Tolna Megyei Népújság, 1988. augusztus (38. évfolyam, 182-208. szám)

1988-08-29 / 206. szám

1988. augusztus 29. Képújság 5 Labdarúgó NB II. Hidegzuhany ez a javából! Szekszárd-Nagykanizsa 0-3 (0-0) Szekszárd, 2000 néző. V.: Kéri. Nagykanizsai Olajbányász: Csáki - Miklós, Kepe, Kiss, Hóbár - Hege­dűs, Horváth Z., Zrínyi - Skublics (László a 66. percben), Bócz, Fuisz. Edző: Madár Gábor. Szekszárdi Dó­zsa: Hujber - Nagyfalusi, Kasza, Kal­már, Gracza - Kniesz (Boros az 59. percben), Szabó (Kvanduk a 29, percben), Weitner, Horváth - Iski, Fórizs. Edző: Teszler Vendel. Az 5. percben Hegedűs húzott kapura, két csel után oldalra passzolt, Skublics 16 méteres lövését Hujber vetődve védte. A13. percben Fuisz kétszer is faképnél hagyta Kaszát, első beadá­sát Gracza fejelte ki, másodszorra Hujber öklözött a mezőnybe. A másik oldalon Weitner szögletét Gracza Kniesz elé fejelte, aki közelről a ka­pus kezébe lőtt. A18. percben Fórizs szorult ápolásra, de folytatta a játé­kot. A 20. percben újabb zavar a dó- zsás védelemben, Fuisz elől Hujber lábbal mentett. A gyors kontrákra építő vendégek a keménységért sem mentek a szomszédba. A 37. perc­ben Weitner 17 méteres szabadrú­gása a jobb felső sarok fölött zúgott el. A 42. percben Kniesz indításával Iski kilépett, ügyes beguritását Fórizs az ötösön átlépte, de a társak nem követték az akciót. Két perc múlva csak úgy menekült meg Hujber ka­puja a góltól, hogy a portás önfelál- dozóan belevetődött Fuisz közeli lö­vésébe. Szünet után az 56. percben veze­tést szerzett a vendégcsapat: Skub­lics egy kényszerítő után kiugrott a tétovázó védők közül és Hujbert is el­fektetve lőtt a kapuba. 1-0. A 68. percben Kalmár hosszú indításával Weitner húzott kapura, futtából ejtés­Labdarúgó NB HL Bonyhádi több mint kitűnő rajt re vállalkozott, de Csáki lefülelte a labdát. Négy perc múlva tűzijáték a kanizsaiak kapujánál, Boros 14 mé­teres nagy erejű lövése a felső kapu­fán csattant. Erőlködtek a lila-fehé­rek, közben még inkább fellazult a hátsó alakzat, amit a hajrában gólok­kal büntettek a vendégek. A 78. percben újabb gólszagú támadást vezettek az olajosok, ezt Bócz ügyet- lenkedte el, majd Fuisz 14 méterről senkitől sem zavartatva bombázott 12 méterről a léc fölé. A 86. percben tovább növelte előnyét a Nagykani­zsa: a csereként beállt László hagyta állva a védőket és 18 méterről Hujber fölött a léc alá emelt. 2-0. Már hazain­dultak a nézők, amikor a 90. percben Kasza fejéről lecsúszott labdával Fuisz iramodott kapura és 17 méter­ről beállította a végeredményt. 3-0. Mint az várható volt, kemény küz­delmet, nagy taktikai csatát hozott a régi riválisok találkozója. Az Olajbá­nyász nem respektálta a hazaiak előkelő pozícióját, bátor támadójá­tékkal rukkolt ki és gyors kontrákra építve már az első 45 percben is több gólhelyzetet teremtett a reme­kül védő Hujber kapuja előtt. Fordu­lás után sem változott a játék képe, a középpályán fölényt kiharcoló kani­zsaiak hamar vezetést szereztek. Fe­gyelmezett, tudatosabb játékukkal a hajrában szétzilálták a szétesően, sok hibával játszó hazaiakat és be­biztosították megérdemelt győzel­müket. Jók: Miklós, Horváth Z., Skublics, Fuisz, illetve Hujber, Gra­cza. Az NB II. további eredményei: Mo­hács-Épitők SC 2-1, Rákóczi FC- Dorog 1-1 (11-esekkel 6-5), Orosz- lány-lll. kér. TTVE 1-0, Csurgó-Sop- ron 2-1, Csepel- Komló 3-1, BVSC- Keszthely 2-0, Tapolca-Bp. Volán 0-2. A bajnokság állása: NB II. Nyugati csoport 1. Csepel 3 2 1­­7-3 8 2. Mohács 3 2­1­4-1 7 3. Oroszlány 3 2­1­4-2 7 4. Nagykanizsa 3 2­­1 5-1 6 5. BVSC 3 2­­1 4-3 6 6. Szekszárd 3 1 1­1 6-4 5 7. Rákóczi FC 3 1 1­1 5-3 5 8. Csurgó 3 1 1­1 2-2 5 9. Bp. Volán 3 1 1­1 2-5 5 10. Komló 3 1­1 1 4-4 4 11. Dorog 3­1 2­3-3 4 12. Keszthely 3­2­1 0-2 4 13. III. kér. TTVE 3 1­­2 2-4 3 14. Sopron 3­­1 2 2-4 1 15. Tapolca 3­­1 2 0-4 1 16. Építők 3­­1 2 2-7 1 Mázaszászvár-Dombóvári VMSE 3-0 (2-0). Dombóvár, 350 néző. V.: Hosszú. Mázaszászvár: Pál - Cár, Komáromi, Du­nai, Merkler (Banizs) - Csoboth, Viro- vácz, Orsós, Incze - Kaufmann, Beké. Edző: Róth Antal. DVMSE: Bien - Vészi, Banai, Mács, Barka - Zsuró, Virágosi, Szabotin (Magyar) - Bencze, Román, Ja­kab. Edző: Tresch Ferenc. A 7. percben az előrehúzódó Dunai szerzett vezetést a vendégcsapatnak. 1-0. A 32. percben Orsós beadását Beke közvetlen közelről a jobb alsó sarokba perditette. 2-0. A 68. percben Inczét szabálytalanul szerelték a 16-oson belül, a megítélt büntetőt Kauf­mann értékesítette 3-0. A minden csa­patrészben jobb vendégek győzelme ilyen arányban is megérdemelt. Jók: Csoboth, Incze, Kaufmann, illetve Bien. Dunaföldvár-Táncsics SE 4-1 (1-0). Dunaföldvár, 500 néző. V.: Varga. Duna- földvár: Nagy - Tilli, Dunai, Pulai, Molnár - Martikán (Varjas), Kakas, Takács (Hor­váth)— Fehér, Gyöngyösi, Szabó. Edző: Tímár Dezső. Táncsics SE: Udvarácz - Erdélyi, Hevesi, Darabos, Sztoics - Ber- tus (Stróber), Szántó (Fenuf), Miovecz - Eckert, Takács, Szatmári. Edző: Köves László. A 16. percben Kakas szögletét Pulai az elalvó védők mellett a bal alsó sarokba fejelte. 1 -0. Szabó a 60. percben a fél pályáról indulva átjátszotta az egész Táncsics SE védelmét és 10 méterről a kapus lába mellett passzolt a hálóba 2-0. A 67. percben az ellenállhatatlanul játszó Gyöngyösit buktatták a 16-oson belül, a büntetőt Kakas értékesítette. 3-0. A 75. percben Szabót buktatták a 16-oson be­lül, 11 -esből ismét Kakas szerzett gólt. 4- 0. A 87. percben Miovecz közeli lövésé­vel az addig kitűnően védő Nagy Z. sem tudott megbirkózni. 4-1. Remek mérkő­zésen a mezőnyben igen jól játszó Tán­csics SE-t győzte le az óriási akarással és Gyöngyösi vezérletével játszó Duna- parti együttes. Jók: Gyöngyösi (a mezőny legjobbja), Nagy, Pulai, Dunai, illetve Ud­varácz, Miovecz, Takács. Atomerőmű SE-Sellye 3-1 (1-1). Paks, 500 néző. V.: Pesti. ASE: Hornyák - Fritz, Debreceni, Porga, Nagy - Ignácz, Marcsa (Somogyi), Szabó - Juhász (Ba­logh), Vető, Vörös. Edző: Botos Antal. Sellye: Zsivkó - Golubics, Biró, Király, Hochauer - Labricz, Kapási (Fábián), Kiss (Kovacsevics), Gergics - Goják, Karczhesz. Edző: Amigya Pál. A 25. perc­ben Juhász keményen középre lőtte a labdát, Gergics a kapus fölött a saját ka­pujába továbbított. Öngól! 1-0. A 39. percben Goják elfutott a bal oldalon, beadását Kiss 10 méterről kapásból Hor­nyák mellett a hálóba lőtte. 1-1. Az 54. percben Baloghot a 16-oson belül akasztották, 11 -es. A büntetőt Vörös ér­tékesítette. 2-1. A 72. pecben Vöröst két csel után a kapus az ötösön elhúzta, újabb 11 -es, amelyet Vető lőtt a hálóba. 3-1. A játékot végig a hazaiak irányítot­ták, de ennek ellenére nem volt könnyű dolguk a jól záró és tömörülő vendégvé­delemmel szemben. A sellyeiek kevés veszélyt jelentettek Hornyák kapujára, így a hazai győzelem megérdemelt. Jók: Debreceni, Vörös, Nagy, illetve Golubics, Kiss. Bonyhád-Nagykanizsai Volán Dózsa 3-2 (0-1). Nagykanizsa, 200 néző. V.: Szinger. Bonyhád: Heizler - dr. Alföldi, Hüber, Stumpf, Beke - György, Kiss, Szlama - Pfeiffer, Pozsár (Szigeti), Suba. Edző: Kovácsi Ferenc. Nagykanizsa: Kö­lesfalvi - Kapuvári, Kurcz, Berkes (Ba­logh), Urbán - Kvanduk (Windisch), Bor­bély, Miskovics - Farsang, Jelusics, Né­meth. Edző: Orosz József. A vendégek a befejezés előtt öt perccel büntetőből szerezték meg a győztes gólt. G.: Hüber 2 (mindkettő 11-esből), Suba, illetve Far­sang, Jelusics. Paksi SE-Siklós 3-1 (2-0). Siklós, 300 néző. V.: Fodor. Paks: Kun - Héregi, Prancz (Lacza), Blatt, Bregovics - Kola- rics, Horváth P., Horváth J. - Haraszti, Rácz (Bérezési), Török. Edző: Vábró Jó­zsef. Siklós: Pál - Kapitány, Kanász, Sza­bó, Mim - Weiner, Szőke, Kolompár - Rózner (Fodor), Szrimácz, Keresztes I. (Bircsák). Edző: Berkecz József. Köze­pes iramú és színvonalú, belemenések- kel tarkított mérkőzésen a hazaiak takti­kai vereséget szenvedtek. G.: Horváth J., Rácz, Blatt, illetve Kolompár. Boglárlelle-Dombóvári Vasas 1-1 (0- 0), 11-esekkel 10-9. Boglárlelle, 600 né­ző. V.: Balajti. Boglárlelle: Maizlinger - Andermann, Kozák, Kötél, Kóródi - Hala­si, Ricker (Fenyő), Augusztin (Kárászt) - Becsei, Farkas, Koroknai. Edző: Somo­gyi László. D. Vasas: Szalai - Banai, Hor­váth, Burai, Fazekas - Tóth-Bagi, Farkas (Verbóczki), Vecsei - Barta, Neubauer, Luczek. Edző: Olasz János. A második félidőben a dombóvári védők hibájából szerzett vezetést a hazai csapat, de végül is igazságos eredmény született, a 11 -es rúgásokban a hazaiak voltak jobbak. G.: Vecsei 11 -esből, illetve Luczek. További eredmények: Szigetvár-MÁV NTE 2-2 (tizenegyesekkel 5-4), Marcali- Bóly 2-3. NB III. DRÁVA-CSOPORT 1. Bonyhád 3 3­­­10-4 9 2. Mázaszászvár 3 3­­­6-0 9 3. Atomerőmű SE 3 2 1­­7-2 7 4. Dunaföldvár 3 2­­1 7-4 6 5. Boly 3 2­­1 7-5 6 6. MÁV NTE 3 1 1 1­5-3 6 7. D. Vasas 3 1 1 1­5-4 6 8. Boglárlelle 3­2 1­4-4 5 9. Táncsics SE 3 1 1­1 3-5 5 10. Szigetvár 3­1 1 1 4-5 3 11. Siklós 3 1­­2 4-5 3 12. Paks 3 1­­2 3-6 3 13. Marcali 3­1­2 4-9 2 14. Sellye 3­­1 2 4-7 1 15. Nagykanizsa 3­­1 2 3-6 1 16. DVMSE 3 1­­2 3-6 3 A labdarúgó megyebajnokságért Hat csapat még adós a győzelemmel Kézilabda Ma délután ligaülés A Tolna Megyei Kézilabda Szövetség elnöksége ma délután 17 órakor tartja évadnyitó ligaértekezletét, melyen a csa­patok képviselői részvételével elkészítik az őszi idény sorsolását és véglegesítik a bajnoki mérkőzések időrendi program­ját. A ligaülés helyszíne Szekszárdon a Hunyadi utcai sportszékház tanácsterme lesz. így kellett volna! A totó 35. heti játékszelvényén szerep­lő mérkőzések eredményei: 1. Jászberény-Szeged 1-4 2 2. Szarvas-Nyíregyháza 0-0 X 3. Csepel-Komló 3-1 1 4. Tapolca-Bp. Volán 0-2 2 5. Hannover-Leverkusen 2-2 X 6. Dortmund-Mönchengladbach 0-0 X 7. Nürnberg-VfL Bochum 3-1 1 8. Mannheim-Werder Bremen 1-1 X 9. Freiburg-Saarbrücken 2-0 1 10. Bayreuth-Solingen 1-1 X 11. Meppen-Osnabrück 1-3 2 12. Wattenscheid-Fortuna Köln 1-3 2 13. Düsseldorf-Essen 2-0 1 Pótmérkőzések: 14. Stuttgarter Kickers-Hamburg 2-0 1 15. 1. FC Köln-Karlsruhe 6-1 1 16. Bayern München-Kaiserslautern 5-1 1 Ozora-Kisdorog 2-1 (1-1). Ozora, 150 néző. V.: Osztermajer. Ozora: Bogos - Kovács, Sziráki, Siklósi, Kóricz- Juhász, Végh, Nádasdi - Csömör (Brandauer), Dölles I., Dölles II. Edző: Schrancz István. Kisdorog: Kiss - Dallos (Beke), Horváth, Páli, Nier - Palkó (Berning), Juhász, En- deli - Szabó, Klein, Papp. Edző: Kovács István. Küzdelmes mérkőzés után meg­érdemelt hazai győzelem. G.: Végh (11- esből), Dölles II., illetve Juhász. Jók: Sik­lósi, Nádasdi, Dölles II., illetve Juhász, Keceli. Fadd-Gerjen 0-0. Fadd, 450 néző. V.: Ódor. Fadd: Sipos - Beda, Nagy, Tóth, Klopcsik - Blesz, Kovács, Ujj - Márkus Z., Márkus J., Pesti (Illés). Edző: Varga Béla. Gerjen: Honti - Dohóczki, Kiss I., Hajnes, Palási Cs. - Józsa, Kövesi, Domsa, Szalai - Kertész (Kiss S.), Palásti L. Edző: Dom­sa Ferenc. Heves iramú, sok hibával tar­kított mérkőzésen nem bírt egymással a két csapat. Jók: Beda, Tóth, Ujj, illetve Dohóczki, Palásti Cs., Domsa. Tamási-Kakasd 5-1 (2-1). Tamási, 500 néző. V.: Sajgó. Tamási: Banász II. - Agócs, Bazsonyi, Zsolnai, Schmidt - Walter, Pölöskei (Végh), Hajdics - Lancz- ki, Szabó (Utassi), Sandi. Edző: Csík Gyula. Kakasd: Bogos - Schell, Kvan­duk, Ömböli, Acsádi - Kerekes (Sárközi), Kucker, Pámer - János, Csoboth (Eizen- sehr), Pechár. Edző: László József. A lel­kes újonc ellen biztosan nyert a hazai gárda. G.: Sandi 2, Pölöskei, Hajdics, Walter, illetve Pámer. Jók: Hajdics, Wal­ter, Sandi, illetve Bogos, Kvanduk, Acsádi. Simontornya-TÁÉV SK 1-1 (1-0). Si­montornya, 200 néző. V.: Dörnyei. Si- montornya: Beidek - Molnár A., Molnár J., Zsolnai, Vaczula - Laki, Molnár I., Csendes - Varga (Molnár L), Pajor, Va­csora. Edző: Raboczki Lajos. TÁEV: Sik­lósi - Fodor, Andi, Füller, Both - Dénes, Kurunczki (Osztermajer), Ferger- Földe- si, Kovács, Herczeg. Edző: Bencze Ist­ván. A két ellentétes félidő igazságos pontosztozkodást hozott. Molnár L. és Andi a kiállítás sorsára jutott. G.: Szolnai (11-esből), illetve Osztermajer. Jók: Mol­nár J., Zsolnai, Laki, illetve Siklósi, Füller. Hőgyész-Pálfa 2-1 (0-1). Hőgyész, 400 néző. V.: Kleiber. Hőgyész: Nándor - Topánka, Váli, Bősz II., Seemann - Bus, Kurcz (Nagy), Papp, Sörös - Banai (So­mogyi), Szabó. Edző: Weitner ádám. Pál- fa: Tóth A. - Orsós J., Deres L, Balogh Gy., Csajági - Deres A., Orsós I., Kovács J., Barkóczi - Balogh J. (Csonka), Bóka. Edző: Kasós István. A nagyon lelkesen játszó vendégek ellen nehezen tartotta otthon a Hőgyész a két pontot. Kiállítva Barkóczi a 72. percben. G.: Váli 2., illetve Bóka. Jók: Nándor, Váli, Bősz II., illetve Balogh J., Orsós I., Bóka. Tevel-lregszemcse 2-2 (0-2). Tevel, 250 néző. V.: Lubastyik. Tevel: Sass - Salamon, Barabás, Nagy, Bernáth - Bor­bánéi, Hoffmann, Khiesz - Mizler, Den- kinger, Bodai (Ferenc). Edző: Sass Já­nos. Iregszemcse: Novák - Kertész, Kán­tor, Pete, Agócs - Szabó, Orsós, Gyánó - Grósz (Franka), Szántó (Varga), Máté. Edző: Brenner György. Nagy iramú mér­kőzésen az első félidőben Iregszemcse, a másodikban Tevel játszott jobban, így a döntetlen igazságos. G.: Mizler (11-es­ből), Denkinger, illetve Szántó 2. Jók: Sass, Mizler, Denkinger, illetve Pete, Gyánó, Grósz. Aparhant-Döbrököz 2-1 (2-1). Apar- hant, 300 néző. V.: Niki. Aparhant: Schanczenbacher - Heidecker, Wáger, Sármány, Kajtár - Dobos (Győri), Zsók, Énekes - Tusa (Fábián), Gecző, László. Edző: Kozma József. Döbrököz: Dobos - Apáti, Enczel, Varga (Lakos), Csatári - Szűcs, Álló, Nagy, Bencze (Francz) - Kiss, Horváth. Edző: Farkas Attila. A küz­delmes, kemény mérkőzésen a jobb helyzetkihasználás döntött. G.: Énekes, Gecző, illetve Nagy. Jók: Wáger, Sár­mány, Zsók, Gecző, illetve Apáti, Nagy. Nagymányok-Bátaszék 2-0 (2-0). Nagymányok, 300 néző. V.: Dr. Berta. Nagymányok: Töpfner - László, Éppel (Szedeli), Siklóéi, Czárth - Nagy, Verese, Lőrincz P., Barabás - Szőcs, Lőrincz A. (Forray). Edző: Szám Frigyes. Bátaszék: Grill - Bódi, Kiss (Révész), Lukács, Lados - Bójás I., Kocsis, Szabó, Bazsolik (Bójás II.) - Papp, Máté. Edző: Botos Árpád. Jó iramú mérkőzésen biztos hazai győzelem. G.: Lő­rincz P., Szőcs (11-esből). Jók: László, Nagy, Szőcs, illetve Lados, Kocsis. Az ifjúsági mérkőzések eredményei: Nagymányok-Bátaszék 3-0, Aparhant- Döbrököz 4-0, Fadd-Gerjen 2-0, Simon- tornya-Sz. Dózsa 0-4, Tevel-lregszem­cse 4-0, Hőgyész-Pálfa 4-2, Tamási-Ka­kasd 2-0, Ozora-Kisdorog 2-3. Megyei bajnokság Felnőttek 1. Tamási 2 2­- 9-1 4 2. Nagymányok 2 2­- 4-1 4 3. TÁÉV SK 2 1 1- 6-1 3 4. Kisdorog 2 1­1 4-3 2 5-6. Pálfa 2 1­1 3-3 2 Döbrököz 2 1­1 3-3 2 7. Iregszemcse 2­2- 2-2 2 8. Fadd 2­2- 0-0 2 9. Hőgyész 2 1­1 3-4 2 10. Kakasd 2 1­1 3-6 2 11. Ozora 2 1­1 2-5 2 12. Aparhant 2 1­1 2-6 2 13. Tevel 2­1 1 .3-4 1 14. Simontornya 2­1 1 2-3 1 15. Gerjen 2­1 1 1-2.1 16. Bátaszék 2­­2 1-4­Ifjúságiak 1. Nagymányok 2 2­­14- 1 4 2. Tamási 2 2­­10- 0 4 3. Sz. Dózsa 2 2­­9- 2 4 4. Hőgyész 2 2­­7- 3 4 5. Tevel 2 1­1 5- 3 2 6. Aparhant 2 1­1 6- 5 2 7. Fadd 2 1­1 3- 2 2 8. Kakasd 2 1­1 3- 3 2 9. Kisdorog 2 1­1 4- 5 2 10. Bátaszék 2 1­1 2- 3 2 11-12. Simontornya 2 1­1 2- 5 2 Iregszemcse 2 1­1 2- 5 2 13. Pálfa 2 ­­2 3- 6­14. Döbrököz 2 ­­2 0- 6­15. Ozora 2 ­­2 2-11­16. Gerjen 2 ­­2 1-13­A lapunk mai számában megjelent labda­rúgó-tudósításokat írták: Blatt Vince, Bráz Fe­renc, Fekete László, Gaál István, Király Sán­dor, Kovács Péter, Bazsonyi Rudolf, Molnár István, Orbán Lajos, Takács Zoltán, Zwick An­tal, Zwick Jakab. Kalmár (középen fehér mezben) rendre felfutott a dózsás akciókkal, de kísérle­tei nem jártak sikerrel