Tolna Megyei Népújság, 1985. október (35. évfolyam, 230-256. szám)

1985-10-07 / 235. szám

©NÉPÚJSÁG 1985. október 7. Labdarúgó NB II. Szünet után feljavult a Dózsa Szekszárd—Veszprém 3-0 (0-0) Selmeczi két gólt lőtt, (elvételünk az elsőt örökítette meg Forma I. Az angliai Brands Hatch- ben befejeződött a Forma I-es autók világbajnoki fu­tama. A győzőimet a brit Nigel Mansell (Williams) szerezte meg. Alain Prost (McLaren) a 4. helyen vég­zett, s mivel az olasz Alberto nem szerzett pontot így a Forma I-es VB-k történeté­ben először francia világbaj­nokot avatnak. A VB-pontverseny állása: 1. Prost 72, 2. Alboreto 53, 3. Senna (brazil) 38. A címvédő osztrák Lauda 14 pontjával jelenleg a 9. helyen áll. így kellett volna 1. Dortmund—Uerdingen 5-í 1 2. Saarbrücken—Hamburg 2-2 x 3. Hannover—1. FC Köln 3-1 1 4. Kassel—Braunschweig 2-1 1 5. B. Weiss 90—S. Kickers 1-1 x S. TB Berlin—Oberhausen 2-2 x 7. Como—Fiorentlna 0-0 x 8. Internazionale—Verona 0-0 x 9. Lecce—Napoli 0-0 x 10. Pisa—Bari 1-1 x 11. Roma—Torino 2-0 1 12. Sampdoria—Milan 1-1 x 13. Campobasso—Ascoli 2-2 x Pótmérközések: 14. Sambenedettese—Lazio 1-1 x 15. Catanzaro—Genoa 1-1 x IS. Pescara—Cagliari 2-0 1 Szekszárd, 1500 néző. V.: Bubori. Szekszárdi Dózsa: Pólyák — Szabó, Varga F„ Tóth — Dienes (Kn'iesz a szünetben), Márkus, Weitner II.. Weitner I. — Varga L„ Suba (Kovács B. az 57. perc­ben) Selimeczi. Edző: Kovács István. Veszprémi SE: Palla — Belső, Bananyi, Mater, Per. ger — Bognár, Marth, Cso­rnai (Jugovics a 78. percben), Kelemen — Irmes (Diósi a 49. percben), Tóth G. Edző: Gazsó Illés. Lendületesen kezdett a Dózsa, de az eléő tíz percben keményen véde­kezett a Veszprém. A foly­tatás a korábbi fordulók ha­zai meccseit idézte. kapkodni kezdett a Dózsa egyre bát­rabban 'kitámadott az ellen­fél. Az első kapuralövés a 22. percben történt, amikor Selmeczi lövésszerű beadását ütötte a .mezőnybe Palla. A 25. percben Suba elől előre­vetődve mentett a veszprémi kapus. A 32. percben a ven­dégék első veszélyes akciója Végén Irmes elől Tóth a ka­pu torkából szögletre men­tett. Hat perccel később Bog­nár lesgyanús helyzetben kapta a labdát, kivárt a lö. véssél, a védők mentettek. A 43. perctől a közönség sű­rű füttyszóval adott kifeje­zést nemtetszésének. Szünet után, az 50. percben Weitner I. szabadrúgásból ügyesen a kiugró Varga L. elé játszott, Uki már a 16-oson 'belül járt, lőtt, de a kivetődő Pallát találta telibe. A 60. percben a felfutó Belső lö­vése toronymagasan elkerül­te a kaput, de a játékvezető szögletrúgást ítélt. A beívelt labdát nehezen mentették a hazai védők. Két perc múlva vezetést szerzett a Dózsa: Márkus szögleténél Kniesz fejesét Belső a gólvonalról még kifejelte, a labda ismét a csereként beállt Kniesz elé került, aki laposan a jobb alsó sarokba vágta. 1-0. A 65. percben Ferger négymé­teres fejesét Pólyák bravúr­ral mentette. A 75. percben Varga L. lépett ki a védők közül, hatméteres lövését Palla szögletre tenyerelte. A következő percben tovább növelte előnyét a hazai gár­da. Kovács B. húzott el a jobb oldalon, az alapvonal közeléből élesen középre lőt­te a labdát. Kniesz előtt el­suhant, de a berobbanó Sel­meczi közelről a hálóba po­fozta. 2-0. A 87. percben a kapura törő Varga L.-t a 16-oson belül felrúgták, a já­tékvezető toVábbot intett. A csatár a földön fekve rekla­mált, ezért Bubori kiállította. A 89. percben Kovács B. cselezte át magát a védőkön, ügyesen ugratta ki Selmeczit, aki a kifutó Palla fölött a bal alsó sarokba emelte a labdát. 3-0. Az első 45 percben egyik csapat sem cáfolt rá az utób­bi hetekben nyújtott gyenge teljesítményére és a táblá­zaton elfoglalt helyezésére. Hibát hibára halmozva szen­vedték a pályán, „grundfo­cijuk” jobbára a két 16-os között csordogált, a kapuk csak elvétve kerülték ve­szélybe. Az mindenesetre a veszprémieket dicsért, hogy nem ásták be magukat kapu­juk elé, hanem kitámadtak, nyílttá tették az első félidőt. Szünet után, egy óra eltelté­vel, fokozatosan magára ta­lált a Szekszárd, vezető gól­ját követően átvette az irá­nyítást, és egyre többször kényszerítette hibázásra el­lenfelét. A feltűnően gyen­gén bíráskodó Bubori jóvol­tából paprikás hangulatú fi­nálé következett, de a ha­zaiak ekkor is a játékkal tö­rődtek. és tovább növelték előnyüket. Jók: Varga F.. Szabó, Kniesz, illetve Bárá­ny!, Bognár. A megyei labdarúgó-bajnokságért Csak a TÁÉV nyert vendégként A megyei labdarúgó-bajnokság kilencedik fordulójában négy döntetlen, három hazai győzelem és egy vendégsi­ker született. A Dunaföldvár kiheverte az előző heti sú­lyos dombóvári vereségét, s ezúttal a Hőgyész együtte­sét „porolta el” 7-0-ra. Nem kis meglepetésre a Német­kér 11-e megadásra késztette a Dombóvári Vasas legény­ségét, s igy a dombóváriak nem éltek a lehetőséggel, hogy befogják a listavezető — ezúttal szabadnapos — Gerjent. Aparhantról a Tolna, Kocsoláról a Nagydorog, Tamási­ból a Nagymányok, Tengelicről pedig a Bátaszék gár­dája tért haza egy-egy pont birtokában. Az Atomerőmű SE jó iramú mérkőzésen győzött 4-2-re a Tevel ellen. A 9. forduló egyetlen vendégsikerét a TAÉV érte el a döb- röközlek 2-0-ás legyőzésével. Az építők csapatának ez volt az őszi második győzelme. Területi labdarúgó-bajnokság Egy pontot „mentett a Paks >9 A döntetlenek fordulójának bizonyult a 9. játéknap a területi labdarúgó-bajnokság Dráva-csoportjában. Ebből megyénk három csapata is kivette a részét. Döntetlen­nel zárult Dombóvárott a DVMSE—Paksi SE, Bonyhá- don pedig a BMSC—Siklós találkozó. Tengelic—Bátaszék 2-2 (2-0). Tengelic, 200 néző. V.: Albert. Tengelic: Száraz — Óberlender, Csótár, Nagy, Tóth I. — Dévai (Tóth III.), Tóth II., Kovács — Barabás (Deli). Pámer, Vida. Edző: Becze István. Bátaszék: Bo­ros — Vecsei, Vituska, Pál, Botos — Horváth (Bosnyák), Szabó, Fodor — Révész, Orosz, Lados (Tóth). Edző: Aradi János. Közepes szín­vonalú mérkőzésen, két el­lentétes félidő után igazsá­gos pontosztozkodás. G.: Pá. mer, Vida, illetve Fodor, Orosz. Jók: Óberlender, Nagy, Kovács, illetve Boros, Vecsei, Szabó. Dunaföldvár—Hőgyész 7-0 (4-0). Dunaföldvár, 250 né­ző. V.: Unyatinszki. Duna­földvár: Kajárt — Tóth, Du. nai, Medve, Princz (Lelki) — Tímár, Tuska, Sípos — Medveczki, Szabó, Varjas. Edző: Tímár Dezső. Hőgyész: Banász — Grénus (Nier), Papp, Ri'ba, Frank — Kurcz, Bus, Magyar (Seemann) — Bősz, Váli, Szabó. Edző: Lo_ sonczi István. Az elmúlt va­sárnapi vereséget imponáló játékkal feledtette a hazai csapat. G.: Szabó 3 (2-őt 11. esből). Sípos 2, Tímár, Med­ve. Jók: Kajári, Medve, Si­pos, Varjas, illetve Papp, Frank. Váli. TAÉV SE—Döbrökőz 2-0 (1-0). Döbrökőz, 200 néző. V.: Varga P. TAÉV: Holler — Nédics, ősz, Sági, Both — Farsang, Lerch (Füller), Acsádi (Orbán) — Balázs, Földesi, Sebestyén. Edző: Űj. vári István. Döbrököz: Bes­senyei Gy. — Varga (Hor­váth L.) Hisbéli, Enczel, Kiss I., — Kiss J., Bódis, Prógli — Tóth, Fazekas, Szi. li. Edző: Vicze János. Gól- képtelen hazai támadósor — szerencsés vendéggyőzelem. A 25. percben Varga 11-est hibázott. G.: Farsang, Se­bestyén. Jók: Holler, Nédics, Sebestyén, illetve Kiss I. Nagymányok—Tamási 0-0. Tamási, 300 néző. V.: Klei­ber. Tamási: Banász — Kui (Kiss), Bazsonyi, Hajdics, Liesakovszki — Bótha, San. di, Lencsés — Berkes, Ver- bóczki, Tóth. Edző: Németh Miklós: Nagymányok: Do- nát — Borsós, Szedeti, Ben- kó, Czárt — Vincze, Csoboth, Nagy (Kovács) — Farkas (Bárdos), Bíró. Barabás. Ed­ző: Dormány László. Ala­csony színvonalú mérkőzé­sen igazságos döntetlen. A 68. percben Szedelit kiállí­tották. Jók: Barabás, Vin­cze, Czárt, illetve Lieszkovsz. ki. Aparhant—Tolna 1-1 (1-1). Aparhant, 100 néző. V.: Suj. gó. Aparhant: Schanczen- bacher — Läufer, Wäger, Sármány, Kulcsár — Gecző (Bálint), Juhász, Sebestyén — Heidecker, László, Dara­bos. Megbízott edző: László Ferenc. Tolna: Larnpek — Steinbach, Réhm I., Kern, Bagdi — Márkus J., Mál­csik, Varga — Ujj, Már­kus Z. (Kovács), Kövesdi (Pintér). Edző: Varga Béla. Alacsony színvonalú mérkő­zésen a hazai csapat helyze­teinek kihagyásaiért egy ponttal fizetett. G.: Juihász (11-esből), illetve Málcsik. Jók: Sármány, Juhász, il­letve Málcsik, Réhm. Kocsola—Nagydorog 0-0. Kocsola, 50 néző. V.: Tóth. Kocsola: Molnár — Tóth, Álló, Szabados, Kurucz — Kocsis, Fábián, Mikolics (Kövécs, Kilián) — Botos, Balaskó, Porcsa. Edző: Kar­dos György. Nagydorog: Mól. nár — Haszeg, Bányai, Kis- györgy. Kovács I. — Portik. hegyi, Kiss, Miklós — Har­sánál, Ébert (Ignácz), Ko­vács II. Edző: Bányai József. Eseménytelen mérkőzésen igazságos pontosztozkodás. Jók: Molnár, Fábián, Porcsa, Álló, illetve Kovács I., Kis- györgy, Haszeg. Németkér—Dombóvári Va­sas 3-2 (2-0). Németkér, 200 néző. V.: Bogos. Németkér: Pirgi — Balogh, Balázs, Kal­már, Reisch — Kapás, La- cza, Rezicska — Szalai, Mo­zsár, Hermann. Edző: Fülöp István. Dombóvár: Szalai — Csatári, Kovács, Banai, Far. -kas — Tóth-Bagi, Fekete I., Fekete II., — Lamm, Szie. bér, Horváth. Edző: Horváth György. Közepes iramú mér­kőzésen a lelkesen játszó ha. zai csapat otthon tartotta a két pontot. G.: Lacza, Kapás, Hermann, illetve Lamm (11. esből), Tóth-Bagi. Jók: Réisoh, Hermann, Mozsár, Rezicska, illetve Fekete I., Szieber. Atomerőmű SE—Tevel 4-2 (3-0). Paks, 300 néző. V : Dravecz T. ASE: Féhr (Szla- nyinka) — Vi-dács, Klein, Lőrincz, Aradi — Weisz (Kesztyűs), Sóthy, Vayer — Marcsa, Vörös, Szabó. Edző: Kővári István. Tevel: Sass — Szólómajer, Szentes, Nagy, Weidinger — Barabás, Szőcs, Salamon — Kerekes, Csegezy, Andrus (Bodai). Ed­ző: Fláding János. Közepes színvonalú mérkőzésen meg­érdemelten nyert a hazai csapat. G.: Marcsa, Vörös, Sóthy, Szabó (11-esből), il­letve Bodai, Szentes. Jók: Marcsa, Sóthy, Aradi, Sza­bó, illetve Kerekes. Bonyhádi MS0—Siklós 0-0. Bonyhád, 500 néző. V.: P-ál-fy. Mucska — László, Hüber, Balázs. Frttsi — Joó. dr. Se­bestyén, Palkó — Pilisi, György, Bonyai (Szűcs). Ed­ző: Tornyi Barnabás. Siklós: Pál — Molnár, Kovács. Fe- renczi, Mim — Bíró, (Henbszt) Kanyar, Petrótei, Bagoly — Kovács. Sztojka. Edző: Csaba Gábor. Az első említésre méltó esemény a 22. percben történt, amikor Palkó 18 mé­teres lövése centiméterekkel kerülte el a bal felső sarkot. A 32. percben György ke­csegtető helyzetben a kapus­ba lőtte a labdát. Az 53. perc­ben közvetett szabadrúgáshoz jutott a Bonyhád a kaputól 14 méterre, de a mérkőzés legnagyobb lehetőségét el­puskázták. Az 58. percben Palkó tört be ügyesen a sik­lósi kapu előterébe de jobb lábas lövését Pál mentette. A védekezésre berendezke­dett siklósi csapatot sokkal jobb csatárjátékkal lehetett volna meglepni a bonyhádi gárdának A döntetlen igaz­ságos. Jók: FrLtsi, Mucska. Balázs, illetve Bagoly. Pet­rát ei. Mohácsi TE—Kisdorogi MEDOSZ 4-0 (1-0). Kisdorog, 400 néző. V.: A-umann. Mo­hács: Antal — Tóth Óbert, Firkhoffer, Újvár! — Marko- vics, Ambrus. Jurtn — iBoh- ner. Lingl (Lőrinc), Martina. Edző: Rónai István. Kisdo­rog: Kiss (Léhimann) — Berning. Klein, Horváth J„ Páli — András (Ódor), Már­ton Horváth P. — Szabó, Hosnyánszki, Török. Edző: Formaggini Károly. A 32. percben Ambrus 18 méteres lövése a jobb alsó sarokba vágódott. 1-0. Szünet után, a 68. percben Bahner beadását Martina lekezelte, nyolc mé­teres lövése a bal sarokba gu­rult. 2-0. A 71. percben Lingla 22 méteres lövése a jobb felső sarokban kötött ki. 3-0. A 75. peroben bal oldali akció végén Jurtn lö­vése a bal alsó sarokba vá­gódott. 4-0. A kisdorogi csapat tartja gyenge formáját. Az erőnlét­tel hadilábon álló hazaiak ellen félgőzzel is fölényesen győzött a Mohács. Jók: Boh­ner. Jurta, Óbert. Dombóvári VMSE— Paksi SE 1-1 (0-0). Dombóvár 500 néző. V.: Tóth. DVMSE: Dobos — Vészi. Mács, Banai, Barka — Horváth, Hosszú Z. (Bencze). Herbszt (Magyar) Nagy — Iván, Jakab. Edző: Ü'jvári Kálmán. Paks: Né­meth — Blatt Z., Kun. Dé­nes, Héregi — Izsák, Blatt P., Bencsi'k. Erdélyi — Ba­logh Porga. Edző: Márkus József. Az első félidőben eseménytelen mezőnyjáték folyt, kevés helyzettel, ami­ket mindkét oldalon elhibáz­tak. Szünet után, a 80. perc­ben Iván „megkeverte” a paksiak bal oldali védelmét, és remek beadását Nagy öt­méterről védbetetlenül fejel­te a jobb felső saroka. 1-0. A 85. percben Erdélyi kézzel ért a labdához a 16-oson be­lül — Banai büntetőjét Né­meth bravúrral hárította. A 91. percben Blatt P. kihasz­nálta a védők hibáit és a ki­futó Dobos felett a kapu kö­zepébe fejelt. 1-1. Kitűnő játékvezetés mellett alacsony színvonalú mérkő­zésen — igazságos döntetlen. Jók: Mécs, illetve Kun. Blatt P., Porga. Eredmények NB I.: Tatabánya—Rába ETO 2- 0, Bp. Honvád—Csepel 2-1, FTC —MTK-ViM 1-1, Békéscsaba—Va­sas 1-1, Debrecen—Siófok 2-1, Haladás—Bp. Volán 1-1, ZTE— Pécsi MSC 4-2, O. Dózsa—Video­ton 2-0. NB II.: SZBOL-DELEP SC— Sopron 1-0, Kazincbarcika—Eger 1-1, Nyíregyháza—Nagykanizsa 1-0, H. Szabó L. SE—(Keszthely 1-1, Diósgyőr—Komló 3-3, Duna­újváros—Baja 3-2, Szolnok—Vác 3- 1, Salgótarján—Metripond SE 0- 0, Debrecen—Ganz-Mávag 1-1. Területi bajnokság: Somberek —Boglár.lelte 0-3, Nagyatád— Nagykanizsa 0-0, K. Rákóczi— PVSK 3-0, Mázaszászvár—H. Táncsics SE 2-2, Szigetvár—Bóly 1- 1. Megyei ifjúsági bajnokság: Aparhant—Tolna 2-2, Kocsola— Nagydorog 4-0, ASE—Tevel 5-0, Németkér—Dombóvár 0-1, Tamá­si—Nagymányok 0-3, Dunaföld­vár—Hőgyész 7-1, Tengelic—Bá­taszék 2-0, Döbrököz—Sz. Dózsa o-io. Bajnoki táblázatok NB I. 1. Bp. Honvéd 12 8 3 1 20- 7 19 2. Pécs 12 7 2 3 23-11 16 3. Tatabánya 12 4 6 2 13-11 14 4. ZTE li2 3 7 2 20-17 13 5. iMTK-VM 12 5 3 4 17-15 13 6. Haladás 12 5 3 4 17-16 13 7. Ferencváros 12 5 3 4 16-16 13 8. Rába ETO 12 3 6 3 22-19 12 9. Vasas 12 4 4 4 18-19 12 10. Ü. Dózsa 12 4 3 5 15-18 11 11. Videoton 12 3 5 4 12-15 11 12. Debrecen 12 3 5 4 12-17 11 13. B.-csaba 12 3 4 5 15-17 10 14. Bp. Volán 12 3 4 5 16-22 10 15. Siófok 12 3 2 7 14-19 8 16. Csepel 12 3 — 9 9-20 6 NB II. 1. Eger 11 7 4 ­20- 8 18 2. SZEOL 11 6 2 3 22-10 14 3. Diósgyőr 11 5 4 2 22-13 14 4. D.-újváros 11 5 4 2 17-10 14 5. Komló 11 6 2 3 22-16 14 6. S.-tarján 11 6 2 3 13- 8 14 7. Keszthely 11 6 2 3 14-12 14 8. Ganz^M. 11 5 2 4 16-15 12 9. Szekszárd 11 4 4 3 12-14 12 10. Szolnok 11 5 1 5 18-17 11 11—12. Szabó L. SE 11 4 3 4 15-14 11 Nyíregyh. 11 5 1 5 15-14 11 13. Sopron 11 3 4 4 13-13 10 M. N.-kanizsa 11 3< 3 5 15-20 9 15. Vác 11 4 1 6 9-15 9 16. D. Kinizsi 11 2 4 3 13-17 8 17. Veszprém 11' 3 2 6 12-19 8 16. Metripond 11 3 1 7 16-24 7 19. Baja 11 2 2 7 14-27 6 20. K.-barcika IV — 4 7 8-20 4 TERÜLETI BAJNOKSÁG Dráva-csoport 1. PVSK 9 7 — 2 30-10 14 2. K. Rákóczi 9 6 2 1 24- 8 14 3. Mohács 9 5 3 1 17- 6 13 4. B.-lelle 9 5 2 2 10- 6 12 5. Szigetvár 9 3 5 1 10- 7 11 6. Dombóvár 9 3 3 3 15-16 9 7. Bonyhád 9 3 3 3 8-15 9 8. H. Táncsics 9 2 4 3 11-12 8 9. Siklós 9 2 4 3 9-10 8 10. N.-kanlzsa 9 2 4 3 9-13 8 11. Kisdorog 9 2 4 3 6-11 8 12. Boly 9 3 2 4 13-19 8 13. iM.-szászvár 9 3 1 5 13-13 7 14. Nagyatád 9 2 2 5 6-17 6 15. Somberek 9 2 1 6 7-17 5 16. Paks 9 — 4 5 5-13 4 MEGYEI BAJNOKSÁG Felnőttek: 1. Gerjen 8 5 8 — 14- 6 13 2. D.-földvár 8 6 2 36-21 12 3. Dombóvár 9 5 1 3 29-10 11 4. N.-mányok 9 3 4 2 14-10 10 5. Németkér 8 4 2 2 22-24 10 6. Hőgyész 9 4 2 3 14-19 10 7. Tengelic 9 3 3 3 21-17 9 8. Tevel 8 3 3 2 14-13 9 9. Aparhant 9 3 3 3 12-16 9 10. N.-dorog 9 2 4 3 13-15 8 11. Bátaszék 8 3 2 3 16-19 8 12. Atomerőmű 9 3 2 4 17-21 8 13. Tamási 8 2 2 4 20-17 6 14. Tolna 8 1 4 3 12-14 6 15. TÄEV SE 6 2 2 4 10-13 6 16. Kocsola 8 2 1 5 8-24 5 17. Döbrököz 9 1 2 6 12-25 4 Ifjúságiak : 1. Sz. Dózsa 8 8 — 46- 2 16 2. N.-mányok 9 7 1 1 43-13 15 3. Dombőcvár 9 6 2 1 36-11 14 4. Bátaszék 8 5 1 2 22-10 11 5. Tamási 7 3 4 1 15- 9 10 6. Aparhant 9 4 1 4 25-21 9 7. Atomerőmű 9 4 1 4 24-21 9 8. D.-földvár 8 3 2 3 32-24 8 9. Hőgyész 9 3 2 4 16-20 8 10. Gerjen 8 3 2 3 16-19 8 11. N.-dorog 9 3 1 5 24-27 7 12. Tevel 8 3 1 4 14-19 7 13. Kocsola 8 3 1 4 21-30 7 14. Németkér 8 2 1 5 8-20 5 15. Tolna 8 2 1 5 17-36 5 16. Tengelic 9 1 1 7 7-29 3 17. Döbrökőz 9 1 ■ 8 11-70 2 A lapunk mai számában megjelent labdarúgó-tudó­sításokat írták: Béres Vil­mos, Fekete László, Gaál István, Hirt László, Kovács Péter, Klein Márton, Lő­rincz Gyula, Németh Ist­ván, Pintér György, Soós István. Sipos György, Tú­rós József. A sportoldala­kat összeállította: Fekete László rovatvezető.