Tolna Megyei Népújság, 1982. augusztus (32. évfolyam, 179-203. szám)

1982-08-17 / 192. szám

1982. augusztus 17. NÉPÚJSÁG 5 Labdarúgó NB II Hazai pályán is nehezen nyert a Dózsa A 82. percben Tóth remek szólója után Lauer lőtte a Dózsa győztes gólját Unió-sportnap A mexikói Tdlucában u sakk- vi'i'ágbojnoki zónaközi versenyen üz ötödik fordulóban a magyar Adorján András legyőzte a li­banoni Kou'atlyt és ezzel 3,5 pontjával! a mezőny élén áll. A másik magyar, Portisoh Lajos játszmája a kanadai Ivanovval a 41. lépésben függőben ma­radt. Portisöhnak előnye van. A többi találkozó közül a leg­érdekesebb az, hogy az angol Nunn a 27. lépésben győzte­sen állt fel üz asztaltól, pedig ellenfele, az eddig kitűnően szereplő amerikai Seriawan vált. Ugyancsak befejeződött Ru­binétól (argentin)—Hulak (ju­goszláv) találkozó az argentin sakkozó győzelmével. Döntetle­nül végződött a 32. lépésben a J u sz u p ov—Pölugajevszkij (mind- kettő szovjet) játszma. Függőben maradt még Rod­riguez (kubai)-Szpasszkij (szov­jet), valamint a Torre (Fü'löp- szigeti)1—Bal*as ov (szovjet) parti. A mezőny élcsoportja : Adorján 3,5 p, Ivanov 3 p, Se­riawan, Balasov, N un n, Hulak, Pölugajevszkij, Juszupov 2,5 p, Szipaszkij, Portisch, Rubinetti 2 pont. A 6. forduló párosítása: IvanoV—Balasov, iPölugajevsz- kij—Torre, Rodriguez—Juszupov, Hulak—Szpasszkij, Seriawan— Rubinetti, Kouatly—Nunn, Por­tisoh—Adorján. * A Népstadionban befejező­dött az atléták ezévi országos összetett 'bajnoksága. A hétpró­báiban Vanyek Zsuzsa, az 'Épí­tők SC versenyzője megvédte tavalyi bajnokságát (5949 p), a férfiak között új bajnokot avat­tak, a 26 éves tatabányai Hof- fer József személyében (7561 pont). * Jól hajráztak a magyar fia­talok Sao Paulában — Bökfi ezüst, Jancsó és Kovács István bronzérmes. Sao Pau I ó'hf rn befejeződött az ifjúsági súlyemelő világbaj­nokság. A hajrában a magyar fiatalok remekeltek: a 100 kg-os kategóriában Bökfi János ezüst, a 110 kg-os súlycsoportban Jancsó József bronz, a 110 kg- on felüli kategóriáiban Kovács István ugyancsak bronzérmet szerzett. * A svéd labdarúgó bajnokság 15. fordulójában az IFK Göte­borg—Elf s borg rangadó 0:0-ós döntetlennel végződött. Az IFK Göteborg a tavalyi UEFA-ikupa- győztes tartja vezető pozícióját, 3 pont az előnye. További eredmények: Halmstad—Aatvida'berg 1 -0, Hommarby—Brage 6-0, Malmö ;FF—Örgryte 0-0, Nortköping— ATK 2-3, öster—Kalmar 1-1. Az élcsoport állása: 1. IFK Göteborg 20, 2. Elfs­borg 17, 3. Malmö FF 17, 4. Halmstad 17, 5. öster 16, 6. HammOnby 16, 7. Kal'ma r 15 ponttal. így kellett volna 1. Dorog—Olajbányász 4-1 1 2. K.-barcika—Hódmezőv. 4-2 1 3. Sopron—Bauxitbányász 1-1 X 4. Eger—Volán SC 1-2 2 5. Salgótarján—Nagybátony 2-3 2 6. Szekszárd—Debr. Kinizsi 1-0 1 7. Keszthely—Baja 8. SZEOL AK-Ózd 3-2 1 2-1 1 9. BKV Előre—Érd 0-0 X 10. Oroszlány—Rákóczi SE 1-0 1 11. Ráckeve—BVSC 1-2 2 12. Kossuth KFSE—Budafok 2-2 X 13. Mezőfalva—Ikarus 3-3 X +i IGSZOV—Esztergom 2-1 1 Szekszárdi Dózsa—Debreceni Kinizsi 1-0 (0-0). Szekszárd, 3000 néző. V.: Kuti. Szekszárd: Pólyák — Szabó, Tapasztó, Paizs, Somodi — Dienes, Már­kus, Laki (Adorján az 56. perc­ben), Megyeri (Koroknai a 65. percben), Lauer, Tóth. Edző: TeszlerVendel. Debrecen: Krip- kó — Vajda, Takács, Garamvöl- gyi, Halla — Szabó, Tóth, Andrikó — Farkas, Maczkó, Orenstein (Fehér a 78. perc­ben). Edző: Nagy György. Ne­gyedórás erőfelmérés után a Dózsa vette át az irányítást, a mezőnyben valamivel többet kezdeményezett, de a támadó­sor tudománya a 16-osnál el­fogyott. Ebben a játékrészben a 10. perc kínálta a legna­gyobb gólszerzési lehetőséget a hazaiak számára: Lauer az ötösön cselezgetett, már csak a kapussal állt szemben, de kivárt a lövéssel — szerelték. A 27. percben a találkozó ed­dig eltelt játékidejének leg- formásabb szekszárdi támadása végén Márkusétól a lövés pil­lanatában mentettek a védők az ötösön. Három perccel ké­sőbb bal oldali akció végén Kripkó kifutott kapujából, elő­le azonban megyeri elhúzta a labdát, hátragurított Szabónak, akinek ívelt lövését a vissza­iHárom vendéggyőzelem, 40 gól, öt büntető és két kiállítás a megyebajnakiság őszi nyitá­nyának ménlege. A három újonc csapat közül a kocsolaialk ma­gabiztos győzelmet arattak Apairthantoni, a simontornyaiak pályaválasztóiként döntetlent játszottak a máj ősi gárdával, míg a* Fadd 'kiütéses vereséget szenvedett otthonában Tamá­sától. Az elmúlt évi bajnokság ezüstérmese, a Nagyimányoki Brikett 9E is kétszámjegyű ve­reséget mért a „szomszédivá r” level tizenegyére. Meglepetés a Dunaföldvár imponáló, 6-12-es győzelme Tengelic ellen. A leg­utóbbi bajnok, Dombóvári Va­sas csapata 11-estből lőtt gól­lal tartotta otthon a' két pon­tot a TAÉV 9K ellen. Bátaszék- bár nem játszott igazán jól — nagyobb rutinjának köszön­hette ozorai 'két pontját a tar­talékosán felálló pályaválasztó együttes ellem liregszemcsén a nagydorogi gárda vendléqeske- detit, s nem sok hiányzott győ­zelméhez. Egészen pontosan csak annyi, hogy 1-1-es állás­nál a 88. percben Pesti belője a csapata javóira' megítélt 11- est. Nem így történt, az egyik pont Ireaszemcsén* maradt. Az ifjúságii bajnokságban qólgazdaa mérkőzéseken öt vendéggyőzelem született. Az Apairihant 12-szer vette be a ko- csola'i csaipat kapuját. Kocsola—Aparhant 3-1 (2-0). futó kapus a gólvonalon el­csípte. A 38. percben Megyeri kapott „forintos labdát", a be­adásnál elcsúszott, de Lauer rácsapott a labdára, keresztbe­lőtte —, ezúttal Tóth várt ki a lövéssel nagy helyzetben. A 40. percben Tóth bal oldali beívelését Laki ordító gólhely­zetben, közelről a léc fölé fe­jelte. Egy perccel később is­mét Laki hibázott: Lauer be­adása fedezetlenül találta a középpályást a kapu torkában, de ballal a léc mellé passzol­ta a labdát. A 44. percben Farkas három lépésről, fordu­lásból leadott lövését Pólyák szögletre tenyerelte. Szünet után a 48. percben Dienes 16 méteres lövése ki­perdült Kripkó melléről, a deb­receni védők nehezen szabadí­tották fel kapujukat. Az első tapsot Tóth kapta az 58. perc­ben, amikor 16 méteres nagy­erejű lövését Kripkó üggyel- bajjal hárította. Az 59. perc­ben a felfutó Szabó, a Dózsa jobb hátvédjének beadását Márkus három lépésre a gól­vonaltól elvétette. Mindkét együttes nyílt sisakkal támadott. Élénkült az iram, javult a színvonal. A 63. percben Paizs hibájából Farkas iramodott meg középen, lapos lövése Po­Aparhant, 200 néző. V : Rubecz. Kocsola: Bessenyei — Tóth I., Czegiéd'i, Borsós, Borsi I. Szí­jártó,, Botos, Ba'lasikó, Tóth II., Kocsis, Barsii II. Csere: Fábián, Záimbó. Edző: Fábián András. Aparhant: Szatócs — Heidecker IV. , Wáger, Sebestyén, Fogel- szinger, Zsák, Cseke, Kulcsár, Pedhár, Jalhász I., László, Cse­re: Törő, Vánesa*. Edző: Szabó Elemér. A végiig határtalan lel­kesedéssel játszó úijonc csapat rászolgált győzelmére. G.: Fo- gelszinger (öngól). Balcskó, Fá­bián, illetve Juhász I. Jók: az egész kocsolaii csaipat, illetve Heidecker IV.,, Törő. Iregszemcse-Nagydorog 1-1 (0-1). Iregszemcse, 300 néző. V. : Albert . Iregszemcse : Víncze- ' Szuha'i, Agócs, Kántor, Má­té, Németh, Borzok, Viszló, Gyónó, Kránitz, Kovacsiik. Cse­re: Varga,, Sztojkai. Edző: Szé­kely József. Nagydolog*: Balogh- Haszeg, Bányai, Kovács Kis- avörgy, Kollár, Pesti, Miklós, Ka.pás, Virág, 0jvári. Csere: Éger, Lázár. Edző: Domonkos János. Küzdelmes találkozó, igazságos pontosító zkodá ssal. A 88. percben Pesti 11 -eset Viin- cze kivédte. G.: Borzok (11-es- bő'l), illetve Újvári. Jók: Kova­csiik, Borzok,, illetve Miklós, Kisqyörav. Bo'looh, Bányai. Dunaföldvár—Tengelic 6-2 (3-1). Dunaföldvár. 500 néző. V. : Dobra. Dunaföldvár: Péter- Pálinkás, Dunai. Jónás, Príncz, lyákról kiperdült, de Somodi biztosított. A 78. percben Tóth 20 méteres szabadrúgása utat talált a sorfal között, de Krip­kó biztos kézzel hárított. A 82. percben megszerezte győztes gólját a lila-fehér gárda. So­modi Indította Tóthot, a szél­ső több csellel kapura húzott, majd a 11-es pontnál önzetle­nül Lauer elé játszott, aki kö­zelről nem hibázott. 1-0. A 88. percben Koroknai lőtte kapu elé a labdát, a Kinizsi „portá­sa” előrevetődve mentett a berobbanó Adorján élői. Sérülések és betegségek miatt mindkét csapat szakve­zetője három helyen változtat­ta meg a múlt heti nyitányon szerepelt kezdő tizenegyét. Az első 45 perc mérsékelt iramú és színvonalú játékot hozott. A félidő hajrájában a hazaiak két óriási gólszerzési lehetősé­gük kihasználásával már el­dönthették volna a találkozó sorsát. Szünet után mindkét csapat tempót váltott. A Kini­zsi feladta „sündisznóáilását", kitámadott, változatossá vált a küzdelem. Ismét a lila-fehérek nyitottak nagy hajrát, de vé­gül is csak keserves győzelem­re futott erejűkből. Jók: Sza­bó, Márkus, Lauer, Tóth, il­letve Takács, Szabó, Maczkó. Jakab, Varga,, Medveczki, Tóth, Kristály, Szabó. Gsere: Csehi, Végh. Edző: JákhOlmi Károly. Tengelic : Bálint — Rlikkers, Dé­vai!, Nagy, Tóth, Pámer, Acsá- dli, Töritíht, Barabás, Katona, Óberlender. Csere: Hosnyánsz- fci, Gazdag: Edző: Molnár Jó­zsef. Az elmúlt szezon óta ala­posan átszervezett diunaföldwári csapat jobb helyzetkihasználás­sal akár nagyobb különbségű győzelmet is szerezhetett volna a sportszerűen játszó Tengelic éllen. G.: Szabó 2, Kristály. Ja­kab, Tóth,, Varga (11 -esből), il­letve Barabás, Óberlender. Jók: az egész hazai csaipat, illetve Bálint, Rlikkers, Pámer. Nagymányok-Tevel 10-0 (4-0). Nagymányok, 300 néző. V. : Vencli Nagyimányök: Sass — Egri, Né­meth, Víncze, Szép, Dávid, In- cze, Túirós, Balogh, Bíró Zam- bori. Csere: Baikó, Tamás. Ed­ző': Kozma. József. Tevel: Braun - Barabás« HIÓ9. Naav, Miklós, Denfinger. Szentes, Hoffmann, Turbók, Kerekes, . Weidinaer. Csere: Szőts, Csaba,. Edző: Flá- ding János. Jó játékkal, jnaga- bizfosen nyert a pályaválasztó eavüttes. A 80. perdben Illés ki­állítva : G.: Bíró 3, Túrós 2, Ba- loqlfv 2, Tonnás 2. Németh. Jók: Víncze. Bíró, Balogh, Egri, Dá­vid'. illetve a vendégcsapatból senki sém diósé thefő. Simontornva—Bonvhádi Pan­nónia 1-1 (0-11. Simontornva, 250 néző. V.: Oszfetimayer. Si­Damibáváran seim múlik el az alkotmány nap s,port nélkül. Az Unió Ipari Szövetkezet szövet­kezeti bizottsága, valamint KISZ-bizottsága ismét megren­dezi a városi ifjúsági sporttele­pen a már hagyományos Uni 6- sportnaipot. A 9 órakor kezdő­dő versenyen részt véhet bárki, alkS 1982. január 1-től minő­sített versenyen nem1 vett részt az adott sporjtág'baim. Az ér­deklődők* összemérhetik erejü­ket különböző sportágakban, így például kispályás labdarú­gásban, kézi'la'bdábami, asztali- teniszben;, lövészeiben, tekében. Ez utóbbiban azonban csak olyan* egyének nevezését fogad­ják él, akik Indultak az QKISZ- kaipaoi, illetve valamilyen váro­'NB II.: Dorog-lNagy-kanizsa 4-H (0-1), SZEOL AK-Ózd 2-1 .(1-0), Volán SC—Eger SE 2-1 (0-|1), Naigylbátony-SalaótaZján 3-2 (1-0), Kecskemét—'Siófok 2-0 (0-0), 22. sz. Volán—1Gamz- MÁVAG 3-1 (2-1), Soproni-Ba- uxiitbányás.z 1-1 (0-0), Kazinc- baralka-JHódmezővásárhely 4-2 '(2-1), Keszthély-IBaija 3-2 (1-0). Területi bajnokság: Kaposvári Rákáczi-ISíklús 4-0, Sellye-Mo- hács 1-0, RBITC—lEnying 3-3, Bóly-IH. Táncsics SE 3-4, Nagy- atádHKamiló 2-3. montornya: Csilbnilk - Csepreqi, Simon, Vaczula*, Németh, Zsol­nai, Kopinya S„ Fodor, Balogh, Kovács, Váczi. Csere: Kapí.nya F., Molnár. Edző: Szelei Ferenc. B. Pannónia: Donáth - Ecker, Wéiszeinibuirger, Kiss, Balj'kaii, Csaboth, Heidecker, Són (ha, Vendég, János*, Bonyai. Csere: Incze. Edző : Kovácsi Ferenc. Sok kihagyott gólhelyzet, igaz­ságos döntetlen. A 72. perdben Molnár kiállítva. G.: Zsolnai', il­letve Csdboth. Jók: C-sibrik, Né­meth, Fodor, Vaczula, illetve Csoboth, Weiszenlburger. Tamási-Fadd 10-1 (5-1). Fadd, 300 néző. V.: Fazekas. Tárná síi: Banász — Agócs, Ba- zsa.nyí, H'iirth, Lieszikovsztki, Bőt a, Pruok, Horváth, Bocz. Ra'b, Vaszüiri'. Csere: Kiss, Kuii. Edző: Németh Miklós. Fadd : Hanti — Kertész, Takács I., Pótlhy, Aradi, Palásti, Jázsa, Tessényli, Takács II., La,m,pék, H. Szabó. Csere: Csákyáry, Csaipó. Edző: Fenyve­si János. A szétesően játszó ha­zaiak ellen biztos vendégsiker született. A 69. percben* Takács I. 11-est hibázott. G.: Horváth 4, Bocz 2, Rab, Kiss Bazsanyí, Agócs, illetve Takács II. Jók: az egész talmási csapat, illetve a hazaiakból senkii. Dombóvári Vasas-TÂÉV SK 1-0 f0-0). Domlbóvór, 300 néző. V. : Pesti. Dombóvár: Szo'lai — Kovács, Enaert. Havasi, Csatá­ri, Mlikollcs, Naqv, Kallmann, La,mim,, Sziéber, Fekete, Csere: si baijnokságban már szerepel­tek. Az idén először a gazdag sportprogram mellett, kulturá­lis rendezvényekkel is kedves­kednek a szervezők. Lesz egész napos discó, majd zenei vetél­kedőkre, játékokra is sor kerül. Minden bizonnyal sok érdeklő­dőt vonz a kara'telbemiutató. A verseny végén 19 órától Földes László „ibandáiia.", a Ho­bo Blues Band együttes ad* kon­certet, amelyre a verseny szín­helyén belépőjegy vásárolható. A szervezők azzal is számolnak, hogy esetleg augusztus 20-án rossz idő lesz, de ez esetben sem marad' el az esemény, mert a, .műivélőcfési házban — néhány versenyszámot kivéve —, meg­rendezik a spartnaipot. Megyei ifjúsági bajnokság: Silmantomya-lB. Pannónia 3-4, Nagyimányok-iTevel 9-5, Apar- hant-Kocsola 12-0, Ozora-Bá- taszék 0-3, Fadd—Tamási 2-3, Iregszemcse—iNagydorog 2-3, 'Dombávár-Sz. Dózsa 2-6, Du- naföldlvár-írengetóc 5-3. Körzeti baijnokság: Kakasd- Szedtres 2-1, ifi: 3-2, Alsánána- Őcsény 4-0, ,ifi: 3-5, Alsótenge- 1'ic-JSióagárd 1-0, ifi: 5-2, Báta,- Kéty 4-1, Gilkó—Zomba 2-1, ifi: 2-0. A Tolna—IBogyiszló mérkő­zés játékvezető hiányában* el­maradt. Ba na,i. Edző: Újvári Kálmán. TAÉV SK: Huljíbert - Both, Nics- kó, Anszló, Dékány, Biöröcz, Ve­ress, Lerch, Baki, É beding, Ôbendorf. Csere: Kálmán. Ed­ző: Ujj vári István. Alacsony szín­vonalú, küzdelmes mérkőzésen néhezen győzött a Vasas. G.: Nagy (111-eslből). Jók: Engert, Csatári, Havasi, illetve Üijbert, Dékány, Veress, Lerdh. Bátaszék-Ozora 2-0 (1-0). Ozora, 300 néző. V.: Lugasi. Bá­taszék: Korsós — Lados, Révész, Fioith, Vituslka, Pál, Bosnyák, Fo­dor I., Tóth, Gáyer, Fodor II. Csere: Nyári, Maurer. Edző: Korsós Sándor, Ozora : Surá nyii — Tóth, Varga I,, Porga, Hor­váth, Kovács L, Rúzsa, Varga IL, Veng*, Haido'bás l.„ Kovács II. Csere: Hadöbás II-, Edző: Kiss István. Alacsony színvonalú ta­lálkozón megérdemelten nyert a vendégcsapat a tartalékos Ozo­ra ellen. G.: Tóth, Viitus.ka. Jók: Lados, Vitus'ka, illetve Porga, Rúzsa, Veng. A lapunk mai számában megjelent labdarúgó-tudósí­tásokat írták: Fekete László, Zerza József, Klein Márton, Túrós József, Molnár István, Orbán Lajos, Kovács Péter, Cziráki József, Vida Mihály, Szántó Ferenc, Horváth György, Jákli Péter. Bajnoki táblázatok NB 11. MEGYEBAJNOKSAG 1. Dorog 2 1 1 — 5-2 3 2. 22. Volán SE 2 1 1 — 3-1 3 FELNŐTTEK 3. Tapolca 2 1 1 — 2-1 3 Volán SC 2 1 1 — 2-1 3 1. Nagymányok 1 1 — — 10-0 2 5. Salgótarján 2 1 — 1 5-3 2 2. Tamási 1 1 — — 10-1 2 6. Kecskemét 1 1 — 2-0 2 3« Dunaföldvár 1 1 — — 6-2 2 7. Debr. Kinizsi 2 1 — 1 3-2 2 4. Kocsola 1 1 — — 3-1 2 Nagybátony 1 1 — 3-2 2 5. Bátaszék 1 1 — — 2-0 2 9. Kazincbarcika 2 1 — 1 5-5 2 6. Dombóvár 1 1 — — 1-0 2 10. Baja 2 1 — 1 3-3 2 7. Nagydorog 1 — 1 — 1-1 1 Siófok 2 1 — 1 3-3 2 Sí montornya 1 — 1 — 1-1 1 12. SZEOL AK 2 1 — 1 2-2 2 B. Pannórfia 1 — 1 — 1-1 1 13. Keszthely 2 1 — 1 4-5 2 Iregszemcse 1 — 1 — 1-1 1 Nagykanizsa 2 1 — 1 4-5 2 11. TAÉV SK 1 — — 1 0-1 — 15. Hódm. MSE 2 1 — 1 3-4 2 12. Aparhant 1 — — 1 1-3 — 16. Szekszárd 2 1 — 1 2-3 2 13. Ozora 1 — — 1 0-2 — 17. Ózd 2 — 1 1 2-3 1 14. Tengelic 1 — — 1 2-6 —* 18. Sopron 2 — 1 1 1-2 1 15. Fadd 1 — — 1 1-10 — 19. Eger 2 — — 2 1-3 — 16. Tevel 1 — — 1 0-10 — 20. Ganz-MÁVAG 2 — — 2 1-6 — TERÜLETI BAJNOKSÁG IFJÚSÁGIAK DRAVA-CSOPORT 1. Kisdorog 1 1 — 6-0 2 1. Aparhant 1 1 — — 12-0 2 2. K. Rákóczi 1 1 — 4-0 2 2. Nagymányok 1 1 — — 9-5 2 3. Dombóvár 1 1 — — 3-0 2 3. Sz. Dózsa 1 1 — — 6-2 2 4. H. Táncsisc SE 1 1 — 4-3 2 4. Bátaszék 1 1 — — 3-0 2 5. Komló 1 1 — 3-2 2 5. Dunaföldvár 1 1 — — 5-3 2 6. Sellye 1 1 — 1-0 2 6. B. Pannónia 1 1 — — 4-3 2 7. Enying 1 — 1 — 3-3 1 7. Tamási 1 1 — — 3-2 2 PBTC 1 — 1 — 3-3 1 Nagydorog 1 1 — — 3-2 2 9. Bonyhád 1 — 1 — 1-1 1 9. Si montornya 1 — — 1 3-4 — Mázaszászvár 1 — 1 — 1-1 1 10. Fadd 1 — — 1 2-3 — W. -Boly 1 — — 1 3-4 — 11. Iregszemcse 1 — — 1 2-3 — 12. Nagyatád 1 — — 1 2-3 — 12. Tengelic 1 — — 1 3-5 — 13. Mohács-V. 1 — — 1 0-1 — 13. Ozora 1 — — 1 0-3 — 14. Paks 1 — — 1 0-3 — 14. Tevel 1 — — 1 5-9 —* 15. Siklós 1 — — 1 0-4 — 15. Dombóvár 1 — — 1 2-6 — 16. PVSK 1 — — 1 0 — 16. Kocsola 1 — — 1 0-12 — A megyei labdarúgó-bajnokságért Tíz gólt lőtt a Nagymányok a Tamási Eredmények