Tolna Megyei Népújság, 1982. szeptember (32. évfolyam, 204-229. szám)

1982-09-14 / 215. szám

1982. szeptember 14. T5ÉPÜJSÀG 5 Hírek Több hónapos kényszerpihenő után ismét bíráskodik a játék­vezetők élvonalá'ba tartozó Dra- vecz István.. Szeptember 19-ér», vasárnap a Siklós—Komló terü­leti labdarúgó-mérkőzést veze­ti. Két segítője: Unyatinszky és Dobra. A Honvéd Táncsics— PVSK találkozót is Tolna me­gyei hármas vezeti: Kleiber, Al- 'bert, Főlap. * A megyei kosárlalbda-szövet- ség az 1982—83-as évre össze­vont meqyébajnoksáqot terve­zett azoknak a kosárlabda-csa­patoknak, melyek nem szere­pelnek az NB ll-ter>. A tervből nem vallásul meg semlmi, mert a Baranya meqyei szövetség be­jelentette, hoqy visszalép, nem társul az összevont bajnokság­ba. Itt említjük meg, hogy a megyei kosárlalbdá-szövetség elnöke - Sólyomvári Nándor — lemondott tisztségétől. Utódját a közeljövőben jelöli ki a me­gyei Sporthivatal. * A paksi járási-városi tájfutó egyéni bajnokságot szeptember 19-én a Dunaföldvár melletti Hókony erdőben rendezik meg 9 órától. * A dombóvári labda rúgó-szö­vetségihez tartozó körzeti serdü­lő labda rú qó-tej noksáq mérkő­zései pénteki napokon lesznek. Az első forduló e héten, szep­tember 17-én lesz. A bajnokság­ban szereplő csapatok: Pince­hely, Tamási, Ozora, Iregszem- cse, Kocsola, Hőgyész, Dombó­vári Vasas, Dombóvári Sportis­kola. * Mint arrói már hírt adtunk, elmaradt az Attala—<Závod kör­zeti labdarúgó-jmérkőzés. Az ügyet ma, kedden tárgyakig Dombóváron a labdarúgó-szö­vetség fegyelmi bizottsága. * A megyei labdarúgó-szövet­ség vasárnap, szeptember 19-én a Tevel—Dombóvári Vasas mér­kőzésre Somogy megyéből kért játékvezetőket. I így kellett vol Ina 1. Salgótarján—Ózd 1-1 X 2. Hmv.-hely—Volán SC 3-1 1 3. Kecskemét—SZEOL AK 1-1 X 4. Szekszárd—'Keszthely 0-0 x 5. Cagliari—-Roma 1-3 2 6. Ascol'i—Genoa 0-0 x 7. Cesena—Pisa 0-0 x 8. Sampdoria—Juventus 1-0 1 9. Torino—Avellino 4-1 1 10. Verona—Internazionale 1-2 2 11. Lecce—Como 2-1 1 12. Cremonese—Catania ai 1 13. Reggiana—Bari 0-0 x +1 Varese—Bologna 0-0 x A lapunk mai számában megjelent labdarúgó-tudósí­tásokat írták: Fekete László, Gaál István, Túrós József, Klein Márton, Zerza József, Lőrincz Antal, Vida Mihály, Szántó Ferenc, Horváth György, Jákl; Péter, Soós Ist­ván, Lerch Béla. A sportolda­lakat összeállította: Nyakas István rovatvezető. Labdarúgó NB II Súlyos játékvezetői hiba fesztotta meg a győzelemtől a Dézsát Szekszárdi Dózsa-Keszthelyi Haladás 0-0. Szekszárd, 3000 néző. V.: Rúzsai. Szekszárd: Pó­lyák — Varga, Tapaszti, Paizs, Somodi — Márkus, Laki, Ador­ján — Laüer, Kresz, Tóth (Suba a 63. percben). Edző: Teszler Vendel. Keszthely: Hajba — Nagy 111., Antoni, Fi l ó, Eng ló- ner — Pál, Galántok Szabó — Kiss, Rácz, Sebestyén (Dome a 46. percben). Edző: Gellei Im­re. Gólt ígérő támadással kez­dett a Dózsa: Varqa átadásá­val Kresz ugrott ki, eqy csel után középre ívelt, Adorján 12 méteres fejese elcsúszott a ka­pu mellett. A 6. percben Már­kus pattogós lövését védte Haj­ba, majd uqyancsak Márkus elől a kapu torkában mentett Antoni. A 13. perdben százszá­zalékos helyzetet hagyott ki So­modi. almikor Adorján szögle­tét a gólvonalról léc fölé fejel­te. Rohaimozott a Dózsa és a 16. perdben Kresz pontos át­adását Varqa a 11 -es pontról a vetődő Halj'bába lőtte. A kima­radt szekszárdi helyzetek után a---------------------------------------------------------------------------------■ Rúzsa játékvezető derűs arccal emeli magasba a kezét: Nem gól, kérem, les volt! A szekszárdi játékosok dühöngenek, míg Antoniék arca vidámságról árulkodik... Szünet után a hazaiak ott folytatták, alhol 45 perc után abbahagyták. Az 56. perdben Lauer emelt középre, a berob­banó Tóth elől Szabó szöqletre kanalazta a labdát. A 60. és a 62. percben Pólyák mentett jó érzékikéi Kiss elől. Esett az iram, a Dózsa nem bírta az önlma- qo által diktált hatalmas tem­pót. A 66. perdben több méte- teres lesről engedte el a játék­vezető Demét, de a csatár nagy helyzetben az olda.lhálót talál­ta telibe. Három perccel ké­sőbb Rócz 8 méteres, léc ailá tartó lövését Pólyák uijijlheqqyel tolta szögletre. A percek óta fordítva ítélkező Riuzsai játék­vezető a 77. percben tetézte hi­báját és kis híján eldöntötte a mérkőzést. A kapura törő Rácz­tál a 11 -es pontnál elpattant a labda, a csatár feldobta magát, a játékvezető óriási meglepe­tésre 11 -est ítélt. Gajántái bün­tetőiét Pólyák azonban remek érzékikel hárítottál. A 81. perc­ben jobb oldali támadás végén Hatalmas iramot dikrtá Iva. kez­dett a Dózsa, eqy órán át szin­te kapujához szögezte ellenfe­lét. Az NB l-iben „edződött" keszthelyi védeleminek alaposa.n feladták a lejdkét sok mazqásos, bátor támad ójá tékák kai a lila- fehéreik.. Hiába játszott azon­ban döntő mezőnyfölényben a hazai együttes, jobbnál-jobb helyzeteit azonban rendre ki­hagyta. Az utolsó félórában ki­egyenlítődött a küzdelem,, a Ha­ladás gyors kontra akciókkal veszélyeztetett.. Sajnálatos má­don a játékvezető főszereplővé lépett elő. A hazaiakat sújtó té­ves ítéletei sorára o 81. perc­ben tette fel a koronát, amikor Suba szatelyos qálját másod­szorra visszavonta. A Dózsa még soha nem nyert a Keszt­hely ellen, ezúttal azonban nem a vendégcsapat játéka fosztotta meq a teljesen megér­demelt győzelemtől. Jók: Pó­lyák, Varga, Somodi, Adorján, illetve Hajba, Antonk Szabó, Kiss. 19. perdben,ai szabadon haqyott Rácz kapott jó átadást, Pályák mellett elgonította a labdát, Varga azonban a gólvonalról mentett. A 27. percben sokadik nagy helyzetét hibázta el a Dó­zsa: Kresz lövése kíperdült a kapusról, Márkus 12 méterről ismételt, a labda a védőket érintve hagyta el a játékteret. A 38. perdben Laki úttörőmecs- csen is bosszantónak számító hibájából Pólyáknak mindentu­dására szüksége volt, hoqy a levegőben megkapod ntsa a labdát a berobbanó Rácz fe­je elől. Márkus ívelte középre a lab­dát, Suite két védő között a, há­lóba fejelte a labdát. A játék­vezető gólt ítélt, maljd a part­jelző meghallgatása után les címén visszavonta azt. Elsza­badult a pokol' a pályán, és né­zőtéren egyaránt. A vendéqek a hátralévő percekben keményen, sok szalbálytailansáqqia.l tördel­ték szét a hazaiak akcióit. A 77. percben Galántai büntetőjét Pólyák vetődve háritja A megyei labdarúgó-bajnokságért A Dombóvár megállította a Kocsolát Csonka fordulóra került sor a megyebajnoksáqban : az Ozo- ra-Nagymányok találkozót szeptember 15-re halasztották. Az ötödik fordulóban jobbára a papírforma érvényesült, a pálya- választó csapatok javítottak korábbi váltakozó mérlegükön. Csupán a iBátaszék és az Aparhant együttese nyert idegenben, míg a teveliek 4-4-es döntetlennel az egyik pontot hazavit­ték (regszemcséről. A Fadd—Simontornya újoncrangadót a faddiak nyertéúk 4-1- re, úgy, hogy a 75. percben még 2-1 volt a találkozó állá­sa. Az őszi idény sikercsapatát, az ugyancsak újonc kocsmaia­kat győzelmi sorozatukban a Dombóvári Vasas bajnokcsapata megállította. Lelkesen küzdött a vendégcsapat, de igy is csak megnehezíteni tudta a Vasas 2-0-as győzelmét. Bátaszék - tudósitóink jelentése szerint - két szerencsés góllal nyert Du- naföldváron. Ideges, túlfűtött légkör uralkodott a Tengelic- Tamási találkozón. Ezt bizonyítja, hogy a tamási együttesből három játékost állított ki a játékvezető szünet után. Veresége ellenére is Kocsola áll a táblázat élén, jobb_ gól- különbségével megelőzi az ugyancsak 8 pontos Dombóvári. Tengelic—Tamási 2-1 (1-1). Tengette, 300 néző. V.: Farkai, Tengelic: Bálint — Rikkers, Hos- nyánszlki, Nagy, Ó'berlender, Borates, Pâmer. Katona., Szalb- ján, Merkl, Aicsádi. Csere: Jun- kuncz. Edző : Molnár József. Ta­mási: Bonász — Aqács, Hírt, Ba zsonyii, Lieszlkovszky, Bâta., Pruek, Tátih, Bocz, Kui, Kiss. Csere: Huqyecz, Szabó. Edző: Németh Miklós. Alacsony szín­vonallá, ideges hanqu'latú 90 perdben tartotta otthon mind­két pontot a tenqelioi qárdü. A 65. percben' Lieszkovszky, a 68, perdben Bocz, a 80. perc­ben Banász kiállítva. G.: Szolb- jóm, Mertkl, illetve Bocz. Jók: Rückens. Hosnyámszki, Pámer, illetve Bazsonyi,, Pruek. Bátaszék—Dunaföldvár 2-0 (2-0). Dunaföldvár, 500 néző. V.: Varga P. Bátaszék: Korsós — Lados, Mezei, Fiath, Révész, Góyer, Bosnyák Fodor L., Tóth, Fodor J-, .Pozsár. Csere: Mau­rer. Edző: Korsós Sándor. Du­naiföldvár: Péter — Jakab, Du­nai, Jónás, Pnincz, Varga, Po- povics, Medvecz'ki, Tóth, FlöriCh, Szabó. Csere: Csehi, Molnár. Edző: Jákhaillmii Károly. A me- zönylben tervszerűbben játszó vendégcsaipat két szeren,esés góllal győzött. G.: Fodor J., Po- zisár. Jók: Mezei, Tóth, Lados, illetve Dunái, Princz. Iregszemcse—Tevel 4-4 (2-2). Iregszemcse, 600 néző. V.: Var­qa I. (regszemcse: VinCze — Rab, Agócs, Kovacsifc, Máté Varga, Krán’itz, Grósz, Sztojka1, Gyónó, Sávoly. Csere: Bayer. Edző: Szé'kely József. Tevel: Braun — Ko'jtór, Barabás, Illés, Miklós, Nagy, Deniklnger, Szen­tes, Hoffmann, Kerekes, Tűritek. Csere: Csegezi, Szólólmájer. Ed­ző: Fláding János. Egyenlő erők küzdelme, a teveliek jól hasz­nálták ki az (regiek, védelmének megingásait. G.: Sávoly 2, Krá- rvitz, Sztojka, illetve Kerekes 2, Barabás, Tűrtek. Jók: Sávoly, Gyónó, illetve Tűritek, Braun, Szentes, Kerekes. Aparhant^Bonyhádi Pannónia 4-t (2-0). Majos, 300 néző. V.: Fritsi. Aparhant : Lipovszky — Heidecker, Wäger, Gseke, Se­bestyént Gáspár, Foqlszinger, Juhász, Pedhár, Tórát László. Csere: Fartas. Edző: Szabó Elemér. B. Pannónia: Miklós — Potzner, Szőts, Kiss, Eisensebr, Kollár, Csobotlh, Só ntha, Lörincz, Bányai, János. Csere: Fábián, Guth. Edző: Kovácsi Ferenc. A lelkesen és fegyelmezetten ját­szó Aparhant megérdemelten vitte el a két pontot a tartalé­kosán felálló maljosiak otthoná­ból. A 30. percben. Lőrincz 11- esét Lipovszky kivédte. G.: László, Gáspár, Cseke, Juhász, illetve Bányai (1i1-esbál),. Jók: Lipovszky, Wäger, Foqlszlnqer, Cseke, illetve a hazai csapat­ból senki sem érdemel dicsé­retet. Dombóvári Vasas-Kocsola 2-0 (1-0). Domlbáivár, 600 néző V. : Róza, Dombóvár: Szálai — Berta', Engert, Havasi, Csatári, Kovács, Nagy, Kollmanm, Miko- lics, Szleber, Fekete. Csere: Álló, Bencze. Edző: Újvári Kál­mán. Kocsola: Bessenyei — Szűcs, Ceglédi, Botos, Szíjártó, Fábián, Borsi 11,, Balaská, Tóth, Kocsis, Borsi I. Csere: Szaba­dos, Tress. Edző: Fábián And­rás. Közepes iramú és színvona­lú találkozón helyenként 11 em­berrel védekezett a vendégcsa­pat, óm a Vasas győzelmét így is csak megnehezíteni tudta. G.: Míkolics, Nagy (11-esböl). Jók: Csatári, Míkolics, Engert, Havasi, Berta, illetve Ceglédi Szíjártói, Botos. Fadd-Simontornya 4-1 (2-0). Fadd, 250 néző. V. : Kráimer. Fadd : Honti — Józsa, Aradi, Pá­ti', Takács, Palásti, Tessényi, Szalbó, Kertész, Márkus. H. Sza­bó. Csere: Csákvári, Lalmpelk. Edző: Fenyvesi János. Simontor- nay: Csibrik - Csepreqi, Zsol­nai Németh, Simont Ihász, Ka- pínya F„ Kardos, Kapinya S., Fodor, Balogh. Csere: Vacsora, Molnár. Edző: Szelei Ferenc. A jobb helyzetkihasználás döntött a hazaiak jayáral A 75. percben még 2-1 volt az eredmény. G.: Aradi 2, Páti, H. Szabói, illetve Simon. Jók: Aradi', Palásti, Ker­tész, illetve a vendégeknél Sze­lei edző eqyetlen játékosa tel­jesítményével sem volt elége­dett. TÁÉV SK-Nagydoroq 2-1 (1-0). Szekszárd, 150 néző. V. : Altert. TÁÉV SK: Huíjlbert — Both, Micská, Anszlá, Molnár, Baki, Veress, Böröcz, Lerch, Do­bos. Óbendonf. Csere : Török. Edző: Újvári István. Nagydorog: Balogh — Gondos, Éger, Bá­nyai, Kisqyörgy, Kollár, Pesti, Miklós, Lázár, Kapás. Virág. Csere: Haszeg. Edző: Domon­kos János. Közepes színvonalú találkozón rászolgált győzelmé­re a pályaválasztó együttes. A 83. perdben Anszlá kiállítva.. G.: Dábos 2, Illetve Gondos. Jóik : Molná r, Dobos, Lerch, Ólbendorf, illetve Balogh, Mik­lós. Eredmények 'NiB III.: Salgótarján—Ózdi Ko­hász 1-4, K. Vegyész—iNaqybá- tony 4-0, HMISE-iVolán SC 3-11. Sopron—Siófok 4-2, SZEOL AK- KSC 1 -1, Nagykanizsa—IGanz- MÁVAG 6-1, Tapolcai Bauxiitbá- nyász-IDoroq 5-2, Eger SE-IDeb- recenl Kinizsi 1-0, Bajai SK-22. sz. Volán 1-11. Területi bajnokság: Sellye— Siklás 0-0, Bály-IK. Rákóczi 2-0, Mázaszászyáir—iH. Táncsics 0-6, PVSK-JKomlá 2-4. Megyei Sfjúsági bajnokság: B. Pannániia^Aparhant 8-4, Ozora—Nagymányok 0-3, Fadd —Simontornya' 5-5, Iregszemcse —Tevel 1-11, Dombóvár—.Kocsola 12-0, Dunaiföldvár-lBátaszék 2-4, Tengelic—Talmási 2-2, Sz. Dózsa-lNiaqydorog 5-2. Körzeti bajnokság : Kiapos­szekcső—Kurd 4-1, ifi: 3-2, Kis- v e j k e — N o '< 6-2, ifi: 0-3. Hő­gyész—Attala 3-2, ifi: 0-0, Zá- vod—Dalmand 3-3, ifi: 1-4, Szakcs—Döbrököz 1-3, ifi: 5-1, Paks II.—Gyönk 10-2, Bölcske —Kajdacs 1-1, Dunaszent- györgy—Gerjen 3-0, ifi: 4-0, Pálfa—Madocsa 5-1, Tolnané- medi—Németkér 1-3, Kakasd— Kétÿ 1-0, ifi: 3-3, Alsónána— Zomba 2-0, ifi: 3-1, Alsótenge­lic—Bonyhádvarasd 1-1, Báta —Cikó 3-0, Öcsény—Bogyisztó 2-1, ifi: 3-2, Szedres—Sióagárd 5-1, ifi: 0-2. Bajnoki táblázatok NB II 1. Bauxitbányász 2. Sopron 3. 22. Volán 4. Ózd 5. Volán SC 6. Keszthely 7. Szekszárd 8. Eger 9. Saig. TC 10. Hm.-vásárhely 11. O. Kinizsi 12. SZEOL AK 13. iKa-ziocbarcika 14. Olajbányász '15. Baja 16. Siófok 17. Dorog 18. Nagybátony 19. Kecskemét 20. Ganz-MÁVlAG 6 4 2 — 10- 4 10 6 3 2 1 11- 7 8 6 2 3 1 10- 7 7 6 2 3 •1 8- 6 7 6 3 1 2 8- 7 7 6 3 1 2 7- 7 7 6 2 3 1 6- 6 7 6 3 — 3 10- 7 6 6 2 2 3 10- 6 6 6 3 — 3 9- e 6 6 2 2 2 8- 7 6 6 2 2 2 6- 5 6 6 2 •1 3 11- 9 5 6 2 1 3 11-11 5 6 2 1 3 8- 9 5 6 2 •1 3 10-13 5 6 2 1 3 9-12 5 6 2 1 3 7-13 5 6 1 2 3 7- 9 4 6 1 1 4 7-18 3 Területi bajnokság Dráva-csoport 1. Kisdorog 2. K. Rákóczi 3. H. Táncsics 4. Dombóvár 5. Komló 6. Sellye 7. Nagyatád 8. Siklós 9. Bonyhád 10. Mohács VTE 11. —12. Boly 11.—12. PBTC 13. Mázaszászvár 14. Enying 15. PVSK 16. Paks 5 4 1 — 13- 4 9 5 3 — 2 13- 5 6 5 2 2 1 15- 9 6 5 2 2 1 6- 1 6 5 3 — 2 9- 7 6 5 2 2 1 6-4 6 5 2 2 1 6-5 6 5 2 2 1 3-4 6 5 1 2 2 8- 8 4 5 1 2 2 2- 3 4 5 1 2 2 7- 9 4 5 1 2 2 7- 9 4 5 1 2 2 4-11 4 5 — 3 2 8-11 3 5 113 6-14 3 5 1 1 3 3-12 3 Megyebajnokság Felnőtt 1. Kocsola 5 4 — 1 11- 5 8 2. Dombóvár 5 3 2 7- 3 8 3. Bátaszék 5 3 1 1 8- 4 7 4. Tevel 5 3 1 1 16-16 7 5. Nagymányok 4 3 — 1 18- 3 6 6. Tamási 5 3 — 2 17- 4 6 7. TÁÉV SK 5 3 — 2 7- 5 6 8. B. Pannónia 5 2 »1 2 10- 9 5 9. Simontornya 5 2 1 2 10-14 5 10. Dunaföldvár 5 2 — 3 11- 9 4 11. Nagydorog 5 1 2 2 7-10 4 12. Tengelic 5 2 — 3 7-Í3 4 13. Fadd 5 2 — 3 10-22 4 14. Aparhant 5 1 — 4 8-12 2 15. íreqszemcse 5 — 2 3 5-13 2 16. Ozora 4 — — 4 3-13 — Ifjúságiak 1. Nagymányok 5 5 — — 30- 9 10 2. Bátaszék 5 5 — — 24- 5 10 3. Sz. Dózsa 5 4 1 — 18- 9 0 4. Tamási 5 3 2 — 19- 8 8 5. Tevel 5 2 2 1 17-14 6 6. Dunaföldvár 5 2 1 2 15-14 5 7. B. Pannónia 5 2 '1 2 16-17 5 8. Aparhant 5 2 — 3 24-19 4 9. Dombóvá r 5 1 2 2 18-16 4 10. Fadd 5 •1 2 2 13-15 4 11. Tengelic 5 1 2 2 9-11 4 12. Ozora 5 1 1 3 9-15 3 13. Nagydorog 5 •1 1 3 7-14 3 14. Iregszemcse 5 1 1 3 7-17 3 15. Simontornya 5 — 2 3 14-25 2 16. Kocsola 5 — 5 2-34 —