Tolna Megyei Népújság, 1987. május (37. évfolyam, 102-126. szám)

1987-05-11 / 109. szám

1987. május 11. KÉPÚJSÁG 5 Szekszárdi Dózsa-IBV-válogatott 106-94 (46-51, 89-89). Szekszárd, 50 néző. V.: Parádi, Stickel. Szekszárd: Varga (15), Christián (22), Vékony (24), Felszegi (2), Várkonyi (21). Csere: Pártos (-), Tamás (2), Mojzes (20). Edző: Vertetics István. IBV-válogatott: Maracskó (12), Dénes (27), Dóczi (23), Horváth (12), Nagy (6). Csere: Bita (-), Murakeözy (2), Berkó (2), Tóth (4), Behány (6). Edző: Szabó Ödön. Fej fej melletti küzdelmet és 8-8-as ál­lást hozott az első három perc. Szorosan zárt az IBV-válogatott védelme, a lepatta­nók megszerzésében is jeleskedtek. Mindkét oldalon sok volt az előkészítet­len, pontatlan dobás. A 7. percben 17-16-ra, három perccel később 25-24- re vezetett a Dózsa. A Dóczi vezérelte fia­talok válogatottja gyors akciók révén 34-29-re fordított. A 15. percben Varga triplájával 34-34, ezután hármas csere a hazaiaknál. A félidő hajrája egyértel­műen a vendégeké, akik megérdemelten húztak el 5 ponttal. A második játékrészt is Dócziék kezd­ték lendületesebben, előnyüket 57-48-ra növelték. A dózsásoknak szinte semmi sem sikerült, rendkívül nagy hibaszáza­lékkal dobtak. A 29. percben így is sike­rült felzárkózniuk 66-65-re. A folytatás­ban megtorpant felzárkózniuk 66-65-re. A folytatásban az egész pályás letáma­dásra áttért ellenfél a 37. percben 81 -80- ra ismét átvette a vezetést. Izgalmas volt a véghajrá, előbb Berkó pontozódott ki, őt a hazaiaknál Vékony és Felszegi követte. Várkonyi végig jó teljesítményt nyújtott, a hosszabbításban pedig döntő érdemeket szerzett a győze­lem kivívásában Az utolsó fél percben két eladott labda zárta a Dózsa támadását, mindez hosz- szabbítást eredményezett. A hosszabbítás öt percében Várkonyi vezérletével végig a hazaiak irányítottak és magabiztos győzelmet arattak. Csak a második játékrészben és a hosszabbításban nyújtott jó teljesítményt a pályaválasztó. Az IBV-válogatottban ügyes, lelkesen küzdő csapatot ismer­hettünk meg. Kitűnt: Várkonyi, Christián, illetve Dé­nes, Dóczi. _ t ­' Asztalitenisz NB I. Az utolsó meccs döntött Tolnai VL-Fővárosi Vízművek 13:12 (A tizerihétszeres BEK-győzte Statisz­tika „fiókcsapata” a Kisházi Beatrix és Bánkuti Sándor irányította Fővárosi Víz­művek gárdája vérmes reményekkel ér­kezett Tolnára, ugyanis egy győzelem­mel még akár a bronzéremre is esélyes­sé váltak volna a folytatásban. A tolnai gárda pedig mindenképpen biztosítani akart ezen a hét végén, mégpedig azt, hogy a dobogó harmadik foka ezzel a győzelemmel már biztos számukra.) Szoros volta nyitány: Bolvári K. megle­petésre vereséget szenvedett Hegedűs­től, Kaiser pedig Brauntól. Az első fordu­lót a fővárosiak „vitték el” 3:2-re. A folyta­tás tolnai szempontból már lényegesen jobbra sikeredett, csupán az ifista Halasi ellen tudtak meccset nyerni Bőhmék. 6:4. A harmadik forduló azonban minden kétséget kizáróan rámutatott, hogy ezút­tal közel sem lehet olyan sétagaloppra számítani, mint ősszel a fővárosban, ami­kor Bolváriék 17:8-ra hengereltek. Kai­ser vesztett Hegedűs ellen, de ennél jóval fájóbb volt, hogy Bolvári Ildikó simán vesztett a már-már mumusának számító Pidllel szemben. Túlságosan siettette a poénszerzést a tolnai csapatkapitány, vagy gyakran „belement” a számára mindenképpen bizonytalan kimenetelű kontrajátékba. 8:7. A negyedik forduló aztán tovább csi- gázta az izgalmakat azon kevesek szá­mára, akik kilátogattak a mérkőzésre. Balogh Ilona nemcsak magabizto­san, hanem nagyvonalúan is ját­szott Mert az rendjén is volt, hogy a magabiz­tosan játszó Balogh begyűjtötte menet- rendszerű negyedik győzelmét, de Hala­si mellett megint két tolnai maradt alul Kaiser és Bolvári K. személyében, így a mindent eldöntő hajrá megkezdése előtt igencsak melege lett a tanácsokat sűrűn osztogató tolnai edzőtrió tagjainak, élü­kön Sáth Sándorral. 10:10. Mivel Bolvári K. előre megjósolhatóan vesztett Böhm ellen, így alaposan ve­szélybe került a győzelem, de ezzel együtt a bronz bebiztosítása is. Tudniillik az utolsó két meccsnek „tutinak” kellett lennie, de Bolvári I. és Kaiser ez idáig in­gadozó játéka nem adott okot a túlságo­san nagy optimizmusra. A tolnai csapat- kapitány azonban egy rossz felfogásban végigjátszott szett után megtalálta saját játékát, elmozgatta Braunt az asztaltól és az övé voltak a befejező tenyeresek. Viszont Kaiseré a nagy szenvedések kategóriájába tartozó győzelem volt. Már-már unalomgerjesztően fárasztó volt az a „pötyögtetés”, amit a hallatlan nagy tét miatt műveltek, de a játékvezető közbeszólt, számolni kezdte a labdaérin­téseket, s ekkor a támadóbb felfogású tolnai a maga javára fordította a mérkő­zést és a nagyon fontos végső sikerhez juttatta csapatát. Megszenvedett győzelem volt ez ösz- szességében is. Az országos bajnoksá1 gon remekül szereplő tolnaiak közül csak Balogh játékával lehetünk mara­déktalanul elégedettek. A mélyen tudása alatt játszó, szemmel láthatóan formán kívüli kis Bolvári a másik véglet, de a töb­biek teljesítménye nagyon hullámzó volt, látszott rajtuk az edzéskihagyás. Nem vi­tás, hogy a hét végén a Statisztika ellen valóban rangadó legyen a rangadó, a Szolnokon mutatott formára lesz szük­ség. Győztesek: Balogh 5, Bolvári I. 4, Kaiser-Bolvári K. 2-2, illetve Pidl, Braun 3-3, Bőhm 2, Imre. - bégyé ­Egyik pénzért, a másik kézfogásért Fővárosi Vízművek. Mint ahogy tudósításunkban írtuk: Sta- tisztika-fiókcsapat. Kettős céllal. 1. A legkorszerűbb módsze­rekkel, kvalifikált edzők beiktatásával képezze, nevelje a te­hetségeket dr. Ormai László számára a nagy Statisztikának! 2. Akik nem férnek be a nagy Statisztikába, de NB l-es szin­tű játékosok, nekik további játéklehetőség, ugyanakkor átad­ják a tapasztalatokat a fiataloknak. Mögöttük a Fővárosi Vízmű a maga félmilliós támogatásá­val és sportstátusaival. A kiszivárogtatott hírek szerint Bőh­mék hétről hétre pontpénzért is játszanak. A tolnai győzele­mért tízezer forintot osztott volna szét a teljesítmény szerint az edzői team. Bolváriék ellenben hétről hétre a kézfogásért játszanak. Még jó, hogy ez esetben nem tudtak erről az összegről, mert döntő pillanatokban nem lett volna a helyén a szívük, de legfőképpen a kezük... Résztvevők három megyéből Június első hétvégéjén: Népújság-Express sportnapok Balatonföldvár, a magyar tenger partján található festői szép­ségű település többek között mint a kellemes kikapcsolódás és a gondtalan nyaralás helyszíne él a köztudatban. Megyénk sportbarátai azonban azt is tudják, hogy évente két alkalommal ebben a városban rendezik meg a kezdetektől nagy népszerű­ségnek örvendő Népújság-Express sportnapokat. Idén első ízben június 5-7. között kerül sor erre a hagyományos tömeg­sportrendezvényre. Az aktív pihenés hívei rendszeresen élnek is ezzel a kiváló le­hetőséggel, s időről időre találkozót adnak egymásnak néhány mérkőzés erejéig, melyeket azután baráti eszmecsere, új kap­csolatok kialakítása követ. Tavaly összesen mintegy ötszázan vettek részt a sportnapokon, idén legalább ugyanennyi jelent­kezőt várnak. Az érkezőket a minden kényelemmel ellátott Juventus Hotel­ben, valamint igény és lehetőség szerint faházban helyezik el. Mint ismeretes, a benevezett játékosok női kézilabdában, il­letve férfi kispályás labdarúgásban mérik össze erejüket. Az NB-s kézilabdázó és felnőtt labdarúgó-bajnokságok valamelyi­kében játszó sportolók kivételével bárki jelentkezhet, a nevezést a szekszárdi és dombóvári Express-kirendeltségeken kell leadni. A határidő május 22. A szervezők - a tavalyi gyakorlathoz híven - szívesen látják azokat is, akik csak szurkolóként kívánják csapatukat elkísérni. A múlt évben új színfolttal gyarapodtak a sportnapok, hiszen Bács-Kiskun megye is elküldte képviselőit a rendezvényre. Az „újoncok” remekül mutatkoztak be, a focisták sikere révén Kecskemétre került a kupa. Idén ismét jelezték indulási szándékukat a győztesek, s úgy tűnik, a Szolnok megyeiek is kedvet kaptak egy kis vetélkedés­hez a balatonföldvári erőpróbákon. Ha minden a terveknek megfelelően alakul, úgy június 5-7. között az eddigieknél jóval népesebb és erősebb mezőny várja a rajtot a Népújság-Ex­press sportnapokon. Mai sportműsor Tenisz OB I. Szoros meccseken vesztettek Asztalitenisz: Az NB ll-ben: Székesfe- hérvár-Tolna II. 17.30. Kosárlabda: Felszabadulási Kupa: Szekszárdi Dózsa-Csepel SC 17.30. Tenisz: Az OB l-ben: Bp. Honvéd-Pak­si SE 10 óra. Megkezdte szereplését a Paksi SE el­ső osztályú teniszcsapata az OB I. alsó ágában. Kaposvárott és odahaza is egyaránt 5:4-re vesztett a PSE. A Kapso- vári Vasas otthonában négy meccsen a döntő játszmában buktak el. Győztesek: Dávid, Dudás, Hahn és a Dávid-Hahn páros. A Bp. Építők ellen otthon is esély­telenek voltak Dudásék, ennek ellenére rendkívül megnehezítették a fővárosiak dolgát. Győztesek: Dalos, Dudás, Hahn és a Dávid-Hahn páros. Labdarúgó MNK Egy héttel később Az 1987-88. évi labdarúgó Ma­gyar Népköztársasági Kupa Tolna megyei selejtezőjének május 6-i első fordulójában az eső elmosta a Bo­gyiszló-Hőgyész mérkőzést, így ezt a találkozót ezen a héten rendezik. A megyei szövetség a kupamérkőzé­sek második fordulójának időpont­jául eredetileg május 13-át tervezte, ám azt kényszerűségből módosíta­nia kellett. így az MNK-selejtezőben győztes, továbbjutott csapatok csak egy héttel később, május 20-án lép­nek ismét pályára. A sorsolást - az elmaradt Bogyisz- ló-Hőgyész mérkőzés lejátszását követően készítik el - lapunk sport­rovatában közöljük. Minden héten totó-lottó! X. sz. szelvény a május 17-i mérkőzésekre Sor­sz. Mérkőző csapatok TIPP 1. Szekszárd-Kaposvár NB II. 2. Nagyatád-Dombóvári Vasas területi 3. Paks-Kisdorog területi 4. Dombóvári VMSE-Siklós területi 5. Dunaföldvár-Gerjen megyei 6. Döbrököz-Bátaszék megyei 7. Zomba-TÁÉV SK megyei 8. Nagymányok-Tamási megyei 9. Tevel-Simontornya megyei 10. Hőgyész-Nagydorog megyei A beküldő neve: ........................................................................................ L akcíme: ..................................................................................................... Beküldési határidő: május 15-én 12 óráig. Az IX számú szelvény telitalálatos tipposzlopát lapunk 6. oldalán közöljük. Kosárlabda Felszabadulási Kupa Hosszabbításban nyert a Dózsa