Tolna Megyei Népújság, 1982. október (32. évfolyam, 230-256. szám)

1982-10-05 / 233. szám

©Képújság 1982. október 5. Ajánlatok sportkedvelőknek Területi labdarúgó-bajnokság Pakson szaporította pontjait a Kisdorog Dombóvár felzárkózott a negyedik helyre Félidejéhez érkezett a területi labdarúgó-bajnokság őszi idénye. A vasárnapi 8. fordulóban az esélyes csapatok győ­zelmével folytatódott a pontvadászat. Első alkalommal nyert az újonc Enyingi MEDOSZ, a tavasszal még NB ll-es Komlói Bányászt győzte le 1-0-ra. A Baranya megyei „volt NB ll­esek” rangadóját a Mohács nyerte, de vereséget szenvedett a másik pécsi együttes, a PBTC is. A Paksi SE—Kisdorogi MEDOSZ megyei rangadón vendég­siker született. Érdekesen alakult a mérkőzés, hiszen csupán az utolsó 20 perc döntött. Ekkor a paksiak emberhátrányba kerültek egy sérülést követően és a jól hajrázó Kisdorog a maga javára fordította a találkozó végeredményét. A Bony­hádi MSC Kaposvárott, a Rákóczi otthonában az első 45 percben derekasan helytállt, ekkor 0-0 volt az állás. Szünet után a hazaiak nagy iramot diktálva biztosították be újabb győzelmüket. A táblázat élén a Rákóczi csupán jobb gólkü­lönbségével előzi meg a Kisdorogi MEDOSZ-t és a Siklóst. A Dombóvári VMSE szeptember 5.-e után nyert ismét: pá­lyaválasztóként a Mázaszászvári Bányászt győzte le 1-0-ra. A DVMSE felzárkózott a negyedik helyre ezzel a két ponttal. Kosárlabda NB II Banyhád folytatja jó szereplősét Az NB ll-es kosárlabdacsapa­taink közül a Bonyhádi MSC női gárdája folytatta eddigi jó szereplését, ezúttal Zalaeger­szegen a Zalahús csapata el­len nyert. Ezzel szemben a dombóvári férfigárda egy pont különbséggel vereséget szenve­dett Péten az MTE csapatától. A mérkőzés érdekessége; végig Dombóvár vezetett, csak a be­fejezés előtt 16 másodperccel jutott először vezetéshez a péti csapat, de ez elég volt az egy­pontos győzelmükhöz. Harma­dik NB ll-es kosárlabdacsapa­tunk, az Atomerőmű SE gárdá­ja ezen a hétvégén nem ját­szott bajnoki mérkőzést. Bonyhádi MSC-Zalahús SC 90-37 (41-21). Dr. Ábrahám Já­nos edző a következő játékoso­kat szerepeltette; Oroszki (14), Jankovics (6), Hágen (12), Va­nya (12), Tóth (32). Csere; Pá­kái (4), Marcz (4), Biszak (2). A sérüléshullám tizedelte bony­hádi lányok nagy akarással és jól játszva egy pillanatra sem engedték ki a kezdeményezést kezükből. Ennek eredménye a rendkívül nagy arányú idegen­beli győzelem. Abrahám edző szerint a csapat valamennyi tagja dicséretet érdemel. Pét-Dombóvári VMSE 80-79 (39-50). Dombóvár; Tölgyes (10), Ács (15), Kollár II. (4), Tamási (28), Ruzicska (11). Csere: Gálosi (8), Meszler (3). Jól indult a mérkőzés, Dombó­vár irányította és biztosan ve­zetett. Az első félidő végére 11 pont volt az előnyük. A máso­dik félidőben folytatódott a jó dombóvári játék és befejezés előtt 7-8 perccel talált magára a péti csapat. Egyre szorosab­bá vált a mérkőzés, de akkor még a legvérmesebb hazai szurkolók sem gondolták, hogy a vesztésre álló mérkőzést meg tudják fordítani. A mérkőzés befejezése előtt 16 másodperc­cel 79-78-ra vezetett még Dom­bóvár, amikor rendkívül szeren­csés kosárral vezetéshez jutott Pét, és ezt a hátralévő másod­percekben tartani tudta. Erdősi Lajos edző a vereség ellenére is elégedett volna a játékosok teljesítményével és véleménye szerint a fájó és váratlan vere­ségben erősen közrejátszott,, hogy a szabadtéri pályán a dombóváriak (akik két éve te­remben játszanak) nem talál­ták fel magukat. A dombóvári csapatból Tamási, Ruzicska és Tölgyesi játéka emelkedett ki. Szombaton másfél év után is­mét hazai közönség előtt ját­szik a dombóvári csapat. Az új általános, iskola tornatermé­ben fogadják a Zalaegerszegi Főiskola együttesét. Kezdés 11 óra. Cselgáncs Az Atomerőmű SE úttörőkorú versenyzői, akik a III. korcsoport­ba tartoznak, területi rangsor­versenyen szerepeltek Baján. A 45 kg-osok, valamint az 58 kg- osok súlycsoportjában a dobo­gó mindhárom helyére paksi fiú került. Az Atomerőmű SE verseny­zőinek helyezései súlycsopor­tonként: 35 kg: ...2. Sándor László, .. .5. Móri László. 45 kg: 1. Keresztes József, 2. Schönhart Pál, 3. Híres Pál. 49 kg: ...5. Érces Béla. 53 kg: 1. Bernât Péter. 58 kg: 1. Szanyi Gábor, 2. Benedeczki Csaba, 3. Cseszárik Péter, -j-58 kg: 1. Feil Zoltán. Dombóvári VMSE—Máza­szászvári Bányász 1-0 (0-0). Dombóvár, 400 néző. V.: Pálfy. Dombóvár: Foki — Kurdi, Hosszú, Lakos, Porosa — Tóth- Bagi, Herbst, Kovács (Tóth) — Iván, Dudás, (Patocskai), Lain- dek. Edző: Szabó László. Má- zaszászvár: Pál — Borsos, Maglódi, Komáromi, Katona — Czár (Kővári), Guth, Kólya — Viszló (Csoboth), Beke, Agócsi. Edző: Róth Antal. A 10. perc­ben Beke 17 méteres lövését biztosan védte Foki. A 18. percben Landek 18 méteres lö­vése centiméterekkel suhant el a bal sarok mellett. A 24. percben Landek elhúzott a bal oldalon, beadását Iván elvétet­te, de Tóth-Bagi estében 12 méterről a jobb alsó sarokba lőtte. 1-0. A hazaiak rohamoz­tak, de a vendégek jól véde­keztek. Az 53. percben Herbst 20 méteres nagy lövése a léc fölött arasznyira suhant el. A 60. percben Iván jobb oldali beadását Dudás négy méter­ről Pál kezébe fejelte. Egy idényre elegendő hely­zetet hagyott kihasználatlanul Jubileumi sportnapja volt szombaton Tolna megye négy városi tanácsa dolgozóinak. Az első közös sportnap öt évvel ezelőtt, éppen Bonyhádon ke­rült megrendezésre, akkor a kezdeményező a Közalkalma­zottak Szakszervezete Tolna megyei Bizottságának sport- bizottsága volt. Komoly part­nerre találtak a mostani házi­gazda bonyhádi Városi Tanács vezetőiben. Azóta minden év­ben más-más város rendezi meg a vetélkedősorozatot! A sportnap résztvevőit a művelődési házban dr. Hege­dűs János Bonyhád város Ta­nácsának elnöke köszöntötte: megnyitójában rövid tájékozta­tást adott fiatal városuk dina­mikus fejlődéséről, de a gond­jairól is. A versenyek lebonyo­lítási rendjét Ruzics Tibor, a helyi alapszervezet szb-titkára ismertette, majd ezt követően elkezdődött a kispuskalövészet és az asztalitenisz-versenyek. A lövészverseny helyezettéi. Nők: 1. Kurilla Ágnes (Bony­hád) 57, 2. Csifáry Dezsőné (Paks) 54, 3. Baller Ferencné (Paks) 42 köregységgel. Férfiak: 1. Vass György (Paks) 75, 2. \/arga István (Dombóvár) 74, 3. Góts Kálmán (Szekszárdi 62 köregységgel. A csapatverseny végeredménye: Nők: 1. Paks 115, 2. Bonyhád 110, 3. Dom­bóvár 62. Férfiak: 1. Bonyhád 149, 2. Paks 146, 3. Szekszárd 142 köregységgel. A városi sportcsarnokban hat asztalon mérték össze tudásu­kat a csapatok kár, hogy a me­zőny nem volt teljes, a szek­szárdiak nem indítottak sem férfi-, sem női csapatot. A bony­hádi női csapat is foghíjas volt, a legjobb játékosuknak (Szabó Gizellának) ezen a napon volt az esküvője. a DVMSE, így önmaga számá­ra nehezítette meg a mérkő­zést. Jók: Kurdi, Hosszú, Lakos, Porosa, illetve Katona, Pál, Kó­lya. Kisdorogi MEDOSZ—Paksi SE 3-1 (1-1). Paks, 1000 néző. V.: Varga. Kisdorog: Kis« I. — Éppel, Nier, Klein, Nagy — Ódor, Páli, Szajkó (Spiel) — Dobos, Hosnyánszky, Meksz. Edző: Losonczi István. Paks: Németh — Dinnyés, Vörös, Debreczeni, Szűcs (Ébert) — Garamvölgyi, Lambert, Szabó — Kovács, Porga, Somodi (Blatt). Edző: Bagó Béla. Az első percben Dinnyés rossz át-» adását Szajkó elcsípte, hosszan szöktette Mekszet, akit a 16-os- on belül Vörös buktatott, 11- es. A büntetőt Dobos értékesí­tette. 1-0. Ezután a hazaiak tá­madtak többet, de jól zárt a kisdoroai védelem. A 32. perc­ben Szabó kapura húzott, minteqv 20 méterről lőtt, a labda meg patta nt Kiss I. előtt és a 'éc alá vágódott. 1-1. Az 51. percben Blatt—Szabó— Blatt volt a labda útja. Blatt A viszonylag kisebb létszám ellenére színvonalas mérkőzé­sek voltak. Végeredmény: Nők: 1. Paks 14, 2. Bonyhád 9, 3. Dombóvár 3 győzelemmel. Fér­fiak: 1. Bonyhád 12, 2. Paks 10, 3. Dombóvár 5 győzelem­mel. Az első hely megszerzésé­ben a nőknél dr. Vas Gáborné- nak, a férfiaknál Teleki István­nak volt döntő érdeme, mind­ketten 6 mérkőzést nyertek. Délután kispályás labdarú­gással folytatódott a sportnap. A nőknél Szekszárd, a férfiak­nál Paks nem indult. A paksi lányok, asszonyok viszont igen kitettek magukért, megnyerték a focit, a házigazda Bonyhád, illetve Dombóvár előtt. A fér­fiaknál a papírforma szerinti eredmény született. Ambrus An­tal — az egykor kitűnő labda­rúgó — irányításával a hazaiak szerezték meg az első helyet, második helyen Szekszárd, míg a harmadikon Dombóvár vég­zett. A versenyek végén került sör az ünnepélyes eredményhirde­tésre, a helyezettek dr. Schul­ler Zoltán vb-titkártól vették át a plakettet és az oklevelet. A sportnapon szerepeiteknek An- dorka Árpád, a Közalkalma­zottak Szakszervezete megye­bizottságának sportbizottsága vezetője köszönte meg részvé­telüket, a házigazdáknak pedig a ragyogó szervezést, végezetül átadta az összetett verseny győztesének, a bonyhádi Városi Tanácsnak a vándorserleget, második helyen a tavalyi győz­tes paksiak végeztek. A köz- alkalmazott dolgozók követke­ző nagy sporteseménye októ­ber 16-án Szekszárdon lesz. A sportnap programjában atléti­kai számok mellett teke és kis­pályás labdarúgás is szerepel. lövése a felső lécen csattant. Négy perccel később Szűcs megsérült, ölben vitték He a pályáról. A hazaiak ettől kezd­ve emberhátránnyal játszottak, miután korábban már kimerí­tették mindkét cserelehetősé­güket. A 70. percben Debre­czeni is megsérült, a kisdorogi- ak rákapcsoltak. A 77. percben Ódor cselezgetett a 16-oson belül, váratlanul lőtt és a lab­da Németh kezét érintve vágó­dott a hálóba. 2-1. Egy perc múlva megpecsételődött a PSE sorsa. Garamvölgyi haza­adását Hosnyánszky elcsípte és beállította a végeredményt. 3-1. A 10 főre olvadt hazaiak el­len az utolsó 20 percben jól hajrázó Kisdorog a maga ja­vára fordította a mérkőzést. Jók: Páli, Nagy, Klein, illetve Szabó, Dinnyés. Kaposvári Rákóczi—Bonyhá­di MSC 3-0 (0-0). Kaposvár, 1000 néző. V.: Radó. Kaposvár: Horváth — Pető, Szőke, Pet­rák, Csorba — Vékony (Boros), Gyurics, Prancz — Bódis, Nagy, Hámori. Edző: Csaba Gábor. Bonyhád: Mucska — Papp, Kovács, László, Nagy — Horváth, Wirth, ömböli (Orosz, Hajdú), Sebestyén — Pfeiffer, Bulla. Edző: Fertőszögi Béla. Az első félidőben a tömören védekező Bonyhád ellen a Rá­kóczi meddő támadásokat ve­zetett. A félidő közepe táján eqv kapu előtti kavarodás után 11-eshez jutottak a hazai­ak. Hámori büntetőjét Mucska bravúrral hárította. A második félidőben kitámadó bonyhádi­ak ellen a Rákóczi veszélyes akciókat vezetve eldöntötte a két oont sorsát. A 64. és a 83. percben Nagy, a 73. percben Hámori volt eredményes. A második félidei játéka alapján a Rákóczi ilyen kü­lönbséggel is megérdemelten nyert. Jók: Nagy, Hámori, il­letve Mucska, Nagy. Kettős ‘Szekszárdon, a városi sport­telepen rendezték meg szombat­vas á'rnap a megyei tanácsok ku­pája VII. sporttalá'lkozójót. A férfi kispályás labdarúgásban Baranya, BáCs-Kiskun, Fejér, Tolna, Somogy és Zala megyék, míg a női 'kézilabdában Bara­nya, Fejér, Tolna és Zala. me­gyék legjobb tanácsi csapatai mérték össze erejűiket. A kétna­pos itömegs po rt-ve rsenyso rozat kettős hazai sikert hozott. Mind­két sportágban a Tolna megyei Tanács osaipata szerezte meg az első 'helyet, s ezzel egy évig a kupa védője lett. A nőt kézilabdában így ailta- ku.lt a végső sorrend: 1. Tolna, 2. Baranya, 3. Zala, 4. Fejér megye. A legjobb kapus tiszte­letdíját Zala Péterné (Zala me­gye), a legjobb mezőnyjátéko­sét pedig Soós Katalin (Zala megye) kapta. A torna legered­ményesebb góllövőjének Kirepa'k Irén (Baranya megye) bizonyult. Rendkívüli izgalmas küzdelem­ben dőlt el a férfi ‘kispályás labdarúgás végső sorrendje. A döntőt Tolna miegye játszotta „So mo gyo rszá g ” íegijo bbjaival. A rendes játékidő 2-2-es dön­tetlennel ért Véget, amikor hét- méteresrúgások következtek. Eb­ben 2-1-re bizonyult jobbnak a ‘ólnál gárda. Végeredmény: 1. Tolna, 2. Somogy, 3. Zala, 4. Baranya, 5. Fejér, 6. Bács-iKis- kun megye. A torna legeredimé- lyesebb góllövőjének dir. Frep- pán Miklós (Tolna megye) bi­zonyult, míg a legjobb kapus- sok kijáró tiszteltetdíjat Szó Ion- toi Tibor (Somogy íme gye) kap­ta. Az őszi Budapesti Nemzetközi Vó só ron sportfelszerelésekben és -eszközökben is meglepően gazdag volt a választék, A ha­zai kiállítok mellett ugyanis szép számmal' jelentkeztek kül­földi cégek is. Olaszországból, Svóijcbói, Görögőnszágiból, Cseh­szlovákiából, az iNDK-ból, a Szovjetunióból, Bulgáriából, Tajvanról küldték el tetszetős áruikat a különiféíe oégek. Találtunk a vásáron praktikus Ikemipimgfelszereléseket, min­dent, aminek a horgászok szív­ből örülnek; harmonikus színek­ből összeállított lés modem for­mák Szeriint szabott szabadidő­ruhákat, mezőket, sportcipőiket - gazdag választékban. A szovjetek gondosan kimun­kált torna lovaikat, súlyemelő- készleteket, ijó minőségű Ijégko- rangütőket, sífutóléceket, ‘kor­csolyákat, gerelyeket, diszkoszo­kat és vadászfegyvereket kínál­tak. Az NDK kiállítási térségén lát­hattunk az autó csomagtartó­jának méretére összehajtható vitorlást, műanyag tek ekés zl etet, görkorcsolyákat, ököh/Wákesztyű- ket és .műanyag, gyermek-sífel­szereléseket. Érződött a kínálaton, hoqy különösen a meqnövekedett szabad idő kulturált eltöltését kívánják elősegíteni. Ehhez ajánlottak célszerű, tetszetős és széles érdeklődési területre fi­gyelő felszerelési .tárgyakat, öl­tözékeket, táskákat. Ehhez igazodott a hazai kí­nálat is. A Graboplast például már nem is azt mondja, hogy a kiállított nagyon szép síruhái valóban síruihák: téliesített sza­badidő-ruháknak mond'jla; hi­szen viselheti mindenki, .akár sí­túrára indul, akár csak .szánkóz­ni .. . A GRABO-KAL imoto.rcsónaik- testek biztonságosak és könnyen össze- és szétsrerelhetők. Küllő- nősen a vadvizeket kedvelőknek nyújt gazdag választékot a Si­rály Vas-Műanyagfeldolgozó Szövetkezet Balatonkeneséről.- Nagy volt az érdeklődés műanyag kajakjaink és kenuink iránt, de horgászáshoz kitűnő csónakunk is sokakat érdekel — mondja Szabó Elek, a szövetke­zet elnöke. — Különösen az ér­dekelte az embereket, hogy mi­lyen a szín- és típusválaszték. Sokan érdeklődtek, hogy bizo­nyos testsúlyhoz milyen méretű kajakot vagy kenut vegyenek, hogyan javíthatják; az ilyen és hasonló kérdésekre itt szaksze­rű válaszokat kaphattak a vá­sárlók. A szövetkezet gondos elöprábák utón dobja piacra termékeit. A vízi alkalmatossá­gokat a legnagyobb terhelésnek teszik ki, és ha hibát észlelnek, azonnal módosítják.- Hol vásárolhatók ezek a hajók?- ‘Sajnos, mivel a ‘méretek nagyok, a kis raktárral rendel­kező isportbalíok nem tudják tá­rolni. Megvásá rollhatók közvet­lenül nálunk is, Balatonkenesén. Ott még olcsóbban hozzájut­nak ... Szinte szerényikedve bújt meg a, iGyőri Kötöttlkesztyűgyár ter­mékei között o kétféle csel- gánasruba .(gyakorló- 'és verseny- ruha), valamint a karateöltö- zék.- Óriási az érdeklődés; 1975- ben még csak 1250 cselgáncs- ruhát csináltunk, ma már évi 200 ezret. Nagy részük export­áruként kel el, 50-60 ezer a tő­kés piacon. A többi .szocialista országokba' megy; csak a 'Szov­jetunióba 130 ezer évente - mondta Kiss Jánosáé. - Termé­szetesen a hazai igényeiket Is kielégítjük. Az ‘Észak-lmagyarorszàgi Ve­gyiművek a PORÁNO babla'b- d ácsoló ddail jelentkezett. A te- nisz-adogiatágépböl kilőtt te­niszlabda nagyságú ihíablalbdá- kat gyermek teniszezők ütöget- tékö kiállításon .. . (kaszás) Városi tanácsok sportnapja Megyei tanácsok kupája Tolna megyei siker Tolna megyei női kézilabdacsapata 16-2-re nyert a Fejér me­gyeiek ellen lm A kispályás foci döntőjében: Somogy-Tolna 2-2.