Tolna Megyei Népújság, 1989. február (39. évfolyam, 27-50. szám)

1989-02-13 / 37. szám

1989. február 13. rtÉPÜJSÁG 5 Labdarúgó VDN Kupa Mindkét paksi csapat „zakózott” Dombóvári Vasas-Atomerőmű SE 3-1 (0-0). Dombóvár, 100 néző. V.: Pauer. Dombóvár: Foki (Szalai) - Banai, Faze­kas, Engert, Farkas - Vida, Tóth-Bagi, Dékány (Fekete) - László, Luczek, Haj- mási. Edző: Olasz János. Atomerőmű SE: Hornyák (Szlanyinka) - Ignácz, Debre- czeni, Nagy Z. (Klopcsik), Somodi - Ta­kács, Porga, Szabó, Mikolics (Izsák) - Juhász (Balogh), Vörös (Marcsa). Edző: Botos Antal. A félidőben kiegyenlített me­zőnyjáték folyt, az ASE valamivel többet kezdeményezett. Szünet után a kínálko­zó helyzeteit értékesítő Vasas rászolgált győzelmére. G.: Flajmási 2, Fekete, illetve Porga (11-esből). Mohácsi Új Barázda Tsz SE-Bonyhád 0-0. Mohács, 400 néző. V.: Balajti. Mo­hács: Antal - Kófiás, Rumszauer (Újvári), Kovács Z. (Bíró), Reith - Katona, Flrotkó, Kovács L. (Óbert) - Ratting (dr. Papp), Csibi (Becker), Martina. Edző: Bőzsöny János. Bonyhád: Heizler - László, Flüber, Beke, Szabó - Joó, Pocsár, Vendég (Marsai), György (Kiss) - Szigeti, Stumpf. Edző: Kovácsi Ferenc. A hazaiak támad­tak, de nehezen tudott kibontakozni játé­kuk, mert a bonyhádiak szoros emberfo­gással rendre a 16-osnál megállították támadásaikat. Bajai SK-Paksi SE 5-2 (4-0). Baja, 300 néző. V.: Atyánszky. Baja: Farkas (Szé­kely) - Szabó, Morvái, Gallai, Teleki (Tóth) - Evanics, Faddi (Pongó), Bojás, Sárközi (István) - Horváth, Szirják. Edző: Koller Viktor. Paksi SE: Kun (Gróf) - Bre- govics, Tóth, Somogyi, Héregi, András - Kolarics, Török, Tóth L. - Bérczesy, Rácz. Edző: Vábró József. A Bajai SK végig fö­lényben játszott, és helyzeteinek csak tö­redékét értékesítette. G.: Szirják (3), Fad­di, Szabó, illetve Kolarics (2). így kellett volna! 1. Atalanta-Roma 2-2 x 2. Cesena-Sampdoria 0-0 x 3. Verona-Juventus 2-0 1 4. Torino-Lecce 0-0 x 5. Bari-Reggina 2-1 1 6. Brescia-Avellino 1-1 X 7. Catanzaro-Monza 1-0 1 8. Cremonese-Cosenza 3-1 1 9. Genoa-Ancona 1-1 X 10. Messina-Empoli 2-0 1 11. Padova-Parma 1-0 1 12. Sambenedettese-Barletta 2-0 1 13. Taranto-Licata 1-1 X Pótmérkőzések: 14. Fiorentina-lnternazionale 4-3 1 15. Napoli-Como 3-2 1 16. Pescara-Pisa 0-0 X Kosárlabda NB I. Az ASE megmutatta oroszlánkörmeit Csak kasszasfk&r a női rangadón Pott Andrea (labdával) ezúttal jól játszott, 16 pontot ért el a szekszárdiak közül Soproni VSE-KSC Szekszárd 69-65 (33-36). Szekszárd, 500 néző. V: Ger­gely, Szabados. Sopron: Linka (24), Ko­vács (16), Zagorska (16), Winter (9), Dé­vai (2). Csere: Brand (2), Hatvani (-), Pós- fai (-), Kmetovics (-). Edző: Novák Gá­bor. Szekszárd: Gábris (10), Pott (16), Várkonyi (16), Papp (10), Lévai (-). Cse­re: Dóczi (11), Christián (-), Pfeifenróth (2). Edző: Vertetics István. Hazai nézőcsúcsot regisztrálhattunk a csoportrangadó kezdetén. Ehhez alapo­san hozzásegítettek a különjáratú busz- szal kedvenceiket elkisérő soproni szur­kolók. Várkonyi találatára Zagorska és Linka válaszolt. Pattanásig feszült légkör, agresszív, kemény szerelések, elszánt labdaszerzési igyekezet jellemezte az el­ső perceket. Lendületesen rohamozott a listavezető, a 4. percben 10-4-re elhú­zott, ám Pott kosaraival egy perc múlva 10-10. Időt kértek a vendégek, és a foly­tatásban rendkívül kemény védekezésük jóvoltából ismét négypontos előnyre tet­tek szert. Gábris „belőtte” a rangadó első tripláját, rákapcsolt a hazai gárda, és a 9. percben 20-16-ra átvette a vezetést. Ezután fej-fej mellett haladt a két csapat, 26-20-as szekszárdi vezetésnél a 95- szörös hajdani lengyel válogatott, Linka is igazolta, hogy ért a hárompontos do­básokhoz is. Az iramra továbbra sem le­hetett panasz, sajnos, a hazaiak egy sor abszolút ziccert kihagytak. A fáradhatat­lan Várkonyi irányításával előbb 26-26- ra egyenlít, majd 32-26-ra el is húz a Szekszárd. Parázs hangulatú a hajrá is, amelynek végén nyílt színi taps honorálja a remek küzdelmet. A második játékrészt is Várkonyi tem­póból dobott duplája nyitja, de a fokozó­dó idegességben eladott labdák értéke­sítésével 38-37-re felzárkózik az SVSE. A bírók is „elbizonytalanodnak”, sorra csak a hazaiak szabálytalanságainál harsan a sípjuk. A 25. percben 40-39, amikor Pott is feliratkozik a triplát dobók közé. Két perccel később még 45-44-re a Szek­szárd vezet, ám néhány pontatlan indítá­suk lefülelésével, a lepattanók megszer­zésével a 29. percben már 50-45 a ven­dégek javára. „Játszik a vasút”, no meg „Akárhogy is fáj, a Sopron itt a sztár” zengte a soproni szurkolók szavalókóru­sa. Mi tagadás, a két lengyel idegenlé­giós, Zagorska és Linka valóban villog, így a 33. percben 58-51-re el is húz a vasutas gárda. Fáradni látszik a Szek­szárd, 60-56-ra ugyan még felzárkózik, amikor a vendégeknél Hatvani kiponto­zódik. Winterék taktikusan gazdálkod­nak az idővel is, miközben előnyüket öt pontra növelik; 54-59. Ekkor viszont a harcosan küzdő, jó teljesítményt nyújtó Pott gyűjti be ötödik személyi hibáját. Iz­galmas a véghajrá is, de az SVSE rutino­sabb annál, hogy kiengedje kezéből a győzelemhez elégséges minimális elő­nyét. A három egykori sokszoros válogatot­tat felvonultató Sopron nagy csatában igazolta: a „B” csoport legjobbja. Kitűnt: Zagorska, Linka, Kovács, illetve Várkonyi, Pott, Gábris. - fekete ­Atomerőmű SE-Kecskeméti SC 93-85 (50-35). Kecskemét, 200 néző. V: Faidt, Kovács. ASE: Morgen (22), Tárnái (21), Szaffnauer (18), Radovics (24), An­toni (8). Csere: Juhász (-), Halmai (-). Ed­ző: Simon Károly. Kecskemét: Csorvási (10), Felföldi (-), Király (15), Pyszniak (14), Stankiewicz (28). Csere: Gereben (14), Fekete (4). Edző: Rezák László. A felsőházban elszenvedett vereség- sorozat szinte száműzte a kecskeméti szurkolókat a városi sportcsarnokból, a bentmaradásért vívott első találkozóra már csak kétszázan voltak kíváncsiak. A paksiakat kissé nyugtalanította, hogy a hazaiak másik lengyel idegenlégiósa, a center Sztankiewicz is sérülése ellenére játékra készülődött, de amikor megtud­ták, hogy irányítójukat, Horváthot viszont a hétközben csakúgy uk-muk-fuk elve­zényelte a Kaposvári Táncsicshoz a hon­védség a „hírős” városból - megnyugod­tak. De nem teljesen, mert a mérkőzés elején, annak ellenére, hogy mindjárt magukhoz ragadták a kezdeményezést, kapkodtak, nem játszották végig az ak­ciót, vagy ellenkezőleg: siettették a ko­sárszerzést, az oly szükséges megnyug­tató előny kiharcolását. A tét miatti lám­palázat a 9. perc tájékán sikerült levet­kőzni, 9-8-as vezetés után állva hagyták a kecskemétieket. Rendre gyorsabbak voltak Radovicsék, így tempóelőnyből sok dobóhelyzet alakult ki, amelyeket ki is használtak. Egyre jobban játékba len­dült Tárnái is, aki a neki adott labdákból egyéni betörésekkel rendre gólt, vagy büntetőket harcolt ki. Az első számú ASE-center, Morgen pedig könnyedén tartotta Sztankiewiczét, a veszélyes Pyszniakot pedig, a csapatkapitány An­toni - védőerényeit most is csillogtatva - kikapcsolta. A törvényszerű következ­mény: a 13. percben már 36-21-es ASE- vezetés, s a különbség megmarad a fél­idő végére is. A folytatásban - tanulva a vendégektől - a Kecskemét is megpróbálta gyorsítani a játékát, de ez az eredményben is meg­mutatkozó módon mégsem sikerült. Nem, mert ezúttal igazi irányító hiányá­ban „gazdátlan” volt a hazai együttes, a paksi védőfal előtt lelassultak és különö­sebb meggyőződés nélkül húzogattak, nem volt senki sem dobóhelyzetben. En­nek ellenére a félidő közepére sikerült hat pontra megközelíteni az ASE-t, ami a Morgen könnyedsége miatt is feljavuló centerüknek volt elsősorban köszönhe­tő. De szorossá nem tudták tenni a mécs­esét, mert a vendégcsapat saját iramát fékezve is képes volt minden kecskeméti kosárra válaszolni. Megszületett a ráját­szás során lélektani szempontból oly fontos első győzelem a paksiak számára. Kitűnt: Antoni, Tárnái, Radovics, illetve Sztankiewicz, Gereben. Atomerőmű SE-Baja 108-89 (58-38). Paks, 1200 néző. V.: Varga, Major Gy. ASE: Morgen (38), Tárnái (30), Radovics (9), Szaffnauer (10), Antoni (10). Csere: Juhász (6), Halmai (5). Edző: Simon Ká­roly. Baja: Hosszú (24), Kovács (9), Kis (9), Rátvai (19), Veres (11). Csere: Gorja- nácz (7), Varga (2), Ágh (6), Palás (2). Edző: Kancsár Zoltán. Morgen nagy perceivel kezdődött a ta­lálkozó. Az ASE centere korlátlan úr volt a palánk alatt és támadásban is jeleske­dett, miközben jól őrizte Verest. A pak­siak szokásos gyors, dinamikus stílusá­val nem tudott lépést tartani a nagy nevű ellenfél, s így az atomvárosiak villám­gyors három-négy húzásos akcióikkal rendre ziccerhelyzeteket teremtettek. Ha pedig a felállt bajai védelemmel nem bol­dogultak, akkor Radovics, Tárnái és Szaffnauer egyéni betöréseit koronázta rendre siker. A bajai gárda az első félidő­ben nem is tudott kibontakozni, elmarad­tak Kovács és Hosszú távoli dobásai, ez utóbbi kosarast egyébként Radovics szinte teljesen kikapcsolta a játékból. Az ASE fokozatosan húzott el az első félidő közepén, 40-29-re vezettek Morgenék, majd tovább növelték pontjaik számát, melynek köszönhetően megnyugtató előnnyel zárták a játékrészt. Szünet után távoli dobásai révén feljött a Baja, Kis két triplájával 60-50-re módo­sult az állás. Feszültség és idegesség jel­lemezte az összecsapást mindkét olda­lon, ráadásul a hazaiak megfeledkeztek Kovácsról, aki - ha nem is szórta a triplá­kat - szorgalmasan gyűjtögette a két­pontosakat. A második félidő felénél új­ból megtalálta saját ritmusát az atomos legénység, különböző támadási variá­cióik megoldhatatlan feladat elé állították a vendégeket. Ekkor már a tíz pontot is meghaladta a paksiak előnye, miközben a szebb napokat látott bajai center Veres kipontozódott. Az ASE két középpályása is begyűjtötte negyedik személyijét, sze­rencsére mégis pályán maradtak a talál­kozó végéig. „Játszik az ASE” - kiabálták kórusban a hazai szurkolók, s nyilvánva­lóvá vált, hogy a Baja feladta a mérkő­zést, mely hajrájában a Paks még tovább növelte előnyét. Az eredmény alakulása: 79-69, 87-75, 91-77, 93-79. A „B” csoportban mutatott szellemes tempó- és pozícióelőnyre építő támadó­játékát fokozva repülőrajttal kezdett a paksi csapat.- bégyé ­Ökölvívó NB I. Ez már tragikomikus volt.. Paksi SE-Győrí Dózsa 26-2 Egy három menet utáni eredményhirdetés a kevés közül. A paksi Nagy javuló teljesítménnyel győzött Radó ellen. A paksi boksz immár több éve tartó hó­dító diadalútja során a hazai erőviszo­nyok következményeként láttunk már több macska-egér harcot a paksi városi sportcsarnokban, de a Győri Dózsa elle­ni csapatbajnoki találkozó ebből a kate­góriából is kiemelkedik. Ha Gál Gáspárt a lábsérülése ellenére engedi szorítóba lépni az orvos és hozza a Dobai ellen egyáltalán nem sétagaloppnak ígérkező meccset, akkor az NB l-es csapatbaj­nokság talán legkatasztrofálisabb vere­ségét (28-OÜ) szenvedi el a győri lila-fe­hér legénység. Pedig az előzetes esélylatolgatáskor nem tűntek ennyire gyengének, sőt, a paksiak győri mérkőzése sem volt köny- nyű. Mégis az atomváros sportcsarnoká­ban atomjaira hullott a győri legénység. Ami aligha tudható be csupán annak, hogy jó egy héttel ezelőtt az influenzajár­vány olyannyira szedte áldozatait a Rá- ba-parti dózsás ökölvívók között, hogy kénytelenek voltak bajnoki találkozót ha­lasztani. A hosszú téli holtidény ese- ménytelensége, az ebből adódó lötyö­gés, lazaság árthatott meg a vendégek­nek?? Nem tudni... Kezdődött midez azzal, hogy három súlycsoportban nem tudtak ellenfelet kiállítani. Persze, ez még önmagában nem nagy baj, a mai bokszolóínségben megesik ez a náluknál jobbakkal is. Az if­júságiaknál egyedül az 54 kg-ra lefo­gyasztó Bojnár tudta állni három menetig a küzdelmet. De ez nem válik különöseb­ben dicsőségre, hiszen a csb-légkörrel igazán csak most ismerkedő paksi kis kedvenc, Juhász András volt az ellenfele, aki két meneten át „leoktatta”, s Bojnár csak a harmadik menetet tudta kiegyen­lítettebbé tenni. A felnőtteknél Ledneczki, Forgács és Nagy mérkőzése tartott 9 percet, de ezek a mérkőzések sem elégítették ki azon né­zőket (egyébként most is telt ház volt, 1200 néző helyezkedett el köröskörül a csarnokban), akik elsősorban a jó boksz érdekében jönnek ki egy-egy meccsre. A 63,5 kilóban Ledneczki ellen egyébként jól védekezett és jó ütésálló képességről tett tanúbizonyságot Wehoffer, de ez csak a tisztes helytálláshoz volt elég. Egy kategóriával feljebb a nemrégen még ifi Forgács egyre bátrabb és határozottabb bokszot mutatott be, ha így folytatja, hasznos embere lehet a csb-n a pak­siaknak, s az egyéni versenyeken is lesz keresnivalója. Kényszerűségből egy súlycsoporttal feljebb lépett szorítóba Nagy István, mégpedig egy keményköté­sű győri, Radó ellen. Fel tudta venni fizi­kálisán a kesztyűt, mindemellett gyor­sabb is volt a nem egy esetben a sza­bálytalankodásokkal is operáló ellenfe­lénél. A nagy intenzitású alapozó munka után kezd kilazulni a hazai fiú és utóléri régi önmagát. Győztesek: Juhász, Kocsis, Menyhárt (ellenfél nélkül), Szarkali, Váradi (ellenfél nélkül), Bognár, Kalocsai, Petrovics, Led­neczki, Forgács, Kővári, Nagy, Erős (el­lenfél nélkül), illetve Dobai (ellenfél nél­kül). -bégyé­Döntőben a Statisztika Bravúros játékkal jutotta női asztalitenisz Bajnokcsapatok Európa Kupájának döntő­jébe a Statisztika együttese, A 16-szoros BEK-győztes magyar gárda Pozsonyban a Lokomotiva Bratislava ellen vívta az elő­döntőt, s nagy Izgalmak után végül 5-2 ará­nyú győzelmet aratott. A Statisztika sikeré­nek értékét növeli, hogy nem játszott az anyai örömök előtt álló Oláh Zsuzsa és a klubtól átigazoló Káhn Szilvia. A Statisztika jól kezdett, 2-0-ra vezetett, amikor a csehszlovákoknak ,sikerült egyenlíteni. A fordulatot Nagy krisztina és a sokszoros válogatott Renata Kasalova ta­lálkozója jelentette. A hazai sportolónak 1 -0 és 20-14-es állásnál hat mérkőzéslab­dája volt, de Nagy előbb egyenlített, majd a döntő játszmában az összeroppant Kasa­lova ellen a győzelmet is kiharcolta. Eredmények: Statisztika-Lokomotiva Bratislava 5-2. Nagy-Mihockova 2-1, Wirth G.-Mladko- va 2-0, Fazekas-Kasalova 0-2, Wirth G.-Mihockova 1-2, Nagy-Kasalova 2-1, Fazekas-Mladkova 2-0, Wirth G.-Kasalova 2-0. A Statisztika ellenfele a döntőben a ku­pát védő Spartak Vlasim lesz, amely ottho­nában 5-0-ra nyert az Atus Judenburg osztrák csapat ellen. A döntőt április 22-én, Budapesten játsszák.