Tolna Megyei Népújság, 1985. szeptember (35. évfolyam, 205-229. szám)

1985-09-02 / 205. szám

6 KÉPÚJSÁG 1985. szeptember 2. Labdarúgó NB II. Értékes döntetlen a fővárosban Ganz-MÁ VÁG-Szekszárdi Dózsa 0-0 Eredmények NB I.: MTK-VM—Debrecen 2-0, Bp. Volán—Vasas 3-1, Rába ETO —Bp. Honvéd 1-1, O. Dózsa— Csepel 1-2, Haladás—Sióíok 1-0, PMSC--Videoton 2-0, Tatabánya —ZTE 1-1. NB II.: SZEOL DEDEP SC— Nagykanizsa 1-1, Salgótarján— Vác 2-0, Honvéd Szabó L. SE —Kazincbarcika 3-0, Komló— Sopron 3-1, Dunaújváros—BVTC 3- 0, Baja—Eger 0-2, Diósgyőr— Szolnok 3-0, Debrécén—Nyíregy­háza 0-1, Keszthely—Metripond 1-0. Területi bajnokság: Szigetvár —«Mázaszászvár 0-2, Siklós— Nagyatád 4-1, Bóly—Somberek 4- 2, Honvéd Táncsics—Boglárlel- le 1-1, PVSK—Nagykanizsa 6-0. Megyei ifjúsági bajnokság: Dunaíöldvár—Kocsola 8-2, Né­metkér—Döbrököz 5-1, D. Vasas —ASE 3-3, Hőgyész—Tengelic 4-1, Nagymányok—Aparhant 5-1, Nagydorog—Gerjen 0-0, Sz. Dó­zsa—Tolna 11-0. Tevel—Bátaszék 2-2. Kőbányai út, 2000 néző. V.: Kálmán. Ganz-MÁVAG: Pálinkás — Zentai, Kovács T., Fejes, Várhidi — Aranyo­si, Bősz (Kerekes a 63. perc­ben), Farkas, Tóth (Bodnár az 55. percben) — Répási, Pekker. Edző: Kisteleki Ist­ván. Szekszárdi Dózsa: Pó­lyák — Szabó, Varga F., So- modi, Tóth — Kniesz, Die­nes (Muraközi a 75. percben), Kovács B., Weitner I. — Varga L., Selmeczi (Lauer a 69. percben). Edző: Kovács István. A 4. percben Aranyo­si húszméteres lövését védte vetődve Pólyák, öt perccel később Zentai meredek ha­zaadását Pálinkás a léc alól ütötte szögletre. A 15. perc­ben Varga L. a Dózsa térfe­lén rosszul passzolt, Répási rácsapott a labdára és a jobb összekötő helyén 14 mé­terről az oldalhálóba lőtte. A 19. percben Pekker 16 mé­teres lövését ütötte szögletre Pólyák. A 29. percben a szekszárdi Tóth három csel után 18 méterről lőtt, Pálin­kás kiejtette a labdát, de a közelben nem volt dózsás já­tékos, így oda lett a helyzet. A 35. percben szabadrúgás­hoz jutott a Dózsa, Weitner I. átemelte a labdát a sor- » falon, Varga L. 8 méterről, jó helyzetben kapu mellé bombázott. A 43. percben Varga L. kilépett a védők közül, aztán óriási helyzet­ben a kifutó Pálinkásba lőt­te a labdát. Szünet után a 48. percben tűzijátékot rendeztek a fő­városiak a szekszárdiak 16­osán belül: a gépgyáriak négyszer is lövéshez jutot­tak, de a labda mindig el­akadt a jól tömörülő lila-fe­hér védőkben. A 65. percben Aranyosi remek átadással in­dította Pekkert, aki egy csel után 15 méterről léc fölé bombázott. A 71. percben Lauer a bal oldalról, húsz méterről centiméterekkel lőtte el a labdát a bal felső sarok mellett. A 80. percben Varga L. szólózott, jobb ol­dali, 12 méteres lövését Pá­linkás jó érzékkel szögletre tenyerelte. Jó iramú, változatos mér­kőzésen az egyenlő erők küz­delme igazságos pontosztoz­kodással zárult. Jók: Szabó, Kovács B., Dienes, Varga L., illetve Kovács T., Fejes, Aranyosi, Pekker. A megyei labdarúgó-bajnokságért Negyedik forduló a pályaválasztók sikerével Csak a Gerjen mentette meg a vendégcsapatok becsü­letét: a nyolc találkozó közül csak a Nagydorog—Gerjen összecsapás végződött vendégsikerrel. A megyebajnok- ság negyedik fordulója döntetlenmentesnek bizonyult — erre is ritkán akad példa. Az újonc Döbrököz félidőben már 2-0-ra vezetett Németkéren, aztán szünet után erősítettek a hazaiak és 3-2-re nyertek. így a bravúros vendéggyőzelemre még várni kell Döbröközön. Dunaföldváron gólgazdag ta­lálkozón nyertek a Duna-partiak, s ugyanez a megál­lapítás mondható el a Dombóvári Vasas legénységére is az Atomerőmű SE elleni 90 percben. Hőgyészen is a vendégcsapat, a Tengelic vezetett az első 45 perc után. A folytatásban itt is rákapcsoltak a hazaiak és otthon tartották a két pontot. A TÁEV megszerezte el­ső győzelmét, az újonc tolnaiak ellen nyertek 1-0-ra a szekszárdiak. Az ifjúsági bajnokságban a Szekszárdi Dózsa együt­tese 11-0-ra verte a Tolnát, s ezzel jobb gólkülönbsé­gével átvette a vezetést a táblázat élén. Tevel—Bátaszék 2-0 (2-0). Tevel, 200 néző. V.: Kovács. Tevel: Sass — Nagy I., Szen­tes, Nagy II., Weidinger — Barabás, Illés, Salamon (Hoffmann) — Szőcs (Szolo- majer), Csegezi, Kerekes. Ed­ző: Fláding János. Báta­szék: Boros — Vecser, Vi- tuska, Pál, Tóth — Botos, Horváth (Anszló), Fodor — Révész, Orosz, Keller (La- dos). Mb. edző: Hosnyánszki. Küzdelmes mérkőzésen a ki­hagyott helyzetek alapján is megérdemelt hazai győzelem. G.: Szentes, Barabás. Jók: Nagy I., Szentes, Nagy II., illetve Botos. Dunaföldvár—Kocsola 4-3 (3-1). Dunaföldvár, 300 né­ző. V.: Niki. Dunaföldvár: Kajári — Molnár (Felföldi), Medve, Dunai, Tóth — Var­ga, Tímár, Tuska — Varjas, Szabó, Sipos. Edző: Tímár Dezső: Kocsola: Molnár — Tóth, Czeglédi, Szabados, Botos — Kocsis, Kövécs (Karsai), Mikolics — Álló (TakácsK Balaskó, Porcsa. Edző: Kardos György. A ha­zaiak helyzetek sorozatos ki­hagyásával szorossá tették a mérkőzést. G.: Szabó 2, Tí­már 2, illetve Porcsa 2 (egyet 11-esből), Balaskó. Jók: Med­ve, illetve Czeglédi, Mikolics, Balaskó, Porcsa. Hőgyész—Tengelic 2-1 (0-1). Hőgyész, 400 néző. V.: Verdi. Hőgyész: Banász — Grénus, Papp, Seemann, (Ri­ba), Szabó I., — Magyar (Nier), Bősz, Bus — Váli, j^Surcz, Szabó II. Edző: Lo- sonczi István. Tengelic: Szá­raz — Oberlender, Csótár, Tóth I., Nagy — Dévai, Tö­richt. Tóth II. — Éberling, Vida, Pámer. Edző: Becze István. A második félidőben nyújtott jobb játékával, hely­zetkihasználásával megérde­melten nyert a hazai csapat. Kiállítva: Éberling a 85. percben. G.: Váli (11-esből), Kurcz, illetve Töricht. Jók: Papp, Szabó I., Váli, Bősz, illetve Tóth IL, Töricht, Szá­raz. Nagymányok—Aparhant 5-2 (4-1). Nagymányok, 400 né­ző. V.: Szinger. Nagymá­nyok: Oláh — Kovács, To­rnán, Ecker, Czárth — Nagy, Csobot, Vincze — Bíró, Far­kas, Barabás. Edző: Dormány László. Aparhant: Schanczen- bacher — Läufer, Wáger, Sármány, Kulcsár — Gecző, Juhász, Sebestyén — Pechár, Kolompár (Törő), László. Ed­ző: Kozma József. Kitűnő játékvezetés mellett a min­den csapatrészben jobb Nagy­mányok ilyen arányban is rá­szolgált a győzelemre. G.: Barabás 2, Farkas 2, Vincze, illetve Kulcsár, Kolompár. Jók: Tornán, Bíró, Farkas, il­letve Juhász, Törő. Gerjen—Nagydorog 2-1 (2-1). Nagydorog, 300 néző. V.: Takács. Gerjen: Soós — Palásty, Klement, Bráz, Dom- sa — Debreczenii, Kiss, Gye- nis — Varga (Kincses), Ko­vács, Pesti. Edző: Földes Já­nos. Nagydorog: Molnár — Harsányi, Haszeg, Bányai, Kisgyörgy — Portikhegyi (Kovács II.), Miklós, Fodor — Kovács I., Ébert (Sárin­ger), Virág. Edző: Bányai Jó­zsef. Közepes színvonalú mérkőzésen megérdemelt vendéggyőzelem. G.: Kiss, Varga, illetve Fodor. Jók: Gyenis, Bráz, Debreceni, Ko-, vács, illetve Bányai, Harsá­nyi. Dombóvári Vasas—Atom­erőmű SE 5-0 (4-0). Dombó­vár, 250 néző. V.: Lugosi. Dombóvár: Szalai — Csatár), Engert, Banai, Farkas — Tóth-Bagi, Fekete I., Fekete L. (Tóth) — Lamm (Kovács), Horváth, Varga. Edző: Hor­váth György. ASE: Féhr — Aradi, Vörös, Klein, (Tor- bán)! Wolf — Kesatyüs, Sza­bó, Sóthy — Gyöngyösi, Mar- csa (Weisz), Mészáros. Edző: Kővári István. Az első félidő­ben nyújtott lendületes, gól- fatörő játékával biztosan nyert a Vasas. G.: Lamm 2, Horváth, Tóth-Bagi, Csatá­ri. Jók: Lamm, Horváth, Sza­lag Csatári, illetve Szabó, Aradi. TÁÉV SE—Tolnai VL 1-0 (0-0). Szekszárd, 300 néző. V.: Szegi. TÁÉV: Holler — Or­bán, ősz, Both, Nédics — Füller (Lerch), Sebestyén, Balázs — Földesi, Farsang, Beke (Molnár). Edző: Üjvá­ri István. Tolna: Lampek — Pintér, Réhm I.«, Márkus, Réhm II. (Haraszti) — Bag- di, Kern, Kovács — Stein- bach, Varga, Kappéter (Szeg­leti). Edző: Varga Béla. A minden csapatrészében jobb szekszárdi együttes helyzetei alapján nagyobb különbségű győzelmet érdemelt volna. G.: Farsang. Jók: Balázs, ősz, Földesi, Farsang, illetve Bagdit Kern. Németkér—Döbrököz 3-2 (0-2). Németkér, 100 néző V.: Fülöp. Németkér: Pirgi — Ka­pás, Balázs (Muck), Reisch, Balogh — Szalad, Pusztai (Mozsár), Lacza — Fábián, Szabó, Hermann. Edző: Fülöp István. Döbrököz: Bessenyei — Palánki, Enczell, Hisbéli, Kiss I. — Varga, Bencze, Horváth — Tóth, Kiss II., Szili. Edző: Vicze János. A tartalékos hazai gárda nehe­zen tartotta otthon a két pon­tot a rendkívül lelkes döbrö- köziek ellen. G.: Mozsár, Sza­lai, Lacza (11-esből), illetve Horváth, Kiss II. Jók: Pirgi, Kapás, Lacza, Reisch, illetve Kiss II., Enczel, Tóth. Bajnoki táblázatok NB I. 1. MTK-VM 5 3 1 1 9-5 7 2. Bp. Honvéd 5 2 3 — 5-3 7 3. Pécs 4 2 2 — 7-2 6 4—5. B.-csaba 4 2 1 1 3-5 5 Perencv. 3 2 l — 8-5 5 6. Rába ETO 5 i 3 1 11-19 5 7. Z.-egerszeg 5 i 1 3 l 7- 6 5 8. Haladás 4 2 1 1 6-6 5 9. Tatabánya 5 5 — 1- 1 5 10. Debrecen 5 i 2 1 2 5-8 5 11«. Bp. Volán 5 2 — 3 3- 9 4 12. Vasas 5 1' 2 2 7-8 4 13. Videoton 5 . 1 2 2 6- 7 4 114. Ü. Dózsa 4 1 1 2 7-9 3 15. Siótok 5 .1 — 4 5-8 2 16. Csepel 5 í 1 — 4 3-11 2 NB 11. 1. Salgótarján 3 3 _ — 8-0 6 2. Komló 3 3 — — 9-4 6 3. Diósgyőr 3 2 1 — 9-2 5 4. Eger 3 2 111 — 7-2 5 5. Nyíregyháza 3 2 — 2 4-2 4 6. Keszthely 3 2 — 1 4-3 4 7. Vác 3 2 — 1 2-2 4 8. SZEOL-DELÉP 3 1 1 «11 7-5 3 9. Dunaújváros 3 1 1 1 5-3 3 10. Nagykanizsa 3 1 1 l 5-5 3 11—12. Ganz-M. 3 1 V 1! 2-2 3 Szekszárd 3 .1 1 l 2-2 3 13. Szabó L. SE 3 i — 2 4-5 2 14. Baja 3 1 — 2 3-5 2 15. Szolnak 3 l — 2 3-6 2 16. Metripond 3 1 — 2 3-7 2 17. Veszprém 3 1 — 2 3-8 2 18. Sopron 3 — 1 2 4-8 1 18. K.-barelka 3 — — 3 3-9 0 20. Debrecen 3 — —■ 3 1-3 0 TERÜLETI BAJNOKSÁG Dr&va-csoport 1. PVSK 4 4 _ _ 1 4- 2 8 2. Dombóvár 4 2 2 — 10- 3 6 3. K. Rákóczi 4 2 1 1 11- 4 5 4. Mohács 4 2 1( 1 6- 3 5 5. Bóly 4 2 1 1 9- 8 5 6. Kisdorog 4 2 1 1 5- 4 5 7. Szigetvár 4 2 1 1 3- 3 5 8. M.-szászvár 4 2 — 2 3- 6 4 9. Siklós 4 l! 1 2 6- 6 3 10. Táncsics SE 4 — 3 1 4- 6 3 11. Nagyatád 4 1 1 2 4- 7 3 12. B.-lelle 4 1 1 2 3- 6 3 13. iBonyhád 4 li 1 2 4-10 3 14. Somberek 4 ll — 3 6- 8 2 15. Paks 4 — 2 2 2- 6 2 16. N.-kanlzsa 4 — 2 2 2-10 2 MEGYEI BAJNOKSÁG Felnőttek 1. D.-földvár 4 3— 1 16-12 6 2. GeiJen 4 2 2 4- 2 6 3j Németkér 4 2 1 1- . 12- 8 5 4. Tevel 3 2 1­— 5- 2 5 5. Hőgyész 4 2 *• 1 6- 5 5 6. D. Vasas 3 2 — 1 8- V 4 7. Tamási 3 2 — 1 11- 5 4 8. N.-dorog 4 1 2 1' 10- 7 4 9. N.-mányok 4 1» 2 V 7- 6 4 10. Aparhant 4 2 — 2 7-10 4 11. Tengelic 3 1 1 li 9- 7 3 12. Tolna 4 1 1 2 6- 6 3 13. Bátaszék 4 1 1 2 6-11 3 14. TAÉV SE 3 1 — 2 3- 4 2 15. Kocsola 3 V — 2 5-10 2 16. Döbrököz 4 1 — 3 9-16 2 17. ASE 4-----­4 4-16 — Ifjúságiak 1. Sz. Dózsa 3 3­— 16- 0 6 2. Tamási 3 3 — — 11- 2 6 3. Gerjen 4 2 2 — 10- 6 6 4. N.-mán vak 4 2 1 1 16-10 5 5. Bátaszék 4 2 1 1. 10- 8 5 6. ASE 4 2 1 H 13-12 5 7. Anarhant 4 2 — 2 13- 9 4 8. Hőgyész 4 2 — 2 8- 8 4 9. Németkér 4 2 — 2 8-11 4 10. D.-földvár 4 1 1 2 18-16 3 11. Tevel 3 1 l> 1 6- 5 3 12. D. Vasas 3 1 1 1 7- 7 3 13. Kocsola 3 1 — 2 11-14 2 14. Tolna 4 1 — 3 8-18 2 15. Döbrököz 4 1 — 3 10-21 2 16. Tengelic 3 — l 2 4- 9 1 17. N.-dorog 4 — l 3 2-15 1 Területi labdarúgó-bajnokság A 89. percben egyenlített a Kisdorog A területi bajnokság negyedik fordulójában megyénk sportközvéleményének érdeklődése a Paks—Kisdorog me­gyei rangadó felé irányult. A Duna-parti városban 1000 néző előtt léptek pályára a csapatok. Tudósítónk jelenté­se szerint a hazaiak mindent megtettek annak érdekében, hogy kiköszörüljék a csorbát, de az eddig sikeresen me­netelő Kisdorog kemény ellenfélnek bizonyult. Már-már úgy tűnt, hogy a két pont mégis Pakson marad, ám egy megingás elég volt ahhoz, hogy döntetlen szülessen. A dombóváriak kitűnően védekeztek Mohácson, sőt nem ijedtek meg az ellenfél vezetésétől sem, gólra góllal vá­laszoltak. A Kaposvári Rákóczinak egy jó második fél­idő elegendő volt ahhoz, hogy begyűjtse a számára oly fontos két bajnoki pontot Bonyhádon. Kaposvári Rákóczi—Bony­hádi MSC 4-1 (0-0). Bony- hád, 1200 néző. V.: Szinger. Rákóczi: Horváth — Deák­vári, Judik, Konrád, Barna — Magyar, Pruckner, Meksz, Gilitsch (Petrák) — Murai (Pém), Bíró. Edző: Madár Gábor. Bonyhád: Mucska — László, Horváth, Hüber, Be­ke — Stercz, dr. Sebestyén (György), Bulla (Bonyai), Palkó — Pfeifer, Pilisi. Ed­ző: Tornyi Barnabás. Válta­kozó mezőnyjátékkal telt el az első játékrész, a kapuk felváltva kerülték veszélybe. Szünet után az 55. perc­ben Konrád 18 méteres sza­badrúgása a jobb kapufáról vágódott a hálóba. 1-0. A 66. percben Hüber megszerezte a labdát, de könnyelműskö- dött, Magyar ellopta tőle, megiramodott vele és senki­től sem zavartatva 12 mé­terről a hálóba lőtt. 2-0. A 75. perében Bíró kapott jó labdát a jobb oldalon, két védőt kicselezett és 8 méter, ről a bal sarokba helyezett. 3-0. A 87. percben Hüber vezette fel a labdát a jobb oldalon, hosszan indította Pilisit, a csatár kiugrott a védők közül és 8 méterről a kifutó kapus fölött a bal sarokba emelt. 3-1. Két perc­cel a befejezés előtt húsz méterre a kaputól szabadrú­gáshoz jutott a Rákóczi: Konrád lövése Mucska ke­zét érintve Vágódott a jobb sarokba. 4-1. Az első félidőben még egyenrangú ellenfele volt a hazai együttes nagynevű el­lenfelének. A szünet utáni könnyelműsködésekkel meg­könnyítették a vendégek dol­gát. Jók: Magyar, Konrád, Bíró, illetve Palkó, Beke. Mohácsi TE—Dombóvári VMSE 1-1 (1-0). Mohács, 1000 néző. V.: Laskai. Mo­hács: Antal — Újvári, Óbert, Markovics, Reit — Ambrus (Szeitz), Lőrincz, Jurin — Martina, Havasi (Lingl), Bohner. Edző: Rónai István. Dombóvár: Dobos — Vészi, Mács, Banai, Barka — Nagy (Martin), Magyar, Jakab — Horváth (Herbszt), Iván, Hosszú. Edző: Újvári Kál­mán. A 27. percben Havasi jó átadással indította Marti­nát, aki lefutotta a védőiket, de hat méterről a kimozdu­ló Dobost találta el. Egy perc múlva Bohner a jobb oldalról középre lőtt, Lőrincz kapásból a jobb sarokba bombázott. 1-0. A 75. perc­ben Jakab a bal oldalról pontosan játszott Iván elé, aki tíz méterről a kapu kö­zepébe vágta a labdát. 1-1. A mohácsiak nagy lendü­lettel kezdtek, de ' ahogy múltak a percek, úgy estek vissza. A hazaiaknak volt több helyzete, de a dombó­váriak jól védekeztek. Jók: Markovics, Jurin, Lőrincz, illetve Mács, Barka, Iván. Paksi SE—Kisdorogi ME- DOSZ 1-1 (0-0). Paks, 1000 néző. V.: Radó. Paks: Né­meth — Héregi, Blatt P., Bencze, Nagy (Kun) — Izsák, Bencsik, Dénes — Balogh, Porga, Máté (Répási). Edző: Scheffer István. Kisdorog: Kiss — Berning, Klein, Páli — András (Ódor), Márton, Horváth J. — Szabó (Újvári), Hosnyánszki (Török). Edző: Formaggini Károly. A 4. percben Bencsik bombáját majd két perccel később Izsák csbvart lövését védte Kiss. A 16. percben András véletlenül fejbe rúgta Blatt Pált, a hazai hátvéd ötper­ces ápolás után turbánnal a fején folytatta a játékot. A 26. percben Porga 16 méte­res szabadrúgása a felső lé­cen csattant. A 33. percben Berning lövése Németh ke­zéről a felső kapufára, majd onnan a játéktérre kerülve vágódott labda. A 43. perc­ben Hosnyánszki 11-est hi­bázott. Szünet után az 58. percben góllá érett a paksiak fölé­nye: Porga beadásából Blatt P. az ötösről a hálóba lőtt. 1-0. Egy perccel a befejezés előtt egyenlített a Kisdorog: Horváth P. bal oldali szög­letét Klein a léc alá fejelte. 1-1. Nagy iramú, küzdelmes találkozón a Duna-partiak győzelmet érdemeltek volna. Jók: Bencsik, Németh, Por­ga, Bencze, illetve Kiss, Páli, Klein. Kialakult a négyes döntő A 20 éven aluili ifjúsági labdarúgók világbajnokságán kialakult a legjobb négy me­zőnye. Minszkben a házigaz­da válogatott egygólos győ­zelmet aratott Kínával szem­ben. A jelentések szerint a végig fölényben játszó szov­jet együttesnek keményen meg kellett küzdenie a győ­zelemért, a mérkőzés sorsát eldöntő gólt távoli lövéssel már az első percben megsze­rezte Kuzsljev. Szovjetunió—Kína 1-0 (1-0). Meggyőző játékával vívta ki a továbbjutást Tbilisziben a brazil válogatott, ameiy a szakértők szerint akár a vég­ső győzelemre is esélyes. A foggal-körömmel védekező kolumbiaiak az első félidőt még gól nélkül úszták meg, de a második játékrészben a brazil csatárok hat góllal ter­helték meg az ellenfél háló­ját. A gólszerzésből különö­sen Jerson vette ki a részét három találatával. Brazília—Kolumbia 6:0 (0:0). Jerevánban Spanyolország szerezte meg a győzelmet Bul­gária ellen. A spanyolok lőt­ték az első gólt» a többet tá­madó bolgárok még egyenlí­teni tudtak, de a 66. percben Gomez 11-es góljával a spa­nyolok megszerezték a győ­zelmet. Spanyolország—Bulgária 2-1 (1-0). A négyes döntő résztvevője Nigéria csapata is. A lapunk mai számában megjelent labdarúgó-tudósí­tásokat írták: Böröcz János, Mercsényi Gyula, Németh István, Orbán Lajos, Pintér György, Túrós József, dr. Tóth Bálint, Varga Károly, Zerza József, Zwick Antal, Zwick Jakab. A sportoldalakat összeállította: Fekete László, rovatvezető. ■