Tolna Megyei Népújság, 1982. május (32. évfolyam, 101-125. szám)

1982-05-11 / 108. szám

© NÉPÚJSÁG 1982. május 11. Az ökölvívó világbajnokság "többségében gyengén sikerült tizenhárom magyar vonatkozá­sú mérkőzése után a 14., vasár­nap késő este végre sikert ho­zott, az ötödik győzelmet, s ez Hrcnek Sándor legjobb nyolc közé jutását eredményezte. Nem kis izgalommal tekintett mindenki a küzdelem elé, mi­vel az elleniéi a hazaiak egyik reménysége, a 22 esztendős Malorny volt, s előzőleg már két nyugatnémet szenvedett vereséget az est folyamán, az egyikük kiütéssel. Malorny en­nek megfelelően hevesen, nagy lendülettel támadott, állandó­an előrement, Hraneknek fel­adta a leckét. A 21 esztendős salgótarjáni ökölvívónak azon­ban helyén volt a szíve. Állta a rohamokat, ballal jó ütem­ben ütött vissza, de elég kevés­szer, főleg a jábbat nem hasz­nálta. Kemény ütésváltások után még minden lehetséges volt a harmadik menetben, amikor aztán jöttek Hranek nagy alakításai. Harminckilenc másodperccel a befejezés előtt jobbal állón találta a nyugat­németet, aki a szorító közeoén elesett, nyolcat számoltak rá. Ezután Hranek már nem adott kenvelmet, várta az újabb le­hetőséget, és ez bekövetkezett nvolc másodperccel a befeje­zés előtt, amikor is jobbal, bal­lal, maid újra jobbal sorozta meg ellenfelét, aki ismét a padlóra zuhant és az uqandai mérkőzésvezető kiszámolta. Hranek így kiütéssel qyőzött, bekerült a leq'iabb nyolc közé, de ez mór jellemző megint a magyarok müncheni szerencsé­iére, kedden este nem kisebb ökölvívóval, mint az olimoiai bajnok kubai Martinezzel kell megküzdenie. így kellett volna 1. Komló—Olajbányász 3-1 1 2. MÁV DAC—Dunaújváros 2-3 2 3. Dombóvár—Sopron 2-1 1 4. Miskolc—Szabó L. SE 0-2 2 5. Gyula—Debreceni Kinizsi 3-1 1 6. Salgótarján—Papp J. SE 5-0 1 7. Juventus—Napoli 0-0 x 8. Bologna—Internazionale 3-1 1 9. Como—Cesena 2-1 1 10. Genoa—Catanzaro 2-0 1 11. Milan—Torino 0-0 x 12. Cavese—Bari 0-0 x 13. Reggiana—Sampdoria 1-1 x 14. Perugia—Varese félbesz., tör. +1 Pisa—Lazio 1-1 x Labdarúgó NB II A Dombóvári VMSE bravúros győzelme Dombóvári VMSE—Soproni SE 2-1 (2-1). Dombóvár, 800 néző. V.: Egri. Dombóvár: Fo­ki — Kurdi, Hosszú, Lakos, Porcsa — Tóth-Bagi, Herbst (Vészi a 78. percben), Incze — Ivón, Jakab (Vida az 51. perc­ben), Landek. Edző: Vicze Já­nos. Sopron : Horváth Gy. — Benkő, Pásztor, Drázsnyák, Nagy — Horváth G., Fűzi (Wil- csek az 58. percben), Németh — Varga, Molnár (Deák az 58. percben), Dercsár. Edző: Gyurácz László. Az első perc végén Molnár 18 méteressza­badrúgása centiméterekkel su­hant el a jobb alsó sarok mel­lett. A 8. percben a szabadon maradt Németh egy remek csel után 20 méterről óriási gólt lőtt a bal sarokba. 0-1. A 16. perc­ben Jakab beadását Iván hét méterről a kapu közepébe lőt­te. 1-1. A 20. percben Herbst 19 méteres léc aló tartó sza­badrúgását a vendégek kapu­sa szögletre tornászta. A 29. percben Iván remek jobb oldali beadását Herbst senkitől sem zavartatva, 14 méterről kapu mellé fejelte. A 35. percben Varga bal oldali szögletét Mol­nár az ötösről kapu mellé fe­jelte. A 44. percben Landek ügyes cselek után Incze elé játszott, aki 16 méterről a jobb felső sarokba lőtt. 2-1. Szünet, után a 49. percben Jakab éles beadását Iván két méterről Horváth Gy. kezébe fejelte. Az 51. percben Iván, majd Tóth-Bagi hibázott ab­szolút gólhelyzetben. Az 56. percben Molnár közeli lövését Foki óriási bravúrral kiütötte, a befutó Dercsár négy méter­ről az üres kapu fölé lőtte a labdát. A 63. percben Horváth G. 19 méteres nagy erejű lö­vését hárította biztos kézzel Foki. A 67. percben Iván kiug­rott a védők közül, egyedül húzott kapura, aztán az ötös­ről qyatrán mellé lőtt. A ’74. percben Iván sorra kicselezte a rátámadó védőket, majd ön­zetlenül Herbst elé játszott, aki hat méterről a kapus ke­zébe lőtte a labdát. A hátra­lévő percekben elkeseredetten támadgattak a soproniak, de a lelkesen és keményen véde­kező hazai védelemmel nem boldogultak. A végig nagy iramú, helyen­ként színvonalas találkozón az idény legjobb játékával győzött a Dombóvári VMSE. A dombóváriak bravúrjának ér­tékét növeli, hogy ha helyzet- kihasználásuk jobban sikerül, úgy nagyobb különbséggel is nyerhettek volna. Jók: a DVMSE valamennyi játékosa dicséretet érdemel, míg a ven­dégeknél Pásztor, Varga és Németh. Területi labdarúgó-bajnokság A bonyhádiak Bolyban győztek 2-0-ra Gyenge eredménnyel zárult csapatainknak a területi baj­nokság vasárnapi fordulója. A második helyen álló Kisdorog Pécsett a sereghajtó Zsolnuytól szenvedett vereséget. Ennél még súlyosabb a bátaszéki kudarc: hazai pályán 6-0-ás ve­reség Sellyétől. Tamásiban a Honvéd Latinca bizonyult egy góllal jobbnak, viszont a paksiak a Kiss J. SE-től elvitték az egyik értékes pontot. Az öt csapatunk közül Bonyhád teljesít­ménye dicsérhető, hisz Bolyból tért haza 2-0-ás győzelemmel. A táblázaton Kisdorog 2., Paks 8., Tamási 10 , Bátaszék 11., Bonyhád 13., (egy mérkőzéssel kevesebbet játszott). Honvéd Latinca SE—Tamási MEDOSZ 1-0 (0-0). Tamási, 600 néző. V.: Tatai. Latinca SE: Pesti — Katona, Sass, Szekeres, Tóth i -— Bujdos, Sztojka, Pal­kó — Sóthy, Walter, Varga. Csere: Tóth III, Lóczi. Edző: Borsfái Géza. Tamási: Banász — Agócs, Bazsonyi, Bóta, Liesz- kovszky — Pruck, Horváth, Szajkó — Meksz, Bocz, Vasza- ri. Csere: Kui. Edző: Németh Miklós. A 12. percben Horváth 20 méteres szabadrúgása a felső lécen csattant. Ezután a félidőiq változatos mezőnyjáték folyt. A 48. percben Walter bal oldali beadását Sztojka közelről a léc alá fejelte. 1-0. A 80. percben Bóta 16 méteres lövése centiméterekkel suhant el a kaau mellett. A lelkesen játszó Honvéd- csapat megérdemelten vitte el a pontokat a sok helyzetet el­hibázó Tamási otthonából. Jók: Pesti, Katona, Walter, Tóth I, Bujdos, illetve a hazai csapat­ból senki sem érdemel dicsé­retet. Sellye—Bátaszék 6-0 (2-0). Bátaszék, 500 néző. V.: Vuk­man. Sellye: Perjési — Golu- bics, Krén, Lomlbosi, Varga — Martin, Vass, Schmidt — Sza­bó, Krénusz, Goják. Edző: Bán László. Bátaszék: Korsós — La- dos, Révész, Pál, Maurer — Klopcsik, Tóth, Zágonyi, Fiath — Vituska, Bosnyák. Csere: Lu­kács, Kálmán. Edző: Kalász János. A 12. percben Varga át­adását Goják lesgyanús hely­zetből lőtte a hálóba. 1-0. A 45. percben Goják. a félpályá­ról indulva, a lestaktikát alkal­mazó védelmet maga mögött hagyva, növelte csapata elő­nyét. 2-0. Az 55. percben for­más sellyei akció véqén Varga fejelt gólt. 3-0. A 77. percben ismét Varga hagyta faképnél a védőket és nyolc méterről újabb gólt szerzett. 4-0. A 82. percben a szétesett bátaszéki védelem statisztálása mellett Goják volt eredményes. 5-0. A 88. percben Golubics kicselezte a hazai védőket és beállította a végeredményt. 6-0. Ezen a délutánon nem tarto­zott „egy súlycsoportba” a két együttes. Jâk: a sellyei együt­tes valamennyi játékosa dicsér­hető, míq a hazaiaknál senki. ' ! Bonyhádi MSC—Bólyi ME­DOSZ 2-0 (1-0). Boly, 500 né­ző. V.: Szentayörqyi. Bonyhád: Mucska — László. Máté, Ko­vács, ömböli — Horváth, Die­nes, Stercz — iPfeifer, Bulla,' Dobos. Csere: Czárth. Edző: Wáqner József. Boly: Puch — Király, Haris, Papsity, Obszt — Sdhultz, Ratting, Marián — Szeitz, Ulrich, Vigh. Csere: Sdhwarczkopf, Gáspár. Edző: Kövi István. Az első 20 percet ■váltakozó mezőnyjáték, mind­két oldalon kihagyott helyzetek jellemezték. A 30. perében Bul­la elhúzott a jobb oldalon, beadását a jókor érkező Do­bos lekezelte, betört az ötösre. A lövés pillanatában elhúzták a lábát, 11-es. A büntetőt Die­nes értékesítette. 1-0. A 40. percben Marián jobb oldali be­adását Ratting hat méterről a bal sarok mellé fejelte. A 75. percben Dienes—Bulla kény­szerítő után Dienes már a ka­pusi is elfektette, amikor Puch az ötösnél földre rántotta. Ez is 11-es. A büntetőt Dienes ér­tékesítette. 2-0. Az esetnél rek­lamáló Pudhot a bíró kiállítot­ta. Változatos, jó iramú mérkő­zésen megérdemelten nyert a bonyhádi tizenegy. Jók: Mucs­ka, ömböli, Dienes, illetve Schultz, Ratting. Honvéd Kiss J. SE—Paksi SE 2-2 (0-1). Kapoly, 100 néző. V. : Radó. Kiss J. SE: Kovács - Frecska, Banai, Nier, Kádár — Mészáros, Varga, Nérei — Kriz- bai, Végh, Gádor. Csere: Pé­kár. Edző: Kétszeri Ferenc. Paks: Kun - Hanoi, Vörös, Deb- reczeni, Vayer - Garamvölgyi, Blatt, Porga - Kovács, Weisz, Pesti. Csere: Kerekes. Edző: Márkus József. A 32. percben Blatt mesterien ugratta ki Ko­vácsot, aki a kimozduló kapus fölött 16 méterről a hálóba lőt­te a labdát. 0-1. A 46. perc­ben Vörös a tizenhatoson be­lül buktatta Krizbait, a meg­ítélt büntetőt Nérei értékesítet­te. 1-1. Az 53. percben kava­rodás támadt a paksi kapu előtt, a csereként beállt Pékár az ötösről a hálóba vágta a labdát. 2-1. A 79. percben Por­ga buktatásáért megítélt 35 mé­teres szabadrúgásból Blatt a bal felső sarokba csavarta a labdát. 2-2. Kitűnő játékvezetés mellett, két ellentétes félidőt hozott a találkozó. A döntetlen igazsá­gos. Jók: Frecska. Krizbai, Gá­dor, illetve Kun, Porga, Hanoi. Pécsi Zsolnav-Kisdoroqi ME­DOSZ 1-0 (0-0). Pécs, 100 né­ző. V.: Auman. P. Zsolnay: Bá­lint — Szegvári, Papp I., Ba­logh II., Dévai - Szabó, Lauer, Cservenka - Király, Potocsár, Balogh III. Csere: Varga. Edző: Katona Ferenc. Kisdorog: Kiss I. — Éppel, Horváth, Fábián, Pap — Ódor, Páli, Klein — Kiss II. , Hosnyánszky, Szabó II. Cse­re: Spiel, Grénus. Edző: Lo- sonczi Isván. A 15. percben Po­tocsár szögletét Király hét mé­terről a bal oldali kapufára fejelte. A 49. percben Lauer 18 méteres lövését Kiss I. bravúrral hárította. Az 53. percben Hor­váth röviden adott haza, Király tácsapott a labdára és a ki­futó Kiss I. mellett megszerez­te a győztes gólt. 1-0. Rendkívül alacsony színvona­lú mérkőzés, a vendég kisdo- rogi csapatnak még helyzete sem akadt a sereghajtó ellen. Jók: Balogh II., Cservenka, Papp I., lilletve a MEDOSZ csa­patából senki sem dicsérhető. A megyei labdarúgó-bajnokságért Továbbra is a dombóváriak vezetnek A megyebajnokság 26. fordulója általában a várt eredmé­nyeket hozták, különösebb meglepetés nem akadt, esetleg említést érdemel, hogy Bogyiszló 6-0->ra Ynaradt alul Majoson a B. Pannóniával szemben. A bajnoki táblázaton változatlanul a dombóváriak állnak az élen 39, majd Nagymányok következik 38 és Tengelic, illetve Nagydorog 33—33 ponttal. Dombóvári Vasas-Hőgyész 2-0 (1-0). Hőgyész, 200 néző. V.: Jutai. Dombóvár: Szalai — Kovács, Engert, Csatári, Havasi, Mikolics, Lamm, Pintér, Nagy, Szieber, Fekete. Edző: Újvári Kálmán. Hőgyész: Lécz — Ba­nász, Bús II., Barabás, See­mann, Nagy, Banai, Pál, Bús I., Váli, Erdős. Csere: Kondás, Pes­ti. Edző: Magyar Ferenc. A két csatársor közötti különbség döntött a listavezető javára. G.: Sziieber, Lamm. Jók: Havasi, Szieber, Lamm, Nagy, illetve Bús II., Banász, Lécz. Dunaföldvár-Pincehely 3-1 (1-1). Dunaföldvár, 300 néző. V. : Albert. Dunaföldvár: Zsebe- házi — Pálinkás, Bogár, Homo­ki, Princz II., Dunai, Tilli, Végh, Popovics, Csehi, Frőliich. Csere: Bencze. Edző: Kővári István. Pincehely: Bükkösi - Kántor II., Kántor I., Miklós, Juhász I., Ju­hász II., Horváth, Kirrtli, Juhász 111., Pőcz, Botos. Csere: Csömör 11., Kuvik. Edző: Bükkösi And­rás. Alacsony színvonalú, csap­kodó játék után két góllal jobb volt a Duna-parti együttes. A 90. percben Kántor I. és Pőcz kiállítva. G.: Frőlich, Csehi, Dunai (11-esből), illetve Kirrt­li. Jók: Zsebeházi, Tilli, Popovics, illetve Kintli, Miklós. Aparhant-Tevel 1-0 (1-0). Tevel, 300 néző. V.: Stumpf. Aparhant: Lipovszky — Dávid, Wáger, Sebestyén, Cseke, Zsák, Juhász I., Kulcsár, Palkó, Gás­pár, László. Csere: Pechár, Hei- decker I. Edző: Kozma József. Tevel: Braun — Bíró, Nagy I., Illés, Miklós, Nagy IL, Barabás, Szentes, Turbuk, Weidinqer, Antal. Csere: Szőcs. Edző: Flá- díng János, Nagy iramú, izgal­mas 90 percben szerencsés gól­lal ugyan, de megérdemelten győzött a vendégcsapat. G.: Palkó. Jók: Wáger, Juhász I., Gáspár, László, illetve Bíró, Nagy I. Dunaszentgyörgy-Ozora 3-1 (0-1). Dunaszentgyörgy, 500 né­ző. V.: Fazekas. Dunaszent­györgy: Szlanyinka — Lacza, Nagy II., Kertész, Lencsés, Pál, Horváth, Péch, Herman, Somo- di. Henk. Csere: Szakács, Kai­ser. Edző: dr. Gyurovics László. Ozora: Surányi — Veng, Porga, Horváth, Cziráki, Rúzsa, Pfei­fer I., Papp, Kovács, Pfeifer II., Miklós. Csere: Márkus, L. Ko­vács. Edző: Kiss István. A nagy akarással küzdő hazaiak fölé­nyére jellemző, hogy a három qólon kívül három kapufát is lőttek. G.: Somodi, Nagy II., Pál (11-esből), illetve Miklós. Jók: Henk (a mezőny legiobbja), Szlanyinka, Naqy II., Somodi, illetve Surányi, Porga, Pfeifer I. Tengelic-Zomba 4-0 (3-0). Tengelic, 200 néző. V.: Unya- tinszky. Tengelic: Bálint - Rik- kers, Kovács, Hosnyánszki, Tóth, Pámer, Junkuncz, Töricht, Bara­bás, Éberling, Gazdag, Csere: Dévai, Benizs. Edző: Mol­nár József. Zomba: Bo­gos — Csíki, Marsai I., Mar­sai II., Orbán, Kerekes, Boros, Horgos, Turbuk, Illés I., Nyári. Csere: Vass, Illés II. Edző: Kláb József. Mindvégig magabizto­san játszott a pályaválasztó együttes. A 62. percben Tóth és Illés I. kiállítva. G.: Barabás 3, Gazdag. Jók: Barabás, Rikkers, Pámer, Junkuncz, illetve Orbán, Turbuk. Nagydorog-TÂÉV SK 3-3 (1-2). Nagydorog, 400 néző. V. : Rlitze. Naaydorog: Balogh — Gondos, Bányai. Éger, Sörös, Honti. Kolláí, Miklós, Micskei, Ébert, Virág. Edző: Domonkos János. TÁÉV SK: Horvai - Lán- pi, Micskó, Anszló, Molnár, Both, Bölcsföldi, Klement, Já­nos, Öbendorf, Kálmán. Csere: Kovács, Bakalár. Közepes szín­vonalú találkozó iqazságos pontosztozkodással. G.: Mics­kei (11-esből), Kollár, Ébert, illetve Öbendorf 2, Kálmán. Jók: Bánvai, Honti, illetve Hor­vai, Micskó, Lángi, Öbendorf. Bonyhádi Pannónia-Bogyiszló 6-0 (1-0). Majos, 200 néző. V.: Gerencsér. B. Pannónia: Szőts — Kollár, Weiszenburger, Kiss, Flaskár, Bajkai, Csoboth, Ven­dég, János, Lőrincz, Tóth. Cse­re: Szőnyi, Incze. Edző: Ková­csi Ferenc. Bogyiszló: Varga - Pilisi II., Liszkai, Waldraf, Ba­jusz, Böröcz, Bogdanovics, Pi­lisi J., Hajdú, Neidhardt, Mol­nár. Csere: Bárdos. Edző: Pa­latínus János. A minden csa­patrészében jobb majosi gárda ilyen különbséggel is rászolgált győzelmére. Liszkai 11-esét Szőts kivédte. G.: Tóth 3, Baj­kai (11-esből), János, Incze. Jók: Szőts, Weiszenburger, Flas­kár, Tóth, illetve a vendégcsa­patból senki. Nagymányok-lregszemcse 3-2 (2-1). Nagymányok, 200 néző. V.: Lugast. Nagymányok: Sass - Egri, Túrós, Lemle, Vadász, Fenyvesi, Kárász, Balogh, Bíró, Bakó, Tamás. Csere: Jéhn. Ed­ző: Guth András. Iregszemcse: Vincze — Szuhai, Kajdi, Kova- csik, Németh, Varga, Borzok, Turbók, Gyánó, Kránitz, Sztojka. Edző: Székely József. Nehezen tartotta otthon a két pontot lel­kes ellenfelével szemben a ha­zai gárda. A 14. percben Bíró 11-est hibázott. G.: Kárász 2., Balogh, illetve Borzok, Varga. Jók: Balogh, Kárász, Illetve Vin­cze, Németh. NB II. Nyugati csoport: Ta­polcai Bauxitbányász—Mohács- Véménd 1-0, Ajkai Alumínium —Kaposvári Rákóczi 1-0, Kom­ló—Olajbányász 3-1, Dunaúj­város—IMÁV DAC 3-2, Sabaria —IPécsi VSK 1-0, Keszthelyi Ha­ladás—Várpalotai Bányász 2-0. Területi bajnokság: PBTC— Mázaszászvár 2-2, Siófok—1 Táncsics SE 1-0, Siklós—Barcs 4-0. Megyei iffjúsági bajnokság: Nagydorog—Sz. Dózsa 0-1, Hőgyész—Dombóvár 6-0, Du­naföldvár—Pincehely 2-1, B. Pannónia—Bogyiszló 6-0, Nagymányok—Iregszemcse 4-2, Dunaszentgyörgy—Ozora 2-2, Tevel—Aparbant T0-0. Körzeti bajnokság: Kocsola— Szakcs 2-1, ifi : 3-0, Kaoosszek- cső—Dölbrököz 1-0, ifi: 2-1, Kisveijke—Attala 5-4, ifi: 0-13, Nak—Závod 4-3, ifi: 2-3, Sza- kály—(Kurd 1-1, Izmény—Báta 3-2, Bonvihódvarasd—Kéty 3-0, ifi: 0-5, Tolna—Öcsénv 1-3, ifi: 2-0. Szedres—Győré 4-1. Född —Kakasd 4-1, ifi: 8-1, Alsóná- na-^AIsótenqelic 3-1, ifi: 11-2, Sióaaárd—Cikó 2-4, ifi: 14-1, Bölcske—Paks H. 0-1, Gyönk— Gerjen 0-3, ifi: 2-0, Kajdacs— Pálfa 4-1, Madocsa—Tolnané- medi 6-0, Puszta'hencse—Si­mon tornya 0-13. Bajnoki táblázatok NB II 1. N.-kanizsa 2. Tapolca 3. Szekszárd 4. -Keszthely 5. Kaposvár 6. Sopron 7. D.-újváros 8. Sabaria 9. Mohács-V. 10. Komló _______ M . MÁV DAC 12. Pécsi VSK 13. Ajka 14. Bakony V. 15. Várpalota Iá. Dombóvár A vonal alatti estek. 26 15 9 2 47-27 39 26 15 6 5 46-21" 38 26 16 2 8 36-27 34 26 1 2 9 5 43-34 33 26 13 6 7 38-21 32 26 12 8 6 40-30 32 26 13 5 8 43-24 31 26 11 7 8 30-26 29 26 10 6 10 35-26 28 26 10 4 12 35-35 24 26 7 7 12 36-47 21 26 9 2 1 5 33-39 20 26 5 8 13 30-43 18 26 5 7 14 22-44 17 26 5 4 17 21-39 14 26 4 2 20 18-70 10 csapatok már ki­Területi bajnokság Dráva-csoport 1. Siófok 27 21 6 — 71-15 48 2. Kisdorog 27 11 8 8 44-33 30 3. Sellye 27 11 8 8 49-40 30 4. Siklós 27 9 12 6 30-22 30 5. Táncsics SE 28 9 9 10 29-33 27 6. PBTC 28 8 TI 9 32-38 27 7. M.-szászvár 27 11 4 12 40-40 26 8. Paks 27 7 12 8 39-39 26 9. Boly 27 9 8 10 32-33 26 10. Tamási 27 10 5 12 34-33 25 11. Bátaszék 27 8 9 10 23-35 25 12. Kiss J. SE 27 8 8 11 36-39 24 13. Bonyhád 26 6 12 8 27-35 24 14. Latinca SE 27 8 7 12 33-40 23 15. Barcs 26 8 6 12 31-47 22 16. P. Zsolnay 27 7 5 15 16-44 19 Megyebajnokság 1. Dombóvár 26 16 7 3 67-23 39 2. N.-monyok 26 16 6 4 56-24 38 3. Tengelic* 26 15 5 6 46-29 33 4. N.-dörög 26 13 7 6 50-36 33 5. Ozora 26 13 5 8 56-53 31 6. B. Pannónia 26 13 3 10 42-38 29 7. Tevel 26 10 7 9 42-37 27 8. Aparhant 26 11 3 12 41-37 25 9. Ireq szemcse 26 10 5 11 38-53 25 10. TÁÉV SK 26 8 8 10 48-47 24 11. Dunaszentgy. 26 8 6 12 27-41 22 12. Hőgyész 26 8 5 13 42-48 21 13. Pincehely 26 7 5 14 33-48 19 14. Dunaföldvár 26 8 3 15 39-58 1 9 15. Bogyiszló 26 6 5 15 37-56 17 16. Zomba 26 4 4 18 27-63 12 Ifjúságiak 1. Nagymányok 26 20 3 3 81-27 43 2. B. Pannónia 26 14 5 4 80-32 39 3. Sz. Dózsa 26 16 5 5 92-26 37 4. Tevel 26 17 2 7 92-33 36 5. Hőgyész 26 15 5 6 77-43 35 6. Dunaföldvár 26 13 5 8 81-51 31 7. D.-szentayörgy 26 11 5 10 51-61 27 8. Tengelic* 25 11 5 9 60-48 25 9. Dombóvár 26 10 5 11 52-64 25 10. Aoarhant 26 11 2 13 53-62 24 '11. Nagydorog 26 9 3 14 60-75 21 12. Pincehely 26 8 4 14 37-51 20 13. Ozora 26 7 5 14 46-87 19 14. Zomba 25 5 5 15 25-60 15 15. Boqvíszló 26 1 6 19 33-112 8 16. Iregszemcse 26 2 3 21 20 -113 7 Megjegyzés: * = büntetőpont-levo­nás. A lapunk mai számában megjelent tudósításokat ír­ták, valamint az eredménye­ket közölték: Fekete László, Gaál István, Klein Márton, Zerza József, Illés Béla, Hirt László, Túrós József, Soós István, Böröcz János, Tölgye­si Lajos, Lőrincz Antal, Or­bán Lajos, Dömötör Endre, Zwick Jakab, Kun István. A sportoldalakat összeállította: Nyakas István rovatvezető.