Tolna Megyei Népújság, 1981. szeptember (31. évfolyam, 204-229. szám)

1981-09-08 / 210. szám

1981. szeptember 8. Képújság 5 Kerékpár Rövid távú bajnokság Vasárnap Tamásiban került sor a kerékpárosok megyei rö­vid távú utánpótlás-bajnoksá­gára. A három korcsoportban negyven versenyző indult. A rajt és a cél Tamási központ­jában, a Dám Hotel előtt volt. Az útvonal: Tamási—Nagykó- nyi—Iregszemcse—Tamási. A 30 kilométeres távon az úttörők és a serdülők hajtottak végig, a gyermekek távja 10 kilométer volt. A legfiatalabbak — a gyermekek —- versenyében szek­szárdi győzelem született. A hajrában gyorsabbnak bizo­nyult Molnár Gábor és nyert. A második befutó Nagy Lajos (Tamási) volt. Az úttörőknél a cél előtt egy kilométerrel Jávor indított és harmadmagával elhúzott a me­zőnytől. Az utolsó száz métere­ken különösen nagy hajrát dik­tált a három fiú, Jávor Péter hajtott át elsőnek a célon, a tamási Egyed Zoltán második lett. A serdülők versenyében a két szekszárdi, Auth és Patton elhúzott a mezőnytől és elő­nyüket végig tartva, sőt növel­ve érkeztek a cél előtti hajrá­hoz. Az utolsó szakaszon Auth László volt a gyorsabb. Ered­mények: Gyermekek: 1. Molnár Gá­bor (Szekszárd), 2. Nagy Lajos (Tamási), 3. Jaszanovics Géza (Szekszárd). Úttörők: 1. Jávor Péter (Szek­szárd), 2. Egyed Zoltán (Ta­mási), 3. Jámbor Zoltán (Szek- szá rd). Serdülők: 1. Auth László (Szekszárd), 2. Patton Csaba (Szekszárd), 3. Szatmári Tibor (Tamási). Természetjárás A Tolna megyei Természet- barát Szövetség szeptember 13-án, vasárnap nyílt túrátren­dez. Találkozás a túravezetővel a szekszárdi vasútállomáson 7 órakor, utazás a 7.04-kor indu­ló vonattal Bátaszéken át, mely 8.10-kor érkezik Mőcsény vasútállomásra. A Dombóvár felől érkező természetjárók 8.33-kor lesznek Mőcsényben. Az útvonal: Mőcsény—Szálka— Hármashalom — a sötétvölgyi Óriás-hegy — Szekszárd. A tá­volság 20 kilométer. Minden szervezett természetjárót, vala­mint érdeklődőket szeretettel vár a szövetség. Hírek Labdarúgó-játékvezetőink kö­zül szeptember 13-án, vasárnap a Videoton—Újpesti Dózsa NB I. ifjúsági mérkőzést a Dra- vecz—Odor—Fazekas hármas vezeti. A területi bajnokságban a Honvéd Kiss János SE—Pécsi BTC mérkőzésen a Szinger— Kleiber—Varga, míg a Sellye— Barcs találkozón a Rákosi— Stumpf—Köő hármas bírásko­dik. NB ll-es mérkőzésen (Ka­posvár—Komló) a Berkes—May működik. Ugyancsak partjelző lesz László (Mohács—Sopron). * Az MNK Tolna megyei dön­tője — labdarúgásban —szep­tember 9-én, szerdán lesz, ami­kor a Nagydorog a Szekszárdi Dózsa együttesét fogadja. Kez­dés: 16 óra. Játékvezető: May (Berkes—Gerencsér). * A szekszárdi városi atlétikai szövetség szeptember 11-én 15 órakor a gyermekek részére rendez versenyt. Szeptember 15-én szintén 15 órától serdülő ,,B” összetett minősítő versenyt tart. Labdarúgó NB II Négy kiállítás a Dombóvár-Kaposvár mérkőzésen A szekszárdi 90 percet hamar elfelejtik a nézők Szekszárdi Dózsa—MÁV DAC 2-1 (1-0). Szekszárd, 1000 néző. V: dr. Rákóczi. Szekszárd: Pó­lyák — Szabó, Tóth, Paizs, So- modi — Varga, Laki (Kniesz a .75. percben), Adorján — Do­bos, Koroknai, Pölöskei (Lauer a szünetben). Edző: Teszler Vendel. MÁV DAC: Fcrkasdi - Fehér, Pozsgai, Sülé, Háklár — Csóka, Horváth, Deák —Csol- lány (Dobos a 79. percben), Tamási, Papp. Edző: Mészáros Imre. A Dózsa kezdte a játé­kot, de a 3. percben a vendé­gek szerezhettek volna veze­tést: Szabó hazaadásánál Tóth elcsúszott, mellette Horváth el­vitte a labdát, szerencsére el­hamarkodva, 18 méterről gyen­gén lőtt. A 9. percben Horváth 22 méteres szabadrúgásból csúnyán kapu fölé bombázott. Hibát hibára halmozott a Dó­zsa védelme és középpályás­sora, ezzel éltek a győriek. A 19. percben Csollány hosszú átadással ugratta ki Deákot, aki Somodi díszkísérete mellett az ötösről, nagy helyzetben éle­sen kapu fölé lőtt. A 21. perc­ben Szabó a saját térfeléről futott fel a jobb oldalon, nagy­szerűen ívelt középre, de Fehér szögletre fejelte a labdát Pö­löskei elől. Tíz perccel később Koroknai jobb oldali beadásá­nál Sülétől szorongatva, Laki lyukat rúgott az ötösön. A 36. percben Csóka hatalmas erejű lövését Pólyák a bal felső sa­rok elől tornászta szögletre. A 39. percben Paizs ugratta ki Lakit, aki átesett Pozsgai lábán az ötösön, 11-es. Pozsgai és Csollány vitatta a bírói dön­tést, mindketten sárga lapot kaptak. A büntetőből Somodi toronymagasan a léc fölé vág­ta a labdát. A 42. percben Csol­lány 10 méteres szabadrúgását Deák közvetlenül a kapu tor­kában elvétette. A 44. percben Tóth a lesre játszó védők fö­lött átemelte a labdát. Farkas- di kifutott kapujából, előle azon­ban Szabó elcsípte a labdát és két védő között, estében a hálóba lőtte. 1-0. Szünet után az 50. percben Adorján bal oldali beadását Lauer 11 méterről a bal alsó sa­rokba pörgette, Farkasdi hárí­tott. Két perccel később Lauer iramodott meg, a 16-oson be­lül elcsúszott, Pozsgai zavará­ban szögletre vágta a labdát. A 66. percben Paizs mintaszerű átadással ugratta ki Koroknait, aki egy csel után az alapvonal közeléből ahelyett, hogy le­passzolta volna a labdát, rá­rúgta azt Fehérre. A 72. perc­ben szabadrúgást ítélt a játék­vezető a győriek javára. Mielőtt elvégezték volna.. Sülé belerú­gott Koroknaiba. Villant a pi­ros lap, Sülé idő előtt indulha­tott zuhanyozni. A 75. percben Koroknai—Lauer akció végén Lauer kiugrott a védők közül, Farkasdi előrevetődve mentett. A 78. percben növelte előnyét a hazai együttes: Dobos húzott el a jobb oldalon, beadását a támadással futó Lauer a jobb aisó sarokba lőtte. 2-0. Ezután előbb Adorján, majd Somodi is sárgalapos figyelmeztetést ka­pott. A 81. percben Adorján könnyelműsködött, Csóka elvet­te tőle a labdát és 25 méter­ről. nagy erővel a jobb felső sarokba lőtte. 2-1. Ezt a mérkőzést hamar el­felejtik majd a szurkolók Szek- szárdon. Fél órán át alacsony színvonalú, temérdek hibával tarkított vagdalkozás -folyt a két 16-os között. A kihagyott 11-es után valamelyest élénkült az iram, a hazaiak nagy kapus- hibából jutottak vezetéshez. Szünet után, emberhátrányuk ellenére is egyenrangú ellen­félnek bizonyultak a győriek. Jók: Szabó (a mezőny leg­jobbja), Paizs, Koroknai, illetve Háklár. Kaposvári Rákóczi—Dombó­vári VMSE 2-0 (0-0). Dombó­vár, 2500 néző. V: Nagy B. Kaposvár: Horváth — Kozma, Zentai, Gulyás, Varga (Vékony a 46. percben) — Szlovák, Ka­nyar, Bódis (Balázs a 85. perc­ben) — Czabula, Fábián, Házi. Edző: Magasházi József. Dom­bóvár: Foki — Lakos, Horváth, Kurdi, Porcsa — Tóth-Bagi (Szalai a 62. percben), Herbst (Molnár a 79. percben), Ma­gyar —- Iván, Túrái, Landek. Edző: Herbei József. A 2. perc­ben Házi remek cselekkel be­tört a 16-oson belülre, hét lé­pésről küldött lövését Foki nagy bravúrral hárította. Az 5. perc­ben Túrái bal oldali szöglete átszállt a védőkön, a szabadon hagyott Landek öt méterről a léc fölé fejelt. A 10. percben Bódis 11 méteres lövését védte újalbb bravúrral Foki. A 18. percben Házi élesen belőtt lab­dáját Gulyás az ötösről kapu mellé vágta. A 22. percben Iván—Magyar—Landek össz­játék végén Landek 17 méteres lövését Horváth védte. A 27. percben szép hazai támadás végén Lakos lövését tisztázta a Rákóczi kapusa. A 32. percben az előretörő Horváth lövése a védőkről Tóth-Bagi elé került, aki addig körülményeskedett, míg szerelték. Szünet után a 47. percben Landek bal oldali beívelését Horváth a levegőben úszva há­rította Túrái elől. Az 52. perc­ben nagy tumultus támadt a dombóvári kapunál, a szemfü­les Fábián végül két méterről a bal sarokba préselte a lab­dát. 1-0. Az 57. percben Iván beadását Landek ügyesen át­lépte és a felfutó Kurdi 17 mé­terről centiméterekkel lőtt a bal sarok mellé. A 62. percben Foki megsértette a játékveze­tőt, aki kiállította a DVMSE kapusát. A 66. percben Por- csát buktatták a védők a 16-oson belül, a bíró továbbot intett. A 69. percben Landek összecsapott Czabulával, a já­tékvezető nagy meglepetésre Landeket is leküldte a pályá­ról. A 70. percben Porcsa ke­ményen szerelte Czabulát, Nagy Béla játékvezető „három a magyar igazság” elve alapján Porosának is piros lapot muta­tott fel. A 73. percben Kanyar és Iván csapott össze, ezúttal Kanyarnak kellett idő előtt az öltözőbe vonulni. A 75. percben Gulyás jobb oldali beívelését a szabadon hagyott Vékony hat méterről a bal alsó sarok­ba fejelte. 2-0. A 80. percben Vékony 17 méteres nagy erejű lövését védte Szalai. Közepes iramú és színvonalú mérkőzésen a dombóvári együt­tes közel 70 percen keresztül egyenrangú ellenfélnek bizo­nyult. Ettől kezdve Nagy Béla játékvezető főszereplővé lépett elő. Az alaposan megfogyat­kozott hazaiak ellen a Rákóczi így is csak a hajrában biztosí­totta be győzelmét. Jók: Zen­tai, Czabula, Szlovák, illetve Horváth, Túrái, Lakos. Megyei labdarúgó-bajnokság Még három csapat veretlen A megyei labdarúgó-bajnokság negyedik fordulója után még három csapat veretlen: a Nagydorog, a Nagymányok, valamint a Tengelic. Ezzel szemben még mindig van egy csapat, mely nem szerzett pontot: a Bogyiszló. A forduló érdekessége, hogy a dombóváriak súlyos, 6-1-es vereséget szenvedtek Ozorán, míg a TÁÉV 3-1 arányban maradt alul Aparhanton. Az ötödik fordulóban vasárnap Dunaföldváron a Tengelic, Högyészen a B. Pannónia, Nagydorogon a Nagymányok, míg Zombán a Du- naszentgyörgy lesz az ellenfél. A teveliek a TÁÉV-hez, az apar- hantiak Dombóvárra, a Vasashoz látogatnak. Az Ozora a szomszédos Pincehelyen lép pályára, a mérkőzés „örök rang­adónak” számít. Az Iregszemcse a még pont nélküli Bogyisz- lóhoz látogat. Ozora-Dombóvári Vasas 6-1 (1-0). Ozorai, 300 néző. V.: Al­bert. Ozora: Surányi - Rúzsa, Porga>, Cziráki, Horváth, Kovács, Veng, Pfeifer I., Nádasdi, Papp, Dölles. Csere: Pokorny, Frizória. Edző: Kiss István. Dombóvár: Dobos — Gazda, Engert, Hava­si, Csatári, Mikolics, Nagy, Ko­vács, Lamm, Szieber, Pintér. Csere: Horváth, Pákái. Edző: Újvári Kálmán. A vendégek „nagy mellénye” alaposan meg­bosszulta magát: az esélytele­nebb Ozora „kiütéssel" győ­zött. G.: Dölles 2, Pfeifer I., Papp, Rúzsa, Cziráki, illetve Lamm. Jók: az egész hazai csa­pat, illetve a vendégeknél sen­ki. Iregszemcse-Pincehely 1-1 (1-0). Iregszemcse, 500 néző. V.: Unyatinszky. Iregszemcse: Agócs I. — Kovacsik, Kajdi, Pete, Németh I., Pápai, Borzok, Né­meth II., Gyónó, Kiss, Sztojka. Csere: Vincze. Edző: Székely József. Pincehely: Takács — Sü­tő, Kántor I., Kántor II., Veres, Horváth I., Francz, Gergely, Horváth II., Simon, Botos. Cse­re: Kuvik. Edző: Bükkös! And­rás. Az újonc hazai gárda nem tudta kihasználni helyzeteit. A 17. percben Kiss 11-est hibá­zott. G.: Gyánó, illetve Kuvik. Jók: Kovacsik, Kajdi, Gyánó, il­letve Takács, Sütő, Kuvik. Zomba-Tevel 2-1 (2-1). Té­véi, 30 néző. V.: Werczl. Zom­ba : Bogos — Csiki. Nyári, Hor­gos, Vass, Márton, Illés I., Bo­ros, Marsai I., Jakab I., Jakab II. Csere: Illés II., Marsai II. Edző: Kláb József. TeveJ: Braun — Fa­zekas I., Nagy, Bíró, Illés II., Miklós, Szentes, Barabás, Tur- buk, Antal, Denkinger. Csere:’ Bodai. Edző:% Teffner József. A rendkívül enerváltan játszó ha­zaiak önmagukat verték, bár a vendégek lelkesen küzdöttek. G.: Márton (11-esből), Bíró (ön­gól), illetve Turbók (11-esből).. Jók: Bogos, Horgos, Jakab I., Jakab II., illetve a teveli gár­dából senki. Dunaszentgyörgy-Nagydorog 2-2 (2-1). Dunaszentgyörgy, 500 néző. V.: Berkes. Dunaszent­györgy: Nagy III. - Pál, Hor­váth, Lencsés, Kertész, Polgár, Katz, Matus, Somodi, Nagy II., Henk. Csere: Dömény. Edző: Varga Sándor. Nagydorog: Ba­logh — Kirchner, Éger, Gondos, Bányai, Hont!, Kollár, Micskei, Ébert, Sörös, Miklós. Csere: Kulcsár, Kisgyörgy. Edző: Do­monkos János. Jó iramú, válto­zatos mérkőzés igazságos dön­tetlennel. G.: Somodi, Nagy II., illetve Ébert, Micskei. Jók: Hor­váth, Polgár, Nagy II., Matus, illetve Gondos, Bányai, Sörös. Bonyhádi Pannónia—Duna­földvár 3-2 (1-0). Majos, 300 néző. V.: Horváth. B. Pannónia: Szőts l„ - Óbendorf, Weiszen- burger, Flaskár, Szőnyi, Bajkai, Szőts II., Zulauf, János, Bányai, Incze. Csere: Fábián, Eisensehr. Edző: Kovácsi Ferenc. Duna- földvór: Józso - Jakab, Princz 1., Varga, Princz II., Vidács, Szlo- bodnyik, Tilli, Popovics, Jónás, Góman. Csere: Bogár. Edző: Kővári István. Alacsony színvo­nalú, csapkodó játék. A majo- siak helyzeteik alapján nagyobb különbséggel is nyerhették vol­na. G.: Bányai 3, illetve Princz I. 2 (egyet 11-esből). Jók: Bányai, illetve Jakab, Princz I., Jónás, Szlobodnyik. Aparhant-TAÉV SK 3-1 (2-1). Aparhant, 200 néző. V.: May. Aparhant: Schanczenbacher - Heidecker IV., Juhász I., Juhász 11., Váncsa, Dávid, Gáspár, Kul­csár, Pedhár, Palkó, Firkó. Cse­re: Mányoki, Farkas. Edző: Kozma Józléf. TÁÉV: Horvai — Micskó, Bölcsföldi, Anszló, Both, Óbendorf, Száraz, Horváth, Tur- buk, Lángi, Kovács. Csere: Maj­nái, Kertész. Edző: dr. Freppán Miklós. A nagy lelkesedéssel játszó Aparhant rászolgált győ­zelmére. Az 55. percben Váncsa kiállítva. G.: Pechár 2, Gáspár (11-esből), illetve Horváth (11- esből). Jók: Schanczenbacher, Juhász I., Gáspár, Pechár, Pal­kó, illetve Bölcsföldi, Both, Ko­vács, Horváth. Tengelic-Bogyiszló 3-2 (2-2). Tengelic, 300 néző. V.: Ritzel. Tengelic: Hujbert — Rikkers, Bosnyánszki, Nagy, Tóth II., Ba­rabás, Junkuncz, Tóth I., Gaz­dag, Éberling, Kovács. Csere: Tőrich, Borda. Edző: Molnár Jó­zsef. Bogyiszló: Vargo — Liszkai, Paksi, Györgye, Bajusz, Böröcz, Bogdanovics, Boros,, Erdős, Szántó, Valdraf. Csere: Molnár, Szabó. Edző: Palatínus János. A végig egyenrangú ellenfélnek bizonyult bogyiszlói együttessel szemben nehéz hazai győze­lem. G.: Éberling, Kovács, Gaz­dag, illetj/e Boros 2. Jók: Nagy, Tóth II., Tdosnyánszki, Gazdag, Éberling, illetve Boros, Paksi, Böröcz, Bogdanovics. Nagymányok-Hőgyész 3-0 (2-0). Nagymányok, 600 néző. V.: Dobra. Nagymányok: Sass - Vorgrümler, Németh, Lemle, Szép, Naay, Horváth, Túrós, Ba­kó, Bíró, Csordás, Csere: Tamás, Foglszinger. Edző: Guth And­rás. Hőgyész: Lécz - Kondás, Frank I., Brunner, Stefán, See- man, Erdős. Bús II., Váli, Bús I., Frank II. Csere: Vári, Baloqh. Edző: Nagy Gyula. Számtalan kihagyott hazai gólhelyzet, megérdemelt győzelem. G.: Tú­rós 2, Bíró. Jók: Sass, Vorgrüm­ler, Lemle, Bíró, illetve Lécz, Bús II., Kovács. NB II. Nyugati csoport: Nagy- kanizsai Olajbányász—Mohács-Vé- ménd 2-1, Sabaria SE—Dunaújvá­ros 1-0, Tapolca—Pécsi VSK 3-1, Sop­ron—Keszthely 3-0, Bakony Vegyész —Ajkai Alumínium 1-0, Komló—Vár­palota 2A. Területi bajnokság: Táncsics SE— Sellye 0-0, Siófok—Honvéd Kiss Já­nos SE 3-0, Mázaszászvár—La tinea SE 2-2. Megyei ifjúsági bajnokság: Tenge­lic—Bogyiszló 4-2, Iregszemcse— Pincehely 1-2, Ozorai—Dombóvár 3-3, Aparhant—Sz. Dózsa 0-3, Tevel— Zomba 6-0, Dunaszentgyörgy—Nagy­dorog 1-1, Nagymányok—Hőgyész 3- 1, B. Pannónia'—Dunaföldvár 4-4. Körzeti bajnokság: Döbrököz—Dal­mand 2-3, ifi: 1-5, Attala—Kocsola 2-5, ifi: 0-4, Závod—Kaposszekcső 2-1, Szakoly—iKisvejke ' 2-2, Kurd— Nak 1-2, Gerjen—Németkér 2-2, ifi: 0- 5, Páltfa—>Böleske 3-2, Tolnanémedi —Gyönk 3-.1, Simontornya—Kajdacs 4- 1, Pusztahencse—Madocsa 4-2, Sió- agárd—Alsótengelic 1-2, ifi: 8-3, Szedres—Fadd 1-1, ifi: 4-5, Tolna— Izmény 3-1, Alsánána—Bonyhádvanasd 1- 1, ifi: 4-0, öcsény—Kéty 4-1, ifi: 2- 1, Győré—Báta 5-2. Bajnoki táblázatok NB II. 1. Tapolca 4 4 — — 11-2 8 2. N.-kainizsa 4 3 1 — 10-4 7 3. Kaposvár 4 3 — 1 6-1 6 4. Sabaria 4 2 2 — 3-1 6 5. D.-újváros 4 2 1 1 8-2 5 6. Sopron 4 1 2 1 7-6 4 7. PVSK 4 2 — 2 6-7 4 8. Kom ló 4 2 — 2 4-5 4 9. Székszórd 4 2 — 2 3-6 4 10. Mohács-V. 4 1 1 2 6-4 3 Várpalota 4 1 1 2 6-4 3 12. MÁV DAC 4 — 3 1 7-8 3 13. Bakony V. 4 1 1 2 5-11 3 14. Ajka 4 — 2 2 3-8 2 15. Keszthely 4 1 — 3 4-11 2 16. Dombóvár 4 — — 4 1-10 — Területi bajnokság Dráva-csoport: 1. Siófok 4 3 1 — 12-1 7 2. Bonyhád 4 2 2 — 6-4 6 3. Barcs 4 2 1 1 11-6 5 4. Sellye 4 1 3 — 5-3 5 5. Siklós 4 2 1 1 4-3 5 6. P. Zsolnay 4 1 2 1 2-2 4 7. Paks 4 1 2 1 8-9 4 8. Táncsics SE 4 1 2 1 3-5 4 9. Mázaszászvár 4 1 1 2 10-11 3 10. H. Kiss J. SE 4 1 1 2 5-6 3 Laitinca SE 4 — 3 1 5-6 3 12. Kisdorog 4 1 1 2 6-8 3 13. PBTC 4 1 1 2 2-4 3 14. Tamási 4 1 1 2 2-5 3 15. Báta szék 4 1 1 2 3-7 3 16. Boly 4 1 1 2 1-5 3 Megyebajnokság Felnőttek: 1. Nagydorog 4 3 1 — 14-6 7 2. Nagymányok 4 3 1 — 8-2 7 3. Dombóvár 4 3 — 1 12-7 6 4. TÁÉV- SK 4 3 — 1 11-6 6 5. Tengelic 4 2 2 — 9-7 6 6. B. Pannónia 4 2 1 1 5-4 5 7. Hőgyész 4 2 — 2 9-8 4 8. Aparhant 4 2 — 2 9-10 4 9. Ozora 4 2 — 2 10-12 4 10. Pincehely 4 1 1 2 8-7 3 11. -D.-szentgyörgy 4 1 1 2 3-7 3 12. Iregszemcse 4 1 1 2 6-13 3 13. Tevel 4 1 — 3 7-8 2 14. D.riföldvár 4 1 — 3 4-7 2 15. Zamba 4 1 — 3 7-12 2 16. Bogyiszló 4 — — 4 6-12 — Ifjúságiak: 1. Sz. Dózsa 4 4 — — 30-1 8 2. Nagymányok 4 4 — — 13-5 8 3. Dombóvár 4 3 1 — 15-7 7 4. Tengelic 4 3 — 1 10-6 6 5. D.-földvár 4 2 1 1 12-8 5 6. Hőgyész 4 2 1 1 11-7 5 7. Nagydorog 4 2 1 1 10-6 5 8. Tevel 4 2 — 2 11-7 4 9. Pinceihely 4 2 — 2 9-10 4 10. B. Pannónia 4 1 1 2 8-9 3 11. Aparhant 4 1 1 2 5-9 3 12. Ozora 4 1 1 2 9-14 3 13. Iregszemcse 4 1 — 3 4-13 2 14. D.-szentgyörgy 4 — 1 3 3-13 1 15. Zamba 4 — — 4 1-14 — 16. Bogyiszló 4 — — 4 4-26 — így kellett volna 1. Szarvas—Papp J. SE 0-1 2 2. Kazincbarcika—Gyöngyös 2-0 1 3. Lehel SC—D. Kinizsi 1-0 1 4. Asztalos J. SE—Szabó L. 0-1 2 5. Vác—Balassagyarmat 1-1 x 6. Bábolna—Budafok 0-1 2 7. Epitök SC—Ganz-MAVAG 3-1 1 8. Dorog—Kecskemét 1-0 1 9. Bouxitbápyász—Pécsi VSK 3-1 1 10. Dombóvár-Kaposvár 0-2 2 11. Szekszárd-MAV DAC 2-1 1 12. Sabaria—Dunaújváros 1-0 1 13. Sopron—Keszthely 3-0 1 +1 Szolnok—Gyula 1*0 1 A lapunk mai számában megjelent tudósításokat Ír­ták, valamint az eredménye­ket közölték: Fekete László, Gaál István, Soós István, Czi­ráki József, Kovács Péter, Zwick Jakab, Dömötör Endre, Orbán Lajos, Lőrincz Antal, Vida István, Nédó Péter, Klein Márton. Szabó Sándor, Túrós József, Hadaró Sándor. A sportoldalakat összeállította: Nyakas István rovatvezető. Pólyák hárít egy győri akciót. Mellette beavatkozásra készen Tóth, Varga, Somodi és Paizs.