Tolna Megyei Népújság, 1984. február (34. évfolyam, 26-50. szám)

1984-02-28 / 49. szám

1984. február 28. NÉPÚJSÁG s Iskolai »port Harmincpontos előny Az országos középiskolás kosárlabda-bajnokság kö­zépdöntőjében a Szekszárdi Garay János Gimnázium lánycsapata a szombathelyi közgazdasági szaikközépisko- láwal mérkőzött A pályavá­lasztó szekszárdiak megille- tődötten és igen -gyengén kezdtek a meglehetősen sze­rény képességű szombathe­lyiek ellen. Így a italáílkozó első negyedórájában 19-19 volt az állás. Vertetics edző szoros letámadást kért ek­kor a garaysokitól. Mindez azt eredményezte, hogy a vendégek szünetig már egyetlen 'kosarat sem értek el. A második félidőben is sok hibával játszott a Szekszárd, de a fizikailag elfáradt ven­dégek erejéből sem futotta sokra. így aztán megnyugta­tó, 30 pontos előny birtoká­ban utazhatnak a garaysok február 27-én a visszavágó­ra. Szekszárd Garay Gimná­zium—Szombathelyi Közgaz­dasági Szakközépiskola 73-43 (36-d9). Szekszárd; Tamás (36), Felszegi (13), Müller (5), Szegedi (10), Bräutigam (3). -Csere: Rábóczky (8), Varga (—). Jók: Tamás, Sze­gedi, Rábóczky. Kosárlabda NB I Keccskeméti SC—Szekszár­di Dózsa 74-62 (28-36). Szek­szárd, 400 néző. V.: dr. Páli, Péter Gy. Kecskemét: Néme- dimé (18), Sütő {—), Farkas A. (28), Fück (12), Kovács (8). Csere: Krimin (4), Far­kas I. (4). Edző: Király Sán­dor. Szekszárd: Varga (12), Pártos (14), Smolezenné (4), Christian (6), Rátvay (20). Csere: Gábris (4), Daróczi (2). Edző: Vertetics István. Az utolsó mérkőzés első ko­sarát Farkas A. szerezte a 2. perc elején, -melyet Smol- czerné kiegyenlitett. Ideges, kapkodó játék mindkét pa­lánk alatt — a tét rányomta bélyegét a találkozó színvo­nalára, 4. perc: 4-4. Tovább­ra is fej-fej melletti küzde­lem folyt, a hazaiaknál elő­készítés nélküli dobókísérle­tek, nyolcadik perc: 10-10. Ezután 14-10-re, majd 16-12- re elhúzott a Dózsa, a KSC szaporán gyűjtötte osapathi- bádit. Aktívabbá váltak a ha­zaiak, de Némedinót nem tudták kikapcsolni, az apró termetű kecskeméti játékos közelről és távolról egyaránt alaposan „belőtte” magát. Szorosan védekezett az ellen­fél, a 12. percben 18-14-re módosult az állás. Üjabb há­rom perc elteltével, kecske­méti időkérés után 22-22-re egyenlített a KSC. A Dózsa nem adta fel, a félidő hajná- jában átvette az -irányítást, s előbb 28-24-,re, majd 36-28- ra elhúzott. A második félidő első ko­sarát is Farkas A. dobta, mi több, duplázott is a hóriihor- gas center. A 3. percben 40-34-es mérkőzésállást rög­zített az eredményjelző. Üj- fent ideges hangulat mind­két táborban, eladott labdák­kal, amelynek eredménye­ként -a KSC 40-40-re egyen­lít a 6. perc végén. Sajnos, mintha csak kicserélték vol­na -a szekszárdi együttest, rá Varga négy fehér mezes kecskeméti játékos között próbál támadást indítani sem lehetett -ismerni itedjesít- ményük-re. Ezzel szemben a vendégek ötletesen, gördülé- toéenyen szőtték támadásai­kat. Fairkas A. és Némediné révén pedig szaporán gyűj­tötték pontjaikat is. Így az­tán a 8. -percben már 46-40- re -már a vendégek vezettek. Vertetics edző időt kért, saj­nos kevés sikerrel, mert­hogy a vendégek tíz pontra növelték előnyüket, 10. perc: 52-42. Eldőlt a mérkőzés, amikor a hazaiak egész -pá­lyás -letámadással próbálkoz­tak. A 16. percben 69-54, a 18. percben 72-58 volt az ál­lás. Az utolsó két perc is a vendégeké volt, akik végül megérdemelt győzelmükkel visszavágtak az otthonukban elszenvedett -kétpontos vere­ségért. Ifjúsági mérkőzések: SZEOL AK—Sz. Dózsa 80-42 (49-24). Szekszárd: Szegedi (4), Bräutigam (—), Belva- naez (2), Tamás (12), Rátvay (4). Csere: Felszegi (14), Rá­bóczky (2), Palotás (4). A dó- zsásak „csikóosapaita” szünet után feljavult, de így sem tudta elkerülni nagy különb­ségű vereségét. Bp. Spartacus—Sz. Dózsa 123-44 (65-29). Szekszárd: Szegedi (4), -Bräutigam (5), Felszegi (16), Beivanacz (7), Tamás (9). Csere: Palotás (3). A szekszárdi if isták idegen­beli 44 pontja már sikernek számít a bajnokaspiráns Spartacus elten. Kecskeméti SC—Sz. Dózsa 124-46 (65-21). Szekszárd: Szegedi (8), Bräutigam (—), Felszegi (19), Belvairacz (5), Tamás (4). Csere: Gaillai (8), Palotás (2). A teljesen de- moralizálódatt -lila-fehérek újabb nagyarányú veresége már nem meglepetés. A ta­vaszi idényben egyetlen mér­kőzésen sem tudtak nyerni a dózsás ífisiták. Tavaszi végeredmény 11. DVTK 12. Csepel 13. ZTE 14. OSC 15. Veszprém 16. Ganz-M. 17. KSI 18. MAFC 19. AB Ép. 20. MEAFC 16 12 2238-2052 44 16 12 1935-1987 44 13 15 1878-2094 41 12 16 1922-2057 40 10 18 1730-2025 38 9 19 1886-2107 37 8 20 1821-2147 36 8 20 1619-1954 36 6 22 1877-2297 34 1 27 1555-2543 29 Megjegyzés: A vonal felet­ti csapatok vesznek részt a háromnapos rájáitszásos -tor­nán, a vonal alatti csapatok befejezték a -bajnoki évadot. ISMÉT OTTHONÁBAN VESZTETT A BMSC Sabaria—Bonyhádi MSC 10-49 (34-23). Bonyhád, 100 néző. V.: Hírt, -Péter. BMSC: Palkovics (4), Oroszki (10), Tóth (23), Lengyel (2), Kis- honti (10). Csere: Biszak (—), Nagy -Gy. (—), Marcz (—), Nagy Zs. (—). Edző: dr. Á-b- rahám J-ános, Nem hitték el a bonyhádi -lányok, hogy ott­honukban nyerhetnek a Sa­baria ellen. Így aztán gyen­ge játékkal honorálták a szurkolók1 biztatását A szombathelyiek végig vezet­ve, biztosan nyeritek. A BMSC-bői csu pán Oroszki teljesítménye érdemel dicsé­retet. Labdarúgó Országos Ifjúsági Kupa Legjobb nyolc között a Szekszárd Szekszárdi Dózsa—Video­ton SC 1-0 (0-0). Szekszárd, 100 néző. Szekszárdi Dózsa: Holler — Nagyfalusi, Sági, Vecsei, Nagy — Deli (Máté), Kiss, Boros (ősz) — Kvan- duk (Pilisi), Juhász, Petro- vics. Edző: Tornyi Barnabás. Küzdelmes mérkőzésen a fe­gyelmezettebben és óriási lelkesedéssel játszó szekszár­di ifisták megérdemelten ke­rültek az Országos Ifjúsági Kupa legjobb nyolc csapata közé. G.: Juhász (a 60. perc­ben). A Dózsa együttesének valamennyi játékosa dicsé­retet érdemel. ELŐKÉSZÜLETI MÉRKŐZÉSEK Szekszárdi Dózsa—Kisdo- rogi MEDOSZ 2-1 (0-1). Kis- dorog, 200 néző. V.: Szabó. Szekszárd: Suba (Hujber) — Szabó (Stumpf), Varga F., Weitner (Hahn), Somodi (Bencze) — Kniesz (Dienes), Kresz (Megyeri), Adorján (Varga L.) — Lauer (Ma­gyar), Márkus, Tóth (Rácz). Edző: Formaggini Károly. Kisdorog: Kiss — Berning, Nagy, Klein (Jakab), Csám- pár — Ódor, Spiel, Pap (Szabó) — Márton (Éppel), Kerekes (Hosnyánszky), Kiss II. Edző: Losonczi István. A jól előkészített, salakos ed­zőpályán a viharos széltől támogatott hazaiak lendül­tek előbb játékba. A nagy szél erősen befolyásolta a fo­lyamatos játék kialakulását. A 10. percben Tóth bal olda­li beadását Márkus közelről perdítette kapura, Kiss szög­letre mentett. A 18. percben Lauer 16 méteres lövését Kiss röviden öklözte, Tóth ismételt, de a dorogiak ka­pusa ezúttal is mentett. A 30. percben Spiel 18 méteres lövése centiméterekkel su­hant el a jobb alsó sarok mellett. A 36. percben veze­tést szerzett a Kisdorog. A Dózsa kapujától 25 méterre szabadrúgáshoz jutott a ME­DOSZ. A beívelt labdát ke­rekes több dózsás védő kö­zött, közelről a hálóba fe­jelte. 0-1. Szünet után, a 48. percben Kniesz partdobása után a labda Márkus elé pattant, aki a 16-osról arasznyira lőtt a léc fölé. Az 54. perc­ben Márkus 17 méteres sza­badrúgásból a bal felső Ta­rokba vágta a labdát. 1-1. Húszperces mezőnyjáték után, a 74. percben Varga L. jobb oldalról iveit be szögle­tet, a labdát Hahn az ötösről a kapuba fejelte. 2-1. Tengelic—Paksi SE 2-1 (1-0). Tengelic, 100 néző. V.: Fülöp. Tengelic: Geisz (Be- nizs) — Merkl, Bíró, Tóth I., Óberlender (Kardos) — Pá- mer (Töricht), Papp (Tóth II.), Junkuncz — Kovács, Nagy, Gyetvai (Tóth III.). Edző: Becze István. Paks: Németh — Lacza, Fritz, Blatt I., Mukli — Izsák, Blatt II., Balázs — Balogh, Danizs, Szabó. Edző: Vábró József. Az erősen megfiata­lított PSE több helyzetét el- ügyetlenkedte. G.: Junkuncz, Pámer (11-esból), illetve Blatt I. (11-esból). Mázaszászvár—Dombóvári Vasas 6-0 (4-0). Dombóvár, 50 néző. V.: Verczli. Máza­szászvár: Bálint (Pál) — Maglódi (Czár), Kólya, Ka­tona, Komáromi — Agócsi (Kővári), Guth (Róth Zs.), Róth A. — Hódosi, Dunai, Beke (Róth J.). Edző: Róth Antal. Dombóvár: Dobos — Csetneki (Berta), Engert, Kovács, Csatári — Mikolics, Álló (Kiss). Tóth-Bagi (Ber­ki) — Fekete, Szieber, Var­ga. Edző: Horváth György. Orkán erejű szélben a fáradt csapat benyomását keltő Va­sas ellen megérdemelten nyert a bányászegyüttes. G.: Hódosi 2. Róth A. 2, Beke, Dunai. Komlói Bányász—Dombó­vári VMSE 2-1 (2-1). Dom­bóvár, 100 néző. V.: Varga. Komló: Tihanyvári — Klam- fár, Mács (Barka), Incze, Barta — Cservenka (Orsós), Katona (Tornán), Tigyi — Kovács, Alt, Hegyi. Edző: Mihalecz Boldizsár. DVMSE: Csipák (Kiss) — Vészi, Ba- nai, Hosszú (Zádori), Hor­váth — Varga (Francz), Ma­gyar, Lakos — Iván, Landek, Csanádi. Edző: Egyed Lehel. Végig egységesebben futbal­lozott a 11-est is hibázó Komló. G.: Alt, Incze, illetve Tigyi (öngól). Teke NB I Nehéz bajnoki véghajré Sopron—Dombóvári Spar­tacus 1:1 (4918:4815). Az első játékrész kiegyenlítertit küz­delmet hozott, a pályavá­lasztó soproni csapat össz­pontosított jobban és 37 fa előnyt szerzett. A folyta,tás- bam is a soproni együttes je­leskedett, eredményesebb do­básaik révén tovább növel­ték előnyüket. A harmadik fordulóban a dombóváiriaik részéről csak Tarsoly Péter tudott pontot szerezni, így a jobb teljesítményt nyújtó hazai gárda megérdemelten nyerte a találkozót. Eredmények: Gölitl — Mándilii 816:813, Takács— Kollár 846:812, Tóth—Hor­váth 784:790, Löffler—Péter 850:755, Tomsich—Illés 820:811, Kovács-—Tarsoly 862:834. Felvételi vizsga Március 6-án, 7-én és 9-én 17 órától kerül megrendezés­re Szekszárdon, a II-es számú (Zrínyi utcai) és a III-as szá­mú Babits Mihály Általános Iskolákban a testnevelési osztályok felvételi vizsgája. A februári előzetes felméré­seken legeredményesebben szerepelt óvodások közül ek­kor választják ki a jövő tanév testnevelési első osztályaiba kerülőket. Szekszárdi Dózsa—Videoton 1-0. A gólszerző Juhász (fehér mezben) két fehérvári játékos között igyekszik kitörni. Asztalitenisz NB I Tolnai győzelem a rangadón A különböző nemzetközi ta­lálkozók következtében az eredeti időpontnál jóval ké­sőbb került sor arra a rang­adó mérkőzésre, mely évek óta az NB I második helyét hivatott eldönteni. Ezúttal a tolnai csapat pozícióelőnnyel vágott neki a mérkőzésnek, hiszen a BSE az elmúlt he­tekben váratlan vereséget szenvedve, ponthátrányban volt. A tét azonban változat­lanul nagy volt. A két bajnoki ponton felül, a Tolnai VL válogatott ver­senyzői részére pedig kü­lön presztízst jelentett a vá­logatott szakvezetése által „agyonmenedzselt” Urbán Edit elleni bizonyítási lehe­tőség. Nos, ezúttal minden jól sikerült. A csapat nagy küzdelemben megszerezte a két bajnoki pontot, a két fia­tal válogatott — Bátorfi és Bolvári Katalin — pedig ott­honában is legyőzte Urbánt. Ezek után nézzük, miként is alakult a találkozó ered­ménye. Az első fordulóban minden a papírforma szerint alakult, Bolvári Katalin, Bá­torfi és Balogh győzelmeivel 3:2-es eredmény született. A második forduló tulajdon­képpen sorsdöntő volt az egész találkozó kimenetele szempontjából. Balogh ugyan vereséget szenvedett Urbán- tói, de a többi versenyző győ­zelemmel fejezte be mérkő­zését, így az összesített ered­mény már 7:3 volt. Ezután mintha magához tért volna a fővárosi csaptat, és úgy a har­madik, mint a negyedik for­dulót 3:2-es arányban meg­nyerte. Igaz, hogy ezekben a játékrészekben a tolnai ver­senyzők néhány olyan veresé­get szenvedtek, melyre senki sem számított. Ezek a várat­lan vereségek bizony kritikus helyzetbe hozták a csapatot: 10:9-re olvadt az egyébkén! jelentős előny és a BSE előtt felcsillant a győzelem lehető­sége is. Az utolsó, ötödik for­duló azonban mégiscsak be­bizonyította, hogy a Tolnai VL versenyzői képesek a nagy feladatok megoldására a kri­tikus helyzetékben is. Első­sorban Bátorfi, Bolvári Kata­lin és Balogh remek teljesít­ményével és győzelmeivel is­mét sikerült a végső győzelem megszerzése. Bár a bajnok­ságnak még nincsen vége, a Tolna VL minden bizonnyal már most magáénak tudhatja a második helyet. Az ilyen drámai mérkőzés után hosszabb időre van szük­ség ahhoz, hogy a versenyzők egyéni teljesítményét teljes objektivitással értékelhessük. Röviden azonban azt már most is megállapíthatjuk, hogy a győzelem fő részese a két válogatott versenyző: Bá­torfi Csilla és Bolvári Kata­lin, az általuk nyert kilenc mérkőzéssel. Balogh Ilona három győzelmével, jó játé­kával ugyancsak erőssége volt a csapatnak. Váratlanul gyen­ge teljesítményt nyújtott Bol­vári Ildikó és Kaiser Ágnes egy-egy győzelemmel. Az el­lenfél csapatában Urbán, Ti­hanyi és Gárdosné játszott átlagon felül. Győztesek: Bá­torfi 5, Bolvári K. 4, Balogh 3, Bolvári I. és Kaiser 1—1, illetve Urbán, Tihanyi, Gir- dosné 3—3, Páli és Siry 1—l. 1. Hamburg—Düsseldorf S-2 1 2. Frankfurt—Offenbach 3-0 1 3. Dortmund—Leverkusen 3-0 1 4. Kaiserslauten—Bielefeld 6-0 1 5. Frelbuíg—Fortuna Köln 0-0 x 6. Darmstadt—Wattensch, 2-1 1 7. Ascoli—Napoli 2-2 X 8. Intemazionale—Udinese 2-0 1 9. Juventus—Torino 2-1 1 10. Pisa—Fiorentina 1-1 x 11. Sampdoria—Milan 1-1 x 12. Cesena—Atalanta 0-1 2 13. Sambened.—Cremonese 1-0 1 +1 14. Karlsruhe—Aachen 1-0 1 Szezonzárás vereséggel