Tolna Megyei Népújság, 1986. február (36. évfolyam, 27-50. szám)

1986-02-17 / 40. szám

6 WÊPÛJSÀG 1986. február 17. Vereség Győrben is Gy6rl Richards—Dombó­vári Spartacus 6-2 (5002- 1668). Az első játékrészben a hazaiak kezdő párosával szemben a Spartacus jól tar­totta magát, majd a pálya- cserék után fokozatosan el­húzott a Richards és 110 fa előnnyel fordult. A folyta­tásban az első száz vegyes- dobásban kiegyenlített, fej­fej melletti küzdelem folyt. A fordulás után újból a győriek diktálták az iramot, és tovább’ növelték előnyü­ket. A harmadik játékrész­ben is a minden csapatrészé­ben jobb hazaiak jelesked­tek, és összességében a mér­sékelt teljesítményt nyújtó Dombóvár ellen biztosan győztek. A Dombóvári Spartacus pontszerzői : iMándli 807, Tarsoly 805 fával. Labdarúgás B Komló nyerte a VDNK-t Dombóvár a tizedik Komlói Bányász—Szekszár­di Dózsea 1-1 (1-0). Komló, 300 néző. V.: Szedeli. Kom­lói Bányász: Tihányvári — Papp, Vukmann, Schulteisz, Barta — Uhrik, Gallai, In- cze (Zrínyi a 60. percben), Fekete (Hammer az 55. perc­ben) — Vigh (Varga a 60. percben), Takács. Edző: Csordás István. Szekszárdi Dózsa: Pólyák — Szabó, Varga F., Weitner II., So- modi (Nagyfalusi a 85. perc­ben) — Kniesz, Kiss (Kvan- duk J. a 85. percben), Már­kus, Weitner I. — Murakö­zi, Varga L. Edző: Kovács István. Csúszós, jeges pá­lyán a Dózsa kezdeménye­zett többet, de a Komló ját­szott szervezettebben. Az 5. percben Kniesz indította Varga L.-t aki kapura hú­zott, de 12 méterről Tihany- váriba lőtte a labdát. Négy perccel később komlói sza­badrúgásnál Schulteisz kö­zépre ívelte a labdát, In- cze lefejelte Takács elé, aki közelről nem hibázott. 1-0. A 12. percben Muraközi 14 méterről Tihamyvárit talál­ta el a labdával. A 28. perc­ben Uhrik húzott el a jobb oldalon, beadását Fekete 14 méterről kapásból a léc fö­lé vágta. Szünet után az 57. perc­ben Fekete egyedül húzott kapura, a kimozduló Pólyák azonban előrevetődve hárí­tani tudott. A 64. percben egyenlített a Dózsa. Weitner II. átadásával Márkust hoz­ta gólhelyzetbe, a középpá­lyás 14 méterről a jobb al­só sarokba lőtte a labdát. 1-1. A 74. percben Takács törhetett egyedül kapura, Pólyák felett is átemelte a labdát, az a felső lécről visszapattant, Vigh azonban közelről hibázott. A csúszós, jeges játékté­ren nem alakult ki folya­matos játék. Mindkét együt­tes nagy hibaszázalékkal játszott, de a szekszárdi 90 perccel ellentétben ezúttal végig sportszerűen küzdöt­tek a játékosok. A döntő két találkozója alapján a Komló megérdemelten nyer­te a Vasárnapi Dunántúli Napló Kupát. A 9-10. helyért Siklós—Dombóvári VMSB 4-2 (0-0). Siklós, 100 néző. V.: Kulcsár. Siklós: Pál — Molnár, Kovács, Szabó, Bu­rai — Mim, Petrétei, Fe- renczi, Bagoly (Török) — Sztojlka (Herbst), Bíró. Ed­ző: Csaba Gábor. Dombó­vár : Bien (Reizinger) — Vé­szi, Máes, Banai, Barka (Magyar) — Lakos (Keresz­tes), Horváth (Herbst), Hosszú Z., Nagy — Iván (Jakab), Ughy. Edző: Újvá­ri Kálmán. A 48. percben nagy leshelyzetből Mim in­dult kapura, kicselezte Bient és a bal felső sarok­ba lőtte e labdát. 1-0. Az 57. percben Vészi buktatta Bírót a 16-oson belül, a megítélt büntetőt Kovács értékesítette. 2-0. A 65. percben Banai 25 méteres szabadrúgása a jobb felső sarokba vágódott. 2-1. A 71. percben kapu előtti kavaro­dásból Szabó 5 méterről lőtt a hálóba. 3-1. A 81. perc­ben röviden szabadított fel a dombóvári védelem és Szabó 14 méterről nagy gólt lőtt. 4-1. A 86. percben Jakab buktatásáért meg­ítélt 11-esből Nagy volt eredményes. 4-2. A havas, csúszós pályán a jobb helyzetkihasználás dön­tött a siklósiak javára. Mezőföld Kupa Dunaföldvári Spartacus— Honvéd Sallai SE 1-0 (1-0). Dunafaldvár, 100 néző. V.: Hernádi. Dunaföldvár: Ka- jári (Nagy) — Princz, Du­nai, Molnár, Medve — Tí- más, Tuska, Tóth (Felföldi), Medveczki — Szabó, Varjas. Edző: Tímár Dezső. A hét­közben Ercsiben 2-0-as győ­zelmet kiharcolt földvári együttes ezúttal végig sza­kadó hóesésben, rendkívül nagy erőbedobással játszott. Előbb négy kapufát lőttek, majd egy szerencsés góllal nyertek a hazaiak. Gólszer­ző: Tóth. Asztalitenisz NB I. Tolnai VL-Kanizsa Bútor 17:8 Ismét haziai mérkőzés és ismét egy olyan ellenfelet láttak vendégül a tolnai lá­nyok, amelyet bizony nem lehet félvállról venni. Főleg azután, hogy ötödik „idegen- légiósként” a Bp. Spartacus kitűnősége is Nagykanizsára került. A tolnai csapat már az őszi idényben vendégként komolyan vette a találko­zót, és magabiztosan nyert. Szurkolóink örömére most is ez történt. A papírformát hozta az első forduló: Mausz és Gazsi nyerni tudott Ta­kács, illetve Pata T. ellen, így a hazaiak nem tudtak elhúzni. Aztán megismétlő­dött ez a szereposztás a folytatásban is. 6-4. A harmadik fordulóban Pata T. begyűjtötte első győ­zelmét Bogyó ellen, ami egy­úttal azt is jelentette, hogy ebben a körben egy szépítő győzelemre futotta a kani­zsaiak erejéből. Ezt pedig a „kis Takács” ellen éppen az egykori tolnai „standard” ember, Bízó szerezte. 10-5. Pata T. rátalált önmagára, és újabb győzelmet szerzett. Hogy a hazai előny mégsem növekedett, az abból is adó­dik, hogy Balog ebben a fordulóban (negyedik) „bet­lizett” Gazsi ellen, a 3-2-es hazai részsiker után, a be­fejező kör előtt 13-7 volt az állás. A biztos vezetés, valamint a szintén biztos győzelem tudatában erősítettek Bolvá- riék. Különösen nagy taps fogadta a fiatal Takács győ­zelmét. Ügy nézett ki a do­log, hogy sima 5-0 lesz, ugyanis Patának mérkőzés- labdája volt az utolsó mér­kőzésen Mausz ellen, de nem tudott élni a lehetőséggel, a döntő szettben pedig jobb volt a Pécsről igazolt Mausz. Így 4-1 után alakult ki a 17-8-as végeredmény. Győz­tesek: Bolvári I., Bolvári II. 5—5, Balogh 4, Pata T. 2, Takács, illetve Gazsi 3, Bí­zó, Mausz 2—2, Bogyó. >* • * j Jöjjön ki Óbányára! Hexasakk Rajt a Bátaszék Kupán Bátaszéken szombaton dél­után megkezdődött a III. Bátaszék Kupa hexasakk nemzetközi verseny. Bognár Jenő, a községi tanács elnö­ke öt ország húsz sakkozó­ját köszöntötte az ünnepé­lyes megnyitón, majd ke­tyegni kezdtek a sakkórák, az első fofduló mérkőzései­vel rajtolt az egyhetes küz­delemsorozat. A házigazdák Európa-baj- noka, Rudolf László, az el­ső fordulóban a lengyel Se­lig a ellen magabiztos győ­zelmet aratva rajtolt. Ru­dolf a végjátékban nagysze­rűen kamatoztatta gyalog­előnyét. A másik bátaszéki hexás reprezentáns, a kupa­védő Buzási József a pécsi Szabó ellen tisztelőnyre tett szert, ami végül is győzel­mét eredményezte. A cseh­szlovák Gyarmati biztosan nyert a szekszárdi Bodrogi ellen. Függőben maradt játszmák: Botkó—Kolozsvá­ri, Sziráki—Vámosi, Hámori —Gonzalez (kubai), Orlows- ki (lengyel)—Kiss (jugo­szláv), Nyilas (jugoszláv)— Uracs (jugoszláv). Vasárnap délelőtt a máso­dik fordulóban Sziráki biz­tosan győzött a kubai Gon­zalez ellen. Hámori a jugo­szláv Kiss Imrét győzte le, a csehszlovák Gyarmati ér­tékes döntetlennel pontot ra­bolt Rudolftól. Szintén pont- osztozkodással zárult a Vá­mosi—Orlowski mérkőzés is. Ezúttal is sok parti maradt függőben, azokat február 21-én, pénteken bonyolítják le. Így aztán már végleges­sé vált, hogy a III. Bátaszék Kupa nemzetközi verseny ünnepélyes díjkiosztóját szombaton tartják. A befe­jezett két forduló alapján Rudolf és a csehszlovák Gyarmati egyaránt 1,5—1,5 ponttal áll az élen. Gyenge szereplés Karlsruhéban befejeződött az NSZK nemzetközi asztali­tenisz-bajnokság, amely a magyaroknak nagyon gyenge mérleget hozott. A hét szám versenyében mindössze egyet­len érmet sikerült szerezni, miután a női csapat harma­dik lett. Az egyénikben még a legjobb nyolc közé sem ju­tott magyar játékos, a páro­sokban pedig — a DPA je­lentése szerint — a négy kö­zött nem akadt magyar. Férfi egyes: A nyolcaddöntőben a szov­jet Sevcsenko 3-0 (14, 15, 13) arányban győzött Kriston el­len, míg az ugyancsak szovjet Rozenberg 3-2 (14, —18, —14, 19, 9) arányban nyert Takács ellen. Női egyes: Az angol Grundy a nyol­caddöntőben 3-1 (11, —11, 19, 17) arányban legyőzte Oláh Zsuzsát, a csehszlovák Hra- chova pedig 3-0 (12, 18, 13) arányban nyert Nagy Krisz­tina ellen. Bolgár siker a síugró EK-n „Történelmi” eseményre került sor vasárnap a Mát­rában, ugyanis Magyarorszá­gon első ízben rendeztek sí­ugró Európa Kupa-viadalt, amelyen kilenc ország 42 ver­senyzője indult. A rendezők kitűnően előkészített sánccal várták az ugrókat, és az ér­deklődés is nagy volt, négy­ezren voltak kíváncsiak a versenyre, amelyre sajnos a síugrók két „ellensége” a köd és a szél közül az utóbbi is megérkezett. Az első próba­ugrások után már látszott, hogy az erős szél a levegőben balra sodorja a versenyző­ket. A 13.-nak induló bolgár Petkov balszerencsésen járt, a szél a lejtő szélére fújta, bukott, és a közönség közé vágódott. Szerencsére a pá­lyát elválasztó kerítés lefé­kezte, és így sérülés nem tör­tént. A versenybíróság leállí­totta a viadalt, majd megvál­toztatták a sánc nyomvona­lát. Középsánc (70 m): 1. Brej- csev (bolgár) 204,1 pont (81, 79,5), 2. Scheiber (NDK) 194,5 (76, 77), 3. Portik (cseh­szlovák) 193,4 (77,5, 77), ...12. Fischer László (magyar) 169,4 (73,1, 71), ...17. Habán Béla (magyar) 153,4 (69,5, 70), 18. Gellér Gábor (ma­gyar) 152,0 (69,5, 68), 19. Ha­bán Zoltán (magyar) 150,1 (65,5, 71). A sportban országszerte havas hétvége volt. Szombaton a síelés Tolna megyei barátai is felkerekedtek — és irány öbánya, ahol nemcsak a Tátrában edződött, ruti­nosnak számító idősebbek húztak sílécet, hanem a gye­rekek is. Gyúró és Szabó sikere A barcelonai nemzetközi úszóversenyen magyarok is szerepeltek. Gyúró Mónika 4:18.85 perccel nyerte a 400 méteres gyorsúszást, itt Orosz Andrea 4:25.54 perc­cel harmadik lett. Szabó Pé­ter a 200 méteres mellúszás­ban 2:20.52 perccel bizonyult a legjobbnak. Darnyi Tamás a 200 m vegyesen 2:07.59 perccel második, Szilágyi Zoltán 400 m gyorson 3:58.77 perccel harmadik lett. Harmadik hely Ankarában befejeződött a női röplabda KEK-döntő há­romnapos mérkőzéssorozata. Az Újpesti Dózsa a vasárna­pi utolsó találkozón 3-0 (3, 10, 13) arányban nyert a bol­gár Dunav Rusze ellen és ez­zel a harmadik helyet sze­rezte meg. Az elsőséget — amint az várható volt — a szovjet ku­pagyőztes Uralocska Szverd- lovszk harcolta ki, a záró ta­lálkozón 3-0 arányban fölé­nyesen nyert a nyugatnémet SV Lohhof ellen. A világ sportja LISSZABON A férfi kézilabda „C” vi­lágbajnokság végeredménye: 1. Franciaország 6 pont, 2. Hollandia 4, 3. Izrael 2, 4. Ausztria 0. Franciaország került a „B” világbajnokság mezőnyébe. DUBLIN Az ír Barry McGuigan ma­radt a hivatásos pehelysúlyú ökölvívó-világbajnok, miután a 15 menetesre tervezett ösz- szecsapás 14. menetében győ­zött kihívója, a dominikai Danilo Cabrera ellen. A 22 éves Cabrera addig többször a padlón volt. így kellett volna 1. Hamburg—B. München 0-0 x 2. Nürnberg—Bremen 2-2 x 3. Düsseldorf—Leverkusen 2-1 1 I. 1. FC Köln—Mönch, törölve S. Solingen—FC Homburg 1-1 x C. Herta BSC—Bielefeld 1-1 x 7. wattensch.—Karlsruhe 1-1 x 8. Como—Milan 1-1 x S. Napoli—Fiorentina 0-0 x 10. Sampdoria—Verona 0-0 x 11. Arezzo—Lazio 2-1 1 12. Bologna—Lanerossl 1-1 x 13. Catania—Ascoli 0-0 x Pótmérkőzések : 14. Pescara—Cesena 1-1 x 15. Palermo—Genoa 0-0 x IS. Lecce—Atalanta 2-1 1 A hét margójára Folt a hírnéven Súlyos büntetést szabott ki hét közben a Magyar Kosárlabda Szövetség fegyel­mi bizottsága a Dombóvári VMSE NB 1-es csapatára. A vasutasok a Kecskemét el­leni, első hazai rájátszásos mérkőzésüket március 2-án csak zárt kapuk mellett, a közönség kizárásával rendezhetik meg. To­vábbi három találkozón a 'kirendelt szövet­ségi ellenőr költségeit is fedezniük kell. Erb Béla, a Dombóvári VMSE elnöke: — Nagyon sok segítséget kaptak NB 1-es férfikosaraisaink a lelkes és sportszerű ’kö­zönségünktől. Több esetben ez a segítség is szükséges volt csapatunk egy-egy győ­zelméhez. A szurkolók, $ ezáltal városunk jó hírét az ellenfelek és a játékvezetők vé­leménye országosan is elismertté tették. A legu/tóbbi DVMSE—Ganz-MÁVAG mérkő­zésen a találkozó befejeztével közönségünk a játékvezetők vélt tévedései miatt előzőn- lőtte a játékteret. A kivonuló egyik bírót — a nagy létszámú rendezői gárda kísé­rete ellenére — egy magáról megfeledke­zett néző megrúgta. A rúgás következté­ben sérülés, dologi kár nem keletkezett, de annál nagyobb erkölcsi sérelem esett az egyesületünk jó hírnevén. A játékvezető szóbeli nyilatkozata alapján az elkövető ellen eljárást nem kíván kezdeményezni. A rendőrségi vizsgálat még a helyszínen kiderítette a tettest egy fiatalember szemé­lyében, akj megbánta cselekedetét. A DVMSE elnöksége nevében sajnálkozáso­mat fejezem ki a történtek miatt és az el­követőt három hazai mérkőzés látogatásá­tól eltiltottam. Öt nap - 750 kilométer Az országúti kerékpáros válogatott ti­zenegy tagja — köztük négy szekszárdi versenyző: Sajó Péter, Reibling Péter, Auth László és Hefner János — egy héten ke­resztül Mátraházán edzőtáborozott. A fog­lalkozásokat a Szekszárdi Spartacus meste­re, Schneider Konrád, valamint a debre­ceni Botos Gábor edző vezette. — A Magyar Kerékpáros Szövetség ve­zetése felkérésére vállaltam el, hogy a deb­receni edzőkollégával a felkészítő munkát a mátraházi táborban levezetjük, örö­mömre szolgált, hogy a szekszárdi klubból négy bringás is meghívást kapott a keret­be. Megmondom őszintén, ez volt a döntő abban hogy végül is vállaltam a szakmai munka irányítását. A zord tél ellenére ked­vező feltételeink voltak az edzésekre, öt nap alatt nem kevesebb, mint 750 kilo­métert teljesített a válogatott. A leghosz- szabb táv 170, a legrövidebb pedig kerek száz 'kilométer volt. A táborban sor került egy 20 kilométeres távú egyéni időfutam- versenyre is — felmérő jelleggel —, amely­ben Sajó második, Auth negyedik, Reibling ötödik, a fiatal Hefner hetedik lett. Már­ciusban Reibling és Auth Olaszországban. Sajó pedig Ausztriában szerepel felkészítő versenyen. Egyesületünk, a Szekszárdi Spartacus viszont a világ egyik leghíre­sebb kerékpáros klubja, a Wismut Gera versenyzőit látja vendégül március 2-től. NDK-beli sportbarátaink tavaly megked­velték a szekszárdi edzőtáborozást, — hal­lottuk Schneider Konrád vezető edző nyi­latkozatát. — fekete —