Tolna Megyei Népújság, 1981. szeptember (31. évfolyam, 204-229. szám)

1981-09-01 / 204. szám

1981. szeptember 1. Képújság 5 Teke NB 1 Győzelem az őszi rajtnál Dombóvári Spartacus—Sop­roni SFAC 5-3 (5355-5193). Az első párban Árvái és Mándli kezdett és 43 fa előnyre tett szert a dombóvári csapat. A folytatásban ' az előny 97 fára nőtt. Az utolsó pártban verseny­ző Tarsoly és Kollár nagy küz­delemben bizonyult jobbnak; el­lenfelénél és így alakult ki a dombóváriak megérdemelt győ­zelme. A csapat minden tagja dicséretet érdemel, de kellő összpontosítással és nagyobb lelkesedéssel a győzelem ará­nya nagyobb is lehetett volna. A dombóvári együttes új pá­lyacsúcsot ért el. Pontszerzők: Mándli 927, Tarsoly 915, Kollár 886, illetve Fekete 912, Löfler 888, Kovács 887. Labdarúgó NB II Epnli erők küzdelme Kaposvárott Várpalotai Bányász-Dombó­vári VMSE 4-0 (0-0). Várpalota, 2000 néző. V.: Bay. Várpalota: Balogh - Pávics, Kis-bej, Há- bersdorfer, Bor — Nagy IV., Nagy II., Székeres—Kánya (Ba- di a 65. percben), Mártái, Nagy 1. Edző: Jánky Miklós. Dombó­vár: Foki — Magyar (Herbei a 76. percben), Horváth, Lakos, Porcsa — Tóth-Bagi, Herbst, Kurdi (Iván a 66. percben) - Túrái, Zircher, Landek. Edző: Herbei József. Nagy lendülettel kezdett a hazai csapat, az 5. percben mégis a Dombóvár szerezhetett volna vezetést: Landek, majd Zircher és Túrái közeli lövését hárították a vé­dők. A 8. percben Szekeres 25 méteres szabadrúgását védte Foki. A 21. percben Nagy II. húzott kapura', 12 méteres, nagy lövését Foki bravúrral szögletre tenyerelte. A 34. percben Bor beadásába Horváth kézzel be­lenyúlt, a játékvezető 11-est ítélt. A büntetőből Nagy II. csú­nyán kapu fölé vágta a labdát. A 43. percben Mártái bal olda­li szögletét Bor az ötösről kapu mellé fejelte. Szünet után a 49. percben Nagy I. jobb oldali szögletét az előrehúzódó Bor öt méterről a jobb alsó sarokba fejelte. 1-0. Az 56. percben Túrái remek át­adását Zircher lefejelte Landek elé, aki 12 méterről nagy lövést küldött kapura, de Balogh jó érzékkel mentett. A 63. perc­ben Tóth-íBagit buktatták a 16- oson belül, de a játékvezető ezúttal továbbot intett. A 67. percben Mártái jobb oldalról belőtt labdáját Nagy II. hat méterről, senkitől sem zavar­tatva a jobb alsó sarokba fejel­te. 2-0. A 71. percben Horváth szabálytalanul szerelte Szeke­rest a 16-oson belül, ez is 11- es. A büntetőt Mártái értékesí­tette. 3-0. A 75. percben Nagy I. gólba tartó labdáját Lakos a kapu torkából vágta a mezőny­be. A 78. percben Nagy II. sza­badrúgását Mártái—Horváth díszkíséretében - hét méterről a jobb alsó sarokba továbbí­totta. 4-0. A 81. percben Túrái 19 méteres, nagy lövését Ba­logh ritkán látható, nagy bra­vúrral hárította. Az első félidőben fegyelme­zetten és nagy lelkesedéssel játszott a dombóvári csapat. Szünet után a gyorsan bekapott gól ellenére sem adta fél a DVMSE, de a hazaiak máso­dik gólját követően már eldőlt a két pont sorsa. Jók: Há- bersdorfer, Bor, Kisbej, illetve Landek, Lakos. Kaposvári Rákóczi-Szekszár- di Dózsa 2-0 (0-0). Kaposvár, 3000 néző. V.: Kovács L. Kapos­vár: Horváth — Kozma, Gulyás, Zentai, Varga — Szlovák, Pet­rák, Kanyar — Fábián (Czabula a szünetben), Bódits (Vékony a 61. percben), Házi. Edző: Ma­gasházi József. Szekszárd: Pó­lyák — Szabó, Tóth, Paizs, So- modi — Laki, Varga, Adorján — Dobos (Lauer a 66. percben), Koráknál, Pölöskei (Orosz a 82. percben). Edző: Teszler Ven­del. Igen nagy iramban kezd­tek a csapatok, az első hely­zet a Dózsa előtt adódott: az 5. percben Koroknál 17 méteres lövését Horváth nehezen hárí­totta. Élvezetes, jó iramú ne­gyedórás mezőnyjáték követke­zett. A 18. percben Kanyar az alapvonal közeléből rúgott sza­badrúgást, a nagy erejű lövést Pólyák remek vetődéssel kiütöt­te. A 21. percben Szabó előre­ívelt -labdáját Zentai kifejelte, Pölöskei rácsapott, de 18 mé­terről kapu fölé lőtte-. A 30. percben -Gulyás 25 méteres sza­badrúgását a berobbanó Szlo­vák elől Pólyák a mezőnybe öklözte. Két perc múlva Bódis 18 méteres lövését hárította Pólyák, majd Petrák bombáját tisztázta a lilák kapusa. A 40. percben Adorján vezette fel a labdát, 25 méteres lövés-e elsu­hant a léc mellett. A 41. perc­ben Bódis beadását Házi fej­jel csúsztatta kapura, Pólyák gyors vetődéssel szögletre te­nyerelte a- labdát. A 45. perc­ben Koroknál húzott el -a bal oldalon, az alapvonal közeléből az érkező Somodi elé gurította a labdát, aki 20 méterről kapu fölé lőtte. Szünet után az 53. percben Kozma beadását Szlovák öt méterről fejelte kapu rat Pólyák biztos kézzel hárított. A 62. percben Vékony bal oldali be­adását Házi a léc fölé fejelte. A 74. percben Korok-nai 25 mé­teres lövését tisztázta Horváth. Két perccel később Koroknál elfutott a jobb oldalon, éles beadását -Lauer elől Varga szögletre vágtam A 77. percben furcsa körülményék között szer­zett vezetést a Rákóczi. A játék­vezető szabadrúgást ítélt a Dó­zsa javára, Laki Adorjánhoz gu­rította a labdát. A középpályás kézzel akarta megállítani a labdát, hogy elvégezze a sza­badrúgást. A bíró sípolt, s nagy derültség közepette a hazaia­kat juttatta szabadrúgáshoz! A labdát Kozma kapta, kapura húzott, beadását Vékony nyolc méterről a hálóba lőtte. 1-0. A 83. percben Varga középre ívelt, Orosz lekezelte a labdát a 16-osos belül, de a kifutó Horváth a lövés pillanatában menteni tudott. A 85. percben Adorján 20 méteres szabadrú­gását védte a hazaiak portása. A 89. percben kaposvári akció végén tíz méterről Vékony bom­bázott a hálóbal 2-0. Mindvégig jó iramú, válto­zatos, küzdelmes találkozót ví­vott a- két együttes. A lila-fehé­rek ezen a mérkőzésen nyúj­tották a legjobb teljesítményt ebben az idényben. A Dózsá­ban a sok -jó teljesítmény kö­zül is kiemelkedett Paizs, Tóth, Adorján és Laki játéka. A megyei labdarúgó-bajnokságért Hárman pontveszteség nélkül A megyebajnokság harmadik fordulója után a Dombó­vár, a Nagydorog, valamint a TÁÉV még nem vesztett pontot. Viszont két csapat, az újonc Zomba és az ugyancsak újonc Bogyiszló még nem szerzett pontot. Nagydorog—Tevel 3-1 (1-0). Nagydorog, 300 néző. V.: Lu­gast. Nagydorog: Balogh — Gomdo-s, Kirchner, Bányai, Sö­rös, Kollár, Honfi, Mlcsklei, Ébert, M>i!kílós, Virág. Csere: Kis- györgy, Harsány!. Edző: Do­monkosi János. Tevéi: Braun — Nagy, Bíró, llíl'és II., Miklós, Fazekas I., Szentes, Barabás, Antali, Turbók, lllllés I. Csere: Fazekas II., Szabó. Edző: Toff­ner József. A 75. percben Braun kiállítva. Küzdelmes ta­lálkozó, nehéz hozali győze­lemmel. G.: Ébert, Sörös (11- esbő'l), Micskei, illetve Szentes. Jók: Bányai, Gondos, Micskei, iílletvet Szentes, Turbuk, Pincehely—Bogyiszló 4-1 (1-1). Pincehely, 200 néző. V.: Kormos. Pincehely: Takács — Sütői Kántor I., Kántor II., Misztei, Horváth I., Francz, Ger­gely, Horváth II., Németh, Bo­tos. Csere: Vörös, Kuv-ik, Edző: Bükkös! András. Bogyiszló: Var­ga — Molnár, LisZkai, Bajusz, Böröcz, Gyöngye, Szabó, Boros, Erdős, ißoigdanovics, Szántó. Csere: Bárdos. Edző: Palatínus János. Szünet utón hengerelt a pincehelyi gárdái. G.: Horváth I. 3, Franc, Illetve Boros. Jók: Horváth II., Horváth J., Sütő, Gergely, illetve Györgye, Bo­ros. TÁÉV SK—Ozora 5-0 (2-0). Szekszárd, 300 néző. V.: Sza­bó. TÁÉV SK: Ho-rva-i — Mics- kó, Bölcsföldi, AnszJó, Both, Klopcsik, Veress. Turbuk, Lángi, Horváth, Obendorf. Csere: Ko­vács, Száraz. Ozora: Jurányi — Rúzsai, iPorgai, Czirálki, Hor­váth, Vengi, Pfeifer, Kovács, Döl- les, Papp, Miklós. Edző: Kiss Istváni A minden csapaitrészié- bem jobb szekszárdi csapat ilyen különbséggel is rászolgált győzelmére. G.: Horváth 3, Szálraz, Obendorf. Jók: Anszló, Horváth, Bölcsföldi, Veress, Hoinvai, Ültetve Papp. Aparhant—Zömbe 3-2 (2-0). Zomba, 300 néző. V.: Farkas. Aparhant: SdrancZembaeher — Heidecker IV., Juhász' I., Juhász II. , Vámosai Dávid, Gáspár, Kul­csár, Firka, Palika, farkas. Cse­re: Máoyofci, Pechár. Edző: Kozmái József. Zomba: Bogos — Csíki, Jakab S., Illés Z., Márton, Bakó, Boros, Horgos, Obrácz, Búzás, Jakab I. Cse­re: Nyári, Kerekes. Edző: Kíáb József. Alacsony színvonalú ta­Szieber 4, Gazda, Havasi, Nagy, Lamim. Jók: az egész dombó­vári csapat, illetve Németh I., Pápai, -Agócs. Hőgyész—Dunaszentgyörgy 4-0 (1-0). Hőgyész, 300 néző. Ot fehérmezes ozorai védő kSzött Horváth, aki három góllal járult a TÁÉV SK győzelméhez láillkozón az enerváltan játszó zomlbaialk ellen megérdemeltén nyerték a vendégék. G.: Gás­pár, Palkó, Juhász I., illetve Obrácz, Jakab S. Jók: Juhász 1., Héidedker IV., Dávid, illetve Illés Z., Nyári, Csíki. Nagymányok—Dunaföldvár 2-0 (2-0). Dunaföldvár, 300 néző. V.: Gerencsér. Nagymá­nyok: Saiss — Foglllszinger, Né­meth, Lernte, Szép, Nagy, Bí­ró, Horváth, Túrós, Bakó, Csor­dás. Csere: Gungll, Tamás. Ed­ző: Guth András. Dunaföldvár: Józsa — Jakab, -Pri-ncz I., Var­go, Prlincz II., Viidács, Pálinkás, Tiili, Popovics, Jónás, Górnám Csere: SZalbó. Edző: Kővári Ist­ván. Egységesebb játékával, j óbb h elyzetk'iha szná Iá sá val nyert ai Brikett SE. G.: Túrós, Bakó. Jóik: Bíró, Lernte', Németh, illetve Jónás, Princz I. Dombóvári Vasas—(regszem­cse 8-0 (3-0). Dombóvár, 400 néző. V.: Bogos. Dombóvár: Dobos — Gazda, Engeirt, Ha­vasi, Csatári, Mükoll'ícs, Nagy, Kovács II., Lamm, Szieber, Pin­tér. Csere: Horváth, Pákái. Ed­ző: Újvári Kálmán. I reg szem­cse-: Agócs — Visz'ló, Németh 1., Pete, Németh II., Pápai, Borzok, Máté, Gyónó, Kiss, Ko­vács. Edző: Székely József. Ki­tűnő csapatjátékkal kiütéssel győzött a Vasas gárdája. G.: V.: Dömyei. Hőgyész: Lécz — Dékány, Frank II., Stefá-n, Brun­ner, Seemann, Balogh, Bús II., Erdős, Valii, Frank I. Csere: Sándor, Banai 11. Edző: Nagy Gyulla. Dunaszentgyörgy: Nagy III. — Pál, Puklii, Kertész, Lencsés, Horváth, Polgár, La- cza, Malbus, Nagy II., Henk. Csere: Varga. Edző: Varga Sándor. A naigy akarással ját­szó hőgyészi együttes megérde­melten tartotta otthon a- két pontot. G.: Vali 2, Bús II., Ste­fan. Jóik: Stefan, Brunner, Frank II., Vállli, Délkálny. A vendégcsa­patból senki sem nyújtott kii- emélkedő teillje-sítm-é-nyt. Bonyhádi Pannónia—Tenge- lic 1-1 (0-0). Ma-jos, 400 néző. V.: Rauer. B. Pannónia: Szőís I. — Szőnyi, Weiszenburger, Fiaskón, Eisemisehr, Vendég, Já­nos, Szőts II., Bajíkai, Bányai, Kollár. Csere: Zuilüuf, Oben­dorf. Edző: Kovácsi Ferenc. Tengéllic: Hujbért — Rikkers, Nagy, Hosnyánsziki, Tóth II., Barabás, Junikuncr, Tóth I., Éberllinig, Bordái Gazdag. Cse­re: Tőrich. Edző: Molinón Jó­zsef. Küzdelmes mérkőzésen sok helyzeteit kihagyott a maija- s-i gárda, a Tengellic így is csak a 85. percben, egyenlített. G.: Baijklaír, illetve Nagy. Jók: Kollár, Zulauf, Szőmyi, illetve Hujbent, Nagy, Tóth I., Tóth II. Kajak-kenu Jó helyezések a D típusú versenyen A Szekszárdi Spartacus ka­jakosai a hét végén — szom­baton és vasárnap - országos D típusú minősítő versenyen álltak rajthoz Szamoson. Szám szerint tizenöt egyesület 392 versenyzője küzdött a helyezé­sekért, melyben a szekszárdiak a várakozásnak megfelelően szerepeltek, Sántha,, Adorján, Fekete, Nagyváradi, Ellermann 1. lett szombaton. Vasárnap 500 méteren Ellermann -nyert, majd ugyanezen a távon párosban Mozbacherrel szerzett elsősé­get. Eredmények: Hosszútáv (szombat). MK-1 2000 m III. kcs.: 1. Sántha Fe­renc. K—2 5000 m: 1. Adorján— Fekete. K—1 serdülő 2000 m: 1. Nagyváradi Tibor, K-1 5000 m: 1. Ellermann Péter. MK-1 2000 m II. kcs.: ...2. Eger László. MK Hírek Labdarúgó-játékvezetőink kö­zül Dravecz -István szeptember 2-án, szerdán a Videoton—Ha­ladás, majd szeptember 5-én, szombaton a Budapesti Honvéd •-Debrecen mérkőzésen műkö­dik, -mint partjelző. A területi bajnokságban a Mázaszászvár -Honvéd Latinco találkozót a Rákosi—Gerencsér—Szabó, míg a Honvéd Táncsics—-Sellye mér­kőzést a László—Pauer-Dörnyei hármas vezeti. * iHVDSZ-sportnap. A dombon sporttelepen a HVDSZ megyei sportnapot rendez.1 Kezdés szeptember 5-én 8.30-kor, a rendezvény egész nap tart, melyre több száz dolgozót vár­nak. * Szeptember 4-én, pénteken a bányásznap alkalmából a Nagymányoki Brikett SE öreg­fiúk labdarúgó-mérkőzés-t ren­dez, melyre ellenfélnek a Bony­hádi öregfiúk csapatát hívták meg. A mérkőzés 17 órakor kezdődik. * ökölvívás: Egerben a Dobó István nemzetközi emlékverse­nyen -Nyíri László, a Paksi SE versenyzője légsúlyba-n 2. lett. A selejtezők során a salgótarjáni Gáspár ellen nyert, majd az elődöntőben összetalálkozott az 1980. évi IBV-győztes szovjet Kovtunnal. Miután Nyíri a szov­jet versenyző ellen nyert, a döntőben Botossal került össze. A salgótarjáni fiútól Nyíri pon­tozásos vereséget szenvedett, igya súlycsoportban 1. Botos, 2. Nyiri lett. • Két új létesítményt avattak Szedresen egy időben. A kézi­labdázók bitumenes pályát koptak, míg az MHSZ lövészei fedett lőteret. A két beruházás értéke túlhaladja a félmillió fo­rintot. Ebből mintegy 300 ezer forint értékben végzett társa­dalmi munkát az AGROBER vállalat Pollack Mihály szocia­lista brigádja, a szedres! ter­melőszövetkezet, a sportolók, az MHSZ-klubtagok, valamint Szedres község kisiparosai. A Szekszárdi Állami Gazdaság gépekkel segítette a munkát — írja Koleszár Mihály tudósító Szedresből. Befejeződött a paksi járás­ban a Duna-ku-pa, valamint a Tsz-kupa labdarúgótorna. Vég­eredmény: Dunai-kupa: 1. Nagydorog 6, 2. Alsótengelic 6, 3. Paks -II. 0 ponttá,!. Tsz-kupa: 1. Németkér 6, 2. Madocsa 3, 3. Kajdacs 3 ponttal. NB II: Soproni SE—Ajkai Alumí­nium 2-2, Olajbányász—Keszthely 2-1, D. Kohász—Veszprém 5-0, Pécsi VSK— Mohács-Véménd 2-1, Tapolcai Bauxit­bányász—Komló 3-0, MÁV DAC— Sabaria 0-0. Területi bajnokság: Boly—Pécsi Zsolnai 0-1, H. Kiss János SE—Siklós 1-2, Sellye—Mázaszászvár 4-2. Megyei ifjúsági bajnokság: B. Pan­nónia—Tengelic 0-1, Dunaföldvár— Nagymányok 1-3, Hőgyész—Duna­szentgyörgy 6-1, Nagydorog—Tevel 1-3, Zomba—Aparhant 0-1, Sz. Dó­zsa—Ozora 6-1, Dombóvár—Iregszem­cse 4-1, Pincehely—Bogyiszló 5-1. Körzeti bajnokság: Kajdacs—Pusz- tahencse . 2-0, Gyönk—Simontornya 0- 5, ifi: 2-2, Bölcske—Tolnanémedi 4-1, Németkér—Pálfa 2-1, Paks II.— Gerjen 1-1, Kisvejke—Kurd 1-3, ifi: 4-7, Kaposszekcső—Szakály 1-0, Ko- csola—Závod 2-2, ifi: 3-2, Dalmand— Attala 2-0. ifi: 1-2, Szakcs—Döbrö- köz 1-5, ifi: 5-2. Nak szabadnapos. Bá- ta—Cikó 5-1, ifi: 1-2, Kéty—Győré 1- 3, Bonyhádvarasd—öcsény 1-1, ifi: 4-1, Izmény—Alsónána 2-3, Fadd— Tolna 2-1, ifi: 2-2, Sióagárd—Szed­res 2-2, ifi: 4-2, Alsótengelic—Kakasd 4-0. Bajnoki táblázatok NB II 1. Tapolca 3 3 — — 8-1 6 2. D.-újváros 3 2 1 — 8-1 5 3. N.-kanjzsa 3 2 1 — 8-3 5 4. Kaposvár 3 2 — 14-1 4 5. PVSK 3 2—15-4 4 6. Sabaria SE 3 12 — 2-1 4 7. Mohács-V. 3 1115-2 3 Várpalota 3 111 5-2 3 9. MÁV DAC 3 — 3 — 6-6 3 10. Sopron 3 — 2 1 4-6 2 11. Komló 3 1-22-4 2 12. Keszthely 3 1-24-8 2 13. Ajka 3-213-7 2 14. Szekszárd 3 1 — 2 1-5 2 15. Bakony V. 3—12 4-11 1 16. Dombóvár 3---------3 1-8 — TERÜLETI BAJNOKSÁG Dráva-csoport: 1. Siófok 3 2 1 — 9-1 5 2. 3, 4. Sellye Paks 3 3 1 1 2 2 — 5-3 7-6 4 4 Bonyhód 3 1 2 — 5-4 4 5. Siklós 3 2 — 1 3-2 4 6. P. Zsolnai 3 1 2 — 2-1 4 7. Barcs 3 1 1 1 8-5 3 8. H. Kiss J. SE 3 1 1 1 5-3 3 9. Táncsics SE 3 1 1 1 3-5 3 10. Bátaszék 3 1 1 1 3-6 3 11. Mázaszászvár 3 1 — 2 8-9 2 12. Latinca SE 3 — 2 1 3-4 2 13. Kisdorog 3 1 — 2 5-7 2 14. Tamási 3 1 — 2 2-5 2 15. Boly 3 1 — 2 1-5 2 16. PBTC 3 — 1 2 1-4 1 MEGYEBAJNOKSÁG Felnőttek 1. Dombóvár 3 3 — — 11-1 6 2. Nagydorog 3 3 — — 12-4 6 3. TÁÉV SK 3 3 — — 10-3 6 4. Nagymányok 3 2 1 — 5-2 5 6. Hőgyész 3 2 — 1 9-5 4 6. Tengelic 3 1 2 — 6-5 4 7. B. Pannónia 3 1 1 1 2-2 3 8. Pincehely 3 1 — 2 7-6 2 9. revei 3 1 2 6-6 2 10. 11. D.-földvár Aparhant 3 3 1 1 ___ 2 2 2-4 6-9 2 2 12. D.-szentgy. 3 1 — 2 1-5 2 13. Iregszemcse 3 1 — 2 5-12 2 14. Ozora 3 1 — 2 4-11 2 15. Bogyiszló 3 — — 3 4-9 — 16. Zomba 3 — — 3 5-11 — Ifjúságiak 1. Sz. Dózsa 3 3 — — 27-1 6 2. Dombóvár 3 3 — — 12-4 6 3. Nagymányok 3 3 — — 10-4 6 4. Hőgyész 3 2 1 — 10-4 5 5. Nagydorog 3 2 — 1 9-5 4 6. D.-földvár 3 2 — 1 8-4 4 7. Tengelic 3 2 — 1 6-4 4 8. Aparhant 3 1 1 1 5-6 3 9. B. Pannónia 3 1 — 2 4-5 2 10. Pincehely 3 1 — 2 7-9 2 11. Tevel 3 1 — 2 5-7 2 12. Ozora 3 1 — 2 6-11 2 13. Iregszemcse 3 1 — 2 3-11 2 14. Zomba 3 — — 3 1-8 — 15. D.-szentgy. 3 — — 3 2-12 — 16. Bogyiszló 3 — — 3 2-22 — így kellett volna 1. MÁV DAC—Sabaria 0-0 X 2. Keszthely—Olajbányász 1-2 2 3. Alumínium—Sopron 2-2 X 4. Bauxitbányász—Komló 3-0 1 5. Pécsi VSK—Mohács-V. 2-1 1 6. Ganz-MAVAG—MÁV Előre 4-1 1 7. 22. Volán—Építők SC 1-0 1 8. Szegedi Dózsa—Bábolna 2-2 X 9. BVSC—Kecskemét 2-3 2 10. Szabó L. SE—Debr. USE 1-1 X 11. Miskolc—Szolnok 0-2 2 12. Gyöngyös—Eger 1-1 X 13. Bem SE—Papp J. SE 3-1 1 +1 Kossuth KFSE—Váci Izzó 1-1 X — I CUUU III. ...SJ. wuiiJi ni niV| K-1 2000 m: ...5. Rusznák Zol­tán. K-1 2000 m: ...6. Nyirő Gábor. K—1 2000 m: ...10. Fe­kete Zsolt. MK-1 2000 m III. kcs.: ...10. Ferenczi Attila. Rövidtáv (vasárnap). K—1 500 m: 1. ElJermann Péter. K—2 500 m: 1. Ellermann-Mozbacher. K -4 500 m: ...2. Nagyváradi- Adó rj á n-Fekete—El Ierm an n. K- 2 serdülő 500 m: 1. Nagyváradi -Rusznák. K-1 serdülő 1000 m: ...3. Nyirő Gábor, ...8. Fekete Zsolt. K-1 1000 m: ...2. Nagy­váradi Pál. A szekszárdi kajakozok az idén még két versenyen szere­pelnek. Szeptember 19-én és 20-án Budapesten, a keretfel­töltő válogató versenyen indul­nak, majd szeptember 26-27- én Domboriban az évadzáró versenyen vesznek részt.