Tolna Megyei Népújság, 1982. május (32. évfolyam, 101-125. szám)

1982-05-04 / 102. szám

1982. május 4. NÉPÚJSÁG 5 Labdarúgó NB II Harmadik vereségével - ötödik a Szekszárd Egy félidőn át helytállt a DVMSE a listavezető otthonában A soproniak győzelmet jelentő gólját megelőző pillanat. Pásztor szabadrúgásból kapu elé lövi a labdát, azt Németh kapufára, majd másodszorra Varga a hálóba fejelte. (Fotó: Kapfinger) Kosárlabda NB II Dombóvár-Szombathelyi Ta­nárképző 83-79 (42-42). A mér­kőzésre Szombathelyen került sor. Dombóvár: Haraszti (2), Tölgyes (14), Bálind (4), Pál- völgyi (29), Tamási (12). Csere: Kollár II (18), Meszler (4). A lelkes főiskolások a második félidő közepéig szorossá tették a mérkőzést a közepes teljesít­ményt nyújtó Dombóvárral szemben. Kitűnt Pálvölgyi és Tamási. A dombóvári csapat legközelebb május 9-én, vasár­nap 11 órakor Vaskúton játszik MNK-mérkőzést. Bonyhádi MSC-Szombathelyi Tanárképző 72-57 (45-32). Bonyhád: Hágen (7), Vanya (22), Fetzer (11), Tóth (15), Kis- honti (4). Csere: Jankovlics (12), Biszak (1), Seréné (—), Csuka (-), Klausz (-). Csak az első percekben volt szoros a mér­kőzés-, a 11. percben már 27-12- re vezetett Bonyhád, és ezt az előnyt végig megtartva biztosan nyert. Dr. Ábrahám edző min­den játékosának lehetőséget adott a bizonyításra. Kitűnt Va­nya és Jankovics. Székesfehérvári Universitas- Atomerőmű SE 80-65 (31-34). Paks: Oláh (4), Polonyi (2), Tóth (19), Schwartz (2), Schmidt (18). Csere: Nagy (20), Szabó (-), Jégh (-). Az első félidőben jól helytállt a paksi csapat, azon­ban a második félidőben a pontatlanul dobó, idegesen ját­szó hazaiak ellen győztek a fő­iskolások. Legközelebb szomba­ton játszik a paksi csapat, a Szombathelyi Sabaria együtte­sét fogadja 15 órakor. Dráva-csoport Hétközi forduló Május 5-én, szerdán o területi bajnokság Dráva csoportjában teljes forduló lesz, a következő csapatok csapnak össze: Pécsi Zsolnoy Sellye, Paks—Honvéd Latinca, Kis- dörög—Bonyhád, Honvéd Kiss J. SE —Mázoszászvár, Bátaszék—Honvéd Táncsics, Tamási—Barcs, Boly—Sik­lós, Pécsi BTC—Siófok. Az utóbbin a Luaasi, Fazekas, Ödor, a Hon­véd Kiss J. SE—Mázoszászvár mér­kőzésen a László, Dörnyei, Rákosi hármas működik. Madridban a nemzetközi tenisz- verseny férfi páros döntőjében sem volt sikeres Taróczy Balázs szerep­lése. A svájci H. Günthardt olda­lán hosszan tartó mérkőzésen a csehszlovák Slozil, Smid kettőstől 6-1, 3-6, 9-7 arányú vereséget szen­vedett. Edingburgh-ban befejeződött a kosár­labda Európa-bajnokság „C” cso­portos mérkőzéssorozata. A magyar válogatott folytatta jó szereplését, utolsó mérkőzésén 61-47 arányban legyőzte Írországot és ezzel az első helyen jutott tovább. A végeredmény: 1. Magyarország 5 győzelem 2. Ausztria 3 3. Skócia 3 Lille-ben az ifjúsági női röplabda - Európa-bajnokság selejtezőjének utolsó mérkőzésén Franciaország 3-1 (2, —12, 9, 5) arányban győzött Magyarország ellen, de így is mind a két csapat továbbjutott. A sorrend: 1. Franciaország 3 gy., 2. Magyarország 2, 3. Belgium 1, 4. Finnország 0. A lapunk mai számában megjelent tudósításokat ír­ták, valamint az eredménye­ket közölték: Fekete László, Gaál István, Mercsényi Gyu­la, Túrós József, Zerza Jó­zsef, Klein Márton, Hirt László, Kovács Péter, Cziráki József, Szántó Ferenc, Kosztolányi Lajos, Végh István, Horváth György, Újvári Zoltán, Kálmán Gyula. A sportoldalakat ösz- szeállította: Nyakas István rovatvezető. Nagykanizsai Olajbányász- Dombóvári VMSE 3-0 (0-0). Nagykanizsa, 3400 néző. V.: Fekete. Nagykanizsa: Megyimó- recz — Liviczky, Nagy, Gondos, Bántó - Balogh (Lukács a 78. percben), Horváth (Savanyó a 66. percben), László — Nyúl, Füle dr„ Kelemen. Edző: Ma­dár Gábor. Dombóvár: Foki - Kurdi, Hosszú, Incze, Herbei - Tóth-Bagi, Herbst, Kovács - Iván, Porcsa, Landek. Edző: Vi- cze János. A második percben Porcsa egyedül ugrott ki a vé­dők közül, 14 méteres lövését védte a kapus. A 8. percben Bántó nyolc lépésről a felső lécre lőtte a labdát. Néqy perc­cel később a legnagyobb hely­zetét hagyta ki a DVMSE: Iván elhúzott a jobb oldalon, beadá­sát Herbst senkitől sem zavar­tatva három méterről a kapu mellé fejelte. A 17. percben Füle dr. bal oldali beadását László fejelte kapura, de Foki mentett. A 25. percben Iván be­ívelését az előrehúzódott Hosz- szú centiméterekkel fejelte a kapu mellé. A 35. percben Bán­tó 20 méteres lövését hárította iá érzékkel Foki. A 43. percben hazai támadás végén László lövése aliq kerülte el a jobb alsó sarkot. Szünet után gyors góllal kez­dett a listavezető. A 49. perc­ben Balogh beadását a magas­ra feluaró Kelemen két lépés­ről fejelte a kapu jobb oldalá­ba. 1-0. Az 58. percben Füle dr. nagyszerű cselekkel hagyta ma­ga mögött a védőket, a 16-oson belül buktatták, 11-es. A bün­tetőt Kelemen értékesítette. 2-0. A 68. percben dombóvári tá­madás végén Porcsa két méter­ről a kivetődő Megyimóreczbe lőtte a labdát. A 76. percben Porcsa került jó helyzetbe, de a lövés pillanatában elcsúszott. A 88. percben tovább növelte elő­nyét az Olajbányász. László át­adásával Savanyó ugrott ki a védők közül, lövése a kivetődő Fokiról Füle dr. elé került, aki 14 méterről az üres kapuba emelte a labdát. 3-0. Az első játékrészben megle­petést okozhatott volna a DVMSE, ha kínálkozó lehetősé­Tamási MEDOSZ—Sellye 2-1 (1-1). Sellye, 400 néző. Tamási: Banász — Agócs, Bazsonyi, Bóía, Lieszkovszky — Pruck, Horváth, Szajkó — Meksz, Bocz, Rab. Csere: Szabó, Vaszari. Edző: Németh Miklós. Sellye: Perjési — Golobics, Krén, Lombosi, Tóth — Martin, Vass, Otártics — Matoricz, Kré- nus, Gojá'k. Csere: Szabó. Ed­ző: Bán László. A 7. percben bal oldali sellyei szöqletrúgás után Krénus a kapu közepébe lőtte a labdát. 0-1. A 29. perében Bocz egyéni alakítás végén a kifutó kapust is kicse­lezve a jobb alsó sarokba lőtt. 1-1. A 62. percben egy bal ol­dali .beadást követően Meksz 20 méteres kapáslövése centimé­terekkel suhant el a léc mel­lett. A 85. perében Horváth szabadrúgását Vaszari az ötös­ről a jobb felső sarokba fejel­te. 2-1. Kitűnő játékvezetés mellett, a mezőnyben végig jobban ját­geit értékesíti. Szünet után a listavezető átvette a játék irá­nyítását, győzelme megérdemelt a lelkesen játszó dombóváriak ellen. Jók: László, Kelemen, Nagy, Bántó, illetve Tóth-Bagi, Hosszú, Landek, Foki. Soproni SE—Szekszárdi Dózsa 1-0 (1-0). Sopron, 5500 néző. V.: Tompa. Sopron: Horváth Gy. - Török, Pásztor, Drázsnyák, Nagy - Németh, Fűzi, Horváth G. — Varga, Molnár, Dercsár. Edző: Gyurátz László. Szekszárd: Polyájf — Szabó, Tóth, Paiizs, Somodi — Varga, Sajó, Márkus, Laki (Adorján a 66. percben) - Koroknai (Orosz a 77. percben), Lauer. Edző: Teszler Vendel. Nagy lendülettel kezdtek a ha­zaiak. A 3. percben Somodi szabálytalanul szerelte Vargát a Dózsa kapujától mintegy 20 méterre. A szabadrúgást maga a sértett végezte el, lövése azon­ban elakadt a tömörülő sorfal­szó MEDOSZ együttese rászol­gált győzelmére. Jók: az egész tamási csapat, illetve Otártics. Krénus, Lombosi. Bátaszéki SZVSE—Paksi SE 1-0 (1-0). Paks, 900 néző. V: Tatai. Bátaszék: Korsós — La- dos, Révész, Pál, Zágonyi — Tóth, Bosnyák, Klopcsik, Fodor — Kálmán, Vituska. Csere: Maurer, Fiabh. Edző: Kalász Já­nos. Paks: Turóczi —■ Hanoi, Vörös, Debreczeni, Vayer — Garamvölgyi, Blatt, Bencsik — Kovács, Porga, Pesti. Csere: Weisz, Sótlhy. Edző: Márkus József. A 6. percben tűzijáték a bátaszéki kapu előtt, végül Kovács lövését Révész a gól­vonalról menteni tudta. A 15. percben Bosnyák 20 méteres szabadrúgása védlhetetlen'ül vá­gódott a kapu jobb oldalába. 1-0. A 40. percben Vituska be­adását csak nézték a hazai vé­dők, de Fodor kapufára lőtte a labdát. Szünet után támadgat- tak a paksiak, ám akcióik rend­ban. A 7. percben Koroknai el­futott a bal szélen, a soproni 16-oson belül Pásztor a lövés pillanatában szerelni tudott. A 13. percben Nagy csúnyán le­terítette Koroknait, a dózsás csatárt percekig ápolták, majd folytatta a játékot. A 20. perc­ben veszélyes soproni szögletet hárított Pólyák. Hat perccel ké­sőbb Márkus jobb oldali be­adását Koroknai pörgette ka­pura, Horváth Gy. szögletre te­nyerese a labdát. A 28. perc­ben Lauer bal oldali beadása elsuhant Márkus lába előtt. A 36. percben Pásztor bal oldal­ról szabadrúgást végzett el, a középre ívelt labdát Németh a felső lécre fejelte, a kipat­tanó pettyest aztán Varga kö­zelről fejjel továbbította a jobb sarokba. 1-0. A 41. percben Tóth röviden adott haza, Der­csár elcsípte a labdát és óriási gólhelyzetben kapu mellé vég­re elakadtak a bátaszékiek les­taktikáján. A 85. perében Blatt 22 méteres szabadrúgását Kor­sós a kapufa tövénél hárította. A lelkesedés és elképzelés nélkül játszó PSE ellen meg­érdemelten nyerték a vendé­gek. Jók: Pál, Tóth, Révész, Klopcsik, a hazai együttesből senki sem dicsérhető. Bonyhádi MSC—Pécsi BTC 1-1 (0-0). Bonyhád, 500 néző. V: Vukmann. Bonyhád: Macs­ka — Máté, László, Kovács, Czárth — Stercz, Heidecker, Dienes — Pfeifer, Horváth, Bul­la. Csere: Mészáros. Edző: Wagner József. PBTC: Papp — Tóth, Knoch, Bódog, Lutz — Bálint, Aradi, Turin — Kühn, Abralhám, Gettó. Csere: Jökli, Lajos. Edző: Bártól Lőrinc. Eny­he bonyhádi .mezőnyfölényt ho­zott az első félidő. A 46. perc­ben Horváth—Bulla összjáték után Stercz kapott jó átadást, cselsorozattal betört az ötösre, de lövése elakadt a védőkben. A 48. percben Gettó kapott jó átadást, egyedül húzott kapura, előle Mucska bravúrral tisztá­zott. Az 50. percben Bullát buk­tatták a 16-os vonalánál. A szabadrúgást a sértett végezte el és laposan a jobb sarokba lőtte a labdát. 1-0. A 89. perc­ben Joklit buktatták a kaputól 18 méterre. A szabadrúgásból beívelt labdát Gettó közelről a léc alá vágta. 1-1. Szünet után az 54. percben Molnár húszméteres szabadrú­gása suhant el Pólyák kapuja felett. A 62. percben Sajó sza­badrúgása veszélyeztette a ha­zaiak kapuját, de a labda el­kerülte a felső lécet. A 67. perc­ben Varga szögletét a lila-fehér védők üggyel-bajjal mentették, a mezőnybe vágták a labdát. A hátralevő játékidőben rákap­csolt a Dózsa, többet birtokolta a labdát, helyzeteket lis terem­tett, de a keményen és szoro­san záró soproni védelem min­dig idejében tisztázni tudott. A nagyszerű labdarúgóidőben végig hatalmas taktikai csatát vívott a bentmaradásért harco­ló két csapat. Nem érhette pa- nasz_ az akarást, ezzel együtt jó iramú, kemény küzdelem folyt. Két ellentétes félidő után a szerencsésebb csapat szerezte meg a két pontot. Jók: Pásztor, Nagy, Németh, illetve Pólyák, Szabó, Márkus, Paizs. A döntetlen megfelelt a já­ték összképének. Jók: Mucska, illetve Gettó. Kisdorogi MEDOSZ—Honvéd Kiss J. SE 3-3 (2-1). Kisdorog, 500 néző. V: Kövesi. Kisdorog: Kiss I. — Berning, Horváth, Éppel, Pap — Kiss II., Odor, Klein — Spiel, HosnyánsZky, Szőbó II. Csere: Fábián, Genz- ler. Edző: Losonczi István. Hon­véd Kiss J. SE: Kovács — Pek- kár, Banai, Mészáros, Nier — KriZbai, Kádár, Nérei — Vargü, Végh, Gádor. Csere: Naszek. Edző: Kétszeri Ferenc. Az .első percben Ödor átadásával Spiel középen kitört és 10 mé­terről a bal sarokba lőtte a labdát. 1-0. A 26. percben Ödor szögletét Kiss II. hét mé­terről a léc alá fejelte. 2-0. A 39. perében Varga átadását Végh a kimozduló Kiss I. felett a hálába lőtte. 2-1. Az 53. perc­ben KriZbai 16 méterről leadott lövése a bal alsó sarokba vá­gódott. 2-2. Az 55. percben Ödor 20 méteres szabadrúgása csavarodott a jobb felső sarok­ba. 3-2. A 78. percben egy bal oldali beadást Klein elvétett, a labda KriZbai elé pattant, a középpályás az ötösről egyen­lített. 3-'3. A 90 percen keresztül ener- váltan játszó Kisdorog otthoná­ból megérdemelten vitte el az egyik pontot a honvédcsapat. Jók: Éppel, Ödor, illetve Nier, Banai, Gádor, Végh. T e rületi labdarúg ó-baj noksá g A Tamási Sellyén, a Bátaszék Pakson győzött A területi bajnokságban a Tamási MEDOSZ Sellyén sze­repelt, ahol értékes, 2-1-es győzelmet aratott. Pakson megyei rongadóra került sor, ahol a vendég bátaszéki együttes egy góllal jobbnak bizonyult és nyert. Bonyhádon a Pécsi BTC ellen a hazaiak 1-1-es döntetlent tudtak csak elérni. Kisdo- rogon a hazaiaknak gyengén ment a játék, így a Honvéd Kiss J. SE elvitte az egyik pontot. A bajnoki táblázaton csapataink helyezése: Kisdorog 2., Bátaszék 8., Tamási 10., Paks 12., Bonyhád 13. NB II. Nyugati csoport: Ta­polca—Keszthelyi Haladás 2-1, Möhács-Véménd—Komló 2-0, Kaposvá ri Rá kóczi—Dunaújvá­ros 1-0, Sabaria—Bakony Ve­gyész 2-0, Ajka—Várpalota 5-2. Területi bajnokság: Barcs— P. Zsolriay 1-0, H. Táncsics— Siklós 1-3, Mázoszászvár—Sió­fok 2-2, H. Latinca—'Boly 1-0. Hét közben játszották: Máza­szásZvár—Barcs 1-2. Megyei ifjúsági bajnokság: ApaHhant—Tengelic 4-2, Ozo- ra—Tevel 0-3, Bogyiszló— Nagymányok 1-4, Pincehely— B. Pannónia 3-5, Dombóvár—• Dunaföldvár 2-7, Sz. Dózsa— Hőgyész 4-0, Zomba—Nagydo- rog 1-1, I reg szeme se—Duna- szentgyörgy 1-2. Körzeti bajnokság: Attala—• Nak 0-1, ifi: 3-0, Döbrököz—■ Kisvéjke 3-2, ifi : 1 -0, Szakos— Kaposszekcső 2-0, ifi: 0-0, Dal- mand—Kocsola 3-3, ifi: 6-2, Závod—Kurd 2-1, ifi: 3-0, Alsó­tengelic—Bonyhádvarasd 0-2, ifi: 11-0, Kéty—Izmény 2-2, Ka- kasd—Sióagárd 2-2, ifi: 0-2, Győré—Tolna 2-0, Öcsény— Alsónána 1-0, ifi: 2-4, Cikó— Szedres 3-2, ifi: 0-3, Páífa— Madocsa 0-1, Gerjen—Kajdacs 1-0, Paks II.—Gyönk 0-1, Né- metkér—Böleske 2-0, ifi: 7-0, Tolnanémedi—(Pusztahencse 9-3. Bajnoki NB II 1. N.-kanizsa 25 15 9 1 46-24 39 2. Tapolca 25 14 6 5 45-21 34 3. Kaposvár 25 13 6 6 38-20 32 4. Sopron 25 12 8 5 39-28 32 5. Szekszárd 25 15 2 6 34 27 32 6. Keszthely 25 11 9 5 41-34 31 7. D.-újváros 25 12 5 8 40-22 29 8. Sabaria 25 10 7 8 29-26 27 9. Mohács-V. 25 10 6 9 35-25 26 10. Komló 25 9 4 12 32-34 22 11. MÁV DAC 24 7 7 10 33-41 21 12. Pécsi VSK 24 8 2 14 30-37 18 13. > >■ c o ~o CQ 2 5 5 7 13 22-42 17 14. Ajka 25 4 8 13 29-43 16 15. Várpalota 25 5 4 16 21-37 14 16. Domhóvá r 25 3 2 20 16-69 8 A t PVSK—MÁV DAC mérkőzést ké­sőbbre hol osztották. Területi bajnokság Dráva-csoport : 1. Siófok 2. Kisdorog 3. Siklós 4. Sellye 5. Táncsics SE 6. PBTC 7. Boly 8. Bátaszék 9. Kiss J. SE 10. Tamási TI. Mázoszászvár 12. Paies 13. Bonyhád 14. Barcs 15. Lattinca SE 16. P. Zsolnoy 25 19 6 — 68-<15 44 25 10 8 7 41-32 28 25 8 11 6 26-22 27 25 9 8 8 42-40 26 26 9 8 9 29-32 26 26 8 10 8 30-34 26 25 9 7 9 32-31 25 25 8 8 9 23-29 24 25 8 7 10 34-35 23 25 9 5 TI 31-32 23 25 10 3 12 36-38 23 25 6 11 8 34-37 23 24 5 12 7 25-32 22 24 8 6 10 31-40 22 25 7 7 11 32-37 21 25 6 5 14 15-43 17 Megyebajnokság Felnőttek : , Dombóvár , Nagymányok Nagydorog , Tengelic , Ozora , Tevel , B. Pannónia , Ireqszemcse , TÂÉV SK , Aparhont , Hőgyész D.-szentgy. , Pincehely , Bogyiszló D -földvár 25 15 25 15 25 13 25 14 25 13 25 10 25 12 25 10 25 8 25 10 25 8 3 10 5 10 7 10 3 12 5 12 6 12 5 13 5 14 3 15 4,17 65-23 37 53-22 36 47-33 32 42-29 31 x 55-50 31 42-36 27 36-38 27 36- 50 25 45-44 23 40-37 23 42-46 21 24-40 20 32-45 19 37- 50 17 36-57 17 27-59 12 Ifjúságiak: 1. Nagymányok 2. B. PanFiónia 3. Sz. Dózsa 4. Tevéi 5. Hőgyész 6. D.-földvár 7. D.-szentgy. 8. TervgeMc 9. Dombóvár 10. Aparhont 11. Nagydorog 12. Pincehely 13. Ozora 14. Zomba 15. Bogyiszló 16. I regszemcse Megjegyzés: x = 25 19 25 16 25 15 25 16 25 14 25 12 25 11 25 11 25 10 25 11 25 9 3 77-25 41 4 74-32 37 5 91-26 35 7 82-33 34 6 71-43 33 8 79-50 29 10 49-59 26 9 60-48 25x 5 10 52-58 25 2 12 58-52 24 3 13 60-74 21 4 13 36-49 20 4 14 44-85 18 5 15 25-60 15 6 18 33-106 8 3 20 18-109 7 bü ntetőpont- levonó s így kellett volna J. BVSC—Budafok 0-4 2 2. Ganz-MÁVAG—Balassagy. 3-1 1 3. Papp J. SE—Kazincbarcika 0-3 2 4. Dunaújváros—Kaposvár 0-1 2 5. Keszthely—Bauxitbányász 1-2 2 6. Sopron—Szekszárd 1-0 1 7. Cesena—Catanzaro 4-1 1 8. Genoa—Bologna 1-0 1 9. Internazionale—Fiorentina 1-1 x 10. Roma—Napoli 1-1 x 11. Torino—Ascoli 2-1 1 12. Udinese—Juventus 1-5 2 13. Rimini—Verona 1-0 1 +1 Pisa—Palermo 3-1 1