Tolna Megyei Népújság, 1982. április (32. évfolyam, 77-100. szám)

1982-04-20 / 91. szám

1982. április 20. rtËPÜJSÀG 5 Kosárlabda NB II Bakony Vegyész—Dombóvári VMSE 74-61 (42-28). A mérkő­zésre Veszprémben került sor. Dombóvár: Tölgyes (6), Kollár I. (14), Pálvölgyi (18), Tamási (6) , Meszler (4). Csere: Ru­zicska (—), Bálind (6), Haraszti (7) . A végig jó iramú és küz­delmes mérkőzésen jobb haj­rával nyert a sérülésekkel baj­lódó Dombóvár ellen a Ve­gyész csapata. SÁÉV—Atomerőmű SE 96-62 (52-36). Paks: Tóth (14), Oláh (7), Polányi (4), Schwartz (5), Nagy (8). Csere: Schmidt (20), Szabó (—), Jégh (—). A lista­vezető SÁÉV ellen még szoro­sabb lehetett volna az ered­mény, amennyiben a hazaiak a helyzeteiket jobban kihasznál­ják. A paksi csapatból Tóth játéka dicsérhető. Fűzlő—Szekszárdi Dózsa 111-40 (58-18). Szekszárdi Kiss (12), Murel (4), Keszler (2), Heimann (4), Iváncsics (4). Csere: Villányi (4), Péntek (4), Csorbái (2), Sólyomvári (4). Az eav kivétellel csak ifjúsági já­tékost szerepeltető szekszárdiak nem tudtak komoly ellenállást tanúsítani a hazaiakkal széli­ben. Labdarúgás Országos bajnokság Serdülők: Szekszárdi Dózsa-Zalaeger- szegi TE 1-1 (1-0). Szekszárd: Holler - Nagyfalusi, Sági, Ve- csei, Páli, Deli, Ősz, Beke, Kvanduk, Tamás, Boros. Csere: Fertőszögi, Unyatinszky, Ferger. Edző: Tornyi Barnabás. Színvo­nalas, küzdelmes mérkőzésen igazságos döntetlen. G.: Boros. Jók: Holler, Vecsei, Nagyfalusi, Beke, Kvanduk, Sági. Ifjúságiak: Szekszárdi Dózsa-Zalaeger- szegi TE 3-0 (2-0). Szekszárd : Pesti — Stumpf, Hahn, Papp, Tóth, Dénes, Wirth, Csík, Joó, Márkus, Fritsi. Csere: Kilyén, Répási, Bencze. Edző: Schaffer István. G.: Csík, Márkus Kilyén. Érdekes, változatos mérkőzésen a kapura veszélytelen ZTE ellen látványos gólokkal nyertek a lila-fehérek. Jók: Stumpf, Tóth, Csík, Márkus, Joó, Kilyén. Cselgáncs Székszárdon, a területi rang­sorversenyen a Paksi Atomerő­mű SE hat sportolóval képvi­seltette magát. Helytállásuk di­cséretes, hisz a hat sportolóból három az első, míg egy a har­madik helyen végzett. A 35 kg-osok súlycsoportjá­ban a tíz induló közül Sáfrón Ervin lett az első. A 38 kg-osok súlycsoportjóban Steigerwald Gábor a 14 induló közül az el­ső, Prancz Zoltán a harmadik. A 41 kg-osoknál három induló volt, közülük Wolf Gábor bizo­nyult a legjobbnak és végzett a dobogó legmagasabb fokán. A lapunk mai számában megjelent tudósításokat írták, valamint az eredményeket kö­zölték: Fekete László, Gaál István. Mercsénvi Gyula, Hor­váth György, Szántó Ferenc, Böröcz János, Úivári Zoltán, Klein Márton. Zerza József, Túrós József, Illés Béla, Végh István. Kosztolányi Laios- Czi- ráki József. Ékes László. A SDortoldnlaknt összeállította: Nyakas István rovatvezető. Labdarúgó NB II Megszakadt a Dózsa veretlenségi sorozata Szünet után tíz emberrel játszott Keszthelyen a DYMSE Mohács-Véméndi TE—Szek­szárdi Dózsa 2-1 (2-0). Mohács, 2500 néző. V: Lázin. Mohács- Véménd: Antal — Lőrincz, Rótt, Grünwald, Berki (Markavics a 88. percben) — Hrotkó, Dár­dai, Megyeri — Hüber, Lingl, Réfi (Martina a 70. percben). Edző: Mathesz Imre. Szekszárdi Pólyák — Szabó, Tóth, Paizs, Somodi — Varga, Adorján, La­ki (Kniesz a 62. percben) — Lauer, Sajó, Orosz (Dobos a szünetben). Edző: Teszler Ven­del. A kezdés után rögtön a hazaiak ragadták magukhoz a kezdeményezést. Már az első percekben feltűnő volt az MVTE kemény játéka. A 8. percben szabadrúgáshoz jutott a Duna-parti együttes. Berki legurította a labdát Hébernek, aki a jobb oldalról leadott és Hrotkó közelről a jobb sarok­ba lőtt. 1-0. A gól után mezőny­játék folyt a két 16-os között. A 17. percben Hüber éles be­adását Szabó fejjel mentette szögletre. A 27. percben Sajó 25 méteres szabadrúgása a sorfalról vágódott le, majd a védők a mezőnybe vágták a labdát. A 41. percben Dárdai a bal oldalról átívelte a labdát a jobb oldalon fedezetlenül hagyott Hrotkónak, aki kapás­ból a jobb alsó sarokba lőt­te. 2-0. Szjjypet után, a 47. percben Hüber beadását Pólyák Lingl elől húzta le. Három perccel később Laki indította Lauert, a szélső elhúzott a bal oldalon, beadását Lőrinc szögletre mentette. A szögletből Lauei ívelte be a labdát, a berobba­nó Somodi elől Antal biztos kézzel hárított. A 60. percben Adorján 16 méteres lövése arasznyira suhant el a jobb fel­ső sarok mellett. A 62. percben a felfutó Szabó remekül ívelt középre, a labda Rótt feje fö­lött elcsúszott, Lauer combjá­ról a pettyes az alapvonalon túlra perdült. A 68. percben Hrotkó tízméteres lövését védte Pólyák. A 78. percben Adorján jobb oldali beadását Sajó nyolc méterről kapu mellé fe­jelte. A 85. percben szépített a Dózsa. Rótt a kaputól 18 mé­terre szabálytalankodott Ador­jánnal szemben. Sajó állt a labda mögé és nagy erővel a jobb felső sarakba vágta. 2-1. A 89. percben Lingl középen kitört, nyolc méterről elegán­san elgurította a labdát a ki­induló Pólyák mellett, de a kapuvédő óriási bravúrral, visz- szavetődve elcsípte. A szeles időben, nagy iramú, de csak közepes színvonalú ta­lálkozót vívott a két csapat. A hazai együttes keményen játsz­va, biztosan győzte le a no­vember 9-e óta veretlen szek­szárdi lila-fehér gárdát. Jóik: Grünwald, Hrotkó, Rótt, illetve Somodi, Szabó, Tóth. Keszthelyi Haladás—Dombó­vári VMSE 5-1 (1-1). Keszthely, 2000 néző. V: Wimmer. Keszt­hely: Hajba — Kovács, Antoni, Bagó (Englóner a szünetben), Gáspár — Pál, Galántai, Se­bestyén — Nagy, Rácz, Deme (Kiss a 78. percben). Edző: Gel- lei Imre. Dombóvár: Foki — Kurdi, Hosszú, Lakos, Herbei — Tóth-Bagi, Herbst (Incze a 85. percben), Vida — Iván, Porcsa, Landek. Edző: Vicze János. A hazaiak léptek fel támadólag, és a 13. percben egy jobb ol­dali beadás után Deme hat méterről nagy helyzetben hi­bázott. A 19. percben Galántai beadását Rácz az ötösről kapu fölé fejelte. A 22. percben Por­csa került két alkalommal is gólhelyzetbe, de a Haladás kapusa mindkétszer bravúrral hárított. A 25. percben Galántai beadását Deme a felső lécre továbbította, majd a lepattanó labdát Pál értékesítette. 1-0. A 30. percben Tóth-Bagi vezette fel a labdát a jobb oldalon, beadását Porcsa nyolc méter­ről kapu mellé lőtte. A 37. percben a rosszul helyezkedő védők között Landek tiszta hely­zetből kiegyenlített. 1-1. Szünet után fergeteges roha­mokkal kezdett a Keszthely és az 52. perdben ismét vezetést szerzett. Sebestyén ívelt be a jobb oldalról és Pál tíz méter­ről a bal sarokba fejelte a lab­dát. 2-1. Az 57. percben Lakos buktatta Galántait, ezért a já­tékvezető kiállította a dombó­vári játékost. A 61. percben Antoni szabadrúgása után Ko­vács fejelte kapuba a labdát. 3-1. A 68. percben Rácz emelt Sebestyén elé, a középpályás tíz méterről nagy gólt lőtt. 4-1. Két perccel később Kurdi buk­tatta Galántait a büntetőterü­leten belül, a 11-est Rácz érté­kesítette. 5-1. Az első félidőben egyenran­gú ellenfélnek bizonyult a se­reghajtó Dombóvár. Szünet után a hazaiak nagyobb tudá­sa fokozatosan kidomborodott, nagy fölénybe kerültek és ez a találkozó gólkülönbségében is kifejezésre jutott — bár a DVMSE 2-1 után tíz emberrel játszott. Jók: Antoni, Galántai, Pál, Kovács, illetve Hosszú, Tóth-Bagi. NB II. Nyugati csoport: Ajka -Komló 2-2, Dunaújváros-Ta- polcai Bauxitbányász 2-1, Ka­posvári Rákóczi—Pécsi VSK 2-1, Nagykanizsa-Sabaria 3-2, MÁV DAC-Várpalota 0-0, Sopron- Bakony Vegyész 3-1. Területi bajnokság: Táncsics SE-P. Zsolnay 1-0, H. Latinca- Siófok 1-5, Sellye—PBTC 1-1, Mázaszászvár-Barcs elmaradt. Megyei ifjúsági bajnokság: Ozora-Tengelic 1-1, Iregszem- cse-Aparhant 0-4, Bogyiszló- Tevel 1-5, Pincehely-Duna- szentgyörgy 3-3, Dombóvár- Nagymónyok 0-4, Sz. Dózsa—B. Pannónia 1-2, Zomba-Duna- földvár 0-1, Nagydorog-Hő- gyész 2-4. Körzeti bajnokság: Dalmand- Döbrököz 3-0, lifi: 2-3, Kocsola- Attala 1-1, ifi: 0-5, Kaposszek- cső—Závod 4-1, ifi: 4-4, Nak- Kurd 8-2, ifi: 1-2, Kisvejke- Szakály 9-1, Alsótengelic-lz- mény 4-1, Bonyhádvarasd—Fadd 0-3, ifi: 1-3, Kéty-Sióagárd 2-3, ifi: 2-1, Báta—Szedres 2-1, ifi: 2-3, Kakasd—Tolna 2-0, iifi: 1-6, Cikó-Alsónóna 3-0, ifi: 1-6, Győré—őcsény 1-2, Simontor- nya-Madocsa 5-1, ifi: 6-3, Tol- nanémedi—Kajdacs 2-1, Pálfa- Gyönk 1-3, Gerjen-Bölcske 0-1, Paks II.-Németkér 2-3. A megyei labdarúgó-bajnokságért Ismét a dombóváriak a táblázat élén Rangadóra került sor Dombóváron: a D. Vasashoz a Nagy- mányok látogatott. A nagy iramú mérkőzést a dombóváriak nyerték, így ismét ők kerültek a bajnoki táblázat élére. A ven­dégcsapatok közül a legnagyobb meglepetést a dunaföldvá- riak okozták: Zombán nyertek 5-1-re. Székszárdon a Bonyhá­di Pannónia a TÂÉV csapatát győzte le 2-0-ra. A nagydoro­giaknak a második félidőben jói ment a játék, 2-0-ra nyertek Hőgyész ellen. A Pincehely Dunaszentgyörgyöt 3-0-ra, a Bo- gyiszló Tévéit 3-1-re, az Iregszemcse Aparhantot 2-0-ra győz­te le. A Tengelic Ozorán szenvedett 1-0-ás vereséget. A vasárnapi forduló mérkőzései: Tengelic-Nagydorog, Hő- gyész-Zomba, Dunaföldvár-TÁÉV, B. Pannónia-Dombóvár, Nagymányok-Pincehely, Dunaszentgyörgy-Bogyiszló, Tevel- Iregszemcse, Aparhant-Ozora. Dunaföldvár-Zomba 5-1 (3-0). Zomba, 150 néző. V.: Ritzel. Du- naföldvár: Tóth - Pálinkás, Du­nai, Princz ll„ Tilli, Homoki, Végh, Frőlich, Popovfcs, Varga, Jónás. Csere: Csehi. Edző: Kő­vári István. Zomba: Bogos - Csiki, Orbán, Horgos, Marsai I., Kerekes, Jakab S., Boros, Tur- buk, Illés I., Jakab I. Csere: Nagy, Marsai II. Edző: Kláb Jó­zsef. A harcosabb vendégek- ilyen különbséggel is megérde­melten győztek a II. félidőben sérülés miatt 10 emberrel ját­szó Zomba ellen. G.: Popovlics 2, Dunai (11-esből), Marsai II. (öngól), Varga, illetve Horgos. Jók: Tilli, Popovics, Pálinkás, Dunai, illetve a hazaiaknál sen­ki. Bogyiszló-Tevel 3-1 (0-1). Bo­gyiszló, 200 néző. V. : Fazekas. Bogyiszló: Bárdos — Liszkai, Paksi, Györgye, Bajusz, Böröcz, Pilisi, Hajdú, Bogdanovics, Do­bos, Szántó. Csere: Varga. Ed­ző: Palatínus János. Tevel: Braun — Szőcs, Nagy, Illés, Mik­lós, Bíró, Barabás, Szentes, Tur- buk, Antal, Wetidinger. Csere: Bodai. Edző: Fláding János. Jó iramú találkozó két ellentétes félidővel. Az 50. percben Tur- buk 11-esét Bárdos kivédte. G.: Liszkai (11-esből), Bogdanovics, Hajdú, illetve Antal. Jók: Bár­dos, Bogdanovics, Paksi, Varga, illetve Antal, Szőcs, Braun. Nagydorog-Hőgyész 2-0 (0-0). Nagydorog, 300 néző. V. : Unyatinszky. Nagydorog: Ba­logh — Gondos, Éger, Bányai, Kisgyörgy, Honti, Kollár, Miklós, Micskei, Ébert, Virág. Csere: Kovács, Újvári. Edző: Domon­kos János. Hőgyész: Lécz - Ba- nász. Frank II., Sándor, Brunner, Nagy, Banai, Pál, Erdős, See­mann, Váli. Csere: Bús 1., Vasi. Edző: Magyar Ferenc. Alacsony színvonalú mérkőzésen a má­sodik félidőben mutatott játé­ka alapján megérdemelten tar­totta otthon a két pontot Nagy­dorog. G. : Micskei (11-esből), Virág. Jók: Kisgyörgy, Honti, Kollár, Ébert, illetve Lécz, Brun­ner, Frank II. Pincehely-Dunaszentgyörgy 3-0 (0-0). Pincehely, 200 néző. V.: Pál. Pincehely: Bükkösi — Sütő, Kántor I., Kajtár, Kántor II., Juhász II., Horváth, Veres, Kuvik, Gergely, Németh. Csere: Petki, Csömör II. Edző: Bükkösi András. Dunaszentgyörgy: Szla- nyinka — Lacza, Nagy II., Hor­váth, Lencsés, Péch, Pál, Gyön­gyösi, Polgár, Somodi, Henk. Csere: Szakács, Kaiser. Edző: dr. Gyurovics László. Nagy szélben, csapkodó játék, a har­cosabb Pincehely rászolgált győzelmére. G.: Gergely, Hor­váth, Kajtár. Jók: Veres, Kán­tor II., Horváth, illetve Lacza, Polgár. Az ozorai védelemnek nem jelentett nagy feladatot az enerváltan játszó tengelici csatárok támadása Ozora-Tengelic 1-0 (0-0). Ozora, 450 néző. V.: Pesti. Ozo­rai Surányi — Veng, Porga, Horváth, Cziráki, Rúzsa, Márkus, Kovács I., Pfeifer I., Papp, Mik­lós. Csere: Pfeifer II. Edző: Kiss István. Tengelic: Bálint -J(ik- kers, Junkuncz, Tóth, Hosnyánsz- ky, Nagy, Töricht, Kovács, Éber- ling, Barabás. Pámer. Csere: Óberlender. Edző: Molnár Jó­zsef. Mindkét csapat idegesen játszott, a szerencsésebb együt­tes győzött. G.: Pfeifer I. Jók: Porga, Veng, Pfeifer I., Rúzsa, Horváth, illetve Rikkers, Hos- nyánszki, Barabás, Kovács. Bonyhádi Pannónia—TÁÉV SK 2-0 (2-0). Szekszárd, 100 né­ző. V.: Stumpf. B. Pannónia: Szőts - Kollár, Weiszenburger, Fiaskór, Zulauf, Kiss, Vendég, János, Eisensehr, Bajkai, Lő­rincz. Csere: Tóth, Csoboth. Ed­ző: Kovácsi Ferenc. TÁÉV: Hor- vai - János, Balázs, Both, Pes­ti, Kauder, Kovács, Klement, Lángi, Veress, Kálmán. Csere: Marcsa, Micskó. Edző: dr. Frep- pán Miklós. Megérdemelten győzött a majosi gárda az in- diszponáltan játszó hazaiak el­len. G.: Lőrincz, Vendég. Jók: Szőts, Weiszenburger, Kiss, Ven­dég, Lőrincz, illetve Horvai, Lángi, Klement. Iregszemcse-Aparhant 2-0 (1-0). Fornád, 200 néző. V.: Hor­váth. Iregszemcse: Vincze - Szuhai, Kajdii, Kovacsik, Kiss, Kránitz, Máté, Varga, Gyónó, Borzok, Sztojka. Csere: Turbók. Edző: Székely József. Aparhant: Lipovszky - Cseke, Wáger, Dá-. vid, Sebestyén, Kulcsár, Juhász I., Zsók, Palkó, Gáspár, Hei- decker I. Csere: Pechár, László. Edző: Kozma József. A kulturál­tabban és nagy lelkesedéssel játszó iregi együttes megérde­melten tartotta otthon a két pontot. G. : Kiss, Kajdi (11-es­ből). Jók: Máté, Kránitz, Kova­csik, illetve Juhász I. Dombóvári Vasas-Nagymá- nyok 1-0 (1-0). Dombóvár, 450 néző. V.: Polecsák. Dombóvár: Szalai — Kovács, Engert, Hava­si, Csatári, Mikolics, Nagy, Pin­tér, Lamm, Szieber, Fekete. Cse­re: Pákái, Álló. Edző: Újvári Kálmán. Nagymányok: Sass - Egri, Németh, Lemle, Szép, Nagy, Bíró, Túrós, Balogh II., Molnár, Karasz. Cseke: Csor­dás. Edző: Guth András. Kitűnő játékvezetés mellett nagy iramú, küzdelmes mérkőzés. Nagyobb különbséggel lis nyerhetett vol­na a Vasas. G.: Nagy (11-es­ből). Jók: az egész dombóvári csapat, illetve Németh, Bíró. NB 1. N.-kanrizsa 2. Szekszárd 3. Tapolca 4. Sopron 5. Keszthely 6. Kaposvár 7. D.-újváros 8. Sa baria 9. Mohács-V. 10. Komló 11. MÁV DAC 12. Bakony V. 13. Pécsi VSK 14. Várpalota 15. Ajka 16. Dombóvár Területi 23 13 9 1 38-22 35 23 15 2 6 32-21 32 23 12 6 5 41-19 30 23 11 8 4 38-27 30 23 10 9 4 36-30 29 23 11 6 6 35-19 28 23 11 5 7 38-21 27 23 8 7 8 26-26 23 23 8 6 9 31-24 22 23 9 4 10 30-28 22 23 7 7 9 32-39 21 23 5 7 11 22-38 17 23 7 2 14 28-37 16 23 5 4 14 19-30 14 23 3 8 12 23-39 14 23 3 2 18 15-64 8 bajnokság Dráva-csoport 1. Siófok 2. Kisdorog 3. Sellye 4. Táncsics SE 5. Siklás 6. Boly 7. Mázaszászvár 8. Paks 9. Bonyhád 10. PBTC 11. Kiss J. SE 12. Tamási 13. Bátaszék 14. Latinca SE 15. P. Zsolnay 16. Barcs 23 18 5 — 61-13 41 23 10 7 6 38-27 27 23 9 8 6 41-33 26 23 9 8 6 27-26 26 23 6 11 6 21-21 23 23 8 7 8 27-30 23 22 10 2 10 33-32 22 23 6 10 7 33-35 22 22 5 11 6 24-26 21 23 6 9 8 26-32 21 23 7 6 10 30-32 20 23 8 4 11 28-30 20 23 6 8 9 20-29 20 23 6 7 10 31-36 19 23 6 5 12 15-41 17 21 5 6 10 27-39 16 Megyebajnokság Felnőttek 1. Dombóvár 23 13 2. Nagymányok 23 13 3. Nagydorog 23 12 4. Ozora 23 13 5. Tengelic 23 12 6. B. Pannónia 23 12 7. Iregszemcse 23 10 8. Tevel 23 9 9. TÂÉV SK 23 8 10. Aparhant 23 9 11. Pincehely 23 7 12. Bogyiszló 23 6 13. Hőgyész 23 6 14. D.-szentgy. 23 5 15. DunafÖldvár 23 6 16. Zomba 23 4 7 3 54-22 33 6 4 43-21 32 6 5 45-31 30 4 6 53-43 30 5 6 38-27 27* 2 9 36-35 26 5 8 36-45 25 6 8 36-34 24 7 8 44-37 23 3 11 34-35 21 4 12 32-40 18 5 12 35-41 17 5 12 37-46 17 6 12 19-39 16 3 14 31-48 15 4 15 27-56 12 Ifjúságiak: 1. Nagymányok 2. B. Pannónia 3. Sz. Dózsa 4. Hőgyész 5. Tevel 6. D.-földvár 7. Dombóvár 8. Tengelic 9. D.-szentgy. 10. Aparhant 11. Pincehely 12. Nagydorog 13. Ozora 14. Zomba 15. Bogyiszló 16. Iregszemcse Megjegyzés: x= 23 17 23 14 23 13 23 13 23 14 23 11 23 10 23 10 23 9 3 69-23 37 4 66-29 33 5 85-26 31 5 67-38 31 7 72-33 30 7 72-46 27 8 50-48 25 8 55-44 23* 10 45-57 22 2 12 52-49 20 4 11 32-40 20 2 12 59-70 20 4 12 43-80 18 4 14 23-55 14 6 16 31-100 8 3 18 17-100 7 =büntetőpont-levonás így kellett volna 1. Pécsi VSK—Kaposvár 1-2 2 2. Dunaújv.—Bauxitb. 2-1 1 3. Aluminium—Komló 2-2 X 4. Mohács-Véménd—Szekszárd 2-1 1 5. Budafok—Balassagyarmat 1-0 1 6. Szabó L. SE—Kazincbarcika 2-0 1 7. Avellino—Torino 0-0 X 8. Cesena—Cagliari 2-1 1 9. Internazionale—Napoli 1-1 X 10. Roma—Catanzaro 2-2 X 11. Reggiana—Verona 0-0 X 12. Sambenedettese—Varese 1-0 1 13. Spal—Sampdoria 0-3 2 +1 Brescia—Catania 1-0 1