Tolna Megyei Népújság, 1981. szeptember (31. évfolyam, 204-229. szám)

1981-09-15 / 216. szám

1981. szeptember 15. "RÉPÜJSÁG 5 Magyar Hírlap-kupa Veretlenül harmadik Tolna megye Ideális labdarúgóidőben adott otthont a tatai edzőtábor az immár ötödször megrende­zett kispályás versenysorozat döntőjének. A több mint tízezer labdarúgót megmozgató küz­delmek tíz legeredményesebb csapata két ötös csoportban versenyzett az érmekért és he­lyezésekért. Tolna megye képviseletében a megyei tanács csapata — amely jelenleg a szekszárdi kis­pályás bajnokság 2. osztályá­ban szerepel — vett részt. Az együttes hosszas küzdelem után jutott el a legjobb tíz közé. A megyei döntőn legyőzték (4-0- ra) az egykori Dózsa-játékosok- kal megtűzdelt BM-csapatot, majd a területi döntőn, Kapos­várott, a Mohács, a Kaposvári Rákóczi és a tavalyi ezüstérmes Zala megyei Tanács (az egyko­ri ZTE-játékosok) csapatait fek­tették kétvállra. Ez már önma­gában is szép eredménynek bi­zonyult, hiszen megyénk képvi­selői a területi döntőn ezelőtt mindig „elvéreztek”. A megyei tanács csapata, a tisztes helytállás reményében utazott Tatára: az a vélemény alakult ki, hogyha az 5—7. hely valamelyikén végeznek, el­mondhatják, nem jöttek hiába. Az első csoportba sorolták a gárdát, ahol a tavalyi és a két évvel erelőtti kupagyőztes mel­lett még a Bács-Kiskun me­gyeiek és a határőrséget kép­viselő Nagykanizsa voltak az ellenfelek. Nem a legszerencsésebb elő­jelekkel indult a versengés: a Bács megyeiek ellen már az el­ső félidő végén megsérült az egyik csatár és agyrázkódással kórházba kellett szállítani. Az összecsaoás végül is 2-2-es dön­tetlennel végződött. Ezután a három éve kupagyőztes MüM Kutatóintézet következett. Ismét 2-2 lett az eredmény, amely an­nál értékesebb, ha tudjuk, hogy később ellenfelük csoportgyőz­tes lett, s csupán a büntető­rúgásokban maradt alul a dön­tőben. A tavalyi aranyérmes Győr-'Sopron megye két nyert mérkőzés utón lépett pályára Tolna megye csapata el­len. Nagy lelkesedéssel, a közönség állandó biztatása mellett nagy taktikai fegye­lemről tettek tanúbizony­ságot a szekszárdiak és hatal­mas iramú mérkőzésen 3-2 arányban diadalmaskodtak. A nagykanizsai csapat ellen az első öt perc után már felsza­badultan játszott a megyei ta­nács együttese és vérbeli kis­pályás erényeket csillogtatva, 12-0-rd nyert. A másnapi döntőbe pont­előnnyel a MüM. Kutatóintézet került, a mieink pedig a har­madik helyért mérkőzhettek. El­lenfelünk a Honvédelmi Mi­nisztérium csapata, fiatalos hévvel és nagy tudóssal har­colt. A mérkőzés 2-2-re végző­dött, majd a hetesrúgásokban a Tolna megyei Tanács bizo­nyult jobbnak, s íqy széo sport­'s! kert ért el: az 1981-es Magyar Hírlap-kuDa rendezvénysoroza­tán mindvégig veretlenül az előkelő harmadik helyet szerez­te meg. — K. L. — A lapunk mai számában megjelent tudósításokat írták, ralamint az eredményeket (özölték: Fekete László, Saál István, Mercsényi Gyu- a, Zerza József, Túrós József, Klein Márton, Szabó Sándor, Nédó Péter, Böröcz János, Horváth György, Végh István, Tölgyesi Lajos, Újvári Zoltán, Kosztolányi Lajos, Kismődi András, Kun István. A sport­oldalakat összeállította: Nya­kas István rovatvezető. Labdarúgó NB II A Dózsa bravúrja Dunaújvárosban Szekszárdi Dózsa-Dunaúj- városi Kohász 2-0 (1-0). Duna­újváros, 2000 néző. V.: Eőry. Szekszárd: Pólyák - Szabó, Tóth, Paizs, Somodi - Varga, Laki (Páli a 87. percben), Sa­jó, Adorján - Koroknai (Pölös- kei a 64. percben), Orosz. Edző: Teszler Vendel. Dunaújváros: Németh - Keller, Dózsa, Bony- nyaí, Tímár — Miskovitz (Ress a szünetben), Sulija, Weitner — Magyar, Sugár, Csehi (Alföldi a 62. percben). Edző: Palicskó Ti­bor. Az első lövést az 5. perc­ben Adorján küldte kapura, a labda azonban elkerülte a ka­put. A 11. percben Orosz lőtt mellé húsz méterről. Három perccel később Adorján cselez­getett, maijd Sajóval játszott össze, a visszakapott labdával Adorján gólhelyzetbe került, de 10 méterről a 'kivetődó Németh- be lőtt. A következő percben Weitner szögletét Dózsa lőtte 20 méterről a léc mellé. A 19. percben Keller rossz hazaadá­sát Koröknai elcsípte, a kifutó Némethet is kicselezte, de _ a labda kicsúszott az alapvonal­ról. A 21. (percben Sajó 30 mé­teres szabadrúgása Dózsáról felperdült, Varga kapásból, 14 méterről o kapus kezébe lőtte a labdát. Ellenakció végén Keller húzott kapura, jól passzolt Weit­ner elé, aki elől Koroknai a 11- es pontnál jó érzékkel lopta el a pettyest. A 26. percben Sajó elvette védőjétől a lalbdát, kö­zépre ívelt, Koraknai kapásból a léc fölé bombázta. A 37. percben Orosz vezette fel a lab­dát, meredeken Koroknai elé játszotta, ő jobb oldalról be­ívelt és Adorján léc alá tartó kapáslövését Németh szögletre tenyerelte. A 38. percben Sajó lövése suhant el a kapu mel­lett, majd Sugár 18 méteres lö­vését védte Pólyák. A 43. perc­ben Orosz—Varga volt o labda útja, Varga remekül ugratta ki Sajót, aki 14 méterről a kapu­ba vágta a labdát. 1-0. Szünet után a 46. percben Tóth rossz átadásából Csehi került gólhelyzetbe, de a kifutó Pólyák mentett. A 61. percben Weitner jobb oldali szögletét Dózsa fejelte kapura, Pólyák remek vetődéssel szögletre há­rított. A 74. percben Pölöskei- Saijó volt a labda útja, majd Varga kapta tiszta helyzetben, oki 12 méterről Némethbe rúg­ta. A 79. percben Sugár lefe­jelte a labdát Weitner elé, aki 18 méterről alig lőtte kapu fö­lé. Egy perc múlva Sajó mere­dek átadására Pölöskei rajtolt, majd (középre lőtte a labdát. Sajó nyolcméteres fejesét Né­meth kiütötte, a berobbanó Adorján közelről a hálóba he­lyezte. 2-0. A 82. percben remek szekszárdi támadás végén Pö­löskei lövése Dózsáról vágódott szögletre. A szögletrúgás után Orosz 17 méterről lőtt, a labda a kapufa tövéről vágódott az alapvonalon kívülre. A 85. percben Sajó 15 méteres lövé­sét Németh vetődve ütötte a mezőnybe, majd a védők fel­szabadítottak. A mindvégig jó iramú, küz­delmes mérkőzésen a sok hely­zetet kidolgozó és azokból ket­tőt értékesítő lila-fehér együt­tes megérdemelt, bravúros győ­zelmet szerzett. A Dózsa vala­mennyi játékosa dicséretet ér­demel, míg a hazaiaknál Né­meth és Ress. MÁV DAC—Dombóvári VMSE 3-0 (0-0). Győr, 1200 néző. V.: Simon J. MÁV DAC: Farkasdi - Fehér, Kovács R., Molnár Z., Háklár — Csóka, Horváth D. (Vesztergomlbi a 88. percben), Deák (Irmes a 38. percben) - Papp, Tamási, Dtíbos. Edző: Mészáros Imre. Dombóvár: Szá­lai — Kurdi, Horváth (Acs a 78. percben), Magyar, Herbei — Tóth-tBagi (Nagy Cs. a 78. perc­ben), Herbst, Túrái, Molnár — Iván, Zircher. Edző: Herbei Jó­zsef. A 4. percben Tamási 22 méteres lövését Szalai a felső lécre tolta. Nagy nyomás ne­hezedett a dombóváriak kapu­jára, a MÁV DAC erősen szo­rongatott. A 21. percben Papp két dombóvári védő között tört kapura és a kifutó Szalai mel­lett nagy helyzetben, 14 méter­ről laposan kapu mellé lőtt. A 28. percben Kurdi elfutott a jobb oldalon, visszagurítósát Iván gyengén lőtte kapura, Far­kaséi könnyedén hárított. A 39. percben győri szögletrúgás utón Horváth D. hatméteres fejesét Szalai jó érzékikel védte. Szünet után ismét nagy len­dülettel kezdett a MÁV DAC. Az 51. percben Kurdit szabály­talanul szerelték, a szabadrú­gásból Túrái Herbst elé gurítot­ta a labdát, aki 22 méterről, toronymagasan léc fölé vágta. Az 59. percben Tamási 25 mé­teres, nagy erejű lövése alig kerülte el a jobb felső sarkot. A 62. percben Tamási átadásá­val Papp nagy lendülettel hú­zott kapura, aztán a kivetődő Szalai mellett hosszan szök­tette magát, majd elesett. A kapus nem ért hozzá! A játék­vezető nagy meglepetésre li­est ítélt, o büntetőt Csóka ér­tékesítette. 1-0. A 65. percben Dobos jobb oldali szögletrúgá­sa után Tamási öt méterről, csúsztatott fejessel juttatta há­lóba a labdát. 2-0. A 68. perc­ben Túrái 28 méteres szabadrú­gását biztosan hárította Far­kasdi. A 85. percben közvetett szabadrúgás után Csóka 22 mé­teres lövése Szalai feje fölött vágódott a léc alá. 3-0. A 88. percben Túrái nagyszerű átadá­sával Nagy Cs. iramodott meg a jobb oldalon, 15 méteres lö­vése centiméterekkel zúgott el a bal felső sarok mellett. •Igen mérsékelt színvonalú ta­lálkozón a szétesően és renge­teg hibával játszó MÁV DAC egy órán át nagy mezőnyfö­lényben volt. A 11-es után a Dombóvár hadrendje felbom­lott, a hazaiak nagyobb sebes­ségre kapcsoltak és ekkor hely­zeteik alapján több gólt is lő­hettek volna. Jók: Féhér, Hák­lár, Csóka, illetve Szalai, Hor­váth, Magyar, Tóth-lBagi. Területi bajnokság 6-0-ra „lelépte” a P. Zsolnayt Mezei a Bátaszék első gólját fejeli, melyben az öt lerántó barcsi kapus sem tudta megakadályozni T amási A területi bajnokságban szereplő csapataink közül a Tamási MEDOSZ együttese megszerezte második győzel­mét, fölényes 6-0-ás gólkü­lönbséggel nyert a Pécsi Zsol- nay ellen. A bonyhádiak Má- zaszászvárt fogadták, és az ezer bonyhádi szurkoló 1-0- ás hazai győzelemnek örül­hetett. A bátaszékiek Boly együttesét győzték le 2-1-re. A paksiak Siklós ellen döntet­lent (1-1) tudtak csak kihar­colni. Az 1300 nézőnek soká­ig kellett várni a hazaiak ki­egyenlítő góljára, mely in­kább öngól volt. A jelekből Ítélve a paksi csapatnál a kulcsemberek még mindig elmaradnak a tőlük joggal várható jó teljesítménytől. A kisdorogi együttes a lista­vezető Siófokot fogadta. A második félidő elején ugyan vezetéshez jutott a hazai csa­pat, de a jobb, egységesebb Siófok végül 3-1-re nyert. A mérkőzés érdekessége: befe­jezés előtt hat perccel még döntetlenre állt a találkozó. Tamási MEDOSZ—Pécsi Zsol- nay 6-0 (3-0). Tamási, 600 né­ző. V.: Pólói. Tamási: Banász — Kui, Bóta, Bazsonyi, Lieszlkovsz- ky — Wirth, Varga, Szajkó — Sandl, Rab, Vaszari. Csere: Ro- zenberger, Meksz. Edző: Kovács István. Pécs: Fülöp — Nagy, Harasztia, Horváth I., Papp — Horváth 11., HoK, Balogh, — Lőrincz, Arm!, Király. Csere: JuczT, Varga. Edző: Katona Fe­renc. A 11. percben jobb oldali beadást Vaszari az ötösről a hálóba fejelte. 1-0. A 28. perc­ben Szajkó 18 méteres kapás­lövésből növelte az előnyt. 2-0. A 32. percben a kapusról kiper­dült labdát Rab közelről érté­kesítette. 3-0. Az 52. percben kapu előtti kavarodás utáo Va­szari fejelt a 1éc alá. 4-0. A 66. percben Rab nagy lövése egy védőt érihtve vágódott o háló­ba. 5-0. A 87. percben Szajkó 25 méteres nagy erejű lövése Fülöpról kipattant és Rab két méterről nem hibázott. 6-0. A helyzeteit (maximálisan ki­használó hazai csapat ilyen kü­lönbséggel is megérdemelten nyert; a> gyenge napot kifogó pécsi gárda ellen. Jók: Wirth, Szajkó, Bóta, illetve a vendé­geiknél senki. Bonyhádi MSC—Mázaszász- vár 1-0 (1-0). Bonyhád, 1000 néző. V.: Lackavics. Bonyháld: Mucsiloa — Beke, Kovács, Má­té, Czárth — Heidecker, Balázs, Bulla, Stercz — Csábrák, Ba­goly. Csere: Knhpl. Edző: Wág- ner József. Mózaszászvár: Páf — Borsos, Csábrák, Katona, Maglódi — Kővári, Percnyi, Kálya, Hódosi — Agócsi, Du­nai. Csere: Viszi ó, Béke. Edző: Szám Frigyes. A BMSC lépett fel támadólag és a 4. percben megszerezte a győztes gólt. Heidecker—Balázs összjáték után Bagoly kapott jó átadást, aki egy csel után az ötösről a hálóba lőtt. 1-0. A 10. percben Dunai élesen belőtt labdáját Agócsi tíz méterről léc fölé vág­ta. A 20. percben Bulla—Stercz a'kció végén Stercz közelről, gyengén Pál kezébe emelte a labdát. Szünet után jó iramú, váltakozó mezőnyjáték folyt. Mindkét kapu gyakran került veszélybe. A 70. percben Balázs 10 méterről kapu fölé fejelte a labdát. A 86. percben Dunai jobb oldali beadását Agócsi a felső lécre lőtte hat lépésről. A végig jó iramú, küzdelmes találkozón a vendégek nem tud­ták értékesíteni helyzeteiket — a szerencsésebb csapat nyert. Jók: Mucskö, Balázs, Stercz, Máté, illetve Borsos, Csábrák, Katona. Paksi SE—Siklósi SE 1-1 (0-0). Paks 1300 néző: V.: Vulkman. Paks: Turóczi — Szűcs, Rácz, Blatt, VaVer — Garamvölqyi, Vörös, Szabó — Kovács. Porga, Pesti- Csere: Weisz, Bencsik. Edző: Márkus József. Siklós: Hausznedht — Dinnyés. Batik, Bori, Dévai — Kovács. Petrétei, Zrínyi — Kolompár, Pazaurek, Mim. Csere: Kapitány, Alt. Ed­ző: Csordás István. Az első ne­gyedórában mindkét kapu előtt egy-egy nagy helyzet maradt kihasználatlanul. Ezután a 44. percig- viszont unalmas me­zőnyjáték folvt. Ekkor Vörös lö­vése zúgott el a kapu mellett. A 46. percben Szabó húzott el a bal' szélen, beadását Dévai szögletre mentett. Az 53. perc­ben Kolompár tört kapura, be­adását Pazaurek a léc alá fe- ielte. 0-1. Az 54. oercben egv kőpu elé belőtt labda Butikról Ková'cs mellére, onnan pedig a hálóba' perdült. 1-1. A 89. perc­ben Vörös szabadrúgását Porqa az ötösről kapu mellé továbbí­totta. Unalmas első félidő után va­lamelyest javult a játék irama, de tartós fölényt egyik csapat sem tudott kiharcolni. Jók: Tu­róczi, Rácz, Blatt, illetve Diny- nyés, Petrétei, Kovács, Kolom­pár. Bátaszéki SZVSE—Bólyi ME­DOSZ 2-1 (0-0). Bátaszék, 600 néző. V.: Szentgyörgyi. Báta­szék: Korsós — Révész, Fodor, Maurer, Klopcslk — Tóth, Me­zei, Kálmán — Zágonyi, Vitus- ka, Bosmyák. Csere: Bojás, Lu­kács. Edző: Kalász Jáhos. Boly: Buni — Király, Ambrus, Vígh, Papsity — Óbert, Schwarczkopf, Marián — Schulcz, Fitt, Sterb. Csere: Schneider. Edző: Köví István. A 21. percben Tóth sza- bádrúgásába az egyik védő kézzel beleért a 16-oson belül, 11-es. A büntetőt Bosnyák ka­pu mellé lőtte. Az 57. percben Schwarczkopf élfutott a jobb oldalon, lövését Korsós lábbal röviden mentette, a berobbanó Vígh közelről a hálóba vágta a labdát. 0-1. A 63. percben Tóth szögletét Mezei a léc alá fejel­te. 1-1. A 81. percben a kitörő el', lövését Buni a kapufára ütötte, a lepattanó labdát Me­zei két méterről a hálóba vág­ta. 2-1. (Második félideji jó játékával a bátaszéki együttes rászolgált győzelmére. Jók': Tóth, Mezei, Kálmán, Bájós, illetve Király, Óbert Siófoki Bányász—Kisdorogi MEDOSZ 3-1 (0-0). Kisdorog, 800 néző. V.: Kövesi. Siófok: Horváth II. — Brettner, Vaszil, Olajos, Virág — Karasz, Bódi, Csépán — Károlyi, Horváth I., Szabó. Edző: Szőke Miklós. Kis­dorog: StöllkJer — Bern-iag, Hor­váth. Éppel, Fábián — Győrfi, Odor, Papp — Kiss II., Hos- nyánszky, Spiel. Csere: Szabó. Edző: Losonczi István. Az első 45 percet alacsony színvonalú, csapkodó játék; jellemezte. A 49. percben. Ódor bal oldali be­adását Kiss II. az ötösről a ka­puba lőtte. 0-1. Az 51. percben Csépán 20 méteres lövése a fel­ső lécet érintve hagyta; el a já­tékteret. A 67. percben Bódi szögletét Horváth I. fejjel hát­racsúsztatta. és a fedezetlenül hagyott Olajos közelről, egyen­lített. 1-1. A 84. percben Szabó sorra cselezte át a védőket, 14 méteres, hatalmas erejű lövé­3-1. Kitűnő játékvezetés mellett a Siófok 0-1 -fői fordított, nagy­szerű játékkal megérdemelten győzött. Jóik: Olajos, Szabó, Bó­di, illetve StÖUder, Kiss II., Hor­váth. Bájást buktatták a védők a bo­ly! kaputól mintegy 18 méterre. A szabadrúgást Tóth végezte' se védhetetlenöl vágódott Stölk- ler hálójába. 2-1. Egy perccel később Károlyi jobb oldalról ívelte be a labdát, melyet Hor­váth I. a jobb sarokba fejelt. Eredmények NB II: Keszthely—Bakony Ve­gyész 4-2, Sabaria—Ajka 3-1, Mohács-Véménd—Sopron 4-0, Tapolca—Várpalota 1-0, Kapos­vári Rákóczi—Komló 1-1. Területi bajnokság: Kiss J. SE —PBTC 2-2, Sellye—Barcs 6-0, H. Latinca SE—Táncsics SE 3-1. Megyei ifjúsági bajnokság: Dunaföldvár—Tengelic 3-3, Hő- gyész—B. Pannónia 1-5, Nagy- dorog—Nagymányok 2-1, Zom­ba—Dunaszentgyörgy 7-1, Sz. Dózsa—Tevel 0-5. Dombóvár— Aparhant 3-2, Pincehely—Qzo- ra 2-1, Bogyiszló—Iregszemcse 2-2. Körzeti bajnokság: Madocsa —Simontornya 1-2, ifi: 2-1, Bölcske—Gerjen 0-1, ifi: 7-0, Kajdacs—Tolna némedi 2-0, Gyönk—Pálfa 4-4, Németkér— Paks II. 2-0, Nak—Szakály 0-2, Kisvejke—Závod 2-0, ifi: 1-5, Kaposszekcső—Attala 2-2, ifi: 0-3, Kocsola—Döbrököz 1-1, ifi: 3- 0, Dalmand—Szakcs 3-0, ifi: 4- 3, Kéty—Alsónána 1-4, ifi: 0-1, Bonyhádvarasd—Tolna 1-1, ifit 3- 0, Fadd—Sióagárd 8-0, ifi: 4- 1, Alsótengelic—Cikó 0-0. Bajnoki táblázatok NB II 1. Tapolca 5 5 — — 12-2 10 2. N.-kanizsa 5 4 1 — 12-4 9 3. Sabaria 5 3 2 — 6-2 8 4. Kaposvár 5 3 1 1 7-2 7 5. Szekszárd 5 3 — 2 5-6 6 6. Mohács-V. 5 2 1 2 10-4 5 7. D.-újváros 5 2 1 2 8-4 5 8. MÁV DAC 5 1 3 1 10-8 5 9. Komló 5 2 1 2 5-6 5 10. Sopron 5 1 2 2 7-10 4 11. PVSK 5 2 — 3 6-9 4 12. Keszthely 5 2 — 3 8-13 4 13. Várpalota 5 1 1 3 6-5 3 14. Bakony V. 5 1 1 3 7-15 3 15. Ajka 5 — 2 3 4-11 2 16. Dombóvár 5 — — 5 1-13 — TERÜLETI BAJNOKSÁG DRAVA-CSOPORT 1. Siófok 5 4 1 — 15-2 9 2. Bonyhád 5 3 2 — 7-4 8 3. Sellye 5 2 3 — 11-3 7 4. Siklós 5 2 2 1 5-4 6 5. Tamási 5 2 1 2 8-5 5 6. Latinca SE 5 1 3 1 8-7 5 7. Barcs 5 2 1 2 11-12 5 8. Paks 5 1 3 1 9-10 5 9. Bátaszék 5 2 1 2 5-8 5 10. Kiss J. SE 5 1 2 2 7-8 4 11. PBTC 5 1 2 2 4-6 4 12. Táncsics SE 5 1 2 2 4-8 4 13. P. Zsolnay 5 1 2 2 2-8 4 14. Mózaszászvár 5 1 1 3 10-12 3 15. Kisdoroq 5 1 1 3 7-11 3 16. Boly 5 1 1 3 2-7 3 MEGYEBAJNOKSÁG FELNŐTTEK 1. Naqymányok 5 4 1 — 9-2 9 2. TAÉV SK 5 4 — 1 15-8 8 3. Dombóvár 5 4 — 1 14-7 8 4. Tengelic 5 3 2 — 13-8 8 5. Nagydoroq 5 3 1 1 14-7 7 6. B. Pannónia 5 3 1 1 8-6 7 7. Ozora 5 3 — 2 14-13 6 8. Hőgyész 5 2 — 3 11-11 4 9. Aparhant 5 2 — 3 9-12 4 10. D.-szentgy. 5 1 2 2 4-8 4 11. Pincehely 5 1 1 3 9-11 3 12. Zomba 5 1 1 3 8-13 3 13. Iregszemcse 5 1 1 3 6-17 3 14. Bogyiszló 5 1 — 4 10-12 2 15. Tevel 5 1 — 4 9-12 2 16. D.-földvár 5 1 — 4 5-11 2 IFJÚSÁGIAK 1. Dombóvár 5 4 1-— 18-9 9 2. Sz. Dózsa 5 4 — 1 30-6 8 3. Nagymányok 5 4 — 1 14-7 8 4. Nagydorog 5 3 1 1 12-7 7 5. Tengelic 5 3 1 1 13-9 7 6. Tevel 5 3 — 2 16-7 6 7. D.-földvár 5 2 2 1 15-11 6 8. Pincehely 5 3 — 2 11-11 6 9. B. Pannónia 5 2 1 2 13-10 5 10. Hőgyész 5 2 1 2 12-12 5 11. Aparhant 5 1 1 3 7-12 3 12. Ozora 5 1 1 3 10-16 3 13. Iregszemcse 5 1 1 3 6-15 3 14. Zomba 5 1 — 4 8-15 2 15. D.-szentgy. 5 — 1 4 4-20 1 16. Bogyiszló 5 — 1 4 6-28 1 így kellett volna 1. BVSC—Dorog 0-2 2 2. B.-gyarmat—Kossuth KFSE 5-2 1 3. Kecskemét—MÁV Előre 2-2 X 4. Alumínium—Sabaria 1-3 2 5. Várpalota—Bauxitb. 0-1 2 6. Pécsi VSK—Olajbányász 0-2 2 7. Miskolc—Kazincbarcika 1-1 X 8. Gyöngyös—Salgótarján 1-1 X 9. Genoa—Torino 0-1 2 10. Udinese—Milan 0-0 X 11. Brescia—Sampdoria 2-1 1 12. Rimini—Pistoiese 1-1 X 13. Sambenedettese—Lazio 0-0 X +1 Palermo—Bari 3-3 X