Tolna Megyei Népújság, 1981. október (31. évfolyam, 230-256. szám)

1981-10-13 / 240. szám

1981. október 13. ^PÜJSÄG 5 Asztalitenisz NB I Tolnai VL-Kanizsa Bútor 20-5 Az őszi idény harmadik for­dulójában került egymással szemben a vidéki asztalitenisz két reprezentánsa. A Tolnán sorra került mérkőzésen ismét igazolódott az a régen ismert igazság, hogy tehetséges fiata­lokkal nagyobb eredményeket lehet elérni, mint o pályafutá­suk vége felé közeledő idősebb korosztállyal. A dolgok lényege az, hogy Zala megye ugyancsak jelentős anyagi erőket mozga­tott meg annak érdekében, hogy ütőképes csapatot sike­rüljön összehozni. Terveik kö­zött szerepelt az is, hogy átve­gyék a vidéki elsőséget a Tol­nai VL-től. A tavaszi forduló­ban idegenben súlyos - 20-5- ös - vereséget mért a tolnai gárda a kanizsai csapatra. A mostani azonos arányú ered­mény világosan tükrözi a két csapat közti különbséget. A Tolnai VI tartalékoson kez­dett — Kiss helyett Kaiser Ági- állt asztalhoz. Az első for­dulóiban 3-2-es hazai vezetés született. Kaiser nagyszerű já­tékkal - 5 mérkőzéslabda után- veszítette csak el mérkőzését o volt sokszoros válogatott Ju- riknéval szemben. A második és harmadik fordulóban már 4-1-es, a negyedik fordulóban pedig 5-0-as hazai vezetés szü­letett. Jurikné és Sehneller tud­tak csak időnként egy-egy mér­kőzést nyerni a hazaiaktól. Az ötödik forduló ismét 4-1-es ha­zai győzelmet hozott, mely egy­ben a 20-5-ös végeredményt is jelentette. Izgalommentes mérkőzést lát­hatott a közönség. Annak elle­nére, hogy számos találkozón magas színvonalú, látványos já­ték alakult ki, egyetlen pillana­tig sem volt vitás a hazai csa­pat fölényes győzelme. A há­rom tolnai válogatott - Balogh -Bolvári Ildi, és Bolvári Kati - ezen a napon jól játszott. Va­lamennyi mérkőzésüket biztosan 2-0-ra nyerték. Bízó Mária 3 győzelmével nagyban hozzájá­rult a fölényes győzelemhez. A serdülő korú Kaiser Ági ismét bizonyította, hogy teljesértékű NB l-es játékos, bármely mér. kőzésen számítani lehet győzel­meire. Az ellenfél csapatából a volt válogatott Jurikné és Schneller játszott jói. Győztesek: Balogh-Bolvári 1, Bolvári K. 5-5, Bízó 3, Kaiser 2, illetve Jurikné 2, Sehneller 2, Boldizsár 1. . így kellett volna 1. Keszthely—Komló 3-2 1 2. MÁV DAC—Kaposvár t-o 1 3. Sopron—Sabaria 2*2 z 4. Ganz-M.—KKFSE 2-1 1 5. Szarvas—Szolnok 3-1 1 6. Papp J. SE—Eger 0-0 > 7. Bologna—Milan 0-0 z 8. Catanzaro—Ascoli 1-0 1 9. Fiorentina— Avellino 1-0 1 10. Genoa—Roma 0-1 2 11. Udinese—Torino 3-2 1 12. Brescia—Lazio 0-1 2 13. Lecce—Sampdoria 1-0 1-f-1 Catania—Bari 2-1 1 A lapunk mai számában megjelent tudósításokat írták, valamint az eredményeket kö­zölték: Fekete László, Gaól István, Mercsényi Gyula, Zer- za Józser, Túrós József, Klein Márton, Böröcz János, Újvári Zoltán, Kismődi András, Hor­váth György, Végh István, Kosztolányi Lajos, Cziráki Jó­zsef, Hadaró Sándor, Link Ferenc. A sportoldalakat ösz- szeállitotta: Nyakas István, rovatvezető. Labdarúgó NB II Vereség Nagykanizsán és Mohácson Mohács-Véméndi TE—Dom­bóvári VMSE 4-0 (2-0). Mohács, 2000 néző. V: Palik. Mohács: Antal — Lőrincz, Rótt, Hancz, Berki — Hrotkó, Dárdai, Mar­kovics — Megyeri (Ratting a 67. percben), Havasi, Jónás. Edző: Mathesz Imre. Dombó­vár: Foki — Lakos, Horváth, Magyar, Porcsa — Iván, Tóth- Bagi, Kurdi, (Kovács az 52. percben) — Herbst, Zircher (Herbei a 74. percben), Lan- dek. Edző: Herbei József. A 8. percben Jónás 25 méteres sza­badrúgását Foki csak másod­szorra tudta megkaparintani. A 17. percben Dárdai veszélyez­tette a dombóváriak kapuját. Kiegyenlített, változatos küzde­lem után a 25. percben Jónás beívélését Havasi nyolc méter­ről fejelte kapura, de Foki is­mét hárított. Az ellentámadás­ból Herbst ugratta ki Porcsát, akinek a lövése centiméterek­kel kerülte el a jobb alsó sar­kot. A 38. percben Havasi 10 méterről az oldalhálót találta el. A 40. percben Megyeri be­adását a berobbanó Hrotkó a jobb sarokba fejelte. 1-0. A 43. percben Havasi hátraadá- sából Hrotkó laposan a jobb sarokba lőtte a labdát. 2-0. Szünet utón az 50. percben Jónás egyedül húzott kapura, közeli lövését Foki óriási bra­vúrral hárította. Az 55. perc­ben Markovics a félpályán in­dította Havasit, akinek átadá­sát Megyeri a kifutó kapus fö­lött, 11 méterről a hálóba fe­jelte. 3-0. A 60. percben Ha­vasi közeli bombáját védte biz­tosan Foki. A 65. percben Zir­cher' jó átadását Porcsa alig lőtte kapu mellé. A 80. perc­ben Porcsa, majd Herbst hibá­zott jó helyzetben. A 85. perc­ben Lőrincz, Ratting adogatás után a kiugró Markovics kapta a labdát, s 11 méterről szép gólt lőtt. 4-0. A DVMSE szétesően, mélyen tudása alatt játszott. A hazai­ak győzelmének aránya akár nagyobb is lehetett volna. Jók: Hrotkó, Hancz, Megyeri, illetve a dombóváriak közül senki sem dicsérhető. Olajbányász SE—Szekszárdi Dózsa 2-1 (0-0). Nagykanizsa, 4000 néző. V: Kajtár. Olaj­bányász: Megyimórecz —Papp (Mózsi a 77. percben), Nagy, Kormos, Müller (Simon a 60. percben) — Balogh, Savanyó, Simonetz — László, Horváth, Kelemen. Edző: Madár Gábor. Szekszárdi Pólyák — Szabó. Tóth, Paizs, Somodi — Dienes, Varga (Dobos a 79. percben), Laki — Lauer, Orosz (Adorján a 74. percben), Sajó. Edző: Teszler Vendel. Hatalmas iram­ban kezdett a hazai együttes. A 4. percben Nagy remekül in­dította Lászlót, de a csatár el­puskázta a lehetőséget. A 6. percben Balogh 15 méteres lö­vése Dienesről vágódott szög­letre. A 9. percben Laki és Sa­vanyó sárga lapot kapott. A 16. percben Szabó futott el a jobb oldalon, beadását Sajó Orosz elé fejelte, aki elől a védők tisztáztak. A 21. percben Lauer vezetett támadást a jobb oldalon, beadását Sajó kapta, aki a felfutó Varga elé játszott, de a középpályás 18 méterről a léc fölé bombázott. A 30. percben Somodi éles be­adását Kormos kézzel „vette le" az ötösön, a játékvezető tov.ábbot intett... Egy perccel később Simonetz két csel után, húsz méterről kapu fölé lőtt. A 35. percben Balogh 17 méteres lövése suhant el a léc mellett. A 36. percben Orosz 25 méter­ről nagy erővel kapu fölé vág­ta a labdát. A második félidőt góllal kezdte a Dózsa. A 46. percben középkezdés után Lauert sza­bálytalanul szerelték a 16-os vonalánál. A szabadrúgást Lauer lőtte középre, Sajó le­kezelte, majd higgadtan, na­gyon okos gólt lőtt a jobb alsó sarokba. 0-1. Az 50. percben Sajó indította Lauert, aki lefu­totta az egész .védelmet, be­adását szerencsével mentették a védők. Az 52. percben Varga indította Lauert, a szélső ezút­tal is lefutotta a védőket, be- gurítósát Varga nagy helyzet­ben átlépte, de a labda nem jutott el Sajóhoz. Az 53. perc­ben Lauer húzott kapura, be­adását Sajó 15 méterről kapu mellé lőtte, öt perc alatt akár 3-0-ra is vezethetett volna a Dózsa! Az 55. percben László átadásával Savanyó betört a 16-oson belülre, de hosszan szöktette magát. A kivetődő Pólyák sem érte el a labdát, Savanyó mindezt látván, látvá­nyosan feldobta magát, a biró 11-est ítélt. A büntetőt Balogh értékesítette. 1-1. Az 57. perc­ben Sajó szögletrúgása után Somodi nyolc méterről mellé­lőtt, majd egy perc múlva ha­zai akció végén a labda há­romszor is a kapufáról vágó­dott a mezőnybe. A 76. perc­ben Horváth iveit középre egy szabadrúgást és a középen fel­ugró Kelemen nyolc méterről a bal sarokba fejelt. 2-1. Mindvégig' remek iramú, küz­delmes találkozón nem érde­melt vereséget a szekszárdi együttes. Jók: Nagy, Balogh, Savanyó, Kelemen, illetve Tóth, Dienes, Loki. Területi labdarúgó-bajnoksáj Paks SE-Tamási MEDOSZ 4.-0 A területi bajnokság meg­lepetése a Tamási MEDOSZ súlyos, 4-0-as veresége Pakson. Ezúttal a tamásiak mélyen tu­dásuk alatt játszottak. A lis­tavezető Siófok Bonyhádon is meg tudta őrizni veretlensé­gét, 1-0-ra nyert büntetőből. Kisdorogon a Bátaszék elleni mérkőzés 1-1-es döntetlent hozott. Paksi SE-Tamási MEDOSZ 4-0 (2-0). Paks, 1200 néző. V.: Kain. Paks: Turóczi — Szűcs, Rácz, Blatt, Vayer - Hanoi, Vö. rös, Bencsik - Kovács, Porga, Szabó. Csere: Kun,, Sóthy. Ed­ző: Márkus József. Tamási: Ba- nász - Kui, Bazsonyi, Meksz, Agócs - Bóta, Wirth, Szajkó - Bocz, Rozerberger, Sandi. Cse- re: Rab, Varga. Edző: Kovács István. Már a 2. percben gól- nak örülhetett a nagyszámú paksi közönség: Kovács remek cselsorozat után Pörgőhöz ját­szott, akinek a lövésével szem- ben Banász tehetetlen volt. 1-0. A 25. percben Hanoi elől az egyik védő gyengén, adott haza, Kovács rácsapott a labdára, élt fektette a kapust és a hálóba gurított. 2-0. Az 54. percben Ko­vács ragyogó cselekkel húzott el a jobb oldalon, élesen belőtt labdáját Porga az ötösről a ka­puba vágta. 3-0. A 62. percben közvetett szabadrúgáshoz jutott a PSE a vendégek kapujától 15 méterre. Kovács legurított láb. dáját Blatt védhetetlenül lőtten jobb alsó sarokba. 4-0. A paksiak leiskolázták a mé­lyen tudásuk alatt játszó ellen­felüket. Jók: az egész hazai csapat, illetve a tamási együt­tesből senki sem dicsérhető. Siófoki Bányász-Bonyhádi MSC 1-0 (0-0). Bonyhád, 1000 néző. V.: Sör. Siófok: Horváth II. — Brettner, Gulyás, Olajos, Virág — Karasz, Bódi, Vaszil - Károlyi, Horváth I., Szabó. Cse- re: Csépán. Edző: Szőke Mik­lós. Bonyhád: Mucska — Beke, Kovács, Máté, Czárth — Heidec. ker, Balázs, Bulla — Bagoly, Horváth, Pfeifer. Csere: László, Mészáros. Edző: Wágner József. Az első 15 perc kiegyensúlyo­zott játékot hozott. A 20. perc­ben partdöbás végén Szabó el­húzott, beadását Károlyi 8 mé­terről kapura lőtte, de Mucska hárított. A 25. percben Beke- Pfeifer volt a labda útja, a szél. sőtől Horváth kapott jó át- adást, akit a 16-osnál buktat­tak. Máté szabadrúgása elsu. hant a léc mellett. A 35. perc­ben Pfeifer egy csel után be­tört a 16-osra, lövése centimé­terekkel kerülte el a kaput. A 40. percben Olajos Horváthot ugratta ki, előle Mucska men­tett. A 62. percben Szabót a 16-oson belül egy ártatlan helyzetben buktatták, 11-es. A büntetőt Károlyi értékesítette. 1-0. A 80. percben Horváth- Bagoly adogatás végén a szél­ső már csak a kapussal állt szemben, lövés helyett azonban kivárt, így szerelték. Jó iramú, változatos küzde­lemben a szerencsésebb csapat nyert. Jók: Brettner, Szabó, Ka. rasz, illetve Mucska, Máté, Be­ke. Kisdorogi MEDOSZ-Bátaszé- ki SZVSE 1-1 (1-0). Kisdorog, 500 néző. V.: Sárkány. Kisdo­rog: Stölklér — Berning, Hor­váth, Genzler, Pap — Ódor, Pá­li, Éppel - Kiss II., Hosnyánsz. ky, Szabó. Csere: Spiel. Edző: Losonczi István. Bátaszék: Kor­sós - Lados, Mezei, Bójás, Fo­dor — Révész, Pál, Klopcsik - Tóth, Kálmán, Vituska. Csere: Maurer, Bosnyák. Edző: Kalász János. A 8. percben Ódor elő- reívelését Kiss II. nyolc méterről kapura lőtte, Korsós bravúrral hárított. A 45. percben Éppel jobb oldali szögletét Genczler nyolc lépésről a hálóba fejélte. 1-0. A 64. percben Szabó közé­pen kiugratta Hosnyánszkyt, aki. nek 11 méteres lövése a felső lécen csattant A 69. percben Tóth húszméteres lövését Stölk- Jer a jobb felső sarok elöl bra­vúrral tornászta szögletre. A 76. percben Klopcsik kapott jó át­adást, kiugrott a védők közül és hét méterről egyenlített. 1-1. Az első 45 percben a hazai gárda sok helyzetet elhibázott, szünet után elfáradt és ezt a Bátaszék kihasználta. Jók: Hor­váth, Stölklér, Pap, illetve Klop­csik, Mezei, Fodor. Eredmények NB II. Nyugati csoport: Du­naújváros—Várpalotai Bányász 2- 0, Sabaria—Sopron 2-2, Ba­kony Vegyész—Pécsi VSK 1-0, MÁV DAC—Kaposvár 1-0, Keszt­helyi Haladás-Komlói Bányász 3- 2, Tapolcai Bauxitbányász- Ajka 1-0. Területi bajnokság: H. Kiss J. SE—P. Zsolnay 3-0, Sellye—Boly 3-1, H. Latinca SE—Pécsi BTC 1- 1, Mázaszászvár^Siklós 3-0, H. Táncsics-'Barcs 6-0. Megyei ifjúsági bajnokság.: Nagydorog—Tengelic 2-1, Zom­ba—Hőgyész 1-1, Sz. Dózsa—Du. naföldvár 6-0, Dombóvár—B. Pannónia 2-1, Pincehely-Nagy. mányok 0-1, Bogyiszló-Duna- szentgyörgy 2-6, Regszemcse— Tevel 2-1, Ozora-Aparhant 3-1. Körzeti bajnokság: Kéty—Fadd 3-3, ifi: 1-1, Bonybádvarasd- Izmény 2-2, Győré—Alsónána 2- 1, Cikó—Tolna 4-1, ifi: 0-7, Kakasd-Szedres 1-3, ifi: 1-3, Alsótengelic—Öcsény 5-3, ifi: 5-4, Gyönk—Bölcske 2-1, ifi: 4-1, Madocsa—Paks II. 0-1, Simon- tornya—Pálfa 5-0, Kajdacs—Né­metkér 2-1, Pusztaöencse-Ger- jen 1-6, Nak—Szakcs 1-4, Kis- vejke—Dalmand 0-5, ifi: 1-7, Ka. posszekcső—Kocsola 1-1, ifi: 3- 5, Szakály-Attala 3-3, Kurd- Döbrököz 1-2, ifi: 2-1. Bajnoki táblázatok NB II. 1. Tapolca 9 8 1 _ 1 7-3 17 2. Nagykanizsa 9 6 3 — 16^6 15 3. Sabaria 9 4 5 — 10-5 13 4. D.-újváros 9 5 2 2 15-5 12 5. Kaposvár 9 5 1 3 15-7 11 6. Székszárd 9 5 — 4 9-10 10 7. Sopron 9 2 5 2 13-14 9 8. MÁV DAC 9 3 3 3 13-16 9 9. Keszthely 9 4 1 4 14-18 9 10. Mohács V. 9 3 2 4 15-7 8 11. Komló 9 3 2 4 13-11 8 12. Bakony V. 9 2 3 4 9-17 7 13. Ajka 9 1 3 5 7-14 5 14. PVSK 9 2 1 6 8-17 5 15. Várpalota 9 1 2 6 10-14 4 16. Dombóvár 9 1 — 8 3-33 2 Területi bajnokság Dráva-csoport 1. Siófok 9 8 1 — 27-4 17 2. Táincsics SE 9 4 3 2 15-9 11 3. Sellye 9 4 3 2 18-14 11 4. Síik 1 ás 9 4 3 2 9-7 11 5. Tamási 9 4 2 3 14-12 10 6. Paks 9 3 4 2 17-16 10 7. Bonyhád 9 3 4 2 9-8 10 8. M.-szászvár 9 4 1 4 17-15 9 9. Kiss J. SE 9 3 2 4 14-15 8 10. Kisdorog 9 3 2 4 13-16 8 11. Barcs 9 3 2 4 16-23 8 12. Latinca SE 9 1 5 3 10-12 7 13. Bátaszék 9 2 3 4 6-12 7 14. Boly 9 2 2 5 9-14 6 15. P. Zsolnay 9 2 2 5 4-16 6 16. PBTC 9 1 3 5 8-13 5 Megyebajnokság Felnőttek 1. Na gym ámyo1c 9 6 3 — 20-6 15 2. TAÉV SK 9 7 1 1 27-14 15 3. Dombóvár' 9 6 2 1 23-9 14 4. Nagydorog 9 6 1 2 25-13 13 5. Tengelic 9 5 2 2 20-12 12 6. B. Pannónia 9 5 1 3 14-14 11 7. Ozora 9 4 2 3 19-19 10 8. Bogyiszló 9 3 1 5 19-18 7 9. Teve*l 9 2 3 4 17-18 7 10. Hőgyész 9 3 1 5 15-16 7 11. Apa rha nt 9 3 1 5 13-17 7 12. Iregszemcse 9 2 3 4 10-24 7 13. Zonrvbd 9 2 1 6 11-22 5 14. D.-iföldvár 9 2 1 6 10-21' 5 15. D.-szemtgyörgy 9 1 3 5 5-17 5 16. Pimcehely 9 1 2 6 12-20 4 Ifjúságiak 1. Nagymányok 9 8 — 1 27-11 16 2. Sz. Dózsa 9 6 T 2 42-12 1 3 3. Dombóvár 9 6 1 2 25-17 13 4. Tevel 9 6 — 3 28-13 12 5. Hőgyész 9 5 2 2 26-20 12 6. Tengelic 9 5 1 3 35-14 11 7. Nagydorog 9 4 1 4 19-20 9 8. B. Pannónia 9 3 2 4 20-17 8 9. D.-földvár 9 3 2 4 23-25 8 10. Pincehely 9 4 — 5 15-17 8 11. Ozora 9 3 2 4 19-36 8 . 12. Apa rhant 9 3 1 5 17-19 7 13. Zomba 9 3 1 5 13-23 7 14. Ireggszemcse 9 2 2 5 10^28 6 15. D.-szentgyörgy 9 2 V 6 14-28 5 16. Bogyiszló 9 — 1 8 14-47 \