Tolna Megyei Népújság, 1985. szeptember (35. évfolyam, 205-229. szám)

1985-09-30 / 229. szám

6 Képújság 1985. szeptember 30. Labdarúgó NB II. Kiábrándítóan játszott a Dózsa Sopron-Szekszárd A-O (2-0) így kellett volna 1. Düsseldorf—Bayern M. 4:0 1 2. Frankfurt—Leverkusen 1:0 1 3. Bochum—Bremen 2:3 2 4. Mannheim—Mönchengl. 3:1 1 5. Freiburg—Karlsruhe 1:0 1 6. Braunschweig—Fortuna 0:0 x 7. Oberhausen—Kassel ü:3 2 8. FC Homburg—Bielefeld 3:1 l 9. Napoli—Roma 1:1 x 10. Torino—Sampdoria 1:0 1 11. Udinese—Inter. 1:1 x 12. Verona—Juventus 0:1 2 13. Lanerossi—Bologna 3:2 1 Pótmérkőzések: 14. Cesena—Pescara 2:1 1 15. Monza—Sambenedettese 0:1 2 16. Campobasso—Empoli 1:1 x Sopron, 1800 néző. V.: Vankó. Soproni SE: Horváth Gy. — Gosztola, Benkő, Vá­mos, Hegedűs — Fefhér, Hor­váth G. (Tamás a 77. perc­ben), Szalai, — Wilcsek, Bo- gáti (Halász az 59. percben), Dercsár. Edző: Gunyhó Fe­renc. Szekszárdi Dózsa: Pó­lyák — Szabó, Varga F., So- modi, Tóth — Dienes (Suba a 46. percben), Kniesz, Weit- ner II., Weitner I. — Lauer (Selmeczi az 59. percben), Varga L. Edző: Kovács Ist­ván. Góllal kezdett a hazai csapat: a 2. percben Bogáti 18 méteres szabadrúgásból úgy lőtte a laibdát a bal felső sarokba, hogy az Pólyák ke­zét is érintette. 1-0. A 12. percben egy soproni partdo­bás után Vámostól Gosztola kapta a labdát, a felfutó hát­véd 20 méterről kapura lőtt, a labda Pólyák előtt felpat­tanva, a hálóban kötött ki. 2-0. A 19. percben Wilcsek jobb oldali beadását Bogáti 10 méterről centiméterekkel fejelte kapu mellé. A 28. percben Vámos 25 méteres lövését Pólyák a bal felső sa­rok elől ütötte szögletre. A 35. percben Vámos—Gosztola volt a labda útja, Gosztola a kényszerítőből visszakapott labdát 23 méterről arasznyi­ra lőtte a bal oldali léc mellé. A 40. percben Dauer kapott jó átadást Varga L.- től, a szélső az elcsúszó He­gedűs mellett elhúzott, lövés­szerű beadása a gólvonal előtt elsuhant. Szünet után, a 49. percben Varga L. 22 méteres szabad­rúgását Horváth Gy. könnye­dén hárította. Az 54. percben a soproniak 16-osán bélül Subát lerántották a védők. A játékvezető a 16-os vonaláról ítélt szabadrúgást, Weitner I. lövése a sorfalban elakadt. A 62. percben Gosztola a bal oldalról, az alapvonal köze­léből ívelt szabadrúgást kö­zépre, Halász magasra fel­ugorva, látványos gólt tejelt a jobb sarokba. 3-0. A 65. percben óriási helyzetet ha­gyott ki a Sopron, amikor Halász tiszta helyzetből, 14 méterről csúnyán kapu mellé bombázott. A 75. percben Selmeczi bal oldali beadása Suba élé került, a csatár ugyancsak tiszta helyzetből, 14 méterről a bal oldali léc mellé lőtt. Két perc múlva Kniesz átadását kapta Suba, 16 méterről úgy lőtt, hogy a labda a kapufa felső élét sú­rolva, vágódott az alapvona­lon túlra. A 80. percben is­mét Kniesz tálalt Suba elé, a csatár 15 méterről a kapu fölé vágta a labdát. A 86. percben, hazai szöglet után röviden mentett a lila-fehé­rek védelme, Vámos 14 mé­terről a bal alsó sarakba lőt­te a labdát. 4-0. Ezután Ha­lász hibázott óriási helyzet­ben. Remekül kezdett a Sopron, és a 12. percben már 2-0-as előnyre tett szert. Az első félidőben az történt, amit a hazaiak akartak. Ehhez hoz­zájárult, hogy a dózsások szellősen fogtak embert. Szü­net után Suba beállításával valamelyest feljavult a Szek- szárd támadójátéka, sőt, gólhelyzetek is alakultak ki, azokat azonban rendre el­puskázták a lila-fehérek. Jók: Vámos, Gosztola, Sza­lai, Horváth G., illetve Suba. A Dózsa többi játékosa mé­lyen tudása alatt szerepelt, kiábrándítóan futballozott. A megyei labdarúgó-bajnokságért Területi labdarúgó-bajnokság A papírforma érvényesült A megyei labdarúgóbajnokság nyolcadik fordulója a pá­lyaválasztó csapatok sikerét hozta. A nyolc találkozó kö­zül mindössze Tolnán, Nagydorogon és Szekszárdon a TAÉV találkozóján jutott egy-egy szerény pont a vendég- csapatoknak. A többi színhelyen hazai győzelemnek örül­hettek a nézők. A Dombóvári Vasas megállította a Dunaföldvár nagy őszi menetelését. Mi több, a Duna-partiak kiütéses, 5-0- as vereséget szenvedtek ezúttal. Ezzel szemben a Tamási továbbra is gyengélkedik, ebben a fordulóban a hőgyészi pályát hagyták el vesztesként. Nehezen nyert a Nagymá- nyok, mert a jobbnál jobb helyzeteket is kihagyta. Nagydorogon teljesen megérdemelten jutott az egyik pont birtokába az igen lelkes, keményen küzdő döbröközi ti­zenegy. Az Atomerőmű SE gárdája viszont 0-2-ről egyen­lített Szekszárdon. Simán nyert a Bátaszék, sokkal nehe­zebben viszont a Tevel. A listavezető Gerjen a szerencsé­vel sem áll hadilábon, hiszen Tolnán a véghajrában tu­dott egyenlíteni. Ezzel együtt őrzi egyedüli veretlenségét. Bátaszék—Aparhant 3-0 (1-0). Bátaszék, 300 néző. V.: Fülöp. Bátaszék: Boros — Botos, Vecsei, Révész, Lados — Horváth (Szabó), Pál, Tóth — Fodor, Orosz, Vituska. Ed­ző: Aradi János. Aparhant: Schanczenbacher — Läufer, Wäger, Sármány, Kulcsár — Gecző, Sebstyén, Darabos — Pechár, Bálint (Dobos), László. Megbízott edző: László Ferenc. A második félidőben nyújtott jobb haZai teljesítmény eldöntötte a két pont sorsát. G.: Pál, Orosz, Szabó. Jók: Vecsei, Pál, La­dos, illetve Sebestyén, László. Nagydorog—Döbrököz 1-1 (1-1). Nagydorog, 200 néző. V.: Lugasi. Nagydorog: Mol­nár — Harsányi, Haszeg, Bá­nyai, Kisgyörgy — Portikhe- gyd, Fodor (Sáringer), Mik­lós — Kovács I. (Kovács II.), Ébert, Virág. Edző: Bányai József. Döbrököz: Bessenyei — Varga, Enczel, Hisbéli, Kiss II. — Kiss I., Bódis, Prógli Horváth I.), — Tóth, Staudt, Szili (Horváth II.). Edző: Vicze János. Alacsony színvonalú mérkőzésen a vendégcsapat rászolgált a döntetlenre. Hisbéli a 70. percben kiállítva. G.: Portik- hegyi (11-esből), illetve Tóth. Jók: Porti'khegyi, Ébert, il­letve Bessenyei (a mezőny legjobbja), Enczel, Kiss II. Dombóvári Vasas—Duna­földvár 5-0 (3-0) Dombóvár, 300 néző. V.: Drávecz I. Dombóvár: Szalai — Csatá­ri, Kovács,, Banai, Farkas — Tóflh-Bagi (Varga), Fekete I., Fekete L. (Fazekas) — Lamm, Szieber, Horváth. Ed­ző : Horváth György. Duna­földvár: Kajárí — Tóth, Tí­már, Medve, Molnár, Tuska, Varga (Medveczki), Dunai — Szabó, Sipos Varjas (Lelki). Edző: Tímár Dezső. Jó ira­mú mérkőzésen a végig jól játszó Vasas fölényesen nyert. G.: Lamm 2, Szieber, Hor­váth, Fekete I. Jók: Farkas, Kovács, Lamm, Horváth, Szieber, illetve Varjas. Tolna—Gerjen 1-1 (1-0). Tolna, 800 néző. V.: Lehel. Tolna: Wágner — Márkus II., Réhrn I., Bagdi, Kern — Márkus I., Kovács, Pintér (Szegleti) — Varga, Ujj, Rétim II. (Kappéter). Edző: Varga Béla. Gerjen: Soós — Dinnyés (Varga), Klement, Bráz, Domsa — Pál (Vajda), Palásti, Kiss — Pesti, Ko­vács, Gyenis. Edző: Földesi Gyula. Rekordközönség előtt izgalmas mérkőzésen igazsá­gos döntetlen. G.: Varga il­letve Kovács. Jók: Réhm I., Márkus I., Bagdi, Márkus II., illetve Soós, Domsa, Vajda. Hőgyész—Tamási 4-3 (3-0). Hőgyész, 300 néző. V.: Szegi. Hőgyész: Banász — Grénusi, Papp, Riba, Francz — Ma­gyar, Bősz (Sándor), Bus — Váli, Kurcz, Szabó (See­mann). Edző: Losonczi Ist­ván. Tamási: Banász — Schmidt, (Szabó) Kui, Ba- zsonyi, Lieszkovszki — Bóta, Tóth (Lencsés), Sandi — Ver­bóczky, Berkes, Hajdics. Ed­ző: Németh Miklós. Kitűnő játékvezetés mellett megér­demelt hazai győzelem. G.: Magyar 2, Váli, Bus, illetve Lencsés, Verbóczky, Berkes. Jók: Grénus, Magyar, Váli, illetve Bóta, Verbóczky. Nagymányok—Kocsola 2-0 (1-0). Nagymányok, 150 néző. V.: Makai. Nagymányok: Do- náth — Borsos, Tornán, Ec­ker, Benkő — Krász (Cso- both), Vincze, Nagy — Far­kas (Bárdos), Bíró, Barabás. Edző: Dormány László. Ko­csola: Molnár — Tóth, Ceg­lédi, Kurucz, Szabados — Kocsis, Nikolics (Kövécs), Fábián — Álló, Porcsa, Bo­ros. Edző: Kardos György. A sók kihagyott helyzet és az igen lelkes kocsolai csapat megnehezítette a brikettgyá­riak győzelmét. G.: Bíró, Nagy. Jók: Ecker, Krász, Bí­ró, illetve Tóth, Kövécs, Ceg­lédi. TAÉV SE—Atomerőmű SE 2-2 (1-0). Szekszárd, 200 né­ző. V.: Kovács. TAÉV: Hol­ler — Füller, ősz, Orbán, Both — Lerch, Sebestyén, Balázs — Földesi, Szabó (Csorbái), Farsang. Edző: Új­vári István. Atomerőmű SE: Féhr — Vidács, Klein, Lő- rincz, Aradi — Kesztyűs (Weisz), Sóthy, Vörös — Mar- csa, Szabó, Gyöngyösi (Va- jer). Edző: Kővári István. Jó iramú, színvonalas mérkőzé­sen 0-2-ről egyenlítettek a paksiak. G.: Szabó, Földesi, illetve Vajer, Vörös. Jók: Balázs, ösa, Lerch, illetve Vi­dács, Klein, Sóthy. Tevel—Tengelic 3-2 (2-0). Tevel, 200 néző. V.: Szabó. Tevel: Sass — Nagy I., Szen­tes, Nagy II., Szólómajer — Barabás, Kerekes, Illés (Sa­lamon) — Szőcs (Bodai), Wei- dinger, Ambrus. Edző: Flá- ding János. Tengelic: Száraz — óberlender. Csótár, Nagy, (Junkuncz), Tóth I. — Dévai, (Delei), Tóth II.. Tóth III. — Barabás, Vida. Kovács. Edző: Becze István. Küzdelmes, iz­galmas mérkőzésen megérde­melt hazai gvőzelem. G.: Ke­rekes 2, Weidinger, illetve Barabás, Junkuncz. Jók: Szentes, Nagy II.. Kerekes, il­letve Óberlender, Tóth I., Tóth II. Lewis nem „közösködik’* Kiderült, hogy a négysze­res olimpiai bajnok, Carl Lewis miért nem tagja az Egyesült Államok váloga­tottjának az október 4—6-án esedékes atlétika; Világ Ku­pán. Russ Rogers, a váloga­tott edzője így magyarázta a történteket: — Egy héttel ezelőtt, a to­kiói Szovjetunió—Egyesült Államok—Japán hármas viadal után a csapat közös edzőtáborba vonult. Lewis azonban úgy gondolta, hogy nem „közösködik” a többiek, kel, külön hotelben szállt meg, s útlevelét sem bocsá­totta rendelkezésünkre, hogy megszerezzük neki az auszt. rál vízumot. Mivel ismételt felszólításra sem volt hajlan­dó beállni a sorba, kihagytuk a csapatból, hiszen a szabá­lyok mindenkire, még Carl Lewis-ra is vonatkoznak. Bonyhád győzött a megyei rangadón Nagy várakozás előzte meg a megyei rangadót ebben a fordulóban, amelyen a bonyhádiak az eddig gyengélkedő Paksi SE otthonába látogattak. A 700 néző két ellenté­tes félidőt láthatott, így a játék képe alapján a döntet­len lett volna az igazságos, ám az 57. percben egy sza­badrúgásgól megpecsételte a hazaiak sorsát. Nem kísérte szerencse a Kisdorogi MEDOSZ és a Dombóvári VMSE idegenbeli szereplését. A dombóváriaknak lélektani szem­pontból nagyon jól jött volna az egy pont, ám öt perc­cel a befejezés előtt egy szögletrúgás után a büntetőterü­leten belül szabálytalankodtak, így a 11-es góllal elszen­vedett vereség duplán fáj. A Kisdorog már az első fél­időben megadta magát, a szünetben kialakult a 2-0-ás vég­eredmény a hazaiak javára. Bonyhádi MSC—Paksi SE 1-0 (0-0). Paks, 700 néző. V.: Horváth. Bonyhád: Mucs- ka — Éppel, Hüber, Horváth, Friflsi — Balázs, dr. Sebes­tyén, Pallkó — Szűcs (Pilisi), György, Bulla (Joó). Edző: Tornyi Barnabás. Paks: Né­meth — Máté, Kun, Blatt, Héregi — Izsák, Porga, Bé- nes — Balogh, Kilyén (Ben­céik), Erdélyi (Kovács). Edző: Scheffer István. A 18. perc­ben Porga elvette a labdát Hübertől, betört a 11-es pon­tig, de nagy helyzetben Mucskába lőtte a labdát. A 35. percben Porga ezúttal dr. Sebestyént szerelte, 12 m-es lövése elsuhant a bal kapufa mellett. Szünet után az 57. percben Bullát buktatták a paksi 16-os előtt. A szabadrúgásból Palkó a sorfal mellett a jobb alsó sarokba lőtte a labdát. 1-0. A 82. percben a játékvezető lesgyanús helyzetben to­vábbengedte Györgyöt, aki­nek 12 méteres övését Né­meth bravúrral mentette. Két ellentétes félidő után egy szerencsés góllal vitték el a két pontot a vendégek. Jók: Fritsi, Palkó, Horváth, Bulla, illetve Dénes, Izsák. Boglárlelle—Dombóvári VMSE 1-0 (0-0). Boglárlelle, 500 néző. V.: Radó. Boglár­lelle: Kasza — Gulyás, Zen- tai, Fekete, Pintér — Kötél, Gelencsér (Szilvás), Milkolics — Németh (Heródi), Korok- nai, Farkas. Edző: Pusztai László. Dombóvár: Dobos — Vészi, Banai, Mács, Barka (Csanádi) — Herbst, Horváth, Hosszú F., Nagy — Iván, Ja­kab. Edző: Újvári Kálmán. Az első félidő egyenlő erők küzdelmét hozta — gól nél­kül. Az 56. percben a hazai csapatból Feketét durvaságért kiállították, öt perccel a be­fejezés előtt, szögletrúgás után Mikolicsot ellökték a 16-oson belül, a megítélt li­est Koroknai belőtte. 1-0. Bólyi MEDOSZ—Kisdorogi MEDOSZ 2-0 (2-0). Bóly, 300 néző. V.: Pálfi. Bóly: Puch — Papsity, Fitt, Mózer, Pan- ta — Ivi:k (Mariánk Bruder, Schneider (Becker) Halmai — Ratting, Szomor. Edző: Szőke József. Kisdorog: Kiss — Berning, Klein, Páli, Hor­váth J. — Horváth P., And­rás, Márton, Szabó (Újvári) — Török (Nier), Hosnyánsz- ki. Edző: Formaggini Károly. A hazai csapat első félidei magabiztos játékával értékes győzelmet aratott. G.: Rat­ting, Mózer. Pilisi (fehér mezben) elől Kun becsúszó szereléssel ment Eredmények NB I.: MTK-VM—Csepel 3-2. Bp. Honvéd—FTC 2-0, Vasas—O. Dózsa 6-3, Videoton—Debrecen 1-1, Rába ETO—ZTE 1-1, Siófok —PMSC 0-3, Bp. Volán—Békés­csaba 2-0, Tatabánya—Haladás 1-1. NB II.: Baja—SZEOL-DÉLÉP SC 1-3, Diósgyőr—Dunaújváros 0- 0, Debrecen—Komló 0-0, Keszt­hely—Ganz-MAVAG 1-3, Metri- pond SE—H. Szabó Lajos SE 1-3, Nyíregyháza—Salgótarján 4-0, Szolnok—Nagykanizsa 3-1, Eger —Vác 1-0, Veszprém—Kazincbar­cika 0-0. Területi bajnokság: Siklós- Szigetvár 0-0, Mohács—Máza- szászvár 2-1, H. Táncsics—K. Rá­kóczi 1-3, PVSK—Nagyatád 5-1, Nagykanizsa—Somberek 0-1. Megyei Ifjúsági bajnokság: Dombóvár—Dunaföldvár 6-1, Hő­gyész—Tamási l-l, Nagymányok —Kocsola 9-1, Nagydorog—Döb­rököz 12-0, Sz. Dózsa—Atomerő­mű SE 2-1, Bátaszék—Aparhant 1- 0, Tolna—Gerjen 4-3, Tevel— Tengelic 1-0. Bajnoki táblázatok 1. NB I Bp. Honvéd 11 7 3 1 18-6 17 2. Pécs 11 7 2 2 21-7 16 3. Rába ETO 11 3 6 2 22-17 12 4. MTK-VM 11 5 2 4 16-14 12 5. Haladás 11 5 2 4 16-15 12 6. Tatabánya 11 3 6 2 11-11 12 7. z.-egerszeg 11 2 7 2 16-14 11 8. Vasas 11 4 3 4 17-18 11 9. Ferencv 10 5 1 4 13-14 11 10. Videoton 11 3 5 3 12-13 11 11. Ü. Dózsa 11 3 3 5 13-18 9 12. Bp. Volán 11 3 3 5 15-21 9 13. Debrecen 11 2 5 4 10-16 9 14. Békéscsaba 10 3 2 5 13-15 8 15. Siófok 11 3 2 6 13-17 8 16. Csepel 11 3 — 8 8-18 6 1. NB 11. Eger 10 7 3 19-7 17 2. Diósgyőr 10 5 3 2 19-12 13 3. Komló 10 6 1 3 19-13 13 4. Salgótarján 10 6 1 3 13-8 13 5. Keszthely 10 6 1 3 13-11 13 6. SZEOL­DELÉP 10 5 2 3 21-10 12 7. Dunaújv. 10 4 4 2 14-8 12 8. G.-MAVAG 10 5 1 4 17-14 11 9. H. Szabó 10 4 2 4 14-13 10 10. Sopron 10 3 4 3 13-12 10 1.1. Szekszárd 10 3 4 3 9-14 10 12. Nyíregyh. 10 4 1 5 14-14 9 13. Szolnok 10 4 1 5 15-16 9 14. N.-kanizsa 10 3 3 4 15-19 9 15. Vác 10 4 1 5 8-12 9 16. Veszprém 10 3 2 5 12-16 8 17. D. Kinizsi 10 2 3 5 12-16 7 18. Metripond 19 3 — 7 16-24 6 19. Baja 10 2 2 6 12-24 6 20. Kazincbarc. 10 3 7 7-19 3 TERÜLETI BAJNOKSÁG: Dráva-csoport 1. PVSK 8 7 — 1 30-7 14 2. K. Rákóczi 8 5 2 1 21-6 12 3. Mohács 8 4 3 1 13-6 11 4. Szigetvár 8 3 4 1 9-6 10 5. Boglárlelle 8 4 2 2 7-6 10 6. Dombóvár 8 3 2 3 14-15 8 7. Kisdorog 8 2 4 2 6-7 8 8. Bonyhád 8 3 2 3 8-15 8 9­-10. Táncsics 8 2 3 3 9-10 7 9—10. Siklós 8 2 3 3 9-10 7 11. N.-kanizsa 8 2 3 3 9-13 7 12. Bóly 8 3 1 4 12-18 7 13. M.-szászvár 8 3 — 5 11-11 6 14. Somberek 8 2 1 6 7-14 5 15. Nagyatád 8 2 1 5 6-17 5 16. Paks 8 — 3 5 4-12 3 MEGYEI BAJNOKSÁG Felnőttek: 1. Gerjen 8 5 3 — 14-6 13 2. Dombóvár 8 5 1 2 27-7 11 3. D.-földvár 7 5 — 2 29-21 10 4. Hőgyész 8 4 2 2 14-12 10 5. N.-mányok 8 3 3 2 14-10 9 6. Tevel 7 3 3 1 12-9 9 7. Tengelic 8 3 2 3 19-15 8 8. Németkér 7 3 2 2 19-22 8 9. Aparhant 8 3 2 3 11-15 8 10. Nagydorog 8 2 3 3 13-15 7 11. Bátaszék 7 3 1 3 14-17 7 12. Atomerómű 8 2 2 4 13-19 6 13. Tamási 7 2 1 4 20-17 5 14. Tolna 7 1 3 3 11-13 5 15. TAÉV SE 7 1 2 4 8-13 4 16. Döbrököz 8 1 2 5 12-23 4 17. Kocsola 7 2 — 5 8-24 4 Ifjúságiak 1. Sz. Dózsa 7 7 — — 36-2 14 2. N.-mányok 8 6 1 1 40-13 13 3. Dombóvár 8 5 2 1 37-11 12 4. Bátaszék 7 5 1 1 22-8 11 5. Tamási 7 3 4 — 15-6 10 6. Aparhant 8 4 — 4 23-19 8 7. Hőgyész 8 3 2 3 17-13 8 8. Gerjen 8 3 2 3 16-19 8 9. Nagydorog 8 3 l 4 24-23 7 10. Tevel 7 3 1 3 14-14 7 11. Atomerómű 8 3 1 4 19-21 7 12. D.-földvár 7 2 2 3 25-23 6 13. Németkér 7 2 1 4 8-19 5 14. Kocsola 7 2 1 4 17-30 5 15. Tolna 7 2 — 5 15-34 4 16. Döbrököz 8 1 — 7 11-60 2 17. Tengelic 8 — 1 7 5-29 1 A lapunk mai számában megjelent labdarúgó-tudó­sításokat írták: Böröcz Já­nos, Illés Béla, Mercsényi Gyula, Orbán Lajos, Sa­ramé Sándor, dr. Tóth Bá­lint, Varga Károly, Zerza József, Zwick Antal, Zwick Jakab. A sportoldalakat összeállította: Fekete László rovatvezető.