Tolna Megyei Népújság, 1981. szeptember (31. évfolyam, 204-229. szám)

1981-09-23 / 223. szám

e képújság 1981. szeptember 23. Országos váltóbajnokság Egy országos csúcs, bajnoki aranyak, helyezések Kézilabda NB II Tovább „araszol ff az Sz. Spartacus A Szekszárdi Spartacus végig vezetve, biztosan nyert. Czibor (fehér mezben) Kadosa bejátszásával a következő pillanat­ban kapura fordul. Megkezdődött a kosárlabda NB II őszi idénye, ahol a Dom­bóvári VMSE férficsapata győ­zelemmel rajtolt, míg az újonc Atom SE annak ellenére, hogy vereséggel mutatkozott be a hazai közönségnek, biztatóan kezdett. Dombóvári VMSE—Pécsi Pos­tás 78-61 (36-32). Pécs, Vasutas sportcsarnok. Dombóvár: Töl­gyes (10), Kollár II. (20), Pál- völgyi (24), Tamási (10), Mesz- ler (10). Csere: Ruzicska (4). Az első félidőben a dombóvá­riak idényeleji játékot nyújtot­tak. Ekkor még a Pécsi Postás jól tartotta magát. A második félidőben már felülkerekedett a dombóvári gárda és biztosan nyert. Jók: Kollár, Tamási. Va­sárnap 11 órakor a PVSK csar­nokban Fűzfő csapatát fogad­ják. Keszthelyi Haladás—Atom SE 86-72 (46-37). Pakson játszotta első 'NB ll-es mérkőzését az Atom SE. Paks: Tóth (4), Schmidt (18), Bettesch (4), Jégh (8), Oláh (8). Csere: C. Szabó (6), Nagy (24). Az Atom SE játékosai megilletődötteni ját­szottak, így a nagyobb rutinú ellenfél megérdemelten jutott a győzelemhez. Jók: C. Szabó, Schmidt, Oláh. Az Atom SE szombaton a Sabaria ellen mérkőzik 18 órakor Szombathe­lyen. LABDARÚGÁS Országos bajnokság SERDÜLŐK: Dombóvári VMSE—Mohács- Véméndi TE 3-1 (0-0). Dombó­vár, 100 néző. V.: Kormos. DVMSE: Árvái — Korvicska, Kalmár, Takács, Varga-, Szűcs, Vörös, Keresztes, Ughy, Hor­váth, Tóth. Csere: Szatnik, Vaiss. Edző: Szijártó Károly. A lelke­sen játszó hazaiak szünet utá­ni jó teljesítményükkel megér­demelten nyertek. G.: Keresztes 2, Vörös. Jók: Takács, Keresz­tes, Kai m ár, Árvái. Szekszárdi Dózsa—Keszthelyi Haladás 9-0 (3-0). Szekszárd, 100 néző. V.: Albert. Sz. Dózsa: Holler — Nagyfalusi, Sági, Ve- osei, Kvanduk, Topánka, Deli, Ősz, Tamás., Freppán, Beke. Csere: Nagy Z., Ferger, Unya- tyinszky. -Edző: Tornyi Barna. A végig teljes erőbedobással ját­szó szekszárdiak ilyen különb­séggel is rászolgáltak győzel­mükre. G.: Ősz 3, Tamás, To­pánka, Deli, Freppán, Kvanduk, Ferger. Jók: Ősz, Vecsei, Deli, Sági. IFJÚSÁGIAK: Dombóvári VMSE—Mohács- Véméndi TE 2-1 (1-0). Dombó­vár, 200 néző. V.: Bauer. DVMSE: Kerényi — Varga, Ács, Vass, Farkas, Palánki, Nagy J„ Berki, Csanádi, Nagy Cs., Ben- cze. Csere: Péter, Zádori. Ed­ző: Egyed lehel'. Óriási küzde­lemben győzött a dombóvári gárda -a mezőnyben egyenran­gú MVTE ellen. G.: Nagy Cs.t Zádori. Jók: Berki, Ács, Farkas. Szekszárdi Dózsa—Keszthelyi Haladás 4-1 (1-0). Szekszárd, 200 néző. V.: Krómer. Sz. Dó­zsa: Pesti — Török, Haton, Papp, Csorbái, -Endrődi, Már­kus, Bencze, Répást, Joó, Fritsi. Csere: János, Stumpf, Dénes. Edző: Formaggini Károly. Javu­ló játékkal biztosain tartotta otthon a két pontot a- lila-fehér ifigárda. G.: Joó 3 (egyet 11-es- ből), Márkus (11-esből). Jók: Márkus, Joó, Endrődi. Az országos atlétikai váltó- bajnokságon 26 egyesület közel1 420 versenyzője küzdött két na­pon át a- bajnoki érmekért, he­lyezésekért, az Újpesti Dózsa Szilágyi utcai műanyag pályá­ján. A magas színvonalú, izgal­mas sportvetélkedőn kiemelke­dően szerepeltek a Szekszárdi Dózsa versenyzői. Nagy várako­zás előzte meg az ifjúsági fiúk 4x1500 méteres versenyét, hi­szen ettől a csapattól dobogós helyezést vártak a Dózsa veze­tői. A rajt után 'Sövér László, a váltó első embere még nagy harcot vívott tataibányai el­lenfelével, de szoros verseny­ben elsőként adta át a váltóbotot. Ezután már nem lehetett megállítani a Szek­szárdi Dózsa futóit. Molnár Sándor két kör után szinte áll­va hagyta üldözőit, s eddigi legjobb eredményét futvai, mint­egy 15 méteres előnnyel váltott Csizmazia Istvánnal. Ő tovább növelte ezt a távolságot, s a be­futó Lamuth Jakabnak mór csak az óra volt az ellenfele, annál is inkább, mert a rész­idők új országos csúcsot ígér­tek. Lamuth egyéni legjobbját nyújtva klubtársai és a- lelkes szurkolók biztatása mellett, kö­zel 130 méteres előnnyel haladt át a célvonalon. A nap legfölé­Már hagyomány, hogy Dom­bóváron a Fatelítő-sporttelepen különböző tömegsportnapokat rendeznek. Ezek közül is ki­emelkedik, amikor a MÁV anyagellátási igazgatósághoz tartozó üzemek dolgozói talál­koznak vetélkedőre. így volt ez szombaton is, amikor a MÁV anyagellátási igazgatóság szak- szervezeti bizottsága, valamint a FAVÉD SE vezetősége közö­sen megrendezte munkahelyi olimpiáját. A három fatelítő vállalat — a püspökladányi, a tokodi, va­lamint a dombóvári — mellett ott voltak Budapestről az anyagellátási igazgatóság, a központi osztószertár, valamint a Landler osztószertár dolgozói. A mintegy százötven vendég régi ismerősként, barátként ér­kezett Dombóvárra, hisz nem első alkalommal vettek részt hasonló sportrendezvényen. A dombóváriak viszont a tőlük megszokott kedves, baráti fo­gadtatással várták őket. Min­den alkalommal kirukkolnak va­lami újjal, ötletes dologgal, hogy emlékezetes legyen a ven­dégeknek a dombóvári látoga­tás. A Dombóvári Fatelítő Sport­egyesület elnökének, Horváth Sándornak megnyitója után megkezdődött a verseny. Kis­pályás labdarúgásban, tekében, sakkban, asztaliteniszben, vala­mint lövészetben mérték össze tudásukat, felkészültségüket. Keller István főrendező irányí­tása mellett gyorsan peregtek az események, folyamatosan mérkőztek a különböző sport­ágakban. A lövészetre nevezet­nyesebb győzelme volt. Az ered­mény: 15:58,2 perc, új országos és megyei ifjúsági csúcs. A siker felvillanyozta a dózsás versenyzőket, s másnap 4x800 méteren esélyesekhez méltóan, végig vezetve biztosan győztek. Ez alkalommal elmaradtak a DVTK által tartott országos csúcstól mindössze 0,5 másod­perccel, de eredményük új me­gyéi csúcs. A serdülők is nagy akarással készülődtek. 4x800 méteren vé­gig az első helyért harcoltak, s csak minimális különbséggel szorultak a második helyre. A 4x1500 méteren Farkas Istvánt Tusa Péter, Gollusz Tibor, Sár­közi Gyula összeállítású csapat bizonyított, mert ragyogó futás­sal, nagy fölénnyel nyerték a versenyt, s a dobogó legfelső fokán immáron harmadszor áll­hatott szekszárdi csapat, s ve-' hette át az első helyért járó aranyérmeket. A felhőit férfiak megújult csapata 4x1500 méteren szoros küzdelemben, minimális kü­lönbséggel szorult a 7. helyre, 4x800 méteren pedig jó futás­sal! a 6. helyet szerezték meg, s olyan csapatokat előztek meg, mint a két válogatott verseny­zőt felvonultató Budapesti Hon­véd, a Diósgyőr, vagy o nagy­múltú Szeged. Mindkét alkaíóm­teket mikrobusszal szállították a lőtérre, majd egy-egy csoport, miután befejezte a versenyt, azonnal visszatért, hogy a többi sportágban is indulhasson. A dombóváriak igyekeztek min­den versenyszámban részt ven­ni, hogy pontversenyben a leg­jobbak között végezzenek. Ami­kor a versenybíróság — az eredmények alapján — a pont­versenyt kiszámolta, kiderült, hogy a Dombóvár fölényesen szerezte meg az első helyet. A sportágakban a végeredmény: Labdarúgás: 1. Tokod, 2. Dombóvár, 3. Landler osztó­szertár, 4. Központi osztószer­tár, 5. Püspökladány. Asztalitenisz: 1. Püspökla­dány, 2. Anyagellátás, 3. Dom­bóvár. Sakk férfi egyéni: 1. Dombó­vár I., 2. Dombóvár ll„ 3. Land­ler osztószertár. Csapatban: 1. Dombóvár, 2. Püspökladány, 3. Landler. Teke női egyéni: 1. Dombó­vár I., 2. Dombóvár II., 3. Dom­bóvár III. Csapatban: 1. Dóm­mal új megyei csúcsot állítot­tak fel. Ebben a felnőttcsapat­ban még nagy lehetőségek rej­lenek. összegezve megállapít­hatjuk, hogy Németh Gyula és Némethné László Zsuzsa edzők egységes és eredményes csa­patokat készítettek fel az orszá­gos bajnokságra, s kivívták a lelkes szurkolók és a szakembe­rek elismerését. RÉSZLETES EREDMÉNYEK: 4x1500 m felnőtt: ...7. Szek­szárdi Dózsa 15:42,7 új megyei csúcs! (régi: 16:33,6 Szekszárdi Dózsa 1978.) — Uhlár, Cserép, Strigens, Balogh. 4x800 m fel­nőtt: ...6. Szekszárdi Dózsa 7:36,3 új megyei csúcs! (régi: 7:54,2 Szekszárdi Dózsa 1978) — Uhlár, Cserép, Strigens, Ba­logh. 4x1500 m ifjúságiak: 1. Szek­szárdi Dózsa 15:58,2 új orszá­gos és megyei csúcs! (régi: 16:04,0 DVTK 1980., illetve 16:33,6 Szekszárdi Dózsa 1978.) — Sövér, Molnár, Csizmazia, Lamuth. 4x800 m 'ifjúságiak: 1. Szekszárdi Dózsa 7:44,2 — Sö­vér, Molnár, Lamuth, Csizmazia. 4x1500 m serdülök: 1. Szek­szárdi Dózsa 17:15,4 — Farkas, Tusai, Gallus z, Sárközi. 4x800 m serdülők: ...2. Szekszárdi Dó­zsa 8:06,6 — Farkas, Tusa, Gal­lusz, Sárközi. Tekében egyéni és csapat- versenyben dombóvári győze­lem. Jobbról Poppné, a leg­eredményesebb sportoló. bóvár, 2. Püspökladány, 3. Landler. Férfi egyéni: 1. Püs­pökladány, 2. Dombóvár l„ 3. Dombóvár II. Csapatban: 1. Dombóvár, 2. Püspökladány. Asztalitenisz férfi egyéni: 1. Landler, 2. Anyagellátás, 3. Landler II. Csapatban: 1. Land­ler I., 2. Anyagellátás, 3. Land­ler fi. Lövészet női egyéni: 1. Köz­ponti osztószertár, 2. Püspök­ladány, 3. Dombóvár. Csapat­ban: 1. Dombóvár, 2. Központi osztószertár, 3. Anyagellátás. Férfi egyéni: 1. Püspökladány, 2. Dombóvár, 3. Püspökladány II. Csapatban: 1. Püspökladány, 2. Dombóvár. A pontverseny végeredmé­nye: 1. Dombóvár 34, 2. Püs­pökladány 21, 3. Landler 12, 4. Anyagellátás 7, 5. Központi osztószertár 5, 6. Tokod 3 pont­tal. A legeredményesebb női sportoló Popp Pálné (Dombó­vár), míg a legeredményesebb férfi sportolónak Zagyva Sán­dor (Püspökladány) bizonyult. Szekszárdi Spartacus—Tatai AC 25-13 (12-5). Szekszárd, 50 néző. V.: Éliás, Reinspach. Szekszárd: Tóth — Tekauer, Hokeszter, Katzenberger, Kado­sa, Hosnyánszkyné, Ráczné Cserék: Kiss, Fritz, Czibor, Ló­ridon, Szabó. Az első percek ideges, kapkodó játékaj után sa, Hosnyánszkiné, Ráczné. révén vezetést szerzett a Spar­tacus. Egyre jobban' belelen­dültek a hazaiak és Czibor büntetőből, majd Hosnyánszki- né akcióból főtt góljával a 10. percben 3-0-ira növelték elő­nyüket. Katzenberger is érté­kesítette a büntetőt, aztán a 13. percben szépítettek a ven­dégek. Rendre eredményesen fejezte be akcióit 0" szövetke­zeti gárda, a 16. percben már 6-1-ve elhúzott. Két gyors tatai gól után a 20. percben 'ismét öt gólra növelte előnyét a ha­zai együttes. A félidő hajrája változatos küzdelmet hozott, előlbb 10-re, mtojd 12-5-re mó­dosult a találkozó állása, A második félidő a Sparta­cus kihagyott büntetőjével kez­dődött, de a kipattanó labdát Ráczné értékesítette. A 3. perc­ben viszont Hosnyánszkiné volt eredményes: 14-5. Tóth kapus hétméterest hárított, egy újabb akcióiból azonban, csökkentette hátrányát a TAC. Ezután Hos- nyánszlkiné duplázott és máris 16-6 a Sparttacus javára. A 10. percben büntetőből és akció­ból 16-8-ra szépített a vendég­csapat. A következő öt percben Hosnylánszkiné három góljára kettővel válaszoltak a tataiak, aztán a Spartacus 20. gólját Tekauer büntetőből szerezte. A rendkívül gólerős Hosnyátoszki- né irányításával ellenállhatat­lanul rohamozott a kiesés ré­métől fenyegetett szekszárdi csapat. IMind védekezésben. mind támadásiban ellenfele fölé nőtt a Spartacus, és fölényes győ­Pakson találkoztak a városi ifjúsági házban Tolna megye négy városának — Bonyhád, Dombóvár, Paks, Szekszárd — sportolói és. tanácsi vezetői. Ledneczkiné dr. Fricz Katalin szb-titkár köszöntötte a megje­lenteket, majd dr. Dallos Tibor, Paks város Tanácsa elnöke rö­viden bemutatta a város múlt­ját, jelenét és ismertette a táv­lati terveket. A sportnap versenyprogram­jában férfi, női asztalitenisz, férfi női kispuska-lövészet és férfi, női kispályás labdarúgás szerepelt. Eredmények: Asztalitenisz női: 1.' Bonyhád város (Cseppentőné, Máténé, Szabó Gizella), 2. Paks város, 3. Dombóvár város csapata. Férfiak: 1. Szekszárd város (Tor­nai Attila, Kékesi János, Fe- rincz János), 2. Paks város, 3. Bonyhád város, 4. Dombóvár város csapata. Kispuska-lövészet női: 1. Szekszárd város (Vass Éva, Vi- dovszki Gáborné, Gscheidtné), 2. Bonyhád város, 3. Paks vá­zelimet aratott. Gólszerzőik: Hosnyánszkiné 13, Hokeszter 3, Ráczné, Katzenberger 2—2, Tekauer, Czibor, Kadosa, Fritz, Lórid őrt. Pécsi MEZŐGÉP—Simontor- nyai BTC 20-12 (6-5). Simon- tornya, 150 néző. Simontornya: Száintó — Bauimné, Bálintné, Jobbágy, Molnár, Farkas, Ka- pinyáné. Csere: Polovics, Sal- lai, Enyedi. A mérkőzés első 10 percében négy gólt érték el a vendégek bal oldalról indított támadásokból. A 13. percben büntetőből viszont már 5-0-ira növelték előnyüket. Ezután fo­kozatosan magára talált a BTC: Kaipinyáné indítást érté­kesített, Molnár egyéni akció végén, Farkas pedig átlövésből volt eredményes. így a 23. percben sikerült felzárkózni 5- 3-rg a hazaitoknak. A MEZŐ­GÉP újabb hétlméterest érté­kesített, ezzel 6-3. A félidő' haj­rájában' Baumné és Bálintné hosszú indításból lőtt góljaival 6- 5-'re csökkentette hátrányát a bőrgyári együttes. Szünet után a 3. percben Molnár büntetőből egyenlített: 6-6. Ezután rákapcsoltak a pécsiek és sorozatban öt gólt lőttek, 11-6-ra ismét elhúztak. A hazaiak is erősítettek, Baum­né, majd Molnár góljai után háromra csökkent a hátrány. A következő percek eseménye 2—2 gól és két kihagyott si- morttornyai büntető volt. A 20. percben 13-10 volt az állás a MEZŐGÉP együttese javára. A mérkőzés utolsó tíz percére el­fáradt a bőr gyári csapat és a vendégek további, hét gólt lőt­tek, amire a hazaiak csak ket­tővel tudtak válaszolni.­A bajnoki táblázat 2. helyén álló pécsiek ellen, az utolsó 10 percet leszámítva, jól helyt­állt a BTC újonc gárdája. A siimontornyaitok góllövői: Baum­né 5, Molnár 4, Bálintné, Ka- pinyáné, Farkas. ros, 4. Dombóvár város csapa­ta. Egyéniben: 1. Brauer Já- nosné (Bonyhád), 2. Kovacsik Zoltánná (Dombóvár), 3. Gscheidtné Lovinusz Erzsébet (Szekszárd). Férfiak: 1. Bony­hád város (Kővári Zoltán, Läu­fer Imre, Farkas György), C Paks város, 3. Szekszárd váró .7 4. Dombóvár város csapata. Egyéniben: 1. Szántó Péter (Paks), 2. Läufer Imre (Bony­hád), 3. Sipos János (Szek­szárd). Kispályás labdarúgás női: 1. Bonyhád város, 2. Dombóvár város, 3. Paks v,;ros I., 4. Paks város II. csapata. Férfiak: 1. Szekszárd város, 2. Paks város, 3. Bonyhád város, 4. Dombóvár város csapata. Az összesített verseny győz­tese: Bonyhád város csapata 24 ponttal, 2. Paks város 19, 3. Szekszárd város 16, 4. Dombó­vár város csapata 11 ponttal. A helyezetteknek az okleve­let és ajándéktárgyat dr. Dalia; Tibor, Paks város tanácselnöke adta át. Munkahelyi olimpia Dombóváron Pontversenyben első a D. Fatelítő A dombóváriak (csikós mezben) a Landler osztószertár elleni mérkőzésen Városi tanácsok közötti sportvetélkedő’