Tolna Megyei Népújság, 1984. május (34. évfolyam, 102-126. szám)

1984-05-04 / 103. szám

A^PÜJSÁG 1984. május 4. Kézilabda NB II Kikapott a Szekszárd és a Pályaavatás Május elsején avatták fel Tengelicen a felújított, újon­nan füvesített labdarúgópá­lyát. Az avatómérkőzést a megyebajnokságban szereplő Tengelici Tsz SE csapata a területi bajnokságban szerep­lő Székesfehérvári Ikarus el­len játszotta, s a tengeláciek 7-0-as győzelmet arattak. A pályaavató mérkőzés ünne­pélyeségét növelte, hogy a tengelici szakosztály elnök­sége ezúttal búcsúztatta az aktív játéktól visszavonult öt volt labdarúgóját, Bálint Bé­lát, Hosnyánszki Istvánt, Bornemissza Gézát, Rikkers Pétert és Gazdag Istvánt. Labdarúgás Országos serdülő­ás ifihainoksán SERDÜLÖK Soproni SE—Szekszárdi Dózsa 4-0 (0-0). Sz. Dózsa: Papp (Barabás) — Naszvadi, Ulbert, Nagy, Wittmer — Marsai, Bozsér (Máté). Kvan- du!k — Fehér (Kálmán), Ig- mácz, Bábái. Edző: Újvári Mihály. A szekszárdiak ka­pusának gyenge teljesítmé­nye háromgólos előnyhöz jut­tatta a pályaválasztó Sopron csapatát. Jók: Wittmer, Naszvadi. Ignácz. IFJÚSÁGIAK Soproni SE—Szekszárdi Dózsa 1-1 (1-0). Sz. Dózsa: Holler — Nagyfalusi, Sági, Vecsei, Póli — Stumpf, Kiss, Máté (Farsang) — Nagy, Kvanduk, Petrovios (Pilisi). Edző: Tornyi Barnabás. Az idegenbeli döntetlennel nagy lépést tettek a dózsás ifisták a mezőny legjobb NB Il-es ifjúsági csapata címért. G.: Nagyfalusi. Jók: Nagyfalusi, Sági, Vecsei, Nagy. Szekszárdi Dózsa—Álba Regia Építők 64-47 (44-17). Székesfehérvár, 100 néző. V.: dr. Gencsev, Matlári. Szek­szárd: Gábris (12), Daróczi (4), Smolczerné (12), Pártos (4), Rátvay (24). Csere: Var­ga (2), Szabó (4), Tamás (2). Edző: Vertetics István. AR Építők: Tóth (—), Bauer (12), Eczet (9), Bánfi (2), Kalesz- dorferné (10). Csere: Kirr (8), Czuczné (6), Bata (—), Vékony (—), Bernáth (—). Edző: Bata László. Nagysze­rű védekezéssel kezdtek a dózsások, s az ellenfél dobá­sai rendre célt tévesztettek. A lepattanó labdák megszer­zésében Smolczerné „korlát­lan úr” volt a saját palánk- ja alatt. Ezért nem volt meg­lepő, hogy a harmadik perc­ben 8-0-as, a 9. percre pedig már 23-6-os vezetés birtoká­ba jutottak a lila-fehérek. Sokmozgásos, gyors támadá­sokkal a szekszárdi lányok megoldhatatlan feladat elé állították a házigazdákat. Rátvay a ziccerhelyzeteket rendre kihasználta, Gábris pedig távolról volt sorozat­ban eredményes. így a 15. percben 32-15-re, a 20. perc­ben 44-15-re vezetett a Dó­Tolnai VL—Tamási ME. DOSZ 18-10 (10-4). Tamási, 100 néző. V.: Nádasdli. Tóth. Tolna: Sohéllné — Bauerné, Fausztné, Vigh, Konyecsnyi, Herczingné, Somorjai. Csere: Szegedi, Tózer, Molnár. Ed­ző: Buohmüller Ádám. Ta­mási: Győrffyné — Tóthné, Kozma, Schmidtné. Ágoston. Szíjártó. Tóíth. Csere: Tur­bók, Mihály, IsZtl, Pál. Edző: Tóth István. Kezdés után Kozma hétméteresből a ha. salakat 'futtatta vezetéshez, de Bauerné két perc múlva egyenlített. Ezután 3-3-ig fel­váltva estek a gólok, majd a félidő közepétől fokozatosan növelték előnyüket a vendé­gek. A 20. perében így 6-3-ra, a félidő végére pedig 10-4-re húztak el. A hatgólos félidei előny megnyugtatónak bizonyult a tolnaiak számára, akik a második félidőiben tovább szaporították góljaik számát. A 19. perében előnyük már kilenc gólra nőtt, amikor a hazaiák jó „szériába” kezd. fék. öt perc alá'tt 15-10-re felzárkóztak. A MEDOSZ lendülete csak ennyi ideig tartott, mert a hajrában Vigh kettő és Konyecsmyi egy ta­lálatával 18-10-re módosult az eredmény. A megyei rangadón mind­két csapat sok hibával jat- szót't. Döntőnek bizonyult, hogy a Tolna tapasztalt játé­kosai éltek a lehetőséggel, míg a tamásiak elkapkodták ziccereiket. Meghatározó volt a kapusok köZbi különbség is, hiszen Sohéllné a mezőny legjobbjának bizonyult. G.: Somorjai, Vigh, Konyecsnyi 4-4, Bauerné, Herczigné 3-3, illetve Tóth 3. Kozma, Szíjár­tó 2-2, Ágoston, Mihály. Schmidtné. Május 12—14. között Ka­posvárott rendezik meg a kézilabda területi DSK-dön. tőt. amelyen megyénk szí­neit a Tamási Béri Balogh Ádám Gimnázium leány, il­letve a szekszárdi 505-ös Szakmunkásképző Intézet fiúcsapata képviseli. A terü­leti döntő győztese jut majd a júniusi országos döntőbe. * A szekszárdi körzet labda­rúgó úttörő-olimpiai döntőjé. zsa. A fehérváriak a félidő utolsó másodperceiben dobott kosárral hatperces ered­ménytelenségük után szépí­tettek. A második félidőben ma­gára talált az Építők gárdá­ja, a Dózsa védekezése fel­lazult, kiegyenlítetté vált a küzdelem. A 11. percben 60-29-es szekszárdi előnyt olvashattunk le az ered­ményjelzőről. A tetemes ve­zetés birtokában Vertetics edző sokat cserélt és módja volt új taktikai elemek ki­próbálására is. Védekezésben ez nem is jelentett problé­mát, a folyamatos támadás­vezetés azonban akadozóvá vált. A kidolgozatlan dobó­helyzetek miatt a dózsás lá­nyok dobásai rendre célt té­vesztettek, s ezzel felhozták a fehérváriakat. Az ered­mény a 16. percre 64-41-re módosult. A véghajrában a szekszárdiak már nem sze­reztek újabb kosarat. Ezen a kupatalálkozón a Dózsa legjobbjának Smolczerné bi­zonyult, de átlagon felüli teljesítményt nyújtott ezút­tal is Rátvay, valamint Gáb­ris. Caola SE—Szekszárdt Spartacus 21-9 (13-4). Zala­egerszeg, 100 néző. V.: Filep, Varga. Szekszárd: Fichterné — Hosnyánszkiné, Katzen, berger, Tekauer, Lovász, Czibor, Tóth Á. Csere: Ke­lemen. Besenyő. Angyal. Farkas. Edző: Szabó Attila. Az első percék kapkodó já­téka után a hazaiak szerez­tek vezetést. A folytatás is az egerszegieknek sikerült job­ban, a Spartacus sem táma­dásban, sem védekezésben nem tudta azt a teljesítményt nyújtani, amivel felvehette volna a versenyt a Caolával. A 9. percben már 5-0-ra el­húztak a hazaiak, s csak ek­kor sikerült szépíteni a szö­vetkezetieknek. A 15. perc­ben 8-4-re módosult az ered­mény, de ia félidő hajrájá­ban már csak a pálya válasz, tó együttes lőtt gólokat. Köz_ ben a szekszárdiak büntetőt és ziccereket is hibáztak. A második játékrészben a Spartacus védekezése vala­melyest javult, de támadásai rendre eredménytelenül feje­ződtek be. Az első félidőben szerzett előnyét a Caola SE végig megtartotta, a vendé­gek nem tudták csökkenteni hátrányukat. A hazai csapat győzelmé­hez egy pillanatig sem fért kétség, de a nagy különbségű végeredményhez nagyban hozzájárult a Salakos pálya, amely szokatlan volt a Spar­tacus számára. G.: Czibor 3. Tekauer, Lovász 2-2, Hos- nyánszkiné, Tóth. DVTÉP SC—Dunaföldvá'ri Spartacus 36-27 (17-13). Kecs­kemét, 200 néző. V.: Lázár, S. Farkas. Dumaföldvár: Gyávái •— Hegedűs, Szauter, Kolics, Bocs,' Jezsek, Rostást. Csere: Mestyán, Dukai. Mészáros. Szabó. Kovács. Edző: Kolics János. A találkozót a kecs­sport nek eredményei: III. kor­csoport (5—6. osztályosók): Tolna ILes—-Decs 4-0, Decs —Szedres 2-0, Tolna Il-es— Szedres 2-0. Végeredmény: 1. Tolna Il-es 4, 2. Decs 2, 3. Szedres 0 ponttal. IV. kor­csoport (7—8. Osztályosok): Bátaszék—Zomba 1-0, Fadd —Zomba 3-1, Bátaszék— Fadd 2-1, Végeredmény: 1. Bátaszék 4, 2. Fadd 2, 3. Zomba 0 ponttal. Formaruha az olimpiára Bemutatták az olimpiára készülő sportolók forma­ruháját. A gyártásra elfo­gadott kék színű férfi-női felvonulási olimpiai forma­ruhát az OKISZ Labor tervezte és kivitelezte, Várnai Zsóka művészeti vezető irányításával. Dunaföldvár kemétiek percei vezették be, a 13. perében már 9-4-es előnyre tettek szert. Ezután a Spartacus sorozatban lőtt négy góljával a 20. percre 10-8-ra felzárkózott. Ekkor egy sajnálatos dolog történt. A lelkesedéséről híres, zömé­ben sportszerűen buzdító földvári* szurkolók egy cso­portja szidalmazni kezdte az addig jól bíráskodó játékve. zeíőket. A bírók ekkor meg­állították a játékot, és há­rom nézőt felszólítottak, hogy hagyják el a pályát. Az egyik hangadó azonban nyomdafestéket nem tűrő mó­don tovább szidalmazta a játékveztőket, s nem volt hajlandó elhagyni a nézőte­ret. Körülbelül hat percig állt a játék, nehezen, de helyreállt a rend, folytató­dott a mérkőzés. A gyenge színvonalú, s a dunaföldvári. magukról megfeledkezett né­zők jóvoltából botrányossá vált első félidőt egy hasonló második követte, s így ala­kult ki a 36-27-es végered­mény. Kolics János edző: — A reális értékeléshez hozzátar. tozik, hogy csapatunk nem hozta szokott formáját, na­gyon sók hibával játszott. A két pontot a kecskeméti gár­da megérdemelten tartotta otthon, bár a kilencgólos kü­lönbséget irreálisnak tartom. Hogy a játékvezetők el­lenszenvét a ' magukról megfeledkezett szurkoló, ink jóvoltából milyen mér. tékben vívtuk ki, s az mennyiben befolyásolta a ta­lálkozó végső kimenetelét, mi több, hogy mit jelent ez a továbbiakban számunkra — nem nehéz elképzelni. A Spartacus góllövői: Ko­lics 7, Szabó 6, Jezsek 5, Sza­uter. Mészáros 3-3. Bocs 2, Kovács. Atlétika A megyei szövetség minősí­tő versenysorozatának I. for­dulóján nemenként egy futó- és négy ügyességi szám sze­repelt a műsorban. A legna­gyobb érdeklődés — megje­lent öt egyesület versenyzői részéről — a magas- és tá­volugrás iránt mutatkozott, így nem véletlen, hogy a leg­jobb eredmények is itt szú- j ettek. A szekszárdi dózsások két serdülő korú magasugrója Szabó Tünde és Török Anita fej-fej mellett küzdve egy­mással egyéni csúcsolt javí­tott és aranyjelvényes ifjúsá­gi „B” minősítést szerzett. Jobb eredmények: Férfiam: 3000 m: 1. Tiborcz László 9:12,4, 2. Gergely Zoltán 9:14,4 (mindkettő DVMSE), Magasugrás: 1. Posta Péter 190, 2. Bíró Péter 190, 3. Be- nizs Sándor 185, 4. Horváth Gyula 185, 5. Villányi Zoltán 185 (valamennyi Sz. Dózsa). Távölugrás: 1. Horváth Gyu­la 633, 2. Benizs Sándor 613. 3. Csirzó Zoltán 613 (mind­három Sz. Dózsa), 4. Süveges Levente (DVMSE) 603. Disz. koszvetés (1,5 kg): 1. Propszt József 39,74. 2. Szanyó Szi­lárd 39,20 (mindkettő Sz. Dózsa). Nők: 3000 m: 1. Gergely Tímea (DVMSE) 10:44,8, 2. Gombár Mária (Sz. Dózsa) 11:22,5. Magasugrás: 1. Sza­bó Tünde 170, 2. Török Ani­ta 168, 3. Márton Andrea 180 (mindhárom Sz. Dózsa), 4. Mayer Ildikó (DVMSE 155. Távolugrás: 1. Nagy Kriszti­na 528, 2. Bajusz Krisztina 500, 3. Nagy Marietta 492 (mindhárom Sz. Dózsa). Súlylökés: 1. Kiss Andrea (Sz. Dózsa) 10,72, 2. Máté Réka (BMSC) 9,44. Diszkosz- vétés: 1. Kiss Andrea (Sz. Dózsa) 30,34, 2. Máté Réka (BMSC) 29,44. Kosárlabda Felszabadulási Kupa Egy félidő jó játék - sima győzelem Iskolai A Fővárosi Óra- és Ék­szeripari Vállalat dísz­mű gyáregysége Szek­szárd, Epreskert u. 7. szám FELVÉTELRE KERES TERMELŐTERÜLET­RE BETANÍTOTT MUNKASOKAT, FÉLKESZARU-RAK- TÄRBA érettségi­vel — esetleg szak­mai gyakorlattal ren­delkező — RAKTAR- VEZETÖ-HELYET- TEST, EGYÉB TERÜLETRE PORTÁST ÉS RAKTÁRI KIADÓT. Jelentkezni a gyáregység munkaügyi csoportjánál lehet. (172) A Gép- és Műszeripari Szövetkezet Tolna, Ságvári u. 1. felvételre keres — KAROSSZÉRIA­LAKATOS, — AUTÓFÉNYEZŐ SZAKMUNKÁSO­KAT és gépésztechnikus vagy üzemmérnöki végzettségű szak­embert minőségel­lenőri beosztásba. A Tolna megyei Ál­lami Építőipari Vál­lalat lakatosüzeme — 7100 Szekszárd, Tart- say Vilmos u. 10. — hozott, vagy készleté­ben lévő, legfeljebb 12 mm vastagságú lemezanyagok dara­bolását, hajlítását vállalja vállalatok, magánszemélyek megrendelése alap­ján. AZONNALI BELÉPÉSSEL FELVESZ gépeinek javításához karbantartó villany- szerelőt. Jelentkezni lehet: a lakatosüzem vezetőjénél. (206) Felvételre keresünk középiskolai érettségivel és számviteli gyakorlat­tal rendelkező női dol­gozót ADMINISZTRATÍV MUNKAKÖRBE, és egy fiatalkorú dolgo­zót karbantartó SEGÉD­MUNKÁSNAK. TITAN Kereskedelmi Vállalat, Szekszárd, Keselyűst út. (203) (171) Építkezők, építtetők figyelem / A Tolna megyei Állami Építőipari Vállalat a következő új szolgáltatásokkal bővíti tevékeny­ségét: — Magas- és mélyépítésnél, tereprendezés­nél gépi munkák végzése, építőipari gép. kölcsönzés. — Daruzási munkavégzés épületszerelésnél, vagonrakodásnál 6—28 tonna teherbírá­sú autódarukkal. — Szóródó áruk gépi rakodása. — Fuvarozás fixplatós és billenős teherko­csikkal. — Építőipari gépek javítása, telepítése, va­lamint a tevékenységhez kapcsolódó egyéb szolgáltatások. • Érdeklődni, tanácsot kérni és szolgáltatást meg­rendelni a következők szerint lehet: Személyesen: — Szekszárd, Béri Balogh Ádám u. 18—20. sz. alatti ügyfélszolgálati irodában munkanapokon 8—15 óra között. Telefonon: — gépi munkavégzés, gépkölcsönzés, gép­javítás ügyben a 11-403-as hívószámon, — daruzás, rakodás, fuvarozás ügyben a 12-883-as hívószámon. VEGYE IGÉNYBE A TAÉV ÜJ SZOLGÁLTATÁSAIT! (245)