Tolna Megyei Népújság, 1989. április (39. évfolyam, 77-100. szám)

1989-04-24 / 95. szám

1989. április 24. tsÉPÜJSÁG 5 Labdarúgó NB II. Még a 11 -esek sem segítettek ■I MM — \ ■ M v . , / U| I M A ' - y Keszthely-Szekszárd (11-esekkel 3-1) Labdarúgó NB ML Már csak gólkülönbséggel vezet az ASE Szekszárd, 1000 néző. V.: Pillér. Keszt­helyi ATE Haladás: Hajba - Szalai, Do- manyik, Németh I., Cziráki - Halápi, Nyúl, Bagó (Kocsis a 77. percben), Takács - Kiss, Horváth G. (Varsányi a 85. perc­ben). Edző: Béres Ferenc. Szekszárdi Dózsa: Hujber - Szabó, Kalmár, Varga F„ Varga L. - Horváth J., Kvanduk (Iski a 65. percben), Horváth Cs., Boros - Jelusics, Fórizs (Bóka a 60. percben). Edző: Tesz- ler Vendel. Egyperces gyászszünet ve­zette be a találkozót, a Szekszárdi Dózsa elhunyt egykori labdarúgója, majd ké­sőbbi technikai vezetője, Hegedűs János emlékének adóztak. Az 5. percben Hor­váth Cs. szögletét röviden mentették a védők, Horváth J. 20 méterről kapásból a kapu mellé bombázott. Aztán Fórizs bújt ki remekül a védők közül, abszolút zic­cerben a kivetödő Hajbába lőtte a labdát az ötösön. Továbbra is a Dózsa irányított, a 11. percben formás akció végén Hor­váth J. nagy erejű lövése csúszott el cen­tikkel a bal felső sarok mellett. A15. perc­ben keszthelyi szögletnél Kalmár rövidre sikerült csúsztatott fejese okozott némi zavart, végül sikerült mentenie Szabó­nak. Visszaesett az iram, a vendégek is kezdeményeztek. A 30. percben több csel után Németh 1.16 méteres lapos lö­vését Hujber biztosan hárította. A 38. percben Horváth J. cselezte be magát a 16-osig, lövése Domanyikról a bal alsó sarok mellé vágódott. Szünet után a 46. percben Kiss 17 mé­teres nagy erejű szabadrúgását Hujber a bal felső sarok elől ütötte szögletre. A 53. percben Jelusics beadását Fórizs 10 méterről gyengén a kapus kezébe fejelte. Egyre több hiba csúszott mindkét odalon az összjátékba, a vendégek szemláto­mást a döntetlen őrzését tekintették első számú feladatuknak. Azért, persze tá­madtak is... A 69. percben Nyúl szöglet­rúgásánál az egymásra váró dózsás vé­dők közé berobbant Kiss 4 méterről, nagy helyzetben Hujber kezébe fejelte a labdát. A 80. percben Horváth G. szögle­tét Kalmár a berobbanó Takács elől a ka­pu torkából fejelte ki a mezőnybe, majd a csereként beállt Kocsis kapáslövését hárította parádés védéssel Hujber. Öt perccel később sakk-matt volt a keszt­helyi védelem, ám ha üggyel-bajjal is, de szögletre mentették Bóka kapuba tartó perditését. A 88. percben egy gyors el­lenakció végén ismét Hujbernek kellett bizonyítania jó formáját. Élénk iramban, nagy lendülettel kez­dett mindkét csapat. A hazaiak irányítot­tak, de a szoros, követő emberfogást al­kalmazó vendégek helyzetét megkönnyí­tették azzal, hogy valamennyi akciójukat középen erőltették. Ráadásul a kapu elé magasan beívelt labdákat rendre lefejel­ték a magassági fölényben lévő keszthe­lyi védők. Szünet után a zárt védekezés­ből gyors kontrákat vezető vendégek egyre több veszélyt jelentettek Hujber kapujára, ám a találkozó hajrájában az ö csapatjátékuk is elvesztette fazonját. A döntés a 11 -es párbajra maradt, amiben a 90 perc során is egységesebb keszt­helyiek bizonyultak jobbnak. (Horváth Cs. értékesítette, Kalmár, Varga F. és Horváth J. kihagyta a büntetőt a hazaiak­nál, míg a vendégek közül Halápi, Kiss és Domanyik értékesítette.) Jók: Kiss, Do- manyik, Takács, illetve Hujber, Szabó. Az NB II. Nyugati csoportjának továb­bi eredményei: Tapolca-Csurgó 2-1, Oroszlány-Csepel 2-0, Rákóczi FC-BVSC 0-0 (11-esekkel 2-3), Mo­hács-Komló 1-1 (11-esekkel 6-7), Bp. Volán-Sopron 4-1, ESMTK-III. kér. TTVE 0-1, Nagykanizsa-Dorog 3-1. NB II. Nyugati csoport 1. Nagykanizsa 23 14 4­5 44-25 50 2. Csepel 23 13 2 2 6 42-25 45 3. Oroszlány 23 9 7 3 4 26-23 44 4. Komló 23 8 7 3 5 29-20 41 5. Keszthely 23 9 6 * 1 7 20-16 40 6. BVSC 23 9 4 5 5 23-23 40 7. Bp. Volán 23 10 3 1 9 35-28 37 8. Szekszárd 23 8 3 3 9 24-31 33 9. Rákóczi FC 23 8 2 3 10 27-22 31 10. Mohács 23 7 1 8 7 24-24 31 11. Dorog 23 6 3 6 8 28-35 30 12. Sopron 23 6 4 2 11 26-35 28 13. Tapolca 23 6 2 5 10 24-27 27 14. ESMTK 23 5 3 4 11 28-38 25 15. III. kér TTVE 23 7 1 2 13 23-35 25 16. Csurgó 23 6 1 5 11 22-38 25 Atomerőmű SE-K. Honvéd 1-1 (1-0) (11- esekkel 5-3). Kaposvár, 500 néző. V.: Velics- kó. Atomerőmű SE: Hornyák - Nagy Z., Deb- reczeni, Takács, (Mikolics), Fritz (Ignácz) - Porga, Nagy L, Lauer - Vető, Varga, Vörös. Edző: Botos Antal. Kaposvári Honvéd: Házi - Havasi, Horváth Z., Sztoics, Darabos - Keidl (Kerner), Stróber, Lakner, Szántó (Bertus) - Eckert, Szenczi. Edző: Köves László. A ranga­dó végig a küzdelem jegyében zajlott, ennek élességét jelzi, hogy a kaposváriak három, a paksiak egy sárga lapos figyelmeztetésben részesültek, s ha a kaposváriaknak sikerült át­törniük a paksi védőfalat, akkor helyzeteiket rendre elhibázták. Végül, a 11 -eseknél a két kapus közti különbség döntött. G.: Nagy L., il­letve Horváth Z. Dombóvári Vasas-MÁV NTE 0-0 (11-esek­kel 4-3). Nagykanizsa, 200 néző. V.: dr. Rá­kóczi. Dombóvári Vasas: Foki - Banai, Faze­kas, Enged, Luczek -Tóth-Bagi, Csanádi, Dé- kány - Fekete, Horváth, Hajmási (Keresztes). Edző: Olasz János. MÁV NTE: Szalai - Szabó, Vári, Tollár, Liviczky - Vágó, Kozma II., Visno- vics - Grabant (Markán), Takács, Kém. Edző: Németh Lajos. Az enerváltan játszó kanizsaiak ellen közelebb álltak a győzelemhez az első félidő derekán büntetőt is hibázó dombóvá­riak. Bonyhádi SE-Sellye 4-0 (3-0). Bonyhád, 500 néző. V.: Csapó. Bonyhád: Heiszler - dr. Alföldi, Hüber, László, Stumpf - Vendég, Sza­bó T., Kiss - Pfeiffer (Hólik) - György (Joó), Nagy. Edző: Kovácsi Ferenc. Sellye: Simon - Golubics, Biró, Csorba, Hofschener - Labricz, Orsós (Weimenn), Kiss - Gergies, Golyók (Pin­tér), Karczesz. Edző: Amigya Pál. A 15. perc­ben Szabó T. nagyszerű labdával szöktette Vendéget, aki 15 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. 1-0. A 20 percben György átjátszotta a sellyei védelmet, beadását Pfeiffer az üres ka­puba helyezte. 2-0. A 28. percben Kiss jobb oldali szabadrúgását röviden szabadították fél a védők, és Szabó T. 14 méterről bomba gólt lőtt. 3-0. A 77. percben a lesre játszó vendé­gek közül dr. Alföldi kilépett, közeli lövését még hárította a kapus, de a befutó Holik az üres kapuba helyezte a labdát. 4-0. A Bonyhád lényegesen jobban futballozott, és megérdemelten győzött. Jók: Hüber, Szabó T., Vendég, illetve Golubics. Paksi SE-Szigetvár 7-1 (3-0). Paks, 800 néző. V.: Laskai. Paks: Gróf - Bregovics, Blatt, Héregi, Somodi - Lacza (Tóth), Török, Kola- rics, Horváth - Bérezési, Rácz. Edző: Vábró József. Szigetvár: Füredi - Horváth, Tóth, Ma­rosi, Bálint - Szabó (Hadnagy), Kerék, Triói - Berki, Molnár, Kardos. Edző: Csaba Gábor. A 12. percben Horváth jobb oldali szöglete érin­tés nélkül jutott a hálóba. 1 -0. A 32. percben szabadrúgás nyomán Horváth elé került a lab­da, aki tizennégy méterről a jobb sarokba bombázott. 2-0. A 36. percben Blatt átadását Rácz kapásból vágta a hosszú sarokba. 3-0. A 48. percben Rácz kiugratta Bérezésit, aki egy csel után tovább növelte a hazaiak előnyét. 4- 0. Az 54. percben Bérezési kapáslövésből szerzett újabb gólt. 5-0. Az 55. percben Blatt büntetőjét Füredi kivédte. Az 56. percben Ke­rék kihasználta a hazai védők megingását. 5- 1. A 62. percben Horváth szögletét Blatt a léc alá fejelte. 6-1. A 82. percben Török átadá­sából Bérezési állította be a végeredményt. 7-1. Az eredmény a vendégekre nézve hízel­gő. Jók: Török, Horváth, Bérezési, Rácz, illetve Füredi, Kerék, Molnár. Marcali-Dombóvári VMSE 4-1 (2-1). Dom­bóvár, 200 néző. V.: Vavika. Marcali: Igricz - Héder, Czuczka, Hajdú, Tóth (Lakos) - Urbán, Hadászi (Luka), Palacskó, Fábián - Fenusz, Mixtai. Edző: Fuisz János. Dombóvár: Bien - Vészi (Gyurkó), Banai, Virágosi, Péter - Ma­gyar, Bocsi, Zsuró - Román, Virágosi II., Jakab. Edző: Varga László. A15. percben mintaszerű vendégtámadás végén Hadászi hét méterről a jobb alsó sarokba lőtt. 1 -0. A 32. percben a bal oldalról belőtt labdát az előrehúzódó Czuczka négy méterről a kapu közepébe lőtte. 2-0. A 45. percben Zsuró szabadrúgása Igriczről ki­pattant, s a berobbanó Román két méterről nem hibázott. 2-1. A 48. percben Luka kiugrott és beadását Fenusz közelről vágta a léc alá. 3-1. A 73. percben Fenusz bombagóllal állítot­ta be a végeredményt. 4-1. A mezőnyben igen tetszetősen játszó vendégcsapat ilyen arány­ban is megérdemelten nyert. Jók: Héder, Haj­dú, Hadászi, Palacskó, illetve Banai, Zsuró. Dunaföldvár-Mázaszászvár 4-4 (1-3) (11- esekkel 6-5). Mázaszászvár, 250 néző. V.: Po- lecsák. Dunaföldvár: Tóth - Mártikén, Varjas, Tóth II., Dunai - Timár, Gyöngyösi, Takács (Molnár), Medveczky (Horváth) - Till, Szabó. Edző: Timár Dezső. Mázaszászvár: Görföl - Dömény, Maglódi, Komáromi, Dunai (Németh) - Orsós, Csoboth, Ambrus, Róth - Kasler (Czár), Beke. Edző: Róth Antal. Alacsony szín­vonalú mérkőzésen a hazai csapat már 4-1 -re vezetett. G.: Varjas, Dunai, Szabó, Gyöngyösi, illetve Beke 2, Orsós, Ambrus. További eredmények: Siklós-Nagykani­zsai Volán 1-0, Bóly-Boglárlelle 4-1. NB III. Dráva-csoport 1. Atomerőmű SE 22 14 3 3 2 41-12 51 2. Paksi SE 22 16 1 1 4 38-14 51 3. Boly 22 12 3 5 2 46-20 47 4. K. Honvéd 22 12 3 3 4 39-20 45 5. Mázaszászvár 22 10 3 2 7 40-30 38 6. Bonyhád 22 11 2 1 8 38-25 38 7. Siklós 22 10 2 1 9 30-32 35 8. Nagykanizsa 22 6 6 3 7 26-25 33 9. MÁV NTE 22 7 3 5 7 28-24 32 10. Szigetvár 22 8 2 4 8 28-37 32 11. Marcali 22 6 3 5 8 27-32 29 12. Dunaföldvár 22 5 3 3 11 32-41 24 13. Dombóvári Vasas 22 5 3 3 11 17-28 24 14. Boglárlelle 22 3 6 3 10 25-43 24 15. DVMSE 22 4­1 17 23-47 13 16. Sellye 22 2 2 2 16 24-72 12 BSE-bravúr A megyei labdarúgó-bajnokságért Bátorfi nélkül Bátorfi Csilla nem vett részt a Mla- dost Zágráb elleni ETTU Kupa elő­döntő mérkőzésen (szombaton néző volt a Statisztika-Spartak Vlasim BEK-döntőn), mert edző édesapja idegi fáradtság miatt március 10-ig pihenőt kért lánya számára. A BSE ehhez hozzájárult és nélküle utazott a jugoszláv városba, ahol a három­szoros Európa-bajnoknő nélkül is kupavédőhöz méltóan játszott a fő­városi együttes. Elsősorban a három győzelmet aratott Szigeti Szonja ve­zérletével 5:3-ra nyert a Mladost el­len, s így bekerült a kupa döntőjébe. Ellenfele - június 10-én - a jövő szombati SpVg Steinhagen (nyugat- német)-Fővárosi Vízművek találkozó győztese lesz. lígy kellett volna! 1. Düsseldorf-Hertha BSC 2-2 x 2. Essen-Darmstadt 3-1 1 3. Offenbach-Wattenscheid törölve 4. FC Homburg-Aschaffenburg 3-0 1 5. Freiburg-Bayreuth 4-0 1 6. Meppen-Mainz 4-1 1 7. Bari-Udinese 2-0 1 8. Brescia-Ancona 1-0 1 9. Catanzaro-Reggina 1-2 2 10. Empoli-Avellino 0-0 x 11. Messina-Barletta 4-1 1 12. Padova-Taranto 1-1 X 13. Parma-Cremonese 1-1 X Pótmérkőzések: 14. Licata-Genoa 0-0 x 15. Piacenza-Cosenza 0-1 2 16. Sambenedettese-Monza 0-0 x Az élcsoportban a helyzet változatlan A megyei labdarúgó-bajnokság 22. fordulójában a listavezető Hogy ész, valamint a második helyen álló Nagymányok és az őket követő Kisdorog legénysége egy­aránt győzött így az élcsoportban nem történt változás a bajnoki táblázaton. A nagy­mányok iák számára volt a legnehezebb a két pont bekasszírozása, hiszen a brikett- gyáriak pályaválasztóként csak a második félidőben kerekedtek felül, a szünetben még a Simontomya vezetett A dobogós triót immár leszakadva követi a Tamási. Csík Gyula edző gárdája Szekszárdon vendégszerepeit és 2-1-es vereséget szenvedett a TÁÉV SE csapatá­tól. Ráadásul a találkozó mindhárom gólját a szekszárdiak lőtték. Nem várt nagy kü­lönbségű vereséget szenvedett Kakasdon a tavasszal jól szereplő bátaszéki tizen­egy. Az Iregszemcse-Ozora kiesési rangadón a vendég ozoraiak 1 -0-ás győzelmük­kel nagyon értékes két pont birtokába jutottak, mi több, az ozorai legénység mára 12. helyre felküzdötte magát Az ifjúsági bajnokságban alighanem eldőlt az aranyérem sorsa, hiszen a Sz. Dó­zsa fiataljai döntetlenjükkel immár kétpontos hátrányba kerültek a Nagymányokkal. TÁÉV SK-Tamási 2-1 (1-0). Szek­szárd, 200 néző. V.: Ritzel. TÁÉV: Pólyák- Deli (Witzl), Andi, Rittinger - Both, Dé­nes, Osztermayer, Vass - Földesi, Ko­vács, Herczeg. Edző: Bencze István. Ta­mási: Banász II. - Agócs, Szabó I., Tóth II.- Zsolnai, Gulyás, Tóth I., Sandi (Szűcs) - Lanczki, Walter, Schmidt (Szabó III.). Ed­ző: Csik Gyula. Küzdelmes mérkőzésen a hazai csapat megérdemelten tartotta ott­hon a két pontot. G.: Vass, Dénes (11 -es- ből), illetve Andi (öngól). Jók: Pólyák, Osztermayer, Vass, illetve Agócs, Zsol­nai. Hőgyész-Gerjen 2-0 (1-0). Gerjen, 250 néző. V.: Horváth. Hőgyész: Nándor- Bősz II., Káli, Topánka, Weitner Á. - Bús, Kurcz, Papp, Bősz I. (Nagy) - Weitner J., Banai (Cseh). Edző: Weitner Ádám. Ger­jen: Honti - Dohóczki, Prancz, Palásti II., Hajnes - Kövesi, Domsa, Kiss, Palásti I. - Józsa, Koppány. Edző: Dinnyés László. A listavezető megérdemelten nyert az enervált hazaiak ellen. G.: Bús, Topánka. Jók: Bősz II., Káli, Topánka, illetve Do­hóczki, Domsa. Kakasd-Bátaszék 4-1 (0-1). Kakasd, 400 néző. V.: Kleiber. Kakasd: Pál - Sár­közi, Kvanduk J., Tusa, Kvanduk E. - Csobot (Kerekes), Pámer, Acsádi - Ei- senser - Szőcs, János (Bogos). Edző: László József. Bátaszék: Boros (Kocsis) - Farkas, Kiss, Révész, Lados - Lukács, Marcsa, Bársony (Szabó) - Keller, Papp, Horváth. Edző: Botos Árpád. Ellentétes félidők után a jobb helyzetkihasználás döntött a hazai csapat javára. G.: Szőcs 2, Pámer, Einsenser, illetve Horváth. Jók: Pál, Tusa, Szőcs, illetve Boros, Horváth. Ozora-lregszemcse 1-0 (0-0). Ireg- szemcse, 200 néző. V.: Dárdai. Ozora: Dobos - Kovács, Porga, Lázár, Kóricz - Juhász (Pető), Nádasdi, Cziráki - Végh, Döiles I. (Dölles II.), Varga. Edző: Sch- rancz István. Iregszemcse: Novák - Ré- pási (Grósz), Kántor, Kertész, Máté - Agócs, Németh, Tóth, Franke (Gyánó) - Szabó, Teplán. Edző: Brenner György. Kiállítva Máté. A nagy akarással játszó vendégcsapat megérdemelten győzött. G.: Dölles II. Jók: Lázár, Végh, Dölles II., il­letve Kántor, Franke. Nagymányok-Simontornya 2-1 (0-1). Nagymányok, 300 néző. V.: Bertók. Nagymányok: Szőcs - Siklódi, Lovász, Blum, Bencze - Nagy, Horváth (Lőrincz T.), Vízin - Barabás, Szőts, Töpfner (Lő­rinc A.). Edző: Szám Frigyes. Simontor- nya: Beidek - Molnár I., Molnár J., Molnár A., Laki (Csendes) - Vaczula, Varga Z., Pajor - Varga L, Koczkás, Molnár L. Edző: Bende Lajos. A lelkes vendégcsa­pat majdnem megtréfálta a hazaiakat. G.: Vízin 11 -esből, Lőrinc A., illetve Koczkás. Jók: Szőcs, Bencze, illetve Molnár J., Molnár L, Pajor. Kisdorog-Pálfa 1-0 (1-0). Pálfa, 200 néző. V.: Fritschi. Kisdorog: Selyem - Nier, Klein, Páli, Berning - Papp, Pekli, Palkó, Endeli - Wirth, Beke (Horváth). Edző: Kovács István. Pálfa: Komiáti - Ko­vács, Orsós I., Deres Zs., Balogh Gy. - Csonka, Szőke, Deres A. (Tauker) - Bar- kóczi, Balogh J., Orsós J. Edző: Kassos István. Jó iramú, küzdelmes mérkőzésen a szerencsésebb csapat győzött. G.: Wirth. Jók: Papp, Beke, Wirth, illetve De­res Zs., Csonka, Szőke. Döbrököz-Tevel 2-2 (1-0). Döbrököz, 300 néző. V.: Stumpf. Döbrököz: Csetne- ki - Koós, Horváth, Enczel, Csatári - Ál­ló, Nagy, Szűcs - Lamm, Bódis, Kiss (Szi­li), Edző: Farkas Attila. Tevel: Sass - Ju­hász, Szentes, Nagy II., Nagy I. - Hoff­mann, Salamon (Keresztes), Ferencz - Szőcs, Demkinger, Bernáth (Lovász). Edző: Fláding János. Két gólos hazai ve­zetés után a lelkes vendégcsapat megér­demelten vitte el az egyik bajnoki pontot. G.: Bódis, Szűcs, illetve Juhász, Szőcs. Jók: Horváth, Szűcs, Lamm, Bódis, illetve Sass, Nagy I., Keresztes. Fadd-Aparhant 1-1 (1-1). Fadd, 300 néző. V.: Harsányt Fadd: Sipos - Aradi, Tóth, Pesti, Ujj - Blesz, Klopcsik I., Klop­csik F. - Márkus, Illés, Péti. Edző: Varga Béla. Aparhant: Schanczenbacher - Éne­kes, Gecző, Sármány, Kulcsár - Kajtár, Verese, Juhász - Lőrinc (Farkas), Zsók, Czárt Edző: Kozma József. Alacsony szín­vonalú mérkőzésen a tartalékos hazai csa­pat gyenge támadójátéka miatt pontot vitt el a vendégcsapat. G.: Klopcsik I., illetve Czárt. Jók: Sipos, Klopcsik I., illetve Sár­mány, Juhász, Czárt. Az ifjúsági mérkőzések eredményei: Kakasd-Bátaszék 1-2, Pálfa-Kisdorog 0-3, Iregszemcse-Ozora 10-1, Sz. Dó- zsa-Tamási 3-3, Gerjen-Hőgyész 1-5, Döbrököz-Tevel 3-0, Nagymányok-Si­montornya 6-1, Fadd-Aparhant 2-4. Megyei bajnokság FELNŐTTEK 1. Hőgyész 22 14 5 3 47-23 33 2. Nagymányok 22 13 5 4 48-23 31 3. Kisdorog 22 12 6 4 39-22 30 4. Tamási 22 10 7 5 44-22 27 5. Döbrököz 22 10 4 8 31-34 24 6. Tevel 22 9 5 8 35-34 23 7. Pálfa 22 9 4 9 26-30 22 8. Bátaszék 22 9 3 10 34-30 21 9. Kakasd 22 9 3 10 35-37 21 10. TÁÉV SK 22 8 4 10 40-36 20 11. Fadd 22 5 10 7 24-28 20 12. Ozora 22 6 6 10 19-35 18 13. Aparhant 22 5 8 9 23-43 18 14. Gerjen 22 4 8 10 21-31 16 15. Simontornya 22 5 5 12 22-39 15 16. Iregszemcse 22 4 5 13 19-40 13 IFJÚSÁGIAK 1. Nagymányok 22 21- 1 149-19 42 2. Sz. Dózsa 22 19 2 1 101-12 40 3. Bátaszék 22 17 3 2 78-20 37 4. Simontomya 22 16 1 5 104-37 33 5. Tamási 22 11 3 8 59-30 25 6. Döbrököz 22 12 1 9 51-36 25 7. Kisdorog 22 10 2 10 50-45 22 8. Aparhant 22 11- 11 62-75 22 9. Kakasd 22 10 1 11 60-45 21 10. Pálfa 22 8 3 11 52-53 19 11. Tevel 22 8 2 12 40-47 18 12. Iregszemcse 22 7 3 12 41-66 17 13. Hőgyész 22 7 2 13 42-71 16 14. Fadd 22 ! 5 2 15 29-64 12 15. Ozora 22 1 1 20 23-175 3 16. Gerjen 22 ­- 22 15-161 ­Fórizs (a földön fehér mezben) a találkozó elején óriási helyzetben hibázott