Tolna Megyei Népújság, 1986. október (36. évfolyam, 231-257. szám)

1986-10-14 / 242. szám

6 Képújság 1986. október 14. * A T ßb jß >» A' ^ ö4^C * Kézilabda NB II, Osztályozóra Jogosultak” a szekszárdiak Sakk Rajt a megyei Tízek-bajnokságon Szekszárdon a SZÜV tanácstermében 89 táblán kezdődött meg Tolna megye Tlzek-bajnokságának és minősítő verse­nyének első fordulója. ATizek-bajnoksá- gon a megye legjobb tíz mesterjelöltje ült asztalhoz, hogy megmérkőzzön a bajno­ki címért. A mezőny átlagértékszáma 2142, ez egyúttal fémjelzi, hogy ilyen erősségű versenyre még nem került sor Tolnában. Amint az várható volt - és ez igaz az egész mezőnyre - éles játszmá­kat láthattunk, pontosztozkodásra kevés partiban került sor. Az első öt fordulóban 25 játszmát ren­deztek, csupán hat végződött döntetlen­nel, de azok is éles küzdelem után. Érde­kesebb eredmények: Gosztola (Atom­erőmű SE)-Paszler (TÁÉV) 1-0, dr. Zsol­dos (TÁÉV)-Balázs (TÁÉV) 1-0, Pasz- ler-dr. Zsoldos t-0, Szuhai (TÁÉV)-Kis (TÁÉV) 1-0, Kis-Bíró (Dombóvár) 0-1, Halpert (Dombóvár)-Szuhai 1-0. A minősítő verseny „A” csoportjában szintén szoros küzdelemre került sor a 34 résztvevő között. Ebben a mezőnyben szerepelnek a megyénkben sakkozók, így a hazai versenyzőknek nehéz felada­Serdülők Bp. Honvéd-Szekszárdi Dózsa 4-0 (2-0). Sz. Dózsa: Komiáti (Szabó) - Cse- kő, Tornai, Baunok, Fiáth - Fertődi (Dem- kó), Méhn, Bajusz (Hegedűs), Halmai - Szűcs, Ferincz. Megbízott edző: Weitner Ádám. Megérdemelt vendéggyőzelem született. Jók: Tornai, Ferincz, Baunok. Ifjúságiak Szekszárdi Dózsa-Bp. Honvéd 1-0 (0-0). Sz. Dózsa: Bartal - Szabó L, Máté, Kasza, Wittmer - Marsai, Kvanduk, Ig- nácz, Balogh (Pető) - Kálmán, Sörös (Szabó S.). Edző: Tornyi Barnabás. Újabb bravúros teljesítménnyel a nyolc hete veretlen fővárosiakat sikerült meg­tuk van. Az első öt forduló után elmond­ható, hogy jól szerepelnek, közülük öten a legjobb tíz között vannak. E csoport ér­dekesebb eredményei: Mihalecz (Tab)- Horváth (Dunaújváros) döntetlen, Varga (TÁÉV)-Fehér (TÁÉV) 0-1, Komár (Oros- háza)-Varga 0-1/ Sümegi (TÁÉV) - dr. Szabó (Dombóvár) döntetlen, Nyilas (Ju- goszláv)-Majnay (Szedres) 0-1, Böröcz (PMSC)-Buzási (Bátaszék) döntetlen, Vámosi (TÁÉV)-Nyilas 1-0. A „B” csoportban 35-en szerepelnek, az élmezőnyt kellemes meglepetésre há­rom megyei versenyző vezeti. A verseny- sorozat október 24-én folytatódik, az eredményhirdetésre 26-án kerül sor. A verseny élmezőnyei: Tizek-bajnok- sága: 1. Gosztola (Atomerőmű SE) 4,5, 2- 3. dr. Zsoldos, Paszler (TÁÉV) 3,5-3,5, 4-5. Balázs (TÁÉV), Rudolf (Bátaszék) 3- 3, 6. Szuhai (TÁÉV) 2,5 ponttal. Minősítő verseny, „A” csoport: 1. Hor­váth (Dunaújváros) 4,5, 2-4. Varga, Fe­hér, Komár (Orosháza) 4-4,5-8. dr. Sza­bó (Dombóvár), Sümegi (TÁÉV), Majnay (Szedres), Bobák (Debrecen) 3,5-3,5 ponttal. adásra késztetni a lila-fehéreknek. G: Kvanduk. Küzdeni tudásból valamennyi szekszárdi játékos jelesre vizsgázott. Körzeti bajnokság Németkér-Dunaszentgyörgy 0-1, ifi: 3-2, Pusztahencse-Pálfa 1-1, Tolnané- medi-Györköny 2-1, Paks ll.-Pincehely 1-0, Madocsa-Kajdacs 3-2, Izmény— Bonyhádvarasd 1-1-nél félbeszakadt, Harc-Kéty 3-1, Báta-Bogyiszló 4-0, ifi: 1- 3, Középhidvég-Alsónána 4-3, Tol- na-öcsény 1-2, ifi: 1-4, Kölesd-Sió- agárd 2-1, ifi: 2-0, Kakasd-Cikó 5-0, ifi: 2- 0, Gyönk-Nak 0-2, Kurd-Regöly 1-3, Kocsola-Kisvejke 1-0, Kaposszek- cső-lregszemcse 1 -0, ifi: 5-0, Ozora-Zá- vod 2-0, Szakály-Attala 1-0. Szekszárdi Spartacus-Herend 16-14 (8-7). Szekszárd, 100 néző. V.: Bíró, Cse­repes. Szekszárd: Plutzer - Nagy, Bálint- né (4), Kelemen (5), Czibor (6), Besenyő, Asztalos. Csere: Kakuk, Berényi (1), Bla- kovits, Horváth, Rózsa. Edző: Szabó Atti­la. A Spartacus szempontjából létfontos­ságú mérkőzésen a szövetkezeti gárda kezdett lendületesebben és a 8. percben 3-1-re vezetett. Elég volt azonban né­hány percnyi kihagyás, s már az ezüst­éremre pályázó herendiek egyenlítettek. Büntetőt hibázott a Spartacus, az ellen­akcióból a vendégek szereztek vezetést. Mindkét csapat sok hibával játszott, és nagy hibaszázalékkal lőtt kapura. Jelen­tős előnyre nem tudtak szert tenni, majd a fokozatosan feljavuló szekszárdiak a félidő utolsó perceiben fordítottak. Szünet után gyorsan egyenlítettek a herendiek, ám a 38. percben a Szek­szárd 11-8-ra elhúzott. Úgy tűnt tovább sikerül növelni előnyét, de a folytatásban a legjobb helyzetekben is hibáztak. A fél­idő derekán a vendégek ledolgozták hát­rányukat. Ezt követően fej-fej mellett ha­ladt a két csapat, a 20. percben a Sparta­cus kétgólos előnyénél büntetőből szé­pített a Herend, de az újabb emberelő­nyét még hétméteresből sem tudta gólra váltani. Plutzer remek védéseit követően a hazaiak rendre eredményesek voltak, s újra két gólra növelték előnyüket. Az utol­só két percben mindkét oldalon egy-egy gól esett, a szekszárdiak értékes győzel­met szereztek. . A Spartacus ezzel a két pontjával már bebiztosította hogy részt vehet az osztá- lyozón. Olajbányász SE-Tolnai VL 24-15 (13-9). Tolna, 150 néző. V.: Róth, Simon. Tolna: Szegedi - Tóth (1), Fausztné (2), Stadlerné, Oblisz (10), Konyecsnyt (2), Berkiné. Csere: Fekete, Molnár, Vigh, Stocker, Moór. Edző: Link Antal. Nagy ér­deklődéssel várta a tolnai közönség a találkozót, hiszen csapatuk a bajnokesé­lyes együttest fogadta. Az első percek­ben mindkét csapat gyors támadásokat indított, melyeket rendre góllal fejeztek be. A 7. percben 4-4 volt az állás. Ekkor a hazaiak megtorpantak, s ezt kihasználva a kanizsaiak tetemes előnyre tettek szert. A tolnaiaknak ugyan volt lehetőségük a szépítésre, ám több ziccer is kihaszná­latlan maradt. Keserű humor A Szekszárdi Dózsa labdarúgói, az utóbbi időben igencsak gyengécs­kén szerepelnek. S mint ilyenkor len­ni szokott elpártolt a csapattól a kö­zönség is. Szép kevesen járnak ki a mérkőzésekre. Ám a szurkolóktól a humor, ha keserű is, nem pártolt el. Íme. Annak rhndje-módja szerint, a hangosbeszélőn keresztül köszöntik a meccs kezdete előtt a közönséget, bemutatják a játékvezetőket, ismer­tetik a csapatok összeállítását és fel­olvassák a kispadosok névsorát is Mindezt befejezvén, az egyik néző feláll és a stúdió felé kiáltja nagy kér­dését:- Hát a nézők névsorát nem olvas­ta Tízek-bajnokság mezőnye Labdarúgás NB-s serdülő- és ifibajnokság Kerékpár Harmadik a Spartacus csapata Háromnapos nemzetközi ifjúsági ke­rékpárosversenyt rendeztek a hétvégén Szeged és Szabadka felszabadulásának emlékére. A mezőny a jugoszláviai Kikin- dából startolt. Az első napon egy 2 km-es idöfutamra került sor, amelyen Hefner János, a Szekszárdi Spartacus verseny­zője a tizedik helyen végzett. Másnap egy 100 km-es futamot ren­deztek Kikinda és Szabadka között. Ezen dicséretre méltóan szerepelt a szekszár­diak színeiben Újvári Balázs, aki a máso­dik helyen végzett, ezzel a csapat a pont­versenyben hozzásegítve a harmadik helyhez. Este háztömb körüli versenyt rendeztek, ahol megyénk kerékpárosai kitettek magukért. Újvári az első, Hefner a harmadik, a Spartacus csapata pedig szintén a har­madik helyen végzett. Az utolsó versenynapon a Szabadka— Szeged 88 km-es távot teljesítette a me­zőny. A táv utolsó harmadában három ju­goszláv versenyző robbantott. A szek­szárdi Hefner és a debreceni Szabó az üldözésükre indult, utolérniük azonban nem sikerült őket. Hefner így is az előkelő negyedik he­lyen végzett. A három versenynap összesítése alapján: 4. Hefner János, 6. Újvári Balázs. A szekszárdi csapat a harmadik helyen végzett. A Szekszárd-Herend mérkőzésen Besenyő átlövését hárította a vendégek ka­pusa A félidő utolsó perceiben mégis sike­rült ledolgozni a hátrányból. Szünet után pár percig ismét fej-fej mellett küzdött a két csapat, majd egyre jobban érződött a vendégek fölénye. A 45. percben már kilenc góllal elhúzott az Olajbányász SE. A folytatásban csak idő­legesen sikerült csökkenteni ezt a hát­rányt, de a találkozó végéig a nagyka­nizsaiak ismét kilencgólos előny birtoká­ba jutottak. A tolnaiak nem bírtak a képzettebb, na­gyobb játékerőt képviselő ellenfelükkel, ennek ellenére több szép akciójuknak tapsolhatott a közönség. Környei MEDOSZ-Dunaföldvári Spar­tacus 30-26 (14-14). Környe, 200 néző. V.: Pongrácz, Szalai. Dunaföldvár: Gyo- vai - Dukai (4), Mészáros, Jezsek (5), Orova, Kolics (4), Szauter (8). Csere: Mestyán, Palotai (5). Edző: Kolics János. Három perc gólnélküli játéka után a ha­zaiak szereztek vezetést. Egyenlített a Spartacus, de a folytatásban a környeiek voltak eredményesek sorozatban három gólt lőttek. Előnyüket a 23. percig tartot­ták, ekkor Szauter két remek góljával egyenlítettek a Duna-partiak. Sőt, Dukai révén 12-11-re a vezetést is átvették. A remélt fordulat azonban elmaradt, hiszen a MEDOSZ csapata rendre ledolgozta hátrányát. A második félidő első hat perce alatt 19-14-re a hazaiak húztak el. Már-már eldőlt a mérkőzés, amikor Kolicsék rá­kapcsoltak és 26-24-re felzárkóztak. A hajrában a kettős emberhátrányba került Spartacus két góljára a pályaválasztó néggyel válaszolt. Sajnos, az ebben a já­tékrészben csereként beállt Palotai, Mé­száros és Orova egyaránt visszafogottan játszott. Kolics kiállításaival pedig irányító játé­kosát is nélkülözte a Spartacus. Egy fordulóval a bajrtokság zárása előtt veresége ellenére a Dunaföldvár esélye megmaradt a bronzérem megsze- rezésére. McEnroe: mesterhármas Most már nem kétséges, hogy a világ egykori legjobb teniszezője, az amerikai John McEnroe megtalálta régi önmagát. Vasárnap az Arizona állambeli Scottsda- le-ben rendezett WCT-torna döntőjében: 6:3, 3:6, 6:2 arányban legyőzte honfitár­sát, Kevin Current. McEnroe így sorrend­ben már harmadik versenyén diadal­maskodott, s több mint féléves, önként vállalt visszavonulása után a legjobb úton halad a világelsőség visszaszerzése felé. McEnroe és Curren ezúttal kilen­cedszer találkozott egymással, s most már 8:1 a győzelmi arány az előbbi javá­ra. Egy óra 2 percig tartott az összecsa­pás, amely után a győztes 44 ezer, a vesztes 22 ezer dollárt kapott. McEnroe nagy célt tűzött maga elé: be akar kerülni a decemberben, New York­ban esedékes Mesterek Tornája nyolcas döntőjébe. Ezen a Nabisco Grand Prix pontverseny első nyolc helyezettje jogo­sult az indulásra. Figyelembe véve, hogy a 27 éves amerikai teniszező féléves ki­hagyása miatt augusztusban gyakorlati­lag a nulláról indult, óriási bravúr lenne, ha bejutna a mezőnybe. Addig még há­rom tornán szándékozik indulni, s számí­tása szerint legalább kettőt meg kell nyernie a kvalifikációhoz. A PAKSI VÖRÖS CSILLAG HALÁSZATI TERMELŐSZÖVETKEZET pályázatot hirdet az Erőmű lakótelepen újonnan épülő BISZTRÓ-HALBOLT üzletvezetői munkakör betöltésére. Feltétel: szakirányú középiskolai végzettség 5 éves szakmai gyakorlat vagy vendéglátó üzletvezetői végzettség és 3 éves szakmai gyakorlat, erkölcsi feddhetetlenség. A pályázatot, részletes önéletrajzzal, az eddigi munkakörök és tevékenységek felsorolásával, a jelenlegi jövedelem közlésével, október 22-ig küldjék el a HTSZ személyzeti vezetőjéhez. Levélcím: Halászati Termelőszövetkezet, Paks, Duna-part 1. Érdeklődni lehet a 11-009-es telefonon. (282)