Tolna Megyei Népújság, 1982. március (32. évfolyam, 51-76. szám)

1982-03-30 / 75. szám

1982. március 30. NÉPÚJSÁG 5 * Tömegsport A Szekszárdi Nyomda és a B'HG KiSZ-szervezete között Szombaton tömegsportnapot tartottak, s labdarúgásban, il­letve sakkban versenyeztek a fiatalok. Női labdarúgás: Nyomda—BHG 3-1. Férfi-lab­darúgás: Nyomda—BHG 2-1. Sakk: Nyomda—BHG 2-1. A ■öHG KlSZ-bizottsága által ala­pított kupát így a Nyomda nyerte el. A verseny a FIN ke­retében zajlott. Tenisz A Paksi SE teniszszakosztálya négyfordulós megyei korcsopor­tos seregszemlét rendez. A ver­senyre a paksi városi tenisz­sporttelepen kerül sor, az atomvárosban. A rendezők egy­szerre öt pályán biztosítják a zavartalan versenyzést. A verse­nyen a megyei igazolt utánpót- láskorúak vehetnek részt. Meg­hívást kaptak a szekszárdiak, a bonyhádiak, a dombóváriak, a tamásiak és természetesen a paksiak. A kapcsolatok és a versenyzési lehetőség bővítése céljából meghívták a bajai te­niszszakosztály fiataljait is. Az első forduló időpontja áp­rilis 24—25. A második forduló június 12—23., a harmadik for­duló augusztus 28—29., míg a negyedik forduló október 2—3- án lesz. Nevezés és részletes felvilágosítás: dr. Arbanász Zol­tán, Nagydorog, Mező Imre út 2.-----------------------------------------------------a------I----------------!---------­L apunk mai számában megjelent tudósításokat ír­ták, valamint az eredménye­ket közölték: Fekete László, Gaói István, Tufós József, Klein Márton, Illés Béla, Vi­da István, Kovács Péter, Dö­mötör Endre, Soós István, La­rina Antal, Orbán Lajos, Zwick Jakab, Czirókí József, Szántó Ferenc. A sportolda­lakat összeállította: Nyakas István rovatvezető. ■ ■ : ,V. . . ....... L abdarúgó NB II Második helyen az Sz. Dózsa Alacsony színvonal Dombóváron Szekszárdi Dózsa-Dunaújvá- rosi Kohász 2-1 (0-0). Szek- szárd, 4000 néző. V.: Bártfai. Szekszárd: Pólyák — Szabó (Kniesz a 85. percben), Tóth, Paizs, Somodi - Varga, Laki, Csik - Lauer, Sajó, Adorján (Mátyás a 89. precben). Edző: Teszler Vendel. Dunaújváros: Németh - Keller, Boldoczki, Dó­zsa, Tímár — Krukk, Sulija, Weitner - Magyar (Zircher az 54. percben), Mátrai (Misko- vicz a 80. percben), Csehi. Ed­ző: Palicskó Tibor. A 2. perc­ben Somodii-Varga-Lauer- Adorján volt a labda útja. Adorján 14 méteres, léc alá tar­tó, nagy lövését Németh szög­letre tenyerelte. Hérom perc alatt újabb két gyors Dózsa- crkció, a szorosan záró Kohász­védelem azonban jól rombolt a 16-osnál. A 10. percben Bol­doczki lerántotta Lauert - sár­ga lapot kapott. Egy perccel később sakk-matt volt a hazai védelem, amikor Magyar sza­badrúgását Mártái az ötösről a jobb sarok mellé fejelte. A 15. percben Lauer bal oldali szög­letét Paizs a kapunak háttal áll­va, a léc fölé fejelte. Két perc múlva Szabó visszahúzta Kruk- kot, ez is sárga lapos figyel­meztetéssel járt. A 22. percben Sajó futtában, laposan szöktet­te Lauert, aki lefutotta védőjét de elhamarkodottan léc fölé bombázott. Csapkodó, a két 16- os között hullámzó és a vendé­gek jóvoltából kemény beleme- nésekkel tarkított mezőnyjó' folyt. Többet kezdeményezett ugyan a Dózsa, de csak soro­zatos szögleteket tudott kihar­colni. A 42. percben Weitner egy testcsellel elfektette Tóthot, a lövés pillanatában Laki elhúzta a lábát az egykori szekszárdi középpályásnak. Szünet után nagy lendülettel kezdett a dunaújvárosi gárda. Az 51. percben Paizs egy üte­met kivárt Csehivel szemben, a szélső elgurította mellette a labdát és Mártái közeli, hatal­mas erejű lövését Pólyák a léc fölé tornászta. Egy perc múlva Weitner 25 méteres éles sza­badrúgása nyomán a bal oldali kapufán csattant a labda. Az 55. percben Krukk kíméletlenül belerúgott a mellette elhúzó Adorjánba, Bártfai játékvezető kezében villant a sárga lap. Az 59. percben Adorján szabadrú­gását Csik fejjel Sajó elé csúsz­tatta, a csatár kapáslövése el­suhant a kapu fölött. Sorozatos taktikai „faultokkal” igyekezett széttördelni a hazaiak támadó­játékának folyamatosságát a Kohász. A 63. percben a csere­ként beállt Zircher szögletrúgás előtti pillanatban fellökte az előrehúzódó Paizst, ő sem me­nekült meg a sárga laptól. Rá­kapcsoltak a lila-fehérek, lük­tetőbb tempót diktáltak. A 66. percben Adorján 18 méteres la­pos lövését Németh vetődve, ujjheggyel szögletre tolta. A 73. percben Tóth kapu elé lőtte a labdát, Sajó lefejelte Csik elé, aki fordulásból a bal alsó sa­rokba vágta. 1-0. Támadásban maradtak a hazaiak és öt perc­cel később újabb gólnak tap­solhatott a közönség. A 78. percben Adorján egyéni kitörés utná a 16-os oldalvonaláról be­gurította a labdát és a táma­dással futó Sajó a bal alsó sa­rokba lőtte. 2-0. A 87. percben nagy védelmi hiba után Csehi addig térült-fordult a Dózsa 16- osán belül míg lövőhelyzetbe került, aztán 14 méterről a bal felső sarokba csavarta a lab­dát. 2-1. Győzelemmel mutatkozott be „igazi otthonában” a Dózsa, de egy félidőn át csak küzdő­kedvét hozta át a városi sport­telepről - játéka erősen akado­zott. A biztonsági játékot, a szo­ros emberfogást alkalmazó Ko­hász altató taktikája átragadt a hazaiakra is. Hetven percen át új oldaláról mutatkozott be a vendégcsapat is: feltűnően keményen játszott. A hajrában tempót váltottak a lilák és két­gólos előnyük után vált igazán élvezetessé, jó iramúvá a talál­kozó. Jók: Adorján, Szabó, Pó­lyák, Lauer, illetve Weitner, Cse­hi, Krukk. Dombóvári VMSE-MAV DAC 1-1 (1-1). Dombóvár, 500 néző. V.: Sabján. DVMSE: Foki - Kurdi, Hosszú, Lakos, Herbei - Tóth-Bagi, Herbst (Jakab a 71. percben), Incze (Kovács a 65. percben) — Iván, Porcsa, Lan- dek. Edző: Vicze János. MÁV DAC: Szigeti - Fehér, Sülé, Ir- mes, Kovács - Háklár, Pozsgai, Tamási - Csollány, Simon (Papp a 46. percben), Dobos. Edző: Mészáros Imre. A 7. percben bal oldali beadás után Landek gólba tartó lövését Háklár a gólvonalról vágta szögletre. Fél­órán át eseménytelen játszado­zás folyt, egymás hiibáiból él­tek a két csapat játékosai. A 33. percben Porcsát buktatták a győri védők kapujuktól 18 mé­terre. Amíg a vendégek a sor-' falat igazgatták, Iván a jobb felső sarokba csavarta a lab­dát. 1-0. A 37. percben Porcsa szöktette Ivánt, aki kapura hú­zott, de nagy helyzetből mellé­lőtt. Ezután Iván beadását Lan­dek nyolc méterről lőtte kapu fölé. A 45. percben Tamási kö­zeli lövését Foki még kitenye- relte, de az elalvó védők közé berobbanó Irmes másodszorra nem hibázott. 1-1. Szünet után az 54. percben Csollány visszajátszott Papp elé, akiinek közeli lövését Foki ve­tődve hárította. Óriásit esett az amúgy sem magas iram és szín­vonal. A 75. percben Papp ala­posan megkeverte a dombóvá­ri védelmet, Tamási elé játszot­ta a labdát, aki kilenc méterről Foki kezébe lőtte. A 78. perc­ben Iván két csel után Tóth- Baçji elé perdített, a középpá­lyás azonban 14 méterről, jó helyzetben toronymagasan ka­pu fölé vágta a labdát. A két rossz formában lévő együttes összecsapását végig alacsony színvonal és iram jel­lemezte. A hazaiak ugyan több helyzetet teremtettek, de a lá­tottak alapján egyik csapat sem érdemelt volna győzelmet. Jók: Hosszú, Herbei, illetve Ir­mes, Papp. A megyei labdarúgó-bajnokságért A döntetlenek vasárnapja volt a megye­bajnokságban: a nyolc mérkőzésből négy dön­tetlennel ért véget. Tengelic—Dunaföldvár 1-1, B. Pannónia—Hógyész 2-2, Nagymányok— Nagydorog 3-3, Iregszemcse—Bogyiszló 2-2. A zombaiak nagy meglepetésre Dunaszent- györgyön nyertek 2-0-ra. A Tevel a TÂÉV ellen szerzett két pontot (1-0), Ozora Pincehelyt győzte le (4-1). Végül a forduló meglepetése: a listavezető Dombóvári Vasas 4-0-ás vereség­gel vonult le Aparhanton. A bajnoki táblázat élén mindössze egy pont Dombóvár előnye Nagymányokkal szemben. A táblázat alján Zomba áll, majd Dunaföldvár, Dunaszentgyörgy, Pincehely, Hőgyész és Bo­gyiszló következik. A következő forduló párosítása: április 3-án TÁÉV—Dunaszentgyörgy, Bogyiszló—Ozora, Zomba—Nagymányok. Április 4-én: Iregszem­cse—Tengelic, Pincehely—Aparhant, Dombó­vár—Tevel, Nagydorog—B. Pannónia, Hő­gyész—Dunaföldvár. Iregszemcse—Bogyiszló 2-2 (1-2). Fornád, 200 néző. V. : Dobra. Iregszemcse: Vincze — Szuhai, Kajái, Németh, Kiss, Máté, Gyónó, Borzok, Kránitz, Kovacsik, Varga. Csere: Sztoj- ka. Edző: Székely József. Bo­gyiszló: Bárdos — Liszkai, Paksi, Szekeres, Györgye, Ba­jusz, Böröcz, Bogdanovics, Haj­dú, Molnár, Neidhardt. Csere: Pilisi. Edző: Palatínus János, küzdelmes mérkőzésen a má­sodik félideji játéka alapján győzelmet érdemelt volna az iregi együttes. A 43. percben Kiss 11-esét Bárdos kivédte. G.: Borzok, Kiss, illetve Neid­hardt, Bogdanovics. Jók: Máté, Borzok, illetve a vendégeknél minden játékos dicséretet ér­demel lelkesedéséért. r Bonyhádi Pannónia—Hőgyész 2-2 (1-0). Majos, 200 néző. V. : Fazekas. B. Pannónia: Donáth — Kollár, Kiss, Flaskár, Szőnyi, Bajkai, Csoboth, Vendég, Já­nos, Zulauf, Szőts II. Csere: Eisensehr, Incze. Edző: Ková­csi Ferenc. Hőgyész: Lécz — Banai, Bús II., Sándor, Brunner, Pál, Nagy, Erdős, Frank II., Váli, Seemann. Csere: Bús I. Edző: Magyar Ferenc. A ta­vasszal még nyeretlen két csa­pat alacsony színvonalú, küz­delmes találkozóján igazságos döntetlen született. G.: János, Bajkai, illetve Váli, Bús II. Jók: Bajkai, Kiss, illetve Váli, Bús II., Banai, Brunner. Nagymányok—Nagydorog 3-3 (2-1). Nagymányok, 400 néző. V.: Győrfi. Nagymányok: Sass —Egri, Németh, Lemle, Feny­vesi, Nagy, Bakó, Balogh, Bíró, Molnár, Csordás. Csere: Ká­rász, Jéhn. Edző: Guth András. Nagydorog: Balogh — Gon­dos, Bányai, Kisgyörgy, Honti, Miklós, Kollár, Micskei, Sörös, Ébert, Virág. Csere: Újvári, Kovács. Edző: Domonkos Já­nos. A vendégek lelkes játékuk­kal rászolgáltak az egyik pont­ra. A 70. percben Bányai ki­állítva. G.: Bíró (11-esből), Jéhn, Balogh, illetve Miklós, Virág, Micskei. Jók: a hazaiak­nál Guth edző egyetlen játé­kost sem jelölt meg, míg a vendégcsapat edzője vala­mennyi játékosát dicsérte. Aparhant—Dombóvári Vasas 4-0 (3-0). Aparhant, 300 néző. V.: Kleiber. Aparhant: Lipovsz- ky — Dávid, Wäger, Sebestyén, Cseke, Kulcsár, Gáspár, Zsák, Palkó, Juhász I., Heidecker I. Csere: Pechár, László. Edző: Kozma Józséf. Dombóvár: Szá­lai — Banai, Engert, Csatári, Havasi, Mikolics, Álló, Herczeg, Nagy, Szieber, Pintér. Csere: Gazda. Edző: Újvári Kálmán. A végig szellemesen játszó hazai együttes helyzeteit tekintve akár nagyobb különbséggel is nyerhetett volna. G.: Heidecker I. 2, Juhász I., Cseke. Jók: Gás­pár, Cseke, Kulcsár, Heidecker I., Dávid, Palkó, illetve Szalai. Tevel—TAÉV SK 1-0 (1-0). Te­vel, 300 néző. V.: Aumann. Te­vel: Braun — Bíró, Nagy I., Il­lés Ili., Miklós, Denkinger, Ba­rabás, Szentes, Turbuk, Weídin- ger, Antal. Csere: Szőcs, Faze­kas. Edző: Fláding János. TA­ÉV SK: Horvai — Pápes, Ba­lázs, Pesti, Both, Kauder, Kle- ment, Bölcsföldi, Kovács, Ve­ress, Marcsa. Csere: Bakalár, Dárdai. Edző: dr. Freppán Mik­lós. Izgalmas 90 percben, meg­érdemelt hazai siker. G.: Wei- dinger. Jók: Braun, Bíró, Szen­tes, W-eidinger, illetve Balázs, Pápes, Both. Tengelic—Dunaföldvár 1-1 (0-1). Tengelic, 300 néző. V.: Osztermajer. Tengelic: Bálint — Rikkers, Nagy, Tóth, Hosnyánsz- ki, Junkuncz, Töricht, Kovács, Éberling, Barabás, Pámer. Cse­re: Óberlender. Mb. edző: Gáncs Sándor. Dunaföldvár: Tóth — Pálinkás, Jónás, Kiss, Princz I., Princz II., Dunai, Tilli, Frőlich, Popovics, Gáman. Ed­ző: Kővári István. Közepes szín­vonalú, küzdelmes mérkőzésen a 79. percben egyenlítettek a hazaiak. G.: Hosnyánsz'ki, illet­ve PapoVics. Ozora—Pincehely 4-1 (2-0). Ozora, 500 néző. V.: Lugasi. Ozora: Surányi — Veng, Por- ga, Horváth, Rúzsa, Cziráki, Ko­vács, Dölles, Pfeifer II., Papp, Miklós. Csere: Márkus, Sárkö­zi. Edző: Kiss István. Pincehely: Bük'kösi — Kántor l„ Kántor II., Kajtár, Veres, Kersók, Ju­hász, Botos, Petki, Gergely, Horváth I. Csere: Miklós, Kuvik. Edző: Bükkösi András. A két szomszédvár rangadója izgal­mas küzdelmet hozott, melyben a jobb helyzetkihasználás dön­tött. G.: Kovács 3, Márkus, il­letve Kántor I. (11-esből). Jók: Kovács, Veng, Rúzsa, Pfeifer li, illetve a vendégeknél Bükkösi edző senkit sem jelölt meg. Zomba—Dunaszentgyörgy 2-0 (1-0). Dunaszentgyörgy, 400 né­ző. V.: Kormos. Zomba: Bogos — Csíki, Horgos, Jakab, Or­bán, Turbuk, Marsai I., Illés, Boros, Nyári, Marsai II. Csere: Csámpár. Edző: Klob József. Dunaszentgyörgy: Szlanyin'ka — Lencsés, Kovács, Nagy fi., Ker­tész, Péch, Gyöngyösi, Horváth, Somodi, Kiss, Henk. Csere: Sza­kács, Kaiser. Edző: dr. Gyuro- vics László. A lelkesen és jól játszó vendégcsapat megérde­melten vitte el a két pontot a nagyon gyenge teljesítményt nyújtó szentgyörgyiektől. G.: Turbuk, Nyári. Jók: Bogos, Or­bán, Marsai ll„ illetve a ha­zaiaknál senki. Eredmények NB II. Nyugati csoport: Sa­ba ria SE—Ajka 3-0, PVSK­Nagykanizsa 4-1, Sopron-Mo- hács-Véménd 2-0, Tapolcai Ba­uxitbányász-Várpalota 0-0, Komlói Bányász-Kaposvár 2-1, Keszthelyi Haladás-Bakony Vegyész 2-2. Területi bajnokság: PBTC-H. Kiss J. SE 2-2, Barcs-Sellye 0-0, Táncsics SE-H. Latinca SE 1-0. Megyei ifjúsági bajnokság: Tengelic-Dunaföldvár 1-4, B. Pannónia-Hőgyész 0-0, Nagy­mányok—Nagydorog 4-1,'Duna­szentgyörgy—Zomba 4-1, Tevel— Sz. Dózsa 2-1, Aparhant-Dom- bóvór 4-0, Ozora—Pincehely 1-0, Iregszemcse-Bogyiszló 0-1. Körzeti bajnokság: Alsónána -Kéty 5-0, ifi: 1-2, Tolna-Bony- hádvarasd 2-3, ifi: 4-0, Izmény -Szedres 0-0, Sióagárd-Fadd 1-2, ifi: 3-2, Györe-Kakasd 1-0. Bajnoki táblázatok NB II 1. N.-lkanizsa 20 12 7 1 34-19 31 2. Szekszárd 20 14 1 5 28-17 29 3. Tapolca 20 11 6 3 37-15 28 4. Sopron 20 9 7 4 33-25 25 5. Keszthely 20 8 8 4 26-27 24 6. Sabario 20 8 7 5 22-18 23 7. Kaposvár 20 8 6 6 29-17 22 8. D.-újváros 20 8 5 7 28-19 21 9. Komló 20 9 3 8 28-22 21 10. MÁV DAC 20 6 6 8 30-36 18 11. Mohács-V. 20 6 5 9 26-22 17 12. Pécsi VSK 20 7 2 11 27-33 16 13. Bakony V. 20 5 5 10 21-35 15 14. Várpalota 20 4 3 13 17-28 11 15. Ajka 20 2 7 11 19-35 11 16. Dombóvár 20 3 2 15 13-52 8 TERÜLETI BAJNOKSÁG Dráva-csoport 1. Siófok 20 16 4 — 49- 8 36 2. Selfye 20 9 6 5 37-26 24 3. Kisdorog 20 9' 6 5 35-24 24 4. Táncsics SE 20 7 7 6 22-23 21 5. Mázaszászvár 20 9 2 9 30-30 20 6. Boly 20 7 6 7 25-27 20 7. Bonyhád 20 5 9 6 21-23 19 8. Siklós 20 5 9 6 15-17 19 9. Tamási 20 7 4 9 25^26 18 10. Paks 20 5 8 7 28-32 18 11. PBTC 20 6 6 8 24-30 18 12. Latinca SE 20 5 7 8 26-26 17 13. Kiss J. SE 20 6 5 9 27-29 17 14. Bátaszék 20 5 7 8 18-25 17 15. Barcs 20 5 6 9 25-36 16 16. P. Zsolnay 20 6 4 10 14-37 16 MEGYEBAJNOKSAG Felnőttek: 1. Dombóvá r 20 12 5 3 51-20 29 2. Nagymányok 20 11 6 3 40-' 19 28 3. Tengelic* 20 11 5 4 35-24 25 4. Nagydorog 20 9 6 5 39-30 24 5. Ozora 20 10 4 6 45-41 24 6. TAÉV SK 20 8 6 6 40-30 22 7. B. Pannónia 20 10 2 8 29-32 22 8. Tevel 20 8 5 7 33-30 21 9. Iregszemcse 20 8 5 7 32-42 21 10. Aparhant 20 8 3 9 31-32 19 11. Bogyiszló 20 5 5 10 30-33 15 12. Hőgyész 20 5 5 10 32-38 15 13. Pincehely 20 5 4 11 28-39 14 14. Dunaszentgy. 20 5 4 11 15-32 14 15. D.-földvár 20 5 3 12 23-40 13 16. Zçmba 20 4 4 12 25-46 12 Ifjúságiak: 1. Nagymányok 20 15 2 3 64-23 32 2. Sz. Dózsa 20 13 4 3 84-23 30 3. Hőgyész 20 11 5 4 60-33 27 4. B. Pannónia 20 11.5 4 51-26 27 5. Dombóvár 20 10 5 5 48-36 25 6. Tevel 20 11 2 7 56-31 24 7. D.-földvár 20 9 5 6 66-42 23 8. Nagydorog 20 9 2 9 55-55 20 9. Tengelic* 20 8 4 8 51-43 18 10. íPincehely 20 7 3 10 26-32 17 11. Dunaszentgy. 20 7 3 10 36-52 17 12. Aparhant 20 72 11 41-47 16 13. Zomba 20 5 4 11 22-47 14 14. Ozora 20 6 2 12 33-77 14 15. Bogyiszló 20 1 5 14 28-87 7 16. Iregszemcse 20 2 3 1 5 1 7-88 7 Meg jegyzés : * = büntetőpont levő­nása. így kellett volna 1. Komló—Kaposvár 2-1 1 2. Bakony—Keszthely 2-2 x 3. Szekszárd—Dunaújv. 2-1 1 4. Szolnok—Debr. K. 0-0 x 5. BKV Előre—Ganz-M. 0-0 X 6. K. iKFSE—Balassagy. 0-0 x 7. Avellino—Catanzaro 1-0 1 8. Bologna—Juventus 0-0 x 9. Genoa—Fiorentina 0-0 x 10. Milan—Ascoli 0-0 x TI. Roma—Internazionale 3-2 L 12. Udinese—Napoli 0-1 2 13. Bori—Verona 1-1 x +T Catania—Lazio 1-1 x I Munkában a dunaújvárosiak kapuvédője, Németh. Három fehér mezes dózsás játékosra hat Kohász-védő jut.