Tolna Megyei Népújság, 1983. szeptember (33. évfolyam, 206-231. szám)

1983-09-13 / 216. szám

1983. szeptember 13. SsÉPÜJSÁG 5 Birkózás A Dombóvári V.MSE birkó­zó-szakosztályának történe­tében egyedülálló teljesít­ményt ért el Visnyei Attila, aki a szeptember 11-én Du­naújvárosban megrendezett országos ifjúsági kötöttfogá­sú birkózóbajnokságon a 48 kg-osok súlycsoportjában bajnoki címet nyert. így kellett volna 1. Düsseldorf—Hamburg 2-3 2 2. Braunsch.—B. München 1-2 2 3. Bielefeld—Kaiserslaut. 3-2 1 4. Mannheim—1 FC Köln 2-2 x 5. Bochum—Mönchenglad. 0-12 6. Avellino—Milán 4-0 1 7. Catania—Torino 0-0 x 8. Fiorentina—Napoli 5-1 l 9. Genoa—Udinese 0-5 2 10. Cagliari—Atalanta 1-0 1 11. Catanzaro—Pistoiese 0-0 x 12. Cavese—Cremonese 1-1 x 13. Cesena—Varese 1-0 1 +2 Verona—Lazio 4-2 1 Léccé—Monza 2-1 1 Labdarúgó_NB II Jó játék - kényszerű vereség Debreceni MVSC—Szek­szárdi Dózsa 1-0 (0-0). Debre­cen, 6000 néző. V.: Roxin. DMVSC: Szűcs — Paróczai, Szigeti, Deákvári, Czikora (Tóth E. az 58. percben), Se­lyem (Somogyi a 71. perc­ben), Menyhárt, Magyar Zs., Kerekes, Magyar B., Janko- vics. Edző: dr. Lakat Károly. Szekszárdi Dózsa: Suba — Szabó, Varga, Weitner, So- modi, Kniesz (Varga a 18. percben), Laki, Adorján, Lauer, Megyeri, Tóth. Edző: Formaggini Károly. A 4. percben Magyar Zs. 16 méterről alig a bal kapufa mellé lőtt. A 7. percben Se­lyem 18 méterről leadott lö­vése a kapufáról vágódott az alapvonalon túlra. A 12. percben Lauer húzott el a jobb oldalon, élesen belőtt labdája az ötösön elsuhant az érkező Megyeri előtt. A 18. percben Magyar Zs. került jó helyzetbe, de 8 méterről leadott lövését Suba lábbal mentette. A 20. percben Lauer Tóth elé játszott, de a csatár a kifutó Szűcsbe lőt­te a labdát a 16-oson belül. A 29. percben debreceni Weitner Ádám a szek­szárdiak legjobbja volt szöglet után Menyhárt köze­li fejesét védte biztosan Su­ba. A 35. percben Adorján 40 méteres pontos keresztlabdá­val futtatta Lauert, de a szélső elügyetlenkedte a helyzetet. A 40. percben Tóth bal oldali beadását Lauer senkitől sem zavartat­va öt méterről mellé pörget­te. Óriási lehetőség volt! A második félidő 46. per­cében három szögletet rúg­hatott a lila-fehér csapat egymás után, de eredmény­telenül. Az 54. percben Lau­er a bal oldalon Adorján elé játszott, akinek 18 méteres lövését védte Szűcs. Az 53. percben Tóth és Szigeti ka­pott sárga lapos figyelmez­tetést. Három perc múlva Somodi indításával Tóth fu­tott el a bal oldalon, de a szekszárdi csatár lövését védte a hazaiak kapusa. A 62. percben Paróczai jobb ol­dali beadását Magyar B. 8 méterről fejelte mellé. Az ellenkező oldalon az Ador­ján szögletét a védők kivág­ták, Tóth ismét kapu elé ívelt, Varga fejese a kapu­fán csattant. A 70. percben szerezte meg a győztes gólt a hazai csapat. Tóth E. a Dó­zsa 16-osával egymagasság- ban ívelt be szabadrúgást Magyar B. 7 méterről a léc alá fejelt. 1-0. Egy perc múl­va Laki sárga lapos figyel­meztetést kapott. A követke­ző percben Tóth E. 20 méte­res szabadrúgását Suba a bal alsó sarokból ütötte ki szögletre. A 78. percben Menyhárt -kapott egy sárga lapos figyelmeztetést. A 79. percben egy Dózsa-támadás végén Tóth 16 méterről fölé- lőtt. Befejezés előtt 5 perc­cel Magyar Zs. kapott sárga lapos figyelmeztetést. A hazai csapat lépett fel támadólag, de az első ne­gyedórát leszámítva nem tu­dott mit kezdeni a jól és szo­rosan védekező szekszárdiak ellen. 20 perc játék után a lila-fehérek vezettek néhány kontratámadást, de a befeje­zésekbe sorra hiba csúszott. Pedig a lehetőség a vezetés megszervezésére adva volt. Szünet után sem vál­tozott a játék képe, hiá­ba birtokolta többet a hazai csapat a labdát, gól­helyzetet' nem sikerült te­remteniük. A volt NB I-es csapat hazai pályán „vért iz­zadva” szenvedte ki a győ­zelmet. A látottak alapján a döntetlen jobban megfelelt volna a játék képének. Jók: Adorján, Szabó, Varga, Weit­ner. A megyei labdarúgó-bajnokságért Eredmények NB I: Újpesti Dózsa—Budapes­ti Honvéd 2-2. Vasas—FTC 4-2, Rába—Pécs 3-1, Volán—Nyíregy­háza 1-1, Haladás—DVTK 1-0, SZEOL—Tatabánya 0-2, MTK VM Videoton 1-3, Zalaegerszeg—Cse­pel 1-0. NB II: Siófok—Nagykanizsa 3-0, Keszthely—Salgótarján 1-1, Ózd—Sopron 6-1, Szolnoki MÁV MTE—Békéscsaba 3-0, Ganz MA- VAG—Kecskemét 1-2, Eger—22. sz. VOLÁN 3-0, Hódgép Metripond SE—Baja 4-3, H. Szabó L. SE— Kazincbarcika 1-2, Bakony Ve­gyész-Debreceni Kinizsi 4-1. Területi bajnokság: H. Táncsics Komló 2-4, Szigetvár—Siklós 1-0, PBTC—Mázaszászvár 1-1. Boglár- lelle—Boly 0-1, PVSK—Sellye 1-1. Megyei ifjúsági bajnokság: Té­véi—Szekszárdi Dózsa 1-4, Apar- hant—B. Pannónia 1-2, DVMSE— . Dunaföldvár 0-3. Paks—Nagydo- rog 5-0, Tamási—Kocsola 3-0, Tengelic—D. Vasas 3-2, Alsó- nána—Németkér 3-2, Kaposszek- csö—Ozora 3-1. Körzeti bajnokság: Gerjen— Dunaszentgyörgy 0-0, ifi: 0-2, Bölcske—Kajdacs 1-0, Pusztahen- cse—Paks II. 1-1, Tolnanémedi— Atomerőmű SE 3-2, ifi: 0-6, Si- montornya—Madocsa 7-4, ifi: 7-0, Pincehely—Pálfa 9-2, Závod— Szakcs 1-2, ifi: 0-3, Kisvejke— Döbrököz 3-1, ifi: 5-2, Iregszem- cse—Attala 4-1, ifi: 2-2, Högyész— Dalmand 2-2, ifi: 9-3, Szakcs— Szakály 1-3. ifi: 0-3, Alsótenge­lic—Sióagárd 0-5, ifi: 4-1. Kéty— Zomba 0-5. ifi: 2-1, Cikó—Tolna 1-4, ifi: 4-3, öcsény—Szedres 6-0, ifi: 2-0, Bogyiszló—Izmény 0-1. Bajnoki táblázatok Nyert az Aparhant és a Kaposszekcső Harminchét gól esett a megyebajnokság negyedik for­dulójában. Kiütéses vereséget szenvedett Nagydorog Pak­son. Megszerezte első győzelmét az Aparhant és a Ka­posszekcső. A fordulóban az eddig nyeretlen Kaposszekcső még az első félidőben vesztésre állt Ozora ellen, de a második félidőben fordítottak annak ellenére, hogy az 50. perctől tíz emberrel játszottak. Változatos és rengeteg gólhely­zet adódott Tevelen. A hazai csapat az első félidőben még úgy látszott, hogy kiütéses vereséget mér a TÁÉV ellen. A második játékrészben feljött a vendégegyüttes és közel állt a kiegyenlítéshez. Az ifjúsági csapatok mezőnyében a Tamási még gólt sem kapott és még három százszázalékos csapat van rajtuk kívül: a Tengelic, a Szekszárdi Dózsa és a Paks. Paksi SE—Nagydorog 9-2 (3-2). Paks, 700 néző. V.: May. PSE: Németh — Agócs, Blatt I., Vörös, Pesti — Izsák, Fazekas, Sandi (Fritz) — Ba­logh, Porga (Bakó), Szabó. Edző: Vábró József. Nagydo­rog: Balogh (Krausz) — Har- sányi, Herendi, Éger, Sörös — Honfi, Miklós, Kollár — Sáringer (Kisgyörgy), Kul­csár, Horváth. Edző: Kirch- ner István. A vendég nagy­dorogiak alaposan ráijesztet­tek a paksiakra, már 2-0-ra vezettek — de 30 perc eltel­tével a Duna-partiak ellen­állhatatlanul játszottak. G.: Blatt I. 3 (e'gyet 11-esből), Vörös, Bakó 2—2, Porga, Izsák, illetve Sörös (11-es- ből), Kulcsár. Jók: Blatt I., Vörös, Balogh, Izsák, illetve Horváth, Honfi. Németkér—Alsónána 3-1 (2-1). Alsónána, 200 néző. V.: Verdi. Németkér: Heizler — Balogh, Balázs, Madács, Wolf — Bíró, Mozsár, Krevicska — Rauth, Barta, Lacza. Edző: Fülöp István. Alsónána: Szalai — Kiss I., Hadnagy, Kovács, Kiss II. — Szeleczki (Tankovics), Sztankovics, Or­bán (Péter) — Batánovics, Horváth II., Lieszkovszki. Edző: Garajszki István. Ala­csony színvonalú mérkőzé­sen a helyzetek elügyetlen- kedésében a hazai együttes járt az élen. G.: Mozsár, Rauth, Barta, illetve Batá­novics. Jók: Heizler, Kre­vicska, Mozsár, illetve Batá­novics.­Tevel—TÁÉV SK 5-3 (4-0). Tevel, 200 néző. V.: Oszter- majer. Tevel: Szabó — Ke­resztes I., Szentes, Nagy, Szólómájer (Csaba) — Bara­bás, Hoffmann, Nier — Ke­resztes II. (Zsók), Csegezi, Denkinger. Edző: Fláding János. TÁÉV: Hazafi (Nagy) — Orbán (Csorbái), Schön- hardt, Molnár, Acsádi II. — Kálmán II., Lerch, Acsádi I. — Kálmán I., Bakalár, Török. Edző: Újvári István. Két el­lentétes félidő. Szünet után a szekszárdi együttes kishí- ján ledolgozta tetemes hátrá­nyát. G.: Csegezi 2, Nier, Denkinger, Keresztes II., il­letve Acsádi I., Török, Kál­mán II. Jók: Nagy, Csege­zi, Denkinger, illetve Acsá­di I., Török. Dombóvári VMSE—Duna­földvár 3-0 (0-0). Dombóvár, 300 néző. V.: Czárt. DVMSE: Csipák — Zádori, Hosszú, Banai, Francz — Lakos, Ma­gyar, Ács — Iván, Csanádi (Keresztes), Landek. Edző: Egyed Lehel. Dunaföldvár: Tóth — Jakab, Dunai I., Hé- regi, Molnár — Takács (Du­nai .II.), Princz, Medveczki — Frőlich, Kristály, Góman. Edző: Jákhalmi Károly. Sok helyzetet hagyott kihaszná­latlanul a végig nagy fölény­ben játszó DVMSE. G.: Iván 2, Landek. Jók: Ács, Iván, Banai, Lakos, illetve Tóth, Dunai I., Héregi. Aparhant—Bonyhádi Pan­nónia 3-0 (2-0). Nagymá- nyok, 300 néző. V.: Rubecz. Aparhant: Lipovszky — Hei- decker, Wáger, Sármány, Kulcsár — Juhász II., Juhász I., Sebestyén — Gáspár (Da­rabos), Pusztai (Ferencz), László. Edző: Réder János. B. Pannónia: Meszlényi — Vendég, Guth, Szőts, Kiss — Csoboth, Heidecker (Eisen- sehr), Kajári (Sántha) — Lő- rincz, Bónyai, János. Edző: Kovácsi Ferenc. A végig fe­gyelmezetten és lelkesen ját­szó pályaválasztó helyzetei alapján akár nagyobb kü­lönbséggel is nyerhetett vol­na. A 75. percben Bónyai ki­állítva, ugyanebben a perc­ben Juhász II. 11-esét Mesz­lényi kivédte. G.: Pusztai 2, Juhász I. Jók: Wáger, Sár­mány, László, Pusztai, Kul­csár, illetve Meszlényi. Kaposszekcső—Ozora 3-2 (1-2). Csikóstőttős, 200 néző. V.: Kovács, Kaposszekcső: Nyári — Kriszt (Krum), Gaz­da, Veréb, Potzauf — Pataki, Tímár, Fekete (Feibert) — Forrai, Zrínyi, Kozák. Mb. edző: Gazda Márton. Ozora: L. Kovács — Papp, Porga, Cziráki, Jámbor (Varga), — Nádasdi, Végh, Nagy — Döl- les I., Dölles II., Bertók. Ed­ző: Dudás József. Küzdelmes találkozón a hazaiaknak a kiállítást követően is volt erejük a fordításra. Az 50. percben Timár kiállítva. G.: Zrínyi 2, Kozák, illetve Nagy, Bertók. Jók: Pataki, Zrínyi, Kozák, Veréb, Gazda, illetve Porga, Nagy. Dombóvári Vasas—Tenge­lic 1-0 (0-0). Tengelic, 200 néző. V.: Farkas. Dombóvár: Dobos — Berta, Engert, Ko­vács, Csatári — Mikolics, Fe­kete (Lamm), Berki (Szűcs) — Szieber, Tóth-Bagi, Var­ga. Edző: Horváth György. Tengelic: Geisz — Merkl, Tóth I., Bíró, Óberlender — Kovács II., Nagy, Dévai (Pá- mer) — Tóth II., Barabás (Éberling), Berkes. Edző: Molnár József. Jó iramú ta­lálkozó, két ellentétes fél­idővel, a szerencsésebb csa­pat győzött. G.: Varga. Jók: Dobos, Csatári, Lamm, Tóth- Bagi, Varga, illetve Merkl, Öberlender. Tamási—Kocsola 2-0 (1-0). Tamási, 600 néző. V.: Klei- ber. Tamási: Banász — Vaszari, Lieszkovszky, Var­ga, Kui — Kiss, Bóta, Haj­dics — Rab (Répási), Ver- bóczki, Tóth. Edző: Kovács Sándor. Kocsola: Bessenyei — Kiss, Ceglédi, Szíjártó, Szűcs — Kövécs (Kurucz), Tóth-Bagi, Zámbó — Tress, Fazekas, Gombita. Edző: Kardos György. Közepes színvonalú találkozón, hely­zeteit tekintve nagyobb kü­lönbséggel is győzhetett vol­na a pályaválasztó csapat. G.: Lieszkovszky, Tóth. Jók: Bóta, Kiss, Haj dics, illetve Bessenyei, Kiss, Ceglédi. A paksi városi-járási táj­futó szövetség szombaton az Imsós-erdőben rendezte az ez évi járási egyéni bajnok­ságot 47 résztvevővel. Kategóriagyőztesek: F—17: 1. Halász József (PSE), F— 15: 1. Fenyves Ferenc (PSE), F—13: Mittler István (PSE), N—15: Lehota Edit (PSE), N—17: Gábor Andrea (Tol­na). Vasárnap a Tolna megyei Tájfutószövetség Dunaköm- lőd térségében rendezte a megyebajnokságot. 5 szakosz­tály 74 versenyzője állt rajt­hoz. Győztesek: F—13: 1. Né­meth László (PSE), 2. Mitt­ler István (PSE). 3. Hanoi József (PSE), F—15: 1. Feny­ves Ferenc (PSE), 2. Bodri Tibor (Sz. Garay), 3. Szüle Csaba (PSE), F—17: 1. Rónai János (Gyönk), 2. Vizi Ist­ván (PSE), 3. Rozenberg Fe­renc (Gyönk), F—21: 1. Mol­nár Gyula (PSE), 2. Weisz László (Szeks^árd, MHSZ), 3. Szebényi Béla (PSE). N— 15: 1. Haás Éva (PSE), 2. Ne­mes Piroska (PSE), 3. Né­meth Tünde (PSE), N—17: 1. Győri Enikő (Sz. Garay), 2. Reinhardt Ibolya (Sz. Ga­ray), 3. Vincze Ildikó (Sz. Garay). A szövetség vezetői sajná­lattal vették tudomásul, hogy az eddig jól szereplő duna- földváriak távol maradtak a két versenytől. A kategória­győztesek: négy paksi, egy gyönki és egy szekszárdi ver­senyző szeptember 25-én a vidékbajnokságon vesz részt a Pilis hegységben. Teke MB I Győzelem az Dombóvári Spartacus— Sopron 7:1 (5156:4935). A kezdő páros dobásai után a hazai együttes 104 fás előny­re tett szert. A folytatásban is a Dombóvár diktálta az iramot, az ifjúsági Péter is hozta a várt eredményt, így további 34 fával nőtt a Spar­tacus előnye. A harmadik já­tékrészben pályára lépő Kol­lár—Tarsoly páros eredmé­idénynyitón nyes dobásaikkal bebiztosí­tották a hazaiak győzelmét. A dombóváriak pontszer­zői: Kollár, Illés, Handli, Tarsoly, Horváth L. Részletes eredmények: Horváth—Takács 856:813, Mándli—Németh 859:798, Pé­ter—Szabó 828:776, Illés— Tomsich 865:883, Kollár— Götl 892:815, Tarsoly—Löff- ler 856:850. A nemzetközi öttusaver­seny második számában, a vívásban Szathmári László, a Székesfehérvári Volán ver­senyzője végzett az élen, eredménye 1140 pont. Jól szerepelt a másik magyar, Fekete Imre is, ő 972 pontot gyűjtve holtversenyben az 5—6. helyen fejezte be a ví­vást. Két szám után Szath­mári áll az élen 2240 pont­tal, megelőzve a csehszlovák Blazeket (2182) és a szovjet Bajanovot (2100). Fekete 2042 ponttal a hatodik. * Az osztrák labdarúgó-baj­nokság első osztályában a góllövőlistát az Austria ma­gyar vendégjátékosa, Nyilasi vezeti 6 góllal — bár a leg­utóbbi fordulóban nem volt eredményes. A másik volt zöld-fehér játékos, Szokolai vasárnap szerzett góljával iratkozott fel a listára. A lapunk mai számában megjelent labdarúgó-tudósítá­sokat írták: Bánfai László, Bittner Mátyás, Czifra Fe­renc, Gaál István, Hirth László, Kovács Péter, Mercsényi Gyula, Orbán Lajos, Palkó Antal, Soós István, Zerza Jó­zsef, Zwick Jakab. A sportoldalakat összeállította: Hazafi József. 1. NB I Ü. Dózsa 5 3 1 1 14-10 7 2. Vasas 5 3 1 1 9-5 7 3. Rába ETO 5 2 3 — 10- 7 7 Tatabánya 5 3 1 1 10- 7 7 5. Videoton 5 3 — 2 10- 4 6 6. Bp. Honvéd 5 2 2 1 9-6 6 7. Haladás 5 3 — 2 6-5 6 8 Csepel 5 2 1 2 9-8 5 9. ZTE 5 2 1 2 3-6 5 10. Volán SC 5 2 1 2 8-12 5 11. MTK-VM 5 2 — 3 7-10 4 12. Pécsi MSC 5 1 1 3 7-9 3 13. DVTK 4 1 1 2 3-6 3 14. SZEOL AK 5 1 1 3 9-13 3 15. FTC 4 1 — 3 7-10 2 16. NYVSSC 5 — 2 3 4-7 2 NB II 1. Eger 8 6 2 — 19- 7 14 2. Hódgép-Mfet. 8 5 3 — 17- 5 13 3. Debr. MVSC 8 3 5 — 13- 7 11 4. Bakony V. 8 5 — 3 16-17 10 5. Ózd 8 2 5 1 13- 8 9 6. Nagykanizsa 8 3 3 2 20-18 9 7. Szolnok 8 3 3 2 12-10 9 8. 22. sz. Volán 8 4 1 3 14-18 9 9. Salgótarján 8 3 2 3 12- 9 8 10. Kecskemét 8 4 — 4 12-19 8 11. Siófok 8 5 1 2 22-11 7 12. Békéscsaba 8 2 3 3 19-15 7 13. Szabó L. SE 8 2 3 3 11- 9 7 14. Szekszárd 8 2 3 3 6- 9 7 15. Sopron 8 3 1 4 8-15 7 16. Kazincbarc. 8 2 2 4 11-15 6 17. Keszthely 8 1 3 4 8-11 5 18. Baja 8 2 1 5 12-18 5 19. Ganz-Mávag 8 — 3 5 9-21 3 20. Debr. Kinizsi 8 1 — 7 8-20 2 A Siófok összeredményéből négy büntetőpont levonva! Területi bajnokság 1. Sellye 5 2 3 — 7-2 7 2. Nagyatád 5 3 1 1 10- 6 7 3 Siklós 5 3 1 1 7-3 7 4. PVSK 5 2 2 1 10- 6 6 5. Bóly 5 2 2 1 11- 8 6 6. Mohács 5 1 4 — 6-5 6 7. Bonyhád 5 2 2 1. 8-8 6 8. Szigetvár 5 2 2 1 5-5 6 9. K. Rákóczi 5 2 1 2 8-4 5 10. H. Táncsics 5 2 1 2 9-10 5 11. PBTC 5 2 1 2 6-7 5 12. Komló 5 1 2 2 7-8 4 13. Mázaszászv. 5 — 3 2 4-6 3 14. Kisdorog 5 1 1 3 4-7 3 15. Boglárlelle 5 1 1 3 6-10 3 16. Nagymányok 5 — 1 4 2-15 1 Megyei bajnokság Felnőttek 1. Tamási 4 3 1 — 10- 4 7 2. Dombóvári V. 5 3 1 1 8-3 7 3 Tevel 4 3 1 — 11- 7 7 4. Paks 4 3 — 1 12- 4 6 5. DVMSE 4 3 — 1 8-3 6 6. Tengelic 4 2 — 2 9-6 4 7. Németkér 4 2 — 2 8-7 4 8. Kocsola 4 2 — 2 3-6 4 9. Nagydorog 4 2 — 2 5-11 4 10. B. Pannónia 4 1 1 2 11- 7 3 11. Aparhant 4 1 1 2 5-4 3 12. Alsónána 5 1 1 3 11-14 3 13. Dunaföldvár 4 1 1 2 6-10 3 14. Kaposszekcső 4 1 — 3 4-11 2 15. TAÉV SK 4 1 — 3 9-18 2 16. Ozora 4 — 1 3 8-13 1 Ifjúságiak 1. Tengelic 4 4 — — 29- 4 8 2. Paks 4 4 — — 18- 1 8 3. Sz. Dózsa 4 4 — — 17- 2 8 4. Tamási 4 3 1 — 13- 0 7 5. Tevel 4 3 — 1 14- 7 6 6. Dombóvári V. 5 2 1 2 18- 6 5 7. Dunaföldvár 4 2 1 1 8-10 5 8. Aparhant 4 1 2 1 9- 7 4 9. Alsónána 5 2 — 3 10-20 4 10. Kocsola 4 1 1 2 5-12 3 11. B. Pannónia 4 1 — 3 6-12 2 12. Nagydorog 4 1 — 3 4-15 2 13. Ozora 4 1 — 3 6-19 2 14. Kaposszek. 4 1 — 3 5-21 2 15. Németkér 4 — — 4 4-14 — 16. DVMSE 4 — — 4 2-18 — ♦ T ájfutás