Tolna Megyei Népújság, 1982. március (32. évfolyam, 51-76. szám)

1982-03-16 / 63. szám

rtÉPÜJSÀG 5 1982. március 16. Hírek Az NB ll-es Szekszárdi Dózsa labdarúgócsapatának megala­kult a baráti társasága. A né­pes szurkolótábor Heimann Fe­rencet. a Szekszárdi Aranyfürt Tsz elnökét választotta a bará­ti társaság elnökévé. Március 20-án, szombaton Pakson, az atom-lakótelepen tartja férfi kéziilabda-emlékver- senyét a paksi járási kézilabda­szövetség. Nevezés a helyszí­nen, kezdés 8 óra. A megyei serdülő labdarúgó- válogatott szűkített keretének március 18-ón, csütörtökön 15 órakor tartanak edzőmérkőzést Szekszárdon, a városi sporttele­pen. A megyeválogatott egy hó­nap múlva lép pályára Marca­liban, a megyei válogatottak tornáján. Március 20-án, szombaton a Volán SC—Honvéd NB l-es lab­darúgó-mérkőzésen Dravecz, március 21-én, az NB ll-es Du- naújváros-Sabaria mérkőzésen Rákosi lesz a partjelző. A terü­leti bajnokságban hatan szere­pelnek. Honvéd Latinca-Máza- szászvár: Kleiber, Osztermajer, Pauer, Sellye—Honvéd Tán­csics: László, Dörnyei, Horváth. * A megyei kézilabda-szövetség Idei első ligaértekezletét márci­us 30-án, kedden 17 órakor tartja Szekszárdon a sporthiva­tal helyiségében. Ekkor készül el a sorsolás, ismertetik az új jegyzőkönyv helyes kitöltését, az egyesületi vezetők egyeztetik a mérkőzések kezdési időpontját. Labdarúgó NB H Pályaválasztóként először vesztett pontot a Dózsa Tizenegyest hibázott a DVMSE A 30. percben ajtó ablak nyitva, tárva... Sajó remekül hozta helyzetbe Vargát, a kifutó Horváth kapusban azonban el­akadt a labda. Szekszárdi Dózsa-Kaposvári Rákóczi 0-0. Szekszárd, 4000 né­ző. V.: dr. Rákóczi. Szekszárd: Pólyák - Szabó, Tóth, Pajzs, So- modi - Varga (Csik a 7.1. perc­ben), Laki Adorján — Lauer, Sa­jó, Orosz (Mátyás a 8Ï. perc­ben). Edző: Teszler Vendel. Ka­posvár: Horváth — Kozma, Zen- tai, Petrák, Csorba - Szlovák, Kakas (Bódis a 88. percben), Kanyar - Fábián, Hámori, Házi (Vékony a 88. percben). Edző: Csaba Gábor. Az esőtől fel­ázott, mélytalajú pályán, széllel szemben a Rákóczi kezdte a játékot. A 7. percben Házi bal oldali begurítását Kakas 14 mé­terről nagy erővel kapura lőtte, Pólyák öklözött, majd Tóth a mezőnybe vágta a labdát. A Í2. percben Tóth 40 méteres, léc alá tartó szabadrúgását Hor­váth a gólvonalon mentette. A 15. percben Petrák sárga lapot kapott Adorján visszarántása- ért. A nagy tét fölöttébb érző­dött a két csapat játékán, 25 percen keresztül ideges hangu­latú mezőnyjáték hullámzott a két 16-os között. A 26. percben Lauer bal oldali, remekül csa­vart szögletét Horváth a me­zőnybe öklözte. Három perccel később Házi kiugratta Hámo­rit, előle Tóth a lövés pillana­tában hazadással mentett. A 30. percben Sajó remekül hoz­ta helyzetbe Vargát, a közép­pályás már csak Horvóthtal állt szemben, a labda a kifu­tó kapusban elakadt. A 36. percben Sajó két jo csel után már lövésre lendítette a lábát a 16-osnál, amikor a partjelző téves beintésére dr. Rákóczi lest ítélt. Két perc múlva Sajó 30 méteres szabadrúgását há­rította Horváth, majd a félidő lefújása előtt két perccel $o- modi 14 méteres, nagy erejű kapáslövése a 11-es pontnál Zentait találta telibe. Szünet után élénkült az iram. A 47. percben Lauer nagy szóló utón kapura emelt, Hor­váth kétségbeesetten, szeren­csével tenyerelte szögletre a labdát a bal felső sarok elől. Az 51. percben Házi nagyszerű átadással guratta ki Fábiánt, a csatár 15 méteres óriási erejű lövését Pólyák bravúrral a léc fölé öklözte. Az 54. percben a felfutó Szabó keverte meg a kaposváriak bal oldali védel­mét, lövése azonban elsuhant a léc fölött. Egy perc múlva Lauer kapott mintaszerű át­adást, becselezte magát a 16- oson belülre, nehéz szögből le­adott lövése a szél segítségé­vel alig kerülte el a hosszú sar­kot. A 60. percben Orosz és Szlovák ugrott fel fejelem, az egykori szekszárdi labdarúgó megsérült, de ápolás után to­vább folytatta a játékot. Átvet­te az irányítást a Dózsa, vé­dekezésre kényszerítve ellenfe­lét, de a befejezésekbe hiba csúszott. A 73. percben Fábián kapott sárga lapos figyelmez­tetést Laki buktatásáért. A 80. percben Házi egy csellel tisz­tára játszotta magát, már csak Pólyákkal állt szemben, de a kimozduló kapuvédő jó érzékkel mentett. A két szomszédvár presztízs rangadója nagy taktikai csatát, közepes színvonalú, küzdelmes 90 percet hozott. A széllel szemben kezdő Rákóczi az első 45 percben ügyesen tartotta a labdát, gyors kontraakciói rend­re elhaltak a jól tömörülő Dó- zsa-védőkön. Szünet után rá­kapcsolt a Szekszárd, átvette a játék irányítását. A vendégek védekezésre kényszerültek, mert középpályásaik elfáradtak. A lila-fehérek támadójátékából hiányzott az átütőerő, így 198T. május 31-e óta először vesztet­tek pontot otthonukban. Jók: Pólyák, Szabó, Adorján, Lauer, illetve Kozma, Zentai, Szlovák, Hámori. Várpalotai Bányász-Dombó­vári VMSE 3-1 (2-0). Dombó­vár, 600 néző. V.: Varga E. Vár­palota: Hári — Kaiser, Nagy Ili., Hábersdorfer, Bor - Kisbej, Nagy IV., Tricskó - Mokány, Mártái (Druskóczi a 46. perc­ben), Lobnek (Pávics a 85. percben). Edző: Jánki Miklós. Dombóvár: Foki (Horváth a 46. percben) - Lakos, Porcsa, Hosz- szú. Herbei - Tóth-Bagi, Herbst, Kovács (Kurdi a 46. percben) — Iván, Túrái, Landek. Edző: Vi- cze János. Már az első perc végén megszerezhette volna a vezetést a DVMSE, amikor Tóth- Bagit buktatták a 16-oson be­lül. Turali bal alsó sarokba tartó büntetőjét azonban Hári kite- nyerelte és a védők felszabadí­tottak. Az 5. percben Iván jobb oldalról remekül ívelt középre, Hosszú kilenc méterről centi­méterekkel fejelte léc mellé a labdát. A 14. percben Mártái jobbról becsavart éles szögle­tét Foki ügyes reflexmozdulattal ismét szögletre mentette. A 24. percben Túrái átadását Iván jó helyzetben kapta, de 14 méter­ről az üres kapu mellé lőtte. A 38. percben Mokány bal oldal­ról becsavart szöglete a szél segítségével érintés nélkül a bal felső sarokba hullott. 1-0. A42. percben Tricskó jobb oldali szögletrúgása nyomán ugyan­csak énintés nélkül vágódott a jobb alsó sarokba a labda. 2-0. Szünet után az 52. percben Iván nagyszerű beadását Herbst három lépésről a bal sarokba lőtte. 2-1. Az 58. percben Tú­rái kiugratta Lakost, de a fel­futó védő kilenc méterről kapu mellé lőtt. A 79. percben Trics­kó elfutott a bal oldalon, be­adását Nagy IV. tizenhét mé­terről, kapásból a léc föle bombázta. A 87. percben Drus­kóczi kihasználta a dombóvári védők megingását, 13 méterről a jobb alsó sarokba lőtte a labdát. 3-1. Közepes iram és színvonal jellemezte a találkozót. A lel­kesebben játszó vendégek meg­érdemelten vitték el mlindkét bajnoki pontot. Jók: Nagy ÜL, Druskóczi, Kaiser, illetve a dombóvári együttesből egyetlen játékos sem érdemel dicséretet. Területi bajnokság A területi bajnokságban csapataink — összesen — öt pontot szereztek. A legeredményesebb Kisdorog volt, idegenben, Bar­cson nyert 2-0-ra. Paks Kaposvárról a Táncsicstól vitt haza egy pontot. Majdnem meglepetés született Siófokon, Bátaszék közel állt az egyik pont megszerzéséhez. Az enerváltan játszó Tamási Pécsett a bőrgyár csapatával szemben alulmaradt. A bajnoki táblázaton a kisdorogiak a második helyen állnak, Bonyhád az ötödik, Paks a hetedik, tamási a nyolcadik. A bátaszékiek a 14. helyre csúsztak le. Bonyhádi MSC-Honvéd La- tinca SE 2-1 (1-0). Bonyhád, 500 néző. V.: Tatai. Bonyhád: Mucska - Mészáros, László, Ko­vács, Czárt - Heidecker, Máté, Stercz — Csábrák, Horváth, Bulla. Csere: Keresztes. Edző: Wágner József. Latinca SE: Pesti — Bodor, Varga, Katona, Nagy - Sóthy, Sztojka, Sass - Lóczi, Palivá, Bujdos. Csere: Tóth, Mixtai. Edző: Giber Ká­roly. A 19. percben Lóczi fel­futott a jobb oldalon, beadását Bujdos a felső lécre fejelte. A 22. percben Mucska hosszú ki­rúgását Horváth megszerezte, lefutotta őrzőjét és a kimoz­duló Pesti mellett 10 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. 1-0. A 82. percben Bulla bal oldalon vezette fel a labdát, a jó ütem­ben érkező Horváth elé ját­szotta, aki kapásból 14 mé­terről a bal sarokba lőtte. 2-0. A 86. percben Mixtai tört elő­re, az alapvonal közeléből be­adott és a berobbanó Bujdos közelről nem Hibázott. 2-1. A BMSC mór az első félidő­ben bebiztosíthatta volna győ­zelmét, de kihagyott helyzetei miatt szünet után viszont csak elszánt küzdeni akarásának kö­szönhette a két pontot. Jók: Horváth, Kovács, Bulla, illetve Bodor, Mixtai. Kisdorogi MEDOSZ-Barcs 2-0 (0-0). Barcs, 600 néző. V. : Mliseta. Kisdorog : Stölkler ­Éppel, Klein, Páli, Papp - Kiss II., Genzler, Ódor - Spiel, Hos- nyánszky, Szabó II. Csere: Fá­bián, Grénus. Edző: Losonczi István. Barcs: Kótai — Pintér, Dóczi, Horváth, Gölöncsér — Bödő, Vinkler, Ertelecz — Bar- tek. Gulyás, Nagy. Csere: Csor­dás, Hódosi. Edző: Gibflzár Jó­zsef. A 6. percben Vinkler kö­zépen kitört, már csak Stölkler- rel állt szemben, de a kapuyé- dő bravúrral hárított. A 12. percben Nagy 16 méteres lövé­se a bal oldali kapufán csat­tant. Az 51. percben Ödor 25 méteres, jól eltalált, nagy ere­jű lövése a bal felső sarokba vágódott. 1-0. Az 53. percben Szabó II. lesrejátszó védők kö­zül kiugrott a felezővonalnál, kapura húzott, Kótai kapujából kifutva a 16-oson kívül csú­nyán leterítette a szélsőt. A 78. percben Ódor-Hosnyánszky- Ódor akció végén ödor tört be a 16-oson belülre, afiol buktat­ták, 11-es. A büntetőt Hos- nyánszky értékesítette. 2-0. Az első negyedórától elte­kintve végig a Kisdorog játszott mezőnyfölényben. Annak elle­nére, hogy sok helyzetét ki­hagytak, így is biztosan győz­tek. Jók: Szabó II., Hosnyánsz- ky, Klein, Stölkler, Ódor, illet­ve Nagy, Dóczi. Honvéd Táncsics SE-Paksi SE 0-0. Kaposvár, 5Ö0 néző. V. : Kövesi. Paks: Turóczi — Hanoi, Blatt, Vörös, Vayer — Garam- völgyi, Debreczeni, Porga — Kovács, Kerekes, Szabó. Csere: Bencsik. Edző: Márkus József. A 12. percben bal oldali Hon­véd-támadás végén Katona ki­ugrott a védők közül, hét mé­terről azonban a jó ütemben kí- vetődő Turócziba lőtte a lab­dát. A 21. percben dr. Zsolt húszméteres szabadrúgása a kapufán csattant. A 31. perc­ben az előretörő Blatt került óriási helyzetbe, de a 11-es pontnál lövés helyett tovább passzolta a labdát. A 72. perc­ben közvetett szabadrúgás után Vörös lövése a kapufán csat­tant. A 91. percben Bencsik nagyszerű cselekkel húzott el a jobb oldalon, a 16-os sarkánál buktatták. Porga szabadrúgását a Táncsics kapusa bravúrral hárította. Kitűnő játékvezetés mellett óriási küzdelmet vívott a két csapat, a látottak alapján dön­tetlen igazságos. Jók: Vörös, Blatt, Turóczi, Porga. Siófoki Bányász-Bátaszéki SZVSE 2-1 (1-0). Siófok, 600 néző. V.: Tóth. Siófok: Horváth — Breitner, Takács, Olajos, Vi­rág - Karasz, Bódi, Csépán - Károlyi, Horváth II., Szabó. Ed­ző: Szőke Miklós. Bátaszék: Korsós - Maurer, Pál, Révész, Lados - Klopcsik, Zágonyi, Tóth — Vituska, Mezei, Fodor. Csere: Bosnyák. Edző: Kalász János. Az első 30 perc a hazaiak me­zőnyfölényét hozta. A 30. perc­ben jobb oldali szögletrúgás után Olajos hat lépésről a há­lóba fejelte a labdát. 1-0. A 47. percben Tóth éles belövé- séről az ötösön lemaradtak a bátaszéki csatárok. A 49. perc­ben Károlyi elhúzott a jobb ol­dalon, beadását Horváth II. nyolc méterről nagy helyzetben kapu fölé lőtte. A 75. percben bal oldali szabadrúgás végén Olajos ismét közelről fejelte hálóba a labdát. 2-0. Egy perc­cel később Vituska lefutotta a védőket a bal oldalon, beadá­sát Bosnyák az ötösről kapuba továbbította. 2-1. A jól szervezett bátaszéki védelmet nehezen törte fel a nagyobb tudású listavezető együttes. Kis szerencsével akár meglepetést is okozhatott vol­na az SZVSE. Jók: Olajos, Sza­bó, illetve Korsós, Pál. Pécsi BTC—Tamási MEDOSZ 4-2 (2-1). Pécs, 500 néző. V. : Vukman. Tamási!: Banász — Agócs, Bazsonyi, Pruck, Meksz - Bocz, Hirt, Horváth, Szajkó - Vaszari, Rab. Csere: Kui, Sandi. Edző: Németh Miklós. A má­sodik percben Bocz legurított szabadrúgását Horváth 18 mé­terről a bal alsó sarokba lőtte. 0-1. A 14. percben Jurin a té­továzó védők közül kilépett és nehéz szögből, közelről a háló­ba kotorta a labdát. 1-1. A 45. percben szögletrúgás után Koch az ötösről senkitől sem zavar­tatva fejelhetett a hálóba. 2-1. A 76. percben Jurin ismét lej­használta a tamási védők bi­zonytalanságát, kapura húzott és Banász mellett tovább nö­velte csapata előnyét. 3-1. A 87. percben Bocz által legurí­tott szabadrúgást Horváth 20 méterről a bal felső sarokba lőtte. 3-2. A 90. percben Jurin 11-esből állította be a végered­ményt. 4-2. Megérdemelt hazai győzelem az indiszponáltan játszó tamá­si ellen. Jók: Jurin, Aradi, Koch, illetve a MEDOSZ csapatából senkii sem érdemel dicséretet. A lapunk mai számában megjelent tudósításokat írták, valamint az eredményeket közölték: Fekete László, Gaál István, Túrós József, Klein Márton, Illés Béla, Szabó Sándor, Zerza József, Soós István, Orbán Lajos, Dömö­tör Endre, Zwick Jakab, Ko­vács Péter, Cziráki József, Szántó Ferenc, Kosztolányi Lajos. A sportoldalakat össze­állította: Nyakas István ro­vatvezető. Tájfutás Jól sikerült a paksi tájfutók rajtja, akik a Baranya megyei tájfutó-szövetség Tenkes-kupá- ján indultak — Turony térségé­ben. Somogy, Tolna valamint Baranya megyéből 184 verseny­ző állt rajthoz, a 17. Tenkes- kupán. Az lidőjárás nem kedvezett, hajnalban esett a hó, később az eső és a csúszós talajon rendkívül nehéz, fáradságos volt a versenyzés. A Paksi SE tíz indulója közül öten érem­mel tértek haza. Rauth Katalin személyében az N-17-es kate­góriában első hely jutott a pak­siaknak, klubtársa Felnagy Ró­zsa a második lett. Az F-17 ka­tegóriában Keszthelyi Péter a második, Haaz Róbert a har­madik helyen végzett Tóth Gá­bor az F-11-esek csoportjában ezüstérmet szerzett. Molnár Gyula a 9 km-es távon a rend­kívül erős mezőnyben az F—21- esek kategóriájában lett hato­dik. Legközelebb március 21-én, vasárnap a Kurd közelében lé­vő Csalányoson versenyeznek a paksi tájfutók. NB II.: Bauxitbányász—Komló 1- 1, MÁV DAC-Sabarfia SE 2-2, Keszthely—Nagykanizsa 1-1, Sopron—Ajka 2-2, Bakony Ve- gyész-Dunaújváros 1-1, Pécsi VSK-Mohács-Véménd 1-0. Területi bajnokság: P. Zsol- nay—Boly 0-1, áiklós-H. Kiss J. SE 0-2, Mázaszászvár—Sellye 2- 2. Megyei ifjúsági bajnokság: Tengelic—B. Pannónia 0-4, Nagymányok-Dunaföldvár 2-2, Dunaszentgyörgy-Hőgyész 0-0, Tevel-Nagydorog 3-4, Aparhant —Zomba 5-0, Ozora—Sz. Dózsa 0-2, Iregszemcse—Dombóvár 2-3, Bogyliszló—Pincehely 1-1. Körzeti bajnokság: Fadd­Szedres (előrehozott mérkőzés) 2-2, ifi: 2-1. Kakasd-Bonyhád- varasd (őszről elmaradt) 1-0. Bajnoki táblázatok NB II. 1. N.-kanizsa 18 11 7 — 31-15 29 2. Tapolca 18 10 5 3 32-15 25 3. Szekszárd 18 12 1 5 23-15 25 4. Sopron 18 8 6 4 30-24 22 5. Keszthely 18 8 6 4 25-24 22 6. D.-újváros 18 8 4 6 26-16 20 7. Kaposvár 18 7 6 5 21-15 20 8. Sabaria 18 7 6 5 18-17 20 9. Mohács-V. 18 6 5 7 26-18 17 10. Komló 18 7 3 8 24-21 17 11. MÁV DAC 18 6 5 7 28-32 17 12. PVSK 18 6 2 10 23-27 14 13. Bakony V. 18 4 4 10 17-32 12 14. Ajka 18 2 7 9 18-30 11 15. Várpalota 18 4 2 12 17-26 10 16. Dombóvár 18 3 1 14-12-44 7 TERÜLETI BAJNOKSÁG DRAVA-CSOPORT 1. Siófok 18 15 3 — 47-7 33 2. Kisdorog 18 8 5 5 33-24 21 3. Sellye 18 8 5 5 33-26 21 4. Táncsics SE 18 6 7 5 21-19 19 5. Bonyhád 18 5 8 5 20-21 18 6. Latinca SE 18 5 7 6 25-23 17 7. Paks 18 5 7 6 26-28 17 8. Tamási 18 7 3 8 23-25 17 9. Boly 18 6 5 7 22-25 17 10. Siklós 18 4 9 5 12-14 17 11. Kiss J. SE 18 6 4 8 24-25 16 12. Mázaszászvár 18 7 2 9 27-29 16 13. PBTC 18 6 4 8 21-27 16 14. Bátaszék 18 5 6 7 16-22 16 15. Barcs 18 5 4 9 24-35 14 16. P. Zsolnay 18 5 3 10 11-35 13 MEGYEBAJNOKSAG FELNŐTTEK 1. Dombóvár 18 11 5 2 46-15 27 2. Nagymányok 18 11 4 3 36-15 26 3. Tengelic x 18 11 3 4 34-23 23 4. Ozora 18 9 4 ’S 40-35 22 5. TÁÉV SK 18 8 5 5 39-28 21 6. Nagydorog 18 8 5 5 34-26 21 7. B. Pannónia 18 10 1 7 25-25 21 8. Iregszemcse 18 8 4 6 29-37 20 9. Tevel 18 6 5 7 30-29 17 10. Aparhant 18 7 2 9 26-31 16 11. Dunaszentgy. 18 5 4 9 14-28 14 12. Bogyiszló 18 5 3 10 28-31 13 13. Hőgyész 18 5 3 10 29-35 13 14. Pincehely 18 4 4 10 24-34 12 15. D.-földvár. 18 4 2 12 17-37 10 16. Zomba 18 3 4 11 22-44 10 IFJÚSÁGIAK 1. Nagymányok 18 14 2 2 60-20 30 2. Sz. Dózsa 18 12 4 2 75-21 28 3. Dombóvár 18 10 5 3 48-30 25 4. Hőgyész 18 10 4 4 58-33 24 5. B. Pannónia 18 10 4 4 48-26 24 6. D.-földvár 18 8 5 5 62-38 21 7. Tevel 18 9 2 7 55-30 20 8. Nagydorog 18 9 2 7 50-44 20 9. Tengelic x 18 8 3 7 48-37 17 10. Pincehely 18 6 3 9 25-31 15 11. Aparhant 18 6 2 10 37-39 14 12. Zomba 18 5 4 9 21-42 14 13. Dunaszentgy. 18 5 3 10 27-47 13 14. Ozora 18 4 2 12 30-77 10 15. Iregszemcse 18 2 3 13 17-86 7 16. Bogyiszló 18 — 4 14 25-85 4 Megjegyzés: X büntetőpont­levonás. így kellett volna 1. Sabaria—MÁV DAC 2-2 X 2. Bakony—Dunaújváros 1-1 X 3. Komló—Bauxitbányász 1-1 X 4. MÁV Előre—Ganz-MAVAG 4-5 2 5. Debreceni USE—Szabó L. 1-1 X 6. Asztalos J. SE—D. Kinizsi 2-1 1 7. Avellino—Napoli 3-0 1 8. Genoa—Internazionale 1-1 X 9. Milan—Catanzaro 0-1 2 10. Roma—Juventus 0-3 2 11. Torino—Fiorentina 2-2 X 12. Foggia—Pisa i-i X 13. Varese—Sampdoria 2-0 1 +1 Como—Ascoli 1-2 2