Tolna Megyei Népújság, 1987. március (37. évfolyam, 51-75. szám)

1987-03-09 / 57. szám

6 ^fEPÜJSÄG 1987. március 9. Területi labdarúgó-bajnokság A Bonyhádi SE „kiütéssel” győzött Labdarúgó NB II. Küzdelmes mérkőzés igazságos döntetlennel Szarvas-Szekszárd 1 -1 (1-0) A bonyhádiak 5-0 után sem fékeztek le, nagy nyomás nehezedett a nagyatádi védelemre Szarvas, 1000 néző. V.: Horváth Gy. Szarvas: Hanyecz - Karafa, Varga, Plás- tyik, Alberti - Somogyi, Vigh (Aranyos a 61. percben), Demjén - Kanyári, Márton (Fijó a 80. percben), Durucskó. Edző: Szűcs Mihály. Szekszárdi Dózsa: Hujber - Gracza, Varga F., Somodi, Lauer - Kiss (Kniesz a 69. percben), Márkus, Weitner II., Weitner I. (Boros a 87. percben) - Var­ga L, Szirják. Edző: Teszler Vendel. Az első percben Weitner I. indította Szirjákot, aki 18 méterről, fordulásból a kapu mellé bombázott. Egy perccel ké­sőbb Kanyári 10 méteres lövése a kapu­fa tövéről vágódott az alapvonalon túlra. A 9. percben Demjén 25 méteres lövése zúgott el a bal felső sarok mellett. A 26. percben a kiugró Kanyári elöl Weitner II. az ötösön mentett hazaadással. Négy perc múlva Varga L. átadását Kiss 17 méterről a bal alsó sarok mellé vágta. A 32. percben ismét Kiss került helyzetbe, de 16 méteres lövése centiméterekkel el­suhant a bal alsó sarok mellett. A 34. percben Varga L. kapott jó átadást, a 16- oson belül egy ügyes csel után lőtt, de Hanyecz jó érzékkel hárított. A 43. perc­ben vezetést szereztek a hazaiak: Du­rucskó lövését Hujber röviden öklözte, a berobbanó Kanyári éles szögből, közel­ről a bal sarokba vágta a labdát. 1 -0. Szünet után a 49. percben Weitner I. remekül ugratta ki Varga L-t, aki 10 mé­terről a jobb alsó sarokba helyezte a lab­dát. 1 -1. A 63. percben a hazai Varga 20 méteres lövését védte vetődve Hujber. Változatos mezőnyjáték folyt ezután a két 16-os között, a védelmek mindkét olda­lon jól romboltak. A 81. percben Demjén 20 méteres lövését hárította jó érzékkel Hujber, majd három perccel később ismét a lila-fehérek kapusának akadt dolga, ami­kor a kapura húzó Demjén elől lábbal men­tett. A 89. percben a sokat mozgó, jól játszó Demjén nyolcméteres fejesét védte bravúr­ral Hujber a gólvonalon. Így kellett volna 1. Eger-Bp. Honvéd 0-1 2 2. Haladás VSE-MTK VM 0-2 2 3. Atalanta-Napoli 0-1 2 4. Avellino-Verona 1-1 x 5. Fiorentina-Como 1-2 2 6. Juventus-Ascoli 2-2 x 7. Milan-Empoli 1-0 1 8. Roma-Torino 1-0 1 9. Sampdoria-lnternazionale 3-1 1 10. Udinese-Brescia 1-0 1 11. Parma-Modena 0-0 x 12. Lanerossi-Triestina 0-0 x 13. Pisa-Bari 2-0 1 Pótmérkőzés: 14. Arezzo-Genoa « 2-0 1 15. Sambenedettese-Campobasso 1-0 1 16. Bologna-Lazio 1-0 1 Labdarúgó NB I. Maradt az MTK-VM előnye A labdarúgó NB I. tavaszi második for­dulójának eredményei: Eger-Bp. Hon­véd 0-1, Haladás-MTK-VM 0-2, Békés- csaba-Siófok 2-1, Dunaújváros-Rába ETO 1-1, FTC-Debrecen 0-0, PMSC-Ú. Dózsa 1 -2, Tatabánya-Videoton 1 -0, Va- sas-ZTE 2-0. A bajnokság állása 1. MTK-VM 17 12 2 3 33-12 26 2. Ú. Dózsa 17 10 4 3 30-10 24 3. Tatabánya 17 9 3 5 26-14 21 4. Pécs 17 8 4 5 .16- 9 20 5. Ferencváros 17 6 8 3 14- 9 20 6. Bp. Honvéd 17 8 4 5 24-23 20 7. Haladás 17 8 3 6 19-16 19 8. Vasas 17 7 3 7 24-23 17 9. Debrecen 17 6 5 6 22-24 17 10. Békéscsaba 17 5 6 6 18-23 16 11. Videoton 17 6 3 8 17-16 15 12. Rába ETO 17 3 7 7 23-27 13 13. Zalaegerszeg 17 3 6 8 14-22 12 14. Siófok 17 3 6 8 16-25 12 15. Eger 17 4 4 9 13-35 12 16. Dunaújváros 17 1 6 10 12-33 8 A nagyszerűen előkészített salakos pályán közepes színvonalú mérkőzést ví­vott a két együttes. A találkozó első per­ceiben a hazaiak próbálkoztak többet, majd kiegyenlítődött a küzdelem. Az első félidő hajrájában védelmi hibából jutott vezetéshez a pályaválasztó, ezt a hát­rányt szünet után gyorsan ledolgozták a szekszárdiak. A folytatásban mezőnyjá­ték folyt a két 16-os között, a lelkes és szívósan játszó dózsás védők ekkor már nem adtak újabb esélyt a hazaiaknak a gólszerzésre. Mindent egybevetve igaz­ságos döntetlen született a küzdelmes találkozón. Jók: Plástyik, Varga, Demjén, illetve Gracza, Weitner I., Szirják. Az NB II. további eredményei: Szolnok-Metripond 0-0, SZEOL-Dél- ép-Baja 1-0, Ganz-MÁVAG-Bp. Volán 0- 1, Salgótarján-Diósgyőr 1-1, Nagyka­nizsa- Keszthely 1-1, Ózd-Nyíregyháza 5-0, Budafok-Csepel 1-1, Vác-Komló 1- 1, Veszprém-Kaposvár 1-2. A bajnokság állása: 1. Bp. Volán 20 13 2 5 41-25 28 2. Kaposvár 20 12 4 4 25-18 28 3. Csepel 20 9 8 3 27-12 26 4. Vác 20 10 4 6 28-24 24 5. Veszprém 20 11 2 7 25-23 24 6. Komló 20 10 3 7 31-27 23 7. Nyíregyháza 20 9 5 6 29-28 23 8. Szeol-DÉLÉP 20 9 3 8 29-19 21 9. Szolnok 20 8 5 7 25-23 21 10. Salgótarján 20 7 7 6 20-20 21 11. Metripond 20 7 5 8 28-21 19 12. Ganz-MÁVAG 20 8 3 9 25-26 19 13. Szarvas 20 7 4 9 27-28 18 14. Ózd 20 7 2 11 27-28 16 15. Baja 20 6 4 10 19-29 16 16. Keszthely 20 4 7 9 20-25 15 17. Nagykanizsa 20 4 7 9 24-34 15 18. Diósgyőr 20 3 9 8 17-29 15 19. Szekszárd 20 5 4 11 31-42 14 20. Budafok 20 5 4 11 18-35 14 Baumann a világ eddigi legjobbját úszta A Kanadai Halifaxban 25 méteres me­dencében rendeztek nagyszabású úszó­versenyt. A legkiemelkedőbb eredményt a hazaiak kétszeres olimpiai bajnoka, Alex Baumann érte el, a 400 méteres ve­gyesúszásban a világ eddigi legjobbjá­val, 4:09.64 perccel győzött. A korábbi rangelső eredmény is az ő nevéhez fűző­dik: 1984-ben, Winnipegben 4:10.67 percet teljesített. Alighogy befejeződött az indiai asztali­tenisz-világbajnokság, Ausztriában a hét végén folytatódott a pontvadászat. Mind­ez azért is érdekes, mert a szomszédos ország csapataiban magyar játékosok is szerepelnek, így Jónyer a címvédő Stoc- kerau, a VB-t is megjárt Klampár pedig a Langenlois együttesében. A bajnok­ságban vasárnap Jónyerék a Kuchl ellen rangadót vívtak, s a találkozó ötórás küz­A világ KEY BISCAYNE: A nemzetközi teniszver­seny a női egyesben a 3. helyen kiemelt Steffi Graf folytatta kitűnő szereplését, Navratilova elleni győ­zelme után az amerikai Evert Lloydnál is jobbnak bi­zonyult a döntőben, 6-1, 6-2 arányban. BECS: A női kézilabda BEK-negyeddöntö visz- szavágóján az osztrák Hypobank Südstadt 21-13 (10-5) arányban győzött a nyugatnémet Bayer Le­verkusen ellen. Mivel az első találkozón 19-17- re győztek a bécsiek, az osztrák bajnok harcolta ki a továbbjutást. A Bayer Leverkusenen az sem segí­tett, hogy legjobb játékosa, Gódorné 4 gólt dobott. CINCINNATI: A hétfőn kezdődő műkorcso­lyázó és jégtánc-világbajnokságon 24 nemzet 100 Keményre fagyott, havas pályá­kon 24 gólt hozott a tavaszi idény második fordulója a Dráva-cso- portban. Megyénk öt csapata közül három pályaválasztóként szerepelt, közülük a Bonyádi SE gólfesztivált rendezett és 5-0-ra nyert a Nagy­atád ellen. A Dombóvári Vasas már 3-0-ra vezetett, amikor fölényes­kedni kezdtek a Vasas játékosai, s ezt a rutinos Boly gárdája gólokkal „büntette”. Végül csak szoros küz­delemben, 4-3-as győzelemmel tar­totta otthon a két pontot a pályavá­lasztó. Kisdorogon nagy érdeklő­dés kísérte a sereghajtó együttes játékát, mint az a tudósításból kide­rül: Dormány László edző legénysé­gé győzelemtől fosztotta meg ma­gát, miután Palkó 11-est hibázott. Az idegenben szereplő Dombó­vári VMSE a listavezető Mohács ott­honában összességében csak vé­dekezésre szorítkozott, így sem ke­rülte el a 4-0-as vereséget. A Paksi SE 11-e is vendégként lépett pályá­ra, Sellyén izgalmas 90 perc végén 1-0-as vereséggel hagyta el a pá­lyát. Az őszi jó szereplés után im­már harmadik pontját vesztette a Duna-parti gárda a tavaszi 180 perc után. Dombóvári Vasas-Bóly 4-3 (0-0). Dombóvár, 300 néző. V.: Szabó. Dombó­vár: Szalai - Elek, Verbóczki, Banai, Far­kas - Tóth - Bagi (Zsuró), Fazekas, Tóth - Lamm, Vörös, Szigeti (Szieber). Edző: Horváth György. Bóly: Puch - Papsity, Fitt, Macsi, Virág - Nagy E. (Tóth), Nagy J., Halmai - Bochner, Lingl, Panta (Fröh- licht). Edző: Weiszbart József. Az 56. percben Vörös bal oldali beadását Lamm az elfekvő kapus mellett 8 méterről lőtte a kapuba. 1 -0. A 63. percben szigeti bukta­tásáért megítélt büntetőt Verbóczki má­sodszorra rúgta a kapuba. 2-0. A 72. percben Vörös balról a kifutó kapus mel­lett emelt be, és Szieber öt méterről fejelt a hálóba. 3-0. A 78. percben macsi 16 méterről lőtt a bal alsó sarokba. 3-1. A 79. percben Vörös egyéni akció után 14 mé­terről a kivetődő kapus mellett lőtt a háló­ba. 4-1. A 82. percben Bochner buktatá­sáért megítélt büntetőt a sértett értékesí­tette, 4-2. A 88. percben Tóth bal oldali beadását Fröhlicht 5 méterről rúgta a ka­puba. 4-3. Küzdelmes, jó iramú mérkőzé­sen a fölényben játszó Vasas 3-0 utáni könnyelmüsködésével saját magának nehezítette meg a győzelmet. Jók: Vörös, Fazekas, Szigeti, Banai, Tóth, illetve Nagy J„ Virág, Fitt. Bonyhád-Nagyatád 5-0 (2-0). Bony- hád, 300 néző. V: Radó. Bonyhád: Mucs- ka - Juhász J., Éppel, Hüber, Beke - dr. Sebestyén, Balázs, Darabos (Bulla) - Ju­hász B., György (dr. Alföldi), Reifer. Edző: Kovács István. Nagyatád: Szabó - Deka- nics (Krivalics), Vidák, Czink, Maróth - Kulcsár, Kovács, Szigeti, Mohácsi - Tát­rai, Rácz. Edző: Nagy Lajos. A 14. perc­ben Juhász B. szögletét Hüber Vidák elé csúsztatta, az haza gurított, de a kapus elcsúszott, öngól. 1 -0. A16. percben Se­delem után 5-5 arányban döntetlenül végződött. Az eredmény a Langenlois- nak kedvez, s miután 6-2-re nyert a Voest Linz ellen, Klampárék pontszámban beérték nagy vetélytársukat. Jelenleg a Stockerau áll az élen 32 ponttal, ugyan­ennyit gyűjtött Langenlois előtt, a Kuchl a harmadik 29 ponttal, de egy mérkőzéss- sel kevesebbet játszott, mint az előtte ál­lók. sportja sportolójának rajtja várható - jelentette a Rauter hírügynökség az Ohio állambeli városból. A nyitány előtti egyik érdekesség: Brian Boitano, az ameri­kaiak címvédő műkorcsojázója bejelentette, hogy szabadkorcsojázó programjában mindenképpen megugorja a négyfordulatos toe-loopot. Ezt már Boitano előtt is sokan tervezték az elmúlt fél évtized világversenyein, ám senkinek sem sikerült „kipö­rögnie” a négy fordulatot. GENOVA: Véget ért a nemzetközi „A” kategó­riás virorlásverseny. A 470-es hajóosztályban a győztes d,Ali, Coina olasz kettős mögött második­ként végzett Nyári Gyula és Zsolt. A repülő hollandi osztályban a Detre-fivérek az 5., a Littkey Botond, Köles Tamás kettős pedig a 8. helyen zárt. bestyén Juhász B-t ugratta ki, akinek beadását Balázs György elé továbbította, az 6 méterről a kimozduló kapus mellett a jobb alsó sarokba lőtt. 2-0. A 47. percben nagyatádi partdobásból Reifer megsze­rezte a labdát, önmagát szöktette, védő­jét kicselezve öt méterről gurította a bal alsó sarokba. 3-0. A 75. percben Juhász B. vezette fel a labdát, 26 méterről nagy erejű lövése a jobb alsó sarokba vágó­dott. 4-0. A 85. percben Alföldi tört előre a labdával, Reifert ugratta ki, aki egy csel után 15 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. 5-0. A végig többet kezdeményező bony­hádi együttes egy percig sem engedte ki kezéből az irányítást, megérdemelt győzelmet aratott. Jók: Balázs, Reifer, Beke, dr. Sebestyén, illetve Czink, Ma­róth, Kovács. Kisdorog-Siklós 1-1 (0-0). Kisdorog, 200 néző. V.: dr. Csapó. Kisdorog: Kiss - Bening, Horváth, Páli, Nier - Pap, Palkó, Fábián - Spiel, Klein, Szabó. Edző: Dor­mány László. Siklós: Pál - Molnár, Ko­vács J., Ferenczi, Burai - Bagoly (Gye- nis), Bíró, Szabó, Mim - Kolompár, Ko­vács Zs. (Petrétei). Edző: Csaba Gábor. A 17. percben Mim 18 méteres lövését Kiss bravúrral a bal kapufa mellé tolta. A 65. percben spiel két védőtől szorongatva 10 méterről a kapu közepébe lőtt. 1 -0. A 69. percben a kapura törő Kleint a 16-oson belül buktatták, 11 -es! A büntetőt Palkó gyengén Pál kezébe gurította. A 82. perc­ben a tétovázó kisdorogi védők mellett Mim közelről egyenlített. 1-1. Kiegyenlí­tett első félidő után a hazaiak végig tá­madták a második 45 percet, de a kiha­gyott 11 -es döntőnek bizonyult. Jók: Páli, Spiel, Klein, Nier, illetve Kovács J., Pál, Mim. Mohács-Dombóvári VMSE 4-0 (3-0). Mohács, 700 néző. V.: Laskai. Mohács: Antal - Kófiás, Katona, Óbert, Reit - Hrot- kó (Lőrincz), Havasi, Jurin - Ratting, Mar­tina, Török. Edző: Botos Antal. DVMSE: Bien - Vészi, Kovács (Varga), Urbán, Barka - Gyurkó, Iván, Banai - Nagy, Ökölvívás Szombaton és vasárnap Kecskeméten bonyolították le az egyéni országos ököl­vívó-bajnokság selejtezőjét. Az első napon kilenc, a másodikon pe­dig öt órán keresztül küzdött egymással a 48 továbbjutó helyért a 110 verenyző. Az országos döntőbe jutott 48 öklöző: 48 kg: Bertalanovics (Miskolci Kinizsi), Német E. (Ú. Dózsa), Kolompár J. (Balas­sagyarmat), Tanai (Vasas). 51 kg: Kormos (Kisvárda), Árvái (Ka­posvár), Révai (SBTC), Mirki (Borsodi Bá­nyász). 54: Karika (Ú. Dózsa), Jugwirth (Ü. Dó­zsa), Murza (Vasas), Oláh (SBTC). 57 kg: Szőke (Borsodi Bányász), Kon­koly (KSC), Bognár (Bp. Honvéd), Kangli (Vasas). 60 kg: Belinszki (Zalka SE), Csikós, Gönczi (KSE), Lukács (Tatabánya). Herbst (Magyar), Jakab. Edző: Bőzsöny János. Az első félóra végén indult be a hazai gólgyártás. Szünet után a 3-0-ás vezetés birtokában a Mohács tovább tá­madott, a Dombóvár jobbára csak véde­kezésre szorítkozott, több hazai helyzet maradt kihasználatlanul. G.: Ratting, Martina, Óbert, Török. Jók: Török, Óbert, Ratting, Havasi, illetve Urbán, Barka. Sellye-Paksi SE 1-0 (0-0). Sellye, 400 néző. V.: Nagy. Sellye: Simon - Kuti (Bí­ró), Vass. Labricz, Király - Hofsteuer, Tóth, Kiss - Szalóky, Reiffer, Golubios (Karnesz). Edző: Bán László. Paksi SE: Németh - Kun, Blatt, Prancz, Erdélyi - Izsák, Kovács, Porga, Horváth P. - Tóth (Horváth J.), Krász, (Rácz). Edző: Márkus József. Végig nagyiramú, izgalmas mér­kőzésen a Sellye rászolgált a két pontra, még ha azt büntetőből is szerezte meg. Jók: Reiffer, Szalóky, Tóth, illetve Né­meth, Kun. További eredmények: Mázaszász- vár-Szigetvár 1-0, PVSK-MÁV NTE 2-1, Marcali-H. Táncsics 1-0. Területi bajnokság Dráva-csoport 1. Mohács 17 12 5­27­- 1 29 2. Marcali 17 9 5 3 29­-14 23 3. Paks 17 7 6 4 21­-16 20 4. PVSK 17 6 7 4 22­-14 19 5. Sellye 17 7 4 6 31­-23 18 6. Siklós 17 5 8 4 21­-17 18 7. MÁV NTE 17 7 3 7 26­-20 17 8. M.szászvár 17 5 7 5 19­-20 17 9. H. Táncsics 17 5 7 5 11­-14 17 10. Bóly 17 5 6 6 20­-22 16 11. Nagyatád 17 5 5 7 13­-23 15 12. D. Vasas 17 4 6 7 22­-30 14 13. Bonyhád 17 4 6 7 12­-21 14 14. DVMSE 17 3 7 7 14­-23 13 15. Szigetvár 17 3 6 8 10­-24 12 16. Kisdorog 17 3 4 10 14­-30 10 63,5 kg: Jóni (Bp. Honvéd), Hidegh ( Oroszlány), Kozák (KSC), Magyar (Paks). 67 kg: Kól (Borsodi Bányász), Szabó L, Bácskái (Bp. Honvéd), Konkoly J. (KSC). 71 kg: Kolompár J. (KSC), Molnár (Ta­tabánya), Tihanyi (Bp. Honvéd), Bozsér (Komló). 75 kg: Török (KSC), Árkos, Mező (H. Kun Béla SE), Sári P. (Komló). 81 kg: Hart (Bp. Honvéd), Kovács L. (KSC), Petrányi (Vasas), Hegedűs (Ú. Dó­zsa). 91 kg: Porubjánszki ( Ú- Dózs), Holo- vics (H. Kun Béla SE), Csépányi (Tatabá­nya), Fábián (Borsodi Bányász). Plusz 91 kg: Somodi (Tatabánya), Ár- vay (Ú. Dózsa), Papp (KSC), Takács (Va­sas). Jónyer-Klampár párharc Ausztriában Maratoni küzdelem az OB selejtezőjében