Tolna Megyei Népújság, 1983. október (33. évfolyam, 232-257. szám)

1983-10-18 / 246. szám

eivÉPÜJSÁG 1983. október 18. Ökölvívás A Honvéd Kon Béla SE nyerte az Atom Kupát Kiisváltósúly: Kövesi (Me­zőtúr)—Máté (Veszprém 5:0. Harmadik: Bitó (Borso­di Bányász) és Sulyok (Hala­dás VSE). Váltósúly: Bucur (Vointa) ellen Hertel (Bp. Törekvés) az első menetben feladta. Harmadik: Nagy (Mezőtúr) és Vasile (Vointa). Nagy váltósúly: Veres (Me­zőtúr) ellen Bíró (Bp. Törek­vés) az első menetben fel­adta. Középsúly: Pop (Vointa) az első menetben kiütéssel győ­zött Vígh (Kaposvár) ellen. Félnehézsúly: Anghel (Vo­inta), Eigenbrót (Paks), Czank (SZIM Vasas) hármas kör­verseny végeredménye: 1. Anghel, 2. Czank, 3. Eigen- brót. Nehézsúlyban egy induló volt, Dedinszky Tamás (Ba­ja), aki ellenfél nélkül vég­zett az első helyen. Szuperneihézsúlyban ugyan­csak mérkőzés nélkül dőlt el a végső győzelem az egyedül induló Benkó (Bp. Törekvés) javára. Felnőttek: 13 klub 56 ver­senyzője indult. Légsúly: Papp (Kaposvár) 5:0-as pontozással győzött Rostás (Paks) ellen. Harma­dik: Epure (Vointa) és Doro­gi (H. Kun Béla SE). Harmatsúly: Kalló (Tata­bánya) 5:0-as pontozással nyert Horváth (H. Kun Béla SE) ellen. Harmadik: Bihari (Borsodi Bányász) és Bujdo­só (SZIM Vasas). Pehelysúly: Csikasz (H. Kun Béla SE) ellen Dénárt (H. Kun Béla SE) a második menetben feladta. Harmadik: Tomhauser (H. Kun Béla SE) és Török (Bp. Építők). Könnyűsúly: Zárnbó (Hala­dás VSE) 5:0-as pontozással nyert Török (H. Kun Béla SE) ellen. Harmadik: Lukács (H. Kun Béla SE) és Ágoston (Tatabánya). Kisváltósúly: Bujdosó (SZIM Vasas) pontozással 5:0 arányban bizonyult jobbnak Mészáros (Borsodi Bányász) ellen. Harmadik Rád (Voin­ta) és Kocsis (H. Kun Béla SE). Váltósúly: Molnár (Tata­bánya—Varga (SZIM Vasas) 5:0. Harmadik: Szili és Sze­mén (mindkettő H. Kun Bé­la SE). Nagy váltósúly: Nagy (Ka­posvár) 4:l-es pontozásos győzelmet aratott Petre (Vo­Chereches (Vointa) jobbról, kemény csatában maradt alul klubtársa, Tudorir ellen A kupavédő román Vointa együttese 64 pontjával ezúttal második lett Területi labdarúgó-bajnokság A BMSC nyerte a megyei rangadót A területi labdarúgó-bajnokság tizedik fordulójában a legnagyobb érdeklődés a Kisdorogi MEDOSZ—Bonyhádi MSC megyei rangadót kísérte. Nem játszott ugyan ki­robbanó formában Kovács István edző legénysége, de ez­úttal is elvitte mindkét pontot a MEDOSZ otthonából. A bonyhádi együttes jó sorozatát bizonyítja, hogy csupán kétpontos a hátránya a listavezető Mohács mögött. Továbbra sem megy a játék a Nagymányoki Brikett SE csapatának. A mányokiak ezúttal Szigetváron vendég­szerepeitek, s gólnélküli első félidő után súlyos, 4-0-ás vereséget szenvedtek. Immárhat, illetve hétpontos a bri­kettgyáriak hátránya a sereghajtó helyen. A forduló nagy meglepetését a Mázaszászvár szolgál­tatta a Kaposvári Rákóczi ellen aratott 1-0-ás győzelmé­vel. A Mohács ugrott a táblázat élére, miután a PBTC ellen simán nyert 4-0-ra. A mohácsiak 900 perces játék­idő után is őrzik veretlenségüket. A Boglárlelle újonc csapata nem várt, magabiztos 3-0-ás sikert ért el Kapos­várott a Táncsics ellen. Döntetlent hozott a Siklós—PVSK és a Komló—Boly találkozó. Bonyhádi MSC — Kisdo­rogi MEDOSZ 2-1 (0-0). Kis- dorog, 1100 néző. V: Kövesi. Bonyhádi Mucska — László, Kovács, Horváth, Fritschi — dr. Sebestyén, Balázs (Bá­lint), Palkó (Wirth) — Zirc- her, György, Bulla, Edző: Kovács István. Kisdorogi Kiss I. — Berning (Hos- nyánszki), Éppel, Fábián, Nagy — Klein, Spiel, Kiss II. — Csámpár (Pap), Kerekes, Meksz. Edző: Losonczi Ist­ván. Az 5. percben egy rá­lőtt labda Meksz elé pattant, aki átemelte a kifutó kapus fölött, de a felső kapufáról a mezőnybe pattant. A 10. percben Kerekes kitört a vé­dőfalból, 8 méteres lövését Mucska bravúrral védte. A 14. percben szögletrúgás vé­gén Fábián a felső lécet ta­lálta telibe. A 62. percben Klein—Kerekes—Pap volt a labda útja és a csereként be­állt játékos 16 méterről ve­zetést szerzett. 0-1. A 75. percben Balázst a 16-oson be­lül Nagy szerelte, a játékve­zető meglepetésre 11-est ítélt. A büntetőt Bulla értékesítet­te. 1-1. A 82. percben a kis­dorogi védelem lest vitatva leállt, Zircher kiugrott, Ép­pel visszarántotta, ezért a kisdorogi játékost a bíró ki­állította. A 85. percben Meksz feleslegesen cselezgetett, Bá­lint szerelte, középre lőtt labdáját György a kapuba továbbította. 2-1. Az első 45 percben nagy fölényben játszott a Kisdo- rog, de jobbnál jobb helyze­teit rendre elpuskázta. A 62. percben aztán góllá érett a hazai fölény, ám a jól haj­rázó bonyhádiak előbb egyen­lítettek, majd a győztes gólt is megszerezték. Jók: Bulla, Mucska, dr. Sebestyén, illet­ve Berning, Fábián, Klein. Szigetvár — Nagymányoki Brikett SE 4-0 (0-0). Sziget­vár, 500 néző. V: Auman. Szi­getvár: Győri — Iványi, Ré­vész, Bódogh, Dudás — Rab (Ulrich), Herbst, Bodó — Szi­lágyi, Palotai, Goják. Edző: Csaba Gábor. Nagymányoki Oláh — Dávid, Bajkai, Egri, Kovács — Nagy, Vincze, Tú­rós — Barabás (Bíró), Bárdos, Takács (Kárász). Edző: Koz­ma József. A 60. percben bal oldali szögletrúgás után Bo­dó a bal felső sarokba fejelte a labdát. 1-0. Ezután 8 perces rövidzárlat keletkezett a nagymányoki védelemben, s ez újabb gyors három gólt eredményezett. A szigetvári­ak góljait ekkor Palotai, Herbst és Szilágyi lőtték. Nagy lehetőséget szalasz­tott el a Nagymányok, hiszen egy félidőn át teljesen egyen­rangú ellenfélnek bizonyult. Szünet után a bekapott gólt követően érthetetlenül leblok­koltak a mányokiak, s ennek következménye súlyos vere­ség lett. Jók: Bodó, Szilágyi, Palotai, illetve Egri, Bíró, Nagy. Sakk Hatszáz néző, parázs han­gulat a paksi lakótelepi is­kola tornacsarnokában. Va­sárnap délelőtt a döntőkhöz érkezett a III. Atom Kupa ifjúsági és II—III. osztályú felnőtt ökölvívóverseny .há­romnapos küzdelemsorozata. Az ifiknél tíz, a felnőtteknél 11 súlycsoportban avattak győzteseket. A nagy kérdés: ismétel-e a kupavédő román Vointa? Néhány órával később jött a válasz: a Honvéd Kun Bé­la SE csapata megfosztotta a díszes serlegtől a román klu­bot, miután az egyesületek összetett pontversenyében a kiskunfélegyháziak 16 pontot „vertek” külföldi riválisukra. Remek csatározást vívtak az ifjúsági papír-, lég- és kis- váltósúlyúak, míg a felnőt­teknél a lég-, a pehely-, a könnyű-, a kisváltó- és a vál- tósúlyúak döntője a legfiny- nyásabb igényeket is kielégí­tette. Román házi döntőt lá­tott a közönség az ifik papír- Búlyú, illetve kiskunfélegy­házit a felnőttek pehelysúlyú csoportjában. Az Atom Kupa kiemelkedően legjobb mér­kőzését a kaposvári Nagy Zoltán vívta a román Paul Petre ellen — nagyváltósúly­ban. A döntők jegyzőkönyve. If­júságiak: 13 klub 40 verseny­zője indult. Papírsúly: Tudorir—Chere­ches román házidöntőből 4:1- es pontozásos győzelmével Tudorir került ki győztesen. Harmadik: Matúz (Dombó­vár) és Óvári (Kaposvár). Légsúly: A Lavrente (Voin­ta), Magony (Veszprém), Niki (Paks) hármas körverseny végeredménye: 1. Lavrente, 2. Magony, 3. Niki. Harmatsúly: Karmacsi (Dombóvár)—Szili (Paks) összecsapáson Szili az első menetben feladta. Pehelysúly: Bártfai (Bor­sodi Bányász)—Simon (ÉVIG) döntőt Bártfai 4:l-es ponto­zással nyerte. Harmadik: Haiszán (Haladás VSE) és Kobela (Veszprém). Könnyűsúly: Ciuperca (Vointa) ellen Orsós (Dom­bóvár) nem állt ki. Harma­dik: Süveges (H. Kun Béla SE) és Bakonyi (Veszprém). inta) ellen. Harmadik: Nyisz- tor (Bp. Építők) és Deél (H. Kun Béla SE). Középsúly: Szakái (Tata­bánya) ellen Gergely (H. Kun Béla SE) az első menetben feladta. Harmadik: Tóth és Kozák (mindkettő H. Kun Béla SE). Félnehézsúly: A Mészáros (Tatabánya), Bakos (H. Kun Béla SE), Harmat (Baja) hár­mas körversenyből Mészáros került ki végső győztesként Bakos és Harmat előtt. Nehézsúly: Totka (Bp. Épí­tők)—Koszó (Szeged) 5:0. Harmadik: Gaál (H. Kun Bé­la SE) és Tóth (SZIM Vasas). Szupernehézsúly: A Becsei —Papp—Huszár trióból a kör­verseny végén: 1. Becsei (Szeged), 2. Papp (Békés), 3. Huszár (H. Kun Béla SE). Az edzői kollektíva a leg­technikásabb versenyző ré­szére kiírt díjat az ifjúsági­aknál Karmacsi Lászlónak (Dombóvár), a felnőtteknél Nagy Zoltánnak (Kaposvár) ítélte. A legharcosabb ver­senyző különdíját az ifiknél Marcel Tudorir (Vointa), a felnőtteknél Mészáros Ignác (Tatabánya) kapta. A leg­eredményesebb edzőnek járó díjat Molnár László, a Hon­véd Kun Béla SE mestere nyerte el. Az egyesületek kö­zötti pontverseny végeredmé­nye: 1. Honvéd Kun Béla SE 80, 2. Vointa 64, 3. Tatabá­nyái Bányász 32 ponttal. Harmadik alkalommal is csatát nyert a Paksi SE nép­szerű ökölvívóversenye, az Atom Kupa. Tilburgban folytatták az interpoli nemzetközi sakk­versenyt, amelyen a negye­dik fordulóban a magyar nagymester, Portisch Lajos a holland Sosonko ellen vi­lágossal döntetlent ért el, és ezzel a negyedik helyen áll. Kerekpáros terepbajnokság Szekszárdi sikerek Székesfehérváron Vasárnap Székesfehérvá­rott rendezték meg a terüle­ti kerékpáros terepbajnoksá­got. Érződött az idényzárás, ennek következtében megle­hetősen kevés induló állt rajthoz: a rendező, házigazda Videoton SC versenyzői mel­lett a Győri MÁV-DAC és a Szekszárdi Spartacus kereke­sei. összesen három futamot rendeztek, azokat kivétel nél­kül szekszárdi versenyzők nyerték. Végeredmény: Serdülők: 1. Jávor Péter, ... 3. Újvári Ba­lázs, 4. Dohóczki Gábor, 5. Kasza Zoltán, 6. Molnár Gá­bor (valamennyi Sz. Sparta­cus). Ifjúságiak: 1. Auth László (Sz. Spartacus). Felnőttek: 1. Halász Zol­tán, ... 3. Halász László, 4. Liska Pál, 5. Sajó Péter (va­lamennyi Sz. Spartacus). Az országos terepbajnokságot a hét végén Budapesten rende­zik meg. Liska Pál a megyein har­madik, a fehérvári területi versenyen negyedik lett. MEGYEI TEREPVERSENY SÖTÉTVÖLGYBEN Október 13-án Sötétvölgy­ben került sor a megyei te­repversenyre. Az igen nehéz pálya minden induló erejét és tudását próbára tette. A két kilométeres, néhol szűk ösvényekkel, máshol meredek lejtőkkel, emelkedőkkel tűz­delt kört a nőknek, gyerme­keknek, úttörőknek három­szor, a serdülő és felnőtt kor­csoportban versenyzőknek nyolcszor kellett megtenni. A felnőttek győztese a Halász­testvérek párharcából került ki és bár Halász László végig vezette a mezőnyt, az utolsó körben öccse megelőzte őt. Végeredmény: Felnőttek: 1. Halász Zoltán, 2. Halász László, 3. Liska Pál (mind­három Sz. Spartacus). Serdülők: 1. Jávor Péter, 2. Szabó József, 3. Heffner János (mindhárom Sz. Spar­tacus). Nők: 1. Spanicsek Tünde (Sz. Spartacus), 2. Varjas Rajt a gyermekkorcsoportban (Fotó: Kapfinger) Erika (Sz. Spartacus), 3. Papp Beáta (Tamási). Tehetségkutató: I. Kemény Krisztián (Sz. Spartacus), 2. Árvái Márk, 3. Tanner Atti­la (mindkettő Tamási). Úttörők: 1. Kasza Zoltán, 2. Újvári Balázs, 3. Kirsch- ner Zoltán (mindhárom Sz. Spartacus). Gyermekek: 1. Mayer Ta­más (Tamási), 2. Mácsik Zol­tán, 3. Taksonyi Szilárd (mindkettő Sz. Spartacus). Öttusa Coto de Cazaban folytatták a junior öttusa világbajnok­ságot, amelynek második szá­ma, a vívás nagyszerű ma­gyar sikert hozott. A 18 országból összesereg- lett 48 versenyző közül Bár­di és Fábián érte el a leg­több pontot, 1096 ponttal poltversenyben az első he­lyen végeztek, mögöttük, a svéd Lundblad lett a harma­dik (1024). A magyar csapat harmadik tagja Demeter is jól vívott, hármas holtver­senyben hetedik lett 928 pont­tal. így kellett volna 1. Bielefeld—VFB Stuttgart 0-0 x 2. 1. FC Köln— Bayern München 2 0 1 3. Braunschweig— Kaiserslautern 4-0 1 4. Mannheim—Hamburg 0-1 2 5. Essen—Darmstadt 4-0 1 6. Charlottenburg— Fortuna Köln 2-1 1 7. Stuttgarter Kickers— Aachen 1-2 2 8. Campobasso—Cesena 3-1 1 9. Empoli—Catanzaro 1-0 1 10. Monza—Como 1-0 1 11. Pescara—Cremonese 1-0 1 12. Perugia—Cavese 1-1 x 13. Varese—Cagliari 2-1 1 +1 Ulm—Hertha BSC 2-2 x