Tolna Megyei Népújság, 1986. május (36. évfolyam, 102-127. szám)

1986-05-19 / 116. szám

1986. május 19. . TOt-NA ' 6 KÉPÚJSÁG Klampár: 13:0 Szuper Kupa elnevezéssel háromnapos körmérkőzéses asztalitenisz-tornát rendeztek Wolkersdorfban, s ezen az osztrák bajnokság első hat helyezettje vett részt. A csapatokban szerepelt Jó­nyer, Klampár és Gergely, tehát a hetvenes évek magyar aranycsapatának jelenleg „idegenlégiós” tagjai. A hár­mas csapatokból álló mérkő­zéssorozatnak a bajnok Stoc- kerau (Jónyer együttese) volt az első számú esélyese, de a harmadik fordulóban 5:4 arányú vereséget szenvedett a Kuehltól, amelyben a kínai Ding Ji a sztár. A Langen- lois (Klampár csapata) biz­tosan vette az akadályokat, s az utolsó fordulóban került sor a Stockerau elleni rang­adóra. Hiába nyerte meg Klampár valamennyi mér­kőzését — Jónyert is le­győzte — a Stockerau bizo­nyult jobbnak 5:4 arányban, s végül több egyéni győzel­mével megnyerte a Szuper Kupát. A torna kiemelkedő játé­kosa Klampár Tibor volt, aki tizenháromszor állt asz­talhoz, s minden esetben győzött. Labdarúgó NB II. Kiütéses vereség hazai pályán Vác—Szekszárd 5-0 (2-0) Szekszárd, 1000 néző. V.: Horváth Gy. Váci Izzó MTE: Plesíkó — Kunnász, KrözSel, Polonyi, Csikós — Balog T., Kása, Mozer — Kovialilk, Cseri, Adi. Edző: Szarvas László. Szekszárdi Dózsa ; Pólyák — Szabó, Variga F., Gracza, Somod! — Kindesz, Kiss, Márkus, Weitner I. — Lauer, Varga L. Edző: Ko­vács István. Csere: Weitner I. helyett Dienes az 58., Sza­bó helyett Szirják a 75., Po­lony! helyett Luzsák a 79., Bíalog T. helyett Gödör a 84. percben. Idegesen, kap­kodva kezdett mindkét csa­pat. A 10. perdben megbosz- szulta magát a hazai vél ők indiszponáltsága. Varga F. bizonytalankodott, a comb­járól leperdült labdával Ko. Valik kilépett, és a 11-es pontról a ikiszolgáltatott Pó­lyák mellett a bal alsó sa­rokba lőtt. 1-0. A 11. perc­ben újabb védelmi megin­gás uitán Cseri tört kapura. 14 méteres lapos lövésébe Pólyák még beleütött, Cseri másodszorira közvetlen kö­zelről nem hibázott. 2-0. A 21. perdben Weitner I. 20 méteres, lapos szabadrúgása az oldalhálóha vágódott. Erősített a Dózsa, szögletek sorát harcolta ki. A 30. perc­ben Márkus remek szabad­rúgásánál Somodi a védők gyűrűjében előrevetődve a kapuba fejelte a labdát, de Vúkman partjelző óriási meglepetésre lest jelzett, így Horváth Gy. érvénytelení­tette a szabályos gólt. A 35. percben Weitner I. szabad­rúgását Kiss az ötösről a bal alsó sarok mellé fejel­te. A 37. perdben Lauer hú­zott el a jobb oldalon, lapos beadását Kiss fordulásból rálőtte, a kapusról kipattant labdát Kniesz az ötösről to­ronymagasan a léc fölé vág­ta. A második félidőt góllal kezdte a Vác. A 46. percben Adi 20 méteren át vezette fel a labdát, miután senki sem támadta 18 méterről nagy erővel a bal alsó sarok­ba bombázta. 3-0. Az 51. percben a kapura törő Adi lábát a kifutó Pólyák elhúz­ta az ötösön, 11 -es. A bün­tetőt Kováitok értékesítette. 4-0. Az történt a pályán, amit a határtalan lelkese­déssel futballozó váciák akartak. A 76. percben Már. kus beadásáról Kniesz az ötösön lekésett, a másik ol­dalon' Balog T. három lépés­ről a léc fölé emelt. A 87. percben Kováitok már csak Pólyákkal állt szemben, lö­vését a kapuvédő az ötös Sárikánál elcsípte. A 89. perc­ben gyors vád kontratáma- dás végén Kovaliik állította be a végeredményt, 5-0. Az eredmény legfeljebb csak azok számára lehet meglepetés, akik nem látták a mérkőzést. A szekszárdi együttes ott folytatta, ahol a hétközi, a sereghajtó ott­honában elszenvedett 4-0-ás vereséggel zárult találkozón abbahagyta. Arra azonban alighanem még a legopti­mistább váci szurkolók sem számították, hogy a kiesés ellen küzdő (kedvenceik 11 perc alatt eldöntik a íkét pont sorsát. A vendégek gyors, 2-0-ás vezetése és Vukman partjelző súlyos, té­vedése miatt Visszavont szekszárdi szépítő gól alapo­san sokkolta a hazaiakat. Védekezésben hibát hibára halmozták, átütőerő nélküli támadásaikat pedig már a középpályán hafástálanítot- tálk a vendégek. A fordulós utón belőtt újabb két gyors gól szétzilálta a lila-fehére, két, akik kiütéses veresé­gükkel ismét kritikus bajno­ki finálé elé néznék. Jók: Pleskó, Kirözsél, Kovalik, Balog T., illetve a hazai csa­patból senkit sem lehet ki­emelni. Varga L. (fehér mezben) te jese elkerülte a kaput A megyei labdarúgó-bajnokságért Nagy küzdelem a kiesés ellen A megyei labdarúgó-bajnokság 27. fordulójában megle­pően sok gól, szám ,*szerint 33 esett. Csupán a Kocsola— Bátaszék kiesési (rangadón n em láthattak gólt a nézők. Tovább fokozódik egyébként az az éles bare h kiesés el­kerüléséért, amelyben még több csapat is érdekelt. Ja­vított helyzetén a Tengelic az aparhanti tizenegy elleni si­kerével, Németkérröl mindkét Ipontot elvi'te a Nagydo- rog, s a Döbrököz is rendkívül értékes győzelmet köny­velhetett el a (rivális tolnaiak ellenében. A listavezető Dombóvár és az üldöző duó, a Dunaföld- vár, valamint hz ÍAtomerőmu SE stabilizálta pozícióját a táblázaton. Nem kis meglepetésre a 'Tevel vendégként diadalmaskodott'a,Tamási együttese fölött. Az ifjúsági bajnokságban négy vendég és négy hazai győzelem született. A dózsás ifik sikersorozata Dunaföld- váron sem (szakadt meg. Területi labdarúgó-bajnokság Kisdorog: fontos két pont A múlt heti pontgazdag for dúló jó hatással volt a terü­leti bajnokság iDráva-csoportjában szereplő Tolna megyei csapatokra (ezen ja vasárnapon. A (Bonyhádi (SE együttese a jó játékerőt képviselő Kaposvári Táncsics |SE csapatát győzte le jó játékkal. Ezúttal p kisdorogiak egyetlen Jött gólja ,is fontos két pontot jelentett a hazaiak Számára a bentmaradásért (vívott küzdelemben. A paksiak ,egy pon­tért mentek Bolyba és fegyelmezett védőmunkával meg is szerezték azt. A (istavezető otthonában vendégeskedő dombóváriak ugyan nem tudtak meglepetést Okozni, de jól helytálltak. Dombóvári Vasas—Nagy- mányok 4-2 (2-0). Dombóvár, 250 néző. V.: Dravecz I. Dom­bóvár: Szalad — Banai, En- gert, Kovács, Csatári — Fa­zekas, Fekete, Lamm (Tóth- Bagi) — Szieber, Horváth, Kallmann. Edző: Horváth György. Nagymányok : Do­nátb — Borsós, Tornán, Am- rein, Benkő — Farkas (Lo­vász), Nagy, Csöboth (Dávid) — Süveges, Siklód), Barabás. Edző: Farkas Péter. Közepes iramú mérkőzésen biztos győzelmet szerzett a listave­zető Vasas. G.: Horváth (3), Sziebert, illetve Siklód!, Ba­rabás. Jók: Horváth, Lamm, Süveges. Kocsola—Bátaszék 0-0. Ko­csola, 150 néző. V.: Varga. Kocsola: Takács — Tóth, Czeglédi, Fábián, Orsós — Kocsis (Fekete), Álló, Niko- lics — Balaskó, Kövécs (Mik­lós), Porcsa. Edző: Kardos Gyöngy. Bátaszék : Gyimesi — Lukács, Lados, Pál, Ve- csei — Rácz, Batik, Bódi (Kovács) — Révész, Köő, Herczeg. Edző: dr. Freppán Miklós. Alacsony színvonalú, csapkodó mérkőzés, a játék képe alapján a döntetlen igazságos. Jók: Takács, Czeg­lédi, Orsós, Fábián, illetve Batik (a mezőny legjobbja), Gyimesi, Rácz, Pál. Révész 11-est hibázott. Atomerőmű SE—Gerjen 4-1 (2-0). Paks, 600 néző. V.: László. ASE: Szlányinka — Aradi, Fritz, Patkós, Vayer — Matus (Klopcsik), Szabó, Szajkó — Marcsa, Gyöngyösi, Vörös. Edző: Vábró József. Gerjen: Lehotai — Dinnyés. Palásti, Debreczeni, Domsa — Vajda, Kiss, Pál — Varga, Kovács, Pesti. Edző: Földesi Gyula. Közepes iramú és színvonalú mérkőzésen a ha­zaiak akár nagyobb arány­ban is nyerhettek volna. G.: Vörös Z., Marcsa, Gyöngyösi, illetve Varga. Jók: Vörös, Szabó, Patkós, Fritz, illetve Domsa. Kiállítva: Vajda. Döbrököz—Tolna 4-0 (1-0). Döbrököz, 250 néző. V.: Osztermajer. Döbrököz: Bes­senyei — Staudt, Lakos, En- czel', Kiss — Szűcs, Bódis (Fazekas), Berki — Acs, Tóth, Karászi. Edző: Vicze János. Tolna: Lampek — Steinbach, Pintér A., Már­kus J., (Gubócsi), Réhm — Kovács, Kapéter, Pintér Zs. — Márkus Z., Ujj, Varga. Ed­ző: Szegleti István. Nagy Ira­mú mérkőzésén ilyen arány­ban is megérdemelt a hazai győzelem. G.: Lakos, Tóth, Szűcs, Karászi 11-esből. Ki­állítva: Kovács a 80. perc­ben. Jók: Enczel, Lakos, Ber­ki, Karászi. Tevel—Tamási 2-0 (0-0). Tamási, 400 néző. V.: Dra­vecz T. Tevel : Szabó — Nagy II., Szentes, Keresztes, Mik­lós — Barabás, Hoffmann, Nagy I. — Turbuk, (Szőcs I.), Ambrus, (Illés), Kerekes. Edző: Fálding János. Tamási: Banász — Agócs, Bóta, Hor­váth, Schmidt — Verbóczki, Sandi, Gulyás — Szántó, Ber­kes. Tóth. Edző: Németh Miklós. A második félidei játékával megérdemelten nyert a Tevel az erősen tar­talékos hazaiak ellen. G.: Hoffmann, Keresztes. Jók: Keresztes, Hoffmann, Nagy I. , illetve Agócs, Verbóczki. Nagydorog—Németkér 4-3 (1-3). Németkér, 250 néző. V. : Fazekas. Nagydorog: Molnár — Harsány!, (Sáringer), Gon­dos, Risgyörgy, Bányai — Haszeg, Kovács I., Kovács II. — Fodor, Miklós, Virág. Edző: Bányai József. Német­kér: Pirgi — Majoros, (Bar- ta), Balogh, Klein, Lacza — Szalaj, Bozsár-, Rezicska (Reisch) — Kapás, Rompos, Hermann. Edző: Füllöp Ist­ván. A második félidei lé­lektelen játék megbosszulta magát — a vendégek győzel­me megérdemelt. G.: Miklós, Harsányi, Kovács I., Fodor, illetve Lacza, Mozsár II. (1- et 11-esből). Jók: Kovács I., Fodor, Miklós, illetve Pirgi, Klein. Dunaföldvár—TÁÉV SE 4-1 (2-0). Dunaföldvár, 300 néző. V.: Verczli. Dunaföld­vár: Nagy — Princz, Dunai, Molnár (Rostási), Medve — Horváth, Tóth, (Lelki), Tus­ka, Varga — Szabó, Varjas. Edző: Tímár Dezső. TÁÉV SE: Boros — Nédics, ősz, Orbán (Csorbái), Both — Lehr, Sebestyén, Farsang, Füller — Sági, Petrovics (László). Edző: Újvári Ist­ván. A helyzeteik felét ér­tékesítő hazaiak magabizto­san nyertek. G.: Szabó 2, Varjas 2, illetve Farsang. Jók: Princz, Medve, Varjas, Tuska, illetve Nédics, Ősz, Lehr, Farsang. Tengelic—Aparhant 3-1 (0-0) Tengelic, 150 néző. V.: Dobra. Tengelic: Száraz — Óberlender, Nagy, Tóth II., (Junkuncz), Tóth I. — Dévai, Pámer, Töricht, (Deli) — Tóth III., Barabás, Éberling. Edző: Juszt Fülöp. Apar­hant: Schanzenbacher — Zsók A., Wáger, Sebestyén, Váncsa — Gecző, Horváth (László), Juhász — Kulcsár. Zsók Gy., (Győri), Darabos. Edző: Kozma József. Nagy iramú mérkőzésen, a máso­dik félidei jobb helyzetki­használás eredményezte a hazai csapat első tavaszi győzelmét. G. : Junkuncz 2, Barabás, illetve Győri. Jók: Nagy, Tóth II., Tóth I., illet­ve Sebestyén, Gecző, Juhász. Bonyhádi SE—Honvéd Táncsics SE 3-1 (1-0). Bo-ny- hád, 600 néző. V.: Farkas. Bonyhád: Mucska — László, Hüber, Bialázs (Palkó), Fritsi — Joó, dr. Sebestyén, Ven­dég — Pfeifer, György, Den- kinger. Edző: Wagner József. Táncsics : Lukács — Klomfár (Gyuries), Kiss, Héregi, Vi­dék — Szántai, Juhász, Gi- litoh — Göblös, Tigyi, Papp, (Ézsd). Edző: Köves László. A 4. percben Vendég szög­letéből György csúsztatott fe­jessel megszerezte a vezetést. I- 0. Az 55. percben György kilépett a védők közül, be­tört a büntetőterületen belül­re, ahol buktatták — 11-es! A büntetőt Hüber nagy nyu­galommal a jobb alsó sarok­ba lőtte. 2-0. A 80. percben Gilitch szöglete után Gyuries 16 méterről a ball alsó sa­rokba lőltt. 2-1. A 89. perc­ben Vendég labdájával György ismételten kilépett a védők közül és beállította a végeredményt. 3-4. Jók: Vendég, György, Mucs­ka, Hüber, illetve Tigyi, Szántai, Gyuries. Kisdorog—N agy kanizsai Volán Dózsa 1-0 (0-0). Kis­dorog, 400 néző. V.: Horváth. Kisdorog: Kiss — Berning I., Horváth J., Páli, Nier — Márton, Horváth P., Fábián — Szabó Hosnyánszki, Ber­ning II., Török. Edző: Kere­kes Ágoston. Nagykanizsa: Csányi — Opre, Felső, Gdatcz, Orbán — Hollósi, Boros, (Kotnyek) Tkálecz (Bálint) — Pilisi, Vincellér, Póczak. Ed­ző: Orosz József. Az 5. perc­ben Török 10 méterről le­adott lövését bravúrral szög­letre tolita Csányi. A 47. percben Törököt buktatták a 16-oson belül — II- es! A büntetőt Fábián a bal alsó sarokba helyezte. 1-0. Küzdelmes mérkőzésen na­gyobb különbséggel is nyer­hetett volna a helyzetek alapján a Kisdorog, de ezút­tal egy gól is nagyon fontos két pontot ér a hazaiak szá­mára. Jók: Török, Fábián, Páli, illetve Hollósi, Felső. Kaposvári Rákóczi—Dom­bóvári VMSE 3-1 (1-0). Ka­posvár, 3000 néző. V.: Varga. Kaposvár: Sándorfi — Deák­vári, Riczu, Petrok (Balogh), Kraft — Pruckner, Konrád, Hanusz — Murai, Bíró (Cza- bula), Meksz. Edző: Madár Gábor. Dombóvár: Bien — Vészi (Hosszú Z.), Banai, Horváth, Barka — Herbst, Magyar, Nagy (Mács) — Iván, Jakab, Hosszú F. Edző: Varga László. Az első félidő­ben sziporkázó játékkal lepte meg ellenfelét a listavezető, de miután a dombóvári együttes 10 emberrel játszott, ők is lefékeztek. Iván a 33. percben a kiállítás sorsára jutott. G.: Hanusz 2, Deák­vári, illetve Hosszú F. 11-es­ből. Boly—Paksi SE 0-0. Boly, 200 néző. V.: dr. Csapó. Boly: Puch — Schneider, Fitt, Nagy, Panta — Mózer, Bru­der, Darányi (Antalovics), Frőlich — Ratting, Becker Halmai. Edző: Szőke Jó­zsef. Paks: Németh — Blatt Z., Kun, Blatt P., Erdélyi — Izsák, Horváth, Máté — Králicz (Répási), Balogh (Porga), Gyenis. Edző: Már­kus József. Küzdelmes mér­kőzésen a hazai csapat nem tudta fölényét gólokra vál­tani. A lelkes vendégek meg­érdemelten szerezték meg az egyik pontot. Eredmények NB II: Baja—Keszthely 1- 1, Eger—H. Szabó L. SE 2- 1, Nyíregyháza—Komló 3-2, Nagykanizsa—Sopron 1-1, SZEOL-DÉLÉP—Kazincbar­cika 3-2, Szolnok—Ganz­MÁVAG 4-2, Dunaújváros— Metripond SE 1-0, Veszprém —Salgótarján 0-0, Debrecen —Diósgyőr 1-1. Területi bajnokság: Siklós —Mohács 1-1, Szigetvár— PVSK 0-3, Mázaszászvár— Boglárlelle 2-0, Nagyatád— Somberek 0-0. Megyei ifjúsági bajnokság: Dombóvár—Nagymányok 3-0, Németkér—Nagydorog 4-6, Dunaföldvár—Sz. Dózsa 1-2, Tamási—Tevel 1-2, Kocsola —Bátaszék 2-1, Döbrököz— Tolna 1-3, ASE—Gerjen 5-1, Tengelic—Aparhant 3-1. Bajnoki . táblázatok NB II. 1. Eger 2. SZEOL 3. D.-újváros 4. Diósgyőr 5. (Keszthely 6. Nyíregyh. 7. Komló 8. Baja 9. S.-tarján 10. Vác 11. Ganz-M. 12. Szolnok 13. S z ekszárd 14. Metriipond 15. Veszprém Iß. N.-kanizsa 17. Debrecen 18. Sopron 19. Szabó SE 20. K.-barciika 32 16 14 32 18 8 32 17 10 32 ,14 10 32 12 1.1 32 11 32 13 6 32 12 ß 32 ,1.1 9 32 11 8 32 10 10 32 H 2 6 32 9 12 32 10 9 32 9 11 9 11 ô 10 8 10 9 6 8 6 2 52-26 46 6 63-32 44 & 56-29 44 ft 54-40 36 9 37-32 35 10 37-35 33 13 52-52 32 12 47-58 32 12 35-34 31 13 40-44 30 12 46-52 30 14 36-43 30 11 29-48 30 13 45-47 29 12 35-318 29 12 38-43 29 14 36-45 26 14 3 4-43 26 17 34-46 24 18 37-56 22 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. TERÜLETI Dráva K. Rákóczi iMohács PVSK Siklós Bonyhád Táncsics Paks Dombóvár M. -szászv. Szigetvár Boly (Nagyatád Kisdorog N. -kanizsa B.-ilelile Somberek BAJNOKSÁG-csoport 27 21 3 27 18 5 27 16 4 27 10 10 27 12 5 7 27 10 27 3 70-17 45 4 51-17 41 4 64-25 36 7 36-29 30 10 32-42 29 10 34-32 27 8 10 28-33 26 9 10 48-47 25 7 11 41-36 25 11 9 25-33 25 6 12 25-41 24 7 12 31-37 23 9 11 19-35 23 8 12 30-38 22 5 15 20-50 19 6 18 15-55 12 MEGYEI BAJNOKSÁG Felnőttek '1. Dombóvár 26 19 3 4 77-25 41 2. D.-földvár 26 15 4 7 76-48 34 3. ASE 27 15 2 10 57-42 C2 4, Tevel 2 fi 11 9 6 50-37 31 5. Gerjen 26 11 8 7 36-29 30 6. TÁÉV 9E 27 11 7 9 44-42 29 7. N.-mányok 27 10 8 9 42-34 28 8. Tamási 26 10 6 10 58-46 26 9. Nagydorog 27 7 11 9 30-50 25 10. Hogy ész 26 9 5 12 42-48 23 11. Bátaszék 2G 8 7 1.1 40-50 23 12. Tengelic 26 7 8 11, 46-51 22 13. Döbrököz 27 7 7 13 37-49 21 14. Némietikér 25 8 5 12 53-78 21 15. Aparhant 26 8 4 14 29-44 20 16. Tolnia 26 7 6 13 41 -57 20 17. Kocsola 26 8 4 14 28-65 20 Ifjúságiak 1. Sz. Dózsa 27 25 1 1 131-12 51 2. N.-máTvy. 27 20 2 5 110-31 42 3. Dombóvár 26 16 5 5 78-27 37 4. Bátaszék 26 16 2 8 83-42 34 5. Aparhant 26 13 6 7 72-44 32 6. ASE 27 15 2 10 63-55 32 7. Tolna 26 13 5 8 67-62 31 8. N.-dörög 27 13 4 10 68-70 30 9. Tevel 26 13 2 11 59-51 28 10. Hőgyész 26 10 8 8 4.1-42 28 U.'D.-földvár 26 9 5 12 80-69 23 12. Tamási 26 7 7 12 40-49 21 13. Gerjen 26 6 4 16 38-74 16 14. Kocsola 26 5 5 16 50-97 15 15. Németkér 25 3 5 17 24-60 .11 16. Tengelic 26 4 3 19 28-90 11 17. Döbrököz 27 1 2 24 24-175 4 így kellett volna 1. Ascoli—Empoli 0-0 x 2. Cagliari—Bologna 1-0 1 3. Catanzaro—Campobasso 1-1 x 4. Cesena—Brescia 2-2 x 5. Cremonese—Monza 1-0 1 0. Genoa—Catania 1-0 1 7. Palermo—Arezzo 0-1 2 8. Perugia—Lanerossi 1-1 x 9. Pescara—Lazio 2-0 1 10. Triestina—Sambened. 1-0 1 11. Békéscsaba—Etir 5-1 1 12. Debrecen—Trakija 2-1 1 13. Szliven—Siófok 3-1 1 Pótmérkőzések : 14. Beroe—Tatabánya 1-1 x 15. Hammarby—Brage 1-0 1 16. Hacken—Kalmar 0-3 2 A lapunk mai számában megjelent labdarúgó-tudó­sításokat írták: Béres Vil­mos, Bittner IMátyás, Feke­te László, Hirth László, Németh István, Lőrincz Gyula, Pintér György, Soós István, Sipos György, Tú­rós József, Varga Károly. A sportoldalakat összeállí­totta Fekete László rovat­vezető.