Tolna Megyei Népújság, 1986. október (36. évfolyam, 231-257. szám)

1986-10-20 / 247. szám

1986. október 20. MËPÜJSÀG 5 Kerékpáros Suli Kupa A Tamási Szövetkezeti Spartacus SC 1982 óta rendezi meg a város általános iskolás tanulói részére a Suli Kupa ke­rékpáros tehetségkutató versenyt. Az előző években hol háztömb körüli verse­nyen, hol pedig a salakpályán bonyolí­tották le a fiatalok nagy tömegét meg­mozgató eseményt. Ez évben a ll-es szá­mú általános iskola elől rajtoltak, a cél pedig a parkerdőben volt. Kesergett is emiatt Gábor István, a szövetkezetiek ve­zető edzője, hiszen hiába van Tamásiban az ország második kerékpáros pályája, ha arra nem sikerül kivinni a Suli Kupát. Öt korcsoportban és ráadásként az igazolt versenyzők külön futamában gyűjtött pontok alapján a ll-es számú ál­talános iskola tanulói nyerték el a Kapos- Koppány Völgyi Vízitársulat által alapított díszes vándorserleget. Eredmények: Lányok, 5-6. osztályo­sok: 1. Kaszás Katalin, 2. Téri Lívia, 3. Gergely Andrea (valamennyi ll-es isk.). A 7-8. osztályosoknál: 1. Papp Eszter, 2. Hajnal Csilla, 3. Horváth Beáta (vala­mennyi ll-es isk.). Fiúk, 3-4. osztályosok: 1. Miklósi Jó­zsef (l-es isk.), 2. Gutheil György (ll-es isk.), 3. Kovács Róbert (l-es isk.). 5-6. osztályosok: 1. Sárosi Szilárd, 2. Kopitár Balázs, 3. Pintér Tamás (valamennyi l-es isk.). 7-8. osztályosok: 1. Árvái Attila, 2. A 7-8. osztályos lányok dobogós helyezettjei. Buholcz János (mindkettő ll-es isk.), 3. Fábián Péter (l-es isk.). Igazolt versenyzők: 3-4. osztályosok: 1. Arató Adrián (l-es isk.), 2. Szalai István, 3. Csapó Zsolt (mindkettő ll-es isk.). 5-6. osztályosok: 1. Völgyi Tamás, 2. Végh Róbert, 3. Miuch Viktor (valamennyi l-es isk.). Erős és Váradi aranyérme Szombaton a késő esti órákban ért vé­get Bécsújhelyen a „Nemzetek Kupája” ökölvívó torna. A magyar sportolók közül Váradi Já­nos és Erős Lajos súlycsoportjában aranyérmet szerzett, míg Magyar István , Schubert Ferenc és Szikora István ezüst­érmes lett. A nemzetek pontversenyében a magyar válogatott a második helyen vég­zett. A döntők eredményei: 51 kg: Váradi- Savarino (francia) p.gy. 60 kg: Azodi (osztrák)-Lorci (francia) mérkőzés nél­kül 63.5 kg: Koch (NDK)-Scigliano (fran­cia) p.gy. 67 kg: Trondnes (norvég)-Ma- gyar p.gy. 71 kg: Richter (NDK)-Schu- bert p.gy. 81 kg: Erős-Puntigam (oszt­rák) p.gy. plusz 91 kg: Kaden (NDK)-Szi- kora p.gy. A nemzetek pontversenyében: 1. NDK 15 pont, 2. Magyarország 13, 3. Fran­ciaország 9. Kézilabda------------­K özépiskolás bajnokság Tamási adott otthont az 1986-87. tan­évi megyi középiskolás kézilabda-baj­nokság II. korcsoportos döntőjének, öt lánycsapat szerepelt a körmérkőzéses tornán, közülük a házigazda szerepét vállaló Tamási Gimnázium együttese pontveszteség nélkül bizonyult a leg­jobbnak. A 2-3. helyen az egyaránt 5 pontos Szekszárd Bezerédj Szakközép- iskola és a Dombóvári Apáczai Szakkö­zépiskola osztozott. Eredmények: Szekszárd-Tamási 13- 16 (7-7), Bonyhád-Dunaföldvár 10-15 (3-9), Szekszárd-Dunaföldvár 13-10 (6- 6), Dombóvár-Bonyhád 13-9 (10-4), Du- naföldvár-Dombóvár 6-13 (2-7), Duna- földvár-Tamási 8-17 (3-9), Bonyhád- Szekszárd 8-17 (4-11), Dombóvár- Szekszárd 13-13 (6-5), Tamási-Dombó­vár 19-6 (10-3), Tamási-Bonyhád 21-5 (12-2). Végeredmény: 1. Tamási Gimn. 8, 2. Szekszárdi Bezerédj Szakközép 5, 3. Dombóvár Apáczai Szakközép 5, 4. Du- naföldvár Gimn. 2, 5. Bonyhád Perczel Szakközép 0 ponttal. Tenisz A Kórház SE városi tenisztelepén ren­dezték meg Szekszárd város amatőr te­nisz bajnokságát. A 28 induló közül meg­lepően kevés volt a 18 éven aluliak rész­vételi aránya. Talán éppen ezért okozott meglepe­tést, hogy az elődöntőből (dr. Nemes Ár­pád-Nemes Attila, Rudas Tamás-Papp András) két ifjúsági versenyző jutott a döntőbe. Végeredmény: 1. Papp András, 2. Nemes Attila, 3. dr. Nemes Árpád, 4. Rudas Tamás. Teke NB I. Dombóvári hullámvölgy? Soproni SFAC-Dombóvári Spartacus 6:2 (4917:4682) Dombóvár: Mándli (Lu­kács 751), Illés (832), Horváth (788), Ber­ta (698), Kollár (813), Tarsoly (800). Ed­ző: Szűcs István. Az első párosok játéká­ból a hazaiak 31 fa előnyt szereztek az in- diszponáltan versenyző Spartacus ellen. A folytatásban egyre jobban belelendült a soproni csapat és eredményes dobá­sai révén újabb 106 fa előnyre tett szert. A harmadik játékrészben is fölényben játszó hazai páros megérdemelten bizto­sította be csapata végső győzelmét. A dombóváriak pontszerzői: Illés és Kollár. Legközelebb október 25-én, szomba­ton 11 órakor hazai pályán a Szolnoki MÁV MTE ellen szerepel a dombóvári együttes. Kosárlabda NB I. ' Remek játékkal nyert a Dózsa Telt ház és DVMSE-siker Szekszárdi Dózsa-Csepel SC 77-59 (43-30). Csepel, 200 néző. V: Juhász, Prenker. Sz. Dózsa: Palotás (12), Chris- tián (16), Pártos (9), Várkonyi (20), Szabó (3). Csere: Smolczerné (11), Bernáth (2), Vékony (4). Edző: Vertetics István. Cse­pel: Nagy (16), Leopold (5), Gyukli (-), Csendes (27), Hesser (4). Csere: Páris (7), Bori (-), Szincsák (-). Edző: Komáro­mi Ede. Az előzetes várkozásnak megfe­lelően mindkét csapat felkészült a ke­mény játékra. Ennek eredményeképpen a szekszárdiak a 6. percben, a hazaiak egy perccel később összegyűjtötték he­tedik személyi hibájukat, miközben az eredményjelző 10-10-et mutatott. Látvá­nyos megoldásokat produkálva egyre gyakrabban kerültek a dózsás lányok ziccerhelyzetbe, melyeket sorra érvé­nyesítettek is. Előbb Palotás, majd Pártos triplája meghozta a biztos vezetést. Mivel a hazaiak Nagy Csilla eredményességé­re számítva minden labdával öt keresték, így fokozott jelentőséget kapott az egész héten gyakorolt besegítő védekezés, melyet a szekszárdi lányok kifogástala­nul oldottak meg. A második félidő 26. percében 58-39­es dózsás vezetésnél a keményen véde­kező és támadásban is eredményes Christián kipontozódott, de ez sem törte meg a csapat lendületét. Várkonyi és Pa­lotás eredményessége révén a Dózsa a 33. percben már 72-45-re vezetett. Az utolsó hét percben a szekszárdiak már csak az eredmény tartására törekedtek, miközben a hazaiaknál Nagy is kiponto­zódott. Az egyenletesen jó csapatteljesít­ménynek köszönhetően 33 percen ke­resztül az történt a pályán, amit Vertetics edző elképzelt. A várt szoros mérkőzés helyett a dózsás lányok kiütéses győzel­met arattak. Dombóvári VMSE-Alföldi Olajbá­nyász 95-83 (55-46). Dombóvár, 600 né­ző. V: Szabó IV., Péter. DVMSE: Chu­deusz (18), Miedzik (36), Húsz (8), Jász­berényi (4), Lovász (2). Csere: Ács (15), Molnár (3), Czimbalek (7), Kollár (2). Ed­ző: ifj. Szittya Imre. Olajbányász: Szalai (12), Kmézics (18), Misek (18), Tóth Z. 4(16), Vida (7). Csere: Földvári (-), Mak- szim (6), Hász (2), Kiss (4). Edző: Földi Sándor. A vendégcsapat által szerzett kosárra Miedzik triplával válaszolt. A foly­tatásban felváltva estek a kosarak, ami­kor a 6. percben négy ponttal megugrott a vendégcsapat: 13-17. Ezután is felvált­va estek a kosarak és a félidő derekán Chudeusz két duplája révén a dombóvá­riak 27-25-re átvették a vezetést. To­vábbra is lendületben maradt a vasutas csapat és a 15. percben 42-37 volt az ál­lás. A félidő hajrájában erősített a bá­nyászgárda és szünetig 9 pontra ledol­gozta hátrányát. Szünet után ismét Miedzik kosarai hozták tűzbe a közönséget, a hazaiak 66- 48-ra növelték előnyüket a 24. percben. Közben Miedzik megsérült, négyperces ápolás után azonban ismét visszatért a pályára. A 35. percben Ács kosarával 84- 67-re növelte előnyét a DVMSE. Az utol­só öt percben a szolnoki együttes min­dent elkövetett hátránya ledolgozására, de erejéből csak a végeredmény szoros­sá tételére tellett. A lendületes játékot felvonultató szol­nokiak ellen Miedzik és Chudeusz irányí­tásával meggyőző és teljesen megérde­melt győzelmet aratott a Dombóvár. Ki­tűnt: Miedzik, Húsz, Chudeusz, Ács, illet­ve Misek, Tóth Z., Knézics. Somogyi negyedik A jövő évi pályakerékpáros világbaj­nokság helyszínén, Bécsben folytatódott a nemzetközi viadal, amelyen magyar sportolók is rajthoz álltak. Somogyi Mik­lós, a 4000 méteres egyéni üldöző ver­senyben nem tudta megismételni a selej­tezőkben mutatott kitűnő teljesítményét, előbb az elődöntőben, majd a bronzére­mért vívott futamban is vereséget szen­vedett, így végül a negyedik helyen vég­zett. A győztesek: 4000 m egyéni üldöző: Schwarzentruber (svájci), motorvezeté- ses: Königshofer (osztrák), 1000 m-es időfutam: Lechner (nyugatnémet) 1:05,30 p. Bessenyei a bajnok Vasárnap Nyíregyházán befejeződött a motoros műrepülők V. országos baj­noksága, amely egyben a nyolcadik Nyírség Kupa versenysorozata is volt. Az ötnapos eseményen az „A” kategó­riában Bessenyei Péter szerepelt a leg­eredményesebbén, így bajnoki címet szerzett, s kiérdemelte a Nyírség Kupa vándordíját is. Rajt a szabadfogású birkózó világbajnokságon Vasárnap reggel 88 birkózó kelt már szinte a hajnali órákban, és reggeli nélkül ment át a Budapest Sportcsarnokba az egyik legfontosabb eseményre, a mérle­gelésre és sorsolásra. A 24. szabadfogá­sú birkózó világbajnokság nyitó napján a csoportbeosztás magyar szempontból Bíró és Szalontai számára sikerült jól. Sorsolás ide, sorsolás oda, a délelőtt egyértelmű hőse a Haladás VSE 21 éves birkózója, Dvorák László (82 kg) volt. Igaz, az első fordulóban kicsit álmosan mozogva technikai tussal kikapott egy török sportolótól, de utána mondhatni si­mán - főként ügyes kötöttfogású ele­mekkel operálva - legyőzte a címvédő, egyben olimpiai bajnok amerikai Mark Schultzot (10:2).- Akármi is történik ezen à világbaj­nokságon, életem legnagyobb bravúrja, ez a 8 pontos győzelem, olyan, amire so­káig emlékezni fogok - mondta a szom­bathelyi versenyző. A vasárnap kezdődött öt súlycsoport­ban indult magyarok közül Dvorák mel­lett Bíró (48 kg), Németh (57) és Szalontai (68) 2-2 fordulón van túl, míg Robotka (100) egy erőpróbán - de sürgősen elfe- lejtendőn... A csepeliek válogatottja egy ismeretlen hollandtól kapott ki kétvállal. Magyarázat erre a vereségre nincs. Bíró két pompás bravúrral lassan már „döntő- gyanús” de dicséret illeti a veterán Né- methet is, mert olyan dél-koreait győzött le, akitől előzetesen joggal tartott a ma­gyar szakvezetés. Szalontai eddig szinte meg sem izzadt. Dvorák győzelme mellett a közönség számára igazi kedvteremtö: akik a selej­tezőkre belépőt váltanak, sorsoláson vesznek majd részt, és a szerencsések két Trabant gépkocsin osztozhatnak: Eh­hez csak az kell, hogy belépőjük hátolda­lára írják fel nevüket, címüket és dobják be a szelvényt az A- és B-bejáratnál elhe­lyezett urnába. Gumiasztalugró világbajnokság Sajber nem alkuszik... „Videofelvételt készítünk a jugo­szláv labdarugó-bajnokság összes első osztályú mérkőzéséről. Ez azt jelenti, hogy mostantól nemcsak a csapatok játékát követhetjük majd figyelemmel, hanem a nézők visel­kedését is” - jelentette ki Szlavko Sajber, a Jugoszláv Labdarúgó Szövetség elnöke.- Véget vetünk a huligánkodás­nak, rendzavarásoknak. A jövőben nem lehet büntetlenül akármit tenni a nézőtéren. A nacionalista és más rendbontások miatt az egyesülete­ket is felelősségre fogjuk vonni. Tu­dom, hogy a nézők és játékosok sportszerű viselkedésének biztosí­tása nemcsak a klubok ügye, de ezen a téren az egyesületek vezetői eddig vajmi keveset tettek. Ha a jövőben is ölbe tett kézzel ülnek, ak­kor a ÜLSZ lép helyettük. Naciona­lista kilengések esetén a játékveze­tők félbe fogják szakítani a mérkő­zést. Akkor is lefújják majd a bírók a találkozót, ha őket vagy a vendég­csapat játékosait sértegetik a né­zők. Arról felesleges is beszélni, hogy ezek után mi következik... - fe­jezte be szigorú „programbeszé­dét” Szlavko Sajber. Gumiasztalugró világbajnokságot rendeztek Párizsban. Két szovjet hölgy, Mez- kulov és Lucsin áll az élen. Felvételünk ugrás közben mutatja őket. (Telefotó).