Tolna Megyei Népújság, 1986. szeptember (36. évfolyam, 205-230. szám)

1986-09-17 / 219. szám

S NÉPÚJSÁG 1986, sieítfoibni If; Kézilabda NB IL Alaposan visszavágott a Dunaföldvár Asztalitenisz HB II. Tolnai VL—TAÊV SE 13:3. A tolnai női együttes a me­gyei rangadón a vártnál si­mább. ám így is megérde­melt győzelmet aratott. A tolnaiak: pontszerzői: Pata 4. Gombkötő 4, Rencz 4, Ki­rály 1, míg a szekszárdiak közül Mencző, Schafler és Bódiss szerzett egy-egy győ­zelmet. Komlói Bányász—Tolnai VL 16:9. A tolnai férfi együttes házigazdaként szen­vedett nem várt vereséget. A hazai együttes tagjai kö­zül többen is mélyen tudá­suk . alatt teljesítettek. A serdülő korosztályú Pata Ró­bert viszont a vártnál ered­ményesebben szerepelt első NB II-es mérkőzésén. A tol­naiak pontszerzői: Sáth Gy. 4, Krausz 2, Pata, Varga, Németh 1-1. Dunaföldvári Spartacus— Ajkai Alumínium 33-25 (16-8). Dunaföldvár, 250 né­ző. V.: Conka, Rákóczi. Du­naföldvár: Gyovai — Dukál I. (1), Mészáros (3), Kolics (4), Orova (4), Hegedűs (1), Szauter (10). Csere: Mestyán, Jezsek (6), Palotai (2), Du- kai L. (2), Győr kő. Edző: Kolics János. A kézilabdát szerető földvári közönség egy része ezúttal a szüreti nap néptánc- és divatbemu­tatóját választotta, ám akik kilátogattak a mérkőzésre, azok remekül szórakozhat­tak. Az előmeccsen aratott hazai női siker megadta az alaphangot Kolicséknaik, a Spartacus lendületesen kez­dett. A 12. percben 8-3-ra el­húzott, a vendégeknek szin­te semmi sem sikerült. A volt válogatott Szórádit ügyesen őrizték a földvári­ak, így előnyük szünetig to­vább nőtt. A második játékrészben felváltva estek a gólok. Az 54. percben 24-22-re felzár­kózott az Ajka. A folytatás­ban aztán ismét rákapcsolt, a Duna-parti gárda és Vé­gül magabiztos győzelmet aratott. A tavaszi idegenbeli szo­ros vereségért alaposan visszavágott a jobb erőnlétű. egységesebb csapatszellemű dunaföldvári együttes. Szekszárdi Spartacus— Csurgó 16-15 (4-11). Csurgó, 100 néző. V.: Bálint, Kozma. Szekszárdi Plutzer — Nagy. Bálint né (2), Kelemen (1)', Cziíbor (2), Besenyő (2), Be- rényi (1). Csere: Kakuk, Újvári (2), Asztalos, Bliasko- vits, Horváth. Edző: Szabó Attila. A sorsolás szeszélye folytán negyedik idegenbeli mérkőzésén lépett pályára a Spartacus. A vezetést a szekszárdiak szerezték meg, ám előbb büntetőből egyen­lítettek, majd a 16. percben már 4-1 -re elhúztak a rend­kívül agresszívan játszó csurgóiak. Ezekben a per­cekben a Spartacus csapatá­nak szinte semmi sem sike­rült: pontatlan kapuralövé- sók, kimaradt ziccerek, lab­daeladások jellemezték já­tékát. A pályaválasztó" so­rozatban érte el el góljait, s félidőig tetemes előny bir­tokába jutott. Szünet után a Spartacus kezdett jobban, két góljára büntetőből ugyan még vála­szolt a Csurgó, de ezután sorozatban lőtt négy góljá­val 12-10-re felzárkózott a Szekszárd. Határozottabb lett a védekezés, gólerősebb a támadójáték. Helyenként a durvaságoktól sem riad­tak vissza a hazaiak, ennek ellenére a 49. percben a vendégek kiegyenlítettek. Hét perc gólnélküli játék után rendkívül izgalmassá vált a találkozó, miután a Spartacus átvette a vezetést. A hazaiak büntetőt hibáz­tak, Plutzer kapus remekelt. A szünet utáni teljesít­ményével rendkívül jó be­nyomást keltett a szekszárdi együttes és rászolgált győ* zelmére. Valamennyi játé­kos dicséretet érdemiéi. Tatot AC—Tolnai VL 26-15 (11-8). Tata. 100 néző. V.: Kiss, Szabó. Tolna: Szegedi — Tóth (1), Fauszitné (1), Stadlerné (3), ©bflisz (8), Ko- nyecsnyi (2), Berk i né. Cse­re:1 Stooker, Molnár. Edző: Link Antal. A tolnaiak lőt­ték a2 első gólt, majd Sze­gedi bravúrral hárított egy büntetőt. Ezután a vendé­gek jutottak 2-0-ás vezetés birtokába. A jó védekezés, valamint Szegedi nagyszerű védései következtében ezt az előnyt a 11. percig tarta­ni tudták a vendégek. A folytatásban megtorpant a tolnai együttes, ezt kihasz­nálva egyenlítettek, majd a 18. percben a vezetést is át­vették a hazaiak. A félidő végéig kiegyenlített küzde­lem folyt, felváltva estek a gólok. A második játékrészben nagy lendülettel kezdték a tolnaiak, de a jó formában játszó hazaiak tartani tud­ták előnyüket. A nagy ira­mú játékban a cserék nélkü­li vendégek a 40. perc után elfáradtak. Támadásban és védekezésben egyaránt alul maradtak, a hazaiak 10 perc alatt nyolc gólt értek el. A hajrában egyenrangú ellen­félnek bizonyult a Tolna, de nem tudta csökkenteni tete­mes hátrányát. Az SOS gyermekfalu javára Ahogy azt korábban la­punkban már jeleztük, szep­tember 6-án a dombóvári művelődési ház színházter­mében a Dombóvári Vasutas kyokushikai karateklub és a Göllei csoport látványos be­mutatót tartott. A nagy­számú közönség sok tapssal jutalmazta a produkciót. A szervezők postán küldték e! a tiszta bevételt jelentő hat­ezer forintot Battonyára, az SOS gyermekfalu javára. T enisz Szoros küzdelmeket és több meglepetést hozott a hét végén megrendezett me­gyei veterán teniszbajnok­ság. A nyárias meleg alapo­san próbára tette a 45 év fölöttiek állóképességét. A bajnokság negyeddöntője szolgáltatta az első meglepe­tést, amikor a rangidős, dr. Luszka József két játszmá­ban verte meg „nyugdíjon inneni” ellenfelét. Az elő­döntőben a tavalyi bajnokot búcsúztatta dr. Serdült Tibor meglepő könnyedséggel. A bajnokság döntője az elő- mérkőzéseken magabiztosan játszó dr. Maróthy átmeneti megingását, majd biztos győzelmét hozta 3:6, 6:3, 6:4 arányban. Eredmények: Egyesben: 1. dr. Maróthy Géza, 2. dr. Serdült Tibor, 3. dr. Luszka József és dr. Erdős Tibor. Vigaszág: 1. Palotai József. Párosban: 1. dr. Maróthy— dr. Galambos, 2. dr. Erdős— Magyar, 3. Kardos—Farkas és dr. Serdült—Palotai. Kerékpár Steig Csaba győzelme Ausztriában Vasárnap az ausztriai Graz melletti Ligist-ben az ARBÖ kerékpáros klub egy­napos hegyi versenyt ren­dezett Jugoszlávia és Ma­gyarország csapatainak rész­vételével. Hazánkat a Szek­szárdi Szövetkezeti Spartacus öt utánpótláskorú kerekese képviselte. Az igen nehéz, helyenként a magyarok számára szokat­lanul meredek, 12 százalé­kos emelkedőkkel szabdalt útvonalon korcsoportonként általában 20—30 fő küzdött egymással. A rendkívüli kö­rülmények ellenére a serdülő kategóriában bravúros szek­szárdi győzelem született, Steig Csaba 25 induló közül elsőnek érkezett célba. A Szekszárdi Szövetkezeti Spartacus további eredmé­nyei: Ifjúságiak: 13 km, 22 induló: 5. Schneider Gábor. Serdülők: 5,7 km, 25 induló: 1. Steig Csaba, 8. Kormos János. Úttörők : 5,7 km, 27 induló: 4. Gauk Zoltán, 7. Kemény Krisztián. r Újabb erőpróba Sűrű a legjobb tájfutók műsora az idén, hiszen a Vi­lág Kupa fordulói mellett már megrendezték a nyílt junior Európa-bajnokságot, a főiskolai világbajnokságot is. Új.abb erőpróbák várnak még azonban a legjohbakra. Így a hét végén a lengyelor­szági Poznan térségében ke­előtt a tájfutók rül sor a Barátság Kupa fel­nőtt versenyre, s ebben a sportágban először az IBV- re. A kettős viadalon a magyar színeket 14-en képviselik, mind a két korcsoportban a férfiak és a nők is előbb egyéni, majd váltóverseny­ben mérik össze erejüket. Súlyemelés Két érem az ifjúsági OB-ról A válogatott edzésen Szalontai Tibor Hl Pápán rendezték meg az 1986. évi ifjúsági, valamint a junior „B” országos baj­nokságot, ahol 47 egyesület mintegy 180 versenyzője vett részt. Megyénk színeit a Szekszárdi Dózsa súlyeme­lői képviselték — sikerrel. Ifjúsági kategóriában Ko­vács Károly az 52 kg-os súlycsoportban, valamin t Andi Alttila a 100 kg-osok között egyaránt a negyedik helyen végzett. Sikeresen szerepelt a Szekszárdi Dó­zsa. tavalyi serdülő magyar bajnoka, Szegedi Zsolt, aki 30 kg-os fejlődése ellenére is a rendkívül erős me­zőnyben, igen szoros küzde­lemben csak a kilencedik tudott lenni. A 67,5 kg-os súlycsoport­ban Zilizi Gábor szakítás­ban 100 kg-ig jutott, lökés­ben nem bírt kezdő súlyá­val, a 120 kg-mal, és kiesett a versenyből. Nagyszerűen szerepelt Tóth István a 90 kg-os súlycsoportban, 285 kg-os eredménnyel bronzér­met szerzett a két válogatott, Tóth Miklós és Horváth Zsolt mögött. A szekszárdi versenyző a mezőny legfia­talabb tagja volt, az idei évben sorra bizonyította te­hetségét, eredményével ifjú­sági válogatott kerettag lett. A 110 kg-os súlycsoport­ban a tavalyi negyedik he­lyezett Szalontai Tibor is indulni tudott szerencsére. Sajnos a verseny napjára belázasodott, orvosi beavat­kozás volt szükséges ahhoz, hogy végül is rajthoz álljon. Tóth István ifjúsági válo­gatott kerettag lett Szalontait nagyszerű küzde­ni tudása, akarata segítette ahhoz, hogy ezüstérmet szer­zett 290 kg-mal, ami számé­ra nem nagy teljesítmény. Lökésben két alkalommal is megpróbálkozott a 177,5 kg- os aranyérmet jelentő súly- lyal, de sajnos a gyakorlat nem sikerült, összességében a Szekszárdi Dózsa súlyeme­lői 15 pontot szereztek, ami igen jó eredmény. Jugoszláviában, az 1983-as VB színhelyén, Ljubljanában a 23 éven aluliak versenyén, négy ország nemzetközi vá­logatott Viadalán a magyar csapat 153 ponttal megelőzte Jugoszlávia, Franciaország, valamint Ausztria csapatait. A magyar válogatottban a 75 kg-osok súlycsoportjában kapott helyet Bertus Gábor, a Szekszárdi Dózsa „üdvös­kéje”, aki a francia Abouy mögött második lett. Sípszó előtt Kezdés m órakor Szekszárdi Dózsa—Veszprémi SE: 14 óra. V.: Varga L. Laki Zoltán: — Akik nem látták a Vác elleni mér­kőzésünket, azok aligha hiszik el, hogy ezúttal is volt esélyünk a pontszerzésre. Jellemző csapatunk játékára — különösen idegenben —, hogy egyszeriben erőt vesz labdarúgóinkon a kishitűség. Egyszerűen nem bíznak önmaguk képességeiben, a visszafogottság, a tartóz­kodás pedig általában a hazaiakat juttatja gyors veze­téshez. Szerdán nem kisebb ellenfél, mint a listavezető Veszprémi SE jön hozzánk. A Bp. Volán elleni mér­kőzésükön úgy érzem, sikerült kellően feltérképeznem játékerejüket, stílusukat, s ennek megfelelően készü­lünk ellenük. Az. az érzésem, hogy néhány játékosunk fáradt, talán fásult is. Győzelmi esélyünk szerda dél­után csak akkor lesz, ha a pályára lépő futballistáink maradéktalanul betartják a taktikai utasításokat. Fegyelmezettségben, keménységben feltétlenül fel kell nőni ehhez a nehéz feladathoz. Maradéktalanul bízom a csapatban, s remélem, megbízott edzői debütáláso­mat egy nagyszerű mérkőzéssel teszik emlékezetessé számomra. — Hujber vagy Pólyák — Gracza, Lauer, Varga F., Somodi — Dienes, Kiss, Weitner I. vagy Kniesz, Márkus — Varga L., Ignácz vagy Szirják. Kispadosok: Juhász. Varga II.. Hahn, Petrovics. „Finn napok” előtt a kosárlabdázók iNem sok idő állt a magyar női kosárlabda válogatott rendelkezésére a talpraállás- hoz a balsikerű júliusi moszkvai világbajnokság után. Péntektől a finnországi Lahtiban EB-selejtezőn kell biztosítani a jövő évi kon­tinensbajnokság tizenkettes döntőjébe jutást. Időközben persze történt egy s más. Külföldre szerző­dött a válogatott három erős­sége: Németh Ágnes, Boksay Zsuzsa és Gellérné Borka Ágnes. Szeptember "8. óta azonban mindhárman itthon, együtt gyakorolnak az EB-se- lejtezőre. — Szerdán utazik a tízfős válogatott Lahtiba — mond­ta Horváth Frigyes, a szövet­ség főtitkára. — Sajnos, Killik László szövetségi ka­pitány ezúttal nem tarthat az együttessel, betegeskedik, a Sportkónházban fekszik. Se­gítője, Pálinkás József látja majd el Finnországban az ed­zői teendőket. Három ellen­felünk közül Hollandia ígér­kezik a legerősebbnek, Ang­lia és a házigazda Finnország legyőzése nem jelenthet gon­dot. Az első két helyezett jut tovább az EB-döntőbe, cso­portgyőztesként akarunk to­vábbkerülni. Péntektől vasár­napig egyébként a fenti sor­rendben találkozunk ellenfe­leinkkel. A válogatott össze­tétele néhány helyen megvál­tozott a moszkvai csapathoz képest. Dézsi, Schwarz és Balogh kimaradt, Rátvay vi­szont bekerült, s mivel 196 centi, vele magasodott az együttes.' A szerdán Lahtiba utazó tíz magyar játékos: Gellér­né, Boksay, Németh, Kör­mendi, Szóllősi, Nagy D., Rátvay, Farkas, Deák, No­vak. A magyar kupacsapatok közül a Bp. Honvéd játszik egyedül selejtezőt. A magyar bajnok csütörtökön Helsin­kiben a Torpan Pojat csapa­tával találkozik a férfi BEK első fordulójába jutásért. — Rossz előjelekkel készü­lünk az összecsapásra — mondta Balogh József mes­teredző, aki a nyáron hosz- szú évek után került visz- sza egykori csapatához. — Legponterősebb játékosunk, Horváth Attila külföldre szerződött, centerünk, Far­kas pedig műtéten esett át. A Judík, Recska, Kiss T., Hein­rich, Berkics kezdőötöst ter­vezem. A cserepadon Bar­tók, Halm, továbbá bárom új játékos, Radovics, Polster és Kovács Z. ül. Radovics a Kecskeméttől, Polster a Za­laegerszegből, Kovács Z. pe­dig a Csepelből vonult be ka­tonának. „Nincs nap nélkülünk” Lakossági és közületi vásárlóink figyelem! AJÁNLATUNK: TS—3306 színes tv 51 cm 27 900,— TS—5316 színes tv 67 cm 28 900,— . COLOTRON színes tv 67 cm 25 900,— GALL színes tv 67 cm 37 500,— GALL TXT színes tv 67 cm 44 950,— TS—5327 TXT színes tv 67 cm 44 800,— SANYO videó-magnó PANASONIC videó-magnó MAGNASONIC videó-magnó SIEMENS videó-magnó AKAI videó-magnó Varrógép NDK Asztali és oszlopos fúrógépek Sarokcsiszoló-gépek. ÚJDONSÁGUNK: Dexion Salgó 3048 mm, profil Polc S 457x915 Polc H 610x915. Sok egyéb áruval várjuk kedves vásárlóinkat' TITAN Vas-Műszaki Áruház Szekszárd, Epreskert u. Telefon: 06-74fl5-536. Telex: 14-211. KERESKEDELMI VÁLLALAT (409)