekkeltek, az eredmény azonban már nem változott. A két együttes 13. egymás elleni találkozóján az újonc budafokiak igazán nem panaszkodhattak, Fortu­na istenasszony kegyeibe fogadta őket. A sáros, víztócsákkal tarkított pályán már az első 45 percben is ha­zaiak kezdeményeztek többet, táma­dójátékukból azonban hiányzott az átütőerő. Szünet után fokozódott a szekszárdiak mezőnyfölénye, szinte egy kapura játszottak, helyzeteik is akadtak. Ők kihagyták, a BMTE pe­dig miközben másodszor jutott el Hujber kapuja elé, megszerezte a győztes gólt. A futball fintora: a job­bára védekezésre kényszerülő csa­pat gazdagodott három ponttal. Jók: Bátyi, Rottenbiller, Balogh A., illetve Kalmár, Süveges, Szabó. Paksi SE—III. Kér. TTVE 1-1 (1-1). Hévízi út, 1800 néző. V.: Vukmann. III. Kér. TTVE: Erdélyi - Kriszt, Márton, Tóth I., László, Kovács - Szabó, Tóth A. (Török), Lukács - Muraközi (Piti- ni), György, Árky. Edző: Eich László. Paks: Kun - Héregi, Blatt, Gracza, Fábián - Pásztor (Somogyi), Takács, Török - Horváth P., Kádár, Szomor. Exfző: Vábró József. Változatos játék után a 8. percben a kitörő Kádár el­húzta a labdát Erdélyi mellett, aki visszavetődve megfogta a csatár lá­bát: 11 -es. A megítélt büntetőt Blatt értékesítette. 1 -0. A gól után feljöttek a hazaiak, de a paksi védők Blattal az élen jól álltak a lábukon. A 27. perc­ben Pásztor átadásával Szomor ka­pura húzott, a 16 méterről leadott lö­vése elsuhant a bal kapufa tövénél. Ezután Kun percei következetek. Előbb György majd Tóth A. közeli fe­jesét tolta léc fölé. A 34. percben a kapura törő Györgyöt a paksi védők buktatták a 16-os belül, ez is 11-es. A megítélt büntetőt ezúttal Márton ér­tékesítette. 1-1. Szünet után továbbra is élénk iramban folyt a játék. Mindkét kapu többször került veszélybe, de a vé­delmek mindkét oldalon időben rom­boltak. A 71. percben Lukács elvi- harzott a bal szélen, de 10 méteres lövését Kun bravúrral hárította. Ez­után a hazaiak, nagyobb sebességre kapcsoltak, mindenáron megpróbál­ták a maguk javára fordítani a mér­kőzést, de ezúttal a paksi reteszt nem lehetett feltörni. Végig jó iramú, kemény belemené- sekkel tarkított mérkőzésen a vendé­gek középpályásaik révén többet birtokolták a labdát. A kerületiek vi­szont veszélyesebbek voltak, de görcsös akarásuk nem vezetett eredményre. Jók: Blatt, Gracza, Hor­váth P., Kádár, illetve Kriszt, Márton, Kovács. A labdarúgó NB II. Nyugati cso­portjának további eredményei: Keszthely-Dorog 1-2, Dunaújvá- ros-Tapolca 4-2, Nagykanizsa-ZTE 3-0, Sopron-Komló 1-1, Mohács -Ajka 0-0, Bp. Volán- Oroszlány 1 -0. NB II. nyugati csoport 1. Dunaújváros 2 2­­6-3 6 2. Nagykanizsa 2 1 1­3-0 4 3. Dorog 2 1 1­4-3 4 4. Komló 2 1 1­3-2 4 5-6. Budafok 2 1 1­1-0 4 Bp. Volán 2 1 1­1-0 4 7. Oroszlány 2 1­1 3-2 3 8. Tapolca 2 1­1 4-4 3 9. ZTE 2 1­1 2-4 3 10. III. Kér. TTVE 2­2­3-3 2 11. Paks 2­2­1-1 2 12-13. Ajka 2­1 1 1-2 1 Mohács 2­1 1 1-2 1 14. Sopron 2­1 1 2-4 1 15. Szekszárd 2­­2 1-3­16. Keszthely 2­­2 1-4­A megyei labdarúgó-bajnokságért A második forduló után: hat veretlen - hat nyeretlen Az őszi második forduló sem nélkülözte a meglepetéseket a megyebajnok­ságban. Javított múlt heti gyenge rajtján teveli győzelmével az NB lll-ból kiesett Dombóvári VMSE. Ugyanez nem mondható el a Dunaföldvárról, hiszen a Duna- partiak Bátaszéken 4-1 arányú vereséget szenvedtek. Az újoncok közül ezúttal a Tolna vitézkedett, a tavalyi ezüstérmes Hőgyész otthonából tértek haza rendkí­vül értékes 2-2-es döntetlennel Szegleti edző „fiai”. Döntetlenül játszott másodszor is a Döbrököz, ezúttal pályaválasztóként har­colt ki 1-1-et a Kakasd ellen. Meglepetést említettünk az elején, nos, ezek élére mindenképpen a Tamási gerjeni veresége kívánkozik. A Kisdorog Pálfáról uta­zott haza győztesen, ez volt a forduló második idegenbeli győzelme. Faddon 2- 2-es félidő után a hazaiak 4-2-re nyertek a lelkesen küzdő Ozora ellen. A megyei ifjúsági bajnokságban megszületett az új évad első gólrekordja: Bátaszék-Dunaföldvár 17-0! Vendégcsapatként a Dunaszentgyörgy a Kakasd és a Tamási nyert Labdarúgó NB I. A labdarúgó NB I. őszi második fordu­lójának eredményei: Ú. Dózsa-Veszp- rém 3-0, Ferencváros-Vác 1-0, Video- ton-MTK-VM 0-1, Haladás-Bp. Honvéd 0-3, Békéscsaba-Tatabánya 0-2, Sió­fok-Vasas 1-2, Debrecen-Pécs 1-0, Csepel-Rába ETO 1-1. 1. Ú. Dózsa 3 3­5-0 9 2. FTC 3 2­1 6-3 6 3. Tatabánya 3 2­1 3-1 6 4. Békéscsaba 3 2­1 4-4 6 5. MTK-VM 3 2­1 3-4 6 6. Vasas 3 1 2­3-2 5 7. Bp. Honvéd 3 1 1 1 4-2 4 8. PMSC 3 1 1 1 5-4 4 9. Siófok 3 1 1 1 2-2 4 10. Videoton 3 1 1 1 1-1 4 11. DVSC 3 1 1 1 2-3 4 12. Vác 3­2 1 3-4 2 13. Csepel 3­2 1 1-2 2 14. Rába ETO 3­1 2 1-3 1 15. Haladás 3­1 2 2-6 1 16. Veszprém 3­1 2 0-4 1 így kellett volna! 1. FC Homburg-Werder Bremen 1-1 x 2. Eintracht Frankfurt-Bayer Uerdingen 2-1 1 3. Waldhof Mannheim-Bayern München 1-0 1 4. VfL Bochum-VfB Stuttgart 2-0 1 5. Freiburg-Braunschweig 1-0 1 6. Schalke 04-Fortuna Köln 3-0 1 7. Unterhaching-Saarbrücken 1-1 x 8. Meppen-Wattenscheid 1-1 x 9. Atalanta-Verona 1-0 1 10. Bari-Fiorentina 1-1 x 11. Cesena-Milan 0-3 2 12. Lazio-Sampdoria 0-2 2 13. Reggiana-Torino 0-0 x Pótmérkőzések: 14. Ascoli-Napoli 0-1 2 15. Triestina-Licata 2-1 1 16. Catanzaro-Messina 0-1 2 A lapunk mai számában megjelent labda­rúgó-tudósításokat írták: Fekete László, Zer- za József, Zwick Jakab, Zwick Antal, Szebényi Béla, Lőrincz Gyula, Illés Béla, Bráz Ferenc, Éhl Henrik, Kovács Péter, Kiszler Ferenc, Var­ga Károly, Horváth Ferenc, Orbán Lajos. Dombóvár-Tevel 2-1 (2-0). Tevel, 200 néző. V.: Fazekas. Dombóvár: Bien - Vé­szi, Balogh, Virágosi, Péter - Zsuró, Kor- vicska, Szabotin - Bencze, Bertnáth, Pászti. Edző: Újvári Kálmán. Tevel: Pálfi (János) - Juhász, Keresztes, Nagy, Hoff­mann - Borbandi, Ferenc, Salamon - Szőts (Bernáth), Denkinger, Gergely. Ed­ző: Szentes Ambrus. Ajáték képe alapján a döntetlen igazságosabb lett volna. G.: Bernáth, Vészi, illetve Ferenc. A 87. perc­ben Keresztes 11 -est hibázott. Jók: Bien, Péter, Vészi, illetve Juhász, Keresztes, Borbandi. Kisdorog-Pálfa 3-1 (2-0). Pálfa, 500 néző. V.: Stumpf. Kisdorog: Selyem - Dallos, Horváth, Páli, Berling (Lubastyik) - Szabó (Hompli), Wirth, Palkó - Pap, Klein, Beke. Edző: Kovács István. Pálfa: Tóth - Kovács, Balogh J., Horváth (Szűcs), Balogh Gy. - Deres A, Vass, Csonka - Bar- kóczi, Deres Zs., Fehér (Csajági). Edző: Molnár János. A jobban játszó vendégcsa­pat biztosan nyert. G.: Klein (2), Wirth, illetve Deres Zs. A 75. percben Deres Zs. 11-est hibázott Jók: Páli, Wirth, Klein, illetve Vass, Balogh Gy., Deres Zs. Gerjen-Tamási 2-1 (1-0). Gerjen, 300 néző. V.: Lugasi. Gerjen: Honti - Domo- nyai, Palásti I., Klement, Szalai - Kiss, Kö- vesi, Lizák, Kertész - Földesi, Kovács. Edző: Palási Lajos. Tamási: Kántor - Agócs, Szabó, Zsolnai, Lanczki - Orsós (Horváth), Hajdics, Szántó - Gulyás, Wal­ter, Tóth. Edző: Csik Gyula. Jó iramú, igen küzdelmes mérkőzésen megérdemelten nyert a hazai csapat. G.: Földesi, Kövesi, illetve Hajdics. Jók: Palásti I., Kövesi, Li­zák, Földesi, illetve Lanczki, Szántó. Aparhant-Dunaszentgyörgy 1-0 (1-0). Aparhant, 200 néző. V.: Dr. Bertha. Aparhant: Bagoly - Eckert, Juhász, Sár­mány, Czárt - Gecző, Kajtár (Hadikfalvi), Sebestyén - Ferenc, Zsók, Fábián (Hei- decker). Edző: Kozma József. Duna­szentgyörgy: Túróczi - Decsi, Kiss T., Kertész, Pál - Domsa, Kesztyűs (Danizs), Szakter - Kiss L., Gödör, Jóni (Polgár). Edző: Horváth László. A lelkesen játszó vendégcsapat helyzetei alapján legalább döntetlent érdemelt volna. G.: Fábián. Jók: Bagoly, ckert, Czárt, Zsók, illetve Decsi, Pál, Domsa. Fadd-Ozora 4-2 (2-2). Fadd, 400 né­ző. V.: Lerch. Fadd: Sipos - Kugli, Nagy, Tóth L, Pesti - Ujj, Blesz, Klopcsik - Már­kus (Józsa), Illés (Póti), Gyenis. Edző: Márkus József. Ozora: Dobos - Tót, Por­ga, Lázár, Karits, Nádasdi, Juhász, Czirá- ki (Dölles F.) - Csömör, Sandi, Végh. Edző: Schrancz István. Tóth L. a 25. percben kiállítva. Heves iramú, közepes színvonalú mérkőzésen, szünet utáni jobb játékával megérdemelt hazai győze­lem született. G.: Blesz 2, Gyenis (11 -es- ből), Tóth L., illetve Gyenis (11-esből). Jók: Blesz, Ujj, Gyenis, Nagy, illetve San­di, Nádasdi, Lázár. Hőgyész-Tolna 2-2 (0-1). Hőgyész, 300 néző. V.: Dravecz I. Hőgyész: Nándor- Topánka, Bősz K. (Cseh), Seemann - Weitner A., Bősz J., Kurcz, Bús - Váli, Papp, Weitner J. Edző: Weitner Ádám. Tolna: Lampek - Steinbach, Hauszmann, Wittinger, Réhm - Horváth, Pintér, dr. Venter - Mácsik (Varga), Koppéter, Kind- li. Edző: Szegleti István. A 11-est hibázó hazaiak ellen megérdemelten vitte el a lelkesen és jól játszó vendégcsapat az egyik pontot. G.: Bősz J., Bús, illetve Kindli. A 86. percben Bús 11 -est hibázott. Jók: Topánka, Papp, illetve Lampek, Hauszmann, Kindli. Döbrököz-Kakasd 1-1 (1-0). Döbrö­köz, 350 néző. V.: Sáthy. Döbrököz: Fink- Ajáti, Varga, Horváth, Csatári - Orsós, Vass, Berki - Szili, Tóth (Francz), Bártek. Edző: Farkas Attila. Kakasd: Pál - Tusa, Kvanduk J., Kvanduk E., Szőts - Acsádi, Pámer, Sebestyén, Csoboth, Eisensher, János. Edző: László József. Küzdelmes mérkőzésen igazságos eredmény szüle­tett. G.: Berki (11-esből), illetve Pámer. Jók: Horváth, Orsós, Berki, illetve Kvan­duk J., Kvanduk E., Sebestyén. Bátaszék-Dunaföldvár 4-1 (1-0). Bá- taszék, 300 néző. V.: Albert. Bátaszék: Boros - Farkas, Kis, Both, Lados - Keller, Bódi, Kvanduk - Bársony (Révész), Bo- zsolik (Szabados), Papp. Edző: Botos Ár­pád. Dunaföldvár: Nagy - Tarafás, Csala, Vágó, Kovalszki - Szintás (Zsebeházi), Král, Ongai - Burjaczi, Fehér, Csiszár. Edző: Nagy Zoltán. Helyzeteik alapján nagyobb arányban is nyerhettek volna a hazaiak, a lelkes fiatal vendégekkel szemben. A 65. percben Farkas, a 84. percben Kvanduk kiállítva. G.: Papp (2), Keller, Kvanduk, illetve Ongai. Jók: Bo­ros, Both, Papp, illetve Ongai, Fehér. Az ifjúsági mérkőzések eredményei: Bátaszék-Dunaföldvár 17-0, Döbrö­köz-Kakasd 0-6. Hőgyész-Tolna 4-3, Fadd-Ozora 3-0, Aparhant-Dunaszent­györgy 2-3, Gerjen-Tamási 2-4, Pálfa- Kisdorog 2-1, Tevel-Dombóvár 2-2. Megyei bajnokság FELNŐTTEK 1. Aparhant 2 2­­4-1 6 2. Bátaszék 2 1 1­5-2 4 3. Kakasd 2 1 1­5-1 4 4. Kisdorog 2 1 1­4-2 4 5. Tolna 2 1 1­4-3 4 6. Dombóvár 2 1 1­2-1 4 7. Tamási 2 1­1 5-2 3 8. Fadd 2 1­1 5-4 3 9. Dunaszentgyörgy 2 1­1 2-1 3 10. Gerjen 2 1­1 2-5 3 11. Döbrököz 2­2­2-2 2 12. Tevel 2­1 1 3-4 1 13. Dunaföldvár 2­1 1 3-6 1 14. Hőgyész 2­1 1 2-6 1 15. Ozora 2­­2 3-7­16. Pálfa 2­­2 1-5­IFJÚSÁGIAK 1. Bátaszék 2 2­­20-1 6 2. Kakasd 2 2­­12-0 6 3. Hőgyész 2 2­­8-4 6 4. Dunaszentgyörgy 2 2­­5-3 6 5. Tevel 2 1 1­10-4 4 6. Dombóvár 2 1 1­8-2 4 7. Tolna 2 1­­7-4 3 8. Pálfa 2 1­1 3-3 3 9. Tamási 2 1­1 5-6 3 10. Fadd 2 1­1 3-4 3 11. Ozora 2 1­1 3-5 3 12. Aparhant 2­­2 4-6­13. Kisdorog 2­­2 2-5­14. Gerjen 2­­2 2-10­15. Döbrököz 2­­2 0-12­16. Dunaföldvár 2­­2 2-25-