Tolna Megyei Népújság, 1981. október (31. évfolyam, 230-256. szám)

1981-10-07 / 235. szám

6 NÉPÚJSÁG 1981. október 7. Kerékpár Területi hegyibajnokság Vasárnap Pécsett, a Mecsek helyenként meredek emelkedőin került sor -az 1981. évi területi hegyibajnokságra. A versenyt hat korcsoportbon rendezték, egyetlen szépséghibája volt a versenynek, mindössze Tolna és Baranya versenyzői álltak rajt­hoz. A hat korcsoportban ösz- szesert mintegy ihetven verseny­ző igyekezett megszerezni az el­ső helyet. A népesebb mező­nyök a gyermekek, úttörők és serdülők versenyében voltak. Az utánpótlás részére mindösz- sze hat kilométer volt o táv. A serdülők indultak először, majd az úttörők és őket a gyer­mekek követték. Az ifik, junio­rok és a felnőttek a Pécs városi benzinkúttál rajtoltak, a táv ti­zenhat kilométer. A cél előtti utolsó emelkedőig együtt ha­ladt a felnőttek mezőnye, itt két szekszárdi. Halász László és Liska Pál versenyzett, a domb aljában Halász indított, az üte­met nem tudták átvenni, az el­ső helyet ő szerezte meg, a má­sodik helyért Liska vívott hajrát a pécsi Bernáthtal, melyből Liska került ki győztesen. Ered­mények: Felnőttek: 1. Halász László (Szekszárd), 2. Liska Pál (Szek­szárdi, 3. Bernáth Tibor (PMSC). Juniorok: 1. Szabó L. (PMSC), ... 3. Halász Zoltán (Szekszárd). Ifjúságiak: 1. Vámos Attila (PMSC), ... 3. Reibling Péter (Szekszárd). Serdülök: 1. Mol­nár Tibor (PSI), 2. Auth László (Szekszárd), 3. Hettich János (Szekszárd). Úttörők: 1. Jávor Péter (Szekszárd), 2. Szabó Jó­zsef (Szekszárd), 3. Egyedi Zol­tán (Tamási). Gyermekek: 1. Nagy Lajos (Tamási), ... 3. Szatmári Zoltán (Tamási), ... 5. Molnár Gábor (Szekszárd). * A szekszárdi kerekesek közül Sajó, Reibling, Méeth és Auth vesz részt a háromnapos felsza­badulási emlékversenyen, mely­nek programja: péntek: ház­tömb körüli verseny Szegeden. Szombaton Szeged—Hódmező- vásárhely-Szentes—Szeged or­szágúti verseny. Vasárnap: Sze­ged^Röszke—Horgos—Magya r- kanizsa—Horgos—Palics—Szabad­ka országúti verseny. Hírek A bonyhádi teniszezők Kom­lón szerepeltek, ahol a pécsiek is indultak. A háromnapos ver­senynek nem kedvezett az idő­járás. A bonyhádiak jól szere­peltek: a női egyest Szabó Ka­talin (Bonyhád) nyerte. A férfi párosban az ugyancsak bony­hádi dr. Serdült Tibor—;Városi Attila győzött, míg férfi egyes­ben dr. Serdült Tibor a 3. he­lyet szerezte meg. * A Paksi SE ökölvívói is ott voltak Budapesten,, indultak az Építők-kupán. Légsúlyban Nyiri László bizonyult legjobbnak és első helyen végzett, félnehéz­súlyban Szőke Tibor 3. lett. * A Dunaföldvári Szövetkezeti Sportegyesültet október 10-én, szombaton tömegsportnapot tart a községi sporttelepen. A már hagyományos tömegsport­napon a nagyközség üzemei, termelőszövetkezetei, hivatali dolgozói indulnak. * Október 8-tól 11-ig kerül sor Székesfehérváron az ökölvívók országos ifjúsági bajnokságára,. Ezen a Dombóvári Spartacus öt versenyzője indul, lép szorítóba. Kézilabda NS II A Szekszárd ismét győzött Kritikus helyzetben a Simontornyai BTC Sz. Spartacus—Ajka, a labdával Hosnyánszkiné Atlétika Idényzáró. verseny - jó eredményekkel ünnepi díszbe öltözött a vá­Szekszárdi Spartacus—Ajka 20-17 (13-4). Szekszárd, 50 néző. Vezette: Pass — Rajkai. Sz. Spartacus: Tóth M. — Tekauer, Hokeszter, Katzenberger, Kado­sa, Ráczné, Hosnyánszkiné. Csere: Kiss, Fritz, Czibor, Gás­pár, Lóridon. A nagy tét — a kiesés eldöntése szempontjából — miatt mindkét csapat elég idegesen játszott az első per­cekben. A Spartacus kezdett jobban, s a 6. percben Hos­nyánszkiné, majd Katzenberger két-két góljával már 4-0-ra ve­zetett. Büntetőből szépített a vendégcsapat, de Hosnyánszki.- né góljával 5-1-re módosult az eredmény. A vendégek két gól­jára a hazaiak egy góllal vála­szoltak, de ezután tovább nö­velte előnyét a Spartacus. Elő­ször Ráczné büntetőből, majd Hokeszter két parádés beját­szás után volt eredményes, s a 18. percben már 9-3-ra módo­sult az eredmény. A vendégek góljára Hosnyánszkiné, majd Katzenberger válaszolt. Tovább­ra is a Spartacus irányította a játékot, a vendégek nem talál­tak ellenszert a sikeres akciók megállítására, így a félidő 13-4-es Spartacus-vezetéssel zárult. A második félidő rosszul kez­dődött a Spartacus szempont­jából. Az első lövés a kapufán csattant, majd a visszapattanó labdából az ellenfél dobott gólt. öt perc alatt öt gólt ka­pott sorozatban a hazai csa­pat, s egyet sem tudott dobni, s az 5. percben 13-9-re feljött a vendégcsapat. Nehezen tért magához a Spartacus, sehogy sem találta a vendégek zavaró védekezésének ellenszerét, mindehhez még a sok helyzet­kihagyás is hozzájárult. Kap­kodva játszottak, s ez gör­csös erőlködéshez vezetett — Hosnyánszkiné talált magára először, két góljával 15-9-re alakított az eredményen. Csök­kentette hátrányát a vendég­csapat, majd egy újabb kiha­gyott hazai büntető után Rácz­né volt eredményes. Továbbra is idegesen játszottak a ha­zaiak. A vendégek pedig min­den mindegy alapon tovább csökkentették hátrányukat, s három góljukra Fritz válaszolt, majd a 23. percben Hosnyánsz­kiné büntetőből volt eredmé­nyes, s 18-13-ra alakította az eredményt. Tóth büntetőt hárí­tott, de ezt a lélektani előnyt sem tudta kihasználni, közben a vendégek két gólt dobtak. Iz­galmassá alakult az utolsó öt perc. Hosnyánszkiné góljára a vendégek is válaszoltak, majd büntetőből tovább csökkentet­ték volna hátrányukat, de Tóth ismét hárított, majd az utolsó percben még mindkét oldalon egy-egy gól esett, s így alakult ki a 20-17-es hazai győzelem. Az első félidő ötletes, s ered­ményes játéka után a második játékrészben mutatott ered­ménytelen támadójátéka, s gyenge védekezése miatt na­gyon nehézzé tette saját ma­gának a mérkőzést a Spartacus. Góldobók: Hosnyánszkiné 10, Ráczné 4, Katzenberger 3, Ho­keszter 2, Fritz. Herend—Simontornyai BTC 14-13 (9-8). Simontornyán, 200 néző előtt került sor a hazaiak szempontjából sorsdöntő mér­kőzésre. Simontornya: Szántó — Baumné, Bálintné, Jobbágy, Molnár, Farkas, Németh. Cse­re: Zakariás, Smigura, Polovics, Sallai. A második percben ve­zetett Simontornya Farkas át- lövésével, majd Németh növel­te a hazai előnyt. Rövid időn belül szépített a Herend, majd Jobbágy lőtt két szép gólt. A herendiek szoros emberfogással igyekeztek a simontornyai át­lövőt, Jobbágyot kikapcsolni a játékból és ez többé-kevésbé sikerült is. A vendégek gyors szélsőjük, majd beállásuk révén két gólt szereztek. Ekkor a ha­zaiak vezettek 4-3-ra, majd Molnár büntetőt értékesített, míg a herendiek átlövésből sze­reztek gólt. A félidő közepétől a hazaiak Baumné révén és Molnár két büntetőjéből értek el gólokat, míg a herendiek öt­ször vették be a hazai kaput, így egygólos előnnyel kezdhet­ték a második félidőt. Szünet után a Herend átlö­vésből szerzett gólt, majd két büntetőt is értékesítettek. A ha­zaiak Bálintné révén jutottak gólhoz. Rendkívül változatos volt a mérkőzés, a Herend gól­ja után Molnárné és Bálintné talált a hálóba. A 16. percben büntetőt értékesített a Herend és ekkor már három gól volt az előnyük. A 20. percben, mi­után Molnár és Baumné ta­lált a hálóba, 14-13-ra feljött a Simontornya. Az utolsó tíz perc­ben óriási küzdelem folyt a pá­lyán, de gólt egyik csapat sem tudott lőni. A nagy akarással és lelkese­déssel játszó hazai csapat győ­zelmet érdemelt volna. Góllö­vők: Molnár 5, Baumné, Job­bágy, Bálintné 2—2, valamint Farkas és Németh. rosi sporttelep atlétikai pályája és még a nap is fcisütött a ver­senyen részt vevő TF-es és PMSC-s versenyzők fogadására. A rendező Szekszárdi Dózsa SE jól felkészült: a legjobb ver­senybírói gárdát ‘és versenyzőit vonultatta fel az esemény alkal­mából. Éppen ezért kissé csaló­dottan vették tudomásul a meg­jelentek, hogy Szalma László olimpiai 4. helyezett, országos csúcstartó távolugró és még sok más híresség nem jelent meg a rajtnál, vagy csupán nézőként szerepelt. Ennek ellenére né­hány számban színvonalas ver­seny alakult ki. EREDMÉNYEK: iFérfiak: 400 m: Szabó (PMSC) 52,3, 800 m: Sárközi (Sz. Dózsa) Labdarúgás Országos Országos serdülőbajnokság: Sz. Dózsa—Dombóvári VMSE 1-1 (1-0). Sz. Dózsa: Holler — Nagy­falusi, Sági, Vecsei, Ferger, Kvanduk, Deli, Ősz, Tamási, Freppán, Beke. Csere: Fertőszö­gi. Edző: Tornyi Barna. Góllövő: Freppán. A Dózsa óriási me­zőnyfölényét nem tudta győze­lemre váltani. Jók: Nagyfalusi, Ferger, Freppán. 2:01,6, Uhlár (Sz. Dózsa) 2:01,9. 3000 m: Cserép (Sz. Dózsa) 8:49,6, lamuth (Sz. Dózsa) 8:53,4. Magasugrás: Kovács (Sz. Dózsa) 205, Kovács Gy. (TíF) 200, Sümegi (Sz. Dózsa) 185, Bíró (Sz. Dózsa) 180. Távol­ugrás: Sarudi (TF) 706, Gálossy (TF) 667, Vágó (Tf) 658, Pálin­kás (Tolnai VL) 642. Súlylökés: Tóth (Sz. Dózsa) 14,63. iNők: 100 m: Mozolai (Sz. Dózsa) 13,4. 800 m: Gábor (Tol­nai VL) 2:24,0, Gombár (Sz. Dó. zsa) 2:26,4. Magasugrás: Gei­ger (TF) 170: Vaszkó (Sz. Dó­zsa) 160. Távolugrás: Mozo'lai (Sz. Dózsa) 550, Szabó (TF) 517, Ulbert (Sz. Dózsa) 502. Gerely­hajítás: Torma (PMSC) 57,04, Mestyán (PMSC) 43,62, Lukács (TF) 43,08, Faragó (TF) 41,64, Györkő (Sz. Dózsa) 41,10. bajnokság Országos ifjúsági bajnokság: Sz. Dózs a^-Do m bóvá ri VMSE 3-0 (0-0). Sz. Dózsa: Pesti — János, Paipp, iHorán, Csorbái, Endrődi, Dienes, Bencze, Répá- si, Joó, Fritscbi. Csere: Kilyén. Edző: Sdhöffer István. Góflövő: Dienes, Joó, Bencze. A második félidőben tudták gólokra válta­ni fölényüket a Dózsa if istái a megyei rangadón. Jók: Papp, Bencze, Csorbái. A 3000 méteres síkfutás rajtja Kiadós eső áztatta a bony­hádi sporttelep gyepszőnyegét. Egy-egy labda megszerzése, vagy továbbítása során szinte végiglkorcsolyázták a pályát, a fehér szereléseik egy csapásra sárossá változtak. Ennek elle­nére a részt vevő csapatok nagy lendülettel vetették ma­gukat a küzdelembe. A bejá­rathoz legközelebb eső kispá­lyán. a siklásiak kapusai torka- szakadtából' üvöltött: — Ne dumáljatok!, hanem a* játékkal foglalkozzatok, mert az 1-0 az nem előny. Valóban nem is volt az, miért az ellen­fél, a Si.marrtornyai BSZV csa­pata, nemhogy csak kiegyenlí­tett, hanem a befejezés előtt még ai győztes gólt is megsze­rezte. A szomszédos pályán is véget ért a találkozó. Kovács Ferenc, a Botond tömegsport- felelőse, akitől az eredményen túlmenően a góllövőkről is tu­dakozódtunk : — A kispályás tornák hagyo­mányainak megfelelően a. leg­jobb góílövőt, avagy góllövő­ket is díjazzuk — mondja a szervező, aki percenként hol itt, hol ott tűnik fel. Tőle tudtuk meg, hogy az 1976-ban elkez­dett, immár hagyományos ese­ményre ezúttal tizenegy szövet­kezet, vállalat küldte el csapa­tait, s két sportágban mérték össze erejüket, férfi kispályás labdarúgásban 9, míg női kézi­labdában 4 csapat vetélkedett. A kézilabdások főhadiszállá­sán, a ll-es számú Általános Iskolában* a sportudvarból hal­latszó labdapattogás* valamint harsány bírói sípszó, verte fel a szabad szombati csendet. A bonyhádiak nagy hévvel tá­madtak, de a szekszárdi kapus „lehúzta" a rolót. Hol a jobb sarok, hol pedig a bal sarok irányából ütötte ki a gólba tartó lövéseket, így a félidőben 3-1 -es vezetésseli fordultaik a szekszárdiak; Előtte két talál­kozót már lejátszottak, amelyek döntetlennel értek véget. A Szekszárd—Komló 3-3-as ered­ményt hozott, a. Komló—iBony- hád 10-10-es eredménnyel fe­jeződött be. A hátralévő két találkozó döntött a helyezése­ket illetően. .Női kézilabdában, a szek­szárdiak bizonyultak a leg­jobbnak (Bőrdíszmű), 2. lett a Komló, 3. ai Bonyhádi Cipőgyár csapata. Kispályás labdarúgás­ban a, Pécsi Bőrgyár férfi- együttese bizonyult legjobbnak, 2. lett a Bonyhádi Cipőgyár csapatai, míg a 3. hely a Komlónak jutott. A versenybíróság a komlói Dér Máriának adta ai külön - díjat, mint a legjobb kézilab­dáinak. A labdarúgók közül a Bonyhádi Cipőgyár színeiben játszó Domokos Sándor kapta a különdíjat. Az esőben, a füves pályán sok volt az esés, csúszkálás Bonyhádi Cipőgyár—Szekszárdi Bőrdíszmű találkozó