Tolna Megyei Népújság, 1985. május (35. évfolyam, 101-126. szám)

1985-05-13 / 110. szám

1985. május 13, e népújság Labdarúgó NB II Vereség a listavezető otthenábaa Bp. Volán- Szekszárdi Dózsa 3—0 (1—0) Győzelem Marokkó ellen Vasárnap Casablancában a vártnál biztosabb magyar si­kerrel ért véget a Marokkó— Magyarország teniszmérkőzés a Davis Kupa európai „A” zónájának első fordulójában. Két nap után 2:l-re vezetett Magyarország, s a befejező két egyes után fölényes győ­zelem született: Magyarország—Marokkó 4:1. Zentai Ferenc—Saber 4:6, 9:7, 6:4, 6:0. Taróczy Balázs—Chekrouni 14:12, 6:1. Taróczy Balázs a mérkő­zés után telefonon elmondta, hogy az élete első Davis Ku­pa mérkőzésén szóhoz jutott fiatal Zentai remek játék­kal, nagy meglepetést okozva verte jó képességű ellenfelét. Három és fél óráig tartott a heves csata, amely után Ta- róczynak már tét nélküli mérkőzés maradt az első szá­mú marokkói ellen. Czabau Samu tér, 4200 né­ző. V.: Bogyó. Volán SC: Ko­vács L. — Szabó S., Hege­dűs, Forintos, Huszár — Hat- vanger, Morgós, Farkas — Kóczián, Szeibert, Handel. Edző: Kiss Imre. Szekszárd: Horváth — Szabó, Varga, Somodi, Kovács B. — Kni- esz, Hahn, Víg — Megyeri, Suba, Selmeczi. Edző: Kovács István. Csere: Kóczián helyett Ko- tul a szünetben, Selmeczi helyett Lauer az 51., Hahn helyett Weitner I. a 66. perc­ben. Az első helyzetet a lila­fehérek teremtették a lista­vezető kapujánál: a 8. perc­ben Kovács B. 20 méteres szabadrúgásból ügyesen el- nyeste a sorfal mellett a labdát, de az elcsúszott a léc mellett, öt perccel később Somodi futott el a bal olda­lon, beadását Víg 22 méter­ről magasan a léc fölé bom­bázta. Változatás játék után Hétfőn utolsó Európa-baj- noki selejtező mérkőzését játssza a magyar utánpótlás labdarúgó-válogatott. Az Ül­lői úton 19.30 órakor sorra kerülő mérkőzésen Hollandia lesz az ellenfél. a 26. percben Szerben bal­oldali szögletéből veszélyesen kanyarodott a labda a kapu elé, de a kimozduló Horváth mentett. Három perccel ké­sőbb Morgós lapos lövése su­hant el a jobb alsó sarok mellett. A 32. percben ismét Morgós veszélyeztetett, Hor­váth kapus ezúttal is jó ér­zékkel hárított. A 36. perc­ben vezetést szerzett a lista­vezető. A szekszárdiak ka­pujától mintegy 22 méterre szabadrúgáshoz jutottak a közlekedésiek, Szeibert rava­szul megnyesett lövése a meglepett Horváth kapus mellett a hálóba vágódott. 1-0. A 43. percben szekszár­di támadás végén Suba át­adásával Selmeczi kilépett, beadását a berobbanó táma­dók elől Forintos a mezőny­be fejelte. Szünet után Volán akció­val kezdődött a játék: Kotul átadását Szeibert élesen lőt­A keddi Magyarország— Hollandia világbajnoki selej­tezőre készülő magyar válo­gatott vasárnap is edzést tar­tott Tatán, amelyen még nem vett részt a hétfőre várt Es­te kapura, a labda centimé­terekkel suhant el a felső léc fölött. Az 55. percben Farkas fordulásból leadott lövése ke­rülte el Horváth kapuját. A 62. percben Víg 18 méteres szabadrúgása elakadt a sor­falban. Két perccel később Handel kígyózott át a szek­szárdi védőkön, de végül gyenge lövése Horváth köny- nyű zsákmánya lett. A 70. percben nagy helyzet ala­kult ki a Volán kapuja előtt. Weitner I. lövését a kapuvé­dő röviden hárította, Lauer került helyzetbe, de csak az oldalhálót találta el. A má­sik oldalon Morgós indította jó átadással Szeibertet, aki­nek visszagurítását Handel 14 méterről a kapu bal sarkába lőtte. 2-0. A 78. percben Ko­vács B. 17 méteres, nagy ere­jű szabadrúgása a felső lé­cen csattant. A 83. percben Megyeri verekedte be magát az ötösre, gyengén helyezett terházy. Ennek dacára Mezey György szövetségi kapitány megadta a kezdőcsapatot, amely csak akkor változik, ha a Görögországból haza­érkező csatárral valami baj van. luvesel a Volán kapusa hárí­totta. Három perccel a befe­jezés előtt Hatvanger beadá­sát Kotul ügyesen Handel elé perdítette, aki tíz méterről nem hibázott. 3-0. Ahogy az várható volt, a listavezető lendült támadás­ba, és a félidő túlnyomó ré­szében beszorította ellenfelét. Ám a jól és gyorsan pergő, látszatra ígéretes Volán-lak - ciók elhaltak a szekszárdiak 16-osán. A szekszárdiak, Ko­vács Béla irányításával szo­rosan védekeztek. Szünet után változott a kép. A ven­dégek kitámadtak, ám ők bánták. A mezőnyfölényt ki­harcolt közlekedésiek ugyan­is egymás után lőtték gól­jaikat. A 3-0 ellenére a lis­tavezető teljesítménye nem volt igazán meggyőző, csak a jobb helyzetkihasználás döntött mellettük. Jók: Ko­vács L., Hegedűs, Forintos, Farkas, illetve Varga, Ko­vács B., Kniesz, Megyeri. A kezdő tizenegy: Disztl P. — Sallai, Róth, Garaba, Pá­ter — Kardos, Nagy, Détári — Kiprich, Nyilasi, Esterhá­zy. A kétfrontos magyar-holland előtt A megyei labdarúgó-bajnokságért Tizenhárom pont a pályaválasztóké A megyei labdarúgó-bajnokság 24. fordulójában a listavezető Dombóvári VMSE újabb nehéz rangadón jutott túl győztesen. Ezúttal a Tamási MEDOSZ együt­tesét fektették kétvállra a dombóváriak. A másik dom­bóvári csapat, a Vasas legénysége Tengelicről tért ha­za 4-3-as győzelemmel. A fordulóban egyébként a pályaválasztó csapatok jeleskedtek: a meszerezhető pontok közül 13-at otthon tartottak. Vendégként csupán a Dombóvári Vasas gár­dájának „termett babér”, illetve még az ASE szer­zett pontot vendégként a Nagydorogon kiharcolt 2-2^ es döntetlenjével. Gólgazdag mérkőzésen nyert az Aparhant a Német­kér, illetve a Bátaszék az Ozora ellen. A Te vei—Nagy- mányok szomszédvár találkozót egyetlen gól döntötte el a hazaiak javára. A hőgyésziek ‘2-0-ra verték a Bonyhádi Pannóniát, s ezzel megerősítették helyüket az alsóházban. Területi labdarúgó-bajnokság Három mérkőzésen — négy pont A három mérkőzésből négy pontra futotta a területi bajnokság Dráva-csoportjában megyénk csapatainak erejéből a 25. fordulóban. !A Kisdorog Szigetváron ért el értékes, 2-2 döntetlent. Az első félidőben végig ve­zetett Losonczi edző legénysége. Csupán az utolsó per­cekben sikerült egyenlíteni a hazaiaknak, s ez végül is a végeredmény lett. Bonyhádon ellenkező előjellel a vendég nagyatádiak vezettek, aztán az alacsony szín­vonalú találkozón döntetlen született. Dunaföldvár—Kocsola 2-1 (2-0). Dunaföldvár, 300 néző. V.: László. Dunaföldvár: Ha- jor — Tuska (Jakab), Dunai. Varga, Molnár — Tóth (Fel­földi), Medveczky, Tímár — Sipos, Szabó, Varjas. Edző: Tímár Dezső. Kocsola: Bes­senyei — Tóth II., Ceglédi, G. Kiss (Balaskó), Szabados — Fábián, Kocsis. Tóth I. (Kövécs) — Álló, Varga, Porcsa. Alacsony színvonalú mérkőzésen a helyzeteit job­ban kihasználó hazaiak meg­érdemelten győatek. G. Kiss járomcsonttörést szenvedett. G.: Varjas, Szabó (11-esből), illetve Porcsa. Jók: Dunai, Molnár, Varjas, illetve Tóth II., Fábián, Porcsa. Aparhant—Németkér 4-3 (2-1). Aparhant, 200 néző. V.: Verdi. Aparhant: Schanczen- bacher — Heidecker, Pusz­tai, Sármány, Kulcsár — Gecző, Sebestyén, Juhász — Pechár (Csámpár), Bálint, Darabos (Wáger). Edző: Ré- der János. Németkér: Pirgi — Vidács, Rezicska, Wolf Ba­logh, Reisch, Mozsár, Szabó (Rauth) — Kapás, Lacza, Hermann. Edző: Fülöp Ist­ván. Parázs hangulatú mér­kőzésen a sok helyzetet elhi­bázó hazaiak nehezen győz­tek. G.: Bálint, Pusztai (11- esből), Darabos, Wáger (11- esből, illetve Kapás, Lacza (11-esből), Hermann, Jók: Juhász, Bálint, illetve Re­zicska, Vidács. Hőgyész— B. Pannónia 2-0 (0-0). Hőgyész, 400 néző. V.: Lehel. Hőgyész: Banász — Nagy (Pesti), Sági, Sándor, Pál (Szabó) — Magyar, Bősz, Banai — Váli, Bus, Seemann. Edző: Aknai János. B. Pan­nónia: Miklós — Kajtár, Szőts, Saáth, Kiss — Borsós, Heidecker, Lovász — Kotics (Incze), Bónyai, János. Ed­ző: Guth András. A második félidőben nyújtott jobb já­tékával megérdemelten nyert a Hőgyész. G.: Pesti, Váli. Jók: Sági, Sándor, Pesti, Ba­nai, Váli, illetve Miklós, Hei­decker. Dombóvári Vasas—Tenge- lic 4-3 (2-3). Tengelic, 200 néző. V.: Szinger. D. Vasas: Csetneki — Csatári (Kovács) Lamm, Farkas, Tóth-Bagi — Banai, Fazekas, Fekete I., — Horváth, Szieber, Fekete II. (Kólmann). Edző: Horváth György. Tengelic: Benizs — Öberlender, Nagy, Papp, Tóth I. — Pámer (Kardos), Törich, Tóth III. — Barabás, Junkunc, Deli (Kovács). Ed­ző: Becze István. Jó iramú mérkőzésen 3-1-es vezetésről fordított a vendégcsapat. G.: Fazekas 2, Szieber, Horváth, illetve Junkunc 2, Lamm (öngól). Jók: Farkas Fazekas, illetve Barabás, Junkunc, Papp. Bátaszék—Ozora 4-1 (2-0). Bátaszék, 300 néző. V.: Ru- becz. Bátaszék: Grill — Bo­tos, Révész, Bódi, Pál — Sza­bó, Tóth L., Pozsár — Fodor, Orosz (Bosnyák), Tóth I. Ed­ző: Aradi János. Ozora: Po- korny — Horváth, Porga, Varga, Nagy — Nádasdi, Jámbor, Dölles III., — Ko­vács, Dobos, D. Varga. Edző: Dudás József. Közepes szín­vonalú mérkőzésen a hazaiak akár több góllal is nyerhet­ték volna. Kiállítva Porga, a 83. percben. G.: Orosz, Po­zsár, Szabó, Tóth I., illetve Dölles III. Jók: Pál, Tóth L., Grill, illetve Dölles III., Por­ga. Tevel—Nagymányok 1-0 (1-0). Tevel, 300 néző. V.: Takács. Tevel: Szabó — Nagy I., Szentes, Nagy II., Nier — Barabás, Salamon, Illés (So- lómayer) — Szőts (Budai), Weidinger, Ambrus. Edző: Fláding János. Nagymányok: Donáth — Eckert, Szedeli, Benkő, Czárt — Gyékényesi, Csoboth, Verese — Kovács (Bárdos), Nagy, Barabás. Ed­ző: Kozma József. A helyze­teit jobban kihasználó Tevel megérdemelten győzött. A nagymányoki Kovács a 27. percben 11-est hibázott. G.: Weidinger. Jók: Nagy I., Szentes, Nier, illetve Csoboth. Dombóvári VMSE—Tamási 3-0 (1-0). Dombóvár, 700 né­ző. V.: Fazekas. DVMSE: Do­bos — Vészi, Banai, Francz, Pászti (Péter) — Magyar, Horváth, Csanádi (Herbst) — Bencze, Hosszú, Jakab. Edző: Újvári Kálmán. Tamási: Ba­nász — Agócs, Kiss (Szabó), Lieszkovszky, Bazsonyi, — Végh, Hajdics, Lencsés — Sandi, Verbóczki, Tóth. Edző: Németh Miklós. Kitűnő já­tékvezetés mellett, küzdel­mes mérkőzésen a listavezető győzelme ilyen arányban is megérdemelt. A vendégek vé­gig komoly ellenállást tanúsí­tottak. A tamási Sandi a 62. percben kiállítva. G.: Hosszú, Horváth, Jakab. Jók: Jakab, Banai, Hosszú, Dobos, Hor­váth, illetve Hajdics, Ba­nász. Nagy dörög—Atomerőmű SE 2-2 (2-0). Nagydorog, 300 néző. V.: Stupf. Nagydorog: Molnár — Haszeg, Bányai, Éger, Sörös, Kulcsár, Kollár (Sáringer), Portikhegyi (Gut- tengéber) — Kovács, Miklós, Virág. Edző: Bányai József. ASE: Féhr — Szálai, Szemán, Rácz, Vayer — Kesztyűs, Sóthy, Lőrincz — Gyöngyösi, Klopcsi'k F., (Szlanyinka), Weisz. Edző: Kővári István. A 85. pereben még a hazaiak vezettek, ékkor egy vitatható 11-essel kiegyenlítőt tek a paksiak. A 95. percben a ha­zaiak hibáztak el egy 11-est. G.: Kulcsár, Kovács, illetve Szemán, Vayer (11-esből). Jók: Molnár, illetve Szemán, Rácz, Vayer. Szigetvár—Kisdorog 2-2 (1-2). Szigetvár, 600 néző. V.: Pálfi. Szigetvár: Jávori — Révész, Balogh, Kardos, Ivá- nyi — Tóth (Marosi), Szőllősi, Uhrik — Vörös, Szilágyi, Bodó, (Herbszt). Edző: Csaba Gábor. Kisdorog: Kiss — Berning, (Spiel), Klein, Hor­váth P., Páli — András (Ke­rekes), Szábó, Márton — Hos- nyánszki, Horváth J., Odor. Edző: Losonczi István. Az első félidőben meglepetés- szerű támadásaifckaLmiár két­gólos előnyt is szereztek a vendégek, amikor eszméltek a haZáiak és szépíteni tudtak szünet előtt. A második fél­időben elkeseredetten táma­dott a Szigetvár és sikerült egyenlítenie. G.: Herbszt, Bo­dó, illetve HosnyánsZki, ódor. Paksi SE—Sellye 4-2 (4-0). Paks, 1100 néző. V.: Jutái. PSE: Németh — Héregi, Kiss, Blatt, Bencze — Izsák, Porga, Máté — Balogh, Szőts (Kun), Vörös (Répási). Edző: Vábró József. Sellye: Pál — Baum­gartner, Vass, Schmidt (Kú­ti), Golubics (Keresztes) — Pandúr, Tóth, Matoricz — Szalóki, Szabó, Cservölgyi. Edző: Berkecz József. A 4. percben Blatt átadását Máté 20 méterről védheteleriül lőt­te a bal alsó sarokba. 1-0. A 26. percben Balogh kapott remek átadást Izsáktól, lövé­sébe Pál belenyúlt, s a róla kipattanó labdát Szőts az ötösről a hálóba fejelte. 2-0. A 42. percben Szőts ugratta ki Porgát, aki az elmozduló Pál mellett a jobb alsó sarok­ba gurította a labdát. 3-0. A 43. percben Szőts lövésébe Pál csak beleülni tudott, a kipattanó labdát Vörös kö­zelről a hálóba fejelte. 4-0. Az 54. percben Szabó szök­tette Matoriczot, ő lefutotta a védőket, és 12 méterről szé­pített. 4-1. A 85. percben Szalóki húzott el a jobb szé­len és beadását Cservölgyi az ötösről a hálóba fejelte. 4-2. A hazaiak az első félidőben sziporkázó és eredményes já­tékkal lepték meg ellenfelü­ket. A biztos vezetés tudatá­ban szünet után kiengedtek, és ezt a Sellye szépítéssel ki­használta. Jók: Kiss, Bencze, Izsák, Szőts, illetve Pál, Ma­toricz, Baumgartner. Nagyatád—Bonyhádi MSC 1-1 (1-0). Bonyhád, 800 néző. V.: Tóth I. Nagyatád: Szabó — Tekanics, Savanyó, Vidék, Utasi — Kis (Kul­csár), Kakas, Rrivalies — Mohácsi, Ágoston (Fátrai), Szigeti. Edző: Nagy Lajos. BMSC: Mucska — Papp, Hü- ber, Horváth (Vendég), Beke, — Balázs, Joó, dr. Sebestyén, — Stercz (Pfeiffer), György, Bulla. Edző: Tornyi Barnabás. Az első húsz perc elteltével a BMSC meddő mezőnyfölé­nye után a játékvezető magá­hoz rendelte a két csapatkapi­tányt és aktívabb játékra serkentette a két együttest. A 26. perében Mohácsi elesett a 16-os oldalvonalánál, a játék­vezető meglepetésre 11-est ítélt. Kakas a büntetőből megszerezte a vendé­gek vezető gólját. 1-0. A 75. percben Utasi tört előre a bal oldalon, már csak MucSkával állt szemben, de éles szögből a kapufát talál­ta telibe. Egy perc múlva Fátrait szándékos durvasá­gért a játékvezető kiállította. A 80. perében Vendég—Papp volt a labda útja, az utóbbi jobb oldali beadását György 14 méterről fejelte a jobb al­só sarokba. 1-1. A váratlanul nagy meleg rányomta bélyegét a játék­ra, így a bonyhádi közönség gyenge színvonalú mérkőzést láthatott. Jók: Savanyó, Mo­hácsi, Szigeti, illetve a BMSC-bői senki sem érde­mel dicséretet. Eredmények NB II.: Nyíregyháza—Keszthely 2-0, Szolnok—Salgótarján l-o, Diósgyőr—Sopron 4-0, Ózd—Ba­kony Vegyész 0-2, Tapolca—Ka­zincbarcika 0-2, Siófok—Baja 1-0, Metripond—22. sz. Volán 2-1, Nagykanizsa—Vác 0-1, Debrecen —Dunaújváros 4-1. Területi bajnokság: Siklós—K. Rákóczi 1-3, Bóly—Üjpetre 3-07 Mázaszászvár—PVSK 3-1, Tán­csics SE—Mohács 1-1, Csurgó- Komló 2-3. Megyei ifjúsági bajnokság: Aparhant—Németkér 4-1, Duna­földvár—Kocsola 2-1, Nagydorog —ASE 3-0, Tengelic—D. Vasas 2-6, DVMSE—Tamási 1-1, Báta­szék—Ozora 7-0, Hőgyész—B. Pannónia 2-1, Tevel—Nagymá­nyok 4-3. Bajnoki táblázatok NB II. 1. Bp. Volán 30 18 7 5 62-33 43 2. Siófok 30 18 6 6 53-29 42 3. Vác 30 16 8 6 52-26 40 4. Szolnok 30 15 6 9 51-31 36 5. Nyíregyh.* 30 16 7 7 45-24 35 6. Salgótarján 30 14 7 9 37-28 35 7. D. Kinizsi 30 13 9 8 49-42 35 8. Kazincbarc. 30 11 11 8 39-34 33 9. Sopron 30 12 9 9 37-37 33 10. Dunaújv. 30 11 10 9 38-41 32 11. Diósgyőr* 30 12 10 8 55-45 30 12. Metripond 30 10 9 11 33-31 29 13. Ózd 30 9 8 13 32-37 26 14. Baja 30 9 7 14 33-42 25 15. Keszthely 30 9 6 15 35-38 24 16. Szekszárd 30 7 9 14 28-48 23 17. N.-kanizsa 30 7 8 15 40-57 22 18. Bakony V. 30 7 7 16 28-50 21 19. 22. sz. volán 30 4 6 20 32-65 14 20. Tapolca 30 3 8 19 28-69 14 • Nyíregyházától és a Diósgyőr­től 4-4 büntetőpont levonva. Területi bajnokság Dráva csoport 1. Komló 25 17 6 2 58-22 40 2. K. Rákóczi 25 18 1 6 71-31 37 3. Mohács 25 11 10 4 39-24 32 4. Siklós 25 13 4 8 37-45 30 5. M-szászvár 25 10 8 7 44-32 28 6. Táncsics SE 25 11 4 10 40-34 26 7. Paks 25 11 4 10 42-39 26 8. Bonyhád 25 8 9 8 34-27 25 9. PVSK 25 8 8 9 31-29 24 10. Szigetvár 25 10 4 11 39-46 24 11. Kisdorog 25 10 3 12 32-41 23 12. Bóly 25 9 4 12 41-39 22 13. Nagyatád 25 5 9 11 31-45 19 14. Sellye 25 7 4 14 21-49 18 15. Csurgó 25 4 8 13 35-57 16 16. Üjpetre 25 4 2 19 22-67 10 Megyei bajnokság Felnőttek 1. DVMSE 24 17 3 4 65-25 37 2. D. Vasas 24 15 3 6 56-31 33 3. N.-mányok 25 13 5 7 55-35 31 4. Tamási 24 12 6 6 52-37 30 5. B. Pann. 24 12 4 8 46-48 30 6. Tevel 24 10 7 7 33-20 27 7. D.-földvár 24 10 7 7 45-36 27 8. Aparhant 24 11 4 9 33-32 26 9. ASE 24 6 10 8 29-36 22 10. Tengelic* 24 8 6 10 45-49 20 11. Bátaszék 24 8 4 12 45-51 20 12. Hőgyész 25 7 6 12 42-55 20 13. Kocsola 24 8 4 12 36-57 20 14. Németkér 24 6 4 14 40-61 16 15. Nagydorog 24 5 6 13 22-52 16 16. Ozora 24 4 3 17 21-40 11 Ifjúságiak 1. Tamási 24 20 3 1 107-10 43 2. Tevel 24 17 4 3 65-21 38 3. N.mányok 24 17 2 6 102-48 36 4. Aparhant 24 14 6 4 69-38 34 5. Bátaszék 24 13 6 5 73-50 32 6. DVMSE 24 11 6 7 61-28 28 7. D.-földvár 24 11 6 7 43-45 28 8. B. Pann. 24 11 5 8 56-49 27 9. D. Vasas 24 9 7 8 58-45 25 10. Hőgyész 24 8 6 11 38-57 22 ül. N.-dorog 24 8 2 14 50-82 , 18 12. Ozora 24 6 3 15 37-69 15 13. Németkér 23 5 3 15 42-82 13 14. Tengelic* 23 7 2 14 48-67 12 15. Kocsola 24 2 1 21 25-1119 5 16. ASE 24 — 4 20 19-81 4 Megjegyzés: • = büntetőpont­levonás. így kellett volna 1. Karlsruhe—Bremen 1:1 t 2. Bochum—Bayern M. 1:1 x 3. Leverkusen—Uerdingen 0:0 x 4. Braunschweig—Dortm. 2:4 2 5. Duisburg—Wattenscheid 1:1 x 6. St. Kickers—St. Pauli 3:0 1 7. Freiburg—Aachen 2:1 1 8. Atalanta—Verona 1:1 s 9. Avellino—Como 1:1 x 10. Fiorentina—Torino 0:0 x 11. Roma—Internazionale 4:3 l 12. Udinese—Napoli 2:2 x 13. Cagliari—Campobasso 1:0 1 Pótmérkőzések: 14. Perugia—'Triestina 0:0 x 15. Varese—Cesena 0:0 x 16. Pisa—Bari 0:0 X A lapunk mai számá­ban megjelent labdarúgó­tudósításokat írták: Bö- röcz János, Fekete Lász­ló, Gaál István, Illés Bé­la, Kovács Péter, Pintér György, Kun István, Soós István, Túrós Jó­zsef, Zerza József, Zwick Jakab, Zwick An­tal. A sportoldalakat ösz- szeállította: Fekete Lász­ló.