Tolna Megyei Népújság, 1981. szeptember (31. évfolyam, 204-229. szám)

1981-09-29 / 228. szám

1981. szeptember 29. "népújság 5 Labdarúgó NB II Küzdelmes találkozón vesztett a Dózsa Doittbóvár: továbbra fa pont nélkül Hírek Labdarúgó-játékvezető i nk kö- zül október 4-én, vasárnap a Komló—Ajka NB II-es mérkő­zést a Dravecz—László—Klei­ber hármas vezeti. A területi bajnokságban kilencen működ­nek: P. Zsolnay—Honvéd Tán­csics SE: Köő—Ritzel—Szabó. Bancs—Mázaszászvár: Berkes— May—Gerencsér. Pécsi BTC— Sellye: Sziager—Lugast—Var­ga. A Somogy megyei bajnok­ságban a Tab—Kadarkút ta­lálkozót a Beck—Bogos—Tóth hármas irányítja. * Szekszárd város-járás serdü­lő „B” összetett atlétikai ver­senyének időpontja október 2., péntek, Szekszárdon, a városi sporttelepen, 15 órától. Október 4-én három-csapa­tunk Bonyhád, Paks és a Kis­dorog idegenben, míg a Tamási és Bátaszéfc otthon játszik. A bonyhádiak Sikláson lépnek pályára (v.: Vukmann). A paksiak Bolyra látogatnak (v.: Aumann), Bátaszéken a1 Hon­véd Kiss János SE lesz a ven­dégcsapat (v.: Radó), Tamási­ban megyei rangadó lesz, a Kisdorog lesz a vendég (v.: Kövesi). A mérkőzések vasár­nap már ebben' a bajnokság­ban is 14 órakor kezdődnek. Labdarúgás Országos bajnokság SERDÜLŐK: Szekszárdi Dózsa—Mohács- Véméndi TE 5-0 (3-0). Sz. Dó­zsa: Holler — Nagyfalusi, Sá­gi, Vecsei, Kvanduk, Topánka, Deli, Ősz, Tamás, Freppán, Beke. Csere: Fertőszögi, Fer- ger, Unyatyinszky. Edző: Tor­nyai Barna. Jól és gólerősen játszott a serdülőgárda és ilyen különbséggel is megérdemelten nyert. G: Deli, Tamás, Sági, Ősz, Freppán. Jók: Ősz, Sági, Tamás, Deli. IFJÚSÁGIAK: Szekszárdi Dózsa—Mohács- Véméndi TE 4-3 (2-0). Sz. Dó­zsa: Pesti — János, Haán, Papp, Csorbái, Endrődi, Die­nes, Márkus, Répási, Joó, Ki- lyén. Csere: Bencze, Dénes. Edző: Formaggini Károly. Fe­gyelmezett, helyenként ötletes játékkal 60 perc alatt 3-0-ás előnyt szerzett a Dózsa. Egy potyagól, valamint több pon­tatlanság felhozta a pályavá­lasztó mohácsi csapatot, a haj­rá izgalmasan alakult. G: Joó 2, Márkus, Papp. Jók: Haán, Papp, Márkus, Dienes, Joó. így kellett volna 1. Gyula—STC 2-0 1 2. Szabó L SE—Eger 0-2 2 3. Szegedi D.—B.-gyarmat '3-1 1 4. BVSC—MÁV Előre 0-1 2 5. MÁV DAC—Bauxitb. 0-2 2 6. Mohács V.—Sabaria 1-2 2 7. Fiorentina—Ascoli elmaradt 8. Genoa—Cesena 0-0 X f. Internazionale—Torino 1-0 1 10. Napoli—Milan 0-1 2 11. Udinese—Avellino 1-2 2 12. Cavese—Sampdoria 1-1 X 13. Rimini—Lazio 1-0 1 14. Foggia—Pistoiese 2-1 1 +i Palermo—Pescara 2-0 1 Ajkai Alumínium—Dombóvá­ri VMSE 2-0 (1-0). Ajka, 1000 néző. V: Tapolczai. Ajka: Buj- tor — Hollenczer, Czibik, Pus­kás, Csikhon — Takács, Túri (Gőcze a 70. percben), Fehér — Cserna, Nagy (Menyhárt a szünetben), Csikesz. Edző: Hal­ter Gyula. Dombóvár: Foki — Lakos, Horváth, Magyar, Por- csa — Túrái (Kovács az 57. percben), Tóth-Bagi, Herbst (Molnár a 76. percben) — Iván, Zircher, Landek. Edző: Herbei József. A vendég dom­bóváriak léptek fel támadólag és a 4. percben Horváth jól ugratta ki Zirchert, aki 10 mé­terről, gólhelyzetben kapu fölé lőtt. A 6. percben Túri Csikesz- hez továbbított, de Horváth a lövés pillanatában mentett. A 13. percben formás dombóvári támadás végén Zircher elől nehezen mentettek az ajkai vé­dők. Az ellentámadásból Pus­kás közeli lövését Foki bizto­san hárította. A 18. percben Ivánt a 16-os sarkánál szabály­talanul szerelték. A szabadrú­gásból Landek Túrái elé gurí­totta a labdát, lövése a kapu­fáról Zircher elé került, akinek közeli fejesét Bujtor óriási bra­vúrral hárította. A 35. percben Landek ugratta ki Túráit, aki az üresen hagyott Iván elé ját­szott, a szélső senkitől sem za­vartatva az oldalhálóba lőtte a A területi bajnokságban lévő öt csapatunk közül ezúttal a legnagyobb sikert a Tamási MEDOSZ mondhatja magáé­nak, 3-2 arányban nyert a Hon­véd Kiss János SE ellen. Kisdo- rogon a bátyiak voltak a ven­dégek, akiknek legyőzése - a lelkes játék eredménye — nem jelentett túl nagy feladatot a hazaiaknak1. Bonyhádon a Barcs volt a vendégcsapat. Ezúttal a bonyhádiaknak nem sikerült nyerni. Oka: helyzeteikből mindössze kettőt értékesítettek. Pakson 900 néző előtt 3-2-re nyert a. hazai csapat a nagy múltú Pécsi BTC ellen. Tudósí­tónk szerint a paksi győzelem nagyobb arányú is lehetett vol­na. Bátaszéken a Pécsi Zsolnay együttes volt a1 vendégcsapat. A lelkes 800 bátaszéki szurkoló hazai győzelmet várt, ez elma­radt. Egy nagy erejű lövés a bátaszéki kapusról kipattant és ezt értékesítették a vendégek. Ez az egy gól eldöntötte a mér­kőzés sorsát a porcelángyóriak javára. Csapataink közül a Bonyhád- ■nak van a legjobb pozíciója, a 2. a Tamási MEDOSZ a 4., a Kisdorog a 7., a Paks 9., míg a Bátaszék a 11. helyen áll. Tamási MEDOSZ-Honvéd Kiss J. SE 3-2 (2-1). Kapoly, 600 néző. V.: Sárkány. Tamá­si: Banász — Kui, Wirth, Bazso- nyi, Lieszkovszky — Béta, Var­ga, Rab — Szajkó, Bocz, San- di. Csere: Agócs, Meksz. Edző: Kovács István.. H. Kiss J. SE: Czanka — Banai, Frecska, Mol­nár, Böröcz - Huber, Végh, Ferenczi - Pál, Varga, Kádár. Csere: Tatai. Edző: Kétszeri Ferenc, A 6. percben Rab éles szögből leadott, 15 méteres lö­vése vezetéshez juttatta Tamá­sit. 1-0. A 7. percben Szajkó 20 méteres lövése egy védőt is érintve vágódott a hálóba. 2-0. A 21. percben védelmi hibából Végh nyolc méterről szépített. 2-1. A 30. percben Lieszkovsz- kyt utánrúgásért kiállították. A 47. percben hazai támadás vé­gén Varga 15 méterről egyen­lített. 2-2. A 72. percben Rabot ellökték a védők a 16-oson be­lül, 11-es. A büntetőt Bazsonyi értékesítette. 3-2. Jó játékvezetés mellett, igen jó iramú, végig küzdelmes és nyílt találkozón a tíz főre ol­vadt tamásiak lelkesedésből példát mutatva győzték le el­lenfelüket. Jók: Banász, Bazso­labdát. A 39. percben Túri re­mekül tálalt Cserna elé, aki a kifutó kapus mellett lőtt a háló­ba. 1-0. Szünet után a 49. percben Menyhárt—Cserna—Túri össz- játék végén Túri kapáslövése zúgott el a léc fölött. Az 51. percben Menyhárt lövését véd­te biztosan Foki. A 60. perc­ben Menyhárt szabadrúgása kerülte el a kaput, majd négy perccel később egy rosszul si­került dombóvári hazaadást Fehér elcsípett, de az ötösről a kapufára lőtte a labdát. A 72. percben Menyhárt sorra cselezte ki a DVMSE védőit, a lövés pillanatában Foki merész lábra vetődéssel mentett. A 89. percben Fehér remekül lépett ki a védők közül és a kifutó Foki mellett a hálóba gurította a labdát. 2-0. Az első 45 percben a dom­bóváriak ha kihasználják' lehe­tőségeiket, úgy akár el is dönt- hették volna a két pont sorsát. Közepes iramú mérkőzésen vé­gül is, ha szerencsés gólokkal is, de megérdemelt hazai győ­zelem született. Jók: Fehér, Cserna, Puskás, Csikesz, illetve Foki. Keszthelyi Haladás—Szek­szárdi Dózsa 2-1 (1-0). Keszt­hely, 2000 néző. V: Palik. Keszt­hely: Sándorfi — Kovács, Filó, Bagó, Gáspár — Pál, Antoni nyi, Bóta, Agócs, illetve Böröcz, Végh, Pál. Paksi SE-Pécsi BTC 3-2 (1-1). Paks, 900 néző. V.: Haracsi. Paks, Turóczi — Szűcs, Rácz, Blatt, Vayer - Hanoi, Porga, Vörös - Kovács, Pesti, Szabó: Csere: ‘Bencsík, Weisz. Edző: Márkus József. PBTC: Hendl - Bodor, Hámori, Knoch, Lutz - Bíró, Aradi, Bódog — Jurin, Ha­jós, Gettó. Csere: Ábrahám, Várihelyi. Edző: Bartal Lőrincz. Nyomasztó hazai fölény után a 27. percben Pesti elhúzott a jobb oldalon, beadását Vörös visszajátszotta Szabó elé, aki mintegy 18 méterről bombázott a jobb alsó sarokba. 1-0. A 44. percben o kapuratörő Aradi át­esett Rácz lábán az ötösön, 11-es. A büntetőt Jurin érté­kesítette. 1-11. Az 53. percben Bencsík szögletből ívelte kapu elé a labdát és a jókor érkező Blatt a hálóiba fejelte. 2-1. A 65. percben Gettó bal oldali szögletrúgása után Hámori fejjel a rövidsarokba csúsztatta a labdát. 2-2. A 74. perében Kovács közeli lövése a kapúfán csattant. A 84. percben Beiicsi- ket buktatták a védők Hendl kapujától 18 méterre. A lab­dát Porga Blatt elé gurította, aki nagy erővel a léc alá vág­ta. 3-2. Helyzetei alapján a paksi együttes nagyobb különbséggel is nyerhetett volna. Jók: Blatt, Rácz, Vörös, Kovács, illetve Ju­do, Aradi, Hámori. Bonyhádi MSC-Barcsi SC 2-2 (1-1). Bonyhád, 700 néző. (Deme a 68. percben), Nagy (Szabó a 38. percben) — Ga- lántai, Rácz, Halász. Edző: Gellei Imre. Szekszárd: Pólyák — Szabó, Tóth, Paizs, Somodi — Varga, Kniesz (Pölöskei a 46. percben), Sajó, Adorján — Orosz, Koroknai (Laki a 68. percben). Edző: Teszler Ven­del. Kellemes időben a Dózsa kezdte a játékot. Az első per­cek után rögtön a hazaiak ra­gadták magukhoz a kezdemé­nyezést. Az 5. percben Pál 15 méteres lövése az egyik védő­ről pattant szögletre. A 11. percben Tóth remekül'indította a jobb oldalon felfutó Szabót, akinek a beadását Orosz elől Antoni vágta a mezőnybe. A 14. percben Varga indította Szabót, aki ezúttal is ragyo­góan húzott el a jobb oldalon, beadását Kniesz lőtte kapura — Sándorfi biztosan védett. A 21. percben húszméteres sza­badrúgáshoz jutottak a hazai­ak: Antoni legurított labdáját Rácz a jobb sarokba lőtte. 1-0. A 36. percben Adorján ívelte előre a labdát, Sándorfi az ötösön Paizs fejéről szedte le. Egy perccel később Antoni a bal oldalról középre gurított, Filó 20 méterről centiméterek­kel lőtt kapu mellé. Szünet után az 51. percben Halász bal oldali beadását V.: Kulcsár. Bonyhád: Mucska- Mészáros, Máté, Kovács, Czárth - Balázs, Heidecker, Stercz, Bulla — Csóbrák, Ba­goly. Csere: László, Knipl. Ed­ző: Wáger József. Barcs: Kótai- Pintér, Ertetecz, Vinkler, Dó- czi — Racsek, Horváth, Bardek- Kovács, Bödő, Gulyás. Csere: Cservölgyi, Marinikó. Edző: Gi- bizer József. A 13. percben sza­badrúgáshoz jutottak a vendé­gek Mucska. kapujától 30 mé­terre. Vinikler legurította a lab­dát Gulyás elé, aki 25 méter­ről o bal sarokba lőtte. 0-1. A 35. percben Stercz-Máté volt a labda útja, a hátvéd Bagolyt indította, aki egy csel után a kimozduló Kótai mellett 10 mé­terről egyenlített. 1-1., Az 50. percben a csereként beállt Cservölgyi kapott jó átadást, Kovács nem tudta szerelni, így a középpályás Mucska mellett ismét vezetéshez juttatta csapa­tát. 1-2. Az 55. percben Bulla —Bagoly összjáték után Bulla kényszerítővel viszakapto a lab­dát és az ötösről a jobb felső sarokba lőtte. 2-2. Áz enyhe mezőnyfölényben játszó bonyhádiak gyatra hely­zetkihasználása pontvesztést eredményezett. Jók: Máté, Mé­száros, illetve Vinkler, Dóczi, Gulyás. Pécsi Zsolnay-Bátaszéki SZVSE 1-0 (1-0). Bátaszék, 800 néző. V.: Vukmainn. P. Zsolnay: Fülöp- - Balogh l„ Balogh II., Harasztia, Horváth II. — Varga, Barta, Jucri - Lauer, Lőrincz, Antoni alig lőtte a léc mellé. Az 56. percben Pölöskei jól továbbított Adorján elé, aki húsz méterről lőtt, Sándorfi biz­tos kézzel hárított. A 64. perc­ben Rácz egyedül húzott kapu­ra, nyolcméteres lövését Pó­lyák védte. A 66. percben Ga- lántai jobb oldali beadását Rácz fejelte kapura, Pólyák ki­öklözte a labdát, majd Somodi a mezőnybe továbbította. A 78. percben Pölöskei elhúzott a jobb oldalon, beadását Sándor­fi kiütötte, Adorján 16 méter­ről centiméterekkel vágta léc mellé a labdát. A 80. percben Sajó szögletét Orosz 14 méter­ről a bal sarokba fejelte. 1-1. Egy perccel később Pölöskei több csel után az alapvonal közeléből, a kaputól 10 méter­re átadás helyett kapura lőtt, Sándorfi védeni tudott. A 83. percben Rácz legurított szabad­rúgását Deme 20 méterről lőt­te kapura, a labda a sorfalon irányt változtatva a bal sarok­ba gurult. 2-1. A közepes iramú, küzdelmes találkozón a mindvégig többet támadó és több helyzetet ki­dolgozó keszthelyiek csak ne­hezen tartották otthon a két pontot a lelkesen küzdő lila­fehérek ellen. Jók: Bagó, Filó, Pál, Deme, illetve Szabó, Var­ga, Orosz. János SE-t Király. Csere: Holl, Csabacz. Edző: Katona Ferenc. Bátaszék: Korsós — Révész, Mezei, Fiath, Fodor - Klopcsik, Zágonyi, Tóth — Kálmán, Bosnyák, Vituska. Csere: Bójás, Maurer. Edző: Kalász János. A bátaszékiek kezdtek jobban és 20 percen át nagy mezőnyfölényben játszot­tak. A 28. percben Lauer nagy lövést küldött kapura, Korsós­ról ki perdült a labda és a be­robbanó Lőrincz öt méterről a hálóba vágta. 1-0. A 34. perc­ben Tóth nagy erejű lövését hárította Fülöp. Szünet után is nagy nyomás nehezedett a ven­dégek kapujára, több gólhely­zetet ügyetlenkedett el a hazai gárda. A hajrában mégis a pécsiek növelhették volna elő­nyüket, amikor a 88. percben Varga kigurott a védők közül, 14 méteres lövése azonban el­suhant a léc mellett. A minden csapatrészben jobb, lelkes és rendkívül jól vé­dekező pécsi együttes rászol­gált a győzelmére. Jók: Varga, Lőrincz, Harasztia, illetve Tóth. Kisdorogi MEDOSZ-Bólyi ME­DOSZ 3-1 (1-0). Kisdorog, 600 néző. V.: Pazaurek. Kisdorog: Kiss I. - Berning, Horváth, Ép­pel, Fábián — Győrfi, Pap, Kle­in, — Odor, Hosnyánszky, Sza­bó. Csere: Kiss II., Spiel. Edző: Losonczi István. Boly: Puch — Király, Ambrus, Papsity, Stréb — Óbert, Fitt, Marján - Schwarcz- kopf, Sula, Vígh. Csere: Buni, Ulrich. Edző: Kövi István. Az el­ső negyedórában a vendégek játszottak mezőnyfölényben, az­tán rákapcsolt a Kisdorog. A 30. percben Odor lábát a 16- oson belül elhúzta a kapus, 11-es. Hosnyánszky büntetőjét azonban Puch kivédte. A 41. percben Odor ugratta ki Hos- nyánszkyt, aki a kimozduló ka­pus mellett vezetést szerzett. 1 -0. A 48. percben Stréb ívelt szabadrúgását Vígh 16 méter­ről a hálóba csavgfta. 1-1. Az 58. percben Hosnyánszkyt búk. tatták a 16-oson belül, ez is 11-eé. A büntetőt Kiss II. ér­tékesítette. 2-1. A 60. percben Spiel szögletét g kapus, kiütöt­te, a jókor érkező Fábián lövé­se a hálóba vágódott. 3-1. Mindkét félidő első negyed­órájától eltekintve a hazaiak uralták a mezőnyt, lelkes játé­kukkal rászolgáltak a győzelem­re. Jók: Kiss I., Horváth, Éppel, Odor, illetve Marján, Schwarcz. kopf. *■ Eredmények NB II. Nyugati csoport: Ta­polca i Bauxíitibá nyá sz'—MÁV DAC 2-0, Sabaria SE—Mo- hács-Véménd 2-1, Kaposvári Rákóczi'—Várpalota: 4-2, Duna­újváros—Komló 1-0, Sopron— PVSK 2-0, Olajbányász—Ba­kony Vegyész 1-0. Területi bajnokság: Sellye— Siófok. 2-6, H. Latinca SE— Siklós, Mázaszászvár—H. Tán­csics 0-2, Megyei ifjúsági bajnokság: Hőgyéisz—‘Tenge líc 3-1, Nagy­dorog—Diunaíöldvár 2-4, Zom­ba—Pannónia 2-1, Sz. Dózsa —iNagymányoik 2-3, Dombóvár —iDunaszentgyörgy 3-1, Pince­hely—‘Tevel 1-2, Bogyiszlói— Aparhant 1-2, (regszemcse— Ozo ra 1 -1. Körzeti bajnokság: Nak—At­tala 1-0, Kfsvejke—IDöbrököz 0-1, ifi: 1-1, Kaposszelkcső— Szakos 5-3, ifi: 0-1, Kocsola— Daímand 6-1, ifi: 0-4, Kurd— Závod 1-0, ifi: 1-4, Madocsa— Pálfa 5-1, Kajdacs—Gerjen 1-3, Gyönk!—Paks II. 1-5, Böicske— Németkér 1-2, ifi: 5-3, Paszta- henese—Tolnanémedi 2-4, Cikó -—Öosény 7-1, ifi: 1-4, Báta— Tolna 3-2, ifi: 2-6, Kéty—‘Szed­res 0-3, ifi: 1-1, Bonybád- varasd—Sióagátd 6-1, ifi: 3-0, Kakasd—Alsónnáa 1-1, ifi: 2-4, Alsótengelic—Győré 3-0, Iz- mény—Fadd 3-6. Bajnoki táblázatok NB II. 1. Tapolca 7 7 — — 15-2 14 2. N.-kanizisa 7 5 2 — 14-5 12 3. Sabaria 7 4 3 — 8-3 11 4. D.-újváros 7 4 1 2 12-4 9 5. Kaposvár 7 4 1 2 11-5 9 6. Szekszárd 7 4 — 3 7-8 8 7. Kamiió 7 3 1 3 10-7 7 8. Sopron 7 2 3 2 10-11 7 9. Keszthely 7 3 1 3 10-14 7 10. Mahács-V. 7 2 2 3 11-6 6 11. MÁV DAC 7 1 3 3 10-15 5 12. PVSK 7 2 1 4 7-12 5 13. Várpalota 7 1 2 4 9-10 4 14. Ajka 7 1 2 '4 6-12 4 15. Bakony V. 7 1 2 4 7-16 4 16. Dombóvár 7 — — 7 1-18 — Területi bajnokság: Dráva-csoport 1. Siófok 7 6 1 — 24-4 13 2. Bonyhád 7 3 4 — 9-6 10 3. Sikilós 7 3 3 1 8-4 9 4. Tamási 7 3 2 2 11-7 8 5. Barcs 7 3 2 2 15-15 8 6. Sellye 7 2 3 2 13-12 7 7. Kisdorog 7 3 1 3 11-12 7 8. Táncsics SE 7 2 3 2 6-8 7 9. Paks 7 2 3 2 12-15 7 10. Latinca SE 7 1 4 2 9-9 6 11. Báta szék 7 2 2 3 5-9 6 12. P. Zsolnay 7 2 2 3 3-10 6 13. Mázaszászvár 7 2 1 4 12-14 5 14. Boly 7 2 1 4 7-10 5 15. PBTC 7 1 2 4 6-10 4 16. Kiss J. SE 7 1 2 4 9-15 4 Megyebajnokság: Felnőttek: 1. Nagymányok 7 5 2 — 17-5 12 2. Dombóvár 7 5 1 1 19-8 11 3. TAÉV SK 7 5 1 1 21-12 11 4. B. Pannónia 7 5 1 1 14-9 11 5. TengeHlc 7 4 2 1 17-10 10 6. Nagydorog 7 4 1 2 20-11 9 7. Ozora 7 4 1 2 19-17 9 8. Hőgyész 7 3 1 3 14-12 1 9. Aparhant 7 3 — 4 12-15 6 10. Tevel 7 2 1 4 15-16 5 11. Bogyisrló 7 2 — 5 16-17 4 12. D.-iszentgy. 7 1 2 4 5-15 4 13. Iireg szemcse 7 1 2 4 7-22 4 14. Pincehely 7 1 1 5 12-18 3 15. D.-földvár 7 1 1 5 6-16 3 16. Zomba 7 1 1 5 9-20 3 Ifjúságiak: 1. Nagymónyok 7 6 — 1 23-10 12 2. Dombóvár 7 5 1 1 22-13 11 3. Sz. Dózsa 7 5 — 2 34-10 10 4. Tevel 7 5 — 2 21-9 10 5. Tengelic 7 4 1 2 19-12 9 6. Hőgyész 7 4 1 2 20-17 9 7. D.iföldxp»' 7 3 2 2 23-18 8 8. Pincehely 7 4 — 3 14-14 8 9. B. Pannónia 7 3 1 3 17-13 7 10. Nagydorog 7 3 1 3 15-14 7 11. Ozora 7 2 2 3 16-20 6 12. Aparhant 7 2 1 4 10-15 5 13. Zomba 7 2 — 5 11-22 4 14. Iregszemcse 7 1 2 4 7-21 4 15. D.-szsemtgy. 7 — 1 6 6-25 1 16. Bogyiszló 7 — 1 6 10-35 1 — A lapunk mai számábar megjelent tudósításokat ír' ták, valamint az eredménye­ket közölték: Fekete László Gaál István, Mercsényi Gyu­la, Szabó Sándor, Zerza Jó­zsef, Klein Márton, Link Fe­renc, Túrós József, Nédó Pé­ter, Böröcz János, Újvári Zol­tán, Horváth György, Végh István, Kosztolányi Lajos, Kis- mődi András, Tölgyesi Lajos Hadaró Sándor. A sportolda­lakat összeállította: Nyaka: István rovatvezető. Területi bajnokság A Tamási legyőzte a Honvéd Kiss Bonyhádon a mérkőzés utolsó perceiben még volt egy veszé­lyes bonyhádi lövés, de a barcsi kapus léc fölé öklözte a láb-