Tolna Megyei Népújság, 1988. szeptember (38. évfolyam, 209-234. szám)

1988-09-26 / 230. szám

1988. szeptember 26. KÉPÚJSÁG 5 * • P ,*■ Ti • jr M-jé f ** a K Labdarúgó NB II. Nem szakadt meg a hagyomány Komló-Szekszárd (2-0) Labdarúgó NB III. Továbbra is veretlen az ASE Szekszárd, 2000 néző. V.: Hamar. Komlói Bányász: Tábit - Hammer, Vuk- mann, Tigi, Andreidesz - Jurin, Gallai, Hohmann (Hüber a 85. percben) - Ta­kács, Réti (Uhrik a 84. percben), Varga. Edző: Bodai Ferenc. Szekszárdi Dózsa: Hujber - Nagyfalusi (Pfeffer a 67. perc­ben), Kasza, Kalmár, Gracza (Varga II. a 43. percben) - Kniesz, Szabó, Weitner, Horváth - Lauer, Fórizs. Edző: Teszler Vendel. Góltígérő gyors akcióval kezdett a Komló, sakk-matt helyzetbe került a lilák védelme, Réti lövését azonban Hujber kiöklözte. Újabb vendégtámadás végén Réti senkitől sem zavartatva a bal sarok mellé helyezett. Állandósult a bányász­csapat fölénye, és ez a 21. percben veze­tést is eredményezett a vendégek javára. Takács legurításával Réti kilépett, lapos beadását az egész szekszárdi védelem elvétette, így az érkező Hohmann köny- nyedén, közelről a hálóba pofozta a lab­dát. 1-0. A 32. percben Jurinttöbb méte­res lesről engedte el Komáromi partjelző, a középpályás élt a lehetőséggel és nö­velte csapata előnyét. 2-0. A 33. percben Horváth 6 méteres lövését Tábit a léc fölé tenyerelte, majd három perccel később Lauer már csak két lépére állt a kapustól, de mielőtt lőhetett volna, szerelték. A 40. percben Takács cselezgetett az ötösön, Hujber elütötte előle a labdát, a csatár feldobta magát, Hamar pedig tizenegyest ítélt. A büntetőből Takács a jobb sarok mellé lőtte a labdát. Szünet után az 51. percben Fórizs ki­bújt Vukmann mellől, de a lövés pillana­tában elcsúszott. Ezután Weitner szögle­tét Kasza közelről a léc fölé fejelte. Az 55. percben Takács miután elvesztette a lab­dát Varga ll-vel szemben, csúnyán bele­rúgott a védőbe, villant a piros lap, mehe­tett fürödni. A 68. percben gyors szek­szárdi támadás végén Weitner 14 méte­res lövését védte Tábit, majd röviddel ezután Lauer ordító helyzetben a bal sa­rok mellé helyezett. A 73. percben Hohmann kapott jó átadást, egy csel után 15 méterről lőtt, Hujber a mezőnybe ök­lözte a labdát. A 86. percben Lauer be­adását Szabó kapta az ötösön, de kivárt a lövéssel, a védők szerelték. Nem szakadt meg az utóbbi évek ha­gyománya a két szomszédvár között, a bányászcsapat ezúttal is legyőzte a lila­fehéreket. A minden csapatrészében jobb komlóiak dolgát megkönnyítette, hogy a vendéglátók az őszi idény leg­gyengébb teljesítményével „rukkoltak” elő. Védelmük átjáróházhoz hasonlított, enervált támadóik pedig az abszolút zic­cereket sem tudták értékesíteni. A ven­dégek teljesítményének értékét növeli, hogy Takács durva szabálytalansága miatt 35 percen keresztül emberhátrány­ban küzdve is sikerrel verték visza a Dó­zsa szárnyszegett, átütő erő nélküli roha­mait. A tudatosabban, gondolkodásban és végrehajtásban egyaránt gyorsabb együttes megérdemelt győzelmet aratott. Jók: Andreidesz, Jurin, Réfi, ill, Hujber, Horváth. Az NB II. további eredményei: Mo­hács-Sopron 2-1, Rákóczi FC-Keszt- hely 0-2, Csurgó-Csepel 1-2, Bp. Vo- lán-lll. kér. TTVE 0-3, Tapolca-Nagyka- nizsa 3-3 (tizenegyesekkel 7-8), Építők SC-Dorog 2-2 (tizenegyesekkel 2-4), Oroszlány-BVSC 2-2 (11-esekkel 3-5). NB II. nyugati csoport 1. Mohács 7 5­1 1 12- 6 16 2. Keszthely 7 3 3­1 7- 4 15 3. Nagykanizsa 7 4 1­2 14-10 14 4. BVSC 7 3 2 1 1 9- 7 14 5. Komló 7 3 1 2 1 10- 4 13 6. Csepel 7 3 2­2 10- 7 13 7. Szekszárd 7 3 1 1 2 10- 8 12 8. Oroszlány 7 2 1 2 2 6- 9 10 9. Bp. Volán 7 2 2 — 3 5- 9 10 10. Rákóczi FC 7 2 1 1 3 9- 8 9 11. III. kér. TTVE 7 3­­4 9- 9 9 12. Dorog 7 1 2 2 2 6- 8 9 13. Csurgó 7 1 1 2 3 6-11 7 14. Sopron 7 1 1 1 4 8-10 6 15. Tapolca 7 1­3 3 4- 8 6 16. Építők 7­1 3 3 5-12 5 Dombóvári Vasas-MÁV NTE1-0 (1-0). Dombóvár, 400 néző. V.: Sör. Dombóvári Vasas: Foki - Lamm (Farkas), Purai, Hor­váth, Engert - Tóth-Bagi, Fazekas, Se­bestyén - Verbóczki (Bernáth), Fekete, Luczek. Edző: Olasz János. MÁV NTE: Szalai - Kelem, Tollár, Kozma I., Liviczki - Takács, Kozma II. (Stefek), Vári - Kozári (Németh), Szekeres, Kém. Edző: Németh Lajos. A10. percben Sebestyén 20 mé­terről hirtelen lövésre szánta el magát, és a labda a jobb alsó sarokba vágódott. 1-0. Küzdelmes mérkőzésen a sérültekkel felálló hazai csapat nehezen szerezte meg a győzelmet a sokat támadó, de átü­tő erő nélkül futballozó Nagykanizsa el­len. Jók: Purai, Engert, Sebestyén, Feke­te, illetve Vári, Szekeres. Atomerőmű SE-Kaposvári Honvéd Táncsics 1-0 (0-0). Paks, 300 néző. V.: Szinger. ASE: Hornyák - Ignácz, Debre- czeni, Takács (Somodi), Fritz - Nagy Z., Mikolics, Porga (Balogh), Nagy L. - Vető, Vörös. Edző: Botos Antal. H. Táncsics: Udvarácz - Erdélyi, Hevesi, Sztoics, Ki­rály - Bruckner, Szatmári, Takácsi, Szántó, Mihovecz - Eckert. Edző: Köves László. Már-már úgy tűnt, hogy a két csa­pat nem bír egymással, mikor a 80. perc­ben Nagy Lajost buktatták a kaputól 25 méterre: a hazaiak „ügyeletes” szabad­rúgáslövője, Vörös ezúttal is kinézte ma­gának a jobb alsó sarkot, ahova a labda menetrendszerűen érkezett. 1-0. Összességében a szerencsésebb csapat került ki győztesen az összecsa­pásból, helyzetei alapján a hazaiak rá­szolgáltak a győzelemre. Jók: Fritz, Vető, Vörös, illetve Hevesi, Erdélyi. Mázaszászvár-Dunaföldvár 1-1 (1-0), 11-esekkel 5-4. Dunaföldvár, 400 néző. V.: Szabó. Mázaszászvár: Pál - Dömény, Kaufmann, Komáromi, Merkel - Orsós, Dunai, Csoboth, Beke (Ambrus) - Róth (Herold), Incze. Edző: Róth Antal. Duna- főldvár: Nagy - Tóth, Tímár, Pulai, Molnár - Kakas, Fehér, Szili (Tilli), Varjas - Gyöngyösi, Szabó. Edző: Tímár Dezső. A 34. percben Incze bal oldalról belőtt lab­dáját Kaufmann a felső sarokba fejelte. 1 - 0. A 66. percben Szabó szabadrúgása lepattant a sorfalról, Molnár lövése a lá­bak sűrűjében talált a hálóba. 1-1. Jó iramú, változatos mérkőzésen a rendes játékidőben a hazaiak közelebb álltak a győzelemhez. Jók: Pál, Kauf­mann, Orsós, illetve Pulai, Molnár, Gyön­gyösi. Paksi SE-Szigetvár 3-1 (2-0). Sziget­vár, 400 néző. V.: Molnár II. Paks: Kun - Somogyi, Prancz, Horváth II., Szauter (Kolarics) - Rácz, Horváth I., Blatt, Bér­ezési - Haraszti, Török (Mukli). Edző: Vábró József. Szigetvár: Füredi - Hor­váth, Lengyeltóti, Kardos (Sellei), Priol (Tóth) - Kocsis, Kerék, Schmidt, Bálint - Bodó, Major. Edző: Csaba Gábor. A rutinosabb vendégeknek a szeren­cse is segített a megérdemelt győzelem elérésében. G.: Lengyeltóti (öngól), Blatt, Bérezési, illetve Major. Marcali-Dombóvári VMSE 1-1 (1-0), 11-esekkel 4:2. Marcali, 400 néző. V.: Ba- lajti. Marcali: Dombóvári - Hajdú II., Hé- der, Hajdú I., Fábián - Horváth (Hadászi), Czuczka, Urbán - Borsfái, Mixai, Bux- baum (Luka). Edző: Fuisz János. DVMSE: Bien - Vészi, Banai, Mács, Barka - Zsuró, Virágosi, Szabótin, Balassa - Samu (Ro­mán), Jakab. Edző: Tresch Ferenc. Egyenlő erők küzdelméből a lelkes vendégek megérdemelten szereztek pontot. G.: Hajdú I., illetve Banai. Bonyhád-Sellye 4-1 (3-0). Sellye, 400 néző. V.: Polecsák. Bonyhád: Szabó D. - dr. Alföldi, Hüber, Kiss, Stumpf - György, Joó, Szabó T. - Pfeiffer, Pozsár (Szauter), Szigeti. Edző: Kovácsi Ferenc. Sellye: Si­mon - Fábos, Golubics, Labrincz, Bíró - Hoffszauer (Kovácsevics), Kiss, Kapusi (Forró) - Karhesz, Gergics, Pólyák. Edző: Amigya Pál. Jó játékkal a minden részében jobb Bonyhád megérdemelte a győzelmet, a II. félidőben 8 főre fogyatkozott Sellye ellen. Kiállítva: Pfeiffer, (Bonyhád), Pólyák (Sellye). G.: Szigeti 2, Pfeiffer, Bíró (ön­gól), illetve Karhesz. További eredmények: Boglárlelle- Bóly 2-3, Nagykanizsa-Siklós 5-0. NB III. Dráva-csoport 1. Atomerőmű SE 7 6 1­­14- 4 20 2. Mázaszászvár 7 5 1­1 13- 6 17 3. Bonyhád 7 5­­2 19- 9 15 4. H. Táncsics 7 4 1­2 15-10 14 5. Bóly 7 4­2 1 14- 9 14 6. Paks 7 4 1­2 10- 8 14 7. MÁV NTE 7 3 1 2 1 12- 8 13 8. Dunaföldvár 7 3­1 3 11-10 10 9. Nagykanizsa 7 2 1 1 3 12-10 9 10. D. Vasas 7 2 1 1 3 7- 9 9 11. Szigetvár 7 1 2 1 3 10-13 8 12. Marcali 7­3 1 3 7-14 7 13. Boglárlelle 7­2 2 3 10-17 6 14. DVMSE 7 1­1 5 7-14 4 15. Siklós 7 1­1 5 8-17 4 16. Sellye 7 1­1 5 8-19 4 A megyei labdarúgó-bajnokságért Tíz ponttal gazdagodtak a vendégcsapatok Fekete vasárnapjuk volt a megyei labdarúgó-bajnokság hatodik fordulójában a pályaválasztó csapatoknak. A megszerezhető pontok közül tízet a vendégek kasszíroztak be, így a hazaiaknak csupán hat jutott Az újonc Iregszemcse őszi első győzelmét Gerjenben érte el. A Kisdorog Aparhantról, az ozoraiak pedig Faddról utaztak haza a döntetlennel kiharcolt egy-egy pont birtokában. Vendég­sikerrel zárult a Simontornya-Tamási, a Tevel-Hőgyész és a TÁÉV SK-Bátaszék találkozó. A listavezető Nagymányok már a 45 percben eldöntötte a Kakasd elleni mérkőzés sorsát, hiszen a brikettgyáriak a szünetben is 2-0-ra vezettek. A máso­dik játékrészben már nem tudta növelni előnyét a hazai gárda. A döbrököziek a helyzetek sokaságát ügyetlenkedték el, így önmaguk számára nehezítették meg a Pálfa elleni kilencven percet. Horváthnak az I. félidőben lőtt gólja végül is két pontot eredményezett a végig többet támadó hazaiak számára. Az ifjúsági bajnokságban a Nagymányok és a Szekszárdi Dózsa hat forduló után is őrzi pontveszteség nélküli sorozatát. Labdarúgó NB I. Újpesti bánat A labdarúgó NB I. hétvégi fordulójának eredményei: Pécs-Tatabánya 1-2, MTK- VM-Ferencváros 2-0, Újpesti Dózsa- Siófok 0-1, Békéscsaba-Videoton 1-0, Dunaújváros-Vác 0-2, a Bp. Honvéd- Vasas és a Zalaegerszegi-Rába ETO mérkőzések lapzárta után fejeződtek be. így kellett volna! 1. MTK-VM-Ferencváros 2-0 1 2. Békéscsaba-Videoton 1-0 1 3. Pécsi MSC-Tatabánya 1-2 2 4. Ancona-Genoa 0-2 2 5. Avellino-Brescia 1-0 1 6. Ba rletta-Sam benedettese 4-1 1 7. Cosenza-Cremonese 0-1 2 8. Empoli-Messina 1-0 1 9. Licata-Taranto 1-1 X 10. Monza-Catanzaro 0-0 X 11. Parma-Padova 1-1 X 12. Piacenza-Udinese 0-0 X 13. Reggina-Bari 1-1 X Pótmérkőzések: 14. Dunaújváros-Váci Izzó 0-2 2 15. Haladás-Veszprém 2-0 1 16. Ú. Dózsa-Siófok 0-1 2 A lapunk mai számában megje­lent labdarúgó tudósításokat írták: Bráz Ferenc, Bálint György, Kovács Péter, Lőrincz Gyula, Lerch Béla, Fekete László, Molnár István, Orbán Lajos, Szebényi Béla, Zwick Jakab, Takács Zoltán, Varga Károly. Bátaszék-TÁÉV SK 3-2 (2-0). Szek­szárd, 200 néző. V.: Kleiber. Bátaszék: Grill - Farkas, Révész, Papp, Lados - Bo- jás I. (Bazsonyi), Máté, Bojás II. - Kocsis, Bozsolik, Szabó (Vasas). Edző: Botos Ár­pád. TÁÉV SK: Pólyák - Szabó, ősz, Both, Bereczki - Füller (Vass), Dénes, Vida (Rittlinger), Földesi - Kovács, Herczeg. Edző: Becze István. A Kocsis vezérletével eredményes csatárjátékot felvonultató Bátaszék megérdemelten győzött az enerváltTÁÉV ellen. G.: Kocsis 2, Szabó (öngól), illetve Füller, Vass. Jók: Máté, Kocsis, Révész, illetve Pó­lyák. Döbrököz-Pálfa 1-0 (1-0). Döbrököz, 300 néző. V.: Fritschi. Döbrököz: Csetne- ki - Apáti, Enczel, Csatári, Bencze - Álló, Francz, Nagy, Szűcs (Bódis) - Kiss, Hor­váth. Edző: Farkas Attila. Pálfa: Tóth - Bó­ka I. (Rompos), Deres II., Orsós I., Balogh I. - Balogh II., Kovács, Deres I. (Margon- ber) - Barkóczi, Orsós II., Bóka II. Edző: Kasos István. A helyzetek sorát kihagyó hazai csapat önmaga számára tette ne­hézzé a mérkőzést. G.: Horváth. Jók: Csatári, Álló, Nagy, Szűcs, illetve Tóth, Orsós I. Tamási-Simontornya 3-0 (1-0). Si­montornya, 150 néző. V.: Dravecz T. Ta­mási: Banász - Agócs, Bazsonyi, Tóth, Zsolnai - Kutas (Szűcs), Schmidt, Pölös- kei (Wémann), Savali - Tóth, Hajdics. Ed­ző: Csik Gyula. Simontornya: Bujtás - Molnár I., Molnár J., Zsolnai, Molnár L. - Laki (Molnár A.), Baczula, Kara, Varga (Perger) - Pajor, Csuti. Mb. edző: Csep- regi György. A helyzetek sorozatát kiha­gyó hazaiak ellen Tamási kontrajátékkal rászolgált a győzelemre. Kiállítva: Molnár J., Vaczula, Molnár A. (Simontornya). G.: Hajdics, Pölöskei, Tóth. Jók: Banász, Tóth, illetve Molnár J., Kara. Nagymányok-Kakasd 2-0 (2-0). Nagymányok, 400 néző. V.: Sáthy. Nagy­mányok: Töpfner - Siklódi, Éppel, Czárt, Bencze - Horváth, Béresé, Lőrincz, Nagy (Farkas) - Szőcs (Szedeli), Barabás. Ed­ző: Szám Frigyes. Kakasd: Csoboth P. - Sell, Kvanduk J., Eisensehr (Balogh), Csoboth Z. - Kerekes, Pámer, Acsádi, Kvanduk E. - Fábián, Pechár (Bogos). Edző: László József. A sportszerű mér­kőzésen sok helyzetet kihagytak a ha­zaiak. G.: Lőrincz, Barabás. Jók: Bencze, Éppel, Lőrincz, illetve Csoboth P., Cso­both Z., Acsádi. Iregszemcse-Gerjen 2-1 (1-1). Ger- jen, 300 néző. V.: Fazekas. Iregszemcse: Kántor II. - Grósz, Kántor I., Répási (Pete), Máté - Szabó (Orsós), Szántó, Agócs, Kiss - Varga, Kertész. Edző: Brenner György. Gerjen: Taba - Dohóczki, Palás­ti, Kiss T., Hajnes - Varga, Kövesi, Dom- sa, Szalai - Kertész, Kiss S. Edző: Domsa Ferenc. Egy idényre való helyzetet hagy­tak ki a hazaiak, így megérdemelten nyert a vendégegyüttes. Kiállítva: Máté a 11. percben. G.: Szántó, Kertész, illetve Sza­lai. Jók: Kertész, Kántor I., Szántó, illetve Varga. Fadd-Ozora 2-2 (1-1). Fadd, 450 né­ző. V.: Verdi. Fadd: Varga - Beda, Nagy, Kugli, Klopcsik (Póthi) - Kovács, Blesz, Ujj - Márkus Z., Pesti, Márkus J. Edző: Varga Béla. Ozora: Dobos - Lázár, Czirá- ki, Siklósi, Porga - Nádasdi, Végh, Ju­hász - Csömör (Branauer), Dölles I. (Ko­vács), Dölles II. Edző: Schrancz István. A sok hibával futballozó hazaiakat az ozo­raiak meglepték, így a II. félidőben már futhattak az egy pont után. G.: Klopcsik, Nagy (öngól), Kovács (11-esből), illetve Dölles II. Jók: Varga, Kugli, Kovács, illetve Dölles II., Csömör, Cziráki. Aparhant-Kisdorog 1-1 (1-1). Apar- hant, 200 néző. V.: Besták. Aparhant: Balogh - Köő, Wáger, Sármány, Kulcsár - Gecző, Zsók, Énekes - Túra (Győri), Fábián, Palkó (Farkas). Edző: Kozma Jó­zsef. Kisdorog: Kiss - Papp, Horváth, Berning Z., Nier - Páli, Palkó, Juhász (Berning J.) - Szabó, Klein, Beke. Edző: Kovács István. Végig kemény, küzdelmes mérkőzésen igazságos pontosztozko­dás született. G.: Fábián, illetve Klein. Jók: Wáger, Kulcsár, Köő, Fábián, illetve Páli, Palkó. Hőgyész-Tevel 2-0 (1-0). Tevel, 200 néző. V.: László. Hőgyész: Nándor - Bősz II., Bősz I., Papp, Seemann - Bus, Sörös, Váli, Weitner - Banai (Somogyi), Topán­ka (Kurcz). Edző: Weitner Ádám. Tevel: Weidinger - Salamon, Barabás, Nagy I., Nagy G. - Borbandi, Hoffmann, Bernáth - Miszler, Denkinger, Ferencz (Bodai). Ed­ző: Sass János. A gólerősebben játszó Hőgyész megérdemelten győzött. G.: Bősz I., Banai. Jók: Bősz l„ Bus, Váli, illet­ve Barabás, Nagy G., Hoffmann. Az ifjúsági mérkőzések eredményei: Gerjen-lregszemcse 1 -2, Döbrököz- Pálfa 1-0, Nagymányok-Kakasd 3-1, Aparhant-Kisdorog 2-1, Fadd-Ozora 4-0, Simontornya-Tamási 2-1, Tevel- Hőgyész 3-0, Sz. Dózsa-Bátaszék 3-0. Megyei bajnokság 1. Nagymányok Felnőttek 6 6 14- 2 12 2. Tamási 6 4 2­14- 2 10 3. Kisdorog 6 4 1 1 13- 6 9 4. Hőgyész 6 4 1 1 12- 7 9 5. Aparhant 6 3 1 2 7-13 7 6. TÁÉV Sk 6 2 2 2 12- 6 6 7. Pálfa 6 3­3 7- 7 6 8. Ozora 6 2 2 2 6- 9 6 9. Fadd 6 1 4 1 3- 6 6 10. Bátaszék 6 2 1 3 9- 8 5 11. (regszemcse 6 1 2 3 4- 7 4 12. Döbrököz 6 2­4 6-12 4 13. Gerjen 6­3 3 5- 8 3 14. Tevel 6 1 1 4 8-12 3 15. Simontornya 6 1 1 4 6-13 3 16. Kakasd 6 1 1 4 5-13 3 1. Nagymányok Ifjúságiak 6 6 38- 4 12 2. Sz. Dózsa 6 6­­31- 3 12 3. Tamási 6 5­1 28- 5 10 4. Simontornya 6 4 1 1 20-10 9 5. Tevel 6 4­2 17-10 8 6. Bátaszék 6 4­2 12- 8 8 7. Pálfa 6 3­3 23-12 6 8. Kakasd 6 3­3 11-13 6 9. Iregszemcse 6 3­3 7-19 6 10. Fadd 6 2­4 7-12 4 11. Hőgyész 6 2­4 12-18 4 12. Döbrököz 6 2­4 5-15 4 13. Aparhant 6 2­4 11-29 4 14. Kisdorog 6 1 1 4 10-15 3 15. Gerjen 6­­6 4-29­16. Ozora 6­­6 4-38­Szekszárdi támadás végén Kniesz (sötét mezben) elől Hohmann elfejeli a labdát