Tolna Megyei Népújság, 1982. augusztus (32. évfolyam, 179-203. szám)

1982-08-31 / 203. szám

1982. augusztus 31. KÉPÚJSÁG 5 Labdarúgó NB II Szekszárdi Dózsa - Ózdi Kohász 1-1 (0-0) r\ Zu _ ágin A I • Azon ritka esetek egyike, amikor az ózdiak kapuja forgott gól veszélyben. A három sötét me­zes hazai játékosra öt Kohász védő „ügyel”. Sakk A Szekszárdin 'megrendezett Szakoly testvérek országos em­lékversenyen — mint arról ko­rábban már 'beszámoltunk —, félidőiig a papírforma érvénye­sült. Úgy tűnt, akkor, hogy a lis­tavezető kalocsai Csupor Ka­talin végső győztesként utazhat haza. A meglepetés iboimlbája azonban az utolsó 'mérkőzésen robbant. Csuipor vereséget szen­vedett a szedresi Molnár Máriá­tól. Ez a váratlan fordulat Mol­nárnak az emlékverseny végső győzelmét, Csupornak pedig a harmaduk helyet jelentette. A foktői Kopasz Margit végig biztosan tartotta' második he­lyét, Umenhoffer Ildikó negye­dik helyezésével bizonyította', hogy a szívós munkának beérik a gyümölcse. Az ugyancsak fok­tői Bán könnyedén vette a já­tékot, s ez jobb helyezésétől ütötte^ el. A két szedres» ver­senyző Kovács és Tesinszki holt­versenyben végzett a hatodik helyen, a szerencse Kovács Andreához volt kegyesebb, mert végül ő szerezte meg a 'hato­dik helyet. A Szakály testvére'k-emlékver- seny ünnepélyes díjkiosztóján Hussy Károly, a verseny fővéd­nöke bejelentette, hogy a jövő- ideinél 'is rangosabb me- zőnyű versenyt kívánnak rendez­ni'. Szekszá rd, 3000 néző. V. : Soós F. Szekszárdi Pólyák — Szabó, Tapasztó, Poizs, Somod» — Varga, Knüesz (Koroknál az 56. percben), Márkus (Laki1 a 78. perében) — Lauer, Tótlh, Adorján. Edző: Teszler Vendel. Ózd: Szöged! - Pribék, Fegy­vernek», Kajdli, Madarász - Os- váth„ Ambrus, Becsei (Tokár a 23. perdben) — Utassy, Mohácsi (Kovács a 70. percben), Dudás. Edző: Szabó Géza. A 3. perc­ben Becsei-ötassy—Mohácsi akció végén a1 középcsatár 16 méterről megcélozta a kaput, a labda elsuhant a léc mellett. A Kohász fokozatosén átvette az irányítást. A 9. percben Utassy keverte meg a védőket, nehezen szabadult fel a lilák kapuja. Két perc múlva Mohá­csi abszolút helyzetben az ötös­ről melllélőtt. A 14. perdben Sza­bó iramodott meg a jobb szé­len, több csel után középre löt-, te a labdát, de a 'belsők lema­radtak. Az ellenakció végén Mo­hácsi tette prólbára Pólyák ké­pességeit. Ezután Lauer szóló­ja után Márkus kapásiből lőtt a kapu mellé. A 18. perdben Tóth beadására Adorján és Szegedi startólt, a kapus kifutva, lábbal mentett a 16-os oldal vonalá­nál. Egy- perccel később Ador­ján szögletét Pai'zs a felső lécre fejelte. Továbbra' is'a vendégek játszottak mezőnyfölényben, uralták a középpályát és min­den akciójuk „gó'lszaqú" volt. A 32. percben a csereként beállt Tokár nagy erejű lövését Pólyák vetődve hárította, egy perccel később Mohácsi immár negye­dik nagy helyzetét hibázta el a szekszárdi ötösön, 'Szünet után eleredt az eső, de ez sem csökkentette az óz­diak támadókedvét. öt perc alatt Pólyáknak kétszer is alkal­ma nyílt jó formája bizonyítá­sára. Az 51. percben viszont már kapitulált o Dózsa kapusa, amikor Osváth mindenkit ma- gaimögiött hagyva a jobb alsó sarokba vágta a laibdát. 1-0. A gól szárnyakat adott o Kohász­nak, ugyanakkor egyre több zűrzavart okozott a hazaiak csa'patijátékában. Beszorult a szekszárdi együttes, s éppen ezért váratlanul jött az egyen­lítő gól. A csereként beállt Ko­roknál kiugratta Tóthot, oki le­futotta őrzőjét és a kimozduló Szögedi mellett 18 méterről a bal alsó sarokba pörgetett. 1-1, Ettől kezdve kiegyenlítődött a küzdelem, a vendégek nem tud­ták ráerőltetni akaratukat a li- la-fphérekrek. A 67. percben Ko­roknai futtából! leadott lövését védte vetődve Szögedi. A 74. percben Ambrus eldöntíhette volna a találkozó sorsát, almikor három lépésről nagy erővel ka­pu mellé bamlbázott. A 81. perc­ben viszont Lauer tehette vol­na fel az í-re a pontot, a má­sik kapunál. A hazaiak szélsője már a 16-oson bélül járt és csak a kapussal állt szerűiben, de kivárt, majd' kisodródva lö­vés 'helyett a beadást választot­ta. A véghaljráiban elkeseredett küzdelem folyt a győztes gól megszerzéséért, a védők azon­ban mindkét oldalion ha időn­ként szerencsével is, de mente­ni tudtak. Úgy indult a találkozó, hogy az NB l-'ből kiesett ózdi gárda gólokkal térhet haza Szekszá,rd- ró'l. Egy órán keresztül érettebb, tudatosabb csapatjátékkal! ural­ták a mezőnyt és több veszélyt jelentettek kapura is. Tehették, mert a hazaiak védelme bizony­talankodott, középpályás sora pedig szétesően futballozott ezen a délutánon. Teszler edző , Jhúzá sa" Korok na í ibeá llítá sava I eredményesnék bizonyult: fel­javult a lilák támadóijátéka. Fo­kozatoson kiegyenlítődött a küzdelem, ám a vég hajrában mindkét kapunál egy idényre elegendő gólhelyzet maradt kihasználatlanul A látottak alapján a döntetlen a' dózsá- so'k számára hízelgő. Jók: Sza­bó, Tóth, Adorján, Koroknál il­letve Fegyvernek1», Osváth, Amb­rus, Dudás. A sztaiitenisz NB I Tolnai VL-VM KÖZÉRT Megyei labdarúgó-bajnokság Vendégsikerek a harmadik fordulóban Szombaton délután, gyér ér­deklődés mellett került sor Tol­nán a két együttes találkozó­jára. A közönség mintha meg- érzte volna a hazaiak fölényes győizelmét a 4. helyezett fővá­rosiak ellen. A VM KÖZÉRT csapata nem késztette komoly erőkifejtésre a tolnai lányokat. Az első 'körben már érezhető volt a hazai fölény, ekkor 4-11 - re elhúztak Baloghék. A má­sodik fordulóiban ez még to­vább fokozódott, ekkor 5-0 volt a tolnaiak javára. 'Ebben a kör­ben találkozott egymással az ifjúsági Európa-bajnokság on ki­tűnően szerepelt Bolvári Kata­lin és Szigeti Szórtja. Mérkőzé­sük Bolyaid 2-i1-es győzelmével végződött. A harmadik kör hozta a leg­szorosabb eredményt, ekkor „csak" 3-2-re nyertek a hazai­ak. Ezt követően egy 5-0-as és Tizennégy egyesület 434 ver­senyzőjét nevezte a Szarvasi Fő­iskolai Spartacus SE és a Bé­kés megyei KKSZ D-típusú út­törő, serdüllő, Ifjúsági és fel­nőtt országos minősítő verse­nyére. Megyénk színeit a Szek­szárdi Spantacus és a Duno- földvári Szövetkezeti SE kaja­kosai képviselték. A szekszár­diak köziül Nagyvá radi Tiibbr szerepelt O' legeredményeseb­ben. Nagyváradi a serdülők me­zőnyében kai jak egyesben két el­ső helyezést ért el, míq Nyiirő Gáborral a kajak párosban - az ifjúságiak mezőnyében — harmadikak 'lettek. A dunatföld- vóriak három dobogós helyezést szerezték Szarvason. Megyénk versenyzőinek ered­ményei: MK-1 fiú 2000 m: IV. koresoDort: 1. Süveges Árpád. 2. Hatala László (mindkettő dunaföldvári). MIK—1. fiú 2000 m. II kés.: 1. Bazsár Imre (Du- naföldváír). K—'1 felnőtt 1000 m: ...2. Tóth Csaba-. K—1 ifjúsági-4 egy 4-1 sorozattal alakult ki a nagy fölényt takaró 21-4-es végeredmény. A tolnai csaipat- ból kiemelkedően szerepelt Balogh Ilona, aki játszmavesz­teség nélküli mind az öt ellen­felét legyőzte. Győztesek : Ba­logh 5, Bolvári I. 4, Bolvári K. 4, Bátorfi 4, Kaiser 4, illetve Szigeti 3, Molmár 1. * Az 1982—83. évii asztalitenisz évadnyitó versenyen, melyet a Bp. Spartacus rendezett az utánpótlás 'korosztályúak részé­re — sikerrel szerepeltek a. Tol­nai VL fiataljai i's. Az I. osz­tályú serdüllőllcnél Bátorfi Csil­la végzett az első helyen. Az 197.1 -es születésűek egyéni ver­senyét klubtársa, Balles Vikto­ria, nyerte, Czíildk Erzsébet pedig bronzérmet szerzett. Az 1970-es születésűek mezőnyében Wit- tinger Jolán hetédii'k lett. 5000 m: ...2. Nagyváradi Pál, 3. Ellermann Péter, ...5. Gu'ld László, 6. Rohr Antal, 7. Ador­ján István, 8. Fekete Imre. K-2. serdülő 2000 m : ..,2. Rusznák Zoltán, Varga Tibor, ...4. Kul­csár István, Krisztián István. K—1 serdülő 2000 m: 1, Nagy­váradi Tibor, 2. Nyi-rő Gábor. K-1 serdülő lány 2000 m: ...2. Sániiha Teréz, ...4. Schwébl Ibo­lya. K—ti 500 m: felnőtt: .„5. Tóth Csaba. K—1 serdülő fiú 1000!m: 1. Nagyváradi Tibor, 2. Nyíró Gábor. K—11 ifjúsági 1000 m: ...2. Naqyvárodi Pál, ...4. Eller- mann Péter, 5. Guild László. K—2 ifjúsági 1000 m: ...2. Ad'orján István, Fekete Imre, 3. Nagy­váradi Tibbr Nyirő Gábor, 4. Ellermalnn Péter, Goid László, ...6. Nagyváradi Pál, Rohr An­tal. !<—1 ifjúsági 500 m : 1. Ador­ján István, ...3. Rohr Antal, 4. Ellermann Péter. K—1 serdülő fiú 500 m: ...3. Rusznák Zoltán.- K—i2 serdülői fiú 500 m: ...2. Rusznák Zoltán, Kulcsár István. öt kettest kellett volna „tenni” a totózóknak, ha ne­vezetesen a megyebajnokság 3. fordulójának nyolc mérkő­zése is szerepelt volna a 34. heti tippszelvényen. Kevesen gondoltak ugyanis arra, hogy a Nagymányok hazai veret­lensége éppen a Bonyhádi Pannónia elleni 90 perccel tö­rik meg. Aparhant nagyobb rutinja is kevésnek bizonyult az újonc Simontornyával szem­ben, a vendégek 5-3-ra nyer­tek. Ozoráról a Tevel, Faddról pedig a másik újonc, a kocso- Iai gárda vitte haza mindkét pontot. Bátaszék mindenkép­pen feledtetni kívánta szur­kolóival az előző fordulóban otthonában elszenvedett ve­reséget: Iregszemcsén színvo­nalas mérkőzésen 1-0-ás fél­idő után 2-0 ra nyert. A Dombóvári Vasas meg­fosztotta veretlenségétől a korábbi két fordulóban 15 gólt szerző Tamási MEDOSZ-t. Dunaföldvár nagy gólkülönb­ségű vereséget mért Nagy- dorog tizengyére, ezzel a baj­noki táblázaton megőrizte ha­todik helyét. Tengelicen nagy­iramú, küzdelmes találkozót vívott egymással a Tengelic és a TÁÉV SK legénysége. Tengelic—TAÉV SK 1-0 (0-0). Tengelic, 200 néző. V.: Hor­váth. Tengelic: Bálint — Rik- kers, Kovács, Nagy, Óberlen- der, Barabás, Pámer, Jun- kuncz, Acsádi, Merkl, Katona. Csere: Gazdag, Szabján. Ed­ző: Molnár József. TAÉV: Huj- bert — Both, Micskó, Dékány, Anszló, Böröcz, Baki, Óben- dorf, Éberling, Veress, Dobos. Csere: Lerch. Edző: Újvári István. Nagy iramú, küzdelmes találkozón rászolgált győzel­mére a tenqelici gárda. G.: Junkuncz. Jók: Bálint, Kovács, Nagy, Óberlender, illetve Huj- betr, Dékány. Kocsola—Fadd 2-1 (0-1). Fadd, 250 néző. V.: Pál. Ko­csola: Bessenyei — Szabados, Ceglédi, Botos, Szijártó, Fá­bián, Borsi Z., Balaskó, Tóth, Kocsis, Borsi L. Csere: Tress, Szűcs. Edző: Fábián András. Fadd: Kertész — Józsa, Aradi, Póty, Takács, Palásti, Tessé- nyi, Török, Lampek, Márkus, H. Szabó. Csere: Csákvári, Csapó. Edző: Fenyvesi János. A lelkesen hajrázó Kocsola megérdemelten vitte el mind­két pontot. G.: Kocsis 2, Tessé- nyi. Jók: Balaskó, Kocsis, Bes­senyei, Szijártó, illetve Takács, Lampek. Dombóvári Vasas—Tamási 1-0 (0-0). Dombóvár, 350 né­ző. V.: Szerecz. Dombóvár: Szalai — Banai, Engert, Ha­vasi, Csatári, Mikolics, Nagy, Kovács, Lamm, Kollmann, Fe­kete. Edző: Újvári Kálmán. Ta­mási: Banász — Agócs, Ba- zsonyi, Hirt, Lieszkovszky, Bâ­ta, Pruck, Kiss, Bocz, Kui, Va- szari. Edző: Németh Miklós. Jó iramú, küzdelmes mérkőzé­sen megérdemelten győzött a sok helyzetet kihagyó hazai együttes. G.: Kollmann. Jók: Csatári (a mezőny legjobb­ja). Havasi. Engert, illetve Ba­nász, Lieszkovzsky, Kui, Ba- zsonyi. Bonyhádi Pannónia—Nagy­mányok 3-1 (1-0). Nagymá­nyok, 600 néző. V.: Ődor. B. Pannónia: Donáth — Eisen­sehr, Weiszenburger, Bajkai, Kiss, Csoboth, Heidecker, Ven- , déa, Lőrinc, Bányai, János. Csere: Kollár, Sántha. Edző: Kovácsi Ferenc. Nagymányok: Sass — Egri, Németh, Vincze, Túrós, Dávid, Incze, Bíró, Ba­logh II., Bakó, Zombori. Cse­re: Kovács, Tamás. Edző: Kozma József. A határtalan lelkesedéssel játszó majosiak megérdemelt sikert arattak. A 40. percben Túrós és Heidec­ker .kiállítva. A 70. percben Bíró 11-est hibázott. G.: Bá­nyai 2, Vendég, illetve Bíró. Jók: Az egész majosi csapat, illetve Vincze. Tevel—Ozora 3-1 (3-1). Ozo- ra, 250 néző. V.: Szinger. Te­vel: Braun — Kajtár, Bara­bás, Illés, Miklós, Nagy, Szen­tes, Hoffmann, Weidinger, Ke­rekes. Antal. Csere: Denkin­qer, Turbuk. Edző: Fláding Já­nos. Ozora: Kovács II. — Lá­zár, Varqa, Pórga, Horváth, Rúzsa. Kovács I., Cziráki, Már­kus, Venq, Kovács III. Csere: - Miklós, Surányi. Edző: Kiss * István. A véaiq többet kezde­ményező vendégcsapat meg­érdemelten győzött. A 39. percben Szentes kiállítva. G.: Kerekes 2, Szentes, illetve Márkus. Jók: az egész teveli csapat, illetve Porga, Cziráki. Dunaföldvár—Nagydorog 4-1 (2-0). Dunaföldvár, 400 néző. V.: Kiss F. Dunaföldvár: Pé­ter — Jakab, Dunai, Jónás, Princz, Varga, Popovics, Med- veczki, Tóth, Flőrich, Szabó. Edző: Jákhalmi Károly. Nagy­dorog : « Balogh — Gondos, Éger, Bányai, Kisgyörgy, Kol­lár, Pesti, Miklós, Kapás, Lá­zár, Virág. Csere: Haszek. Ed­ző: Domonkos János. Küzdel­mes, kemény — helyenként durva belemenésekkel tarkított — mérkőzésen végig fölény­ben játszottak a hazaiak. G.: Tóth 4, illetve Pesti (11-esből). Jók: Tóth, Dunai, Princz, Po­povics, illetve Miklós, Kollár. Bátaszék—Iregszemcse 2-0 (1-0). (regszemcse, 300 néző. V.: Szabó. Bátaszék: Korsós — Pál, Mezei l„ Gályer, La­dos, Fiath, Fodor J., Pozsár, Révész, Fodor L„ Bosnyák. Cse­re: Nyári. Edző: Korsós Sán­dor. Iregszemcse: Vincze — Szuhai, Agócs, Kovacsik, Má­té, Varga, Sztojka, Grósz, Ja­nó, Kránicz, Sávoly. Csere: Turbók, Bayer. Edző: Székely József. Színvonalas találkozón a nagyobb rutin döntött a vendégek javára. A 65. perc­ben Bosnyák kiállítva. G.: Po­zsár, Pál. Jók: Mezei l„ Ré­vész, Pál, Lados, illetve Grósz, Máté. Simontornya—Aparhant 5-3 (2-1). Aparhant, 200 néző. V.: Rákosi. Simontornya: Csibrik — Csepregi, Simon, Németh, Zsolnai, Fodor, Ihász, Vacsora, Kapinya l„ Kapinya II., Ba­logh. Csere: Perger, Váczí. Edző: Szelei Ferenc. Aparhant: Lipovszky — Heidecker, Wä­ger, Sebestyén, Cseke, Foger- szinger, Gáspár, Kulcsár, Pal­kó, Juhász, László. Csere: Pechár, Váncsa. Edző: Szabó Elemér. A bőrgyáriak minden támadásukból gólt lőttek, míg a hazaiak a helyzetek soroza­tát hibázták el. A 70. percben Gáspár 11-est hibázott. Cse­ke a 65. percben kiállítva. G.: Kapinya I., Zsolnai, Váczi, Si­mon, Vacsora, illetve László, Kulcsár, Juhász. Kajak-kenu Érmek Szarvasról Eredmények NB II.: Volán SC—iKaziindbar- ci'ka 1-0 (0-0), Taipolca—'Nagy­kanizsa 1J1 '(1-11), 22-es Volán- Siófok 2-2 (2-0), Dorog Hódme­zővásárhely 2-!1 (2-11), Sopron- Ganz-MiAVAG 2-0 (1-0), Baja- Kecslkemét 2-0 (2-0), Keszthely— 5ZEOL AK 1-0 (0-0), Salgótar­ján—Debrecen 0-0, Eger-JNagy- bátony 3-1 (1-0). Területi bajnokság: Sellye—iK. Rákóczii 3-i1, Bály—JlMohács 0-0, Nagyatád—Enying 1-0, Máza- szászivá r—iPéesii VSK 2-2. Megyei ifjúsági bajnokság: Nagyimé nyak—B. 'Pannónia 6-1, Apa'nhant-Siimontornya 4-2, Ozora-Tevel 2-5, Fadld-Kocsola 4-1, Iregszemcse—Bátaszék 0-4, Dámbóivár—(Talmási 1-1, Dona- földvár—INagydorog 4-0, Ten­gelic—'Sz. Dózsa 1-2. Körzeti bajnokság: Kisvejke —Szakály 4-i1, Hőqyész—Kurd 4-1, ifi: 7-0, Závod-íNak 0-3, ifi: 0-5, Döbrököz—lDallmandl.3-0, ifi: 2-7, BÖlcs'ke^Pinceihely 0-3, ifi: 2-0, Dunaszenfqyörqy­Gyönk 2-0, ifi: 10-0, 'Pálfa—IKalj- dacs 4-3, Tolnanémedii—Gerjen 1-2. Németlké—iMadods'a 5-0,5fi: 3-0, Kakasd—Sióaqárd 5-0, ifi: 3-2, Alsónéna—'Boqyiszló 1-0, ifi: 6-5, Alsó fen qeliC-Kétv 2-1, ifi: 5-4, Tolna—Zomba 3-4, ifi: 7-1, Szedres—Öcsénv 2-4, ifi: 1-1, Cikó—Hz'mény 2-3. Bajnoki táblázatok NB II 1. 22. Volán SE 2. Tapolca 3. Siófok 4. Dorog 5. Sopron 6. Volán SC 7. Sze‘kszárd 8. Baja Oebr. Kinizsi 10. Ózd 11. SZEOL A K 12. Hódm. MSE 13. Nagybátony 14. Keszthely 15. Sa lg. TC *16. Kecskemét 17. Nagykanizsa 18. Eger 19. Kazincbarcika 20. Ganz-'M'ÁVAo 4 2 2 — 8-46 4 2 2 — 4-26 4 2 1 18-65 4 2 1 •17-5 5 4 2 1 16-45 4 2 1 15-45 4 2 1 15-55 4 2 — 2 6-54 4 1 2 16-54 4 1 2 •15-4 4 4 2 — 2 4-34 4 2 — 2 6-64 4 2 — 2 6-84 4 2 — 2 5-74 4 1 1 2 6-63 4 1 1 2 5-63 4 1 1 2 5-83 4 1 — 3 6-72 4 1 — 3 5-72 4 1 — 3 4-10 2 Területi bajnokság Dráva-csoport 1. 'Kisdorog 2. Sellye 3. K. IRákóczi 4. Dombóvár 5. iKomló 6. H. Táncsics 7. Nagyatád 8. Mohács ViTE 9. Siklós 10. PVSK 11—12. Enying 11—*12. Boly 13. PBTC 14. Mázaszászvár 15. Bonyhád 16. Paks 3 3--------10-2 6 3 2 11 — 4-1 5 3 2 — 1 8-3 4 3 1 2—3-0 4 3 2—1 5-44 3 1 1 1 8-8 3 3 1 1 1 5-5 3 3 1 1 1 1-1 3 3 1 1 1 2-4 3 3 11 1 4-9 3 3—2 1 5-62 3—21 5-62 3—21 3-42 3 — 2 1 3-5 2 3 — 1 I2 3-5 1 3 — 1 2 0-6 1 Megyebajnokság Felnőttek 1. Kocsola 2. B. Pannónia 3. Dombóvár 4. Nagymányok 5. Tamási 6. Dunaföldvár 7. Bátaszék 8. Tevel 9. Simontornya' 10. TAÉV SK 11. Nagydorog 12. Tengelic 13. Fadd 14. Iregszemcse 15. Aparhant 16. Ozora 3 3--------10-3 6 3 2 1—8-35 3 2 1—4-25 3 2 — 1 16- 3 4 3 12 — 7 15-2 4 3 2—1 11- 6 4 3 2—15-34 3 2—1 4-11 4 3 11 1 6-9 3 3 1—23-32 3—21 4-72 3 1—2 4-10 2 3 1 — 2 5-13 2 3—121-81 3------------3 4- 9 — 3------------3 2-10 — i fjúságiak 1. Nagymányok 2. Bátaszék 3. Tamási 4. Dunafölvár 5. Sz. 'Dózsa 6. Aparhant 7. Tevel 8. Nagydorog 9. B. Pannónia 10. 'Fadd 11. Ozora 12. Dombóvár 13. Tengelic 14. Simontornya 15. I regszemcse 16. Kocsola 3 3 -------- 23- 6 6 3 3---------12-1 6 3 2 1—12-4 5 3 2 1 — 11-5 5 3 2 1-10-5 5 3 2 — 1 17- 7 4 3 2—1 15-12 4 3 1 11 4-7 3 3 111 6-10 3 3 1—2 7-9 2 3 1—2 5-8 2 3—21 4-82 3 — 1 2 5-8 1 3 -------- 3 5-46 — 3-----------3 3-15 — 3-----------3 1-19 — 1 . Sopron—Ganz-MÁVAG 2-0 1 2. Hódmezővásárhely—Dorog 1-2 2 3. Olajbányász—Bauxitbányász 1-1 x 4. Kazincbarcika—Volán SC 0-1 2 5. 22. Volán—Siófok 2-2 x 6. Salgótarján—Debr. Kinizsi 0-0 x 7. Szekszárd—Ózd 1-1 x 8. Keszthely—SZEOL AK 1-0 1 9. !F Hammarby—FF Malmö 2-0 1 10. BK Halmstad—IF Oster 2-4 2 11. IF Elfsborg—AIK Stockholm 1-2 2 12. FF Kalmar—IK Brage 0-2 2 13. FF Atvidaberg—IFK Göteb. 2-8 2 +1 IS Orgryte—IFK Norrlcöping 1-1 x