Tolna Megyei Népújság, 1982. március (32. évfolyam, 51-76. szám)

1982-03-23 / 69. szám

1982. március 23. KÉPÚJSÁG 5 Labdarúgó NB II Kitűnő hajrával nyert Győrben a Dézsa Hétszer kapitulált a Dombóvár Eredmények NB II. Nyugati csoport: Ba­lcony : Vegyész—Ajka 2-1, Komló—Várpalota 2-0, Keszt­hely—Sopron 1-1, Sabaria SE —Dunaújvárosi Kohász 1-1, Nagykanizsai Olajbányász— Mőhács-Véménd 2-0. Területi bajnokság: H. Latin- ca—IMázaszászvár 1-2, Sellye— Táncsics SE 4-0, H. Kiss J. SE— Siófök 1-2. Megyei ifjúsági bajnokság : Bogyiszló—Tengelic 2-2, Pince­hely—1 regszemcse 1-0, Dombó­vár—Ozora 0-2, Sz. Dózsa— Aparlhant 8-0, Zomba—Tevel 0-<í, Nagydorog—Dunaszentgy. 4-7, Hőgyész—Nagymányok 2-0, Dunaföldvár—B. Pannónia 0-3. Körzeti bajnokság: Kakasd— Cikó ifi: 1-2, Alsótengelic— Sióagárd 3-1, ifi: 2-1, Bony- hádvarasd—Alsónána 1-3, ifi: 2-2, Báta—Győré 2-0. Szekszárdi Dózsa—MÁV DAC 3-1 (0-0). Győr, 800 néző. V: Kaljtár. Szekszárd : Pólyák — Szabó, Tóth, Paizs, Somodi — Varga (iKniesz a 74. percben), Laki, Adorján (Mátyás a 65. percben), Csík — Lauer, Sajó. Edző: Teszler Vendel. MÁV DAC: Farkasdi — Fehér, Sülé, Molnár, Kovács - Csóka, Hor­váth, Háklór — Csollány, Ta­mási, Dobos. Edző: Mészáros Imre. A kezdést követően gólt érhetett volna el a Dózsa. A védők Lauert szabálytalanul szerelték, Szabó ívelte előre a labdát, Csík estében Lakihoz továbbította, akinek 14 méte­res lövése egy védőről vágódott szögletre. Az 5. percben Háfclár bal oldali beadását Kovács 16 méterről, laposan kapu mellé lőtte. A 14. percben bal oldali győri támadás végén Tamás fejesét Pólyák a léc alól ütötte szögletre. Á 23. percben Csol­lány 1'8 méteres lövése suhant él a léc mellett. A 31. percben Sajó a középen felfutó Tóth elé tálalta a labdát, a közép­hátvéd betört a 16-oson belül­re, de hosszan szöktette magát és Farkasdi menteni tudott. A 39. percben remék Dózsa- támadás futott a pályán. Sza­bó elhúzott a jobb oldalon, beadását Laki kapta, aki to­vább csúsztatta a labdát Sajó élé, a csatár 15 méteres nagy eréjű lövése centiméterere'kkel bombázta kapu mellé. A 44. percben győri szabadrúgás a Dózsa 16-osáról, Csollány lö­vését Laki szögletre mentette. En y perccel később Molnár sokadik feltűnően durva sze­relése miatt kiállításra került. Szünet után az 51. percben jobb oldali szögletrúgásnál Csollány ívelte kapu elé a lab­dát, a felugró Tamásit lerán­tották a védők, 11-es. Csóka biztosan értékesítette a bünte­tőt. 0-1. A 63. percben Csol­lány jobb oldali beadását Do­bos nyolc méterről alig lőtte kapu mellé. A 70. percben a győri védők hibájából Laki egyedül tört kapura, a 16-oson belül Kovácsnak sikerült szög­letre szerelnie. A szögletet Lauer ívelte be és Laki — jóvá téve előbbi hibáját — közéiről a hálóba lőtte a labdát. 1-1. A 78. percben Sajó remekül ívelte be szögletből a labdát, de a felugró Laki és Somodi feje előtt elsuhant a pettyes a kapu torkában. A következő percben Laki legurított szabad­rúgását Paizs Sajó elé tolta, ezután Sajó—Mátyás kombiná­ció következett, majd Sajó 14 méterről leadott lövése centi­méterekkel ment léc fölé. A 81. percben szabadrúgáshoz jutot­tak a dózsások a MÁV DAC kapujától 25 méterre, Sajó nagy erejű lövése a jobb alsó sarokba vágódott. 2-1. A 90. percben Lauer ívelt be szabad­rúgást a jobb oldalról, a cse­reként beállt Kniesz remék fe­jessel a bal alsó sarokba to­vábbította a labdát. 3-1. 'Hideg, szeles időben, csú­szós talajú pályán a hazaiak kezdték lendületesebben, de helyzetei a Dózsának adódtak. Feltűnő volt a győriek kímélet­lenül kémény játéka, ennek kö­vetkeztében a játékvezető az első félidőben három sárga és egy piros lapot mutatott fel fe­gyelmezésükre. Szünet után egy ideig a dózsások támad­tak, de a MÁV DAC büntető­ből vezetékhez jutott. Fokoza­tosan erősített a Szekszárd, átvette az irányítást és kitűnő hajrával az utolsó 20 percben a maga javára fordította az eredményit. Jók: Pólyák, Paizs, Szabó, Laki. Kaposvári Rákóczi—Dombó­vári VMSE 7-0 (5-0). Kapos­vár, 3500 néző. V: Kovács L. Kaposvár: Horváth — Kozma (Várnai a 70. percben), Zen- tai, Petrák, Csorba — Szlovák (Kakas a 84. percben). Hámo­ri, Kanyar — Fábián, Bíró, Há­zi. Edző: Csaba Gábor. Dom­bóvár: Horváth (Foki a 28. percben) — Lakos, Porosa, Hosszú, Herbei —1 Tóth-Bagi (Kurdi a 49. perében), Herbst, Incze — Iván, Túrái, Jakab. Edző: Vicze János. Az 5. perc­ben a kitörő Bírót 25 méterre a kaputól buktatták a dombóvári védők, a szabadrúgást Csorba élesen a léc alá bombázta. 1-0. Továbbra is lendületben ma­radt a Rákóczi és három perc leforgása alatt újabb három gólt lőtt. A 16. Derében Szlo­vák beadását Házi fejjel to­vábbította a kapu közepébe. 2-0. A 18. percben Csorba a bal oldali alapvonalról ívelt a kapu elé és a berobbanó Bíró fejesét Horváth csak beljebb tudta ütni. 3-0. A 19. percben Fóbián jobb oldalról középre adott labdáját Bíró a sarokba fejelte. 4-0. A 25. percben In­cze jobb oldali beadását Herbst jó helyzetben kapu fölé lőtte. A 32. percben Jakab futott el a jobb oldalon, beadás helyett kapura lőtt, Horváth könnye­dén hárított. Két perc múlva a bal oldalon felfutó Csorba kö­zépre ívelt, Házi lekezelte a labdát, majd nyolc méterről védhetetlenül vágta a hálóba. 5-0. Szünet után a 49. percben Fábián—Házi—Fábián össz- játék után a jobbszélső volt eredményes. 6-0. Ezután is a Rákóczinak adódtak helyzetei, több esetben csak a szeren­cse mentette meg a DVMSE kapuját az újabb góloktól. A 68. percben Szlovák a jobb ol­dalról ívelt az ötösre, a labda a tömörülő védőkben kétszer elakadt, aztán a befutó Bíró három lépésről beállította a végeredményt. 7-0. A 80. perc­ben Hetbst húszméteres lövé­se a felső kapufán csattant. Az ötletesen, ellenáWhatatla- nui rohamozó kaposvári együt­tes az idény legjobb teljesít­ményét nyújtva kiütéses vere­séget mért a DVMSE-re. A sereghajtó dombóvári csapat sorsát már az első félidőben három perc alatt bekapott gól is megpecsételte. Jók: Csorba, Szlovák, Bíró, Házi, illetve Iván. Területi bajnokság Kisdorog kivételével mérsékelt szereplés Ezúttal - Kisdorog kivételé­vel — csapataink mérsékelt tel­jesítményt nyújtottak a területi bajnokságban. A bonyhádiak az utolsó helyen álló Pécsi Zsol- nay ellen is csak 1-1-et tudtak elérni. A paksiak sem dicseked­hetnek, hisz a 15. helyen álló Barcs elvitte az egyik pontot Paksról. A 12. helyen álló Pécsi BTC Bátaszékről vitte haza az egyik pontot, míg a tamásiak Bollyal szemben értek el dön­tetlent. Dicséretes Kisdorog jó szereplése, ezúttal a Siklóst győzték le 2-0-ra. A bajnoki táblázaton csapa­taink közül 3. Kisdorog, 4. Bony-*» hád, 7. Paks, 8. Tamási és 13. Bátaszék. Vasárnap már nehezebb mér­kőzések várnak csapatainkra. A Tamásii Pécsen a Zsolnay ellen, a bátaszékiek Bolyban, a kisdo- rogiak Siófokon, a paksiak Sik­lóson, míg a bonyhádiak Máza- szászváron lépnek pályára. Kisdorogi MEDOSZ-Siklós 2-0 (1-0). Kisdorog, 700 néző. V.: Laczkovics. Kisdorog: Stölkler — Éppel, Horváth, Genzler, Pap — Ódor, Páli, Klein - Kiss II., Hosnyánszky, Szabó II. Csere: Spiel, Grénus. Edző: Losonczi István. Siklós: Hausznek — Diny- nyés. Kovács, Bori, Kapitány - Petrétei, Nyárs, Zrínyi — Alt, Pazaurek, Mim. Csere: Varga, Vincze. Edző: Csordás István. A 4. percben Petrétei beívelését Pazaurek a felső kapufára fe­jelte. Ezután 25 perces válta­kozó mezőnyjáték folyt, amely­ben a küzdőjelleg dominált. A 32. percben Pap szabadrúgását Szabó II. Hosnyánszky elé fejel­te, aki tíz méterről a bal alsó sarokba lőtte. 1-0. A 67. perc­ben Szabó II. bal oldali beadá­sát Klein talppal Hosnyánszky- hoz csúsztatta, a csatár 14 mé­terről a bal felső sarokba lőtte a labdát. 2-0. Változatos, küzdelmes, he­lyenként kemény mérkőzésen a hazai csapat gólratörőbben ját­szott, rászolgált a két pontra. Jók: Horváth, Hosnyánszky, Ép­pel, illetve Kovács, Petrétei, Bori. Bonyhádi MSC-Pécsi Zsolnay 1-1 (1-0). Bonyhád, 500 néző. V.: Polecsák. Bonyhád: Mucska — Mészáros, László, Kovács, Czárt — Keresztes, Heidecker, Stercz — Bagoly, Horváth, Bul­la. Csere: Csábrák. Edző: Wág- ner József. P. Zsolnay: Bálint — Horváth, Dévai, Barta, Horváth- Varga, Balogh II., Cservenka- Király, Forral, Papp. Csere: Szabó, Lauer. Edző: Katona Fe­renc. A BMSC lépett fel táma­dólag és a 8. percben Bulla— Horváth összjáték után a közép­csatár tisztára játszotta magát és 13 méterről nagy gólt lőtt a jobb alsó sarokba. 1-0. A 20. percben Papp tört előre, be­adását Király három méterről Mucska kezébe lőtte. A 40. percben Cservenka vezette fel a labdát, a jó ütemben érkező Varga elé tálalt, Varga nyolc­méteres nagy lövését Mucska bravúrral védte. Az 55. percben Papp jobb oldali beadását Lau­er négy lépésről a jobb sarok­ba továbbította. 1-1. A játék képe és a helyzetek alapján igazságos döntetlen született. Jók: Horváth, Mucs­ka, illetve Horváth l„ Balogh II., Király. Bátaszéki SZVSE-Pécsi BTC 1-1 (1-0). Bátaszék, 400 néző. V: Laskai. Bátaszék: Korsós — Klopcsik, Pál, Révész, Lados — Mezei, Zágonyi, Tóth — Fodor, Bosnyák, Vituska. Csere: Fiath, Maurer. Edző: Kalász János. PBTC: Papp - Tóth, Knoch, Bó­dog, Lutz - Bíró, Aradi, Jurin- Gáspár, Bálind, Gettó. Cse­re: Kovács. Edző: Bartal Lőrinc. A 7: percben Vituska beadását Bosnyák tíz méterről a felső léc­re lőtte, a lepattanó labdát Fo­dor közelről a hálóba fejelte. 1-0. A 30. percben Mezei ki­ugrott a védők közül, de közeli lövését Papp bravúrral mentet­te. A 47. percben Bódog kicse­lezte a teljes bátaszéki védel­met, majd 1,5 méterről a jobb felső sarokba lőtte a labdát, 1-1. A 82. percben Fodort buk­tatták a 16-oson belül, 11-es. A büntetőt Lados a kapusba lőtte. Alacsony színvonalú találkozó igazságos döntetlennel. Jók: Révész, illetve Papp, Bódog, Knoch, Tóth. Paksi SE-Barcsi SC 1-1 (0-0). Paks, 800 néző. V.: Sárkány. Paks: Turóczi - Hanoi, Vörös, Weisz, Vayer — Garamvölayi, Porga, Debreczeni — Pesti, Ke­rekes, Szabó. Csere: Bencsik, Kovács. Edző: Márkus József. Barcs: Kótai — Bödő, Erdelecz, Horváth, Gölöncsér - Holdosi, Vinkler, Dóczi - Kovács, Gulyás, Nagy. Csere: Cservölgyi, Csor­dás. Edző: Gibizár József. Ha­zai rohamok után a 22. percben Pesti lövése kipattant Kótairól, de Kerekes három méterről ka­pu fölé vágta a labdát. A 24. percben Szabó az ötösről Kó- tait találta telibe. A 43. perc­ben Szabó jobb oldali beadá­sánál a labda végiggurult a vendégek kapuja előtt, de a belsők lemaradtak. Az 52. perc­ben Dóczi 25 méteres szabad­rúgása védhetetlenül vágódott a bal felső sarokba. 0-1. A 80. percben kavarodás támadt a barcsi kapunál, Gölöncsér föld­re rántotta Kovácsot, 11-es. A büntetőt Vörös értékesítette. 1-1. Végig izgalmas, nagy iramú találkozón a hazaiak egy idényre elegendő helyzetet hagytak kihasználatlanul. Jók: Hanoi, Vörös, illetve Kótai, Bö­dő, Vinkler, Dóczi. Tamási MEDOSZ-Bólyi ME- DOSZ 1-1 (1-0). Tamási, 300 néző. V.: Ducsai. Tamási: Ba- nász - Agócs, Bazsonyi, Hirt, Kui — Bocz, Horváth, Szajkó — Sandi, Rab, Vaszari. Csere: Pruck. Edző: Németh Miklós. Boly: Puch - Schneider, Óbert, Paksics, Haris - Fitt, Schultz, Marián - Farkas, Ulrich, Vígh. Csere: Stréb, Szeitz. Edző: Kö­rösi István. Unalmas, esemény­telen játékot hozott az első 20 perc. À 30. percben Marián hi­bázott nagy helyzetben. A 40. percben Horváth szabadrúgása alig csúszott el a kapu mellett. A 42. percben hazai támadás végén az egyik védő kézzel ért a labdához a 16-oson belül, 11- es. A büntetőt Bazsonyi értéke­sítette. 1-0. A 63. percben ártatlannak tűnő beadás után Farkas az üres kapuba emel­te a labdát, 1-1. A 75. percben Sandi óriási lövé­sét bravúrral védte Puch, öt perccel később Horváth sza­badrúgása a kapufán csattant. Közepes színvonalú találkozón egyik csapat sem érdemelt vol­na győzelmet. Jók: Bocz, Sandi, Hirt, illetve Fitt, Puch, Marián. Bajnoki táblázatok NB II. 1. N.-kanizsa 19 12 7 — 33-15 31 2. Ta-polca 19 11 5 3 37-115 27 3. Szekszá rd 19 13 1 5 26-16 27 4. Sopron 19 8 7 4 31-25 23 5. (Keszthely 19 6 7 4 26-25 23 6. Kaposvár 19 8 6 5 26-15 22 7. D.-újváros 19 8 5 6 27-17 21 8. Sabaria 19 7 7 5 19-18 21 9. Komló 19 8 3 8 26-21 19 10, Mohács-V. 19 6 5 8 26-20 17 11. MÁV DAC 19 6 5 8 29-35 17 12. PVSK 19 6 2 11 23-32 14 13. Bakony V. 19 5 4 10 19-23 14 14. Ajika 19 2 7 10 19-32 1T 15. Várpalota 19 4 2 13 17-23 10 16. Dombóvár 19 3 1 15 21-51 7 Területi bajnokság Dráva-csoport 1. Siófok 19 16 3 — 49-8 35 2. Sellye 19 9 5 5 37-26 23 3. iKisdorog 19 9 5 5 35-24 23 4. Bonyhád 19 5 9 5 21-22 19 5. Táncsics SE 19 6 7 6 21-23 19 6. IMázaszászvár 19 8 2 9 29-30 18 7. Pados 19 5 8 6 27-29 18 8. Tamásii 19 7 4 8 24-26 18 9. Bóly 19 6 6 7 23-26 18 10. Latinca SE 19 5 7 7 26-25 17 11. Siklós 19 4 9 6 12-16 17 12. PBTC 19 6 5 6 22-28 17 13. Bátaszék 19 5 7 7 17-23 17 14. Kiss J. SE 19 6 4 9 25-27 16 15. Barcs 19 5 5 9 25-36 15 16. P. Zsolnay 19 5 4 10 12-36 14 Megyebajnokság Felnőttek 1. Dombóvár 19 12 5 2 51-16 29 2. Nagymányok 19 11 5 3 37-16 27 3. Tengelic 19 11 4 4 34-23 24x 4. Naavdoroq 19 9 5 5 36-27 23 5. TAÉV SK 19 0 6 5 40-29 22 6. Ozora 19 9 4 6 41-40 22 7. B. Pannónia 19 10 1 9 27-30 21 8. Ireqszemcse 19 0 4 7 30-40 20 9. Tevel 19 7 5 7 32-30 19 10. Apafham 19 7 3 9 27-32 17 11. Boqyiszló 19 5 4 10 20-31 14 12. Hőgyész 19 5 4 10 30-36 14 13. Pincehely 19 5 4 10 27-35 14 14. Dunaszentgy. 19 5 4 10 15-30 14 15. D.-földvár 19 5 2 12 22-39 12 16. Zomba 19 3 4 12 23-46 10 Ifjúságiak: 1. Sz. Dózsa 19 13 4 2 03-21 30 2. Nagymányok 19 14 2 3 60-22 30 3. Hőqyész 19 11' 4 4 60-33 26 4. B. Pannónia 19 11 4 4 51-26 26 5. Dombóvá r 19 10 5 4 40-32 25 6. Tevet 19 10 2 7 56-30 22 7. D.-földvár 19 0 5 6 62-41 21 8. Nagydorog 19 9 2 8 54-51 20 9. Tengelic 19 8 4 7 50-39 18x 10. Pince-hely 19 7 3 9 26-31 17 11. Dunaszentgy. 19 6 3 10 34-51 15 12. Aporhant 19 6 2 11 37-47 14 13. Zomba 19 5 4 10 21-43 14 14. Ozora 19 5 2 10 32-77 12 15. Iregszemcse 19 2 3 14 17-87 7 16. Bogyiszló 19 — 5 14 27-87 5 Megjegyzés: x=büntetőpont-levonás Az iidénynyitó dél-afrikai For- ma-1-es Grand Prix után va­sárnap Rio de Janeiro volt a színhelye az újabb világbajnoki futamnak. Erre a találkozóra 26 kocsi sorakozott fel, a 35 fokos meleg viszont átlagon felüli kö­vetelmény elé állította vala­mennyi résztvevőt. A rendezők 5031 méteres körpályát jelöltek ki, ezt a mezőny 63-szor tette meg, az össztáv 317 km volt. A résztvevőknek a fele sem ért célba, mindössze 11-en. A ver­seny érdekesen aTakult, a ka­nadai Villeneuve egészen a 30. körig vezetett, amikor Piquet egy „támadását” hárítani akar­ta, de közben kifutott a pályá­ról. Ezután Piquet végig az élen maradt, győzelmét csaknem 200 ezer néző ünnepelte. Ugyancsak a verseny feladására kénysze­rült az osztrák Lauda, akii a 20. körben a 6. helyen száguldva kocsijának kerekével ütközött az argentin Reuteman gépével. Természetesen Reuteman is fel­adta a versenyt. így kellett volna 1. MAC DAC—Szekszárd 1-3 2 2. Pécsi VSK—Bauxitbányász 0-5 2 3. Várpalota—Komló 0-2 2 4. Mohács-V.—Olajb. 0-2 2 5. Bem SE—Salgótarján 2-2 X 6. Gyöngyös—Kazincbarcika 0-1 2 7. Ascoli—Avellino 1-1 X 8. Bologna—Roma 2-0 1 9. Como—Milan 2-0 1 10. Napoli—Torino 2-0 1 11. Foggia—Varese 0-0 X 12. Lazio—Perugia 1-0 1 13. Reggiana—Bari 1-0 1-+1 Sampdoria—Catania 1-0 1 A lapunk mai számában megjelent tudósításokat ír­ták, valamint az eredménye-' két közölték: Fekete László, Gaál István, Mercsényi Gyu­la, Újvári Zoltán, Kun István, Kálmán Gyula, Tölgyesi Lajos, Kosztolányi Lajos, Horváth György, Hirt László, Végh István, Túrós József, Zerza József, Illés Béla, Klein Már­ton, iBöröcz János. A sport­oldalakat összeállította: Nyakas István rovatvezető.