Tolna Megyei Népújság, 1982. április (32. évfolyam, 77-100. szám)

1982-04-27 / 97. szám

1982. április 27. Képújság 5 Labdarúgó NB II Súlyos vereségei szenvedeti a Dózsa a rangadón Parázs „focibalett". Öten egy labdáért (fehérben a dózsások). (Fotó: Bencze) Hírek Kosárlabda NB II : Szombat­helyi TK—Atomerőmű SE 89-68 (46-37). A mérkőzésre Szombat­helyen került sor. Paks: Polonyi (15), Tóth (17), Schmidt (24), Schwartz (6), Nagy (—). Csere: Oláh (2), Heizler (4), Szabó (—), Gáspár (—■), Vajay (—■). A palksi csapatból néhány kulcs­ember hamar kipontozódott, így nem tudta szorosabbá tenni a mérkőzést. Az együttesből csak Heizler játéka dicsérhető. A palkstók pénteken a Székesfe­hérvári Universitas csapatát fo­gadják 19 órakor. * A dunaföldvári kispályás lab­da rúgó-bájnolkság állása: 1. Afész 2, 2. SE alkalmazottak 2, 3. Virágzó Tsz 2, 4—5. Shell és ODV 2—2, 6. Vízmű 2, 7. Ken­dergyár 2, 8. Költségvetési üzem 2, 9. Medhanikai Labor 0 pont­tal. * A Szekszárdi Dózsa NB l-es női kosárlabdacsapata soron következő Fé Is zabad u'l á si - kupa mérkőzését ma, kedden játssza Szekszárdon, amikor Veszprém csapatát fogadja. Kezdés 15.30. * A megyei labdarúgó-szövet­ség edzőbizottsága május 10-én 9 órai kérdettél a labdarúgó- szakosztályoknál működő ser- dűlő-, ifjúsági és felnőttcsapa- tak edzői részére tanácskozást tart. Színhely: Szekszárd sport- hivatal tanácskozóterme. * Elkészült Dombóvár város má­jus 1—2-i sportműsora. A fel­vonuláson a sportolók is részt vesznek, majd Tüskepusztán 10 órakor kezdődik a területi lovas- verseny. Ennék folytatása 14 órakor lesz. Az Eger—Dombó­vár úttörő ökölvívó-vá lógatott mérkőzés 15 órakor kezdődik a vasutas-Sportcsarnokban. Má­jus 2-án 10 órától folytatódik a lovasverseny. * Sajó és Réifoling ma, kedden utarik Ausztriába, a Dusika nemzetközi ifjúsági kerékpáros- versenyre. Az első versenynap április 28-án lesz, míg az utol­sóra május 2-án kerül sor. Nagykanizsai Olajbányász— Szekszárdi Dózsa 5-2 (1-0). Szekszárd, 5000 néző. V.: Hu­ták. Nagykanizsa: Megyimó­recz — Liviczky, Nagy, Gondos, Bántó — Balogh (Savanyó a 74. percben), Horváth, László, Füle dr. (Simonetz a 85. perc­ben) — Nyúl, Kelemen. Edző: Madár Gábor. Szekszárd: Pó­lyák — Szabó, Tóth, Paizs, So- modi — Varga, Márkus, Laki — Lauer Sajó (Orosz a 66. percben), Adorján (Koroknai a 46. percben). Edző: Teszler Ven­del. Az első perc végén Sajó 30 méteres átadással ugratta ki Lauert, a szélső akár kapu­ra is törhetett volna, de a 16- os oldalvonalánál elbizonyta­lanodott, kivárt és a beadását szögletre mentették a védők. A 7. percben Márkus szabadrúgá­sánál Somodi fejéről az ötösön leperdült a labda, Nagy esz­mélt hamarabb és a mezőnybe vágta. A 9. percben vezetést szerzett a vendégcsapat. A ki­ugró Kelement a keresztező Tóth elsodorta a 16-oson belül, Huták határozottan a 11-es pontra mutatott. A büntetőből Balogh a jobbra vetődő Pó­lyák mellett a bal sarokba lőt­te a labdát. 1-0. A 12. percben Sajó 22 méteres, nagy erejű szabadrúgását védte Megyimó- recz, majd nyolc perccel később formás hazai akció végén Var­ga lövése centiméterekkel su­hant el a léc mellett. A 28. percben Lauer bal oldali szög­leténél Somodi a kapu torká­ban lyukat rúgott, Bántó a gól­vonalról szögletre mentett. A 37. percben a kapura törő La­kit Gondos elbuktatta a 16- oson belül Huták előbb a 11-es pont irányába indult, majd mér­legelt és 14 méterről ítélt sza­badrúgást. A 39. percben Már­kus remek egyéni akció végén már átemelte a labdát a kive­tődő Megyimóreczen, de a ka­pus óriási bravúrral hátravetőd­ve szögletre tenyerelte a lab­dát. Szünet után az 51. percben tovább növelte előnyét az Olaj­bányász. Laki nagy hibájából Horváth ugrott ki középen, rá- vezete a labdát a védőkre, majd a kiperdült pettyest másodszor­ra a sok láb között közelről a kapu közepébe vágta. 2-0. Az 56. percben Liviczky buktatta Márkust, ezért sárgalapos fi­gyelmeztetést kapott. A 63. percben Márkus 18 méteres lö­vését hárította a vendégek ka­pusa. Három perccel később végleq eldőlt a találkozó sor­sa: László bal oldali szögletét Nyúl közvetlen közelről a háló­ba fejelte. 3-0. A 68. percben a csereként beállt Orosz át­adását Somodi Varga elé per- dítette, a középpályás 12 méte­res lövése a kapust is érintve vágódott a bal alsó sarokba. 3-1. A 72. percben Koroknai lövése Megyimóreczről kiper­dült, Orosz az ötösről a léc fö­lé emelte a labdát. A 78. perc­ben Koroknai szögletét Orosz arasznyira fejelte a kapu mellé, a másik oldalon Füle dr. 11 méterről durrantott a léc mel­lé. A 83. percben gyors bal ol­dali támadás végén a Dózsa- védők csak nézték, hogy Nyúl a jobb felső sarokba fejeli a labdát. 4-1. A 87. percben So­modé több csel után betört a 16-oson belülre, a lövés pilla­natában buktatták, 11-es! Orosz nagy erővel a bal sarokba vág­ta a labdát. 4-2. A 90. percben gyors kontraakció végén Kele­men—Savanyó volt a labda út­ja, Savanyó középre lőtt és a berobbanó Kelemen az ötösről nem hibázott. 5-2. Az eredmény csak azok szá­mára meglepő, akik nem'látták a mérkőzést. A rangadóra kilá­togató rekordlétszámú szek­szárdi közönség keserű száj­ízzel konstatálta, hogy a min­den csapatrészében jobb Olaj­bányász miként mér kiütéses vereséget az otthonukban 11 hónapja veretlen lila-fehér ked­vencekre. A tudatosabban, szer­vezettebben futballozó vendé­gek ellen az első 45 percben egyenrangú ellenfélnek bizo­nyult a Dózsa. Szünet után, mi­közben kitámadott a Szekszárd, gyors kontraakciókból rendre gólt ért el az Olajbányász. Iga­zán nem csökkenti a listaveze­tő érdemeit, hogy ezúttal hi­bát hibára halmozva játszott, és amolyan átjáróháznak bizo­nyult a Dózsa védelme. Jók: Megyimórecz, Gondos, Hor­váth, Nyúl, illetve Márkus, Var­ga, Szabó. Mohács-Véméndi TE—Dom­bóvári VMSE 2-1 (1-0). Dom­bóvár, 500 néző. V. : Szabó J. Mohács: Antal — Lőrincz, Rótt, Grünwald, Dárdai — Hrotkó, Megyeri, Markovics — Hüber, Lingl, Réfi. Edző: Mathesz Im­re. Dombóvár: Foki — Kurdi, Hosszú, Vida (Vészi a 65. perc­ben), Herbei — Tóth-Bogi (Ko­vács a 81. percben), Herbst, Incze — Iván, Porcsa, Landek. Edző: Vicze János. A 12. perc­ben Herbst szabálytalankodott Markovics ellen, a megítélt sza­badrúgást Réfi 20 méterről küldte kapura, de Foki reme­kül védett. A mohácsiak ma­radtak támadásban és a 21. percben Hüber sorra kicselez­te a védőket, de 12 méterről, jó helyzetben Fokiba lőtt. A 26. percben Réfi hét méterről lőtt kapura, Foki biztosan hárított. A 33. percben Lingl 16 méter­ről élesen úgy lőtt a jobb sa­rokba, hogy a labda a kapufá­ról vágódott a hálóba. 1-0. A 40. percben Hüber remekül le­fejelte a labdát Lingl elé, aki hat lépésről, óriási helyzetben a kapu mellé lőtt. Szünet után az 53. percben Grünwald már csak Fokival állt szemben, de a kifutó kapus lábbal mentette közeli lövését. Az 56. percben Hosszú buktat­ta a 16-oson belül Linglt, a büntetőt Hüber értékesítette. 2-0. Továbbra is az MVTE kez­deményezett többet. A 76. perc­ben Hüber ugrott ki a jobb ol­dalon, beadását Lingl az ötös­ről Fokiba lőtte. A 78. percben Porcsa átesett a kivetődő An­tal lábán, a játékvezető 11-est ítélt, melyet Hosszú értékesített. 2-1. A tét nélküli mérkőzésen sok helyzetet kihagyó mohácsiak félgőzzel is biztosan nyertek. Jók: Hüber, Rótt, Dárdai, Lingl, illetve Foki, Hosszú. A megyei Jabdarúgó-bajnokságért A vendégek közül csak a Dombóvár győzött A megyei labdarúgó-bajnokság nyolc vendégcsapata kö­zül csak a Dombóvárnak sikerült győznie, ők Majoson a Bonyhádi Pannóniát győzték le 3-0-ra. A tengeliciek Nagy- dorogot 2-1-re, Hőgyész Zombát 2-0-ra, Nagymányok Pince­helyt 5-0-ra, Dunaszentgyörgy Bogyiszlót 4-1-re, Tevel (reg­szemcsét 4-0-ra, Aparhant Ozorát 5-0-ra, míg Dunaföldvár a TÁÉV csapatát 4-1-re győzte le. Ezúttal baj volt a sportszerűséggel, a játékvezetőknek öt felnőtt játékost kellett kiállítani, különböző okok miatt. A megyebajnokság következő fordulójában, május 2-án, vasárnap, a következő mérkőzések lesznek: Aparhant-Ten­gelic, Ozora—Tevel, Iregszemcse-Dunaszentqyörgy, Bogyiszló -Nagymányok, Dombóvár-Dunaföldvár, TÁÉV-Hőgyész, Zom­ba— Nagydorog. Közös megegyezéssel május 1-én Pincehely- B. Pannónia. Hőgyész-Zomba 2-0 (1-0). Hőgyész, 200 néző. V. : Szent­györgyi. Hőgyész: Lécz — Ba- nász, Frank II, Sándor, Brunner, Nagy, Banai, Bús II, Erdős. Vá- li, Seemann. Csere: Frank I, Pál. Edző: Magyar Ferenc. Zomba: Bogos - Marsai I, Or­bán, Marsai II, Illés II, Horgos, Jakab I, Boros, Antal, Illés I, Turbuk. Csere: Varga. Edző: Kláb József. Egyenrangú ellen­felek küzdelméből a helyzeteit jobban kihasználó csapat ke­rült ki győztesen. A 60. perc­ben Jakab I. és Frank kiáll ítiva. G.: Bús II, Banai. Jók: Banai, Sándor, Erdős, iletve Marsai II, Horgos. Dunaszentgyögy-Bogyiszló 4-1 (2-0). Dunaszentgyögy, 600 néző. V.: Kormos. Dunaszent­györgy: Szlanyinka — Lacza, Nagy II, Kovács, Kertész, Len­csés, Horváth, Péch, Pál, So­modi, Henk. Csere: Szakács, Herman. Edző: dr. Gyurovics László. Bogyiszló: Bárdos — Liszkai, Paksli, Györgye, Bajusz, Böröcz, Molnár, Hajdú, Dobos, Bogdanovics, Neidhardt. Cse­re: Pilisi. Edző: Palatínus Já­nos. Alacsony színvonal, meg­érdemelt hazai győzelem. A 35. Percben Paksi kiállítva. G.: Pál 2 (egyet 11-esből), Nagy II, Herman, illetve Liszkai (11- esből). Jók: Nagy II, Pál, Ffer- man, illetve a vendég csapat edzője egyetlen játékost sem dicsért. Aparhant—Ozora 5-0 (0-0). Aparhant, 100 néző. V.: Köő. Aparhant: Lipovszky - Dávid, Wäger, Sebestyén, Cseke, Zsák, Juhász I, Kulcsár, Heidecker I, Gáspár, Palkó. Csere: László, Pechár. Edző: Kozma József. Ozora: Surányi — Veng, Por- ga, Rúzsa, Horváth, Kovács, Lázár, Cziráki, Márkus, Papp, Hadobás. Csere: János, L. Ko­vács. Edző: Kiss István. Szünet utáni játékával ilyen különb­séggel lis megérdemelt a ha­zaiak győzelme. G.: Cseke, Palkó, László, Zsók, Pechár. Jók: Zsók, Dávid, Cseke, Lász­ló, Gáspár, illetve Porga. Dombóvári Vasas-Bonyhádi Pannónia 3-0 (2-0). Majos, 300 néző. V.: Fülöp. Dombóvár: Szalai - Kovács, Engert, Hava­si, Csatári, Mikolics, Pintér, Nagy, Lamm, Szieber, Fekete. Edző: Újvári Kálmán. B. Pan­nónia: Pék - Kollár, Weiszen- burger, Kiss, Flaskár, Bajkai, Eisensehr, Zulauf, Csoboth, Já­nos, Lőnincz. Csere: Tóth, In­cze. Edző: Kovácsi Ferenc. A gólhelyzeteit jobban kihaszná­ló, rutinosabb Vasas biztosan nyert. A 25. percben János li­est hibázott. G.: Fekete, Nagy (11-esből), Lamm. Jók: Engert, Pintér, Nagy, illetve Kiss. Tevel-lregszemcse 4-0 (3-0). Tevel, 200 néző. V.: Ducsai. Tevel: Braun - Bíró, Nagy I, Il­lés, Miklós, Nagy II, Barabás, Szentes, Turbuk, Wéidinger, Antal. Csere: Fazekas, Szőcs. Edző: Fláding János. Iregszem- cse: Vincze - Kovacsik, Kaj- di, Németh, Máté, Kránitz, Var­ga, Borzok, Turbók, Sztojka, Gyónó. Csere: Lukai. Edző: Székely József. Közepes szín­vonalú és iramú találkozón megérdemelt hazai győzelem. G.: Antal 2, Turbuk, Weidinger. Jók: Nagy I, Illés, Antal, illet­ve Máté. Tengelic-Nagydorog 2-1 (1-0). Tengelic, 400 néző. V. : Győrfi. Tengelic: Bálint — Rik- kers, Nagy, Hosnvánszki, Tóth, Pámer, Junkucz, Töricht, Bara­bás, Kovács. Gazdag. Csere: Éberling, Öberlender. Edző: Molnár József. Nagydorog: Balogh — Kisgvörqv, Éger, Gondos, Bányai, Míiklós. Hon- ti, Viráq, Ébert, Micskei, Kol­lár. Csere: Sörös. Edző: Do­monkos János. Nagy iramú, küzdelmes mérkőzésen fél tu­cat kihaqyott helyzetével ön­maga számára tette szorossá az eredményt a Tengelic. Az 53. percben Kisgyörgy kiállít­va. G. : Barabás, Óberlender, illetve Honti. Jók: Kovács, Pá­mer, Töricht, illetve Bányai, Miklós, Honti. Nagymányok-Pincehely 5-0 (3-0). Nagymányok, 300 néző. V.: Dobra. Nagymányok: Sass- Egri, Németh, Lemle, Szép, Nagy, Bakó, Túrós, Balogh, Bí­ró, Csordás. Csere: Fenyvesi, Kárász. Edző: Guth András. Pincehely: Bükkösli — Miklós, Veres, Gergely, Kántor I, Sütő, Kántor II, Horváth, Petki, Kuvik, Kajtár. Csere: Ju­hász II. Edző: Bükkösi And­rás. Közepes színvonalú 90 perc, megérdemelt hazai siker­rel. G.: Bakó 3, Biró, Balogh. Jók: Balogh, Bakó, Túrós, Szép, illetve Miklós. Dunaföldvár-TÁÉV SK 4-1 (2-1). Dunaföldvár, 400 néző. V.: Kleiber. Dunaföldvár: Tóth — Pálinkás, Jónás, Dunai, Princz II, Tilli, Homoki, Végh, Frölich, Popovics, Varga. Cse­re: Csehi. Edző: Kővári István. TÂÉV SK: Horvai — Balázs, Bölcsföldi, Anszló, Both, Kau- der, Veress, Klement, Kovács, Marcsa, Óbendorf. Csere: Já­nos. Nagyszerű játékvezetés mellett, közepes színvonalú ta­lálkozón ilyen különbséggel is rászolgált győzelmére a Duna- parti együttes. A 70. percben Balázs kiállítva. G.: Varga, Frőlich, Popovics, Jónás, illet­ve Kovács. Jók: Popovics Princz II, Dunai, Tilli, illetve a vendégeknél senki. NB II. Nyugati csoport: Ta­polcai Bauxitbányász—Ajka 2-1, Kaposvári Rákóczi—MÁV DAC 2-1, Keszthelyi Haladás— Komlói Bányász 4-2, Pécsi VSK —Bakony Vegyész 2-0, Sabaria SE—Sopron 1-0, Dunaújváros— Várpalota 2-0. Területi bajnokság: P. Zsol- nay—H. Kiss J. SE 0-1, Boly— Sellye 5-0, PBTC—H. Latinca SE 1-0, Siklós—Mázíaszászvár 2- 0, Barcs—Táncsics SE 1-0. Hét közben játszották: PBTC— Táncsics SE 2-11. Megyei ifjúsági bajnokság: Tengelic—iNagydorog 3-0, Hő­gyész—Zomba 4-1, Dunaföld­vár—Sz. Dózsa 0-2, B. Pannó­nia—Dombóvár 3-0, Nagymá­nyok—Pincehely 4-1, Duna­szentgyörgy—‘Bogyiszó 2-1, Tevel—Iregszemcse 7-0, Apar­hant—Ozora 2-1. Körzeti bajnokság: Szakály— Nak 0-3, Závod—Kisvejke 1-3, ifi: 5-0, Attala—Kaposszekcső 1-0, ifi: 4-1, Döbrököz—Kocso­la •0-1, ifi: 2-0, Szalkcs—Dal­mand 3-3, ifi: 6-T, Gyönlk— Németkér 0-2, ifi: 0-0, Kajdacs —Paks II. 2-0, Madocsa—Ger- jen 4-1, ifi: 3-1, Pusztahencse— Pálfa 1-4, Simontornya—Tolna- némedi 1-0, Sióagárd—Báta 3-3, ifi: 2-0, Fadd—Két y 7-1, ifi: 3- 2, Alsónónü—Győré 1-0, Tol­na—Ciikó 5-1, ifi: 5-0, Szedres— Kak'asd 6-0, ifi: 2-0. Bajnoki táblázatok NB II 1. N.-kanizsa 2. Tapolca 3. Szekszárd 4. Keszthely 5. Kaposvár 6. Sopron 7. Dunaújv. 8. Sabaria 9. Mohács-V. 10. Komló 11. MÁV DAC 12. PVSK 13. Bakony V. 14. Várpalota 15. Ajka 16. Dombóvár Területi 24 14 9 1 43-24 37 24 13 6 5 43-20 32 24 15 2 7 34-26 32 24 11 9 4 40-32 31 24 12 6 6 37-20 30 24 11 8 5 38-28 30 24 12 5 7 40-21 29 24 9 7 8 27-26 25 24 9 6 9 33-25 24 24 9 4 11 32-32 22 24 7 7 10 33-41 21 24 8 2 14 30-37 18 24 5 7 12 22-40 17 24 5 4 15 19-32 14 24 3 8 13 24-41 14 24 3 2 19 16-66 8 bajnokság Dráva-csoport 1. Siófok 2. Kisdorog 3. Sellye 4. Táncsics SE 5. Boly 6. Siklós 7. PBTC 8. Paks 9. Máza szászvár 10. Kiss J. SE 11. Bátaszék 12. Tamási 13. Bonyhád 14. Latinca SE 15. Barcs 16. P. Zsolnay 24 19 5 — 66-13 43 24 10 7 7 38-29 27 24 9 8 7 41-38 26 25 9 8 8 28-29 26 24 9 7 8 32-30 25 24 7 11 6 23-21 25 25 8 9 8 29-33 25 24 6 11 7 34-36 23 23 10 2 11 33-34 22 24 8 6 10 31-32 22 24 7 8 9 22-29 22 24 8 5 11 29-31 21 23 5 11 7 24-31 21 24 6 7 11 31-37 19 22 6 6 10 28-39 18 24 6 5 13 15-42 17 Megyebajnokság Felnőttek : 1. Dombóvár 2. Nagymányok 3. Nagydorog 4. Ozora 5. Tengelic 6. Tevel 7. B. Pannónia 8. Iregszemcse 9. TÁÉV SK 10. Aparhant 11. Hőgyész 12. Pincehely 13. D.-szentgy. 14. Bogyiszló 15. D.-földvár 16. Zomba 24 14 24 14 24 12 24 13 24 13 24 10 24 12 24 10 24 8 24 10 3 11 5 12 4 13 6 12 5 13 3 14 4 16 57-22 35 48-21 34 46-33 30 53-48 30 40-28 29x 40-34 26 36-38 26 36-49 25 45-41 23 39-35 23 39-46 19 32-45 18 23-40 18 36-45 17 35-49 17 27-58 12 Ifjúságiak : 1. Nagymányok 24 18 2. B. Pannónia 24 15 3. Sz. Dózsa 24 14 4. Hőgyész 24 14 5. Tevel 24 15 6. D.-földvár 24 11 7. Tengelic 24 11 8. Dombóvár 24 10 9. D.-szentgy. 24 10 10. ApdHhant 24 10 11. Pincehely 24 8 12. Nagydorog 24 9 13. Ozora 24 7 14. Zomba 24 5 15. Bogyiszló 24 1 16. Iregszemcse 24 2 3 3 73-24 39 5 4 69-29 35 5 5 87-26 33 5 5 71-39 33 2 7 79-33 32 5 8 72-48 27 5 8 58-44 25x 5 9 50-51 25 4 10 47-58 24 2 12 54-50 22 4 12 33-44 20 2 13 59-73 20 4 1 3 44-82 18 4 1 5 24-59 14 6 14 32-102 8 3 19 17-107 7 Meg jegyzés : x=büntetőpont-levonás. így kellett volna 1. Szekszárd—Olajbányász 2-5 2 2. Komló—Keszthely 2-4 2 3. Sabaria—Sopron 1-0 1 4. Várpalota—Dunaújváros 0-2 2 5. Kossuth KFSE—G.-MÂVAG 1-4 2 6. Miskolc—Gyula 1-3 2 7. Ascoli—Cesena 1-0 1 8. Bologna—Udinese 0-2 2 9. Cagliari—Genoa 2-1 1 10. Catanzaro—Torino 1-0 1 11. Como—Roma 0-1 2 12. Juventus—Internazionale , 1-0 1 13. Nappli—Fiorentina 0-1 2 +1 Milan—Avellino 2-1 1