Tolna Megyei Népújság, 1983. május (33. évfolyam, 102-127. szám)

1983-05-26 / 123. szám

1983. május 26. C TOLNA \ © tsÉPÜJSAG Gyenge játék - sima vereség Labdarúgó NB II Sok gólhelyzet - sovány győzelem Edzőtábor Az Atomerőmű SE cselgáncs- szalkosztólya június 20-tól július 1-ig edzőtáborozást » szervez Pakson fiatal versenyzőnknek. A tábor vendége lesz Ozsvár And­rás olimpiai bronzérmes csel- gáncsozó, aki több napot tölt el a megyében. Az ASE szak­osztályának vezetőivel megtáto- gatja majd a többi cselgáncs- szakosztályt, tapasztalatait át­adja a Tolna megyeieknek. Labdarúgás Országos senüilő- és ifibajnokság SERDÜLŐK: Szekszárdi Dózsa-Siófok 6-2 (1-2). Sz. Dózsa: Szdffaz - Ga­bi, Fodor, Kvanduk, Bottyán, Sebestyén, Tóth, Freppán M., Varga, Sipos (Oszter), Novák. Edző: Bors István. Második fél­idei jó játékával magabiztosan nyert a Dózsa. G.: Sebestyén 2, Kvanduk, Varga, Oszter, Sipos. Bonyhádi MSC-Bóly 11-1 (6-0). BMSC: Genzler — Tölgye­si, Keresztes, Móczi, Bea (Nagy), Gógh, Babai, Boros, Petz, Fe­kete, Farkas. Edző: Wagner Jó­zsef- A két csapat közötti kü­lönbség a gólokban is kifeje­zésre jutott. G.: Babai 5, Far­kas 4, Petz 2. Paksi SE-Kisdorogi MEDOSZ 8-1 (5-0). PSE: Ha'az — Kovács, Muikii, (Stadler), Szaffi snrrauer, Daaiizs, Welll'er, Horváth,' Far­sang, Páger, Lacza, Meixner. Edző: Váczi László. Kiisdorog: Lechmann (Ferencz) - Asztalos, Kerekes, Kresz, Török, Berning III., Domokos, Fábián, Koszter, Póth, Endeli (Berning IV.). Ed­ző: Kerekes Ágoston. Biztos paksi győzelem. G.: Lacza, Farsang, Horváth 2-2, Meixner, Stadler, illetve Fábián. Komló-Dombóvári VMSE 6-0 (2-0). DVMSiE: Rei zinger - Mar­ton, Takács, Korvicska, Marosi, Révész, Keresztes, Végih, Nagy Zs. (Ri.psZki), Pászti, Tóth. Edző: Varga László. Nagyon gyenge teljesítményt nyújtott a vendég dombóvári csapat. IFJÚSÁGIAK: Komló-Dombóvári VMSE 5-1 (3-0). DVMSE: Rei zinger — Ár- falvi (Gyarmati), Ács, Helmeczi, Szűcs, Varga T., Vörös, Ughy, Sipos, Nagy Cs., Horváth I. Ed­ző: Egyed Lehel. Egy félidőn át megiiletődötten játszott a DVMSE. G.: Nagy Cs. Bonyhádi MSC-Bóly 3-3 (1-0). BMSC: Dénes (Genzler) — Lovász, Biró, Schlotthauer, Kajtár (Selényi), Nagy I., Sza­bó, Erdész, Vajda, Nagy II., Miklós. Edző: Gecző Sándor. Háromszor vezetett a BMSC - mégis pontot vesztett. G.: Naav II. 3. Szekszárdi Dózsa-Siófok 3-1 (1-1). Sz. Dózsa: Koffer - Ben- cze, Dénes, Kiss, Nagy, Kilyén, Füller, Molnár (Kert a i), Magyar, Juhász, Hargitai. Edző: Schef- fer István. A kihagyott helyze­tek megnehezítették a lild-fehé- rek győzelmét. G.: Magyar, Kiss, Juhász (11 -esből). Kisdorogi MEDOSZ—Paksi SE 2-2 (0-1). Kiisdorog: Jergiler — Ambrus, Spiel II., Miilkollics, Ber­ning II., Kubis, András, Kado­sa, Nagy, Újvári, Csongrádi. Edző: Kerekes Ágoston, PSE: Wayer — Lacza, Blatt, Brezovsz- ki, Nagy, Látók, (Szakter II.), Fekete (Kern), Rácz, Szakter I., Imre (Szalai), Mészáros. Edző: Stadler Ferenc. G.: Nagy, Ku­bis, illetve Imre, Szakter I. Duna-válogatott-Dróva-válo- gatott 3-0 (0-0). Budafok, 200 néző. V.: Boy. Duna-válogaito-tt: Piel (9imon) - Szijjártó, Stefa- nics, Vincze, Buszai - Halász, Kása (Holdosi), Wastl - Ress, Csíki, Váczi (Nagy). Edző: Do- besoh Gyula.. Dráva-váfogatott: Horváth L. (Hornyok) - Kurdi, Kovács, Ferenczi, Csorba, - Se­bestyén, Zrínyi (Walter), Hor­váth, (Klein) - Homonnai, Méksz, Varga. (Nagy). Edző: Csordás István. Változatos me­zőnyjáték vezette be ai talállko- zót. Az első helyzet a Duna- vátegaitottja. előtt adódott: Ress ígéretesen húzott el aijobb szé­len, lövésszerű beadását Csíki azonban elvétette. A 23. perc­ben aztán megvillant a számára szokatlan szerepkörben, a kö- zépcsatár posztján játszó ’Hvleksz: két cselíél tisztára, ját­szotta magát, majd a jobb sa­rokba zúdított lövését Piel bra­A területi középiskolai baj­nokságban három megye leg­jobb csapatai álltak rajthoz az új rendszerben bonyolított ver­senyen, Szekszárdon. A gát- és váltófutó, valamint ügyességi csapatok, néhány kivételtől el­tekintve, színvonalas küzdelmet vívtak egymással. A tét, a baj­nokság megnyerése és ezzel együ'tit ez országos bajnoksá­gon való részvétel jogának ki­harcolása. volt. Ez hárem kö­zépiskolánk öt csapatának si­került. .Eredmények: I. korcsoport (111—‘IV. osztályosok): Fiúk: 4x400 m-es váltófutás: 1. Bony-- háidi Petőfi Gimnázium (Gyu- lánszki, Ka'za, Lengyel, La.úfer) 3:52,6. Lányok: 4x100 m-es váltófütás: 1. Szekszárdi Ga.rdy Gimnázium (Szauter, Nagy, Ul- bert, Mozc'áil) 51,5. II. korcsoport (I—II. osztályo­sok) : Fiúik: 110 m gáti út ás: 1. Szék’zárdi Garay Gimnázium 19,075 mp (iBordón 17,0, llker 17,2, Nádor 20,0, István 22.T), 2. Szekszárdi Rózsa. Ferenc Mű­szaki Szakközépiskola (Posta, Riklker, Csirzó, Horváth) 20,425 m.p. 3000 m: ...2. Szekszárdi 505. Ipari Szakmunkásképző In­tézet (Ferencz, Agárdi, Illés, Dudás) 10:28,15. 4x400 m: .. .2. Szekszárdi Rózsa Ferenc Mű­szaki Szaklközépisko'a (Barka, Csirzó, Gssnrvus, Bencze) 3:43,5, 3. Szekszárdi Ga.ray János Gimnázium (Kerekes, Pérl, Bor­dó.-, Galambos) 3:49,4. Magas­ugrás: ...2. Szekszárdi Rózsa. Ferenc Műszaki Szakiközépisko- ta 169,75 (Posta 184, Horváth 180, Cslirzó, Teng őri), 3. Szek­szárdi Garay János Gimnázium 167,5 (Iker, Bordás, Rács, Pén­tek). Távol ugrás: 1. Szekszárdi Rózsa Ferenc Műszaki Szak­középiskola 585,5 (.Horváth 620, Bencze 585, Pilisi 573, Csirzó 564). Gerelylhaljítás: .. .2. Bony­hádi Petőfi Sándor Gimnázium 39,315 (Sipos, Csiimima, Lovász, Ónodi). Diszkoszvetés: 1. Szek­szárdi Rózsa Ferenc Műszaki Szakközépiskola 34,76 . (Szla- nyó 37,94, Horváth 34,92, Móró 33,16, Árvái 32,94), 2. Bonyhá­di Petőfi Sándor Gimnázium 33,215 (Bíró, Standévá r, Csa­pó, Ónodi). Szünet utón, a. 49. percben egy közvetett szabadrúgás után elaludt a. Dráva' védelme, a fegurítást követően az előre- lópakodó Szijjártó közelről a hálóba, lőtt. 1-0. Az 58. perc­ben váratlanul növelték előnyü­ket a házigazdák: a ZTE-t is megjárt Halász vezette fél a labdát és 27 méterről óriási gólt lőtt a. jobb felső sarokba.. 2-0. A 72. percben eldőlt a. továbbjutás sorsa: egy bedobás utón Halász remekül ívelt kö­zépre, és Szijjártó közvetlen kö­zelről, senkitől sem zavartatva a kapuba lőtt. 3-0. A Dráva-válogatott nem tu­dott újítani, a középpályán ala­posan visszaestek, csatáraik so­kat körülményeskedték és eb­ben a. játékrészben már a vé­delem sem állt feladata magas­latán. így a. Duna.-vátogatatt közepes teljesítménnyel1 is „be­sétálhatott" a jövő szerdai dön­tőbe. Jók: Stefonics, Huszad, Szijjártó, Ress, illetve Sebestyén. Lányok: 100 m gátfutás: . . .2. Szekszárdi Garay János Gimná­zium 18,6 (Miosfkő,. Márton, Gahó, Goján). 4x100 m: ...2. Szekszárdi Garay János Gim­názium 52,7 (Gahó, M-ioskó, Csá.nyi, Alpá.r). 4x400 m: . . .3. Szekszárdi Garay János Gim­názium 4:34,3 (Micskó, Gahó, Gajáh, Horváth). 4x800 m: .. .3. Bonyhádi Petőfi Sándor Gim­názium 11:09,3 (Gsiizmaziia, Szőos, Póth, Lambe-rti). Magas­ugrás : .. .2. Szekszárdi Egész­Szekszárdi Dózsa-Ganz- MÁVAG 3-2 (2-1). Szekszárd, 1000 néző. V: Lovassy. Szek­szárdi: Kun — Tapasz ti, Bonnyai, Laki, Weitner — Károknál, Kresz, Adorján — 'Megyeri (Dienes o 88. .percben), iFreppán. (iKniesz az 58. .perobein), Magyar J. Megbízott edző: Formagg.ini Károly. Ganz-MÁVAG: Erdélyi — Aranyosi, Kovács T., Ziiimo- nyi (Kovács 8. az 53. percben), Schaflfer — Gytimesi, Kisteleki, Várhliidli — Véül and, Bodlnár, Boda (Nagy a. 46. percben). Edző: .Megyeri Győző.1 A második percben Magyar­nak volt e.gy .ígéretes kiugrása, de a 16-.oson Ibel'ül a vizes .fü­vén megcsúszó llabdia .Erdélyi zsákmánya tett. A (hetedik percben Kresz. sárgalapos fi­gyelmeztetésben részesült, egy perccel később a felfutó Sdhaffer lapos beadását Boda. közvetlen közéiről o hálóba per- dítette. 0-1. A 11. percben Zi- rrvonyi sípszó .után elrúgta a labdát, .most üis Villant a sár­ga lap. Negyedóra után szaka­dó eső zúdult <a pályáira., a •már meglévő ' víztóosákat tő­ség ügyi Szakiközépiskola 146,25 (Szabó, Rafafinusz, Jung, (Kis- mőd.i). Távolugrás: ...2. Szek­szárdi Garay János Gimnázium 478,25 (Gsáinyi, Micsikó, Alpár, Gáhó). Súlylűkés: ...3. Szek­szárdi Garay János Gimnázium 8,077 (Kiss, Gahó, Micskó, Már­ton). Diiszkoszvetés: ...2. Bony­hádi Perezei Mór Közgazdasá­gi Szakközépiskola 24,78 (Gsii- búlka. Nagy, Őri, Hompót), 3. Bonyhádi Petőfi Sándor Gim­názium 23,40 (Gyulámiszki, Má­té, Metz, Pá.l). váibib .hizlalta. Hullámzó me­zőnyjáték .útón a- 24. .percben Magyar elől Erdélyi o ló-osra ,kivetődve hárított. A 28. perc­ben egyenlített a Dózsa.: Frep­pán csavarta kapu elé a 'lab­dát, O 11 -es .ponton felugró Bonnyai .a jobb alsó sarokba fejelte. 1-.1, A 35. percben Ma­gyar felszabadítás helyett „'re­mekül" indította Bodnárt, aki elől nehezen mentettek o .vé­dők, A 42. percben Magyar hú­zott el! a bal. oldalon, ügyesen emelt középre, o men'tenli aka­ró Sohaffer .hatalmas gólt Jött salját 'kapujába, öngól! 2-1. Kezdés 'Után Gytimesi 18 méte­res szabadrúgása a jobb olda­li kapufa, tövén csattant. Szünet után az első percben Adcrjám 20 méteres léc alá,tar­tó lövéséit Erdélyi szögletre te- nyerelte. Az 50. percben Me­gyeri beadására. Adorján és Ziímonyi Ugrott fel fejelni, mindketten .megsérültek. Ziimo- nyit letámogatták, Adorján, fcilytatto o játékot. A 60. perc­ben Magyar beadását Megyeri kapásból, arasznyira a léc .mel­lé .lőtte. Két .perc 'múlva Mo­Gólckban gazdag mérkőzé- sekkel folytatód ott a megyei kéziflíabda-bajinckiság tavaszi idénye. A sok gól, persze, leg­többször nem az ötletes csa­patjátéknak tudhtató be," .ha­nem inkább a gyenge véde­kezés rovására írandó. A baj­nokság mezőnyében, szereplő csapatok eddig jobbára még adósok a kirobbanó formával, az egyenletes jó tsljesítméiny- nyel. ‘Á legutóbbi fordulóban is a sok gól ellenére meglehe­tősen közepes szín vonalú mér­kőzésekre került sor. A legútábbi játéknap nem szolgált meglepetéssel, az esé­lyes csapataik begyűjtötték o bajnoki pontokat. A pályavá­lasztók sikeréről szólhatunk, hi­szen a felnőttek mezőnyében asupán három találkozón tu­dott győzni a vendégcsapat. A nőiknél a Siimontomyai BTCiDal- miaindrál, a férfiaknál a. Hő- gyész Faiddrál, míg a Dombó-' Vári Kesztyű együttese Niag.y- má.nyaknól tért haza győztesen. NŐK: Dalmand-Simontornyai BTC 9-17 (4-7). V: Kerekes, Török. A hazaiak fölöttébb tisztelték a tavalyi bajnokot. G: Kelemen, 5, Tiliinger 2, BÓrfek, Heteslimé, illetve Fairka,s 6, Jobbágy 5, Tal- fcovics 2, Polovics, Sziaibóné, Joó, Baulminlé. Szedres-Gyönki DSK 15-13 (7-6). V: dr. Schumann, Töl­gyesi. Egyenlő erők küzdelmé­ből á jobban hajrázó hazaiak kerülitek ki győztesen. G: Szűcs 7, Beszterczán 4, Károly, Nyer­ges, Győri, Nemes, illetve Nagy 7, Szabó 3, WleiJ 2, Visnyei. Zomba—Dombóvári Spartacus 18-9 (10-6). V: Kerekes, Rácz. Szünet után nagy fölényben, játszott a pályaválasztó csa­pat. G: Szilágyi 8, Varga, 4, Ka,utómé 3, Tóth né', Maráz:, Mehr, illetve Szórádi 4, Gs.dh.eidt 2, Ffaitikás, Broun., Po­rnó zii. Tengelic-Dalmand 14-13 (9-7). V: MerkJ, dir. Török. Rendkívül szaros küzdelemben dőlt el □ két pont sorsa. G: Kovács 5, Táfhnié 4, Lukács 3, Bonyhádi MSC-Székesfehér- vári Ikarus 70-62 (32-31). Szé­kesfehérvár, 50 néző. V.: Tagai, Jőfej,ü. Bony.hád: Pákái (4), Omszki (5), Vanya (13), Tóth (23), Konkolyáé (4). Csere: Há- gen (21), Biszak (—), Mercz (—), Lengyel (—). Rendkívüli ide­ges légkör jellemezte a mérkő­zést. A 9. percben a fehérvári­ak vezettek 20-12-,re. A bonyhá­di lányok tudatosan lassították a játékot, így az első félidőt már egypontos előnnyel zártáik. gyár kiugrott a védők közül, csak a kapussal állt szemben, de Erdélyibe főtte a labdát. A 67. .percben Magyar beadását .Koroknál lekezelte, két csel utóin a kapu közepébe (helye­zett. 3-1. A 71. percben Veilaind beívelését Nagy úgy fejelte a hálóba, hogy a1 labda Kun ke­zét .is érintette. 3-2. .Feljött a vendégcsapat, többet kezde­ményezett, de gyors kontráikból a Oázisának volt több gólszer­zés! íéhetőség'e o hajráiban is. Úgy indult o .mérkőzés, hagy a gépgyári együttes gyors dön- téore .kívánja vinni o két pont sorsát. A Ikorá.n elérfvezeitő gól után a víztócsákkaJ tairlkított talajon húsz percen át meg­győzőbben futballoztak. (Ezután rákapcsolt a Dózsa,, s bár Sdháiffer öngólja, is besegített, szünetig megérdemelten jutott vezetésihez. A második 45 perc­ben a hazaiak .hatalmas (iramot diktálva, .kezdtek, .helyzeteiket rendre kihagyták. .Egy óra el­teltével eztán növelték előnyü­ket, s csak anmag.uk .számaira, tették .nehézzé a győzelmet. Jók: Magyar J., iBcnnyaii, Kresz, Megyeri,'’ illetve Erdélyi, Vei- land1, Kovács iB. Kővágón,é 2, illetve Kelemen 6, Titíngec 3, Ko tesz á r, Berényi 2-2. FÉRFIAK: Fadd-Hőgyészi SC 26-35 (11-13). V: Horváth, Scballlí. Kíegyensúlyozctt első félidő utón fölényes HSC-győzelem. G: Búzás, Misikolezi 5—5, Ra.n,- dcezkii, Sdhiifler 4—4, Mosc.nyi, Márkus 3—3, Kurucz 2, iHetve Kerekes 12, Nándor L. 8, Ko­vács 7, Topa 4, Gábor 2, Nán­dor I., Németh. Dunaföldvár II.-Szedres 24-23 (12-11). V: Bakos, Sohneider. Szillöis.i gólerőssége döntött. G: Szffllasi 12, Szaiuter 5, Ffoter 4, Rostásii 2, Badi, illetve Szoko- d.i 7, Beda., Pusztai 6—6, Révai, Berek 2-2. „ Honvéd Nógrádi SE-Sár- • szentlőrinc 32-21 (11-6). V: Mertki, SdNallíi. Jó iraimú talál­kozón biztos hazai g.yőzelem. G: Szabó 13, Mersics 7, Ko­vács 4, Izsák, Papp 3—3, Da­na, Miikos, illetve Lázár 7, Var­ga 5, Bordás, Kiss 3—3, Antall 2, Kavláes. Nagymányok-Dombóvári Kesztyű 18-32 (6-13). A/: Fábois, Savanyú. Egy félidőn, át jól h'elytái'llt a,z újonc hazai gárda.. G: SöWényi 6, Hudke.r, Bök.e 3— 3, Drüszíer, Bóta.i, Guimgl 2—2, (Hitetve M'ayer, Túri, Pataki 6—6, Erdész, M'airáczi 5—5, Eigen- brót 4. Szedres-Gyönki DSK 44-28 (20-15). V: dr. Schumann, Töl­gyesi. Végiig vezetve, fölényes győzelmet aratott a hazai gár­da. G: Beda .17, Szokodi 12, Bogdán, Pusztai L., Pusztai I. 4—4, Zöld 3, illetve Saháf 14, Bneitenisteín 7, Sümigh 4, MUth 2, Mercz. Ifjúsági mérkőzések: Nők: Szedres-Gyönik 16-10 (7-3), Zomba-Dombóvár 6-11 (3-4), Tengéliic—(Dallimiainidi 13-9 (7-6), Oairmamd— Silmtonnya 16-6 (7-3), Tolnai VL—Taimlási 18-9 (7-6), Szekszárd—'Teng eliic 20-11 (11-7), Székszá.rd—Tamási 28-15 (14-7). Férfiak: Raidld-iHőgyész 10-26 (3-11), - Szedres—Gyönik 21-123 (9-9). A feszültség a második játék­részben tovább fokozódott, kü­lönösen a hazafiak sok szabó ly- talánikodá'sa borzolta az idege­ket. A BMSC gárdája taktiku­san játszott, a vezetést végig megtartva nyerte meg a talál­kozót. Az egész csapat telje­sítménye dioséretes. Ez volt a tavaszi forduló utolsó találko­zója, a BMSC együttese az NB II. nyugati csoportjában várha­tóan az ötödik helyet szerzi meg. vúrra.l hárította. Atlétika • • Ot számban győztek megyénk középiskolásai A 4x100 méteres váltóban győztes Garay Gimnázium két ver­senyzője (balról) Mozolai és Ulbert A lányok 100 méteres gátfutása Megyei kézilabda-bajnokság Sok gól - közepes színvonal Kosárlabda NB II