Tolna Megyei Népújság, 1987. febuár (37. évfolyam, 27-50. szám)

1987-02-02 / 27. szám

1987. február 2. NÉPÚJSÁG 5 A tatabányai vereség után nagy várako­zás előzte meg a Vasas paksi vendégsze­replését. A szurkolók egyébként is utoljára csak tavaly láthatták hazai környezetben kedvenceiket, hiszen a Bp. Honvéd elleni találkozóra a mostoha időjárás következté­ben nem kerülhetett sor. A tét pedig tovább fokozta az érdeklődést, a paksiak számára csak a győzelem lehetett az elfogadható eredmény. Ezzel szemben a Vasas sem érezhette páholyban magát az eddig be­gyűjtött 4 bajnoki pontjával. Tehát mindkét együttes számára azonos volta jelszó: harc az NB l-ben maradásért! A mérkőzés előtt a sportcsarnok közönsége a két együttes versenyzőivel egyetemben egyperces gyászszünettel adóztak a hétközben autó­baleset következtében elhunyt dr. Kertai Tamás - a Vasas SC ügyvezető elnöke volt - emlékének. A zsúfolásig megtelt lelátók előtt biztatóan indult az összecsapás, az el­ső győzelmet Fülöp révén a paksiak sze­rezték, s ez gyorsan meghozta a szurkolók buzdítási kedvét. A hangos biztatás csak a Szijj—Kangli összecsapás után csapott át füttykoncertbe, jelezve a nézők rosszallá­sát a bírói döntéssel szemben. A kedélye­ket aztán Magyar villámgyors győzelme nyugtatta meg. Eredmények (elől a paksi verseny­zők): Ifjúságiak, 54 kg: Fülöp-Kolom- pár: kiegyenlített két menet után Fülöp pontosabban üt, 3:1 arányú pontozással győz. 2:0. 60 kg: Györgye-Ábrahám: nagy harc, kemény ütésváltásokkal A 2. menetben számolnak Györgyére, majd rö­pül a törülköző. 2:2. 63,5 kg: Janecska- Raffael: a paksi öklöző nagy lelkesedéssel megy előre, de jobbára ő kapja az ütéseket. Raffael technikai fölényét a pontozók is ér­tékelik. 2:4.71 kg: Nagy István-Novák: az első percek ismerkedése után a közönség buzdítása közepette Nagy egyre inkább fö­lénybe kerül, pontozásos győzelmét vas­taps fogadja. 4:4. Felnőttek, 51 kg: Soho- nyai ellen a fővárosiak nem állítottak ki versenyzőt. 6:4.54 kg: Kalocsai-Kaczur: Kalocsai fokozatosan felőrölte ellenfele Nagy Imre (jobbról) a felnőttek kö­zött is bizonyított Kalocsai ismét biztos pontszerző volt erejét, akire kétszer is számolni kellett. Nem lehetett vitás a két pont sorsa. 8:4. 57 kg: Szijj- Kangli: kiegyenlített két me­net után Szijj beugrások után fölénybe került, többet ütött, ám mégsem sikerült győztesen bemutatkozni a hazai közön­ségnek, hiszen pontozással vesztett. 8:6. 60 kg: Loe-Turu: a paksi versenyző de­rekasan helytállt a sokkal tapasztaltabb, válogatott ellenfelével szemben, hiszen csak szoros csatában maradt alul ponto­zással. 8:8. 63,5 kg: Orsós-Horváth: az ökölvívásból csak keveset láthattunk. Sok-sok dulakodás, majd egy-egy intés után végül Horváth pontozásos győzel­met aratott. 8:10. 67 kg: Magyar-Gabá- nyi: a hazaiak egyik kedvence nem sok kétséget hagyott afelől, hogy ki a jobb. Az első menetben rászámolnak Gabányira, majd edzője véget vet fellépésének. 10:10. 71 kg: Nagy Imre-Migléczi: nagy iram, kemény ütések, a védekezéssel mindkét versenyző keveset törődött. A 3. menetben intik, majd számolnak Miglé- czire, Nagy pontozással nyer. 12:10. 75 kg: Dobai-Szalma: ádáz csata tekin­télyt parancsoló ütésekkel. Az utolsó há­rom percben számolnak Szalmára, aki gyorsan összeszedi magát és egy gyo­morra mért ütése nyomán Dobait test K. O. miatt kiszámolják. 12:12. 81 kg: Ri- móczi ellenfele a bemelegítésnél megsé­rült, így gyorsan jött az újabb paksi két pont. 14:12. +81 kg: Erős-Takács: a lét- fontosságú találkozón Erős 30 másod­perc elteltével döntésre vitte a dolgot, a Vasas edzője kezéből röpült a törülköző. 16:12. Megszületett hát a várt hazai győzelem, így to­vábbra is nyílt az NB l-ben maradásért folytatott harc. Pillanatnyilag a Vasas van kedvezőtlenebb helyzetben, hiszen a Paksi SE 5 pontjával elkerült a táblázat aljáról. Fotó: GOTTVALD KÁROLY Magyar villámgyőzelme után Ökölvívó NB I. A győzelem visszaadta a paksi reményeket Paksi SE-Vasas SC 16:12 Kosárlabda NB I. Hódmezővásárhelyen és Szekszárdon is a hajrá döntött Dombóvári VMSE-Hódmezővásárhe- lyi SVSE 89-86 (37-46). Hódmezővásár­hely, 700 néző. V.: Borsos, Balogh. Dom­bóvár: Czimbalek (2), Ács (16), Chu- deusz (12), Miedzik (24), Molnár (6). Cse­re: Gálosi (-), Bosznai (20), Húsz (9). Ed­ző: ifj. Szittya Imre. HSVSE: Molnár (9), Czuprák (35), Nagy (10), Kiss (7), Valacz- kai (17). Csere: dr. Pataricza (4), Vincze (4). Edző: Faragó István. Az időmérő be­rendezés meghibásodása miatt 25 per­ces késéssel kezdődött a találkozó. A Jászberényi és Lovász sérülése követ­keztében tartalékos DVMSE ellen 6-0-ra elhúztak a hazaiak. A vendégek csak az 5. percben értek el kosarat mezőnyből Molnár triplája révén. A félidő közepén a hazaiak tovább növelték előnyüket, 27-14-re elhúztak. Miután Miedzik külön őrzőt kapott, elsősorban Bosznai három triplájának és Húsz három duplájának köszönhetően a HSVSE nem tudta állva hagyni a vasutasokat. Szünetig azonban előnyükből kilenc pontot megőriztek. A második játékrészben a dombóvá­riak nagyszerű védekezésük folytán a 25. percben 54-47-re felzárkóztak. Az egyre inkább belelendülő Miedzik négy triplája, valamint Ács kosarai révén a 29. percben 64-62-re mára DVMSE vezetett. Hallatla­nul izgalmassá vált a véghajrá. A 34. percben 74-74 volt az állás, majd két perc múlva 79-76-ra a hazaiak vezettek. A kiválóan dobó Bosznai, aki hatodik tripláját érte el és Ács eredményes játé­kával sikerült fordítani az utolsó percek­ben. Amint az várható volt, rendkívül szoros, mindvégig nyílt találkozót vívott egymás­sal a két együttes. A DVMSE gárdáját di­cséri, hogy 13 pontos hátrány ledolgozá­sát követően fordítani tudott, győzelme megérdemelt. Kitűnt: Bosznai (a mezőny legjobbja), Miedzik, Ács, Húsz, illetve Czuprák, Valaczkai, Nagy. Szekszárdi Dózsa-Közgazdasági Egyetem 68-52 (28-29). Szekszárd, 200 néző. V.: Gedeon, Heimuth. Szekszárd: Varga (11), Smolczerné (19), Vékony (-), Pártos (19), Bernáth (3). Csere: Tamás (-), Szabó (12), Christián (4). Edző: Ver­texes István. Közgazdasági Egyetem: Makai (4), Gálné (23), Orbán (8), Kovács (4), Szarka (5). Csere: Bácskay (8). Edző: Brandi János és Kovács László. Lendü­letesebben kezdtek a fővárosiak és a 4. perc végén 7-6-ra vezettek is. A rendkí­vül lelkesen, nagy akarással küzdő, a le­pattanó labdák megszerzésében jeles­kedő egyetemisták 11 -8-ra növelték elő­nyüket, de a 7. percben Varga egyenlí­tett. Smolczerné duplái után az ellenfél időt kért, a 11. percben 17-16-ra ismét átvette a vezetést. Gálné révén a 13. percben megszületett a találkozó első triplája. Két perc múlva 20-20 volt az állás, aztán 24-20 az ellenfél javára - ek­kor Vertetics edző kért időt. Gyengén, jobbára elképzelés nélkül játszott a Dó­zsa, a dobóteljesítményt pedig legjobb lenne mielőbb elfelejteni. Szünet után másfél perc elteltével 32- 31 -re fordított a Dózsa, sőt Szabó bünte­tőből, Pártos akcióból 35-31-re módosí­totta az állást. A 25. percben 37-33, moz­galmassá, élénkebb iramúvá vált a játék. Lendületben maradtak a lila-fehérek, előnyüket hat pontra növelték, igaz mind­két oldalon közben megszaporodtak a személyi hibák is. A 32. percben 46-45- re ismét az egyetemisták vették át a veze­tést. Nagy hajrába kezdtek a hazaiak és a 38. percben előnyüket 12 pontra növelve biztosan vezettek, ekkor valamennyi szekszárdi játékos keményen, elszántan küzdött. Az utolsó két perc egyértelműen a hazaiaké volt, akik ekkor már egysze­rűen nem tudtak hibázni. A hálás közönség hosszan tartó taps­sal köszönte meg a dózsás lányok szünet utáni, győzelmet eredményező teljesít­ményét. Kitűnt: Pártos, Szabó, Smolczer­né, illetve Gálné, Orbán. Larry Myricks Budapesten Teke NB I. Újabb hazai siker Dombóvári Spartacus-Sabaria SE 6:2 (5210:4944). Dombóvár: Mándli (940), Illés (862), Péter Z. (811), Horváth (829), Tarsoly (872), Kollár (896). Edző: Szűcs István. Az első játékrészben az el­ső pillanattól kezdve a dombóvári együt­tes irányított, jó és eredményes játékuk­kal 177 fás előnyre tettek szert. A máso­dik fordulóban a vendég szombathelyiek játszottak jobban és hátrányukból 24 fát ledolgoztak. A harmadik játékrész újból hazai fölényt eredményezett, s a végig magabiztos teljesítménnyel kirukkoló dombóvári duó bebiztosította a Sparta­cus újabb győzelmét. Pontszerzők: Mándli, Kollár, Tarsoly, Illés. Legközelebb február 7-én, szombaton Cegléden 11 órakor a Közgép csapata ellen mérkőzik a dombóvári együttes. Aerobic után - hydrobic Sikeres hydrobic-bemutatót tartottak a hét végén az Országos Kardiológiai Intézet szívbetegség-megelőzési programja kere­tében a XVII. kerületi Borsó utcai uszodá­ban. A 34 gyakorlatból álló mozgássort Vermes Ferenc, az új testedzési mód kidol­gozója mutatta be. A nagy érdeklődést ki­váltó bemutatón a szép számú közönség mellett a szakma képviseletében testneve­lők, gyógytestnevelők, úszóedzők és más területeken dolgozó szakemberek voltak jelen. A bemutatót követő tájékoztatón leját­szották azt a videofilmét amelyet víz alatti kamerákkal vettek fel. Ugyancsak víz alatti féyképfelvételek készültek a hamarosan megjelenő hydrobic-könyv illusztrációja­ként. A szívbetegség-megelőzési program részeként februárban indulnak azok a fog­lalkozások, amelyeken elsajátíthatók a gyakorlatok, s hamarosan megindul a hyd­robic gyakorlatvezető-képzés. A videofel­vétel megtekintésére, s bővebb információ megszerzésére az egészséggondozó program „Szivesházában” (1137, Bp., Ka­száló u. 45.) nyílik lehetőség. Jó hírt hozott Nyerges Mihály, a Ma­gyar Atlétikai Szövetség főtitkára az NSZK-ból: az Európában turnézó ameri­kai atléták közül többen is eljönnek a feb­ruár 7-8-i Tricotex Kupára, amelyet a Budapest Sportcsarnokban rendeznek meg. A magyar fővárosban fedettpályán először szereplő amerikaiak sorában az első helyre Larry Myricks neve kívánko­zik, aki a „tető alatti” örökranglistán 8,44 méterrel a második helyet foglalja el, ahogy az 1986-os szabadtéri rangsor­ban is második volt (a szovjet Emmijan mögött) 8,50 méterrel. Neves indulónak számít a 60 méteres gátfutásban rajtoló Milan Stewart, aki 1986-ban a 110 m-es számban a világranglista 6. helyére ke­rült 13,37 mp-vel. A 200-as Butler fedett­pályán 20,99 mp-es egyéni csúccsal büszkélkedik, így tagja annak, a mind­A válogatott viadalon, ahol Kosztadinova 2,04 méterre javította a női magasugrás fe­dettpályás világcsúcsát, a csapatverse­nyek a következő eredménnyel zárultak: Férfiak: Olaszország-Bulgária 86:53, Olaszország-Spanyolország 75:68, Spa- nyolország-Bulgária 73:66. Nők: Bulgária-Olaszország 65:43, Bul- gária-Spanyolország 64:44, Olaszor­szág-Spanyolország 58:52. Jó vásárt csinált az FC Barcelona az el­múlt évi Mundial gólkirályával, az angol Gary Linekerrel. A „csodacsatár” szom­baton egymaga döntötte el a Real Madrid elleni rangadó sorsát, méghozzá - mes­terhármassal. Lineker a 3., az 5. és a 49. percben volt eredményes, s a Barcelona már 3:0-ra vezetett, amikor előbb az ar­össze 14 atlétát számláló „klubnak” amelyben a 21 mp-en belülre kerültek sorakoznak. Az amerikai küldöttség tagja lesz Walter McCoy is, az amerikai baj­nokság 400 m-es számának bronzérme­se, aki a Jóakarat Játékokon is kitűnő eredménnyel szerepelt. A főtitkár információi szerint neves ke­nyai közép- és hosszútávfutók is Buda­pestre készülnek, míg a Tricotex Kupa keretében zajló Magyarország-Nagy- Britannia válogatott viadal legnevesebb résztvevője a 400 m ex-világcsúcstartó- ja, Tod Bennett. Erős csapatot nevezett a román szövetség is, indítja többek között a gátfutó Giurgeant, aki az amerikai Ste­wart társaságában jó eredményre kész­tetheti a magyar csúcstartó és 1985-ös fedettpályás Európa-bajnok, Bakos Györgyöt. Több jó eredmény született a fedettpá­lyás Mobil Grand Prix nemzetközi atléti­kai verseny kanadai színhelyén, Ben Johnson „hazai pályán” az 50 m-es sík­futásban 5,55 mp-vel minden idők leg­jobb eredményét futotta, honfitársnője, Angela Taylor-lssajenko 6,06 mp-vel ugyancsak minden idők legjobb teljesít­ményét érte el. gentín Valdano (61. p.), majd a mexikói Sanchez (81. p., 11-es) szépített. Min­debből az is kiderül, hogy a legizgalma­sabb spanyol labdarúgó találkozó mind az öt gólja „idegenlégiósok” nevéhez fű­ződött. A szombati szuperrangadó után a Bar­celona 38, a Real Madrid 35 pontnál tart. A világ sportja GENOVA: OTTAWA: Lineker mesterhármasa Szabó Tünde (sötét mezben) 12 ponttal járult csapata sikeréhez