Tolna Megyei Népújság, 1989. május (39. évfolyam, 101-126. szám)

1989-05-08 / 106. szám

1989. május 8. Í*ÉPÜJSÁG 5 Labdarúgó NB II. Labdarúgó NB III. Az ellenféllel még csak bírt volna a Dózsa... Csepel-Szekszárd 2-1 (0-1) 5. BVSC 6. Bp. Volán 25 11 3 1 10 36-29 40 7. Keszthely 25 9 6 1 9 21-19 40 8. Mohács 25 9 1 8 7 29-27 37 9. Rákóczi FC 25 9 2 3 11 30-24 34 Szekszárd, 1000 néző. V.: Szabó B. Csepel SC: Szieben - Gyimesi (Vigh a 85. percben), Tyukodi, Szabó, Nagy - Stefanov, Herbály, Rixer - Ivanics (Deutsch a szünetben), Tatár, Kovács. Edző: Már János. Szekszárdi Dózsa: Huj- ber - Szabó, Kasza, Kalmár, Varga L. - Horváth J., Máté, Varga F., Horváth Cs. - Jelusics, Bóka. Edző: Teszler Vendel. A viharos erejű szél az első játékrészben a Dózsát segítette, a 3. percben az első gólt ígérő támadást á vendégek vezették. Ko­vács húzott el a bal oldalon élesen belőtt labdájáról Tatár a kapu torkában leké­sett, a berobbanó Stefanov viszont 12 méterről a kapu mellé bombázott. A 9. percben a kiugró Máté elől Szieben a 16- oson kívül lábbal mentett. A játékvezető sorozatos tévedései a lilákat sújtották, ezért a nézőtéren igencsak felpaprikázó- dott a hangulat. A 22. percben Bóka fejjel Jelüsics elé csúsztatta a labdát, akinek nagy lövését Szieben vetődve hárította. Hlenakció végén Rixer beívelését Ivanics közelről bombázta kapura, Hujber a ka­pufa tövénél szögletre mentett. A 30. percben Máté ugrót ki a védők közül, 11 méteres lövését a csepeli kapus tolta 1. Nagykanizsa 2. Csepel 3. Oroszlány 4. Komló 25 15 4 ­6 47-27 53 25 15 2 2 6 45-26 51 25 11 7 3 4 29-24 50 25 10 7 3 5 33-22 47 25 7 3 7 8 31-35 34 25 7 5 2 11 29-37 33 25 8 3 3 11 26-35 33 25 6 2 5 12 24-31 27 25 7 2 2 14 23-37 27 25 5 3 5 12 31-42 26 25 6 1 5 13 24-43 25 szögletre, majd Horváth Cs. szögletét Varga L. a kapu torkából fejelte léc fölé. A 32. percben a felfutó Hováth J. beadását a.jberobbanó Jelusics 6 méterről kapás­ból a léc alá vágta. 0-1. Ezután Máté sza­badrúgását a gólszerző lőtte a bal sarok irányára, de Szieben a helyén volt. Egyértelműen a Dózsa irányított, a 38. percben Máté 22 méteres szabadrúgása a kapufán csattant. Két perccel később a védőkről leperdült labdát Horváth Cs. 8 méterről az üres kapu mellé gurította. Szünet után az 51. percben Kovács hagyta feképnél a védőket, pontos be­adását Stefanov közelről kapd fölé vágta. AZ 57. percben Máté került, óriási hely­zetbe, lövése az egyik csepeles játékos kezét érte, de a bíró sípszavára l)/láté rek­lamálása miatt a vendégeket juttatta sza­badrúgáshoz. A 61. percben Horváth Cs. húzott el Herbály mellett, aki hátulról buktatta, ezért a játékvezető kiállította a csepeli középpályást. A 67. percben Horváth Cs. iramodott meg kapura, aztán kecsegtető helyzetben lövés helyett kö­zépre gurított, de átadásáról a társak le­maradtak. A 71. percben egyenlített a fő­városi gárda: egy előrevágott labdára Stefanov&fKasza startolt, a 16-oson be­lül mindketten elestek, a bíró nem kis meglepetésre 11 -est ítélt. A büntetőt Ta­tár értékesítette. 1 -1. A 81. percben Hor­váth Cs. átadását Kalmár az ötösön gyengén találta el, majd Jelusics 8 mé­terről leadott erős lövése suhant el a ka­pu mellett. A 87. percben a Varga F.-t Stafanov lefutotta, az alapvonalról begu- ritottés Kovács közelről a hálóba pörget­te a labdát. 2-1. Egy perccel később Var­ga Lászlót reklamálásért kiállította a já­tékvezető. A viharos erejű szélben a csepeliek kezdtek jobban, úgy tűnt, gyors döntésre akarják vinni a dolgot. Negyedórás fölé­nyük közepette teremtett két helyzetük kimaradt, ezután a Dózsa lépett fel táma­dólag. A hazaiak gondolkodásban és a támadásszövésben egyaránt gyorsab­bak voltak, ám az egy idényre elegendő ziccerükből csak egyet értékesítettek. Szünet utáb sajnálatos módon a játékve­zető lépett elő főszereplővé. A vendégek emberhátrányát előbb vitatható 11 -essel ellensúlyozta, majd Varga L. kállításával létszámban is kiegyenlítette. Parázs han­gulatúvá vált a hajrá, amelyben az összességében csalódást keltő Csepel nemcsak a szél támogatását használta ki ügyesen... Az NB II. további eredményei: Tapol- ca-Oroszlány 0-1, Rákóczi FC-Csurgó 3-1, Mohács-BVSC 3-2, Bp. Volán- Keszthely 1-0, ESMK-Komló 2-3, Nagy- kanizsa-Sopron 1-2, Dorog—III. Kér. TT- VE 0-0 (11-esekkel 3-4). NB II. Nyugati csoport Kalmár (fehér mezben háttal) közeli lövése elakad a védőkben 10. Dorog 11. Sopron 12. Szekszárd 13. Tapolca 14. III. kér. TTVE 15. ESMTK 16. Csurgó A Dunaföldvár értékes vidéki győzelme Paksi Atomerőmű-MÁV NTE 3-1 (1­1). Nagykanizsa, 100 néző. V.: Sör. Atom­erőmű SE: Hornyák - Fritz, Debreczeni, Nagy Z., Lauer (Szabó) - Mikolics, Ta­kács, Porga, Nagy L. - Vető (Vörös), Var­ga. Edző: Botos Antal. MÁV NTE: Szalai- Szabó, Vári, Pohár, Liviczky - Vágó, Markán (Grabant, Német I.), Kozmád., Visnovics - Takács, Kém. Edző: Németh Lajos. Az első negyedórában hatalmas zápor áztatta a fiúkat és a játékteret, majd a hazaiak szereztek vezetést a 16. perc­ben. Ezt követően a listavezető megérde­melten egyenlített, majd szünet után a minden csapatrészében jobb vendégek biztosan fordították a maguk javára a ta­lálkozót. G.: Vető, Vörös, Varga, illetve Kém. Bóly-Dombóvári Vasas 2-0 (0-0). Bóly, 300 néző. V.: Hosszú. Boly: Puch - Pósa, Fitt, Macsi, Virág - Hrotkó, Bruder, Ambrus (Kirschner), dr. Papp - Szomor (Schneider), Bohner. Edző: Weiszvart József. Dombóvár: Foki - Fekete (Hor­váth), Verbóczki, Farkas (Luczek), Banai- Csanádi, Dékány, Tóth-Bagi, Fazekas- Vida, Engert. Edző: Olasz János. Na­gyon szervezetten, jól védekező csapat ellen nyert a bólyi gárda. G.: Bohner 2. Dombóvári VMSE-Szigetvár 2-2 (0- 1). (11-esekkel: 8-7). Dombóvár, 100 né­ző. V.: dr. Csapó. Dombóvár: Bien - Ba­logh, Virágosi, Balassa, Péter - Zsuró, Korvicska, Szabó T. - Bencze, Banai, Ja­kab. Mb. edző: Újvári Kálmán. Szigetvár: Füredi - Horváth, Tóth, Szabó (Molnár), Prior - Berki, Kerék, Kiss, Marosi - Ko­csis, Kardos. Edző: Csaba Gábor. A 16. percben váratlanul szerzett vezetést a vendégcsapat, Kardos közeli lövése a menteni akaró Virágosi lábán megpat­tant és a jobb alsó sarokba gurult (öngól) 0-1. A 68. percben Banai a jobb oldalról remekül küldte be a szögletet, s a berob­banó Bencze 4 méterről a jobb sarokba fejelt 1 -1. A 70. percben Benczét kiállítot­ták. A 80. percben Tóth 20 méteres sza­badrúgása került a dombóvári kapuba 1­2. A 90. percben Banai jobb oldali szög­lete érintés nélkül a bal felső sarokba csavarodott. Dunaföldvár-Siklós 2-1 (1-0). Siklós, 200 néző. V.: Szabó. Dunaföldvár: Tóth I.- Martikán, Dunai, Medveczki, Tóth II. - Tímár, Takács, Tilli, Varjas (Forgács) - Gyöngyösi, Szabó (Horváth). Edző: Tímár Dezső. Siklós: Pál - Fodor (Keller), Kapi­tány, Kovács, Nim - Weinert, Szőke, Ve­zér, Keresztes (Schweigt) - Sztojka, Fri- mácz. Edző: Berkecz József. Közepes iramú mérkőzésen a hazai csapat végig­támadta a mérkőzést, de a Dunaföldvár kontratámadásai voltak eredményeseb­bek. G.: Tímár, Varjas, illetve Primácz. Bonyhádi SE-Kaposvári Honvéd 3-3 (2-2), (11-esekkel 5-4 a Kaposvárt Hon­véd javára). Bonyhád, 500 néző. V.: Ra- dó. Bonyhád: Heizler - László, Hüber, Stumpf, Beke - Szabó, Joó (dr. Alföldi), Vendég - Pfeiffer, Kiss, Nagy (Holik). Ed­ző: Kovácsi Ferenc. Kaposvár: Házi - He­vesi, Horváth, Kiss, Darabos - Nagy, Lok- ner, Stróber, Szántó - Eckert (Bertus), Szenczi. Edző: Köves László. A 6. perc­ben Hüber hibáját Szenczi kihasználta és megszerezte a vezetést 0-1. A 15. perc­ben nagy szögletét Kiss az elalvó védők között fejelte a hálóba. A 20. percben közvetett szabadrúgásnál Kiss legurítá- sát Nagy a bal felső sarokba lőtte, 1 -2. A 25. percben Vendég szöktette PÍeiffert, aki kiegyenlített, 2-2. A 28. percben kiállí­tották a kaposvári Nagyot. A 65. percben a vendégek szabadrúgását a védők rövi­den mentették, és Szenczi 16 méterről védhetetlenül lőtt a jobb alsó sarokba 2­3. A 67. percben Nagy szögletét Kiss 6 méterről a jobb alsó sarokba fejelte. 3-3. Jók: Heizler, Beke, Vendég, illetve Hor­váth, Kiss, Lokner és Szenczi. Paksi SE-Boglárielle 4-0 (2-0). Paks, 900 néző. V.: Szinger. Kun - Bregovics, Blatt, Héregi, Somodi - András, Török, Kolovics, Horváth - Bérezési, Rácz (Lac- za I.). Edző: Vábró József. Boglárlelle: Majzlinger - Kötél, Konrád, Glatz, Magyar - Sümegi, Hollósi, Riba - Becsei, Farkas, Koroknai. Edző: Somodi Láázló. A 12. percben Horváth jobb oldali beadása átszállt a védőkön és az érkező Bérezési a léc alá fejelt. 1 -0. A 44. percben a lest vitató védők mellett Bérezési újabb gólt lőtt 2-0. A 60. percben Horváth jobb olda­li szögletét az egy perce csereként beállt Lacza a hálóba fejelte 3-0. A 75. percben korszerű hazai támadás után Bérezési beállította a végeredményt 4-0. Jók: Bérezési, Héregi, Blatt, András, illetve Konrád, Hollósi, Kötél. Az NB III. további eredményei: Marca- li-Nagykanizsa 2-1, Mázaszászvár­Dráva-csoport 1. Atomerőmű SE 24 16 3 3 2 47-13 57 2. Paksi SE 24 18 1 1 4 45-14 57 3. Bóly 24 14 3 5 2 50-23 53 4. K. Honvéd 24 13 4 3 4 43-23 50 5. Mázaszászvár 24 11 5 1 7 46-31 44 6. Bonyhád 24 12 2 2 8 42-28 42 7. Nagykanizsa 24 7 6 3 8 29-27 36 8. Siklós 24 10 2 2 10 32-35 36 9. Szigetvár 24 8 3 5 8 31-40 35 10. MÁV NTE 24 7 3 5 9 29-28 32 11. Marcali 24 7 3 5 9 29-36 32 12. Dunaföldvár 24 6 2 4 12 34-45 26 13. Boglárlelle 24 3 6 4 11 26-48 25 14. D. Vasas 24 5 3 3 13 17-31 24 15. DVMSE 24 4 1 1 18 25-51 15 16. Sellye 24 2 2 2 18 24-79 12 Labdarúgó NB I. A megyei labdarúgó-bajnokságért Főszerepben a 11-esek A labdarúgó NB I. 24. fordulójának eredményei: Ferencváros-Pécs 3-3 (11- esekkel 4-2), Veszprém-MTK-VM 0-0 (11-esekkel 6-5), Siófok-Bp. Honvéd 1- 1 (11-esekkel 3-4), Videoton-Rába ETO 2-2 (11 -esekkel 3-4), Ú. Dózsa-Dunaúj- város 0-0 (11-esekkel 5-4), Vác-Hala- dás VSE 0-0 (11-esekkel 2-4), Tatabá- nya-Zalaegerszeg 1 -0, a Vasas-Békés- csaba mérkőzés lapzárta után fejeződött be. A lapunk mai számában megje­lent labdarúgó-tudósításokat írták: Bráz Ferenc, Fekete László, Gaál István, Kovács Péter, Kiszler Fe­renc, Lőrinc Gyula, Orbán Lajos, Szántó Ferenc, Szebényi Béla, Vár- konyi Béla, Zerza József, Zwick Ja­kab. így kellett volna! 1. Weröef'Srenien-1. FC Köln 1-2 2 2. Dortmund-§i. Pauli 0-0 x 3. Hannover-Stuttg?rter Kickers 3-4 2 4. B. Mönchengladbac'h-B Uerdingen 3-0 1 5. Solingen-Aachen ' 0-2 2 6. Wattenscheid-Blau-Weiss 90 7. Mainz-Düsseldorf 2-2 x 8. Freiburg-FC Homburg 1-0 1 9. Bologna-Napoli 1-1 x 10. Juventus-lnternazionale 1-1 x 11. Lecce-Sampdoria 1-0 1 12. Genoa-Bari 0-0 x 13. Taranto-Brescia 2-1 1 Pótmérkőzések: 14. Offenbach-Meppen 2-3 2 15. Fortuna Köln-Braunschweig 3-2 1 16. Avellino-Messina 1-1 x Már csak egy pont a Hőgyész előnye A megyei labdarúgó-bajnokság vasárnapi 24. fordulójában az élcsoport há­rom csapata közül rossz napja volt a listavezető Högyésznek Faddon, illetve a kisdorogiaknak Döbröközön. Mindkét együttes 1-1-es döntetlennel pontot vesztett, s miután a Nagymányok pályaválasztóként 5-0-ra nyert, így már csu­pán egyetlen pontra zsugorodott a hőgyésziek előnye. Regszemcse hosszú idő után nyert, nem kis meglepetésre a tavasszal összes­ségében jól vitézkedő Bátaszék ellen gyűjtötte be a két pontot Brenner edző le­génysége. A TÁÉV SK kapaszkodik, ezúttal pályaválasztóként a Pálfa tizenegyét küldte haza 3-1 -es vereséggel. A Gerjen sem akar belenyugodni sanyarú sorsá­ba, ezért otthonában pontot szerzett. A döntetlen szériát szaporította az Apar- hant-Tamási összecsapás, ahol gól nélküli első félidő után 2-2-es végeredmény született. A Tevel magabiztos győzelmet aratott az utolsó előtti helyezett, Si- montornyai BTC ellen. Az ifjúsági bajnokságban a „változatosság” kedvéért ezúttal a Nagymányok iratkozott fel gólrekórddal, a brikettgyáriak 21-0-ra verték az ozoraiakat. Tevel-Simontornya 3-0 (1-0). Tevel, 200 néző. V.: Unyatinszky. Tevel: Sass Juhász, Szentes, Nagy I., Nagy G. - Bara­bás, Keresztes (Bernáth), Ferenc, Hoff­mann - Denkinger, Bódai (Salamon). Ed­ző: Fláding János. Simontornya: Beidek - Molnár I., Molnár J., Molnár A., Laki (Gosztola) - Vaczula, Varga, Molnár László, Molnár Lajos - Csendes (Szepe­si), Kockás. Edző: Bende Lajos. Jó iramú mérkőzésed a jól játszó hazaiak megér­demelten győzek a lelkes vendégek el­len. G.: Keresztes, Juhász, Denkinger. Jók: Szentes, Ferenc, Hoffmann, illetve Molnár I., Molnár J., Vaczula. Nagymányok-Ozora 5-0 (4-0). Nagy­mányok, 200 néző. V.: dr. Berta. Nagymá- fivok- Szőcs - Blum, Lovász, Éppel, icze - Nagy, Farkas, Lőrincz I. - Vízin, L'arabás, Töpírer (Lőrincz II.). Edző: Szám Frigyes. Oora: Dobos - Kovács, Porga, Kóritz, Cziréki - Nádasdi, Lázár, Varga - Juhász (Pethő I.), Végh, Dölles II. Edző: Schrancz István. Közepes iramú mérkőzésen biztos hazai győzelem. G.: Vízin 5 (egyet 11 -esből). Jók: Nagy, Vízin, illetve Porga, Cziráki, Lázár. Iregszemcse-Bátaszék 2-1 (2-0). Iregszemcse, 200 néző. V.: Odor. Reg­szemcse: Kántor II. - Szabó, Kántor I., Grósz, Agócs - Tóth, Németh, Szalai - Orsós (Hicser), Gyánó, Szántó. Edző: Brenner György. Bátaszék: Kocsis - Far­kas, Révész, Kiss, Lados - Lukács, Mar- ■ csa, Keller - Papp, Horváth, Bozsolik. Ed­ző: Botos Árpád. Nagy iramú mérkőzé­sen végre sikerült a hazaiaknak a két baj­noki pont megszerzése. G.: Szántó, Sza­lai, illetve Marcsa. Jók: Grósz, Szántó, Gyánó, illetve Bozsolik. Aparhant-Tamási 2-2 (0-0). Aparhant, 100 néző. V.: Stumpf. Aparhant: Schan- czenbacher - Énekes, Gecző, Sármány, Kulcsár - Kajtár, Verese, Juhász - Lőrinc (Győri), Zsók, Czárt (Farkas). Edző: Koz­ma József. Tamási: Banász I. - Agócs, Szabó I., Zsolnai, Bazsonyi (Szabó II.) - Gulyás, Tóth II., Schmidt, Sandi (Horváth) - Walter, Tóth I. Edző: Csik Gyula. A hazai csapat a helyzetei alapján győzelmet érdemelt volna. G.: Énekes, Kajtár, illetve Tóth I., Zsolnai. Jók: Sármány, Verese, Gecző, illetve Banász I., Agócs, Zsol­nai. Döbrököz-Kisdorog 1-1 (0-0). Döbrö- köz, 300 néző. V.: Lubastyik. Döbrököz: Fink - Apáti, Varga, Horváth, Csatári - Szűcs, Nagy, Kiss - Lamm, Bódis, Szili (Koósz). Edző: Farkas Attila. Kisdorog: Kiss - Nier, Klein, Páli, Berning - Papp, Palkó, Szabó T. - Wirth, Incze, Horváth (Szabó V.). Edző: Kovács István. Magas színvonalú játékvezetés mellett két jól fel­készült csapat igazságos pontosztozko­dása. G.: Bódis, illetve Klein. Jók: Hor­váth, Varga, Szűcs, Nagy, illetve Klein, Páli, Papp. Gerjen-Kakasd 1-1 (1-0). Gerjen, 300 néző. V.: Fehérvári. Gerjen: Honti - Haj- nes, Prancz, Palásti II., Szalai - Kövesi, Domsa, Kiss, Koppányi (Dohoczki) - Kertész, Palásti I. (Kincses). Szakosztály- vezető: Szebényi Béla, mert edző nincs. Kakasd: Pál - Sárközi, Kvanduk J., Kvan- duk E., Tusa - Acsádi, Pámer, Csobot - János, Szőcs (Kovács I.), Eisenser I. (Eisenser M.). Edző: László József. Ala­csony színvonalú mérkőzésen megérde­melt pontosztozkodás. G.: Palásti I., illet­ve János. Jók: Prancz, Palásti II., Kövesi, illetve Sárközi, Acsádi, János. Fadd-Hőgyész 1-1 (0-0). Fadd, 300 néző. y.: Sajgó. Fadd: Sipos - Márkus, Kugli, Tóth, Pesti - Ujj, Klopcsik I., Klop- csik F. (Kovács) - Blesz, Illés, Póti. Edző: Varga Béla. Hőgyész: Nándor - Topánka (Somogyi), Bősz II., Weitner Á., Váli - Ba­nai (Zemann), Bősz I., Kurcz - Bús, Papp, Weitner J. Edző: Weitner Ádám. Közepes színvonalú mérkőzésen egy szerencsés góllal a vendégek vezettek, de a jobban játszó hazai csapat egyenlíteni tudott. G.: Ujj, illetve Weitner J., Jók: Márkus, Ujj, Il­lés, Klopcsik I., illetve Kurcz, Papp, Weit­ner Ádám. TÁÉV-Pálfa 3-1 (1-1). Szekszárd, 100 néző. V.: Niki. Szekszárd: Siklósi - Deli, Ritlinger, Dénes, Vass - Osztermayer, Albert (Witz), Földesi - Kovács, Herczeg. Edző: Becze István. Pálfa: Kömiáti - Ko­vács, Deres Zs„ Balogh, Csonka - Deres A., Orsós J. (Leimszider) - Barkóczi, Hor­váth (Vinklár) Szőke. Edző: Kassos Ist­ván. A sok helyzetet kidolgozó hazai csa­pat megérdemelten nyert. G.: Vass, Föl­desi, Kovács, illetve Orsós J. Jók: Siklós, Deli, Dénes, illetve Orsós és Komiáti. Ifjúsági mérkőzések: Iregszemcse- Bátaszék 1-2, Szekszárdi Dózsa-Pálfa 2-1, Gerjen-Kakasd 0-5, Nagymá- nyok-Ozora 21-0, Döbrököz-Kisdorog 0-1, Aparhant-Tamási 1-4, Fadd-Hő- gyész 0-4, Tevel-Simontornya 2-1. Megyei bajnokság Felnőttek 1. Hőgyész 24 14 7 3 48-24 35 2. Nagymányok 24 14 6 • 4 53-23 34 3. Kisdorog 24 13 7 4 44-24 33 4. Tamási 24 11 8 5 47-24 30 5. Tevel 24 11 5 8 40-35 27 6. Döbrököz 24 10 5 9 32-36 25 7. Kakasd 24 10 4 10 41-39 24 8. Bátaszék 24 10 3 11 40-32 23 9. TÁÉV SK 24 9 4 11 44-41 22 10. Fadd 24 5 12 7 25-29 22 11. Pálfa 24 9 4 11 27-38 22 12. Gerjen 24 5 9 10 23-32 19 13. Aparhant 24 5 9 10 26-47 19 14. Ozora 24 6 6 12 19-41 18 15. Simontornya 24 5 6 13 22-42 16 16. Iregszemcse 24 5 5 14 22-46 15 Ifjúságiak 1. Nagymányok 24 23­1 174-20 46 2. Sz. Dózsa 24 21 2 1 106-13 44 3. Bátaszék 24 19 3 2 83-21 41 4. Simontornya 24 17 1 6 116-39 35 5. Tamási .24 12 3 9 64-33 27 6. Döbrököz 24 13 1 10 53-38 27 7. Kakasd 24 11 2 11 66-46 24 8. Kisdorog 24 11 2 11 51-48 24 9. Tevel 24 10 2 12 46-48 22 10. Aparhant 24 11­13 63-83 22 11. Pálfa 24 8 3 13 53-58 19 12. Iregszemcse 24 7 4 13 43-69 18 13. Hőgyész 24 8 2 14 47-75 18 14. Fadd 24 5 2 17 29-79 12 15. Ozora 24 1 1 22 23-201 3 16. Gerjen 24 1­23 20-166 2