Tolna Megyei Népújság, 1987. március (37. évfolyam, 51-75. szám)

1987-03-30 / 75. szám

6 NÉPÚJSÁG 1987. március 30. Labdarúgó NB II. Bravúros vendégszereplés Szekszárd-Baja 2-0 (0-0) Baja, 1500 néző. V.: Karsai. Szekszárdi Dózsa: Hujber - Nagyfalusi, Varga F., Gracza, Lauer - Vető, Weitner II., Márkus, Boros (Weitner I. a 87. percben) - Varga L, Szirják (Hahn a 89. percben). Edző: Teszler Vendel. Bajai SK: Farkas - Krecska, Judik, Szabó, Andreidesz - Morvái, Evanics, Tóth - Horváth (Walter az 57. percben), Bognár, Udvardi. Edző: Temesvári Tibor. A második percben Márkus 25 méteres lövése suhant el a jobb alsó sarok mellett. A 8. percben Bognár 30 méteres lövését hárította Huj­ber a kapu közepén. Négy perccel ké­sőbb Udvardi a bal oldalról középre ívelt szabadrúgását Szabó 10 méterről centi­méterekkel fejelte a léc fölé. A 16. perc­ben a felfutó Lauer kapott jó átadást Márkustól, 22 méteres lövését Farkas a bal alsó sarok elől ütötte szögletre. Ugyanebben a percben bajai ellenakció végén Udvardi középre ívelt, Evanics két védő közül kibújva lőtt kapura, Hujber óriási bravúrral mentett. A 32. percben Tóth lövése a védőkről Andreidesz elé pattant, a hátvéd 13 méterről a kapufát találta telibe. Változatos mezőnyjátékot hozott a hátralévő játékidő. Szünet után a 48. percben Szabó le­gurított szabadrúgását Bognár továbbí­totta kapura 20 méterről, a labda a léc mellett süvített el. Két perccel később Szabó két csel után Evanicshoz játszott, aki Bognárt hozta játékba, de a csatár kecsegtető helyzetből, 14 méterről kapu fölé bombázott. Mint ahogy az általában lenni szokott: a kihagyott hazai helyzetek után az ellenfél szerzett vezetést. Az 54. percben Weitner II. - Varga L. volt a labda útja, a csatár kicselezte Judikot, majd 18 méterről kapura lőtt, Farkas kite- nyerelte a labdát, az érkező Vető 7 méter­ről higgadtan, elegánsan a bal sarokba helyezte. 1-0. A 68. percben Márkus szögletét Gracza 8 méterről fejelte kapu­ra, Farkas óriási bravúrral mentett szög­letre. A 70. percben Udvardi beadását Walter 8 méterről fejjel csúsztatta a jobb sarokra, ezúttal Hujber igazolta jó formá­ját. A 72. percben tovább növelte előnyét a Dózsa: Márkus remek ütemben ugratta ki Borost, aki a lesre játszó védők közül kirobbant, elhúzta a labdát Farkas mellett is, majd beállította a végeredményt. 2-0. A mindent egy lapra feltevő bajaiak táma­dásait a lila-fehérek Temek ütemben kontrázták. így a 83. percben Vető átadá­sát Márkus lőtte kapura, Farkas jó érzék­kel hárított. A 90. percben pedig a felfutó Varga F. elől mentett lábbal Farkas. Az első negyedórában lagymatag, ál­mos, óvatos játék folyt, látszott tartanak egymástól a csapatok. Ezután fokozato­san élénkült az iram, a hazaiak akcióit szervezett védekezéssel hárították a lila­fehérek. Szünet után fokozta az iramot a Baja, óriási erővel támadott, mégis a szekszárdiak lőttek gólt. Újabb kimaradt bajai helyzetekre „gyógyírként” jött a lila­fehérek újabb találata. A Sugovica-parti presztízs rangadón bravúros teljesít­ményt nyújtott a kiesés elől menekülő Dózsa. Jók: Vető, Hujber, Varga F„ Weit­ner II., Márkus, illetve Judik, Evanics. Az NB II további eredményei: Metri- pond SE-Vác 1-2, Diósgyőr-Szarvas 2-1, Komló-Nagykanizsa 3-0, Nyíregy- háza-Ganz-MÁVAG 1-1, Bp. Volán- Szolnok 3-1, Kaposvár-Ozd 2-1, Cse­pel- Salgótarján 2-1, Keszthely- SZEOL-DELÉP 0-2, Veszprém-Budafok 1-3. A bajnokság állása 1. Bp. Volán 23 15 3 5 47-28 33 2. Kaposvár 23 13 6 4 29-21 32 3. Csepel 23 10 9 4 30-15 29 4. Vác 23 11 6 6 30-25 28 5. Nyíregyháza 23 10 7 6 35-30 27 6. Veszprém 23 11 4 8 26-26 26 7. Komló 23 11 3 9 35-31 25 8. SZEOL-DÉLÉP 23 10 4 9 35-24 24 9. Szolnok 23 9 5 9 28-27 23 10. Ganz-Mávag 23 8 6 9 28-29 22 11. Salgótarján 23 7 8 8 22-24 22 12. Metripond 23 7 7 9 30-24 21 13. Ózd 23 8 3 12 31-31 19 14. Szarvas 23 7 5 11 29-32 19 15. Szekszárd 23 7 5 11 35-43 19 16. Diósgyőr 23 4 11 8 23-34 19 17. Budafok 23 7 5 11 25-39 19 18. Keszthely 23 5 8 11 22-28 18 19. Baja 23 7 4 12 20-33 18 20. Nagykanizsa 23 5 7 11 25-41 17 Kosárlabda NB I. Tovább élnek a feljutási remények Szekszárdi Dózsa- TFSE 92-63 (45-33). Szekszárd, 200 néző. V.: Faidt, Gidófalvy. Szekszárd: Varga (17), Palotás (6), Szabó (17), Vékony (4), Pártos (4). Csere: Christián (21), Várkonyi (23). Edző: Vertetics István. TFSE: Konrády (15), Vass (5), Bata (11), Jankovics (4), Támer (18). Csere: Var­ga (2), Glatz (-), Vámos (-), Weidinger (8), Kalo­csa (-). Edző: Pálinkás József. Büntetőkből 2- 2, aztán Palotás akció­ból volt eredményes, a 2. perc végén: 4-4. Sza­porán gyűltek a szemé­lyi hibák mindkét olda­lon, Vékonyt Christián váltotta fel a hazaiaknál. Újabb két perc elteltével a főiskolások 10-4-re elhúztak. Kimaradt dó- zsás ziccerek után-14­6-ra módosult az állás. Hat perc után a pálya- választó együttes be­gyűjtötte hetedik csa­patszemélyiét is. Varga dobta az első triplát, a 10. percben 15- 14-re a hazaiak vették át a vezetést. A13. percben 25-19, két perccel később 31- 22 volt az állás. A félidő hajrája a szek­szárdiaké volt, akik keményen, harcosan küzdöttek és a lepattanók megszerzésé­ben is feljavultak. Szünet után Várkonyi találata nyitotta meg a „kosárgyártást”, majd Palotás ré­vén a 22. percben 49-33-ra növelte elő­nyét a Dózsa. Röviddel ezután 20 pontra nőtt a lila-fehérek pontelőnye: 53-33. Időt kértek a fővárosiak, de a Dózsa len­dülete nem tört meg és a félidő derekán, 72-45-ös állásnál tulajdonképpen el is dőlt a találkozó sorsa. A folytatásban él­vezetes, remek játékkal rukkoltak ki a szekszárdi lányok, a közönség nagy- nagy örömére a 34. percben már 82-53- ra elhúztak. A véghajrá is a hazaiaké volt, akik szinte egymást múlták felül, Várko­nyi irányításával nagyszerű győzelmet arattak. Látva a dózsás lányok kitűnő teljesít­ményét, egyszerűen elfelejtettük, hogy a fővárosban a TFSE ellen csupán hosz- szabbítás után, s egyetlen ponttal nyer­Várkonyi (jobbról) remek teljesítményt nyújtva a Dózsa legeredményesebb játékosának is bizonyult tek. Ezúttal ponterős, kirobbanó játékot nyújtva egy pillanatig sem volt kétséges a lila-fehérek sikere. Kitűnt: Várkonyi, Christián, Szabó, illetve Támer, Konrády. Dombóvári VMSE-MAFC 92-78 (54- 42). Budapest, 400 néző. V.: Dr. Gencsev, Simó. Dombóvár: Chudeusz (16), Mie- dzik (54), Molnár (6), Húsz (2), Jászberé­nyi (-). Csere: Czimbalek (2), Bosznai (12), Lovács (-). Edző: ifj. Szittya Imre. MAFC: Gál (11), Pollard (23), Mokos (9), Norris (13), Bács (9). Csere: Kókay (6), Farkas (5), Gergely (2). Edző: Ránki Má­tyás és Kangyal Tibor. A vasutasok szempontjából rosszul in­dult a találkozó, hiszen Gál három kosa­rára és Pollard „zsákolására” Chudeusz és Miedzik egy-egy találattal válaszolt. A műegyetemisták 14-4-es vezetésénél időt kértek a vendégek, a folytatásban Molnár kosarai megnyugtatták a DVMSE-t, a 7. percben 17-16-ra felzár­kóztak a dombóváriak. Molnár továbbra is jól szervezett, Miedzik pedig fergete­ges játékba lendült. A 15. percben 39- 30-ra már a vasutasok vezettek. Ezt az előnyt a félidő végéig Miedzik és Bosznai újabb triplái tovább növelték. Szünet után Norris lecserélésével erő­teljesebbé váltak a MAFC támadásai, s bár Miedzik szinte hibátlanul dobott -12 perc alatt 20 pontot szerzett - a főváro­siak a félidő közepére 78-74-re felzár­kóztak. Ekkor Bosznai negyedik triplája után a vendégek öt perc alatt egyetlen kosarat sem kaptak, miközben 13 pontot „kaszíroztak”. A befejezés előtt 4 perccel Molnár ki­pontozódott, de a DVMSE előnye már be­hozhatatlan nak bizonyult. A pénteki, Oroszlány elleni vereséget a lelkes dombóvári szurkolótábor előtt ra­gyogó védekezéssel és Miedzik káprá­zatosjátékával feledtette a vasutasgárda, így továbbra is esélyesek maradtak az „A” csoportba jutásra. Kitűnt: Miedzik (a mezőny legjobbja), Molnár, Chudeusz, Bosznai, illetve Pol­lard. Labdarúgó NB I. Három gól Területi labdarúgó-bajnokság Bonyhádon elvesztette veretlenségét a Mohács hazai csapat mezőnyfölénye nem volt elég a győzelemhez, a kulturáltan és jól játszó vendégek ellen. G.: Schneider, Horváth P. .11 -esböl. A területi labdarúgó-bajnokság Dráva-csoportjában egyszerűen nem emlék­szünk a mostanihoz hasonló eredményes Tolna megyei szereplésre. Vasárnap a 20. fordulóban egy olyan játéknapon jutott túl öt együttesünk, amelyben egyet­len vereséget sem kellett feljegyeznünk. A legnagyobb bravúrt kétségtelenül a Bonyhádi SE legénysége hajtotta végre, amikor a listavezető, eddig veretlen Mohácsot 2-1-re kétvállra fektette. A Duna-partiak húsz találkozón csak ezúttal találtak legyőzőre. A Dombóvári VMSE a 2. helyezett Marcali 11-ét fogadta és magabiztos játékkal legyőzte. A paksiak Bolyból tértek haza értékes döntetlen­nel. A meglepetésszerők közé iratkozott fel a Dombóvári Vasas együttese is, hiszen Siklósról utazhattak haza győzelemmel. Végezetül a kedvező eredmé­nyek soráta Kisdorogi MEDOSZzárta: Dormány László edző gárdája nagyon ér­tékes két pont birtokába jutott Mázaszászváron. A kisdorogiak pontszámban már beérték az előttük álló Szigetvárt. vasárnap A labdarúgó NB I. hétvégi 20. forduló­jának eredményei: Rába ETO-Bp. Hon­véd 1-2, Videoton-ZTE 0-0, Eger-Hala- dás 0-0, Siófok-Debrecen O-o, FTC-Ta- tabánya 2-0, Dunaújváros-Ú. Dózsa 2-0, MTK-VM-PMSC 2-0, Vasas-Békéscsa- ba 1-0.. A bajnokság állása: 1. MTK-VM 20 13 4 3 37­14 30 2. Ú. Dózsa 20 11 5 4 35­13 27 3. Bp. Honvéd 20 11 4 5 30­26 26 4. Tatabánya 20 11 3 6 31­17 25 5. FTC 20 7 9 4 18­12 23 6. PMSC 20 9 4 7 18­13 22 7. Haladás 20 8 5 7 21­22 21 8. Videoton 20 6 6 8 19­18 18 9. Vasas 19 7 4 8 27­27 18 10. Debrecen 19 6 6 7 22-26 18 11. Békéscsaba 19 5 8 6 19­24 18 12. Rába ETO 20 3 9 8 26­31 15 13. Siófok 20 4 7 9 20­28 15 14. ZTE 19 3 8 8 15­23 14 15. Eger 20 4 6 10 16­40 14 *16. Dunaújváros 20 3 6 11 18­38 12 így kellett volna! 1. Dunaújváros-Ú. Dózsa 2-0 1 2. Rába ETO-Bp. Honvéd 1-2 2 3. Nürnberg-Leverkusen 1-1 X 4. Hamburg-Bayern München 1-2 2 5. Schalke 04-VfB Stuttgart 2-1 1 6. Darmstadt-Aachen 2-2 X 7. Aschaffenburg-Bielefeld 1-2 2 8. Stuttgarter Kickers-St. Pauli 1-2 2 9. Milan-Sampdoria 0-2 2 10. Napoli-Juventus 2-1 1 11. Torino-lnternazionale 0-0 X 12. Udinese-Roma 2-1 1 13. Taranto-Cesena 0-1 2 Pótmérkőzések: 14. Genoa-Cremonese 1-1 X 15. Bologna-Lecce 1-1 X 16. Cagliari-Parma 1-1 X Dombóvári VMSE-Marcali VSE 3-1 (2-0). Dombóvár, 400 néző. V.: Vavika. DVMSE: Bien - Mács, Banai, Hosszú Z„ Barka - Gyurko, Nagy, Urbán - Iván, Var­ga (Kovács), Jakab. Edző: Bőzsőny Já­nos. Marcali: Igricz - Hajdú II., Héder, Mészáros, Krénusz - Kiss (Takács), Var­ga, Hajdú I., - Luka, (Borsfái), Hadászi, Fenusz. Edző: Fuisz János. A 20. perc­ben Gyurkó ugratta ki Ivánt a jobb olda­lon, akinek beadását Urbán 5 méterről fejelte a jobb alsó sarokba. 1-0. A 41. percben Iván szögletét Hosszú kapura fejelte, a védők röviden mentettek és Ur­bán közelről a bal alsó sarokba lőtt. 2-0. A 68. percben jobb oldali beadást követően Fenusz 6 méterről a jobb alsó sarokba lőtte a labdát. 2-1. A 86. percben Urbán kitűnő labdával ugratta ki Gyurkót, aki a kifutó kapus feje felett 14 méterről az üres kapuba emelte a labdát. 3-1. A minden csapatrészében jobb hazai együttes küzdelmes mérkőzésen, ilyen arányban is megérdemelten nyert. Jók: Banai, Hosszú, Urbán, Nagy, Gyurkó, il­letve Hodászi, Krénusz, Fenusz. Bonyhád-Mohács 2-1 (0-0). Bonyhád, 800 néző. V.: Dr. Csapó. Bonyhád: Mucs- ka - Juhász, Hüber, Éppel (dr. Alföldi), Beke - dr. Sebestyén, Balázs, Darabos - Pfeifer (Denkinger), György, Bulla. Edző: Kovács István. Mohács: Antal - Kovács, Jurin, Reit (Ambrus), Obert - Katona, Ratting, Hanusz - Hrotkó (Török), Csibi, Havasi. Edző: Botos Antal. Az 58. perc­ben Csibi tört előre a jobb oldalon, be­adását Hrotkó az ötösről fordulásból a vetődő Mucska mellett a jobb sarokba kanalazta. 0-1. A 65. percben Beke ve­zette fel a labdát a bal oldalon. Darabost indította, a középpályás mintegy 15 mé­terről leadott lövését a kapus kiütötte, de a berobbanó dr. Sebestyén a kapu jobb oldalába helyezte,. 1-1. A 72. percben Darabos vezette fel a labdát a középpá­lyán, hosszan indította Bullát, aki betört a 16-oson belülre s a kifutó kapus fölött a jobb sarokba emelt. 2-1. A 90. percben dr. Sebestyén indította Alföldit a jobb ol­dalon, a csereként beállt játékos beadá­sát György 5 méterről a felső kapufára fejelte. Két ellentétes félidő után a véghajrá­ban rákapcsolt a Bonyhád és megérde­melten győzött. Jók: Mucska, Juhász J., Darabos, Bulla, illetve Jurin, Hrotkó, Ha­nusz. Dombóvári Vasas-Siklós 2-0 (0-0). Siklós, 300 néző. V.: Fodor. D. Vasas: Csetneki - Elek, Verbóczki (Álló) Farkas, Banai - Engert, Lamm (Sziebert), Tóth- Bagi, Fazekas - Vörös, Zsuró. Edző: Hor­váth György. Siklós: Pál - Affenthaler (Kovács Zs.), Kovács J., Szabó, Burai - Ferenczi, Petrétei, Bagoly, Mim - Kolom­pár, Biró (Gyenis). Edző: Csaba Gábor. Alacsony színvonalú mérkőzésen a hazai csapat nagyon gyengén játszott, és a lelkesen küzdő vendégek m'eglepő, de megérdemelt győzelmet arattak. G.: Zsuró, Lamm. Paksi SE-Bóly 1 -1 (1 -1). Bóly, 400 né­ző. V.: Dunkler. Bóly: Puch - Pirkhoffer (Papsity), Fitt (Macsi), Virág - Nagy, Nyárs, Fröhling, Nagy J. - Schneider, Lingl, Bohner. Edző: Weiszbart József. Paksi SE: Németh - Kun, Blatt, Prancz, Erdélyi - Izsák, Kovács, Horváth P. - Hor­váth J. (Tóth), Porga, Gyenis. Edző: Már­kus József. Jó iramú, küzdelmes mérkőzésen a Kisdorogi MEDOSZ-Mázaszászvár 3-2 (2-0). Mázaszászvár, 500 néző. V.: Velicskó. Kisdorog: Kiss - Berning, Hor­váth, Páli, Nier - Papp, Klein, Palkó, Fá­bián - Spiel, Szabó (Brunner). Edző: Dor­mány László. Mázaszászvár: Szabó - Czár (Incze), Kaufmann, Róth I., Herold - Cservenka, Csoboth, Hódosi - Körömi, Agócsi (Róth II.), Beke. Edző: Kollár Sán­dor. A lelkesebben és nagyobb akarással játszó Kisdorog megérdemelten győzött. G.: Klein, Fábián, Szabó, illetve Kauf­mann (11 -esböl), Agócsi. További eredmények: MÁV NTE-Sely- lye 1 -1, Szigetvár-PVSK 1 -2, H. Táncsics 'SE-Nagyatád 0-0. Területi bajnokság Dráva-csoport 1. Mohács 20 13 6 1 30- 4 32 2. Marcali 20 10 5 5 35-20 25 3. Paks 20 9 7 4 26-17 25 4. PVSK 20 7 8 5 27-20 22 5. Sellye 20 7 6 7 34-28 20 6. Siklós 20 5 10 5 23-21 20 7. Bóly 20 6 8 6 26-27 20 8. H. Táncsics 20 6 8 6 13-15 20 9. DVMSE 20 6 7 7 22-26 19 10. MÁV NTE 19 7 4 8 27-24 18 11. Bonyhád 20 6 6 8 20-24 18 12. Mázaszászvár 20 5 8 7 22-29 18 13. Nagyatád 20 5 7 8 14-27 17 14. D. Vasas 19 5 6 8 25-32 16 15. Szigetvár 20 4 6 10 17-28 14 16. Kisdorog 20 5 4 11 19-38 14 A lapunk mai számában megjelent labdarúgó-tudósításokat írták: Fábián László, Gaál István, Illés Béla, Lerch Béla, Lörincz Gyula, Mercsényi Gyula, Sipos György, Soós István, Szebényi Béla, Takács Zoltán, Túrós Jázsef. A sportoldalakat összeállította: Fekete László rovatvezető. i