Tolna Megyei Népújság, 1985. február (35. évfolyam, 26-49. szám)

1985-02-04 / 28. szám

1985. február 4. KÉPÚJSÁG 5 Kosárlabda NB I A válogatott és a BSE centere, Németh Ágnes — a labdával — csak szünet után lendült bele Ügy tűndlk a BSE-t a várt­nál jobban megviselte a hét­Asztalitenisz NB I Tolnai VL-31-es Építők 19:6 Teke NB I Bravúr Szegeden Dombóvári Spartacus— HÓDGÉP SE 5:3 (4935:4878). Az első párosok küzdelmé­ben a Spartacus óvatosan, míg a vendégként Szegeden pályaválasztó hódmezővásár­helyi gárda magabiztosan kezdett és az első 100 vegyes dobás után 31 fa előnyt szer­zett. A második százasban fokozatosan átvette az irá­nyítást a dombóvári együt­tes, s a játékrész befejezté­vel hátrányát ledolgozta, sőt 26 fás előnyre tett szert. A második forduló bővelkedett izgalmaikban. A HÓDGÉP SE behozta a Spartacus elő­nyét, de a folytatásban a küzdeni akarásból jelesre vizsgázó vendégcsapat óriási iramot diktálva, megérde­melt győzelmet szerzett, újabb fontos két pont bir­tokába jutott. Dombóvár pontszerzői: Mándli 847, Kollár 846, Illés 839. Február 9-én, szomba­ton 12 órakor a Pápai Va­sast fogadják a dombóváriak bajnoki mérkőzésen a Marx Károly utcai tekecsarnokuk­ban. 0 világ sportja TORONTÓ Ezer meghívott vendég vett részt az angol Sir Stanley Matthews 70. születésnapja alkalmából rendezett ünnep­ségen. Az angol labdarúgó- legenda közel 50 éves korá­ig játszott az első ligában, összesen 33 idényt, 83 alka­lommal szerepelt a váloga­tottban, ott volt három ku­padöntőben és két világbaj­nokságon. Matthews jó egészségnek örvend, s rövidesen visszatér Angliába, Stoke Citybe. LONDON Simon Stainrod labdarúgót, a QP Rangers csatárát sa­ját klubja is eltiltotta két hétre, mert az Ipswich elle­ni kupamérkőzésen kiállítot­ták, s decemberben az Ever- ton elleni bajnokin is piros lapot kapott. „Meg kell nyu­godnia, ilyen kiállítás-csú­csokra nincs szükségünk” — mondotta Frank Sibley me­nedzser. MANCHESTER A március 6-án és 20-án a Videoton labdarúgócsapata ellen UEFA Kupa-mérkő­zést vívó Manchester United szombati bajnoki találkozó­ján, a West Bromwich Al­bion ellen kitűnően játszott a skót válogatott Gordon Strachan. Mind a két gólt ő szerezte az első félidőben, így nyert 2:0-ra a United. így kellett volna I. Uerdingen—Bremen 3:1 1 3. Vfb Stuttgart—Kaisersl. 5:0 1 3. Dusseldori—Leverkusen 3-2 1 4. Frankfurt—Bochum 1:1 x 5. Schalke 04—Mönchengl. 4:1 1 S. FC Homburg—Saarbr. törölve 7. Ulm—Blau Weiss 90 3:3 x 8. Solingen—Offenbach 2:1 1 9. Darmstadt—St. Kickers 1:0 1 10. Cagliari—Triestina 1:0 1 II. Catania—Perugia 0:0 x 12. Parma—Bari félbeszakadt 13. Pescara—Pisa 2:2 x Pótmérkőzések: 14. Campobasso—Taranto 2:1 1 15. Arezzo—Cesena 1:1 x 16. Bologna—Padova 2:0 1 BSE—Szekszárdi Dózsa 99-63 (42-27). Szekszárd, 200 néző. V.: Juhász, dr. Páli. BSE: Fodor (4), Sepsed (16), Németh (29), Gulyás (8), Deák (6). Cserék: Szöllősi (22), Nagy (12), Farkas (2), Kása (—), Faragó (—). Ed­ző: Szábó Ödön, dr. Bácsal­mási László. Szekszárdi Dó­zsa: Varga (7), Szabó (8), Vékony (7), Daróczi (13), Pártos (20). Cserék: Bernáth (4), Christián (4), Tamás (—). Edző: Vertétics István. Szo­katlan gólínség jellemezte a mérkőzés elejét. A második perc végén esett csak az első kosár Gulyás révén. Sőt, így is folytatódott. Hat perc alatt mindössze 6 pont született, 4-2 volt az állás. Mindez an­nak volt köszönhető, hogy meglepően jól tartotta magát védekezésben a Dózsa. Per­sze, ehhez kellett az is, hogy igen gyengén „muzsikált” a fővárosiak csapatjátéka. Ért­hető indulatossággal magya­rázott Szabó Ödön, miután kikérte első idejét. Az is jól jellemzi a hazaiak kezdeti VASÁRNAPI dunántúli NAPLÓ KUPA Szekszárdi Dózsa—Bajai SK 2-1 (2-0). Szekszárd, 300 néző. V.: Dravecz. Szek­szárd: Hujiber — Szabó, Hahn, Weitner IL, Somodi (Nagy) — Kniesz, Varga, Me­gyeri, Weitner I (Karácso­nyi) — Dauer, Suba. Edző: Kovács István. Baja: Farkas — Goldschmidt, Varga, Pri- kidánovics (Harsányi), And- reidesz — Morvái, Szőcs, Evanics — Sárközi, Takács (Pongó), Horváth (Tumó). Edző: Novak Dezső. A kupa­védő szekszárdiak kezdtek jobban. A 9. percben Weit­ner I tértölelő átadására Kni­esz rajtolt, kiugrott a védők közül, majd önzetlenül kö­zépre játszotta a labdát, Su­ba lövése Farkasról kiper­dült, Suba ismételt — kapu mellé. A 17. percben Megye­ri „beforgatta” Vargát, az­tán beadását Suba ordító helyzetben, az ötösről kapu mellé vágta. Már-már „fel­támadni” látszott a vendég­csapat, amikor gólt kapott. A 27. percben Wéiíner I ug­rott ki a bal oldalon, beadá­sát Suba egy csel után, a 11- es pontról a bal alsó sarok­ba helyezte. 1-0. Két perccel később újabb gól táncolt Farkas kapus hálójában. Kniesz kapott jó átadást, a rátámadó Varga elcsúszott, így a középpályás tovább ro­boghatott és a kifutó Farkas helytállását, hogy Németh Ágnes hét perc alatt már két személyi hibát gyűjtött ösz- sze. A félidő félénél még 12-12 volt az állás. Ki gon­dolta volna ... Ha akadozott is a BSE gépezete a sokkal nagyobb rutin elég volt ar­ra, hogy fokról fokra nőjön a két csapat közti különb­ség. A 13. percben 22-14. Majd egy újabb Dózsa-fel- villanás, amit Szabó Ödön időkérése követett 24-21-nél. A félidő végére aztán már kialakult az a különbség, amit a mérkőzés előtt várni lehetett: 42-27. A második félidőre vala­melyest feljavult BSE állt ki. A 27. percben nőtt először a mérkőzés folyamán 20 pont fölé a két együttes közti pontkülönbség. Ettől kezdve már nem tudott a Dózsa ugyanolyan egyenrangú ellen­fele lenni a BSE-nek, mint az első játékrészben. A ta­lálkozó végén már csak azért szurkolhattak a nézők, hogy a hazaiak elkerüljék a há­rom számjegyű vereséget — sikerrel. mellett is okosan elhúzta a labdát, majd az üres kapu­ba gurította. 2-0. A 43. perc­ben bajai szögletnél Takács fejesét a gólvonalon hárítot­ta Hujber. Szünet után gyors góllal kezdtek a bajaiak. A 47. perc­ben Sárközi lefutotta Somo- dit, az alapvonal közeléből középre emelt és a jó ütem­ben felugró Takács az ötös­ről a bal sarokba fejelte a labdát. 2-1. A 65. percben a szekszárdi Varga egyedül törhetett kapura, már a 16- oson beiül járt, de a kifutó Farkasba lőtt. A 75. percben a játékvezető cserével kiállí­totta Prikidánovdosot. A haj­rában beszorult a Dózsa, a vendégek közel álltak az egyenlítéshez. Jó iramú, küzdelmes talál­kozó két ellentétes félidővel. Az első 45 percben a hazai­ak játszották mezőnyfölény­ben, szünet után a Baja kez­deményezett többet, de a szorosan záró szekszárdi vé­delem — ha időnként szeren­csével is — jól rombolt. MEZÖFÖLD KUPA Honvéd Toldi SE—Paksi SE 4-2 (1-1). Dunákömlőd, 100 néző. V.: Rácz. Toldi SE: Kása — Fekete (Denke II), Aradi, Niifcti, Varga L. (Var­ga M.) — Horváth (Lóga), Szabó (Takács), Kdszi — Den­ke I, Barta, Tóth. Edző: Je­néi László. Paks: Kun — Hé- regi, Kiss, Blatt, Rezicska — közi kupabúcsú, így önma­gához képest gyenge játékot produkált, főleg az első 20 percben. A második játék­részben már némiképp ma­gukra találtak, ami a kü­lönbségben is megmutatko­zott. Ifjúsági mérkőzés. BSE— Szekszárdi Dózsa 63-55 (31-14). Szekszárd. V.: Major L., Kovács. Sz. Dózsa: Ber­náth (17), Szabó (7), Felszegi (9), Vékony (15), Tamás (7). Cserék: Tóth (—), Brautigan (—), Galiaii (—), Ráboczki (—). Edző: Vertetics István. A dózsás ifistálk olyan előnyt adtak a fővárosiaknak az el­ső félidőben, amit már nem tudtak behozni a szünet után. Az első félidő 12. és 16. per­ce között 16 pontot dobott a BSE, amire a hazaiak eggyel sem tudtak válaszolni. A második játékrészben ugyan nagy hajrába kezdtek, de már ez is csak a szépítéshez volt elég. Egyetlen Dózsa- játékos sem nyújtott kiemel­kedő teljesítményt. Izsák (Hargitai), Szőcs, Má­té (Juhász) — Balogh, Ben- csdk, Vörös. Edző: Vábró Jó­zsef. Kemény belemenések- kel tarkított, küzdelmes mér­kőzésen a helyzeteiket job­ban kihasználó vendégek megérdemelten nyertek a minden csapatrészében meg­változott PSE ellen. G.: Tóth 2, Barta, Denke I, illetve Blatt (Ll-esből), Izsák. Ercsi Kinizsi—Atomerőmű SE 0-0. Ercsi, 100 néző. V.: Tóth. Atomerőmű SE: Szla- nyinkla — Hanoi, Lőrincz, Rácz, Vayer — Szalai (Szta- nó), KlaposSIk I., Aradi — Marcsa, Klopcsik F., Kiss (Osztermajer). Edző: Kővári István. Sáros, mély talajú pályán, viharos erejű szélben kemény küzdelmet vívottt a két csapat. Az első félidőben a hazaiak, szünet után az ASE kezdeményezett többet, játszott fölényben. Mezőfalva—Dunaföldvár 3-0 (1-0). Mezőfalva, 50 néző. V.: Jáksó. Mezőfalva: Kádár — Fánci, Czékmány, Kiár, Németh — Pfeffer (Kertész), Peterdi, Szemenyei (Vass) — Romhányi, Vörös (Buda), Mukli. Dunaföldvár: Hajor — Tuska (Klinger), Tímár (Felföldi), Varga, Varjas (Kiss) — Sipos, Vdda (Far­kas), Géczi (Tóth) — Takács, Szabó, Molnár. Edző: Tímár Dezső. Idény eleji formában, orkánerejű szélben a hazaiak jobban kihasználták helyze­teiket. G.: Mukli 2, Vörös. Egy héttel a Csehszlovákiá­ban elért kitűnő eredményt követően — mely a tolnai csapat BEK-dötőbe jutását jelentette — ezúttal az NB I- ben került sor fontos mér­kőzésre. A házigazda 31. sz. Építők otthonában fogadta Bolváriékat. A fővárosi együttes közismerten rossz játékterme mindig is zavaró­an hatott az ellenfelekre. Mindezek ellenére jól indult a találkozó, már ami a ven­dég tolnai csapatot illeti. Az első fordulóban 4:l-es vezetésre sikerült szert tenni, mindössze a kitűnő védő hí­rében álló Galambos tudott mérkőzést nyerni nagy küz­delemben1, 2:1 arányban Kiss Anikó ellen. A második for­duló valamivel szorosabb, 3:2-es eredményt hozott. Ga­lambos mellett ezúttal Beré- nyi lepte meg a tolnaiakat a Bolvári Katalin elleni várat­lan győzelmével. Eközben Balogh és Bolvári I. megbíz­ható és jó játékkal nyerte meccseit. Különösen Balogh teljesítményén látszott: kitű­nő formában van. A harmadik forduló újabb 3:2-es eredménye ha kismér­tékben is, de tovább növel­te a különbséget. Balogh, Bolvári II. és Pata T. volt a tolnaiak pontszerzője. A negyedik forduló 4:l-es ered­A házigazda Tamási ME- DOSZ első csapatának sike­rével zárult vasárnap dél­után Tamásiban a nyolc női együttes részvételével meg­rendezett kézilabda-terem- bajnokság. Pontszámban ugyan beérte a tamásiakat az NB II-ben szereplő Szek­szárdi Spartacus, de a jobb gólkülönbség a hazaiaknak „juttatta” a kupát. Gólgaz­dag mérkőzéseket láthattak a nézők a gimnázium torna­termében lebonyolított záró- fordulóban is. A tegnapi nyolc találkozón 329 esetben rezdültek meg a hálók, s a színvonal is tovább javult. Dombóvár I.—Tamási II. 19-18 (10-4). Jó játékkal megérdemelt dombóvári si­ker. Ld.: Szórádi 11, Prodán 5, illetve Brücher 7, Nyira- tá 4. Szekszárdi Spartacus— Gyönki Gimnázium 34-10 ,(18-6). Végig nagy fölényben játszott az NB II-es csapat. Ld.: Tekauer 7, Angyal 5, illetve Tóth 6, Csirmaz 4. Dombóvár I.—Gyönki Gimnázium 23-17 (14-8). Kemény, kiállításokkal tar­kított mérkőzésen nyertek a dombóváriak. Ld.: Szórádi 8, Prodán 5, illetve Csirmaz 5, Tóth 5. Szekszárdi Spartacus—Ko- csola 36-11 (14-6). Szép já­tékra törekedett a csereso­rával szereplő Szekszárd. Ld.: Besenyő 9, Czibor 5, illetve Schmidtné 4, Kókai 3. A Rába ETO Vasárnap délelőtt a Feri­hegyi repülőtérről az NDK- ba utazott a Rába ETO lab­darúgócsapata. A győriek Lipcséből autóbusszal tovább­utaztak Erfurtba. A 8 napos túrán három mérkőzést játszanak első osz­tályú ellenfelekkel. Az első találkozó február 4-én Er­furtban lesz a Rot-Weiss Er­Nagykanizsán, a Csónaká- zó-tó partján vasárnap dél­előtt rendezték meg az idei első autós ügyességi versenyt, a Zalaegerszegen zajló Pan­nónia—Zala teremlabdarú­gó-torna eseményeinek kere­tében. öt géposztályban 31-en ményének érdekessége, hogy Baloghnak sikerült megállí­tani Galambos addigi győ­zelmi sorozatát, miután biz­tos, 2:l-es győzelmet aratott az Építők legjobbja ellen. Ekkor már az összesített eredmény 14:6 volt a Tolnai VL javára és igy az utolsó, ötödik fordulóban már nyu­godtan játszva, 5:0-ra nyer­ték meccseiket. Annak ellenére, hogy a találkozó esélyese Tolna volt, mégis kérdésessé vált, hogy az előző heti fárasztó utazás és a BEK-elődöntő izgalmai milyen terhet jelentettek Ba- loghék számára. Nos, hála a kitűnű felkészülésnek; nyoma sem volt fáradtságnak, ide­gességnek. Különösen a ve­retlen Balogh Ilona játszott átlagon felüli formában, de eltekintve az egy-egy balsze­rencsésen elveszített mérkő­zésétől, Bolvári Ildikó és hú­ga, Katalin is elismerést ér­demel jó teljesítményéért. Kiss Anikónak és Pata Te- réznek 3—3 győzelmet sike­rült szerezni, ami szintén di­cséretes teljesítménynek szá­mít. Az ellenfél csapatából a rutinos Galamboson kívül ezúttal Berényi lepte meg a tolnaiakat. Győztesek: Ba­logh 5, Bolvári I., Bolvári II. 4—4, Kiss, Pata T. 3—3, il­letve Galambos, Berényi 3—3. Szekszárdi Spartacus— Dombóvár II. 32-4 (20-2). Nem tartozik egy súlycso­portba a két csapat. Ld.: Te- íkiauer 9, Tóth 8, illetve Bé­kéi 2. Tamási II.—Gyönki Gim­názium 24-19 (13-8). Szünet utáni jó teljesítményükkel biztosították be győzelmüket a tamási ifisták. Ld.: Brü­cher 9, Farkas 6, illetve Cslr- maz 7, Tóth 7. Dombóvár I.—Dombóvár II. 19-15 (9-10). Házlrang- adó két ellentétes félidővel. Ld.: Prodán 7, Szórádi 7, il­letve Békéi 7, Antal 3. Tamási II.—Kocsola 29-19 (17-10). Biztosan nyertek a házigazdák. Ld.: Brücher 10, Fairkas 7, illetve Schmidtné 11. A terembajnokság vég­eredménye: 1. Tamási ME- DOSZ I. 13 (260-93), 2. Szekszárdi Spartacus 13 (197-74), 3. Dombóvári Spar­tacus I. 10, 4. Tamási ME- DOSZ II. 8, 5. Tamási ME- DOSZ III. 5, 6. Gyönki Gim­názium 4, 7. Dombóvári Spartacus II. 2, 8. Kocsola 1 ponttal. A torna legjobb ka­pusának járó különdíjat Plutzer Ilona (Szekszárd), míg a legjobb mezőnyjáté­kosnak járó díjat Czibor Il­dikó (Szekszárd) kapta. A torna gólkirályi címét Tóth Hona (Tamási I.) szerezte meg 82 góllal. az NDK-ban fúrt csapatával. Három nap múlva Lipcsében lépnek pá­lyára a Chemie Leipzig el­len. A búcsúmérkőzésre feb­ruár 9-én, Jénában kerül sor a Carl Zeiss Jenával. Verebes József vezető ed­ző 18 játékost jelölt ki a tú­rára, amely után néhány na­pos győri tartózkodás követ­kezik, majd Ausztriában ját­szanak két mérkőzést. mérték össze erejüket. Egyé­niben Merencsics Árpád lett az abszolút győztes, Trabant gépkocsijával. A csapatver­senyt a Pannónia Szálloda és Vendéglátó Vállalat Sifert Ibolya, Nagy László, Agg Ta­más összetételű együttese nyerte. Foto: Bencze Labdarúgás Felemás szereplés a kupákban Kézilabda Tamásiban maradt a kupa Autós gyorsasági verseny A kezdet tökbet ígért...