Tolna Megyei Népújság, 1982. november (32. évfolyam, 257-281. szám)

1982-11-02 / 257. szám

6 NÉPÚJSÁG 1982. november 2. Kosárlabda NB II Hármas vereség Sopronban Az ellenfél „felmérése" a dombóváriak részéről. Balról jobb­ra: Ruzicska, Erdősi Lajos edző, Tölgyes, aki Szombathelyen a mezőny legjobbja volt, Tamási és Ács. Sakk CSB ft TA Elf kettős sikere Hírek ökölvívás: az országos ifjú­sági ökölvívó-bajnokság mérkő­zései Pécsett voltak, ahol me­gyénk színeit a dombóvári, il­letve a paksi versenyzők képvi­selték. Közülük legeredménye­sebben Erős Lajos (Paks) sze­repelt, aki a 91 kg-osok súly­csoportjában három el'ltenfél el­len vívott. Erős a három mérkő­zésen mindössze három percet töltött a szárítóban, ez mutat­ja fölényét, biztos győzelmét. A három dombóvári fiú, Szekeres József, Hári László és Eige-nfo- róth Péter súlycsoportjában egyaránt bronzérmet szerzett. * November 5-én, pénteken Szekszárdon a városi sporttele­pen 13 óraikor kezdődik a már hagyományos November 7. Ku­pa kispályás labdarúgó-villám- torna. A verseny rendezője a Fővárosi Óra- és Ékszenipari Vállalat szekszárdi gyáregysé­ge. A részt vevő csapatok: Víz­mű Vállalat (a kupa védője), Bútoripari Vállaltat, Kommuná­lis Vállalat, Városqazdáikodási Vállalat. Textiltisztító és Ruhá­zati Vállalat és a rendező Óra- és Ékszeripari Vállalat csapata. * Tolinanémedi kérésére no­vember 7-én kerül sor a Pince­hely elleni körzeti bajnoki lab­darúgó -mérkő zésre P in ce he Iye n. Kezdés: 13.30 óra. * Teke NB III: Dombóvári Spar­tacus II—Szentlőrinci ÁFÉSZ 6-2 (2538-2322). Pontszerzők: Hor­váth 446, Árva! 435, Stefán 434, Kovács 416, illetve Kiss 422, Si­pos 415. A sorsolás szeszélye folytán a Bonyhádi MSC női, valamint az Atomerőmű SE férficsapata Soproniban játszott. Az utóbbi együttes szombaton és vasár­nap is pályára lépett. Először a SMAFC, majd a Soproni FAT ellen vesztett. A bonyhádi lá­nyok a Soproni VSE csapatától szenvedtek vereséget. Ezzel szemben a dombóváriak — ide­genben — nyertek a Szombat­hely*“ Sabaria ellen. Részletes eredmények : Dombóvári VMSE—Szombat- helyi Sabaria 86-70 (38-38). Er­dősi Lajos csapatában a kö­vetkezők játszottak: Tölgyes (23), Gálos! (—), Koil.lár II (23), Tamási (12), Meszler (5). Cse­re: Áos (17), Ruzicska (6). A já­ték első részében még jól tar­totta magát a szombathelyi gárda, de a második félidőben nagyobb iramot diktáló dom­bóváriak Tölgyes vezérletével a 10. percben már 28 ponttal ve- zet.ek. Ekkor kissé lefékezték Tölgyesek, de még így is bizto­san, 16 pont különbséggel nyer­ték a találkozót. Jók: Tölgyes (a mezőny legjobbja), Kollár 11. és Tamási. Pénteken 17 óra­kor a Székesfehérvári Universi- tast látják vendégül a dombó­váriak. Soproni VSE—Bonyhádi MSC 65-52 (34-25). Dr. Ábrahám Já­nos csapata így kezdett: Orosz­ki (—), Jankovics (10), Hágen (6), Vanya (13), Tóth (16). Cse­re: Eszterbauer (6), Kishonti (1), Pákái (—), Biszak (—), Maarcz '(—). Küzdelmes, jó iramú mérkőzést játszott a két csapat. Az első félidő 15.: per­cében öt pont volt a hazaiak előnye, de két perc kihagyás elég volt, hogy a félidőt 9 pont előnnyel zárják. A második fél­idő 13. percében négy pont volt a két csapat közötti kü­lönbség, ezt követően Janko­A Szekszárdon megtartott megyei súlyemelő felmérő ver­seny helyezettjei : Úttörő II. k-cs.: 36 kg: Horváth Mihály. 40 kg : Daradics Ferenc. 44 kg : Dobos Csaba, Brettner István. vies kipontozódott, Hágen be­gyűjtötte negyedik hibáját. Ez a körülmény eldöntötte a mér­kőzés végeredményét. A vere­ség ellenére is a tartalékos Bonybád dicséretesen küzdött. Jók: Tóth és Eszterbauer. A bonyhádi csapat tegközelebb november 12-én Kaposváron, a tanárképző csapata ellen lép pályára. Soproni MAFC—Atomerőmű SE 90-63 (44-33), Atomerőmű: Oláh (11), Jégh (4), Polonyi (10), Schmidt (28), Nagy (7). Csere: Bettesch (2), Heimann (1), Gáspár (—), Mohácsi (—). A hosszú utazástól fáradt pak­48 kg : Gősy Dezső. 56 kg : Vég­helyi Miklós, Görbe Miklós. 71 kg: Gáldonyi Zsolt. 75 kg: Sza­bó Zsolt. Úttörő I. kcs.: 36 kg: Keszthelyi Lajos. 52 kg : Sándor si együttes nem tudta megszo­rítani a jó napot kifogó hazaia­kat. Kitűnt Oláh és Schmidt. Soproni FAT—Atomerőmű SE 87-65 (43-31). Atomerőmű: Oláh (—), Bettesch (9), Polonyi (6), Jégh (2), Schmidt (30). Csere: Nagy (10), Heimtann (6), Gáspár (2), A magassági fölényben lévő hazaiak ellen nem futotta többre a paksiak erejéből. Kitűnt Schmidt, Hei- mainn és Bettesch. Nagy János edző tájékoztatásai szerint leg­közelebb november 12-én, pén­teken játszanak ismét, amikor Kaposváron a SÁÉV ellen mér­kőznek. % Attila, 60 kg: Fehér László, Ka­lapos Zoltán,. 64 kg: Péter Gá­bor, Kisvári Péter. +75 kg: Daj­ka Zsolt. (Valamennyi verseny­ző szekszárdi.) Befejeződött Tolna megye 1982. évi sakk csapatbajnoki küzdelme. A TÁÉV csapata ket­tős sikert ért el, az I. osztályban és a II. osztályban is megnyer­te a bajnokságot, így 1980 után ismét mint bajnok készülhet az osztályozóra, melynek tétje az OB ll-be való jutás. A bajnokság során végig ki­egyensúlyozottan szerepeltek, a lelkes, tapasztalt játékosok si­kerre vitték a csapatot. Mint az várható is volt, a 2-3. helyért Szedres és Dombóvár csapata hlorcolt. Szinte végig- fej-fej mellett -haladtak. A Dombóvár az utolsó előtti fordulóban „el­vérzett” Bátaszéken, s ezzel el is dőlt közöttük a versenyfutás Szedres javára. Az Atomerőmű SE csapata a várt teljesítményt érte el. A megyében egyedül a Bá- talszék mutatott javuló teljesít­ményt a csapatok közül. Já­tékosállománya erősödött, kö­zel állt a 4. helyezéshez. Ta­mási és Dunaiföldvár cs-apatá- -nta'k lelkesedése dicsérendő,-re­méljük, az éveken át szerzett tapasztalatok, a játékosok fej­lődése mind jobb eredmények eléréséhez vezet. Harc—Sió­agárd csapatát a szövetség ki­zárta a versenyből, mivel két Erősen tartalékos mezőny rajtolt az (idei évi felnőtt Tízek bajnokságán. Ebben közreját­szott néhány lemondás, de alapvetően a fiatalítás volt a szövetség fő célja akkor, ami­kor a résztvevőket kijelölte. A férfiak mezőnyében — a tavalyi évhez hasonlóan — ez­úttal Ils Csenlkei Lajos, a Szek­szárdi Szövetkezeti SE verseny­zője nyerte a bajnokságot. Mindössze az egyébként mér­sékelten szereplő Németh Zol­tántól szenvedett vereséget. A második és a harmadik hely is megérdemelten került Kocsi-s, illetve Vicze birtokába. A nők versenyét Rencz Rita fölényesen nyerte, a további helyezések a papírforma- szériát alakultak. Végeredmény: ízben nem jelentek meg. Mivel eredményeit Ji-s törölni kellett, így a többi csapat ideje, költ­sége veszett kárba. örvendetes a II. osztály csa­patainak teljesítménye, küzdel­me. A 11 csapat játéka bizto­sította a második vonalihoz tar­tozó együttesek szerepéltetését, valamint azoknak adott játék- lehetőséget, akik az első csa­patba nem fértek be. Remél­jük, lesz közöttük olyan csapat, amely megfelelő létszámú, és az l. osztályban szerepélhet. Végeredmény: 'I. osztály: 1. TÁÉV 105,5, 2. Szedres 95, 3. DVMSE 89, 4. Atomerőmű 69,5, 5. Bátaszék 64.5, 6. Tamási 45, 7. Du-n-a- fö-ldvár 33,5 ponttal. III. osztály: 1. TÁÉV II. 32, 2. Györköny I. 29,5, 3. Tolna 29.5, 4. Bonyhád 25, 5. Bölcske 20, 6. Bá-ta 18,5, 7. Pincehely 17, 8. Magyaikeszi 14, 9. Re- göly 10,5, 10. Őcsény 10, 11. Györköny II. 9,5 ponttal. A Magyar Sakk Szövetség előzetes tájékoztatója alapján, az OB il-es osztályozóra Kom­lón kerül sor november 19—21. között Baranya, Fej-ér, Somogy -és Tolna megye bajnokcsapata -részvételévéi. Nők: 1. Rencz Rita (Tolnai VL), 2. Horváth Edit (Sz. Költ­ségvetés), 3. Balics Viktória (Tolnai VL), 3. Krausz Andrea (Sz. Szöv.), 5. Me-ncző Andrea (Sz. Kölltsv.), 6. Somogyi Gab­riella (Tolnai VL), 7. Wittiinger Jolán (Tolnai VL), 8. Hodász Klára (Sz. Szöv.), 9. Patrik Már­ta (Sz. Költsv.), 10. Czikk Erzsé­bet (Tolnai VL). Férfiak: 1. Csenkei Lajos (Sz. Szöv.), 2. Kocsis János (Sz. Szöv.), 3. Vicze András (Sr. Szöv.), 4. Krausz Zoltán (Tolnai VL), 5. Iván Gyula (DVMSE), 6. Németh Zoltán (Tolnai VL), 7. Nemecskó Viktor (Tolnai VL), 8. dr. Iván Gyula (DVMSE), 9. Varga Péter (Sz. Szöv.), 10. Gabnai Zoltán (Sz. Szöv.). Súlyemelés Felnőttek Tízek bajnoksága Bajnok: Csenkei Lajos és Rencz Rita OJP-s munkahelyi olimpia Területi labdarúgó-bajnokság Vendégként csak a Bonyhád szerzett pontot A területi labdarúgó-bajnokság 12. fordulójában nem sok babér termett a vendégcsapatoknak. A nyolc találkozón csu­pán a Bonyhádi MSC legénysége tudott pontot rabolni ide­genben. A BMSC ezzel együtt négy hellyel lépett előre a baj­noki táblázaton. A Dombóvári VMSE pályaválasztóként az Enyingi MEDOSZ-t fogadta. A nagy fölényben játszó dombóváriak csak önma­guknak köszönhetik, hogy a rendkívül gyengén játszó vendé­gek ellen nem javították meg gólkülönbségüket. A két ponthoz * persze a 2-0-ás hazai siker is elegendő volt. Nem várt bravúros győzelemmel rukkolt ki a sereghajtó Pak­si SE. A Duna-parti gárda az utóbbi hetekben jól hajrázó, az NB ll-t is megjárt Komlói Bányászt fektette kétvállra. Az „alsó- házbeli" riválisok közül nyert a Pécsi BTC, így, a négy 8 pon­tos csapat közül rosszabb gólkülönbsége révén változatlanul az utolsó helyen áll a Paksi SE. Arra viszont kevesen számítottak, hogy az újonc nagyatádi csapat magabiztos, 3-0-ás győzelmet arat a Kisdorogi MEDOSZ ellen. Tudósítónk jelentése szerint Losonczi edző csapata ez­úttal minden elképzelés nélkül futballozott. Székszárdon a városi sport­telepen rendezte meg M. mun­kahelyi olimpiáját az Országos Takarélk-pénztár Tolna megyei Igazgatósága. A tömegS'port- napo-n kile-ncven-hárman - az OTP megyei do:lgo2ói-nalk csak­nem fele — álltak rajthoz. A győztesek : Teke: Vesztergom-bi Antainé (Hitelosztály), Szíjjá rtó Sándor '(Számviteli osztály). Csapatban -nőknél a -Hitelo-sztáiy, férfiak­nál a Számviteli osztály vég­zett az első helyen. Sakk: Pá- imter János-né (Betétosztály), Pécs Gáspár (Lakásépítési osz­tály). Asztalitenisz: Nagy Mária ifHiitelosztàly), Ványi Gyula (Tolnai fiók). Lövészet: Brau­nomé Szabó Katalin (Hitel- osztály), Pécs Gáspár (Lakás- építési osztály). Csapatban nőknél a Hitelosztály, férfiök- inál a Lakásépítési osztály együttese bizonyult legjobbnak. Gránátdobás: Zsebőné Pri bitek Mária (Nagydorogi fiók), Bo- ro-n-kay József (Bonyhádi fiók). Csapatban a Hitelosztály női, Illetve a Bonyhádi fi-ók férfi- csapata bizonyult a legjobb­nak. Súlylökés : Szőts Anna, Horváth Márkus (Számviteli osztály). 400 m síkfutás: Paksi Istvá-nné (Tanácsi osztály), Ben­cédé Ferenc (Lakásépítési osz­tály). Távol-ugrás: Paksi István­ná, Varga István (Tanácsi osz­tály). Háromtusa: Paksi István­ná, Varga István (Tanácsi osz­tály). Hétméteresrúgásban nők­nél a B-etétosztály, férfiaknál a Lakásépítési osztály csapata győzött. Dombóvári VMSE-Enyingi MEDOSZ 2-0 (1-0). Dombóvár, 500 néző. V.: Sólyom. Dombó­vár: Foki — Nikházy, Hosszú, Lakos, Farkas — Tóth-Bagi (Tóth), Herbst, Kurdi — Iván, Du­dás (Gyuradinovics), Landek. Edző: Szabó László. Enying: Kötél — Tilhof, Semjén, Rédli (László), Kiss — Lakatos (Lepsé­nyi), Csehkiss, Bende - Gergics, Verbóczki, Bereczki. Edző: Sai­ga Géza. Nagy hazai fölény-el­lenére az első 20 percben ke­vés helyzete akadt a hazai ex­pótnak. A 24. percben Tóth-Bagi becsapta védőjét és 12 méterről a kapu jobb oldalába lőtt. 1-0. A 39. percben Dudás bal oldali beadásából László kis híján ön­gólt vétett. A 47. percben Tóth- Bagi jobb oldalról belőtt labdá­ját Landek estében, 6 méterről kapu fölé emelte. Az 58. perc­ben Herbst abszolút gólhelyzet­ben, 8 méterről sem tudta be­venni a vendégek kapuját. A 60. percben Herbst beadása László kezére pattant, 11-es. A bünte­tőt Foki értékesítette. 2-0. Az utolsó 15 perctől eltekint­ve nagy fölényben játszó DVMSE gyenge helyzetkihasználása mi­att nem javított gólkülönbséget. Jók: Hosszú, Farkas, illetve Kö­tél, Tilhof. Paksi SE-Komlói Bányász 3-2 (2-1). Paks, 500 néző. V.: Du- csai. Paks: Németh — Somodi, Blatt, Garamvölgyi, Vörös — Bencéik, Lambert, Szabó — Ko­vács, Porga', Sandi (Weisz). Ed­ző: Bagó Béla. Komló: Bien — Barka, Mács, Pál, Barta - Cser- venka (Róth), Stemler, Tigyi - Hegyi, Hüber, T-urai (Homon- nai). Edző: Mihalecz Boldizsár. A 18. percben közvetett szabad­rúgáshoz jutottak a paksiak Bien kapujától 20 méterre. Ko­vács Blatt elé gurította a lab­dát, akinek a lövése a sorfalon irányt változtatva a bal alsó sa­rokba vágódott. 1-0. A 41. perc­ben Somodi partdobását Stem­ler elcsípte, Németh csak a csa­tár lábát tudta elhúzni: 11-es. A büntetőt Túrái értékesítette. 1- 1. A 43. percben Somodi part­dobását Kovács lefejelte Lam­bert elé, aki 16 méterről nagy gólt lőtt a kapu közepébe. 2-1. A 49. percben Stemler a felső lécre lőtte a labdát. Az 58. perc­ben Róth beadását Hüber véd- hetetlenül vágta a hálóba. 2-2. A 69. percben Kovács cselsoro­zattal betört a 16-oson belülre, amikor Bien elhúzta a lábát. A büntetőt ezúttal is Blatt értéke­sítette. 3-2. Kitűnő játékvezetés mellett lejátszott találkozón a nagyobb akarással küzdő hazaiak megér­demelten nyertek a kulturáltabb futballt felvonultató Bányász el­len. Jók: Garamvölgyi, Blatt, Kovács, Béncsik, illetve Pál, Stemler, Hüber. Nagyatád-Kisdorogi MEDOSZ 3-0 (2-0). Nagyatád, 1000 né­ző. V.: Kövesi. Nagyatád: Sza­bó — Utasi, Czár, Hoffmann, Si- monecz — Kiss, Takács, Mohácsi (Borsfái) — Pintér (Laki), Fend- rik, Miklós. Edző: Fuisz János. Kisdarog : Kiss I. (Stölkler) — Ép­pel, Horváth, Páli, Nagy — Odor, Klein, Szajkó (Spiel) — Dobos, Hosnyánszky, Meksz. Edző: Lo­sonczi István. A 13. percben a kisdorogiak kapujától 18 mé­terre szabadrúgáshoz jutott a Nagyatád. Miklós lövése a sor­falon irányt változtatva a bal alsó sarokba perdült. 1-0. A 38. percben Fendrik 17 méteres sza­badrúgáséi a késlekedő Kiss I. mellett a bal sarokba vágódott. 2- 0. A 72. percben Odor pontat­lan átadását Takács elcsípte, remekül ugratta ki Kisst a jobb oldalon, aki a kifutó kapus mel­lett a hálóba lőtt. 3-0. Az újonc nagyatádi csapat lelkesen és helyenként tetszető­sen játszott, míg a MEDOSZ já­téka minden elképzelést nélkü­lözött. Jók: Borsfái, Hoffmann, Simonecz, Kiss, illetve Páli, Klein. Bonyhádi MSC—Bátyi ME­DOSZ 1-1 (1-0). Boly, 400 néző. V.: Laczkovics. Bonyhád: Mucs- ka — László, Kovács, Horváth, Nagy - Papp (ömböli), Sebes­tyén, Stercz — Lángi (Fritschi), Orosz, Bulla. Edző: Fertőszögi Béla. Boly: Kubatov — Baksity, Hancz, Vukrnan, Panta — Fitt, Király, Nagy (Ulrich) — Ratting, Baumholezer, Vígh (Farkas). Ed­ző: Bán László. A 6. percben Baumholezer jobb oldali beadá­sát Vígh három méterről a kapu mellé gurította. A 30. percben Bulla bal oldalról, az alapvo­nal közeléből átívelte a labdát az ellenkező oldalra, Orosz az üres kapuba fejelte. 1-0. A 36. percben Baumholezer kilépett a lesre játszó védők közül, Mucska az ötösön védte a lövést. A 39. percben jobb oldali szabadrú­gás után Nagy 8 méteres, léc alá tartó fejesét Mucska előbb a kapufára tolta, majd szöglet­re mentett. Az 51. percben Baumholezer elesett a tizenha­toson belül, a játékvezető 11-est ítélt. A büntetőt -Ulrich értékesí­tette. 1-1. Küzdelmes 90 perc, igazságos pontosztozkodással. Jók: Mucs­ka, Nagy, Stercz, illetve Hancz, Baumholezer, Ratting. Rajt a női 400 méteres síkfutásban